logo Księgarnia Matras

Anek 2017-06-14 21:11
A co w tym dziwnego?
Marek89 2017-06-14 22:41
Anek
Nic, poprostu jestem zaskoczony ta decyzją. Ona, która wierzyła w tą firmę, odchodzi czy też ją wywali z powodu redukcji etatów . Po raz kolejny dają książkę na nakasowke, która się nie sprzedaje, i która leżała zakurzona w magazynie.I tylko myśl ta jedyna się objawia, który matras zamknął jako następny.
zagubiona 2017-06-15 10:31
Z tego co sie dowiedzialam odszedł lub został zwolniony mój ulubiony informatyk z Warszawy :( Iii co ja mam teraz wszystko z Panem A.D załatwiać? Widać w takim razie ze w centrali tez wesoło nie jest :)
Anek 2017-06-15 18:28
Uwaga, nasz Pracownik na zleceniu dostał wypłatę :)
była kierowniczka 2017-06-16 08:49
Szkoda że Daria G odeszła. Była wymagająca ale miała doświadczenie i można było czegoś się od niej nauczyć. Z drugiej strony wcale mnie nie dziwi że normalnych ludzi w nienormalnej firmie coraz mniej.
Też inicjał E.P. 2017-06-16 12:15
A co Pani taka oburzona???Czyżby pan A.D. źle wykonywał swoją pracę, coś nie tak z Panią. Rzeczywiście -,,zagubiona''. Może najpierw trzeba zacząć od siebie a potem narzekać. A tym bardziej operować inicjałami-wstyd. Wszyscy znamy pana A.D. i Pani wpis jest oburzający....... ,,z tego co się dowiedziałam''....... a przepraszam -gdzie? na rynku?w autobusie? od koleżanki?
Byebye 2017-06-16 19:03
Droga była kierwoniczko! To ja chyba pracowałam z zupełnie inną osobą. Daria była bardzo miła i sympatyczna i może miała duże doświadczenie zawodowe...ale to doświadczenie nie miało nic wspólnego z księgarnią. Chyba nie pracowalaś nigdy z naprawdę wymagająca regionalną, która jak przychodziła to miała milion pomysłów na ulepszenie i wiedziała na czym polega praca zwykłego ksiegarza. I przede wszystkim umiała obsługiwać system.
Nie neguje Darii jako osoby i przełożonego, bo była fajna osoba i dawała nam dużą swobodę, ale MR była średnim.
Marek89 2017-06-16 23:06
Ciekawe, jaki następnym matras zamknął i gdzie??
. 2017-06-17 09:03
a znikło coś? na liście księgarń bez zmian, a z forum wynika że teoretycznie powinno być 120. Ktoś wcześniej pisał o zamknięciach, a ilość nie zmieniła się.
humorzasta_zołza 2017-06-17 16:00
W krótkiej przerwie proponuję małą powtórkę odmiany czasownika "zamknąć".

Czas przyszły prosty:
Wy - zamkniecie
Oni - zamkną

Pozdrawiam ;)
Marek89 2017-06-17 21:49
Powtórzę. Ciekawe kiedy, oni zamkną następnym Matras i gdzie. Czy będzie to Matras z duże miasta, a może z małego. Plus przynajmniej przypomnę sobie gramatykę. Człowiek uczy się przez całe swoje życie.
skk 2017-06-17 22:19

Powtórzę. Ciekawe kiedy, oni zamkną NASTĘPNY Matras i gdzie. Czy będzie to Matras z DUŻEGO miasta, a może z małego. Plus - przynajmniej przypomnę sobie gramatykę. Człowiek uczy się przez całe swoje życie.
(stylistyka i interpunkcja też do poprawy ;) )
Marek89 2017-06-17 23:13
Szkoda, że główny zarząd tak nie dbał o tą firmę tak doskonale, jak ty nad moją gramatyka skk. Szkoda.
Agnieszka 2017-06-17 23:37
Powtórzę: ciekawe kiedy oni zamkną następny Matras, i gdzie? Czy będzie to Matras w dużym mieście, czy może w małym? Plus: przynajmniej przypomnę sobie gramatykę. Człowiek uczy się przez całe życie.
Marek 89 2017-06-18 11:40
Przykro, że tak nie walczą o tą księgarnie nasi zarządcy, jak wy pokazujecie moje błędy stylistyczne, przymiotnikowe i ortograficzne. Szkoda, że jak się prosiło o coś to byli głusi na prośby . Tyle nowych książek przybyło na rynek, a żadnej nie mamy. I tylko sobie palcami wytykamy głupoty. Piszę jak piszę i nic wam do tego. Komu się nie podoba to proszę nie czytać i nie kopiować .
Zawiedziona 2017-06-18 11:43
Jesteście żałośnie z tymi swoimi przepychankami słownymi.
żołniereczka 2017-06-18 16:42
Żałośni czy nie... ale dokąd zmierza świat, jeśli księgarzami zostają ludzie, którzy nie potrafią poprawnie używać języka ojczystego? Myślałam, że to zawód dla ludzi oczytanych (a tacy dbają o język). Smutne.

