SKOK

Jaworzno

Opinie o SKOK

Ona 2017-02-18 11:49
Powiem Ci na koniec że [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] tylko błotem się obrzuca. Na twoje głupie rewelacje nie zamierzam nawet reagować bo ty a nie ja napchałeś sobie kieszenie ile wlazło i spi....łeś aby realizować WIELKI PLAN B. Odczep się od nas, ludzi którzy walczą aby pokazać takim jak ty że SKOK to ludzie to wspólna praca. Ty o tym nie wiesz nic bo jesteś zwykłym szczurem. Jesteś na tak niskim poziomie intelektualnym że z tobą nie zamierzam zamienić już ani jednego słowa. A w sądzie jak jesteś tak dobrze doinformowany pewnie będziesz zeznaniać nie raz .
KING 2017-02-18 12:01
Jesli piszesz o wierzytelnosciach to wiesz jakie byly przeplywy finansowe zarowno na skryptach jak i na pakietach wierzytelnosci. Wyzsze niz wynikaly z prognoz do wyceny co znaczy, ze maja swoja wartosc, ktora rowniez nie zostala uwzgleniona w czsci nieoperacyjnej wyceny spolki. Nie tylko PF skupila wierzytelnosci bo pakiet czerwcowy zakupil inny podmiot na rynku zwiazany z funduszem sekurytyzacyjnym. Chcialby, tutaj przypomniec scenariusz Skok Kopernik, ktora nie zawiazala odpisow gdy weszlo rozporzedzenie iw ykazywala olbrzymia strate. Nie ma jej juz od kilku lat. Mogl byc tski scenariusz gdyby nie Spolki. Poza tym chcialbym przypomniec, ze pion ryzyka kredytowego byl oddzielony od pionu sprzedazy i Dak pozostal w Skoku decydujac o przyznawaniu pozyczek co jak wiem nie uleglo zmianie. Czyli ze bylo dobrze ? Pamietaj tez, ze wynik netto spolki rowniez ten osiagniety na wierzytelnościach podnosil wartosc spolki a co za tym idzie wartosc udzialow w aktywach Skok. Kazdy moze miec wlasne zdanie ale wazne by w tej dyskusji pozostac czlowiekiem. Oceniajac powierzchownie bez analizy- ktora pewnie nie jest Ci obca mozna krzywdzic nieslusznie ludzi.
AktywnyOptymista 2017-02-18 12:24
Dominik

Nie pisz mi w kółko o PF. Jak zdywersyfikowaliscie przychody przez okres działalności PF czy tez MSP?

