Logowanie dla kandydatów/kursantów

Rejestracja pracodawcy | Zapomniałem hasła

Nowe zasady dotyczące cookies

plus Dodaj ofertę pracy | Logowanie
Praca opiekunka
Kursy / Szkolenia - zobacz wszystkie 199!
Praca w Niemczech dla opiekunek - płacimy o 1000 zł więcej niż konkurencja
Sortuj: Najnowsze | Najstarsze

Opinie o InPost

Pracowałeś w firmie InPost i chcesz podzielić się opinią o niej? A może chciałbyś w niej pracować i zastanawiasz się, jakie warunki oferuje pracodawca? Dodaj wpis - może on pomóc Tobie i innym zainteresowanym osobom w uzyskaniu poszukiwanych informacji.

zdjecie uzytkownika
Andrzej ex_ - 2015-01-25 13:14:31 odpowiedz | pomocna opinia: +1 (0)
Odpowiedź na: [rekiska - 2015-01-24 18:42:27]:
inpost to tragedia placa nizej niz w bangladeszu
zdjecie uzytkownika
kochamy inpost - 2015-01-25 13:59:00 odpowiedz | pomocna opinia: +1 (0)
Dobrze, ze ich wydymali w tej straży miejskiej, miejmy nadzieje, ze inni oferenci tez pójdą ta drogą i wysiudają ten [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] chronionej z interesu. Brzoska się chwalił w prasie w 2014, ze ludzie maja umowy o prace, jak widać po tym przetargu, to raczej kłamstwo....
zdjecie uzytkownika
pracownik - 2015-01-25 18:26:37 odpowiedz | pomocna opinia: +1 (0)
inpost może i zatrudnia na umowę o prace gorzej z agencjami które są na zasadzie franczyzy żeby ludziom zapłacić chociaż minimum muszą kombinować bo inpost franczyzodawców (usunięte przez administratora)równo w rogi
zdjecie uzytkownika
inpo - 2015-01-25 23:26:36 odpowiedz | pomocna opinia: +1 (0)
Odpowiedź na: [pracownik - 2015-01-25 18:26:37]:
InPost nie zatrudnia listonoszy na umowę o prace tylko na podwujną umowę zlecenie czyli nie dość że wyrobnik nie ma urlopu płatnego to jeszcze dymają go na Zus-ie.
Jak to wygląda? To dosyć skomplikowane ale pokrótce : jedna umowa zlecenie z firmą córką InPostu n a minimalną i ta jest oZUSowana druga umowa zlecenie z inną córką InPostu tzw sztukową (czyli akord) ale to nie takie proste ponieważ aby dostać tą pierwszą umowę zabierają z drugiej umowy do 4500 listów. A co do rozliczenia płatności to wyrobnicy po prostu biorą co im przeleją i tak naprawdę nikt nie wie ile i za co powinien zarobić. Paski do wypłaty? A co to jest? Jeżeli listonosz zostanie ukarany finansowo a nie jest to rzadkością jak się nie spyta to się nie dowie. Pracownicy są poddawani non stop mobbingowi i niestety nie bardzo wiem jak z tym można walczyć ponieważ pomocy znikąd.
zdjecie uzytkownika
inpo - 2015-01-25 23:32:06 odpowiedz | pomocna opinia: +1 (0)
Odpowiedź na: [nikitaaa - 2015-01-19 21:12:38]:
na osiedlu gdzieś 12-14h :) oczywiście jeżeli mówimy o rejonach Inpostowych a nie PP
zdjecie uzytkownika
Katia - 2015-01-25 23:32:31 odpowiedz | pomocna opinia: +1 (0)
Odpowiedź na: [inpostoekkasaa - 2015-01-20 22:58:10]:
Jestem wsciekła na doręczycieli są nie przeszkoleni nie posiadają żadnej szkoły ,krzyczą na klatce co i jaką nosie przesyłkę ,żadnej kultury osobistej .To wielki nie wypał ,doręczyciel z Poczty Polskiej nie zachował się tak nigdy ,skąd Oni biorą takich ludzi ,pragnę dodać że jest coś takiego jak ochrona danych osobowych a Oni tego nie przestrzegają , Brak słów.
zdjecie uzytkownika
polo - 2015-01-26 06:58:16 odpowiedz | pomocna opinia: +1 (1)
Odpowiedź na: [Katia - 2015-01-25 23:32:31]:
