logo Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o

Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o

Poznań

Opinie o Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o

Chapacz 2017-08-17 02:51
Vw jest ok solidarność jest ok.
Cios 2017-08-17 02:54
Brawo tak dalej damy rade
Lemur 2017-08-17 11:06
Jak nie macie o czym pisać to nie piszcie takich bzdur. Firma udziela się w różnych akcjach pomocy, jest wielokrotnie wyróżniana jako pracodawca!. Czy ktoś ma coś do dorzucenia w tych tematach?Zapraszam do dyskusji
obserwator 2017-08-17 11:49
Człowieku, chyba nie wiesz o czym piszesz, kto Tobie takich bzdur naopowiadał, że jak jest kolejny związek zawodowy w zakładzie, to jest lepiej dla pracowników. Czy Ty wiesz co (kto) to jest związek? ZZ to pracownicy zakładu/fabryki a nie jacyś tam ludzie. Owszem, związek reprezentują członkowie komisji zakładowej ale przecież oni wybierani są spośród pracowników zakładu, którzy są zrzeszeni w tej organizacji związkowej. Nie tylko Ty ale inni również piszą swoje roszczenia do związku a przecież związek to pracownicy w nim zrzeszeni. Cz związek z Wami podpisywał umowę o pracę? I jeszcze jedno, czy choć jeden z Was zadał sobie trudu i przeczytał ustawę o związkach zawodowych?
norbert 2017-08-17 12:12
to skandal że tyle lat w VW-Poznań był tylko jeden związek zawodowy..
Monter 2017-08-17 14:21
Skandalem jest fakt, że ty jeszcze w tej firmie pracujesz!!!
Lider 2017-08-17 15:23
Monterem byłeś i monterem zostaniesz więc uciekaj na linkę bo taśma ci ucieknie
Glen 2017-08-17 15:57
Związki nikomu nie pomogą,puki są opłacane przez Niemców!!!!
Monter 2017-08-17 22:02
Bardzo dobrze że powstały drugie związki. Do tej pory cała ta firma bazowała na zastraszaniu pracowników produkcyjnych. Ale ten czas się kończy. Ludzie już nie dadzą się zastraszyć. I widać to po postulatach solidarności. Nawet zarząd to rozumie że jak nie dadzą pracownikom sporej podwyżki to za dwa lata nie będą negocjować z uległą solidarnościom tylko z czarnymi kotami, a wtedy będzie krótka piłka
Robol 2017-08-18 00:13
Buaha ha, jaka krótka piłka? Chłopcy co założyli ta inicjatywę jeszcze dwa tygodnie temu krzyczeli ze trza 17 wycofać a teraz nawet o tym nie mówią, kozaki co się wystraszyli ze przez nich 500 ludzi straci robotę na czele z żona tego pseudo przewodniczącego z lakierni :-) co w tv najbardziej się bal o jej umowę:-) czy dobrze ze powstały to czas pokaże i co solidarność z tych swoich postulatów wywalczy bo ci drudzy nawet nie potrafili swoich dać :-) brawo czarny najeżony kocie buach cha cha
won 2017-08-18 00:44
Solidarność wpadła w korkociąg to jest początkiem końca.Olbr.ś - wazeli.a możesz Go uratować tylko jak zrezygnujesz z przewodniczącego ...mamy cię dość .
Now 2017-08-18 00:55
Przecież są wybory, mamy kogoś lepszego,? Poprzemy go i z nim wygra.
VW 2017-08-18 00:57
A może czarne najeżone koty maja go dość, bo jest mądrzejszy i mocniejszy od nich ?
Work 2017-08-18 01:05
A może tylko po to to zamieszanie żeby załatwić umowę żonie, z tego co wiem to nikt z rodziny olbrycha nie pracuje w VW?
Majster 2017-08-18 09:15
Ludzie na co Wy liczycie Solidarność dała taka propozycje 1000zł by złagodzić sytuację na jakiś czas a wyjdzie tak że dostaniemy minimum. Tutaj by trzeba było jak na Słowacji zatrzymać linkę i za dwa dni by były pieniądze bo by zaczęli liczyć straty a tak będą robić co zechcą. Czekam na barometr by to odpowiednio podsumować :)
Glen 2017-08-18 10:44
Popieram w 100% tylko ta metoda jest skuteczna.Celebryci zaczną kłamać od nowa i tak w kółko.Solidarność i wszystkie darmozjady na LINKE!!!!
