logo PG Silesia

PG Silesia

Czechowice-Dziedzice

Opinie o PG Silesia

Iwona 2017-06-12 11:18
@Rzeczywistość jeśli znikają komentarze oznacza to, że są archiwizowane przez administratora za łamanie zasad regulaminu. Zachęcam do zapoznania się z jego treścią. Jeśli masz wątpliwości, co do decyzji administratora, to wszelkie informacje w tym kontakt bezpośredni do niego znajdziesz właśnie w treści regulaminu. Link do niego znajdziesz na dole każdej strony portalu.
Rzeczywistość 2017-06-15 21:56
Iwona pisać prawdę?????... bo wiesz że pisać będę a mam takie niusy...... same złe rzeczy jak bhpowiec pogrąża behapowca, Głupi głupszego krzyczy, i ten nowy co jest teraz to masakra.....co to pisać że mamy mieć podwyżki ale że na przyszły rok będą... może..... chociaż teraz masz zawód górnika to 2300 na rękę i pod przykrywką stanowiska młodszego górnika a wbrew układu porozumienia układu między górnikami a kopalnią? kopalnia teraz codziennie okrada swoich pracowników! Czy trzeba w tej firmie udowodnić zawsze w sądzie że ta praca mija się z prawdą i wygląda inaczej! Rzeczywistość w tej firmie to nie jest mój nick Rzeczywistość w tej firmie to jest prawda o wykorzystywaniu Ludzi a związki zawodowe to widzą.... i nic nie robią....... dalej nic nie robiąc!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Rzeczywistość 2017-06-15 22:10
Co jest merytoryczne wobec prawdy???
Rzeczywistość 2017-06-15 22:14
Co jest prawdą a co kłamstwem?
cv 2017-06-16 16:37
a co zimno ci???? chłopie czerwiec jest :-D ( do końca czerwca przecież to od roku wiadomo)
Krzyś 2017-06-16 17:08
Tu masz rację, masz młodszego a robisz jak górnik.
Górnik 2017-06-16 18:28
Nie pytaj co kopalnia ma ci dać.! Tylko powiedz co ty możesz zrobić dla kopalni? Weź się do roboty, a jak będzie większe wydobycie to węgiel szybciej dostaniesz. Może jeszcze za mało węgla zesikałeś i jesteś niecierpliwy. Cierpliwość w górnictwie to dobra cecha.
Paweł1990 2017-06-16 20:27
Zagadka na obecny weekend - dlaczego tak wiele ludzi zwalnia się z PG Silesia i woli iść pracować na innych kopalniach, pod firmami?Elektrycy to odchodzą masowo.
Daro Sikorka 2017-06-16 20:38
kolejny nawiedzony... Cierpliwość??? Chłopie cierpliwie na tej kopalni to możesz czekać na garba którego się dorobisz niż podwyżkę . Ale wiesz co cierpliwość załogi sięga zenitu
Gorol. 2017-06-16 21:40
Energia odnawialna zdominuje rynek energetyczny w ciągu najbliższych 20 lat - wynika z opublikowanego w czwartek raportu agencji Bloomberga. Zużycie węgla ma w tym czasie spaść o ponad 50 proc. na rzecz gazu ziemnego, energii słonecznej i wiatrowej. Największym "przegranym" według raportu jest węgiel, którego udział w rynku ma zmniejszać się stopniowo na rzecz energii ze źródeł odnawialnych. Główną przyczyną tego zjawiska ma być prognozowany znaczący spadek cen energii uzyskiwanej z paneli słonecznych. W ciągu najbliższych 20 lat koszt ten spadnie o dalsze 66 proc., a już dziś kosztuje jedną czwartą tego, co jeszcze osiem lat temu. Koniec kochanego górnictwa.
wbt 2017-06-16 22:10
smiech na sali. Poczytaj o energii z wiatraków . Poszukaj jakie to rentowne . Prognozy to nawet pogody się nie sprawdzają
slusarz 2017-06-16 23:25
Elektrycy przeciez maja wysokie stawki dol;4500-5500
gora 3500-4500 netto.No chyba ze tam placa lepiej,to sie oplaca.Dzisiaj kazdy patrzy pieniadza dla idealow nikt nie robi, no moze prawdziwe zwiazki.Ale gdzie ich szukac
elektryk 2017-06-17 10:20
Dzisiaj ludzie się przemieszczają bo pracy wszędzie jest pełno więc nikt nikogo nie trzyma na siłę. Dotyczy to nie tylko nas elektryków ale również ślusarzy czy górników. Jedni odchodzą innych zatrudniają. Trwa migracja jak w Unii. Jeżeli miałbyś pracę pod domem to po co dojeżdżać, płacić na paliwo i marnować czas? To logiczne i oczywiste.
żółwik 2017-06-17 10:58
Masz rację z tą energia z wiatraków. To mogą wymyślić jedynie psychoekolodzy. Niech jeszcze dołożą baterie słoneczne do tych wiatraków i będzie eko- komplet zbudowany na polskiej elektrowni wodnej. Prądu wówczas na pewno nie zabraknie :-)
Dominiq 2017-06-17 20:55
Na tej kopalni to nawet związki są przeciwne ludziom, podpisując durne porozumienia które działają na niekorzyść załogi.
Młody 2017-06-17 22:35
Są przyjęcia na silesia ?
Bez doświadczenia kurs Górnika mam.
Jakie zarobki
J ózik 2017-06-17 22:57
Jak dostac sie na kopalnie a nie pod firme.
Ktoś coś?
Ziemowit 2017-06-18 07:54
Odpowiedź dla ślusarz
Che che --- jestem elektrykiem i nie tylko
Na powierzchni od 5 ciu lat mam 2600
Co więcej zabrano mi bony czyli moją pensje bezczelnie obniżono o 260 zl
Nie wierzę by najniższa stawka elektryka była 3500
Pozdrawiam - Ziemowit
Dziś nawet z imienia sie podpisze bo ślusarz poprawił mi humor
Maszynowiec 2017-06-18 13:17
Nie obrażajcie "Pavulonów " !!! Pracując dłużej niż mogli przekazują nam niedoświadczonym wiedzę i fachowość. Przyczyniają się do wydajności w kopalni. Młodzi odchodzą a kopalnia musi fedrować! Więc są oni potrzebni. Trudno wiek robi swoje ale jakie doświadczenie wnoszą w codzienność.
krzysiek 2017-06-18 18:01
Do maszynowiec ty chyba sam nie wierzysz w to co piszesz od pavulonów nabędziesz doświadczenia ale w piciu wódy i w opierda...u lewusy którzy są na ty z sztygarami i kierownikami myślą ze im wszystko wolno powinni dostać kopa w d..e kolega ma rację są na Silesii stanowiska odpowiedzialne i słabo opłacane
stranger1975 2017-06-18 21:15
Ewidentnie widać, że post napisał emeryt...
Gdyby Ci "starzy" chcieli przekazać chociaż 10% swojej wiedzy i doświadczenia to młodzi by nie uciekali, bo porobiliby uprawnienia i zarobki by im wzrosły o 100-500 zł no ale po co kopalnia ma wysyłać ich na szkolenia skoro emeryci je posiadają? Fakt, że im się z robotą (delikatnie mówiąc) nie śpieszy "bo emerytury mi nie wezmą" to już szczegół.