Ryba psuje się od głowy, jak byś tam pracowała to zobaczyła byś jak tam traktuje się pracownika. Nie dziwię się tym ludziom, bo jak bym zapier... tak jak oni, zarabiał grosze i jeszcze był traktowany jak śmieć to też bym tak podchodził do pracy. Pracowałem tam i wytrzymałem tydzień i uwierz mi doręczyciel/listonosz jest ostatnia osobą, która bym tam jeb...
zdjecie uzytkownika
ciekawy - 2015-01-26 15:37:15 odpowiedz | pomocna opinia: +1 (0)
W ogłoszeniu mają że płacą około 3 tys netto w Kaliszu?! Realne?
zdjecie uzytkownika
ja - 2015-01-26 21:56:48 odpowiedz | pomocna opinia: +1 (0)
Odpowiedź na: [inpo - 2015-01-25 23:26:36]:
to wszystko prawda a dzieje sie tak i to jest najgorsze że polskie prawo pozwala na takie machloje w nosie maja ludzi , tak jest wszystko skonstruowane żeby pracodawca-oszust itp wychodzil na swoje
zdjecie uzytkownika
fur Ciekawy - 2015-01-26 22:29:21 odpowiedz | pomocna opinia: +1 (0)
Odpowiedź na: [ciekawy - 2015-01-26 15:37:15]:
Realne, jakby tyle płacili, to nie musieli by dawać ogłoszeń... nie zawracaj sobie dupy tymi ogłoszeniami, bo to ściema....
zdjecie uzytkownika
listonosz na zlececiu - 2015-01-26 22:49:56 odpowiedz | pomocna opinia: +1 (1)
Odpowiedź na: [ja - 2015-01-20 21:37:46]:
pomieszane z pomajtanym! niczego nie można znaleźć. godzina nie starczy by to poukładać, tak do 40sztuk, to można sobie darować numerowanie ale większe ilości to już trzeba ponumerować, bo bardzo łatwo o pomyłkę. niekiedy różnica jest tylko w jednej cyferce. Od takiego szukania można dostać oczopląsu ;-)
zdjecie uzytkownika
anty - 2015-01-27 21:48:44 odpowiedz | pomocna opinia: +1 (0)
Czy jest tu jakiś moderator?
zdjecie uzytkownika
haymaker - 2015-01-28 12:19:43 odpowiedz | pomocna opinia: +1 (0)
Odpowiedź na: [anty - 2015-01-27 21:48:44]:
A co nie podobają się opinie o firmie, Brzoska się obraził?
zdjecie uzytkownika
$$$$$ - 2015-01-29 13:55:41 odpowiedz | pomocna opinia: +1 (0)
Pan Brzoska ma nasze wpisy w [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] dopóki spływa mu kasa, a my zasuwamy za grosze. Pieniądz nie śmierdzi....
zdjecie uzytkownika
anty - 2015-01-29 20:15:06 odpowiedz | pomocna opinia: +1 (1)
Odpowiedź na: [haymaker - 2015-01-28 12:19:43]:
Akurat pytanie o moderatora było pytaniem pod konkretnym postem który nie miał nic wspólnego z opiniami wyrażanymi na tym forum a reklamował stronę internetową. Jak widać moderator jest bo zareagował. Jeśli chodzi o InPost to niestety zgadzam się z większością wpisów na tym forum...
zdjecie uzytkownika
bolek76 - 2015-01-29 20:48:27 odpowiedz | pomocna opinia: +1 (0)
To wszystko to prawda zeby dostarczyc 300 przesylek na rejonie 200km nierealne w jeden dzien a przetargi wygrywaja kazde teraz pko krus a skrzynek zbiorowych jak ma poczta to niema jeszcze troche wiecej bedzie poczty i wszyscy leza wiem bo pracuje w tej firmie mam 2rejony {2gminy nie wyrobka]jak nic w tej sprawie nie zrobia to dopiero sie zaczna skargi i nikogo to nie obchodzi
zdjecie uzytkownika
bolek76 - 2015-01-29 21:01:30 odpowiedz | pomocna opinia: +1 (0)
Jeszcze co do zarobkow z tego co czytam to chyba kazdy podwykonawca inpostu sam sobie reguluje zarobki pracownikow co do jednego pozytywnego to posiadam umowe do konca roku a pracuje juz rok.Ci co tam siedza na gorze nie zdaja sobie sprawy co to sa wybudowania w rejonach wiejskich nie moznosc dojechania do gospodarstw bo brak drogi w lesie lub polu bo samochod nie przejedzie itp.itd.a skrzynki pocztowe stoia przy szosie i nie mozna z nich korzystac absurd a gdzie amortyzacja za samochod Brzozka powinien poczytac troche tych opini
