Lear Corporation Poland II

Jarosław

Opinie o Lear Corporation Poland II

Gnoic Człowieka za byle co to jest Lear 2017-04-01 18:05
Pani Kierownik Renacie wydaje się że wszystko jej wolno i cały swiat kręci się wokół niej ale tylko się jej wydaje żeby człowiek nie mógł te pare sekund wyjsc szybciej to już przechodzi ludzkie pojęcie co to jest Przedszkole czy Poważna Firma pytam się ??? Bo chyba po tym co widziałam to się z tej firmy zrobiło jedno wielkie Przedszkole nie wolno się usmiechac ,nie wolno rozmawiac nic nie wolno nawet gdy ktos na chwile wyciągnie telefon to dostaje opiepsz podczas gdy Majstrowa jedna z drugą chodzi i robi co chce i jeszcze siedzi przy biurku i zajada się paluszkami z brygadzistką normalnie krew człowieka zalewa !!
pracownik 2017-04-01 21:48
Dlaczego jest taka przepaść pomiedzy dozorem a szeregowymi pracownikami ? W większości to ludzo z jednej wsi ...... Ale w jarosławiu te niewykrztałcone...zmieniają się w panie życia i śmierci. Macie tyle władzy ile wam pozwolono na tym obiekcie. Mam nadzieje ze kiedys wasza kariera się skończy i zobacze was spowrotem na mięsnym...... w biedronce, na zieleniaku.... tam wasze miejsce. Lear to jedyny zakład w którym Niekompetencja i znajomosci są wyżej cenione niż faktyczne umiejętności. Panie dyrektorze..... w zakładzie w którym pan jest szefem, pracownicy biurowi pracują identycznie jak w czasach PGR. Nikt nie rozlicza marnotrastwa, strat na kilka, kilkanaście tysięcy... natomiast chętnie upodlicie szwaczke za nie obciętą nitke........
xyz 2017-04-02 21:25
W kadrach jest ewidencja ,gdyby ktoś się uparł (lub ma znajomości) może sprawdzić że na przepustki , urlopy, chorobowe chodzą wciąż te same osoby , czy to z krojowni ,produkcji czy logistyki ...
ABC 2017-04-02 21:31
Brawo za kilka słów prawdy !!! Niektórzy od mięsnego zaczynali , a życie kołem się toczy ...
Operator maszyny 2017-04-04 20:16
Jak to jest z tymi punktami od kj ? Od ilu do ilu punktow za defekty potracają z premii i jaką kwotę ? Wie ktos może ?
xxxyyyzzz 2017-04-06 00:04
niech pani kierowniczka rentaka sie obawia na tym swoim rowerku bo nie zna dnia ani godziny kiedy ja ktos dorwie, za to wszystko co ludziom robi!!!!!!!!!!!!!!!!!!
AGATA 2017-04-06 16:14
Co takiego zrobiła kierowniczka Renata?
NoNaBank 2017-04-06 19:34
W sobotę do roboty ? Czy tylko plotki ?
Ted 2017-04-06 19:40
Sobota pracujaca, przynajmniej na niektorych modelach. Jak na liste sie nie zapisales to w sobote nie pracujesz :)
Witek 2017-04-07 21:06
Nie które jeszcze ser i mleko pod ABC sprzedawali i to pare lat temu a teraz to wielkie panie które już nie znają kolegów i koleżanek tak własnie władza zmienia człowieka
dzastina 2017-04-09 23:53
Hej, jak to jest z wypłatami w lear, dostałam mniejszą wypłatę za marzec mimo, że pracowałam o 3 dni dłużej niż w lutym, gdzie się podziały te 3 dniówki ?
Ktos 2017-04-10 00:59
Dzastina ja tak samo zarobiłem mniej :/ pierdziele ta robotę i ich zmiany ... Trzeba to rzucic wkoncu...
Ccccccc 2017-04-10 09:21
Macie płaconą stawkę zaszeregowania bez względu czy jest 20 dni czy 23 jedna pieniądze.
Joanna 2017-04-10 09:56
@Ccccccc długo pracujesz w Lear Corporation Poland? Co więcej możesz powiedzieć na temat swojej pracy?
dzastina 2017-04-10 12:06
To w kwietniu będzie 18 dniówek i wynagrodzenie będzie takie same jak za 23 dni w marcu ?