Rozlicznie kosztów czasie? Super! Jaki byl sredni okres zycia pozyczki? 60? 70 miesięcy?
Czyli wiadomo ze po tym okresie, koszty które sa rozliczane miesiecznie sie skumuluja i beda miesiecznie w takiej wysokosci jak by nie byly rozliczane - TAK?
Jak zochowuja się koszty w przypadku zrolowania pozyczki? Czyz nie wpadaja w całości do RZiS?
jaki był poziom rolowania pozyczek, zeby osiagac plany sprzedazy? Jak przy tej planowanej przedazy roslo saldo? Saldo pozyczek regularnych.
Dominik, piszac że przeciez DAK byl czaly czas w SKOK , chcesz powiedziec że to wina SKOK-u, ze udziela takich pozyczek? A kto chodzul na pielgrzymki do DAK-u i skomlal o zmiane decyzji kredytowych? Czy to nie Twoj Dyrektor i nie Twoi Kierownicy regionów?
A kto jak nie PF poszedl w "promotorów" Wiesz jaka byla szkodowosc tego portfela? Interesowało Ciebie to? Nie, bo wazna byla sprzedaz, za ktora spolka miala placone, bo wazna byla realizacja planu, ktory przeciez byl podstawą do wyceny spolki.
Sprzedawaliscie jedno wielkie goowno, zeby spolke mozna bylo dobrze wycenic. Wazne bylo tu i teraz( zreszta to slowa jednego z Twoich Kierowników Regionu).
Co PF zrobil po stronie kosztow, zeby mozna bylo obnizyc prowizję jaka SKOK placil?
Co powiesz mi o koncowej probie nabicia sobie kasy, przez osoby z ktorymi wspolpracowałeś. poprzez jakies głupkowate proby wspolpracy z pewną firma zajmujaca sie szkoleniami - w nazwie ma "wspolnicy".
Co powiesz o tych wszystkich "niskocennych" ktore znikly z PF w ostanich miesiacach?
KING 2017-02-18 12:48
Tomku,
Przy rolowaniu pozyczek do RZiS wpada zarowno koszt jak i przychod. Wiesz, ze byla nadwyzka przychodu od 2015 roku- zerknij do drugiego Tomka jesli to nie Ty przygotowywales te dane,. Kazde zamkniecie wczesniejsze pozyczki z tego okresu poprawialo wynik finnasowy kasy. Struktura produktu z wysoka prowizja i nizszym oprocentowniem. Strukrtura wymuszona w duzym stopniu przez rynek niskich stop procentowych.apropos kosztow w PF to jest pelna dokumentacja ich ciecia i z informacji, ktore otrzymalem analitycy komisarz stwierdzali, ze nie ma tam co ciac. Obnizka poziomow prowizji dla spolki rowniez nastepowala a kolejne byly zaplanowane w PPNie. Przypominam Ci, ze spolka przejela koszty marketingu i zniknely w znacznej czesci z Kasy.Do konca 2015 roku saldo roslo wolno, natomiast nastapil wzrost w roku 2016 i na koniec czerwa wzrost salda byl realizowany zgodnie z zalozeniami PPNu- wynosil okolo 3,5% o ile mnie pamiec nie myli. Interesowala mnie szkodowosc bo pewnie nie wiesz ale rozwiazywane byly umowy promotorskie gdzie szkodowosc byla wyzsza. Dane pochodzily od Was. Nie zwalam na Skok podejmowania decyzji tylko pokazuje, ze model nadal funkcjonuje. Nie wiem nic na temat tej firmy, o ktorej wspominasz w tym kontekscie. Co do niskocennych odnioslem sie juz w pismie do obecnego Prezesa spolki
AktywnyOptymista 2017-02-18 13:23
W dalszej cześci dyskusji, musielibysmy zacząć rozmawiac o faktycznych danych i załozeniach do PPN, tych byłych i obecnych - a to nie jest możliwe i zapewne zrozumiesz, że w szczególy wchodzić nie będę.

Możemy sie "przegadywać" używajać ogólnych stwierdzeń co do danych i faktów ale nie uprawiajmy propagandy. Nie skupiajmy sie na samych sobie, ale na Firmie.
Pisząc Firma mam na mysli SKOK i PF - bo przeciez jesteśmy od siebie współzależni.

Ogólnie napiszę - gdzieś, coś nie było dobre, skoro w Naszej SKOK mamy Zarzad Komisaryczny.
I odwolywanie sie do sytuacji politycznej, czy zmian w przepisach, jest w znacznej mierze usprawiedliwieniem, nie do końca właściwym.
Dlaczego w innych SKOK nie ma Zarządów Komisarycznych? Sa i wieksze SKOK od naszej i mniejsze.

Tam to gdzieś i cos zadziałało we własciwym czasie.

Zabrałem tu głos, bo mierzi mnie, jak ktoś wprowadza niezdrową atmosferę wsród pracowników i obniza im morale do pracy w SKOK i PF. Jak roztacza czarne scenariusze nad Firmą.
Uwierzcie, że Ci którzy pozostali w Firmie maja świadomość niepewnosci ale chcą sie przyłozyć do realizowania obecnego PPN i maja nadzieję, że to sie uda.
To samo robili przy każdym programie.

I nie zabierajcie im nadzieji.
Nie wmawiajcie im, że są wrogami tej Firmy, że działaja na jej szkodę.
Nie wmawiajcie im, że są złymi pracownikami.
Nie działajcie na szkodę Firmy, tylko dlatego, że w niej już nie pracujecie.

Ja osobiście nie tak sobie wyobrażałem obecne relacje z częścia osób, których nie ma już w Firmie.