Wdzięczny-pracownik20plus 2017-08-18 11:33
Ludzie, muszę Wam powiedzieć, że Was podziwiam. Osoby w większości bez wysztalcenia, znajomosci języków obcych na dobrych pensjach(pracownicy powyżej 10 lat maja 4 grupy i więcej, są tacy na 6c też nie będąc liderami), których nigdzie indziej by nie dostali, bo za co... tak psioczą na vw, na solidarność, która każdy "ból tylka" związany z majstrem czy kolegami z teamu wyjaśnia... coś co w innej firmie było by tylko wskazaniem drzwi i papieru obiegowego. Narzekacie na biurowych, gdzie Ci ludzie może i nic nie robią, ale maja kompetencje, których Wy nie macie(języki wykształcenie) i w przeciwieństwie do Was oni sobie znajda prace. Tak trzeba jasno powiedzieć. W moim odczuciu zobaczymy jak to będzie, jednak polecam trochę więcej zimnej wody dla co niektórych bo może im się życie zawalić, jak popłyną zapominając o kompetencjach, firm budujących samochody w naszej okolicy nie ma...
Glen 2017-08-18 11:44
Posłuchaj,człowieku chyba coś nawaliło tobie w głowie!!! Szóste grupy???? Wykształcenie?????Kompetencje????Nasz były majster nie potrafił zdania poprawnie sklecić!!!Szósta grupa tak lider,który zrobi wszystko co mu majster każe!!!
kwiatek 2017-08-18 13:40
A ja mam pytanie do członków nowego związku. Czy rysujecie już kredą na ulicy po wczorajszej akcji w Barcelonie? Kiedy kolejna manifestacja poparcia imigrantów? Płacicie na to składki a nowi związkowcy będą jeździli za waszą kasę na takie akcje!
pikolo 2017-08-18 13:45
ja tam nie wiem ile INNI zarabiaja bo każdy chyba klamie i jedni zawyzaja, inni zanizaja swoje dochody, na pewno ma znaczenie ile lat sie w VW pracuje, bezposrednio u pracodawcy czy przez agencje- ja dostałem propozycje 2800 zl brutto....i to jest pod wzgledem finansowym smieszna oferta bo w Lidlu ludzie maja wiecej. Na pewno jesli bede pracowal w kazda sobote i nadgodziny w tygodniu to wyciagne wiecej ale zamiast 40 godz w tyg musiałbym chyba 60 wyrabiac, zeby 3 tys na reke dostac, to chyba nie ma sie czym podniecac ? Nie jestem ani na TAK ani na NIE, zastanawiam sie, analizuje, porownuje plusy i minusy bo musze podjac decyzje czy to wchodzic a byłem za granica w Holandii i wykonujac jakas prosta prace odkładalem 1200 zl tygodniowo, juz po opłatach, po kupnie jedzenia przy 42 godzinach tygodniowo...Ja wczesniej rozmawialem z ludzmi ktorzy "znaja kogos" kto pracuje w VW to wsyscy mowili, ze tam sie tak swietnie zarabia, kraza te historie o 4 tys na reke dla zwykłego robola przy tasmie i dlatego zlozyłem Cv, poszedłem na testy...a tu troche zonk. Czy komus jeszcze tez taka kwote zaproponowali, bo moze innym dali wiecej i warto ponegocjowac jakas wyzsza podstawe...?Ja nie mam cisnienia na VW , to zaklad jak kazdy inny a czekac 5 lat zeby mnie zatrudnili bezposrednio a w tym czasie tyrac po 6 dni w tyg zeby 3 tys w Poznaniu zarobic to nieoplacalne, w [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] jakim jest holandia , w najgorszej robocie bez zadnego fachu to niestety jeszcze 5 tysi odkladam miesiecznie, wiec po 4 latach mam mieszkanie za gotowke a tu po 4 latach bede czekał na nie wiadomo co...
A chcialem tez taki apel skierowac do wszystkich zazdrosnikow- panowie, nie ma co zazdroscic bo w VW jest tyle pracy, tylu ludzi potrzebuja, ze jesli nie jestescie debilami i skonczonymi gamoniami to przejdziecie te testy i bedziecie mogli pracowac ku chwale VW, naprawde.
Widze, ze w samym zakładzie tez ciekawie nie jest , nawet w tv otatnio widzialem, ze kogos zwolnili za wpisy w necie....atmosfera w pracy tez jest wazna, i tak jak jeden z poprzednikow mowil...zeby nie musiec sie prosic czy mozna sie wysikac ....