A wracając do tematu... Ludzie mnie ciągle pytają, dlaczego mamy takie pustki, dlaczego nie ma dostaw. Mówicie prawdę, czy uśmiechacie się i udajecie, że wszystko będzie ok?
Marek89 2017-06-18 17:01
Droga żołniereczko,
To twój pogląd o języku, że trzeba być wybitnym aby, być ksiegarzem . Może i mam braki stylistyczne, ale moi klienci nigdy nie narzekali na obsługę, wręcz byli zadowoleni z zakupu.Znam każda książkę, a jak jakieś nieznalam to czytałam. Nie oceniaj nikogo, po jego piśmie. Żałosne uważam, brak wiedzy na temat książki i braki na półkach. A co do pytania o braki, Ja jestem szczera mówię, że nie wiem i nie wiem czy kiedykolwiek coś nowego dotrze
żołniereczka 2017-06-18 19:57
Nie trzeba być wybitnym, żeby posługiwać się poprawnie językiem polskim. Niestety teraz ludzie nawet nie wstydzą się swoich braków w edukacji, czasami wręcz ich bronią. Wielka szkoda. To dla mnie smutny znak czasów i śmiem oceniać po piśmie, bo to jednak sporo mówi. Wybacz moją bezpośredniość, ja po prostu uważam, że człowiek oczytany obcuje z językiem tak długo, że musi go dobrze znać. A każdą książkę to zna, ale chyba tylko sam Bóg :D

W każdym razie dobrze, że klienci Cię chwalą, nie mam zamiaru tu sprzeczać się o kwestie tego typu. Pozdrawiam :)

Na pytanie, dlaczego macie pustki, odpowiadasz "nie wiem"?
My niestety wszyscy dobrze wiemy, czemu :/
Kumaci klienci też, ale im nie trzeba mówić.
fzhut 2017-06-18 20:08
Nie jeden geniusz i inni zasłużenie byli dyslektykami, a nikt mi nie powie że nie byli oczytani (choć absolutnie nie wmawiam tu Markowi89 dysleksji). Przykre że zamiast trzymać się razem, roztrząsacie pierdoły na które nikt uwagi nie zwraca. No i jako ksiegarz raczej mówisz, mówisz, mówisz, a nie piszesz (chyba że do centrali...ale w tabelach trudno o popis poprawnej polszczyzny). Poza tym telefony oczytane nie są,a gdy szybko piszesz to nie sprawdzsz każdego słowa. Klientów też poprawiacie jak mu się nazwisko autora plącze?

Co do prawdy...mówimy że nie ma nowości bo firma w restrukturyzacji :) A jak drążą temat to że jest sporo informacji w internecie. I że na 180 księgarni zostało 120. I że nasza i tak zniknie bo czynszu od pół roku właściciel nie widział... Taka prawda.
ksiegarz 2017-06-18 22:11
Marek89 jest kobietą? No nikt mi nie powie, że osoba z dysleksją czy nie nie wie jak się odmienia rodzaj męski i żeński, tym bardziej mówiąc o sobie (..."jestem szczera"...). To jest niedbalstwo. Tyle w temacie Marka89.

My mówimy o restrukturyzacji, informujemy ,że wiele na ten temat można poczytać w internecie. Często klienci coś już wiedzą i wyciągają z nas informacje. Odpowiadamy szczerze, że nasz punt również jest zadłużony i czy będziemy miesiąc czy pół roku tego nie wiemy, bo nas nikt nie informuje o niczym.

