logo Księgarnia Matras

Księgarnia Matras

Opinie o Księgarnia Matras

Mech 2017-04-24 09:38
Ławrow, możesz rozwinąć? Też miałem dopłatę po rozliczeniu PIT-u i zastanawiałem się jakim cudem, bo wcześniej nie było takich problemów.
Mróz 2017-04-24 11:33
Smutne, ze pracuję w tej firmie tyle lat i okłamują mnie na każdym kroku. Myślałem, że firma szanuje pracowników z wieloletnim stażem.
Ika 2017-04-24 11:37
Dwie księgarnie mniej... kto tym razem?
Luiza 2017-04-24 12:09
Kalisz i Piotrków Trybunalski...
ksiegarz 2017-04-24 15:58
Piotrkow zamkniety ,ale nie spakowany.Za to Belchatow juz spakowany .
Adam 2017-04-24 17:54
Zadziwiające, że już zamknięto ok. 40 księgarń, a to nie daje zastrzyku gotówki firmie,,,
Nick 2017-04-24 19:31
A wiadomo jak teraz wygląda praca na magazynie? Szukają chętnych czy raczej zwalniają?
księgarka 2017-04-24 22:50
Na bank zwalniają, przecież w magazynach są pustki... a przynajmniej widzę pustki, chcąc zamówić cokolwiek...
Dana 2017-04-25 08:56
Chojnice usunięte ze strony ale jeszcze działają. Na Pomorzu puste regały, art-pap woła o pomstę do nieba.
ksiegarz 2017-04-25 10:15
napisz adres strony gdzie znajde aktualny wykaz czynnych ksiegarni
Iwona 2017-04-25 10:22
@ksiegarz taką informacje znajdziesz na stronie firmy. http://www.matras.pl/ksiegarnie/ Lista księgarni jest na bieżąco aktualizowana.
jan 2017-04-25 12:20
Pustki książkowe, inny asortyment jak najbardziej jest. Tylko zupełnie nie nadający się do sprzedaży w ks ;)
księgarka 2017-04-25 12:39
Domyślam się. Układając artpap i gry dochodzimy do granic kreatywności. Mamy moze 1/5 tego, co było w zeszlym roku, jesli chodzi o towar pozaksiążkowy. A jeśli chodzi o ksiazki około 3/5.
Zorientowany 2017-04-26 12:29
Wszytsko idzie na poczet spłaty długów
Przyjaciel 2017-04-26 12:41
Nie czekaj. Wysyłaj aplikację. Są ogłoszenia. O dziwo szukaja ludzi w miastach gdzie są sklepy naszej sieci...
Ika 2017-04-26 13:37
1 mniej. Kogo tym razem zatopili?
Henryka 2017-04-26 18:49
@Mech chyba zależy która spółka córka Matrasa Ci płaciła. Ja mam z Matras księgarnie i nie mam niedopłaty. A wam płaci jeszcze Matras SA?
Heniek 2017-04-26 18:56
@Ika Tym razem padło na Oborniki
ksiegarz 2017-04-26 19:35
Bielsko, Ustroń, Cieszyn też zapycha dziury na półkach. Wstyd ciagle mówić że nie ma czegoś. Wiadomo coś jak to ma dalej wyglądać na tym terenie? Najwazniejsze żeby wypłaty były i żeby mieć pracę. Podobno już pytają o te punkty inne ksiegarnie zeby podkupić.
Jane 2017-04-27 07:00
Podobno księgarniami na południu, które mieszczą się w sieciach handlowych Auchan interesuje się Bukszpan. Mówi się, że to już pewne, że czeka na zwolnione przez nie lokale.
Kostrzyn 2017-04-27 09:16
Niezłe długi skoro zamknięcie tyłu placówek nie pomaga.
darka 2017-04-27 09:43
A jak wygląda sytuacja gdy jakaś ks jest zamykana, ok dostajemy kartony pakujemy się i co dalej? Wypowiedzenie i na urlop? A świadectwo pracy pocztą jest dostarczane? Był ktoś w takiej sytuacji i wie? Bo my już tak myślimy i wolimy być na to przygotowane.
