Thoni Alutec Sp. z o.o.

Jakość

THONI ALUTEC poddaje swoje odlewy aluminiowe kontroli i badaniom na każdym etapie produkcji, dzięki czemu spełniane są wszystkie wymagania i oczekiwania  Klientów. W naszym zakładzie proces ten rozpoczyna się od badania dostarczanych surowców, a jego finałowym momentem jest kontrola ostateczna, kończąca przebieg produkcji. Do kontroli i badań, podlegających specyficznym uwarunkowaniom, zatrudniamy personel przeszkolony zgodnie z wymaganiami Klientów oraz światowymi normami, posiadający stosowne certyfikaty z uprawnieniami do wykonywania określonych czynności kontrolno- badawczych.

Metalurgia

THONI ALUTEC dysponuje w pełni wyposażonym laboratorium metalurgicznym do badań i oceny składu chemicznego, struktury materiałowej, własności wytrzy- małościowych aluminium, jak i wad wewnątrz materiału.

Izba pomiarowa

Do analizy wymiarów, kształtu i położenia używamy wyposażenia, które jest okresowo wzorcowane. Stosujemy zarówno proste narzędzia pomiarowe jak suwmiarka, oraz skomplikowane maszyny pomiarowe CMM.

Systemy jakości

Zakład THONI ALUTEC dostrzega aktualne zapotrzebowanie rynku i indywidualne wymagania odbiorców, w związku z tym stale doskonali system jakości, aby dostarczane przez nas wyroby spełniały oczekiwania Klienta.

Badania nieniszczące

Badania nieniszczące w naszym zakładzie są wykonywane przez personel certyfikowany zgodnie z normą EN 473, który jest uprawniony do wystawiana międzynarodowych certyfikatów z badań.

Badania szczelności i wytrzymałości

W badania szczelności, stosujemy najnowocześniejsze komory wyposażone w aparaturę badawczą, będącą w stanie wykryć jedną molekułę gazu.

Thoni Alutec Sp. z o.o.