Coraz gorsze to forum.
Ula 2017-06-20 08:51
Czy sytuacja firmy w momencie kiedy czytelnictwo jest na tak niskim poziomie cokolwiek się poprawiła? Bardzo nad tym boleję bo trudno jest nawet coś doradzić, chyba, że zmusimy ludzi do czytania lub książki będą tańsze.
!!!!!!!!!!! 2017-06-21 08:49
Na sytuację firmy raczej nie ma wpływu spadek poziomu czytelnictwa, tylko brak nowości. Nie ma co polecać, bo - znowu - brak nowości, a klienci na nowości czekają. Jeśli chodzi o ceny książek - są drogie, ale jeśli klientowi na czymś zależy to zapłaci - a najczęściej klienci chcą nowości i bestsellerów. A w Matrasie ani tego, ani tego nie ma.
Więc moim zdaniem poziom czytelnictwa nie wpływa na sytuację na firmy. Bo ludzie czytają i chcą czytać - tylko nie te książki, które my mamy w ofercie.
Adam 2017-06-21 15:34
Jakie newsy w firmie? ?
andzia8 2017-06-22 15:19
Gwoli ścisłości, nie możesz ocenić jej po piśmie, ponieważ jest to forum, ewentualnie możesz ocenić ją po PISOWNI !!!
xxx 2017-06-22 19:55
hahahaaahahahahhaahhahahahahahahahahah xD najlepszy post
Agnieszka 2017-06-22 23:16
Na stronie jest już 121 księgarń :( Którą tym razem zamknęli?
też kierownik 2017-06-23 13:02
A teraz wielka wyprzedaż, ciekawe co dalej....
ex-Matras 2017-06-23 14:48
@fzhut
Klientów też poprawiacie jak mu się nazwisko autora plącze?

Oczywiście! I w większości wypadków mi za to klienci dziękują.
P. 2017-06-23 15:33
120.
Robocik 2017-06-23 16:49
Którą tym razem księgarnie zamknęli ?
ja 2017-06-23 18:18
Ruda Śląska zamknięta!
Merry 2017-06-23 20:01
Jaka wyprzedaż? Co się teraz dzieje na księgarniach?
sk 2017-06-23 21:15
U nas nic się nie dzieje, zero dostaw, zero zwrotów, nawet maili prawie nie ma.
Zelda 2017-06-24 10:19
Ma być od poniedziałku. Zapewne minimum 50% kartotek nie będzie na stanie, jak to mają w zwyczaju.
Ula 2017-06-24 15:58
Nie da się ukryć, że dobre czasy księgarń minęły. Teraz ludzie mało czytają lub czytają audiobooki .
James 2017-06-24 17:01
Czytają audiobooki? ???????? Ty tak serio???
James 2017-06-24 17:02
Czytają audiobooki? ???????? Ty tak serio???
też kierownik 2017-06-24 17:22
Ula, nie minęły :D
jeśli pracujesz w księgarni to pewnie wiesz ile osób codziennie odprawiamy z kwitkiem bo nie mamy nowości albo dobrej beletrystyki.
poza tym niewiele osób wbrew pozorom korzysta z e-booków :D albo korzysta tylko okazjonalnie
Elsa 2017-06-26 12:19
119...
Grenada 2017-06-26 20:38
Lubin
Zelda 2017-06-27 14:25
Jedna z Rzeszowskich poszła do odstrzału? :(
Xxx 2017-06-27 15:15
Czy to pewne? Czyżby kierowniczka z N.Ś jak zwykle najlepiej poinformowana?
Zelda 2017-06-27 15:17
Na mapie są tylko 2 księgarnie w Rzeszowie.
Xxx 2017-06-27 15:33
To wchodzisz dzień w dzień na każdy region i sprawdzasz która księgarnia odpadła?
Pola 2017-06-27 16:16
Nic nowego, powielanie informacji. ..
Zelda 2017-06-27 16:35
Tak, śledzimy na bieżąco.
Xxx 2017-06-27 17:15
Brawo za spostrzegawczość. ..
Nobody 2017-06-27 18:42
Dla Ciebie Polu nic nowego,lecz dla tych ,którzy wierzą w magiczną moc sanacji czy też restrukturyzacji ta informacja "powielona" być może pozwoli im dostrzec brutalną prawdę i przestaną żyć złudzeniami.
Capisci ???Ciao ragazza.
Zostaw swoją opinię o Księgarnia Matras - Warszawa
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Księgarnia Matras