logo Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o

skond taka informacja
Wasyl 2017-01-13 18:17:19
1g
Jan 2017-01-14 01:17:44
O co chodzi z tymi grupami moze ktos wyjasnic?
Wedrowniczek 2017-01-14 07:53:17
Godnie to masz zarabiać bez dodatków i nadgodziny. To ma być tylko miły dodatek bo jak go zabraknie to będziecie beczec. Po 20 latach zmienicie zdanie bo Wy nowi juz dobrej grupy się nie dorobicie. Ale młodzi jesteście to dacie radę. A dalej to tylko stawy kręgosłup i szpital. Nie dawajcie za dużo od siebie bo i tak Was nie docenia, no chyba ze dobrze tylki będziecie lizac. Tylko pamietajcie dla wszystkich to zadow zabraknie.
sebi 2017-01-14 20:23:23
Witam. Mam pytanie, jak wygląda praca we Wrześni jako kierowca wózka jezdnego. Ile można na rękę wyciągnać i jaka ogólnie robota.
Henry 2017-01-14 20:43:08
@antiba - 2017-01-10 21:03:10
Tel. 791215144
Prosze nie usuwac tego komentarza!
AFO 100 2017-01-14 21:15:10
Młodzi myślą , że Pana Boga za nogi złapali. Po trzech miechach połowa odejdzie, po roku 1/4 padnie na kręgosłup lub nadgarstki.
Tomasz 2017-01-15 07:49:15
Dziwne ze jeszcze Ty Robisz.glupoty nie wypisuj. ja pracuje 12 at i jakos rade Daje.
Bondal 2017-01-15 15:45:55
Ją Idę od 1 lutego
tak 2017-01-15 17:07:06
Dwóch przedstawicieli Gazpromu stanie przed szwajcarskim sądem za łapówkarstwo. Sprzedawali miejsca przy budowie gazociągu jamalskiego z Rosji do Niemiec przez Polskę. Handlowali też zlece­niami na jego budowę. Zdobyte pieniądze prali w spółkach z siedzibą na Cyprze. 1 odpowiedz
czarnobyl 2014-12-14 14:49:17 - Dobry wieczór towarzysze. Jak wszyscy wiecie, niedawno spotkało nas nieszczęście. Awaria w czarnobylskiej elektrowni atomowej. Dotknęła ona boleśnie obywateli radzieckich. Poruszyła społeczność międzynarodową. Po raz pierwszy w praktyce zetknęliśmy się z tak niebezpieczną siłą jaką jest energia nuklearna, która wymknęła się spod kontroli - mówił po katastrofie Michaił Gorbaczow .
Przed katastrofą
Budowę eletrowni atomowej w Czarnobylu rozpoczęto w 1969 roku, a jej rozbudowa trwała praktycznie aż do katastrofy w kwietniu 1986 roku. W tym czasie wybudowano cztery reaktory o mocy 1000 MW każdy. Tuż przed wypadkiem szacowano, że eletrownia dostarczać będzie ok. 10% całkowitej energii elektrycznej dla Ukrainy.
W pobliżu Czarnobyla leżało niewielkie miasto Prypeć zamieszkane przez ok. 50 tysięcy osób. Było to miasta zasiedlone głównie przez pracowników eletrowni jądrowej im. Włodzimierza Lenina. Spokojne życie mieszkańców radykalnie zmieniło się 26 kwietnia 1986. Awaria reaktora nr 4 zasiała ziarno strachu przed energią nuklearną w umysłach większości mieszkańców Europy.

Chichot historii
Jak na ironię katastrofa elektrowni w Czarnobylu zdarzyła się w trakcie testu, który miał służyć poprawie bezpieczeństwa. Naukowcy chcieli sprawdzić jak zachowa się reaktor w sytuacji awaryjnej. Test miał trwać minutę .
W nocy z 25 na 26 kwietnia 1986 pracownicy rozpoczęli obniżanie mocy reaktora. Jednak moc spadła o wiele bardziej niż planowano, czego wynikiem było tzw. zatrucie ksenonowe. W tej sytuacji operatorzy zdecydowali się z powrotem podwyższyć moc reaktora, co było błędem i przyczyną katastrofy. Nie wolno było kontynuować eksperymentu z mocą trzykrotnie niższą, niż być powinna. Załoga całkowicie straciła kontrolę nad reaktorem. O godz. 1:22 doszło do kolejnego spadku mocy, który zanotowały przyrządy.
Eksplozja
Pomimo tego eksperyment kontynuowano. Kiedy odłączono dopływ pary do pomp, moc reaktora zaczęła gwałtownie rosnąć. W ciągu paru sekund kilkadziesiąt razy przekroczyła dopuszczalne normy. Błyskawicznie doszło do reakcji chemicznych, po których nastąpiła eksplozja wodoru. Wybuch rozsadził rdzeń reaktora i zerwał przykrywającą go, ważąca 2 tys. ton, stalową płytę. Do atmosfery przedostały się duże ilości substancji radioaktywnych. Skażeniu uległ nie tylko teren elektrowni i jej najbliższe otoczenie, ale znaczny obszar Europy.
Reakcja władz radzieckich
Władze ZSRR początkowo zaprzeczały katastrofie, a następnie podawały skąpe i niemożliwe do zweryfikowania dane. Wywołało to w Europie spekulacje o tysiącach ofiar i śmiertelnym zagrożeniu dla mieszkańców naszego kontynentu.
- W Polsce już 28 kwietnia zanotowano wyraźny wzrost promieniowania radioaktywnego. W Polsce niesuwerennej, podporządkowanej radzieckim interesom informację o katastrofie cenzura przetrzymała przez kilkadziesiąt godzin - powiedział prof. Jerzy Eisler w audycji ”Kronika dwóch tysiącleci”.
Oficjalną przyczyną katastrofy, podaną opinii publicznej przez radzieckich ekspertów i sąd, były rażące naruszenia zasad bezpieczeństwa przez obsługę reaktora. Za winnych uznano kierownictwo elektrowni oraz nadzorującego eksperyment Anatolija Diatłowa. Jako jedyny dożył on końca procesu. Skazano go na 10 lat więzienia, ale został przedterminowo zwolniony z powodu choroby popromiennej. Przez cały czas bronił obsługi. Jako przyczynę katastrofy podawał wady konstrukcyjne reaktora, który nigdy nie powinien zostać dopuszczony do eksploatacji.

