Aesculap ChifA

Jarocin

Opinie o Aesculap ChifA

kuba rozpruwacz 2016-09-13 18:49
NA p52 dzieje się żle od dawna. Całe te niesnaski i nieporozumienia zdarzają się dlatego ponieważ ludzie nie dostają premii na równych zasadach.Na stołach premie mają tysiąc a czasem więcej a na innych odcinkach sporo mniej.Jak to do kur--wy nędzy jest i dlaczego kierownik do tego dopuszcza! Chcesz mieć chłopie spokój na dziale to dziel kasę po równo.
nozycykasz 2016-09-21 12:46
Ja [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] co za debil, przecież wszyscy wiedzą, że premia wyrobieniowa nie jest kwotą stałą tylko jest uzależniona od ilości przepracowanych godzin w miesiącu, dlatego jeden ma np. 700 zł a drugi 1000, stała jest tylko stawka za każdy 1%.
nozycykasz 2016-09-21 12:49
Polać temu Panu, w końcu ktoś z sensem napisał.
kubuś 2016-09-22 08:43
Naucz sie czytać ze zrozumieniem a póżniej uzywaj inwektyw.
wieśniak 2016-09-29 21:08
Grażyna! Pamiętamy i nigdy nie zapomnimy co zrobiłaś mężowi i swoim dzieciom. Wstydu nie masz! Gdybym zrobiła to co ty to już dawno ze wstydu wyprowadziłabym sie chyba na księżyc. Jak możesz ludziom w oczy spoglądać? Co roku o tej porze będę przypominała ci co zrobiłaś i kim jesteś bo chyba domyślasz się jak na taką kobietę się mówi?
janek 2016-10-01 22:29
hmm no w sumie caly czas tego key account manager w Chojnicach szukaja super ze jest tutaj oferowana umowa o prace..no dobra a nie wiecie czy mozna tutaj liczyc na jakies szkolenia moze wdrozeniowe coo?
Qwerty 2016-11-04 17:51
Jak sie nazywa nowy kierownik narzędziowni?
Ja 2016-11-05 21:34
A no Dominik Knop zapewne
dxter 2016-11-30 10:53
Kurna ludzie co to za syf te nowe ciuchy. Chiński materiał z polskimi metkami. Polar kiepski gatunek a spodnie dzwony jak z lat 70ych. To ma być dobry wizerunek dla firmy?! Kpina!
Pracownik 2016-11-30 21:13
Aż strach pomyśleć jak nam będą chcieli zmienić obuwie zapewne zamówią nam chodaki albo drewniaki
Dyszel 2016-12-07 22:49
Ktoś we co sie dzieje ostatnio z kierownikiem Adasiem? Lata jak poparzony ,wszystko mu przeszkadza. Czyżby kryzys wieku średniego? A może przemeczenie? Proponuje odpoczynek i włączyć na luz.
bolec 2016-12-07 23:35
Nie wiecie co zrobić? Jak cie zdenerwuje to na l4 i żeby lekarz wpisał mobbing.
Miś 2016-12-10 18:11
Radzyń zabiera Adamowi nożyczki dlatego taki blady chodzi
Krzysztof 2016-12-15 00:02
Cnc trzymajcie się razem pozdr
Edwart Nozycoręki 2016-12-15 11:36
Zastanawiam się dlaczego kilkoro ludzi z cnc traktuje się jak kompanie karną? Paru ludzi pracuje by ponad setka miała pracę. Ba! CNC to przecież ''dziecko'' kierownika a tam nigdy nie ma spokoju.Nierozumiem tego stanu.
Stoły 2016-12-19 12:16
Cnc jesteśmy z Wami. Stoły
Tańczący z wilkami 2016-12-21 20:21
Zasobami ludzkimi trzeba umiejętnie kierować tyle, że nie na wyczucie po omacku a praktycznie i fachowo. Opierając się oczywiście na odpowiedniej literaturze czy kursach przygotowawczych. Każde działanie siłowe będzie skazane na porażkę.
Kisielwmajtach 2017-01-03 10:48
Cnc rozumiem doskonale Wasze problemy. Rudy majster( rude odrosty na głowie i ten rudy, mieki i rzadki niczym u nastolatka zarost) lis który udaje Waszego kolegę, robi Wam koło d..y. A później po cichu podbuntowuje Was na Adama po czym Wy jesteście najgorsi i to Wam się obrywa. Pozdrawiam Was serdecznie chłopaki z cnc.