zdjecie uzytkownika
gierkkowaaa - 2015-01-29 23:47:18 odpowiedz | pomocna opinia: +1 (0)
ja obskakuje dziennie ok.10km2.
mam dziennie 3 rejony do obskoczenia.
1- wiekszy to w centrum. szybko dosc idzie bo wiekszosc urzedow , adwokatow.
2 pozostale to obrzeza miasta.
wczoraj dostalam 180szt.polecomych do rozniesienia.
i jak na zlosc z tego mialam tylko ok. 30 szt. pewniakow- czy;i urzedy, firmy kancelarie.
robilam to z 8 h.
czy to wedlug was dlugo??????
doszedl urzad skarbowy, skok,wbk. krus.
juz tylko w styczniu mam juz ok.1000szt zwyklych .listow wiecej.a co bedzie dlalej?
au was jak to wyglada.
ile macie rejonych- ile km2 do rozniesienie.
ile macie polecocnych dziennie i zwyklych,.- ile miesiecznie wynosicie listow?
ile % doreczalnosci.
ja mam ok.65%.
zdjecie uzytkownika
Bolek86 - 2015-01-30 07:43:40 odpowiedz | pomocna opinia: +1 (0)
Odpowiedź na: [bolek76 - 2015-01-29 21:01:30]:
bolciu, brzoska czyta i się śmieje. jesteś dla niego tylko murzynem, numerem statystycznym na identyfikatorze....
zdjecie uzytkownika
Ja - 2015-01-30 10:20:13 odpowiedz | pomocna opinia: +1 (0)
jeśli chodzi o oddział kalisz to są kmioty !! Zapraszają do pracy na następny dzień człowiek dojeżdża 70km po czym dowiadują się że rezygnują i ogłoszenie nieaktualne niech sami sobię nakur.... z tymi listami w pumpie ich mam....
zdjecie uzytkownika
wera - 2015-01-30 11:37:10 odpowiedz | pomocna opinia: +1 (0)
Odpowiedź na: [ja - 2015-01-26 21:56:48]:
Tak samo realne jak to, że wygrasz w totka.
zdjecie uzytkownika
gazeta wrocławska z dzisiaj - 2015-01-30 15:16:10 odpowiedz | pomocna opinia: +1 (0)
Blisko sto listów, m.in. przesyłek z prokuratury i sądów, znalazła mieszkanka Świdnicy w okolicach ulicy Wrocławskiej. Paczka z korespondencją leżała w rowie przy drodze. Przesyłki miały trafić do mieszkańców powiatu wrocławskiego. Kto i dlaczego porzucił je w innym mieście, sprawdza policja. - Śledztwo jest we wstępnej fazie, ale bierzemy pod uwagę dwie wersje: ktoś listy celowo wyrzucił, albo je zgubił - mówi Katarzyna Czepil z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy. W biurze prasowym In-Post-u usłyszeliśmy, że sprawa jest wyjaśniana i do zakończenia śledztwa nie będzie przez firmę komentowana. To kolejny przypadek zagubionych listów, które miała doręczyć ta firma. W ubiegłym roku Jacek S., agent InPostu w Świdnicy, ukrył aż 28 tysięcy przesyłek. Były to zarówno urzędowe wezwania, jak i zwykłe listy oraz paczki. 40-latek sparaliżował na wiele tygodni prace śledczych. Wielu świadków i podejrzanych nie stawiało się na wezwanie w jednostce, a prowadzący śledztwo nie mieli informacji, z jakich powodów. Problemy były też w sądach, bo wiele spraw spadło w ostatnim czasie z wokandy z powodu niestawienia się wezwanych na rozprawy. Okazało się, że agent ukrył przesyłki, by szantażować InPost. Za ich zwrot żądał miliona złotych. Twierdził, że firma nie rozliczyła się z nim uczciwie i należą mu się dodatkowe pieniądze. Prokuraturę o zaginięciu przesyłek zawiadomił InPost. W maju agent usłyszał zarzuty ukrycia dokumentów oraz żądania korzyści majątkowych. Sprawa wciąż jest badana przez Prokuraturę Okręgową w Świdnicy. Jackowi S. grozi do ośmiu lat więzienia.