Księgarz 2017-04-27 12:27
My zamykalismy kilka dni temu i niestety nikt nas nie przejął, przeszliśmy do innych ks w mieście.
Jo 2017-04-27 13:28
A powiesz coś więcej o tym jak wygląda w Twoim przypadku kwestia zaległych urlopów, wypowiedzeń, ewentualnych braków na księgarni? Jak to zostało rozwiązane? Bardzo proszę o odpowiedź. ;)
Ksiegarz 2017-04-27 13:57
Byliscie jakos wcześniej uprzedzeni o likwidacji? a jak nie ma innej ks w miescie to co robia? po prostu zwalniają?
Księgarz 2017-04-27 15:22
Pracownicy którzy mieli urlop z tamtego roku byli zmuszeni żeby go wziąć. Wypowiedzenia nikt nie dostał na ten czas. O likwidacji dowiedzieliśmy się dwa dni wcześniej przed dniem pakowania.
darka 2017-04-27 15:51
Tez interesuje mnie co w sytuacji gdzie nie ma innej ks w miescie bo u nas właśnie przejęcie przez kogos innego ani praca w innych punktach nie wchodzi w grę. Co wtedy przymusowy urlop i wypowiedzenie?
ksiegarz 2017-04-27 18:43
Nie , oddelegowanie do pracy w innym miescie - a dojazd na wlasny koszt. Tak jest w reg.Ludzkim
Zaciekawiona 2017-04-27 20:33
A jesli ktos się nie zgodzi na takie przeniesienie? Co wtedy ? Jest jakieś inne wyjscie ?
Zorientowany 2017-04-27 21:47
Nie zgadzając się na takie rozwiązanie automatycznie rozwiążą Ci umowę bez żadniej odprawy. Ja tak miałem Fajna ta nasza firma.
Del Rey 2017-04-28 08:07
Warszawa? coś wiadomo ? szukać już nowej pracy?
Pracownik Matrasa 2017-04-28 09:12
Są plany co do kilku księgarń, jak coś będę wiedział powiadomię
Simba 2017-04-28 09:22
Chwilowo uniknął upadłości, ale restrukturyzacja nie pomoże i po roku - sajonara! Jak wszystkie interesy JK. Odkąd pamiętam, zawsze tak było u niego.
Ciekawski 2017-04-28 09:30
Ciekawe co ze wschodem i księgarniami na północy, których jednak nie tak dużo jak na południu :/
k 2017-04-28 09:50
Jesli przedstawili ci zmiane warunkow pracy na pismie, a ty ich nie przyjoles nalezy ci sie odprawa . Idz do inspekcji pracy i zapytaj . Graja z zaskoczenia i pod presja , ale niezgodnie z przepisami Kodeksu Pracy.
wierzacy 2017-04-28 10:53
Ktoś tutaj ewidentnie robi burze w szklance wody... ciekawe komu tak bardzo zależy na upadku Matrasa? Halo konkurencja, jesteście tu? A tak na serio, to ja się nie martwię, bo restrukturyzacja pomoże nam w złapaniu oddechu. Trzeba wierzyć! Zobaczycie - będzie dobrze.
Warszawa 2017-04-28 11:17
Wiadomo, że będzie sanacja i nie upadniemy. Nie siejmy paniki. Będzie restrukturyzacja. Szczegóły wkrótce podeśle
darka 2017-04-28 12:25
Ok być może Matras nie upadnie, nie wiem jaka jest do końca sytuacja, ale co najmniej raz w tygodniu kogoś zamykają, niestety. A co z nowościami, art-papem? I brakami w zatowarowaniu? Nagle zaczniemy dostawać tyle towaru, że będą pełne księgarnie?
Ksiegarz 2017-04-28 12:25
Likwiduja raczej małe ksiegarni czy wieksze też?
nikt 2017-04-28 12:35
Likwidują nierentowne ...przynoszące straty (wielkość nie ma znaczenia)
Warszawa2 2017-04-28 13:01
Nawet jeżeli zdecydują się zamknąć jakieś nierentowne punkty, to na bank zostaną przejęte przez inną księgarnię wraz z załogą. Przy sprzedaży Matras zadba o swoich byłych pracowników, więc o to bym się nie obawiał. Wiem z doświadczenia
Ks 2017-04-28 13:34
Ja wiem z doświadczenia że nikt nie musi załogi przejąć
ksiegarz 2017-04-28 13:39
Sprzedani jak wyposażenie? nikt nie musi kupić miejsca z pracownikiem. Jak matras zadba o byłych pracowników? odprawy dostaną? ludzie chcą wiedzieć czy będą mieć pracę czy nie.... mają rodziny opłaty... a o braku pracy dowiedzą się 2 dni przed?
