logo SOS Wioski Dziecięce w Polsce

SOS Wioski Dziecięce w Polsce

Opinie o SOS Wioski Dziecięce w Polsce

Anonim 2011-04-26 20:35:10
Fundacja jest bardzo nie profesjonalna. Rekrutacja to nie proces rekrutacji pracownika, ale wyludzianie wiedzy i pomyslów od osób nie zatrudnionych, którym nie trzeba płacic. Od potencjalnego pracownika wymaga się szerokiej wiedzy i kompetencji, ale w zamian nie mają wiele dla zaoferowania.
Mówie to z doświdczenia - podczas rekrutacji która trwała prawie miesiac przygotowala dokument na podstawie którego teraz realizowane są działąnia fundacji.

Ostrzegam nie tylko potencjalnych pracowników ale również potencjalnych daroczynców!!!!!
driver 2015-12-18 14:55:52
Teraz poszukiwany jest manager projektów. Nie wiem dokładnie dlaczego poprzedni zrezygnował, ale aby tutaj się odnaleźć trzeba mieć głowę pełną pomysłów.
56789 2015-12-26 21:43:45
@driver, wiesz co ja widzialem troche inną ofertę pracy od firmy a mianowcie na stanowsiko pedagoga w Siedlcach, wiadomo trzrba miec odpowiednie uprawnienia
krasnoludek 2015-12-29 02:57:24
@56789 pewnie, że trzeba mieć, bo przecież ot tak nie znajdzie się u nich zatrudnienia. Zawsze możesz spróbować aplikować na ich ogłoszenie na mangera projektów fundraisingowych.
qumpel 2015-12-31 14:38:43
wydaje mi się, że spokojnie mozna do nich iśc do pracy do Warszawy i wydaje mi się, ze jako Manager Projektów Fundraisingowych mozesz mieć premie do 20%.
kojot 2016-01-08 20:21:58
Rzeczywiście koniec końców na współpracy z SOS Wioski Dziecięce można wyjść całkiem nieźle. W tej chwili widziałem że szukają psychologów i pedagogów.
ren 2016-02-09 10:30:01
Nie zrezygnował tylko został zwolniony.
co do pracy: Dość koleżeński układ, ale czasem to przeszkadza- Zarobki mniejsze niż na stanowiskach w sektorze prywatnym oraz nie ma żadnej szansy na awans, mało tego kobiety po powrocie z macierzyńskiego są przesuwane do innych działów po czym same rezygnują z pracy
staniek 2016-04-24 12:20:23
to jest poważna organizacja czyniąca cuda na świecie, uwazałbym jednak na słowa ;) a kobiety po macierzyńskim nie są przesuwane, chyba że awansują na wyższe stanowiska
Joachim 2016-04-25 17:19:18
Praca w Wiosce to czysta mordenga dyrekcja wymyśla radosna twórczość z dokumentami. A poza tym piszą że szukają par a w rzeczywistości z faceta chcą zrobić białego murzyna. A i liczą się dla nich tylko kasa kasa i kasa, a ludzie którzy pracują się nie liczą. Zrobili sobi biznesik i cieple posadki w imie opieki nad dziecmi te chwatajace za serce focie obdartych i obszarpanych dzeciakow. I jeszcze jedno jak nazwac to ze bez zgody osoby która robila zdjecie je wykozystują
mamuśka 2016-05-30 00:08:49
Pracowałam w wiosce....xy...lat na jako mama sos.Fakt, praca mordercza, zwłaszcza na tym "stanowisku".Faktem jest też coraz większa konieczność twórczości z dokumentami i czasami nie liczenie się z ludźmi tam pracującymi- zwłaszcza na takich "stanowiskach, jak moje.Brak też czasem pomysłów co zrobić z "bardzo trudnymi i zaburzonymi "dziećmi, jakie tam trafiają.Jednak, ponieważ mam bliskie kontakty z placówkami zwanymi Dom Dziecka,uważałam i nadal uważam,że jeśli dziecko nie może być w rodzinie- jakiejkolwiek, to wioska jest o wiele lepsza niż najlepszy dom dziecka.Muszą tylko popracować nad rozwiązaniami dla pracowników. Obecnie matki, rodzice,mają pracować tak jak jest w ustawie-wiekowo- a nikt nie uwzględnia, że jest to praca bardzo wyczerpująca, 24 na dobę, a w pewnym wieku przyjmować kolejne dzieci(np.po 15,20 latach pracy),jest nieludzkie dla matek i tych dzieci.Nie ma żadnych form przejściowych.Albo weźmiesz dzieci,albo kończysz pracę.To zresztą dotyczy także rodzicielstwa zastępczego.A wierzcie,że nie raz trafiają się dzieci, z którymi wspólne mieszkanie(co jest warunkiem pracy jako mama, rodzic zastępczy można porównać do mieszkania na czynnym wulkanie.
ami 2016-07-04 20:25:26
czy Wychowawca-Rodzic SOS dostaje pensję jakąś od was?
Poszkodowany 2016-07-18 21:39:52
Niestety, prawdę o wioskach znają tylko Ci, którzy tam są . Mamy a przede wszystkim dzieci. Proponuję popytać młodzież, która opuściła już to niby miejsce dla dzieci. Byłem w tym miejscu kilkanaście lat i doznałem ogromnej traumy. Jedyne dobre wspomnienie to moja mama wioskowa, która tak naprawdę jest nikim w tej całej niby organizacji. Mamy sos są traktowane gorzej niż parobki z lat 80 tych , nie mają żadnych praw, nie mogą decydować o dzieciach, choć to one najlepiej znają każdego z nas. Mam nadzieję, że kiedyś cała prawda wyjdzie na jaw, nie tu na forum ale może w mediach, bo one mają ogromną siłę przekazu
Poszkodowany 2016-07-18 21:41:07
Nacik 2016-07-18 23:19:19
To jest ciekawa kwestia, bo jestem naprawdę hmmm zdzwiony że do takich rzeczy jak wioski dziecięce są normalne przyjęcia z ogłsozenia jak Wychowawca-Rodzic SOS to dziwne, jak się pracuje w takim zawodzie?
Mama 2016-07-19 09:46:58
Trudno bycie mamą nazwać zawodem. Praca jest bardzo trudna, ale daje dużo radości i satysfakcji. Każda mama wie, ile wysiłku trzeba włożyć by wychować jedno, dwoje dzieci. W wiosce mamy do czynienia z kilkoma dziećmi z różnych rodzin, po różnych trudnych przejściach. Myślę, że dużo łatwiej byłoby takim mamom sos, gdyby to wszystko co wioski opowiadają w mediach było prawdą, a nie fikcją dla budowania pozytywnego wizerunku. Zbieranie pieniędzy na "potrzeby "dzieci, wsparcie o którym tak głośno ostatnio w mediach to fikcja i zakłamanie, a prawda jest taka , że cała praca spoczywa na mamie sos, która zamiast wsparcia otrzymuje ciągłą krytykę, a trudne sprawy wychowawcze są zamiatane pod dywan, by nie zaszkodzić wizerunkowi. Przykre bardzo przykre
Mirek 2016-07-19 10:21:29
No powiem Ci, że czytam to co napisałaś/eś i ciesze się, że ktoś to robi, że daje to komuś satysfakcję. To co mówicie jest naprawdę trudną sprawą, bo w sumie się chyba na tym też zarabia, ale rozumiem, faktycznie jest to trochę przykre, życzę szczęścia i to dużo
Zostaw swoją opinię o SOS Wioski Dziecięce w Polsce - Warszawa
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie SOS Wioski Dziecięce w Polsce