InPost

Jarocin

Opinie o InPost

Polst 2016-07-25 12:45:29
Ogólnie to już kilka razy się tu wypowiadałem, ale teraz zależy mi na pracy, właśnie byłem w punkcie inpost i praca wyglądała na wspaniałą, totalnie nic się tam nie dzieje, pani piła herbatę, wyglądała na wypoczętą i zrelaksowaną, bardzo polecam i chcę tak!
ADR 2016-07-26 15:43:56
Zastanawia mnie jeszcze inny aspekt wielu ajentów zapewne zainwestowała wiele pieniędzy w siedziby, sprzęt itp. Pamiętam jak przyjeżdżała babka z kontroli i mówiła żeby zmienić siedzibę bo za mała i tak dalej, a szef nam mówił: tak ja zmienię siedzibę a oni za rok stracą sądówki i co wtedy. z dnia na dzień wypowiedzieli ajentom umowy a wielu pewnie ma sporo kredytów na działalność i tak oto Inpost załatwi kolejną grupę ludzi niektórych pewnie udupi do końca życia.
adamu 2016-07-26 15:57:17
no to teraz masz ku temu okazje bo maja calkiem spora rekrtuacje glownie teraz szukaja przedstawicieli handlwoych
Mateusz 2016-07-26 17:33:11
No a żebyś wiedział, moja matka to ma xxx xxx zł długu po zakończeniu współpracy z InPostem i ogłoszone bankructwo firmy :) pałeczkę przelałem ja żeby nie iść pod mostem i też po roku współpracy będę miał pewnie xx xxx zł długu i tak zakończę z nimi współpracę...

Miło że ktoś pomyślał o takich ludziach jak agenci dzięki którym ta firma w ogóle mogła tyle istnieć, bo bez nas to dawno by padło... Bo 2/3 obciążenia było przeniesione na agentów którzy musieli się zasłużyć na xxx xxx zł żeby w ogóle moc funkcjonować przy ich opóźnienia w płatności kartach i innych wymysłach...
gość 2016-07-26 17:48:13
A wiecie jaka teraz panuje atmosfera w Gdańsku? Dzięki
niczym, niczym 2016-07-26 19:48:41
@ADR
już udupił niektórych, wypowiadając im umowy. ajenci maja auta w leasingu, kredyty... zostawili ich z niczym...
i po imprezie ;) 2016-07-26 20:09:02
InPost oraz jego spółka zależna PGP zakończą od 1 sierpnia dostarczanie tradycyjnych listów – poinformowano w komunikacie. Chodzi o przesyłki inne niż e-commerce.

„Zakończenie działalności listowej w segmencie przesyłek listowych tradycyjnych, tj. przesyłek innych niż przesyłki e-commerce nastąpiło w drodze odstąpienia przez emitenta od wszystkich umów na obsługę doręczania przesyłek listowych tradycyjnych” – napisano w komunikacie.

Umowy, od których odstąpiono to: umowa o świadczenie usług pocztowych dla Cyfrowego Polsatu, Polkomtela, PKO BP, Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, P4, Skarbu Państwa – Prokuratora Generalnego.

InPost zapewnił przy tym, ze część pracowników, którzy stracą pracę przy tradycyjnych przesyłkach, zostanie zatrudnionych do obsługi przesyłek internetowych. „Jednocześnie zarząd emitenta podjął decyzję o zatrudnieniu bezpośrednio przez emitenta, celem obsługi przesyłek e-commerce, części pracowników objętych zwolnieniami w ramach likwidacji stanowisk w Bezpieczny List, w liczbie nie większej niż 377 osób” – napisano w komunikacie.

InPost to największy, niezależny dostawca usług pocztowych w Polsce. Teraz zajmie się przede wszystkim dostarczaniem paczek dla klientów instytucjonalnych i indywidualnych.