Wdzięczny-pracownik20plus 2017-08-18 14:14
Okey, patrzysz tylko perspektywa mistrza, owszem zadarzają się tacy, ale tzw. Biurowi to nie mistrzowie... przynajmniej ja moich mistrzów a przez 20 lat ponad miałem ich kilku nie uznawałem bo to byli ludzie tacy jak My. Nasi ludzie. Kto miał możliwość to nim zostawał taka prawda i tak jest do dzisiaj. Co do zarobków, to popytaj i bedziesz wtedy wiedział jak to wygląda. W vw jest zasada, że jak sumiennie pracujesz i co ważne pracujesz długo to prędzej czy później dostaniesz tyle, ze bedziesz zadowolony. Owszem 2800 to nie spełnienie marzeń, ale jak przychodziłem do vw to płacili 500 zł jakoś tak to było, potem nadgodzinami zarabialiśmy więcej. Młodzi maja tyle, bo zaczynaja, potem będą mieć więcej - ktoś tez musi te nadgodziny robić, jak zaczynałem i miałem 19 lat to pracowaliśmy dużo, by teraz nadgodziny były po kilka w tygodniu, sam każdy wie, że po 40 to już nie jest to samo. Poza tym vw to nie jest podstawa co miesiąc bo każdy pracownik z automatu dostaje już 3 brutto bo jest jeszcze zdrowotne, premia za prace w nocy itd, wakacyjne i wiele innych dodatków o których mówia ciagle... co do lidera owszem, musi robić za mistrza, ale u mnie lider jest już 15 lat :) i tak sobie ułożył ze tylko z tymi nowymi jest problem, a tak to jakoś jezdziemt wspólnie :)
poinformowana 2017-08-18 15:00
Masz rację postulaty Solidarności - Olbrysa i jego otoczenia to jest USTAWKA.Żądania ,negocjacje,"spór"i... znowu taka sama mowa jak wcześniej.Są projekty Zarządu związane z podwyżkami i będzie dane tyle ile chce Zarząd,
Vw 2017-08-18 18:29
Jak jesteś tak dobrze poinformowana to napisz jakie to projekty i ile dadzą zobaczymy czy się potwierdzi?
Etn 2017-08-18 20:30
Na wiele bym nie liczył. Każda złotówka wydana na pracownika to jest koszt produkcji. Więc już napewno zarząd ma projekt. Jak dać żeby nie dać podwyżki. Prawa ekonomii. A że nie ma kto z zarządem tak naprawdę negocjować, to wiele się nie zmieni. Pozdrawiam.
Etn 2017-08-18 20:30
kafar 2017-08-19 10:35
Jeśli chodzi o ekonomię to Niemcy w Hanowerze robią około 60 aut na 8 godzin i zarabiają około 1600-1900 euro (pracownik zatrudniony przez agencję.) Porównajcie to sobie z waszymi zarobkami. Nie mówię ze Polak ma tak samo zarabiać ale to ile robicie na 8 godzin a ile odbieracie w stosunku do zrobionych aut jest zwykłym wyzyskiem!!! Dodajcie do tego jeszcze praca w sobotę i zapłata za nią za rok, to jeden wielki śmiech! Jesteśmy niewolnikami we własnym kraju tylko dla tego że nie możemy się ze sobą porozumieć!
JAZDA W KIERACIE!
Zły 2017-08-19 11:16
Dziś kolejna sobota popołudniu w pracy dziecku odmowie zabawy bo taki system chory za marne grosze tego co wymyślił ten 17 zmianowy tryb pracy życzę by też kiedyś tego doświadczył i musiał odmówić dziecku i żonie spędzenia wolnej soboty
niezależny 2017-08-19 11:26
w VW Poznań za wszystko jest odpowiedzialny związek zawodowy pod przewodnictwem Piotra O. On doprowadził do tego że pracownicy przychodzą w soboty za "szary" dzień w tygodniu, to on doprowadził zabierając weekendy, to on doprowadził do tego że niezadowolenie wzrasta wśród załogi która jest naprawdę zmęczona. Gdyby Piotr O. potrafił przeciwstawić się złym decyzjom zarządu to dziś miałby wielkie poważanie wśród załogi. Śmieszne jest dla mnie mówienie że nie było innego wyjścia i tak musiał postąpić przed ostatnimi negocjacjami płacowymi, takie zachowanie świadczy tylko o jego słabości !!