Iwo 2017-02-18 13:30
Rozwiązywane umowa za szkodowość i podpisywane z osobą bliską promotorowi. Ładnie to wyglądało na papierku. Wogóle ten wasz pomysł z promotorami to największe gó... jakie wymyśliliście. Z jednej strony maile i pouczenia że nie wolno tego i tego, z drugiej strony jak nie potrafiłeś się dogadać z promotorem i mu "zaufać" byłeś czarną owcą. Jak przyszło co do czego góra umywała ręce. I teraz bidoki którym zależało żeby było dobrze w firmie, muszą chodzić i się tłumaczyć ze współpracy z tym i tym. Chcieli dobrze, chcieli tego co przełożeni a teraz mają problem. I o to ludzie też mają pretensje. Jednego czy drugiego wezmą za tyłek i pójdzie w górę. Ja np jestem czysty, nie mam sobie nic do zarzucenia. Ale są tacy którzy wam zaufali i jechali po bandzie. Myślicie że jak przyjdzie co do czego to teraz będą stać w obronie góry? Wątpię po tym jak zaczeliście spier.... i zostawiliście ludzi z tym syfem samych.
Brawo 2017-02-18 13:31
Amen
KING 2017-02-18 13:33
Ja zabralem tutaj glos bo rowniez dowiedzialem sie o pyskowce, ktora tutaj zapanowala. Ja Wam niczego nie odbieralem i nie odbieram i nic nie wmawiam. Oby bylo jak najlepiej. Nie porownujmy sie do innych Skok gdyz sam wiesz, ze sytuacja z przejeciami w przeszlosci byla specyficzna i miala znaczacy wplyw na pozniejsza sytuacje Kasy. Nie podoba mi sie jednak atak zarowno w kierunku Skok i PF jak rowniez atak w kierunku CFP. Na tym koncze. pozdrawiam wszystkich, nawet " Oną".
Iwo 2017-02-18 13:35
No pyskówka nigdy nie była dopuszczalna w firmie :-)
ObserwujeWas 2017-02-18 13:52
Ale z was gamonie. Na priva piszcie sobie wasze madrosci.
Nova 2017-02-18 19:14
Proponuję, żeby każdy z Was poświęcił teraz tyle samo czasu co na hejty swoim mężom, żonom, dzieciom. Na pewno przyniesie to więcej korzyści niż pisanie o czymś, czego i tak się nie zmieni.
szczerze 2017-02-19 15:26
Ale wy jestescie wszyscy naiwni, ludzie zostali bo nie mają akurat innej pracy na oku, liczą na odprawy w razie upadłości a nie dlatego że wierzą w jakiś PPN, może się uda może nie, nikt nie wie czy są szanse na akceptację planu, ale kto się zwolni bez znalezienia innej pracy. Teraz to trzeba na l4 wypierd.... żeby mieć czas na szukanie pracy, bo już w ch.. ludzi na zwolnieniach siedzi i jak tu się na rozmowę wyrwać.
Do wszystkiego dorabiacie jakąś ideologię a to po prostu szara rzeczywistość.
Prawda jest taka że wszyscy się wozicie na plecach pracowników obsługi, którzy teraz dodatkowo są na każdym kroku ingiwilowani, tacy jesteście zajebiści, czas pokaże jak się na rynku pracy odnajdziecie.
ObserwujeWas 2017-02-19 18:00
Dobrze mowisz.Dokladnie tak je d t. Po tych wszystkich roznych wpisach zrobili super promocje temu pracodawcy. Smiech na sali.
kamasutra 2017-02-20 18:45
Król Julian:
I właśnie wtedy zrozumiałem, że muszę się skupić na tym, co w anegdocie zwanej życiem jest najważniejsze – na sobie.