Takie rzeczy tylko w Learze 2017-04-11 15:19
Ja tez tego nie rozumiem :/ placa jak chca a później dziwia sie, ze ludzie siee zwalniaja. Zamiast dac więcej na zachętę to okrawaja z wszystkiego.
xyz 2017-04-11 21:41
Bardzo dużo osób narzeka na ostatnią wypłatę ...
ABC 2017-04-11 21:44
Prądu nie ma , piątek wolny .
Joanna 2017-04-12 09:12
@PRAWDZIWY OBÓZ PRACY nie pracujesz już w firmie? Co sprawiło, że odszedłeś?
Szw.....? 2017-04-12 14:39
Najlepsze kj są ze zmiany C nikt nie puszcza tyle bubli!!!!
??? 2017-04-12 15:12
A może zatrudni sie Pani w Learze, wtedy nie trzeba będzie zadawac bezsensownych pytań.
??? 2017-04-12 15:12
Joanna 2017-04-12 15:28
@??? nie wydaje mi się, by moje pytanie było bezsensowne. Zależy mi na poznaniu firmy w jak największym przekroju oraz usłyszenia o Waszych doświadczeniach z pracy na różnych stanowiskach w firmie. Nie było by to możliwe nawet jeśli sama podjęłabym pracę w Lear. A jakie według Ciebie byłoby dobrym pytaniem?
Kj 2017-04-12 18:58
Moze dlatego, ze wy na zmianie c szyjecie mało o conajmniej 50 poszyc a my zapierniczamy ile wlezie to i bubli jest duzo..
Uczciwy pracownik który wola o pomoc by cos sie wr 2017-04-12 19:25
Nie ma dobrych pytań, są tylko bezsensowne odpowiedzi. Koleżanki i koledzy są zbulwersowani pytaniami bo na te pytania nigdy nie bedzie pozytywnych odpowiedzi. Jest beznadziejnie bo dostajemy najniższą krajowa, gdzie wyplaty czasami sa nieuczciwie wyplacane. Pracujesz wiecej a dostajesz mniej. Nie można odmówić nie pójścia w sobote do pracy bo zaraz przylatuje z pyskiem i naciskiem majstrowa a w ostatecznosci gdy prośby nie pomagaja i groźby tez kierowniczka az ulegasz i zapisujesz sie na ta nieszczesna sobote. Później okazuje sie ze pracownicy sa w pracy a kierowniczka bimba w domu. Ja chce tylko podkreslic, ze to ze szyje, nie oznacza, ze nie mam domu i własnych obowiązków. Nie dość, ze urlopow nie daja to jeszcze zabieraja mi weekend. Juz nie wspomnę, o urlopach na żądanie. Kazdemu przysluguje 4 w ciagu roku to wiadomo każdemu zajdzie kiedys potrzeba skorzystania z nich. A kierownictwo rozkazuje kiedy urlopow bracc nie mozna. Przeciez to logiczne, ze przed świętami jest tyle roboty, ze ten urlop jest konieczny, niektorzy maja duze rodziny dla ktorych trzeba cos upiec, posprzatac i ugotowac. Ludzie szanujmy sie. To ze nie jestem kierowniczka tylko uczciwa, pracowita szwaczka, to juz mi sie od życia nic ninie należy? MAM cale zycie robic a z zycia nic nie miec. Tez chce wziac zalegly urlop gdzie juz sie tyle goho nazbieralo, ze moglabym na caly rok lear wyslac Po za tym, produkcja jest coraz większa. Kierowniczka pilnuje ludzi żeby robili jak roboty bez częstego chodzenia do toalety, jedzenia w czasie ćwiczeń lub gdy żołądek wola jeść a tu jeszcze 3 godziny do konca zmiany. Wtedy wiadomo co sie dzieje, jest sie oslabionyn i slabym, nagle lapie nas ból glowy i tak dzien przewalony. Ale kogos to obchodzi. Kierowniczka tak lata po liniach i szuka ofiary, żeby ją na czymś przylapac i opierniczyc albo od razu zwolnic. Pragnę tez zwrocic uwage na to, ze marnujemy swój cenny czas na obcinanie nitek co do milimetra bo kj nie moze wyciagnac nożyczek i tą jedna nitke przeoczona obciac. Czy tylko szwaczki widza, że to jest bezsensowne i uciążliwe? Ok rozumiem, cos poprawić bo wiadomo jak cos sie szybko szyje albo operacje na innych modelach, ktore sie wczesniej nigdy nie szylo to wychodza rozne cuda ale zeby rozchodzic sie o nitke ? Ktos tu w ogóle w tym learze mysli ?