Spółka była do tej pory największym konkurentem Poczty Polskiej. Wygrała z nią w 2013 r. przetarg na obsługę polskich sądów i prokuratur. Po dwóch latach sądowe przesyłki znowu dostarcza jednak PP, bo wygrała przetarg.

gość 2016-07-26 22:35:58
A jaka panuje atmosfera dla pracownika porządkowego? Nie ukrywam, że zainteresowało mnie zatrudnienie u nich, bo dbają o dobre stawki jak i benefity dla pracowników. To dobry znak, że się dobrze dzieje.
Inpo$t 2016-07-26 23:15:19
W Gdańsku atmosfera bardzo dobra :)
jacek 2016-07-27 10:15:16
słuchajcie, a jak sprawa wygląda jeśli chodzi o prace jako Młodszy specjalista ds. ewidencji kosztów? bo wydaje mi się, że wygląda to wszystko naparwde dobrze jak tak patrze.. a nie wiem jak z kasą tam jeszcze.
WKURWIONY 2016-08-12 09:46:40
Sprzedali Bezpieczny List do jakiegoś krzaka z Warszawy, a co z wypłatami? Jak wypłat nie będzie to coś czuję że baron z torbami pójdzie i pod most :)
adamu 2016-08-12 10:13:22
@Jacek a nie napisali nic w ogłoszeniu o tym? to pewnie n rozmowie Ci o tym powiedzą kwalifikacyjnej
mitk 2016-08-12 11:02:20
O co chodzi z tym bezpiecznym listem panowie? Nie za bardzo rozumiem
Don Long John 2016-08-12 13:09:04
Ludzie to trzeba coś wspólnie zorganizować! Trzeba coś z tym zrobić! Ludzie dymali do roboty ponad miesiąc za darmo! Jeszcze dorwiemy tego łysego sk*rwysuna!
cichy 2016-08-12 13:21:11
Dodam jeszcze jedno: popatrzcie w swoje PIT-y, ten krzak "TENES ONE" znajduje się na Domaniewskiej w Warszawie, na pitach widnieje ta sama ulica. Mimo to w komunikacie InPostu "Nie istnieją powiązania pomiędzy Emitentem i jego osobami zarządzającymi oraz nadzorującymi, a Nabywcą." Ale to nic, i tak brzoska i tak zabuli max.10 tysięcy za taki wałek. Pełny raport o sprzedaży BL w linku niżej:
Ni 2016-08-12 14:39:42
Mi się wydaje, że generalnie jest zapotrzebowanie i to silne na przedstawicieli handlowych, to całkiem spoko rzecz, mam nadzieję, że wszystko jest w porżądku i nie należy nastawiać się na cokolwiek złego, tutaj się wami dobrze zajmą, daje słowo kochani
poznań 2016-08-12 20:48:42
też tak słyszałem podajcie jakąś stronkę gdzie się będzie można zjednoczyć bo w pojedynke to możemy sobie w nosie podłubać
misia 2016-08-12 21:07:37
Na kuriera tez jest sporo ogłoszen, praca do złych nie należy jednka wazne by placicli jakos solidnie, ile na godzine u nich?
Roman 2016-08-13 11:08:58
Mam pytanie, kontaktował się ktoś może w sprawie wypłat z działem płac w Krakowie (rozumiem, że Ci co 10-tego mieli dostać kasę nie dostali jej)? Ja biorę 20-tego, więc czekam... Jeśli nie będą chcieli wypłacić to jak najbardziej trzeba się jednoczyć i działać, myślę o krokach prawnych i takim szumie medialnym aby takich graczy eliminować z biznesu.
adamu 2016-08-13 11:18:22
wiesz co mysle ze o tym to już ci chyba aczej powiedzą podczas rozmowy kwalifikacjnjej w firmie @misja
r.rydel@point-group.pl 2016-08-13 14:06:40
pisałem że pociągają za sznurki najpierw tba teraz to potem firma( usunięte przez administratora ) zostanie dpd dhl ups i fedex i podniósł wtedy ceny klientom
adamu 2016-08-13 14:55:58
noo pewne tak bo skoro o tym nie napisali w ogłoszeniu to pewnie osobiście będą o tym informować :))
karol 2016-08-15 14:10:16
To tak znana firma @papano i tak zawalona pracą, że każdemu może się zdarzyć! Kontaktowałeś się z nimi w ogóle czy od razu tutaj komentarz poszedł?
Hostian 2016-08-16 16:08:37
Firma InPost nie zapłaciła pracownikom do tej pory za lipiec.
karol 2016-08-16 16:10:25
A wypłaty są u was do 1 czy do 10? Faktycznie to kilka dni obsuwki, jeśli to prawda...
jamnik 2016-08-17 09:33:34
czym się różni u was stanowisko listonosza od doręczyciela mobilnego?
muwa 2016-08-18 20:37:04
a ten roznosiciel mobilny to bliżej chyba do kuriera ma
aaaa 2016-08-18 22:51:41
@ ex_listonosz z onet-pl - strasznie długa wypowiedź...
brawo Brzoska!!!!!!!!!!!! 2016-08-19 22:46:39
120 pracowników firmy Bezpieczny List straciło w Poznaniu pracę z dnia na dzień.