Glen 2017-08-19 12:04
Koledzy,proszę sobie uświadomić że w dzisiejszą sobotę pan O. i cała jego świta siedzą sobie w domu z bliskimi.A reszta szarej masy robotniczej pracuje na 14-22!!! A kolejni staną w pracy w niedziele od 22-06!!! A w poniedziałek przyjdzie cała reszta, która wmawia pracownikom, O Co Wam Chodzi???Powiem tak,zatraciliśmy godność w stosunku do siebie,i swoich rodzin.To jest czas który bezpowrotnie ucieka,i nigdy nie wróci!!!Koniec z Solidarnością pana O. I jego świtą!!!Koniec z rządami,ludzi którzy za swój punkt honoru, mają TYLKO I WYŁĄCZNIE WŁASNE DOBRO,A NIE PRACOWNIKÓW PRODUKCYJNYCH!!!
Etn 2017-08-19 12:21
Ale nie zwalajcie winy na jednego człowieka. Sami wiecie że Członkowie S. są na pensji VW. I do puki tak jest to nie my jako pracownicy mamy Solidarnośc. Tylko zarząd ma swoją Solidarność. Ja bym wnioskował za zmianą nazwy i loga tego związku. Bo nie podoba mi się wykorzystywanie tej nazwy przez to ugrupowanie i to że występują pod Polską flagą.
Seb 2017-08-19 20:00
Nie wypowiadaj się w moim imieniu. VW to nie tylko podobni Tobie desperaci. Piotr prowadzi Solidarność z sukcesami dla wszystkich pracowników. Tylko mali i zawistni ludzie nie mogą znieść sukcesu innych. Co do słowa które użyłeś w poście to proszę odnieś do siebie i opuść ten zakład. Będzie świeższe powietrze.
Seb 2017-08-19 20:03
O nowy związek zawodowy Inicjatywa Pracownicza, powiązany z skrajnie lewicowym, anarchistycznym środowiskiem
Seb 2017-08-19 20:15
Z 40 procentową premią i z 86 nadgodzinami w Volkswagen Poznań na najniższej człowiek zarobi.
2800 podstawa+ 1400podstawa za nadgodziny+ 1400 dodatek do nadgodzin+ 1120 świąteczne. W sumie 7800 na najniższej stawce.
Po trzech latach pracy wyjściowa stawka wynosi 3913 . Więc analogicznie przy tych samych kryteriach wypłata by wyniosła 9390.
Pozdrawiam wszystkich zakłamujących rzeczywistość.
PiS 2017-08-19 20:57
Zrób wykształcenie, zdobądź kwalifikacje i naucz sie języka to może weźmie cię ktoś do biura a twój los sie poprawi, albo zrób jeszcze jedno dziecko i idź na tacierzynskie i jeszcze dostaniesz kolejne 500+ od pis :-)
Zależny 2017-08-19 21:04
A skąd on ma taka władze ze może sam o tym wszystkim decydować ? Ale masz racje odpowiada za wszystko, nawet za 100 wakacyjne, 40 świąteczne, podwyżki dla wszystkich co roku, dwa razy dłuższe przerwy niż w kodeksie, wszystkie nadgodziny 100%, premie roczna, bonus roczny, pakiet medyczny, pracowniczy program emerytalny, dodatkowe dni wolne za elastyczność albo kasę za nie itp, no można powiedzieć ze nawet ze papier toaletowy jest za cienki, woda w kiblu za zimna, w szatni śmierdzi potem, jakiś majster jest burakiem i ze zupa w kantynie była za słona tez!!!!!!!!
Falsz 2017-08-19 21:10
Tak sie składa ze kumpel mi mówił ze dzisiaj przędz 16 zadzwonił do biura związku a pan O odebrał telefon a inny z rannej ze go widzieli jak wjeżdżał do zakładu.
Zly 2017-08-19 21:23
Tak się składa że w tej firmie i na lince są ludzie z wykształceniem a Ty pewnie jesteś Liderem wchodzacym w tylek majstrowi skoro nie widzisz powodu by narzekać :)
Jjjkk 2017-08-19 21:35
Piszesz o kwocie brutto... A ja netto.
Twój smród 2017-08-19 21:52
Na pewno nie ma władzy pod względem czy przychodzisz do pracy w obsranych gaciach czy też ci tam może śmierdzi z ryja..
Pis 2017-08-19 21:55
A gdzie widzisz coś o narzekaniu ze napisałem? Tak jestem liderem po Zetce i nie mam problemów tylko jak ktoś skończył zarządzanie w środzie wielkopolskiej a prace dyplomowa ściągnął z neta to niech nie ma nikomu za złe ze z takiego wykształcenia tylko wszyscy leja, a jak ktoś skończył medycynę, filozofię, dziennikarstwo jest radca prawnym i robi na lince to jest chyba jego wybór, jednak długo sie nie utrzyma bo najprawdopodobniej jest mądrzejszy od swojego majstra!