Zresztą połowa emerytów myśli, że tak jak się fedrowało 50 lat temu to TRZEBA fedrować i dziś, a takiemu to za ch*ya nie wytłumaczysz!!!
Byly WM 2017-06-18 23:20
Popytaj dawnych kolegow z WM co robia .3500 netto to norma,plus dodatki na gorze.Skad tys sie urwal z przerobki?
Ziemowit 2017-06-19 10:30
Za to mam jaja podpisać się z imienia Kolego anonimie Piast
daro 2017-06-20 12:40
Jak WAM tak wszystkim źle zapraszam do ratownictwa to w końcu zaczniecie pracować. Wszyscy narzekający to pewnie dzieciaki po szkołach które nasłuchały się o kopalni samych pozytywów. Trzeba robić swoje i tyle... Mi PG odpowiada.
Miodek 2017-06-22 08:25
Nikt się Ciebie o zdanie nie pytal ,po drugie jak ci ma być źle jak wam dobrze płacą,,no nie sprzedawczyku kierownika , dostać się do ratownictwa na PG to cza mieć plecy a Ty je pewnie miałeślehhhhhhn
Przemo 2017-06-22 22:56
Pozdrawiam ratowników którzy spali we wtorek na workach z adibetem przy k1 i ich szczaił Matlak
Daro 2017-06-23 16:39
A ja górników którzy wyjeżdżają 2 godz przed koncem zmiany i sędzia na łaźni Górniczej ( może wreszcie zaiteresuje się tym dyrekcji )
Daro 2017-06-23 16:44
I górników którzy jeszcze piją alkoholu przed zmianą na łaźni i na dole kopalni
Górnik 2017-06-23 17:02
Czegoś tutaj nie rozumiem! Podobno jesteście wzorcową kopalnią w Polsce ? Jako prywatny zakład górniczy jesteście ostoją ekonomii , zysków, bezpieczeństwa, szanowania pracowników, jak i również odpowiednich godnych zarobków za ciężką pracę. Dozór jest szkolony, żeby fachowo i z zasadami sztuki górniczej prowadzić ruch zakładu górniczego i dbać o bezpieczeństwo pracowników i oczywiście ich szanując !!! Jak mają prywatyzować inne kopalnie biorąc was za przykład, jak u was wychodzi na to że : NIC nie robicie. Wódkę spożywacie. Pod ociosem śpicie. A zarabiacie krocie. Za taką kasę jak u was ? To powinni wszyscy dziękować tym co dbają o kondycję tej kopalni, a nie narzekać .
woj 2017-06-23 18:56
To zapraszam do mnie, pokażę pasek ! Obecnie najniższa stawka elektryka pod ziemią to 3200 brutto, więc się nie dziwcie, ze mamy to wszystko gdzieś!
Tomasz 2017-06-24 08:35
Są ludzie co mniej zarabiają i nie narzekają. Więc jak Ci się coś nie podoba to się zwolnij. Nikt na siłę Cię tu nie trzyma.
ziemowit 2017-06-26 09:24
Woj - słyszałem że mając 3200 stawki dołowej na wypłatę wychodzi się poniżej 3000. To prawda ???
woj 2017-06-26 11:21
Tak, niestety, wychodzi ok. 2800-2900 z groszami :( Pracuję 9 lat i chyba jednak się zwolnię.
slusarz 2017-06-26 20:33
To jak to jest ze jedni elektrycy dostaja podwyzki a drudzy nie .Co kto blizej ucha kierownika.Widzialem PIT 2016 elektryka na gorze 67 000
Dominiq 2017-06-26 22:09
A mnie jedno zastanawia. Jakim cudem ludzie w firmach zarabiają więcej niż pracownicy Silesii. Wkoncu kopalnia szuka firm dla oszczędności, a taka firma też musi zarobić swoje. Poprostu jesteśmy ciulani na każdym kroku. A związki tylko przuklaskują.
