ZEITMANN ŻEŃCZUK MICHURA SPÓŁKA JAWNA

zdjęcia autora wywiadu

Wywiad udzielony przez użytkownika Karolina Stańko

Pracownik firmy - Area Manager

14.04.2023 03:04

Czym zajmuje się Państwa firma?

Karolina Stańkoikona wywiad

Specjalizujemy się w rekrutowaniu fachowców oraz pracowników produkcyjnych w branżach: przemysłowej, produkcyjnej i automotive. Zatrudniamy wszystkich pracowników w oparciu o umowę o pracę (na warunkach niemieckich), obejmującą ubezpieczenie i dostęp do świadczeń socjalnych. Zajmujemy się także organizowaniem zakwaterowania dla wyjeżdżających pracowników. Dokładamy wszelkich starań by warunki mieszkaniowe były godne, czyli by każdy pracownik miał zapewnioną prywatność oraz dostęp do kuchni, pralki oraz internetu. Służymy kompleksowym wsparciem od pierwszego do ostatniego dnia zatrudnienia.

Pani Karolino, proszę pokrótce zaprezentować swoje doświadczenie zawodowe.

Karolina Stańkoikona wywiad

Jestem związana z branżą HR od 2015 roku. W firmie Zeitmann jestem zatrudniona od 2016 r., przechodząc przez wszystkie szczeble awansu - od najniższego stanowiska rekrutera do obecnie piastowanego (od 2018 roku) stanowiska Area Managera. Ukończyłam Politechnikę Śląską w Gliwicach na wydziale Górnictwo i Geologia, na kierunku Zarządzanie Kryzysowe i Inżynieria Ochrony oraz Bezpieczeństwo i Higiena Pracy. Posiadam wieloletnie doświadczenie w branży HR. Mam szeroką wiedzę na temat niemieckiego rynku pracy oraz jestem ekspertką z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi. Swoją wiedzę i kompetencje wykorzystuję każdego dnia podczas realizacji zróżnicowanych projektów rekrutacyjnych. W Zeitmann jestem odpowiedzialna za pozyskiwanie i obsługę klientów zagranicznych oraz reprezentowanie firmy na rynku niemieckim. Kieruję działami: rekrutacyjnym, handlowym, mieszkaniowym oraz rozliczeniowym. Prywatnie jestem spełnioną mamą córki oraz żoną. Uwielbiam taniec oraz jazdę na rowerze.

Skąd pomysł na działalność w tej branży?

Karolina Stańkoikona wywiad

Na początku naszej działalności rekrutowaliśmy pracowników do niemieckich agencji, ale często byliśmy niezadowoleni z warunków mieszkaniowych i finansowych, zapewnianych naszym pracownikom. Te wszystkie czynniki wpłynęły na decyzję o otworzeniu własnej agencji, dzięki czemu mamy wpływ na opiekę nad zatrudnionym pracownikiem oraz możemy być wsparciem chociażby podczas założenia konta bankowego.

Co wyróżnia Państwa firmę?

Karolina Stańkoikona wywiad

Specjalizujemy się w rekrutacji pracowników z branży przemysłowej, produkcyjnej i automotive. Współpracujemy ze znanymi na całym świecie firmami, dzięki czemu jesteśmy w stanie zaproponować naszym kandydatom atrakcyjne warunki pracy i stabilne zatrudnienie.Wyróżnia nas dbałość o dobre relacje i wzajemne zaufanie – nasi pracownicy wspierają kandydatów na każdym etapie współpracy.

Jak wygląda struktura Państwa firmy oraz gdzie mieszczą się Wasze oddziały?

Karolina Stańkoikona wywiad

Nasza firma składa się z 5 oddziałów, z czego 2 oddziały znajdują się na terenie Niemiec (w Berlinie oraz Dortmundzie) oraz 3 oddziały na terenie Polski. Z uwagi na specyfikę naszej branży, najwięcej pracowników mamy zatrudnionych w dziale rekrutacyjnym oraz mieszkaniowym. Są to dwa największe działy tworzące filar naszej firmy. Zatrudniamy w nich pracowników z doświadczeniem w branży HR oraz z bardzo dobrą znajomością języka niemieckiego.

Jakie plany związane z zatrudnieniem macie Państwo w 2023 roku?