Joanna 2017-04-13 09:09
@Uczciwy pracownik który wola o pomoc by cos sie wr a co uważasz, że w firmie warto by zmienić, tak by wszystkim pracowało się lepiej?
Pracownik 2017-04-13 15:47
1. Zwiekszyc wynagrodzenie, co najmniej 2 tysiace na rękę nie wliczając w to prace w weekendy.
2. Jasno przedstawic procedury zwiazane z przyznawaniem premii i jej zabieraniem, za ile pkt za defekty ile potracaja premii, bo jest to niejasne w tym zakladzie. Dużo ludzi nie wie jak to funkcjonuje.
3. Zrobić dodatkowa przerwe, choc te biedne 5 minut po 6 godzinach pracy, żeby coś zjesc, napic sie i usiasc by nogi troche odpoczely i rece.
4. Uświadomić kierowcow autobusow learowskich, żeby na pracownikow po pracy czekali przynajmniej te 10 minut, a nie jak to zwykle jest, ze po 6 minutach juz sobie jada. Ludzie tak sie spiesza do szatni i gonia do autobusow, ze niedlugo pozabijaja sie na schodach lub przy wyjściu. W końcu troche czasu zajmuje zanim sie luzie odbija na czytniku, ktory nieraz sie zacina i trzeba dłużej postac zeby sie wybić, samo dojście do szatni i przebranie sie zajmuje, a o zalatwianiu spraw fizjologicznych juz nie wspomne bo na to czasu juz nie ma. Drażni mnie również zachowanie ludzi w autobusach. Kto slyszal by jedna osoba zajmowała miejsca siedzace dla 10 osób rozkładając swoja odzierz a nawet chusteczki. Na ostatku papierkami bedziecie zajmowac miejsca. Rozumiem zajac jedno miejsce siedzące dla kolegi czy kolezanki ale zeby zaraz polowe autobusu ?! Niektórzy tez chca usiąść a nie wciąż stac.
5. Wiecej wyrozumialosci ze strony kierownictwa, każdy zna swój zakres obowiązków i nie potrzebujemy by ktos patrzyl nam na rece , a ponadto sluchania krytyki za blache rzeczy. Albo tlumaczenie sie liderow za mala wydajność, chyba logiczne jest ze ludzie dostawiani sa nowi na linii i dane operacje beda szyli wolniej i wiecej bedzie puszczanych bubli i kasacji. Każą przychodzić ludziom w soboty, przyjdzie polowa z roznych linii a pozniej dziwia sie ze nie ma kto szyc stebnowki albo ze duzo poszyc jest kasowanych lub idzie do wymiany. Czy tylko nieliczni widza ze jest problem.
6. Urlopy powinny byc dawane bez problemu, z rownouprawnieniem. A nie ze kierowniczka, majstrowa, brygadzistka, czy audytorka dostaja tydzien wolnego a reszta musi zapierniczac zeby mieli duza wyplate. To pracownikom, którzy napedzaja ten lear należy sie bardziej ten urlop niz kierowniczce, która prócz gadania przez telefon ze znajomymi, plotkowania z majstrowymi i chodzenia bez celu po zakladzie. Raczej lear nie upadnie jak na kilka dni nie bedzie szwaczek w pracy bo beda na urlopie. I kazdy bedzie zadowolony.
ABC 2017-04-13 21:43
Czyżby zm C ???
Weronika 2017-04-14 20:00
Wydaje mi sie ze zmiana A
Tak nie może być 2017-04-19 10:08
Niech ktoś zrobi porzadek z tymi kj, bo niektóre to lecą w kulki, co to ma byc, że jednym defekty wybijają a innym nie ?! Ostatni raz daje czytnik a następnym razem ide na skarge do kierowniczki a jak to nie pomoże to i do biura. Albo wbijacie wszystkim tak jak sie należy albo żadnej, nie ważne czy to liderka czy dobra koleżanka z autobusu, czy sasiadka.
Joanna 2017-04-19 10:13
@Pracownik dziękuje za tak pełną odpowiedź. Próbowaliście zwracać się do firmy, z którymś z tych postulatów? Choćby z prośbą o informacje o jasnych zasadach premii. Wystosowanie prośby do kierowców o poczekanie chwilę dłużej na pracowników, również mogłoby spowodować zmianę w najbliższym czasie.