Yyrreekk 2017-06-27 06:55
W której firmie zarabiają więcej niż u Was wg Ciebie?
Przemo 2017-06-27 09:49
U nas niema związków są tylko pozostanci (którzy to pewnie przeczytają) zróbcie wreszcie coś a nie jakieś turnieje w piłkę czy ryby co wy jesteście biurem rozrywki? Mało jest osób co interesuje to.
xxl 2017-06-27 10:34
W Permonie na guzikach zarabiają więcej
Aron 2017-06-27 11:40
Kiedy ten węgiel będzie .... miał ktoś już przelewy
Benek 2017-06-27 12:04
Ja już dzis miałem Po godz 9 przelew wiec jadę do składu opał kupić na zimę ????
Grzyb 2017-06-27 12:12
I do tego kartki większe :D
Ziemowit 2017-06-27 13:40
Woj - na dole i nie ma 3-ki do łapki :( :( :( niedobrze.
Słyszy się że tu są duże różnice w zarobkach - tak jak by był lepszy i gorszy sort ludzi. Nie za bardzo w to wierze - czyżby to była prawda hm ??? Pozdry.
Elektryk 2017-06-27 15:07
To uwierz. Chłop na Widlaku na elektrycznym na powierzchni ma 5700 na reke Elektryk na dole na pierwszej zmianie w brygadzie 0 lub stałej ramce ok 4500 na reke a elektryk na innych zmianie na dole 2600-3500 na rękę. Co to oznacza? Że jak jesteś na zmianie kierownika to masz kasę a na to ludzie odrzuty
elektro 2017-06-27 16:56
Przesta [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] pisać takie głupoty. Taki jesteś cwaniak to przyjdź na rano a nie bierz urlopu. przykład był dzis, wielka kumulucja a przyszedł tylko jeden. oczywiście nie biore wszystkich jedną miarą bo są na zmianach ludzie którzy coś robią i spoko sie z nimi współpracuje. a na rano właśnie boją sie przyjść takie umęczki i nieroby jak ty. a co do stawek to nie ma w elektrycznym mniejszej niż 3150
xxl 2017-06-27 17:14
Ludzie z brygad biorą urlopy na rano dlatego bo nie mają ochoty robić na wasze "buły",bo Wy z zerówki to o 12-tej już jesteście pod szybem,a oni muszą kończyć robotę za Was.Taka prawda przyjacielu
elektro 2017-06-27 17:31
Masz troche racji bo świętych nie ma również na rano. ale ja sam wiem po sobie że jak nieraz zostawie jakąś robote na rano to w takim samym stanie mam ją nieraz na drugi dzien. a tak w sumie to możemy sie wygadywać tak bez końca więc niech każdy pilnuje swojego tyłka i swoich spraw a jak jet problem to prosto w oczy mówić a nie wypisywac tutaj bzdur.
Xxl 2017-06-27 20:31
To napisz jak się nazywasz to będę widział z kim w oczy pogadać
nowy 2017-06-28 09:19
Co za pajac napisał że chcesz pracowac to przyjdz do RATOWNIKÓW przeciez to same nieroby nic więcej nie potrafią nic pożądnego zrobić poprostu pajace
Krzyś 2017-06-28 09:36
Potrafią sobie robić dobre leżanki.
Kocurnik 2017-06-28 16:02
Albo nie umie liczyć albo jest wałek na deputacie za węgiel , kwota netto za owy deputat brutto to 2574 przy uwzględnieniu wszystkich ubezpieczeń natomiast mój deputat to 2460 czyli 110 zł na minus ! Czy ktoś ma jeszcze taką sytuację?
Zostaw swoją opinię o PG Silesia - Czechowice-Dziedzice
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie PG Silesia