Bezpieczny List to spółka-córka znanej firmy InPost. Miała być konkurencją dla Poczty Polskiej. Na stronach internetowych pisze: "oferujemy najwyższej jakości usługi pocztowe i paczkomaty. Odbieranie przesyłek i listów - szybko, tanio, dyskretnie".

Okazuje się jednak, że na rynku listów tradycyjny Bezpieczny List i InPost sobie nie poradzili. Teraz chcą skupić się na przesyłkach z zakupów internetowych. To wymaga restrukturyzacji, czyli zwolnień grupowych.

Nie tylko zwolnienia są problemem. Pracownicy nie dostali wypłat za ostatni miesiąc. Zapowiadają więc walkę w sądzie pracy. Mimo, że wykonywali pracę na pełen etat to większość z nich na stałą umowę nie mogła liczyć. Musieli zgadzać się na umowę zlecenia..
aaaa 2016-08-19 23:26:31
@ brawo Brzoska!!!!!!!!!!!! - piszesz że InPost miał być konkurencją dla poczty polskiej - ja powiem szczerze byłam głęboko i święcie przekoanana że to jedna i ta sama firma, tylko InPost jest jej nowocześneijszą odnogą...no ale jak widac myliłam sie
Marek! 2016-08-21 12:51:05
W normalnym kraju jest to nie do pomyślenia, aby nie zapłacić za wykonaną pracę, z premedytacją oszukać ludzi, i nadal funkcjonować na giełdzie... cały myk z BL był zaplanowany, uważam, że organy ścigania powinne się tym zainteresować, no ale cóż, zbyt mało mamy jeszcze służb w tym kraju, ach... zaraz, zaraz a może sam Prokurator Generalny?
marian h 2016-08-21 12:53:34
dl;a wszystkich hejterów - inpost nie upada, nie umiera, itd. po prostu koncentruje się na innym segmencie rynku, na przykład na rozwijaniu sieci paczkomatów. uważam to za świetne posunięcie, poza tym nie brakuje nowych ofert pracy i ogłoszeń obecnie do nich
ewa 2016-08-21 20:03:59
wypłatę mam 10 a do dzisiaj nie wpłynęła na konto zapłacono za paliwo
elo 2016-08-21 20:55:15
zgadza sie ja tez widziałęm, ze ofert pracy mają całe mnóstwo, poza tym nie wiem dlaczego ktoś działa na szkodę firmy i chce za wszelka cene oczernic jej wizerunek, ok moze sie komus cos nie podobac ale jak cos jednego jest nie tak to widze,ze cala reszta tez ehh
ppapo 2016-08-22 14:08:59
nie rozumiesz co firma zrobiła w stosunku do najcenniejszego know-how czyli jej pracownInków ?
mama j 2016-08-22 14:11:59
czy pracownik w waszej linii, mam nadzieję że przejdę reklrutację, pracuje w weekendy i święta także?
ktos 2016-08-23 06:18:17
1200 pracowników bez wypłaty wynagrodzenia pozostawieni z długimi.
poak 2016-08-23 08:09:11
Raczej każdy wie @gan jaki ma zakres obowiązków, więc nie jest tak źle, bo skoro każdy dba o pozytywne stosunki między sobą. Ale czy wypłata jest terminowa?
naiwniaki 2016-08-23 11:24:02
elo, jaki wizerunek? ta firma od stycznia 2014 właściwie przestała mieć wizerunek pozytywny- kłamliwe komunikaty dla inwestorów, ściema dla wyrobników - jeszcze w marcu twierdzili, iż maja tylu klientów, iż utrata sądówek nie wpłynie na nic. kto to łyknął? jesteś kimś z Krakowa, ze takie bzdury wypisujesz na temat świetności inpostu? 1200 osób oszukali - te osoby maja dzieci, rachunki do opołacenia a mr. Brzoska znów lata po dziennikarzach i wali ściemę, iż z BL nie ma nic wspólnego - haha.... a kupiec tak, na korytarzu się nawinął....
jacek 2016-08-23 12:07:05
Pracownik Punktu Obsługi Klienta jest potrzebny u nich na pewno.
holek 2016-08-23 18:48:12
hej i jak z wyplata?dostałeś?jestem z gliwic
holek 2016-08-23 19:05:36
i nie dostałem wypłaty
banan 2016-08-23 20:56:30
niby mieli zmienić tyle, a kurierów nadal szukają, nie sądziłem że będa rekrutacje jeszcze takie w firmie
gdzie ci piewcy? 2016-08-23 21:36:56
Ponad 1200 osób, które były zatrudnione na etacie w Bezpiecznym Liście, spółce-córce InPostu, może skierować sprawę do sądu przeciwko byłemu pracodawcy – dowiedziała się „Rzeczpospolita".