Znacie Króla Juliana? Polecam wam jego mądrości. Naprawdę, nie mogę zrozumieć, skąd i po co tyle wymiocin??? I jaki to ma cel Wam przynieść? Nie szkoda Wam waszych energii? A jak tak bardzo chcecie się wyżyć, to naprawdę są inne możliwości.
Z szacunku samych do siebie przestańcie już psioczyć, wypominać jeden drugiemu to i owo, bo ani jeden ani drugi nie ma czystego sumienia- naprawdę wszyscy obrzucający jesteście tacy kryształowi, bez skazy??????
fajnie było ale po prostu się skończyło! GITARA NARA
Sensacja rewelacja 2017-02-20 19:16
Z ostatniej chwili !!!
Dla wszystkich Was tutaj Skok Jaworzno wprowadził specjalny rabat na kartę Multisport tak aby wszyscy mogli się wyżyć bo widać w Was potencjał!! Ha! Od Rady Nadzorczej wiem że Pani Komisarz rozważa nawet przebudowę centrali specjalnie dla Was i utworzenie obiektu sportowego na Gwarków 2. Pan Prezes natomiast bedzie Wam układał trening !. Podobno takie zapisy znajdziemy w PPN
Jupiiiiiii
KierwonikSali 2017-02-21 13:47
A ty z szacunku do swojej matki i rodziny przestan belkotac farmazony dziecko i mowic innym co maja robic a czego nie. Bedziemy se psioczyc, narzekac, wmawiac i robic co mamy ochote i co w zwiazku z tym zrobisz ? dostaniesz padaki. ! Czas w SKOK to nie byl fajny czas .. to byl czas zmaronowany nie potrzebny wysilek i poswiecenieza za marne grosze, a teraz jest jeszcze gorzej i zero szacunku od obecnego zarzadu.. tylko slodkie pierdy zaprzeczajace calkowicie fakta i podejmowanym decyzja.
kamasutra 2017-02-21 16:48
Kierowniku Sali!!!!
a narzekaj i bełkocz i bij pianę ile wlezie- może niezła beza na ostatki z tego wyjdzie :):):):):) i zostań bohaterem w swoim SKOKu, a potem zrób sobie wielki posąg albo pomnik : pracował w niewoli, za grosze, i bez szacunku :):) O !!!!
P.S.
A tymczasem pomyśl, może jednak warto skorzystać z promocyjnychi karnetami Multisportu, póki jeszcze jest możliwość
Iwo 2017-02-21 19:00
Ja uważam że praca w skok była ok. Zdarzyli się w firmie nieudaczniki którym sprzedaż leżała i gowno zarabiali. Powiem tylko tyle że wszyscy których znam i którzy teraz są w innych firmach świetnie sobie radzą. Ale też dobrze wspominają skok i mówią że jeśli chodzi o ciśnienie naprawdę nie było źle. Jeśli jeden z drugim nie dałeś sobie rady u nas gdzie indziej też nie pociągniesz chodzi mi tutaj o banki i inne zasr.. korpo. Tak więc dobrze wtedy pomyśleć o jakimś lidlu albo cfp. Ja daję rady chociaż orłem nie byłem i wyniki mam. Jedno jest pewne - zapier.... kilka razy więcej niż wcześniej. Tak więc nie wiem czy to zachwalanie korpo to nie jest płacz nieudacznika który spadł z deszczu pod rynnę i hu..wo by się było teraz przyznać. Są tacy ludzie których rajcuje że drugi ma bardziej przeje...
Aaa 2017-03-16 16:25
No i stało się. SKOK uratowany. KNF przyjęła program naprawczy. Edyto, Tomku - dziękujemy :)
Iwo 2017-03-16 17:58
:-)
i 2017-03-16 18:27
niemożliwe stało się możliwe!
AktywnyOptymista 2017-03-16 20:09
Widok uśmiechniętych i radosnych twarzy, mijanych dzisiaj na korytarzu - bezcenny !!
Prawdę mówiąc... Wzruszyłem się ... nawet niejednokrotnie :)