Nz: Opuszczone wesołe miasteczko w wyludnionym mieście Prypeć. 18.04.06. Fot. PAP/EPA/Sergey Dolzhenko.

Skutki
Skutki katastrofy najbardziej dotknęły terytorium Ukrainy, gdzie skażeniu uległo 9 procent kraju. Z powodu odniesionych ran i w wyniku napromieniowania zginęło 31 pracowników elektrowni i strażaków próbujących ugasić pożar. Około tysiąca osób, głównie ratowników i pracowników elektrowni otrzymało duże dawki promieniowania, co doprowadziło do poważnych chorób. Po katastrofie przesiedlono ok. 300 tysięcy osób, które mieszkały w promieniu 100 km od elektrowni. Do dziś trwa spór o liczbę ofiar tragedii.
tak 2017-01-15 17:07:17

tak 2017-01-15 17:07:28

Toben 2017-01-15 19:02:11
Siema jest jakis dojazd do Wrzesni ze sremu ? :-) ktos cos ? :-)
uktuk 2017-01-15 20:04:32
witam ja też czekam za telefonem na lakiernie , a z kad jesteś
uktuk 2017-01-15 20:08:17
Witam jestem z Jarocina czekam na telefon kiedy do volkswagen września jestem po testach i badaniach szukam osoby z okolic Jarocina do wspólnych dojazdów odp nja forum
uktuk 2017-01-15 20:24:38
Szukam osób do wspólnych dojazdów do Volkswagen Września z okolic JAROCINA odp
moj tel 669428716
michu 2017-01-16 13:51:32
Co to ma być ze wiara czeka za tel a majstrow żony dzieci dziewczyny synowie bracia są brani do vw po za kolejnością
mikołaj 2017-01-16 14:59:14
widać że już trochę poznałeś i wiesz że takie sytuacje mają miejsce w VW..
powiem więcej ludzie "z ulicy" mają nikłe szanse na uczciwy rozwój w firmie i na podwyżki, najpierw kolesiostwo, rodzina, układy a ochłapy dla reszty..
pracuję od paru lat i widzę co się dzieje, wciąż powtarzam tym którzy tu próbują się dostać do pracy aby się naprawdę jeszcze raz zastanowili bo VW wygląda ładnie ale tylko przez płot i tych co nie muszą chodzić do pracy w weekendy..!!
od tego toku w VW produkcja odbywa się w systemie 17 zmian + niedziela nocka 22-6 rano (naturalnie w sobotę idą 2 zmiany od 6-14 oraz 14-22 za zwykłe godziny pracy bez nadgodzin a taki dzień pracy oddawany jest w środku tygodnia jako "wolna sobota")
-na marginesie dodam, że pracę w wolne soboty załatwiły nam związki zawodowe "SOLIDARNOŚĆ", które kiedyś gdzieś tam w naszej Polsce walczyły o pracownika, które kiedyś walczyły o WOLNE SOBOTY..!!
-przykre to ale prawdziwe..!!!
:-( 2017-01-16 15:41:01
jakiś TY durny :-(
żal mi Ciebi
przemo 2017-01-16 16:55:32
ktos wie kiedy w wrzesni jest postoj fabryki i ulop do pracownikow
Domi 2017-01-16 17:50:17
Z tego co wiem to lipiec
cieKawy 2017-01-16 18:49:54
Witam. Orientuje się ktoś jak płacą w utrzymaniu ruch na start? Ile na godź średnio?
Darek 2017-01-16 19:29:19
Ciebie zwolnia, Takich Cwaniaków jak ty powinni POZWALNIAC>
miś 2017-01-16 21:51:12
a Blacharz Nadwoziowy od ilu zaczyna podstawy? tez przez work'a?
kuba92 2017-01-16 22:34:15
ile zarabia pracownik na montazu? premie tez dostaje?
Umowa przez posrednika
Mari 2017-01-17 10:54:28
2800 podstawy brutto plus chyba kwartalnie podwyżka tak że po roku masz 3500
Mateusz VW 2017-01-17 12:45:28
Jeździ ktoś z Konina do Wrześni ??
Angel 2017-01-17 13:05:42
Boże, nic nie słychać -piszesz co chwile te pytania od pół roku. Jeśli do teraz się nie odezwali to już się nie odezwą, pogodz się z tym...
danka 2017-01-17 14:49:30
Zadzwonią . Też czekam od września.
dodi 2017-01-17 20:33:51
jestem z konina daj znac jak cos maila dodi81®op.pl