Ciekawy 2017-04-19 16:42
Czy to prawda że osoby z krojowni skóry chodzace w granatowych koszulkach dostają dodatkowo 150 zł za donoszenie na innych? Np sprawdzają kto ile czasu poświęcił na wyjście do toalety. Prawda?
Petro 2017-04-19 17:20
A idź i się zapytaj pierwszej lepszej w granatowej koszulce!
Mareczek 2017-04-20 10:52
Pani Joanno nie na darmo mówią na ten Zakład Obóz Pracy niech się pani zatrudni to się przekonasz co tu się wyrabia nie które rzeczy to się nafają do puszczenia w wieczornych Wiadomosciach żeby cały kraj zobaczył jak ludzi się traktuje jak zwykłe szmaty inaczej tego nie można nazwac takie rzeczy jak urlop na żądanie przysługuje każdemu i nie można tego zakazac nasz Wielmożny pan Dyrektor kombinuje jak ten koń pod góre uważaj Andrzej żebys czasem nie spadł z tronu na ziemie
on 2017-04-20 13:55
czy to prawda ze dalej idą ludzie do zwolnienia.
ABC 2017-04-20 21:57
Nie ma opcji :) Mamy powtórkę z zeszłego roku i już morze ludzi się zwalnia ... Nie bój się o stołek.
Joanna 2017-04-21 09:15
@ABC co sprawia, że tyle osób odchodzi? Ile osób zrezygnowało w ostatnim czasie?
nnnn 2017-04-21 10:59
wszyscy narzekają ze źle a czemu nie idą do innego zakładu. Samo życie doskonale wiecie że w innych zakładach to dopiero jest obóz. Pracowałem w zakładach mięsnych tam dopiero był zapieprz. Więc nie narzekajcie tylko pracujmy a jak nie pasuje to wyp........tam gdzie was będą głaskać
Teresa 2017-04-22 05:00
Gdyby tak 3000 osob sie zwolnilo, żeby zatrudnic sie gdzieś indziej to by poszli na bezrobocie, bo jak wiadomo pracy az tyle nie ma, żeby dla każdego cos bylo, nawet gdyby ktos sie nie wiadomo jak starał, na Podkarpaciu dobrej pracy za dobre pieniadze nie znajdzie. A nawet jesli by sie zdarzyło, zawsze bedzie w tej pracy coś nie tak, albo atmosfera miedzy pracownikami albo problemy z pracodawca, z dojazdem, z zakresem obowiazkow itp. Także cieszmy sie ze ten lear jeszcze istnieje, co prawda wyzysk jest bo zapierniczasz za marne grosze gdzie majstrowa tylko stojac i plotkujac zarabia podwójnie no ale takie czasy nastały, że jedni za nierobstwo maja wszystko a inni ledwo co. Według większości jest to niesprawiedliwe bo w końcu szybciej w tym zakladzie idzie siee obejsc bez majstrowej niz bez pracownika niższego szczczebla. Nic dziwnego, ze majstrowe, kierowniczka i audytorzy chodzą na urlopy kiedy chca bo gdy ich zabraknie zaklaad nie upadnie a gdy jednej choc dobrej szwaczki by zabraklo na jeden linii, co najmniej jeden dzien, to juz cala linia traci na wydajnosci i lear zaczyna byc do tyłu z wysyłkami. Pracownicy leara, na nic wasze prośby o zwiekszenie wynagrodzenia czy też prośby o przyznawanie urlopów. Bo pracodawca ma nas wszystkich za nic, jedynie za tanią siłę roboczą. Na co ma płacić kazdemu pracownikowi wiecej, jesli wie, ze i tak za jakis czas do leara wrócicie, nawet jak sie zwolnicie, bo to jest jedyny zaklad gdzie nie potrzebujesz doświadczenia przed zatrudnieniem jedynie co jest ważne to umiejętność odnalezienia sie na danym stanowisku pracy. A jest takie bezrobocie, ze pracodawca woli zaplacic 18majstrowym czy ile ich tam by nie było niz ponad 3000 ludzi, zawsze to mniej o pare tysiecy. Także sami wiecie jak jest, ale pogdybac zawsze możemy.