Pracownicy firmy nie dostali bowiem pensji za lipiec (termin wypłaty minął 20 sierpnia) i teraz organizują się na Facebooku. Oceniają, że pojedynczy pracownik będzie mógł domagać się ok. 10 tys. zł. Łatwo wyliczyć, że żądania zatrudnionych w Bezpiecznym Liście mogą sięgnąć więc nawet ponad 12 mln zł. Problem jednak w tym, że InPost – przed terminem wypłaty – zdążył sprzedać spółkę pocztową. Z początkiem miesiąca za jedyne 10 tys. zł kupiła ją nieznana firma Tenes One.

Wojciech Kądziołka, rzecznik InPostu, tłumaczy nam, że problem z wynagrodzeniami to teraz sprawa Tenes One. Jan Steckiewicz, pełnomocnik zarządu firmy, która przejęła Bezpieczny List, nie odbiera jednak telefonu. Sprawę rozstrzygnąć będzie musiał więc sąd. Pracownicy Bezpiecznego Listu nie tylko stracili bowiem lipcową pensję, ale również pracę – dostają bowiem od nowego właściciela wypowiedzenia. Właśnie koszt wynagrodzenia za lipiec i trzymiesięcznej odprawy szacują na 10 tys. zł. Do poszkodowanych już zwracają się kancelarie, które zamierzają reprezentować ich w postępowaniu sądowym. Niektóre z ofert zakładają darmową obsługę prawną. Poszkodowani planują złożyć pozew zbiorowy. Na Facebooku Zbigniew Stonoga, kontrowersyjny przedsiębiorca i aktywista polityczny, znany z publikacji akt śledztwa ws. afery podsłuchowej, zapowiedział wsparcie dla poszkodowanych.
jacek 2016-08-24 08:42:40
Ja to chętnie bym się załapał do nich, jest jakieś ogłoszenie?
praca za frajer 2016-08-24 15:41:12
Jest, praca za frajer 200 godz w miesiącu, pasuje. Jak nie masz kwalifikacji i umiesz tylko naganiać, aplikuj.
misia 2016-08-24 15:46:04
ogłoszeń mają całą masę jacek' wiec jak chcesz aplikowac nawet na kuriera to aplikuj, ja dizsiaj przez pol dnia nie moglama sie dodzwonic na infolinie do nich tam to chyba maja niezły natłok pracy na słuchawce
dario 2016-08-24 16:08:22
niech się najpierw skoncentruje na oddaniu ludziom pieniędzy, to najlepsze posunięcie
Były pracownik 2016-08-24 16:14:40
wypłaty nie ma, to bagno człowieku!!!
robot 2016-08-24 21:08:00
a co powiecie o rekrutacji na stanowisko Programista Ruby on Rails?
Zostaw swoją opinię o InPost - Jarocin
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie InPost