PROFESKA PEŁNĄ GĘBĄ....
zdjecie uzytkownika
Bendom jaja - 2015-01-30 15:20:31 odpowiedz | pomocna opinia: +1 (0)
Poczta Polska i Inpost ponownie będą walczyć o listy

Konkurs na wyznaczonego operatora pocztowego to walka o rynek usług wart ok. 3 mld zł rocznie. Wybrany operator musi spełnić wiele kryteriów, a że aktualnie żaden oferent nie spełnia wymagań w 100 proc., zapowiada się walka na punkty - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".
articleImage: Poczta Polska i Inpost ponownie będą walczyć o listy fot. Thinkstock

Poczta Polska, która będzie świadczyć usługi powszechne do 31 grudnia 2015 r., już w październiku zapowiedziała, że weźmie udział w nowym konkursie. Wiele wskazuje też na to, że wystartują w nim także PGP i InPost, chociaż oficjalnie zastrzegają, że dotychczas nie zapadły żadne decyzje.

Jak czytamy w "DGP", eksperci rynku pocztowego zwracają uwagę, że w zamieszczonym na stronie UKE ogłoszeniu konkursowym bardzo ogólnie w sześciu punktach określono, jakie będą wymagania wobec zwycięzcy. Szczegóły znajdują się w dokumentacji, którą od wczoraj zainteresowani mogą odebrać w siedzibie UKE. Wiadomo jednak, że nie zmieniły się wymagania dotyczące liczby placówek, lokalizacji skrzynek, dni pracy urzędów pocztowych czy terminowości dostarczania przesyłek w stosunku do tych, które obecnie obowiązują Pocztę Polską.

– Obowiązek świadczenia usług powszechnych to nie tylko posiadanie w swojej ofercie listów i paczek, krajowych oraz zagranicznych. To także konieczność zapewnienia klientom właściwej dostępności do tych usług poprzez sieć placówek odpowiednio rozmieszczonych na terytorium całego kraju, przyjmowanie i doręczanie przesyłek co najmniej pięć dni w tygodniu oraz spełnianie wymagań jakościowych – tłumaczy Karol Krzywicki, wiceprezes UKE.