Kolega 2017-04-22 10:06
Zapłacili Ci Tereso że takie bzdury wypisujesz ?? Po pierwsze nic nie trwa wiecznie podam przykład Lear na Wegrzech własnie padł po wielu latach a z jakiej przyczyny poprostu za mało ludziom płacili po drugie Lear w Macedonii czeka to samo do konca roku podzieli los poprzednika z Węgier a jesli chodzi o nasz Lear to każdy wie jak jest roboty za bardzo nie ma ale ludzi się straszy że jak nie pójdą w Sobote na drugą zmiane to się im pozabiera premie i pytam się gdzie tu logika ?wystarczy że tu zwolni się z 1000 osób i ten Zakład padnie i wcale nie będzię nikt zbytnio płakał bo pracy jest teraz dużo tego tylko nikomu się nie chce pracowac zreszto widac to po ludziach robiących obiegówki z dnia na dzien jest ich coraz więcej więc mi tu Tereso nie pisz takich bzdur bo smiac mi się chce
Obiektywny 2017-04-22 10:13
Nie wiem kolego gdzie masz ten [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] pracowałem w Learze a teraz pracuje w Zakładach Mięsnych i jestem lepiej traktowany niż w Learze może poprostu nie chciało Ci się pracowac tylko się opiepszałes w Learze mnie scigano jak psa chcieli na siłe ze mnie Dyrektora zrobic co chwile pytali tego durnego katologu a tu nikt nie pyta co jest w konserwie i jakie są składniki wystarczy pracowac i to za lepsze pieniądze niż ty masz w tym Zakładzie Prania Kasiory
Andżela 2017-04-22 10:21
Pani Joasiu większosc ludzi nie chce tu byc i narzeka mysle że to wina tego jak się tu ludzi traktuje ważniejsze niż zdrowie to jest to żeby dane poszycia szybko zeszły niech pani przyjedzie i zobaczy co tu się wyprawia a ludzie będą się zwalniac cały czas bo wiadomo za granicą jest większy pieniądz niż tutaj
ja 2017-04-22 12:03
Kiedys tez tam pracowalam ale odeszlam z tego obozu,kierowniczki dokuczaja sie pracownikom a tak byc nie powinno w ogole pracownikom CZaty rowniez a sa to osoby niepelnosprawne ,wymagania maja jak od zdrowych ludzi a oni tam zasuwaja nie przyszlo wam zasrane kierowniczki ,ze jestescie co niektore dla nich jak kapo w w Oswiecimiu,ale wy nie jestescie tam na stale kiedys tez za nadmierna nadgorliwosc wylecicie,czego wam zycze z calego serca a zwlaszcza tej ,ktora maile wysyla do Czaty,wstydz sie kablaro.
Dawne czasy 2017-04-22 12:44
Też sie zwolnilam jakiś czas temu bo wytrzymać sie nie dało, kierowniczka i majstrowa prawie na sile zmuszala ludzi do przyjscia w sobote i niedziele. A odmówić sie nie dało bo zaraz groziły. Wysmiewaja ludzi. Każą być posluszne jak psy, zero szacunku. Najpierw każą robić tak jak one chca a później jak biuro czy ktos sie do czegos doczepi umywaja rece i zwalaja wine na pracownika. Bo przeciez oni sa zawsze niewinni.
ggg 2017-04-23 15:11
Hej
powiedzcie mi jak to jest w learze z umowami o pracę? Dają cały etat? Jeśli dają np. pół etatu to czy zmuszają do pracy na okragło?
Pracownik 2017-04-23 17:48
Pracujesz 8 godzin na trzy zmiany. Jeden tydzien nocek, drugi tydzien popoludniowki i trzeci tydzień raanki. Umowe dostajeesz na początku na miesiac później na trzy miesiace a następnie na pół roku. Pracujesz na innej agencji niz lear.
Czarna Ines 2017-04-23 17:54
Pierwsza umowa jest na trzy miesiące następna na pół roku. Najpierw zatrudnia agencja. Osiem godzin na trzy zmiany. Czasem trzeba tez iść w soboty, wtedy wiadomo płacą więcej
ggg 2017-04-23 19:06
Dzięki za odpowiedzi
Rozumiem, ale mnie bardziej chodzi o wymiar czasu pracy na umowie, tzn. czy to jest na cały etat czy np. 1/2 lub 1/4.
Czarna Ines 2017-04-23 20:17
Na umowie jest osiem godzin czyli cały etat.
ggg 2017-04-23 20:31
Chociaż tyle, bo w innym jarosławskim dużym zakładzie pracują po 8 godzin a umowy na pół, a nawet 1/4
Zostaw swoją opinię o Lear Corporation Poland II - Jarosław
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Lear Corporation Poland II