Karolina Stańkoikona wywiad

W 2023 roku planujemy otworzyć dodatkowy oddział na terenie Niemiec, co ułatwi naszym pracownikom współpracę z naszą firmą. W planach mamy również zatrudnienie koordynatorów pracowników tymczasowych, działających bezpośrednio przy naszych kluczowych klientach.Planujemy rozwój bazy klientów, dlatego będziemy chcieli zatrudnić handlowców z dużą znajomością rynku niemieckiego oraz doświadczeniem na stanowisku handlowca. W drugiej połowie roku mamy w planach zatrudnienie doświadczonych rekruterów z dobrą znajomością języka niemieckiego.

Jak przebiega rekrutacja w Państwa firmie?

Karolina Stańkoikona wywiad

Jako Area Manager jestem bezpośrednio odpowiedzialna za rekrutację. Rekrutacja do naszych oddziałów odbywa się stacjonarnie i obejmuje cztery etapy. Natomiast pozostałe projekty rekrutacyjne, realizowane dla naszych zagranicznych klientów, są prowadzone przez dział rekrutacji, który rekrutuje zdalnie w trzech lub czterech etapach - w zależności od wymagań klienta. Rekrutujemy pracowników z różnych branż, dlatego do każdego projektu rekrutacyjnego podchodzimy indywidualnie. Współpracujemy z klientami, którzy oczekują od kandydatów wykształcenia kierunkowego, doświadczenia oraz znajomości języka niemieckiego. Posiadamy również klientów, którzy nie oczekują powyższych kompetencji twardych, ponieważ kluczowe są dla nich takie aspekty jak: zaangażowanie, chęć do pracy i gotowość do przeszkolenia na danym stanowisku.

Jak wygląda proces wdrożenia nowego pracownika w Państwa firmie?

Karolina Stańkoikona wywiad

W przypadku naszych oddziałów, nowo zatrudniony pracownik przechodzi 5-dniowe szkolenie, podczas którego poznaje programy, na których pracujemy i bazy, które stanowią podstawę naszej pracy oraz równolegle zostaje wdrożony do poszczególnych aktualnych projektów. W przypadku naszych niemieckich klientów pracownik tymczasowy każdorazowo jest zatrudniony na miesiąc próbny, podczas którego zaznajamia się ze stanowiskiem, wdraża się w obowiązki oraz poznaje strukturę firmy. Po okresie próbnym pracownik otrzymuje umowę na czas nieokreślony, co daje mu poczucie stabilności i pewność długoterminowej współpracy.

Andzia

Ja złego słowa nie mogę powiedzieć a wręcz przeciwnie,pochwalę. Od początku współpracy (mój pierwszy wyjazd z tą agencją,)dobry kontakt z Panią Kasią ,Jak nie odebrała moich telefonów zawsze oddzwoniła.Po przyjezdzie na zakwaterowanie okazało się ze ludzie tam mieszkajacy wieczni imprezowicze,z róznych agencji ,właśnie trwała impreza z bójką . Jeden telefon do Pani Kasi i zmiana kwaterunku załatwiona w godzinkę. Trafiłam z koleżanką na mieszkanie z bardzo fajnymi ludzmi ,bardzo pomocnymi ,miłymi,nigdy zadnych problemów.W pracy jak w pracy ,robić trzeba ale ludzie tam też okazali się super.Jak będę miała okazje ma pewno tam wrócę.Projekt w Ludwigsstadt, polecam Pozdrawiam Anita

Mart

Mam pozytywne doświadczenie z firma. Wypłata zgodna z umowa i w terminie. Kontakt z koordynatorkami bardzo dobry pomocne nawet w weekendy. Mieszkanie (pokój) daleko od pracy ale o wysokim standardzie.

Konrad

Zeitmann to bardzo dobra agencja. Współpraca z biurem pozytywna, dokumenty i wypłaty na czas. Jeśli chodzi o lokalizacje to są one na dobrym poziomie. Z mojego doświadczenia, bo pracowałem za ich pośrednictwem, mogę wyróżnić profesjonalizm p. Karoliny. Nigdy mnie nie zawiodła, także ocena na plus

Stanisław

Byłem u nich zatrudniony jako wózkowy. Dobrze płącą, wracam od połowy stycznia na VW.