To własnie dlatego urząd wymaga, by funkcjonowała min. jedna stała placówka pocztowa operatora wyznaczonego, przypadająca na średnio 6 tys. mieszkańców na terenie gmin miejskich i gmin miejsko-wiejskich.Operator wyznaczony musi też zapewnić właściwą obsługę niepełnosprawnym. Dotychczasowe kontrole UKE wykazały, że Poczta Polska tego kryterium nie spełnia.

Warto również zdaniem ekspertów przyjrzeć się bliżej pkt 6 ogłoszenia, który określa wymóg zapewnienia rentowności usług powszechnych. PP od dwóch lat informuje, że ta działalność jest nieopłacalna.

– Ktokolwiek wygra konkurs, będzie musiał przedstawić program, który jeśli nie doprowadzi do rentowności, to przynajmniej w istotny sposób wpłynie na ograniczenie strat. Prezes UKE daje sygnał, że nie bardzo chce korzystać z funduszu kompensacyjnego – uważa jeden z analityków rynku pocztowego.

Ponadto, eksperci stoją na stanowisku, iż UKE zdecydował się na bardzo krótki termin składania ofert w konkursie tj. do 14 kwietnia 2015 r. To co do zasady 3,5 miesiąca, ale może się okazać, że to za mało dla operatorów alternatywnych, by spełnić kryterium posiadania odpowiedniej sieci placówek. Poczta ma ich w tej chwili ponad 7,8 tys. Można w nich zarówno odebrać, jak i nadać przesyłkę. InPost informuje natomiast, że na koniec listopada tych punktów będzie 8,3 tys. punktów, ale tylko w 1,2 tys. z nich można nadać list. Pozostałe „okienka” musi dostosować do połowy kwietnia.

Konkurs to walka o rynek usług wart ok. 3 mld zł rocznie. Wybrany operator musi spełnić wiele kryteriów, które generują koszty, ale w zamian usługi zaliczane do powszechnych są zwolnione z VAT. A to właśnie różnica w opodatkowaniu decyduje o tym, kto wygrywa przetargi organizowane przez urzędy i administrację państwową.
Rozmowa Kwalifikacyjna
Przebieg rekrutacji: przebieg? nie żartujcie.. idziesz pierwszy dzien z kims i pokazuje ci co i jak na terenie a potem po pracy wracasz z ta osoba i oni juz czekaja z umowa na cb jesli tylko chcesz.. bo nikt inny nie bedzie robił im za takie pieniadze.
Pytania:
zdjecie uzytkownika
temir - 2015-01-30 15:47:14 odpowiedz | pomocna opinia: +1 (0)
Na papierze można wszystko napisać , papier wytrzyma wszystko , ale rzeczywistości prywaciarzy nie da sie opisać nawet w trylogii :) te kilka tysięcy punktów do nadania przesylki zrobi się w 2-3 tygodnie , tylko kwestią do sprawdzenia przez UKE jest , czy to działa czy ściema ...
zdjecie uzytkownika
anty - 2015-01-30 18:14:10 odpowiedz | pomocna opinia: +1 (0)
Odpowiedź na: [Bendom jaja - 2015-01-30 15:20:31]:
>>– Jesteśmy zainteresowani udziałem w konkursie na operatora wyznaczonego, jednakże decyzję podejmiemy po analizie warunków zawartych w specyfikacji – mówi Rafał Brzoska, prezes InPostu.<< W niektórych oddziałach głośno się mówi że decyzja już zapadła i ta parapoczta będzie startować w przetargu. Mało tego,niektórzy agenci uważają że ma bardzo duże szanse na zwycięstwo...
Zostaw swoją opinię
Powiadomienia
o nowych wpisach
Obserwuj ten wątek!
Akceptuję Regulamin
captcha
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie InPost

Twoj email:
Wiadomość:
Masz pytanie do prezesa firmy InPost?
Zadaj pytanie
x