Krok milowy poczyniony. Przed nami wiele kolejnych kroków, czasami być może i pod górkę...
ale damy radę przecież :)

KogelMogel 2017-03-16 20:54
A w lutym miało nas już nie być. Tymczasem to, co wydawało się "mission impossible" stało się faktem: KNF pozytywnie zaopiniowała nasz PPN, co oznacza że, SKOK Jaworzno pozostaje w grze. Przed nami jeszcze długa droga i dużo pracy, ale wiemy, o co walczymy. Swoją drogą dużo bym dał, żeby zobaczyć miny panów od genialnego planu B czy projektu CFP. Mam wrażenie, że kilku chyba żałuje swoich decyzji, bo postawili na złego konia.
Ona 2017-03-19 12:35
No i jak wam "wielcy menagerowie" z CF Partner??
gord 2017-04-08 22:40
Program naprawczy może i się znalazł ale klientów już nie znajdziecie.
ami 2017-04-09 22:00
coś chyba cienko przędą bo im zdrowo obcięła premie
ami 2017-04-09 22:00
coś chyba cienko przędą bo im zdrowo obcięła premie
:) 2017-04-10 19:29
Paulina im obciela premie ? :)
Zz 2017-04-14 09:14
Ciekawe ile Jacek wyrobił
Iwo 2017-04-14 20:15
Pewnie na czerwono :-)
no no 2017-04-17 09:17
Ty się nie zastanawiaj czy my znajdziemy klientów,tylko raczej spinaj poślad żeby u Was byli bo z czego Jacek będzie żył
uuuuuuuuuu 2017-05-08 22:15
zaczynają od drobnych rzeczy a skończą pewno na wchłonięciu przez inną instytucję
uuuuuuuuuu 2017-05-08 22:21
no i kolejny punkt zamknięty ojojojo
Jaki pan taki kram 2017-05-09 14:48
Budynek na szczakowskiej
ObserwujeWas 2017-05-09 18:42
Jak sie nie umie zarzadzac i nie ma pojecia o zarzadzaniu to najlepiej i najlatwiej posprzedawac co sie da. Ot to nowy sposob zarzadzania przez te panią. Gratuluje takiego managera.
Aleksander VI 2017-05-09 22:35
Rozumiem, że poprzednia kadra zarządzająca była nieomylna, genialna i kapitalna. Wprowadzenie Zarządcy Komisarycznego to tylko skutek podłych intryg złych ludzi nie mających pojęcia o finansach, którzy uparli się, że SKOK ma jakieś długi i potrzebuje naprawy swojej sytuacji finansowej. Gdy tymczasem wszystko było w jak najlepszym porządku i nic naprawiać nie trzeba było. Przeciwnie to raczej państwowi nadzorcy uczyć się powinni od niesłusznie odwołanych menadżerów.
ami 2017-05-10 21:34
Piszecie że sprzedaje to co jeszcze zostało,ale nikt nie chce się przyznać ile osób już zrezygnowało z pracy a ile zwolniła - standartowo 4-y osoby tygodniowo
ObserwujeWas 2017-05-11 08:02
Czytaj ze zrozumieniem a pozniej odpowiadaj. Duzo usmiechu zycze. Ale widze, ze nie bedzie latwo. :-)
Kolo 2017-05-11 12:23
Z uśmiechami to już chodzili po korytarzach i podziękowania były Edyto Tomku dziekujemy - ciekawe czy dalej tak się po centrali chodzi, jak zaczęli wdrażać plan naprawczy i ludzi się pozbywać. Ciekawe co na to związki zawodowe, raczej się już dogadali z Panią Komisarz bo coś cicho siedzą. Zresztą co mogą ludziom powiedzieć, sorry że na Ciebie trafiło, widocznie Bóg tak chciał?
Maja 2017-05-11 15:14
Ciekawe kto poleci jutro? Uśmiechów na twarzy to już raczej nie widać...nie zazdroszczę pracownikom obsługi jak pójdą wezwania o uzupełnienie udziału...mysle ze to dobije ta firmę ostatecznie
Kolo 2017-05-11 15:40
I Pani Komisarz odejdzie spełniwszy swój obowiązek do innego skoku. Amen.
ami 2017-05-11 18:48
Teraz Jacek będzie przeprowadzał rekrutacje a będzie miał w czym wybierać.A jeśli chodzi o związkowców to znaleźli niezłe koryto-tylko go chyba nie utrzymają jak członkowie będą musieli wykupić udziały.