Weronika
@Ania

To ile wam pensji wychodzi po odliczeniu mieszkania?

Marek konior Nowy wpis

Witam chciałbym pozdziekować firmie Zaitman za dobrą współpracy. Od ponad Rok czasu byłem pracownikiem firmy i nie miałem żadnych problemów także polecam ludzi którzy chcą pracować, wszystko było na czas wypłacane oraz jakiekolwiek problemy były rozwiązywane na bieżąco. Polecam Panie które są bardzo miłe i współpraca jest dobra. Życzę wszystkiego dobrego, jesli będę miał możliwość wróć to dezycja będę jednoznaczna:-) ????

Kari Nowy wpis

Witam. Macie namiary na firmę Zeitman. ?. Nie można aplikować pracy. Nie wchodzi mi cv

Nowy wpis

@Kari

Dzień dobry, zapraszamy do kontaktu telefonicznego- wszystko wyjaśnimy +48690490895 Pozdrawiam Katarzyna Klima Zeitmann

Czy pensja w ZEITMANN ŻEŃCZUK MICHURA SPÓŁKA JAWNA składała się z samej podstawy, czy może również z ewentualnych dodatków? Konkretnie jako operator lasera, ich ogłoszenie jest 1 stycznia na GoWork.pl.

Gumis83

Witam czy ktoś jedzie do bmw w styczniu i mógłby się wypowiedziecna temat pracy jako wozkowy

Malarz

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
@Łukasz

Czy ktoś pracował lub pracuje jako operator wózka widłowego w bmw w Lipsku przez Zeitmann i mógłby się ze mną podzielić opinią?

Czy pracuje ktoś w sortowni paczek GLS i może podzielić się opinią

Dawid

Czy ktoś pracował bądź pracuje jako wózkowy w lipsk na bmw przez firmę zeitmann i mógłby się podzielić opiniami?

Pawel
@Dawid

Hej. Właśnie też szukam informacji, jak to wygląda. Mozes dac, jakiś namiar na siebie?

Ernest

Pracuje w tej firmie zajtman około4.lat czytajoc komentarze na temat firmy przychodzi mi do głowy jedna myśl niesraj w swoje gniazdo a będzie dobrze karzdy ma protesie do firmy zajtman a czy ty jesteś ok wobec firmy dałeś cos od siebie muc dostać cos od firmy ty

Dawid

Czy ktoś pracował bądź pracuje jako operator wózka widłowego w lipsk przez zeitmann w bmw i mógłby się podzielić opiniami?

Mariusz
@Dawid

Dowiedziałeś się czegoś

Czy widzieliście nowe ogłoszenie o pracę ZEITMANN ŻEŃCZUK MICHURA SPÓŁKA JAWNA na stanowisko operator lasera? Pojawiło się 30 września na GoWork.pl. Planujecie na nie aplikować?

Szady ernest@

Pracuje tej firmie aż4lat kasa na czas praca jest sumie jest ok piórka plus polecam firmę i pracować unich zawsze pomogom i nigdy nie odmuwiom ale jest tez minus bo jadom pracować na pare dni kasę dorwie albo pijany do pracy albo cpa firma ma zwiozane ręce bo chce dobrze dla takiego

Klapinski Radosław

Wszystko gra w tej firmie jednym słowem kompetentni ludzie na robocie się znają pozdrawiam p Kasię

Czy ktoś pracował w piekarni w Berlinie? Jak wrażenie? Czy dobrze płacą?

Ok

Witam. Pracuje ktoś na produkcji opakowań papierowych kolo Norymbergii i mógłby napisać jak wyglada praca i zarobki?

Kusia

Witam, pracuje ktoś na produkcji opakowań papierowych koło Norymbergii i może napisać jak wygląda praca i zarobki?

Jak szefostwo w ZEITMANN ŻEŃCZUK MICHURA SPÓŁKA JAWNA traktuje ludzi?