bolec 2017-01-03 12:58
Przestań pisac głupoty bo nam się dostanie po du..pie!
Marian 2017-01-06 20:02
Trybik wracaj proszę źle się dzieje
Królewna śmieszka 2017-01-12 19:01
Pracuję w chifie już prawie 10 lat i mam prośbe do dyrekcji aby wprowadziła w zakładzie system motywacyjny dla pracowników ale taki z prawdziwego zdarzenia. Ten który obecnie obowiązuje to system nagradzania przez kierowników swoich lizusow, kapusi, donosicieli, kablarzy, dupowłazów.
Selena 2017-01-12 19:38
Wyjęłaś mi to z ust. Już jakiś czas temu chciałam o tym napisać. Pracuję sumiennie od wielu lat i podwyżki nie dostałam już od bardzo dawna. Inflacyjnego nie liczę bo to kpina a nie podwyżka. Brak podwyżki przez dłuższy okres skutkuje olewackim podejściem do swojej pracy i to mimo woli.
Czopek w dupie 2017-01-18 18:34
Z zaszczutego i gnebionego niewolnika nie ma dobrego pracownika.Niech to dotrze do niektórych zakutych łbów.
Benek 2017-01-30 22:48
Chciałbym pogratulować związkom wywalczenia podwyżki dla wszystkich pracowników 1,6% super
Zgnebiony 2017-01-31 18:15
Kawa dba o swoją du.pę a nie o ludzi.
Bobi 2017-02-01 18:02
To jest podwyżka na odczepnego,,żeby pracownicy niemówili ze niebyło podwyżki
Kelezankizeszlifierni 2017-02-01 19:44
Koledzy w imieniu całej szlifierni dziękujemy Wam bardzo za niezłą 'podwyżkę'
Kelezankizeszlifierni 2017-02-01 19:49
Koledzy w imieniu całej szlifierni dziękujemy Wam bardzo za niezłą 'podwyżkę' i prosimy o dalszą, jeszcze efektywniejsza pracę
Kelezankizeszlifierni 2017-02-01 19:51
Bo Wielkanoc się zbliża wielkimi krokami
si en si men 2017-02-02 19:49
Znowu nas wyru.chali z premią.
przyjaciółka 2017-02-03 15:33
W końcu przyszła kryska na matyska, teraz tak będziecie ru.chani co miesiąc. HA HA HA
byle kto 2017-02-03 18:44
Jaka kryska jak my od lat po dupi.e dostajemy .
Bc 2017-02-03 22:39
Serce Działu.....
BRUCE LEE 2017-02-05 09:22
Zastanawiające to fakt. Porozmawiam z kim trzeba.
rusek 2017-02-21 19:44
Zróbcie coś z tym smrodem na cnc p52 bo jak sie wchodzi do Was to jak by sie koń zesrał.
F 2017-02-21 21:08
Kupe kasy to kosztuje
(Smog) zainteresowany 2017-02-22 21:32
Skoro to dużo kasy kosztuje i nie liczy się ze zdrowiem pracowników tam pracujących to może Państwowy Inspektor Pracy wykona tą usługę taniej?
Stolec 2017-03-02 00:09
Jak tam serce działu? Kolejne 200 zł mniej. Robcie jeszcze wiecej. Czekamy.
Szperacz 2017-03-02 05:17
Serce to sie kroi jak zobaczy kwitek z wypłatą.
Anemonus cnc 2017-03-02 15:18
Nagrywanie rozmów, w których uczestniczymy
Przepis art. 267 k.k. jednoznacznie mówi o uzyskiwaniu dostępu do informacji (czyli treści rozmowy) nieprzeznaczonej dla osoby, która rejestruje rozmowę. Skoro jednak osoba rejestrująca rozmowę jest jej uczestnikiem, to nie sposób twierdzić, aby rejestrowała treść dla niej nieprzeznaczoną. Tym samym nagrywanie rozmów, w których się uczestniczy, nie może być uznane za popełnienie przestępstwa, o którym mowa w art. 267 k.k.
Podsumowując:
• nagrywanie rozmów, których sami jesteśmy uczestnikami.
To z kolei jest DOZWOLONE, niezależnie od tego, czy są to rozmowy prywatne, czy służbowe.
Nie ma tu żadnych przeciwwskazań. Nagrywanie rozmów, w których bierzemy udział, jest jak to tak jak robienie notatek.
ja 2017-03-02 19:19
Ja bym dodała jeszcze to.