michu 2017-01-17 21:56:59
Na końcu wprowadzą czterobrygadòwke i oczy się otworzą
kuba92 2017-01-17 23:18:12
a premie i dodatki tez maja pracownicy przez umowe posrednika?
Maciek 2017-01-18 05:10:25
Zaczyna ktoś pracę (szkolenia) 13 lutego- Spawalnia, Wrzesnia? Szukam chętnych na wspólne dojazdy z Jarocina.
Ello 2017-01-18 12:36:11
Pytanie-jak jak jestem zatrudniony w innej firmie a chce przejść do VW to jest szansa? Chcą takich pracowników?
Ostatni 2017-01-18 16:43:04
Witam. Ci co mówią o pracach w weekendy i narzekają na to są dziwni. Ja do tej pory pracowałem też w święta weekendy i wogole bez żadnego dodatku za to czy dnia wolnego.Takze malkontentom polecam taką pracę. I pytanie czy ktoś z okolic Miłosław ona lub przez zaczyna pracę w VW od 1lutego?
Spec 2017-01-18 17:43:06
Czy Volkswagen potrzebuje w chwili obecnej sprzedawcę nowych osobówek? Nie mogę namierzyć ofert i dlatego pytam na forum. Jak przedstawiają się sprawy finansowe to jest bardzo ważne pytanie?
przemo 2017-01-18 21:05:01
Witajcie. Orientuje się ktoś czy ,,kucharzy" też przyjmują na montaż ? Trzeba być mechanikiem żeby tam się dostać?
przemmo 2017-01-18 21:41:19
Jak masz plecy i znajomości to nawet po podstawówce wezną cię
dr 2017-01-19 07:33:11
na jaki adres mogę wysłać CV ??
Ciekawy.. 2017-01-19 09:53:37
Witam. Bylem w styczniu na rozmowie Pracownik prosukcyjny w dziale montażu do Wrzesni wszystko przeszlem i zrobiłem badania i otrzymałem zdolnosc. Pytanie czy do kogoś juz zadzwonili co byli na rozmowie w styczniu? Jak to wygląda? Czy moga nie zadzwonić? Mówili że do końca roku chcą więcej zmian zrobić. Wiec ludzi potrzebują.
slaw 2017-01-19 19:11:43
Ja mam majstra kucharza tak że spoko
slaw 2017-01-19 19:18:58
18zmian już jest, (nieoficjalnie ) wszystkie niedziele pracujace , pieniądze na czas, praca pewna ale dla rodziny czasu brak
AFO 2017-01-19 19:59:25
No jak PRZESZŁEŚ to na bank Cię przyjmą właśnie takich potrzebują.
ciekawy 2017-01-19 21:08:35
o co chodzi z tymi 18zmianami?
Wedrowniczek 2017-01-19 23:47:12
Dales się wyzyskiwać, twój problem, wiec nie wprowadzaj tego do VW. Właśnie przez takich jak Ty jest tylko gorzej. Gdyby większość podchodziła do tego inaczej to byś pracował jak człowiek w normalnych godzinach.
dr 2017-01-20 08:04:17
na jaki adres mogę wysłać CV ??
Ostatni 2017-01-20 09:14:48
Praca to praca a nie wyzysk. Jesteś taki mądry ale jak byś nie miał innego wyboru to ciekawe czy byś siedział na bezrobociu bo będziesz musiał pracować w weekendy. Chcesz to idź gdzie indziej.Zawsze możesz sobie poprawić. I widać nie rozumiesz tego co napisałem. Tak czas wolny jest mieć super dla rodziny. Ale trzeba ją jeszcze utrzymać i jak ktoś chce zapewnić dobry byt a nawet lepszy to musi pracować. I tyle . To jest każdego wybór a jak Ci nie pasuje to szukaj tak by Ci pasowało bo każdy jest inny.
Mateuszzzz 2017-01-20 19:15:16
Szukam transportu konin wrzesnia jak coś to e mail mateusznote491@gmail.com
Placek 2017-01-20 19:16:43
Zobaczymy du.ku co powiesz po dwóch miesiącach tyrki . Pamiętaj o koszulkach na zmianę
Ostatni 2017-01-20 22:06:47
Nie chce Ci się pracować to sobie leż. I trochę kultury bo Ci zabrakło i tego i rozumu.
Zostaw swoją opinię o Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o - Poznań
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o