Katarzyna

Cześć, pracuje w tej firmie już 3 lata jako rekruter :) Szefowie świetnie traktują pracowników. W naszej firmie jest otwarta komunikacja, jasny podział zadań i świetna atmosfera. Zapraszam! Katarzyna Klima

Robert

Po przyjeździe do Niemiec rozpoczynam etap pracy z Firmą Zeitmann w pierwszej kolejności udaję się na tzw. adres kwaterunku bo jest Niedziela a od poniedziałku zaczynam pracę u klienta.Po przekroczeniu progu drzwi spotykam staruszkę która okazuje się właścicielem tego obiektu informuje mnie o tym że trwa potężna libacja alkocholowa pracowników firmy Zeitmann co do kwestii Panów to margines aspołeczny no cóż nie dziwne że piją i urządzają (usunięte przez administratora) Co więcej nastepuje poniedziałek rozpoczynam pierwszy dzień pracy Panowie ze wpomnianej libacji alkocholowej lądują na ulicy właścicielka obiektu mówi dość Firma zaitmann szuka szybko nowego lokum dla libacyinych kolegów bo ma w tym potężny interes. Ale teraz coś o pracy u klienta Zaitmanna jest naprawdę ok jeżeli znacie jezyk nie będzie źle. W czasie mojej pracy trafiają następni zawodnicy tej firmy Zaitmann alkocholicy agresorzy również dzielą los kolegów ze wspomnianej przez mnie libacji alkocholowej tzn na ulicy. No i w końcu zostaję sam na tzw apartamencie zwanym przez Zaitmana i tu moi drodzy nastepuje koniec mojej współpracy z firmą Zaitmann, zostaję po informowany wbrew zapisu tej że umowy że 250euro za kwaterunek traci moc prawną i od dzisiaj jest już 550 euro rzekoma podwyższka jest podyktowana szalejącą podwyżka cen nieruchomości. No i tak kończę współpracę z firmą zaitmann co do kwestii personelu firmy zaitmann rzenada Totalna dlatego mają swoją firmę w krakowie przy ul. Kobierzyńskiej dla nie wtajemniczonych znajduje się tam wspaniały obiekt dla ludzi chorych ze zaburzeniami psychicznymi ciekawe czy Zaitmann też ma tam swoje udziały bo w mojej ocenie jak najbrdziej uzasadnione!!!!!

Księżyc

Dziewczyny jeśli chcecie wyjechać do pracy w szwalni okolice Fryburga - musicie znać język Niemiecki tam bez języka nie dacie rady.

Słońce
@Księżyc

Na tej szwalni tam pod Fryburgiem Szef wymaga szybkiego tempa pracy w szyciu, zanim tam pojedziecie to się zastanówcie czy warto.

Independent

Wszedzie polacy sa okradani , nawet gdzie jest normalnie to trzeba bardzo zasuwać.

Inna

Zgadza sie ,koordynatorzy robią łaskę ze odbiorą telefon nawet w sytuacjach kryzysowych. Kompetencje obrażonego na cały świat personelu pozostawiają bardzo wiele do życzenia .Maja problem z podstawowymi informacjami .Firma nie rozlicza sie uczciwie i wciska bzdury ze sie na cos zgodziłeś. Odbijają pieniądze bez podstawy za mieszkanie pomimo zapisu w umowie ze pokrywają 100%. Odradzam każdemu współprace z tymi oszustami.

Ina

Hej. Czy jest tu jakas kobieta która pracowala lub pracuje w firmie produkującej artykuły medyczne i mogłaby się wypowiedzieć jak wygląda tam praca oraz tez współpraca z firmą zeitmann? Pozdrawiam

stolik
@Ina

Dziewczyny, jest norma tam. Gdy podpiszecie umowę bezpośrednio z WOM dobrze umowę przeczytajcie. WOM płaci za 160 godz pracy a reszty godz nie wypłaca i nie odklada na zeit konto.

Zostaw merytoryczną opinię o ZEITMANN ŻEŃCZUK MICHURA SPÓŁKA JAWNA - Kraków

• Jak się pracuje w ZEITMANN ŻEŃCZUK MICHURA SPÓŁKA JAWNA?

Zobacz opinie na temat firmy ZEITMANN ŻEŃCZUK MICHURA SPÓŁKA JAWNA tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 82.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ZEITMANN ŻEŃCZUK MICHURA SPÓŁKA JAWNA?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 65, z czego 40 to opinie pozytywne, 19 to opinie negatywne, a 6 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy ZEITMANN ŻEŃCZUK MICHURA SPÓŁKA JAWNA?

ZEITMANN ŻEŃCZUK MICHURA SPÓŁKA JAWNA