Mobbing jest nielegalny

Pracodawca ma obowiązek zapobiegać mobbingowi (art. 94 § 1 KP). Jeśli tego nie robi, albo sam dopuszcza się nękania, narusza przepisy. To kierownictwo zarówno poprzez obowiązujące w firmie/organizacji wewnętrzne dokumenty (regulaminy, kodeksy, procedury), a także poprzez swoją postawę modeluje zachowania w miejscu pracy. Wskazuje, jakie zachowania są niedopuszczalne, a na jakie jest zgoda i przyzwolenie.

Pracownik doświadczający psychoterroru może rozwiązać umowę o pracę w trybie natychmiastowym, za przyczynę podając właśnie mobbing. Na drodze sądowej może domagać się odszkodowania, przy czym nie będzie ono niższe niż minimalne wynagrodzenie za pracę, zaś górna granica nie jest określona (w tym przypadku podstawą wniesienia skargi jest łamanie przepisów kodeksu pracy). Jeśli zaś nękanie przyczyniło się do rozstroju zdrowia, pracownik może domagać się zadośćuczynienia pieniężnego (w tym przypadku podstawą wniesienia skargi jest łamanie przepisów kodeksu cywilnego). Pogorszenie stanu zdrowia musi być poświadczone przez lekarza. Pamiętajmy – dochodzić swoich praw na drodze sądowej można w dwóch przypadkach: gdy w wyniku mobbingu pracownik doznał rozstroju zdrowia lub gdy w wyniku mobbingu rozwiązał umowę o pracę.

Przed złożeniem pozwu do sądu, warto poszukać wsparcia instytucji prowadzących doradztwo dla ofiar mobbingu. Poradę można uzyskać w Państwowej Inspekcji Pracy. Na stronach pip.gov.pl znajdziemy poradnik dla osób doświadczających mobbingu (http://www.pip.gov.pl/html/pl/wydawn/pdf/mobbing.pdf) oraz dla pracodawców, jak zapobiegać mobbingowi. Do Państwowej Inspekcji Pracy pracownik ma prawo wnieść skargę na pracodawcę. Skutkiem takiego zgłoszenia może być wizyta inspektora w miejscu pracy. Niemniej jednak w jego gestii nie leży orzekanie, czy doszło do mobbingu, ani nakładanie sankcji. Do tego upoważniony jest sąd.

Porady i pomocy można szukać także w działającym we Wrocławiu Krajowym Stowarzyszeniu Antymobbingowym (www.mobbing.most.org.pl). Stowarzyszenie organizuje szkolenia dla pracowników i, co ważne, także dla pracodawców, spotkania indywidualne i grupowe, podczas których udzielane są porady prawne i psychologiczne. Niewykluczona jest także interwencja u pracodawcy. Organizacja ma swoje oddziały w Krakowie i Łodzi oraz punkt konsultacyjny w Gdańsku. Adresy innych organizacji antymobbingowych, działających w różnych miastach dostępne są m.in. tutaj: http://nomobbing.pl/Adresy/Wazne%20adresy.php.
Młody 2017-03-06 10:34
Nas się nagrywa non stop przez 24h na dobę, dlatego mam nadzieje że poczół jak my sie czujemy.
Zaniepokojeni z p52 2017-03-06 12:47
Mamy dwa pytania do dyrektora produkcji:
1. Czy wie że na nożyczkach planuje się zamontowanie następnych dodatkowych kamer?
nic na dziale nie ginie i jest to jedyny dział gdzie są kamery.Śmierdzi tu gestapowskimi metodami.
2. Dlaczego od lat negatywne wpisy są tylko o dziale nożyczek?
zakład traci dobry wizerunek.
szukam pracy 2017-03-28 09:40
Myślę o pracy w Aesculap chifa w Nowym Tomyślu na produkcji. Stanowisko obojetne ważne żeby mozna było dobrze zarobić. Moje pytanie dotyczy stawki zasadniczej i premii .Ile można wyciągnąć na początek i pózniej po przyuczeniu?
Praktyk 2017-03-28 15:47
Daj sobie spokój z chifą. Dziś wszędzie zarobisz dużo lepszą kasę. Chifa ma śmiesznie niskie stawki podstawowe oderwane od rzeczywistości a potem szczują cie premiami by mieć cie na wyłączność. Wcale mnie nie dziwi nadchodzaca fala odejść którą zarzad firmy lekceważy.
Joanna 2017-03-29 13:54
@Praktyk pracujesz obecnie w firmie? Chętnie dowiemy się więcej na temat warunków zatrudnienia. Na jakie benefity mogą liczyć pracownicy? Pracy na jakim stanowisku dotyczy sytuacja, o której wspomniałeś?
Ups 2017-03-29 16:03
Odchodzi kolejny operator cnc z nożyczek.
Praktyk 2017-03-29 16:06
Jest woda mineralna na dziale, herbata na przerwie , jest ciepło, na głowę nie pada , stawki od 8zł do 14 zł i masz sie cieszyć i nie narzekać.
Stale niewyspany cnc men 2017-03-29 18:11
Wcale mnie nie dziwi że odchodzi. Na dziale atmosfera jest fatalna, zerowy szacunek do pracownika, na każdym kroku kamera, 3 zmiany, bardzo małe pieniądze jak na dzisiejsze czasy.
Kamena 2017-03-29 23:22
Podziwiam was chłopaki z cnc.
Zostaw swoją opinię o Aesculap ChifA - Jarocin
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Aesculap ChifA