Niewierząca 2017-04-28 14:45
A jak skomentujesz fakt nieopłaconych czynszów? Prawda jest taka, że Matras dostaje wypowiedzenia najmu i dlatego księgarnie są zamykane. To nie restrukturyzacja tylko przymus. Właściciele nie chcą dalej czekać na opłaty.
123 2017-04-28 14:51
Proponuję sprawdzić w jakiej kondycji są księgarnie poza obszarem warszawskim. Klienci sami widzą, że Matras upada (mimo wielu zabiegów ukrywających braki towaru) i nie mają hamulców, żeby o to pytać. A co do traktowania pracowników... nie wiem czy się śmiać czy płakać widząc ostatnie komentarze. W tej chwili wygląda to tak, że firma próbuje zmusić pracownika do odejścia, żeby nie płacić odpraw. Np. po zamknięciu placówki dobroduszni właściciele firmy nie zwalniają pracowników, ale przenoszą ich do innych miast.
k. 2017-04-28 15:29
Hallo mowisz o zlapaniu oddechu zlikwidowanych ksiegarni? A wlasciwie wyrzuconych przez wlascicieli lokalu - za nie placenie czynszu? Ktos Ci placi za te posty ? To jak jestes taki madry to powiedz jak mam dojezdzac za ta pensje 45 km.do ksiegarni w innym miescie .Takie dostalam polecenie od MR.
Panda 2017-04-29 00:23
Mówicie, że zamykają tylko nierentowne księgarnie, ale to nie prawda. W naszym regionie zamkneli dwie księgarnie z najlepszymi wynikami sprzedażowymi. Za to najbardziej nierentowna księgarnia nadal funkcjonuje, a ksiegarze dwoją się i troją by nie było widać braków (od kwietnia brak jakichkolwiek dostaw, choć inne księgarnie je mają).
nikt 2017-04-29 03:31
Wysokie wyniki sprzedażowe nie świadczą o rentowności.Powiedzmy ks osiąga obrót miesięczny 5oo tys ,gdy realizowana marża będzie na poziomie 40% to daje to 200tys mc .Te wypracowane 200tys musi pokryć czynsz, koszty eksploatacyjne prąd,telef itp,poza tym płace pracowników,ZUS,podatek i jeżeli zsumujemy to wszystko i okaże się ,że 200 tys tego nie pokrywa,to mimo półmilionowego obrotu księgarnia generuje straty i jest nierentowna.Przypuszczam jednakowoż,że nie jest realizowana marża 40 procentowa w waszych księgarniach .
Ania 2017-04-29 11:05
Dbanie o pracownika? Litości!!! Ktoś chyba serio płaci Wam za te posty... Ludzie dowiadują się dwa dni przed zamknięciem, są zmuszani do wybierania urlopu, przenoszeni kilkanaście (na nawet kilkadziesiąt!) kilometrów, pozbawiani odprawy. To jest w porządku? Ja już nawet nie marzę o jakimkolwiek socjalnym pakiecie, bo nigdy go nie było. Ale to jest kpina, żeby proponować dojeżdżanie 45 km z najniższą krajową (tak... nie ma innego wyjścia, ale żadnych ułatwień ze strony firmy też nie ma). Tak jak kpiną były ich "premie" i w ogóle ich podejście do pracownika. Jeśli firma jakimś cudem przetrwa, to i tak pewnie maksymalnie z połową obecnych księgarń.

Tam, gdzie kończą się umowy najmu, nikt nie przedłuża Matrasowi. Nierentowne pewnie też w końcu odpadną, ale w sumie nie wiem, czy którekolwiek są rentowne.
Zostaw swoją opinię o Księgarnia Matras - Warszawa
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Księgarnia Matras