Bujalski Sp. z o. o.

CERTYFIKATY

Certyfikaty jakości i bezpieczeństwa

ISO 9001:2008 Międzynarodowy standard wykorzystywany przez organizacje w 175 krajach, w ramach systemów zarządzania jakością QMS. Norma ISO 9001:2008 jest światowym wzorcem dla zapewnienia zdolności organizacji do spełnienia wymagań jakości i zwiększenia satysfakcji klienta w relacji klient- dostawca. Certyfikat wystawiony został przez Lloyd’s Register Quality Assurance, międzynarodową instytucję certyfikującą, zrzeszoną z Lloyd’s Register. LR zapewnia najwyższy standard wykonania nadzoru technicznego od 240 lat.

Basic Elements of VCA jest dowodem, że pracownik odbył szkolenie obejmujące zagadnienia systemu zarządzania bezpieczeństwem, zdrowiem i ochrony środowiska na terenie zakładu pracy, według SCC 2008*05. Norma ta obowiązuje w krajach UE oraz innych – na szczególne żądanie zleceniodawcy. Jednostka certyfikująca HET CERTYFICAAT  pracuje jako niezależny ośrodek egzaminacyjny VCA zgodnie z przepisami wykonawczymi i uznaniem SCC-ECABO. Pracownicy naszej firmy posiadający wyżej opisany certyfikat posiadają uprawnienia do pracy na obiektach budowlanych na terenie większości państw Europejskich

Safety for Operational Supervisors VCA, jest dowodem na to, że osoba pracująca na stanowisku kadry kierowniczej prac podwykonawczych odbyła szkolenie obejmujące zagadnienia systemu zarządzania bezpieczeństwem, zdrowiem i ochrony środowiska na terenie zakładu pracy m.in. ustawodawstwo i wytyczne obowiązujące na terenie UE, analiza i ocena zagrożeń, metody wsparcia ochrony pracy, zezwolenia na pracę, pierwsza pomoc. Wystawiany niezależnie zgodnie z normą SCC 2008*05, obowiązującą w krajach UE takich oraz innych- na szczególne żądanie zleceniodawcy. Jednostka certyfikująca HET CERTYFICAAT  pracuje jako niezależny ośrodek egzaminacyjny VCA zgodnie z przepisami wykonawczymi i uznaniem SCC-ECABO. Nasza kadra kierownicza posiadająca wyżej opisany certyfikat posiadają uprawnienia do prac na obiektach budowy na terenie większości państw europejskich.

Certyfikaty biznesowe

Gazele Biznesu są prestiżowym wyróżnieniem dla firm w Polsce jak również  w wielu innych krajach, takich jak: Szwecja, Dania, Austria, Litwa, Łotwa,  Rosja Estonia czy Słowenia. Projekt ten wspólnie realizuje dziewięć dzienników ekonomicznych należących do Grupy Wydawniczej Bonnier. W Polsce prowadzony jest  dziennik „Puls Biznesu”. Jest to całoroczny ranking najdynamiczniej rozwijających się małych i średnich firm. „Spółka Bujalski” została uhonorowana dwukrotnie – w 2005r. i 2007r.

Prestiżowym wyróżnieniem „Diamenty miesięcznika Forbes” zostały uhonorowane najbardziej dynamicznie rozwijające się firmy w Polsce, których przychód ze sprzedaży w 2011r. Przekroczył 5mln PLN. Zestawienia dokonała Wywiadownia Gospodarcza Bisnode Polska wraz z redakcją Forbes na podstawie danych z raportów złożonych przez podmioty gospodarcze w 2012 r. do Krajowego Rejestru Sądowego

Certyfikaty techniczne

Certyfikat GOST potwierdza, że nasze wyroby spełniają wymogi jakości i bezpieczeństwa przyjęte w Federacji Rosyjskiej. Wymagania te dotyczą urządzeń i instalacji zaprojektowanych do pracy w przemyśle produkcji żywności. Certyfikat ten potwierdza zgodność urządzeń ze standardami higienicznymi określonymi dla przemysłu mleczarskiego,  piwowarskiego i innych napojów bezalkoholowych, a także z wymogami dla urządzeń ciśnieniowych równoważne do wymogów dyrektywy ciśnieniowej. GOST jest również stosowany w przypadku urządzeń bezciśnieniowych. Certyfikat GOST uznawany jest tylko na rynkach Unii Celnej. Dzięki certyfikatowi GOST nasza oferta skierowana jest nie tylko do Rosji, ale także Białorusi i Kazachstanu.

Dyrektywa Parlamentu Europejskiego i Rady nr 97/23/WE z dnia 29 maja 1991r. powstała w celu ujednolicenia praw państw, będących członkami UE w zakresie urządzeń ciśnieniowych tj. zbiorników ciśnieniowych, instalacji rurowych, osprzętu zabezpieczającego oraz ciśnieniowego. Moduł H (pełne zapewnienie jakości) opisuje procedurę, zgodnie z którą producent zapewnia  i deklaruje, że urządzenia ciśnieniowe spełniają wymogi niniejszej dyrektywy, mające do niego zastosowanie. Producenta obowiązuje umieszczenie znaku CE wraz z numerem identyfikacyjnym jednostki notyfikującej odpowiedzialnej za nadzór techniczny na każdym elemencie urządzenia ciśnieniowego oraz sporządzenie pisemnej deklaracji zgodności. Posiadając ten certyfikat, posiadamy uprawnienia do przeprowadzania prób ciśnieniowych i zatwierdzania dokumentacji naszych wyrobów, będące do wglądu dla kontroli końcowej, podlega jej nadzorowi tj. co trzy lata przeprowadza ponowną pełną ocenę. Certyfikat ten, jest dokumentem potwierdzającym, że przeprowadzone przez nas próby ciśnieniowe i wystawiona dokumentacja jest weryfikowana i zatwierdzana przez Urząd Dozoru Technicznego.

Dyrektywa Parlamentu Europejskiego i Rady nr 97/23/WE z dnia 29 maja 1991r. powstała w celu ujednolicenia praw państw, będących członkami UE w zakresie urządzeń ciśnieniowych tj. zbiorników ciśnieniowych, instalacji rurowych, osprzętu zabezpieczającego oraz ciśnieniowego. Moduł H1 (pełne zapewnienie jakości z badaniem projektu oraz specjalny nadzór nad oceną końcową) Oprócz kryteriów oceny zgodności opisanych Modułem H stosuję się również: kontrolę projektu przez jednostkę notyfikowaną, zawierający techniczne specyfikacje i normy, które zostały zastosowane oraz niezbędne dowody potwierdzające ich równoważność tj. wyniki przeprowadzonych badań przez odpowiednie laboratorium. Ocena  końcowa  podlega  wzmożonemu nadzorowi w formie niezapowiedzianych  wizyt składanych  przez jednostkę notyfikującą, podczas której przeprowadza  badania urządzeń ciśnieniowych.

www.bujalski.com.pl

Bujalski Sp. z o. o.