PROPOINT S.A.

O NAS

GRUPA PROPOINT

OD 2008 ROKU DZIAŁAMY W BRANŻY AUTOMATYKI PRZEMYSŁOWEJ, ŚWIADCZĄC USŁUGI ZWIĄZANE Z PROJEKTOWANIEM SYSTEMÓW STEROWANIA, URUCHAMIANIEM OBIEKTÓW PRZEMYSŁOWYCH ORAZ PRODUKCJĄ SZAF STEROWNICZYCH

Zakres naszej działalności obejmuje programowanie i uruchamianie systemów automatyki przemysłowej opartych na sterownikach PLC oraz systemach wizualizacji SCADA. Firma zajmuje się programowaniem robotów przemysłowych w trybie online wraz z symulacjami w trybie offline, jak również tworzeniem dokumentacji elektrycznej (E-PLAN).  Dzięki wsparciu działu wirtualnych rozruchów (WINMOD i VIPER) jesteśmy w stanie niemal w 100% przetestować nasze oprogramowanie, minimalizując czas potrzebny do jego uruchomienia u klienta końcowego.

Od 2018 roku, korzystając z nowego obiektu, wybudowanego i wyposażonego w standardzie Industry 4.0, projektujemy i produkujemy szafy sterownicze. Obecnie zatrudniamy ponad 400 pracowników - inżynierów programistów, projektantów, elektromonterów i pracowników administracyjnych. Posiadamy biura zamiejscowe w Rzeszowie, Gdyni i Białymstoku. Dla wparcia naszych kluczowych projektów, powołaliśmy do życia 2 spółki zagraniczne – Propoint Inc, z siedzibą w Charlston, USA i Propoint (Shanghai) Automation Technology w Chinach.

NOWA INWESTYCJA

W 2018 ROKU, W BEZPOŚREDNIM SĄSIEDZTWIE SIEDZIBY GŁÓWNEJ, POWSTAŁ NOWY OBIEKT, DEDYKOWANY PROJEKTOWANIU I MONTAŻOWI SZAF PRZEMYSŁOWYCH. NASZA NOWA INWESTYCJA SKŁADA SIĘ Z BUDYNKU BIUROWEGO, MAGAZYNOWEGO I PRODUKCYJNEGO. CAŁOŚĆ ZOSTAŁA WYBUDOWANA I WYPOSAŻONA W STANDARDZIE INDUSTRY 4.0.

Nowoczesna oraz zoptymalizowana hala produkcyjna wyposażona jest w zaawansowane technologicznie narzędzia produkcyjne:

• centrum obróbcze CNC do perforacji płyt montażowych
  • centrum cięcia szyn DIN oraz koryt kablowych
  • centrum obróbcze do gięcia, cięcia oraz otworowania szyn miedzianych

W budynku biurowym znajduje się pracownia projektowania instalacji elektrycznych oraz pomieszczenia administracyjne.

• powierzchnia hali produkcyjnej: 750 m²
  • powierzchnia magazynu wysokiego składowania: 350 m²

Niedawno budynek został wyposażony w system paneli fotowoltaicznych, zapewniający nam zieloną energię.

W 2020 roku planowana jest dalsza rozbudowa obiektu o kolejną, jeszcze większą halę produkcyjną.

www.propoint.pl

PROPOINT S.A.