cogito ergo sum 2017-05-11 20:19
Wszyscy którzy pluli na Jacka teraz przyjdą na kolanach i posypią głowy popiołem........no chyba że ktoś się ocali i nadal będzie podążał korytarzem z uśmiecham na twarzy ;)..... do następnego piątku ...lub miesiąca ..Panie i Panowie czas spojrzeć prawdzie w oczy!!!! Czas końca nadchodzi...............................
Gabrielle Falloppio 2017-05-11 20:21
Słusznie napisałeś @ObserwujeWas Jak sie nie umie zarzadzac i nie ma pojecia o zarzadzaniu to najlepiej i najlatwiej posprzedawac co sie da np. problematyczny jakościowo portfel kredytowy ze SKOK do spółki i na tym zarobić. Można wtedy nieprzejmować się jakością tegoż portfela. Poza tym zjeżdżalnia nie przynosiła SKOK żadnych zysków, angażowała tylko pewną grupę pracowników SKOK, a później spółki do pilnowania dzieci. Dzieci jak wiadomo kredytów nie biorą, a ich rodzice rzadko powodowani uczuciem wdzięczności za fajną zabawę swojego potomstwa pobiegną do SKOK po pożyczkę, a nawet jeśli będą jej potrzebować, to najpierw przeanalizują jej koszty. Jeśli wyjdzie im, że koszty są za duże, to zjeżdżalnia ich nieprzekona. Pani Komisarz uznała więc, że lepiej poprawić ofertę SKOK, a zjeżdżalnie sprzedać i choć trochę na tym zarobić. A oferta jest zdecydowanie lepsza niż była za Jacka. Jako członek SKOK osobiście mogłem się o tym przekonać jako były pracownik wiem jak było, jako aktualny członek SKOK wiem jak jest. Pozdrawiam i zapraszam do SKOK "Jaworzno" naprawdę warto skorzystać z nowej oferty SKOK.
dziś i teraz 2017-05-11 21:06
Oferta jaka była za Jacka taka jest nadal. Pożyczki nie zostały zmienione.Dodana została pożyczka na udziały tz,,Nasza,, wszyscy wiemy w jakim celu!!!.
Gabrielle Falloppio 2017-05-11 22:02
,Wprowadzono także pożyczkę konsolidacyjno-konsumencką, a co do pożyczki z udziałami to za Jacka też takie były. Wtedy nikt nie dopatrywał się w tym ukrytego celu. Wtedy było to dobre, a dziś złe, chociaż wtedy i dziś pokrywanie straty SKOK, gdyby robiono to za Jacka - jak należało uczynić - dla członków rodziłoby takie same skutki. Ciekawa logika, bo otoczenie prawne SKOK w temacie pokrywania straty pod koniec panowania Jacka i za rządów Pani Komisarz nie uległo zmianie. Poza tym głównym architektem obecnej trudnej sytuacji finansowej Kasy jest Jacek i jego "rycerze okrągłego stolika". Wszystko co się tam teraz dzieje jest tylko konsekwencją ich pomysłów.
Kacperos 2017-05-11 22:20
Nikt nie twierdzi że to nie jest wina Jacka i jego rycerzy.Pewnie tak jest. Ale nie chwalcie komisarz nie nie dziękujcie jej bo mnie ku...krew zalewa.Ona przyszła to zaorać takie ma zadanie. Właśnie czas jej się kończy więc zaczyna podganiać!
Emanuelle 2017-05-11 22:23
Na dobrych lekach al Bo mu obiecali pracę w knf
ObserwujeWas 2017-05-15 18:11
Chyba na dobrych lekach, bo nie chce nawet myslec, ze nie licza sie kompetencje a jedynie to kto wlazi bez wazeliny. Przykre ale jak obserwuje to chyba standardzik w tej firmie.
Aleksander VI 2017-05-16 19:31
Takiego bydlaka który nie ma elemntarnych odruchów ludzkich nie powoluje sie na stanowisko by cos naprawiał tylko niszczył. Ludzi bezskrupułów ktorzy dla pieniedzy sa zdolni dokonac kazdego ukrucienstwa nie wybiera sie by pomagali no chyba ze diabłu.
Zostaw swoją opinię o SKOK - Jaworzno
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie SKOK