Kortes 2017-08-19 21:55
Nie licz tak bo 90nadgodzin w VW nie zrobisz bo jak? Nie zakladaj ze dostalbys max premie itp.
To 2 inne firmy.
Nastepne, to ze w Niemczech zarabiają 2000 euro to nie znaczy ze w PL maja wam dac 9000zl bo życie na zachodzie kosztuje więcej.
Po 4 juz. Jesteście na produkcji a to najniższy szczebel firmy nie ma niższego wiec nie wymagajcie wypłaty kierownika lub dyrektora bo on na to ciężko pracował uczac sie itp a to nie jest tanie....
Byłem pracownikiem produkcji do 2014 roku. Od 19 roku życia ppkolei kończąc zawodowe średnie studia teraz zaczynam doktora wsinalrm sie powoli po szczeblach robiąc karier w vw. Wielu z was mnie zna i ja znam was. Teraz zarabiam 130 140 tys brutto rocznie ale nie było łatwo, nadal nie jest. Nadal się ksztalce wydaje na to gruba kasę ale wiem ze kiedyś w końcu awansuje.

Nie mozecie tyle wymagać a firma nie moze wam tyle dac. Gdyby produkcja zarabiala więcej od biurowych to pp co sie uczyc?
Wtedy musiliby podnieść każdemu z 9k pracownikow pensje .
Sorki za składnię i błędy ale mam za male literki w telefonie.
Majster 2017-08-19 22:24
Nikt tutaj nie napisał nawet kwoty 9 tys zł chodzi o kwotę warta tej pracy bo praca jest ciężka i ludzie są przemeczeni tym trybem pracy 17 zmian. A co najgorsze my ludzie z linki musimy zapracować na swoją marna wypłatę i na werzej ustawionych co mają weekendy wolne
xyz 2017-08-19 23:18
Kolego o jakich sukcesach mówisz? Pracując w firmie już kilka lat tych sukcesów nie widzę. Powiem więcej, kiedyś VW miał status firmy wyjątkowej, a obecnie jest problem z nowymi pracownikami a coraz więcej starych pracowników odchodzi otrzymując lepsze warunki w innych firmach! Niestety jeżeli przewodniczący solidarności chce mieć poważanie i zaufanie ludzi to niech odda firmowe auto służbowe i zacznie być osobą niezależną od VW. Natomiast konstruktywna konkurencja w przypadku związków jeszcze nikomu nie zaszkodziła. IP jest moim ostatnim wyborem, ale to jest kara za zachowanie i myślenie S. Rozumiem że zamówienia należy realizować, ale trzeba szukać rozwiązań dobrych dla pracowników i firmy, a nie godzić się na wszystko i pracować ciągle w nadgodzinach...jak w Odlewni.
Abc 2017-08-19 23:34
Czyli problemem nie jest działanie czy sytuacja tylko samochody sluzbowe bo jedni je maja a inni nie? Jakie to polskie!!!! Jeżeli od auta służbowego zależy zaufanie i poważanie wśród pracownikow to współczuje temu przewodniczącemu !
xyz 2017-08-19 23:34
Kolego zapominasz że ci ludzie wyżej może i mają wolne weekendy ale na codzień mają taki stres, którego koledzy z linki nigdy nie doświadczą. A stres jest dalej przenoszony do domu... ani procownicy fizyczni ani umysłowi nie mają eldorado w tej firmie.
xyz 2017-08-19 23:40
Właśnie "polskim" jestem sprowadzanie mojej wypowiedzi do samochodu służbowego. Jeżeli mówimy o Niezależnych ZZ to jak wygląda niezależność związku którego władze są utrzymywane przez firmę jak kierownicy??? A poważanie wśród ludzi trzeba sobie zapracować a nie otrzymać tylko dlatego że pełni się określone funkcje!
Abc 2017-08-19 23:49
Chyba sobie u ludzi zapracowali ze ich wybrali?
jak 2017-08-20 01:37
olbryś i inne bolki zapracowali sobie na gwizdy, nienawiść , wskutek pozornych działań i bycie na pasku firmy...dlatego powstały nowe związki.
Solidarny 2017-08-20 08:10
Raczej stefan cały czas działa żeby ich tak postrzegano, bo oni ciężko pracują, żółć go zalewa od kilu lat bo nie może znieść ich sukcesów!
Zostaw swoją opinię o Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o - Poznań
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o