Opinie o Portos rolety w Kalisz

Poniżej zobaczysz opinie obecnych i byłych pracowników o pracodawcy Portos rolety. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do pracy w Portos rolety o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja metalowych elementów stolarki budowlanej

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Portos rolety w Kalisz

Archaon Wszechwybraniec

Co do pracy w Portos, nie polecam osobą które mają szacunek dla siebie i czasu. Psie pieniądze, odmóżdżająca produkcja, zero benefitów, żadnych premii czy podstawowych dodatków , potrącenia z pensji to normalka , nic na plus. Poszanowanie pracownika jest na poziomie minimalnym, pracownik pracujący 10 lat w tej firmie zarabia tyle samo co pracownik nowy, dopiero się uczący. Do tamtego roku pracowały trzy zmiany , ludzie zaczęli odchodzić po rzekomej podwyżce minimalnej krajowej, której tutaj trzeba było się zrzec. (mało tego wyrywkowe "Postojowe" 60% płatne na tydzień i "Postojowe" Piątki w całym Lutym). Prezes szybko sobie straty odbił reklamacjami w wysokości nawet do minus 400 złoty. Firma ma problem z utrzymaniem ludzi na stałe, przekręt na przekręcie i jakoś się udaje. No szkoda tylko ze 90% osób które odeszły w zeszłym roku i w tym po prostu miały dosyć oszukiwania i bezczelnego plucia w twarz bo w końcu jesteś tylko tanią siłą roboczą w Niebiesko Czarnej Pasiastej koszuli :) Jak i pani Dyrektor , tak i kierownictwo produkcji ( w tym przypadku akurat nie wszyscy) mają zerowe poszanowanie dla pracowników. Hala produkcyjna i mentalność niektórych "rządzących" utkwiła w czasach PRL'u. Przekręty na każdym kroku , kolejny Januszex. Rotacja pracowników jest przerażająca , potrafią tam "Nowi" pracować tydzień lub dwa, maksymalnie i widzą ze w firmie nie ma teraźniejszości a co dopiero przyszłości. W tym momencie są już dwie zmiany i desperacko szukają pracowników już chyba na każde stanowisko. W ogłoszeniach (Indeed.pl,OLX.pl, pracuj.pl , i wiele innych ) masa kłamstw , więc uważajcie. W krótkim podsumowaniu: -Firma ustawiona na Zysk -Jako pracownik Produkcji jesteś tanią siłą roboczą -Pieniądze jak dla mnie psie , po kilku latach awans na dwa stanowiska, a kasa praktycznie taka sama. Ale słyszałem ze niektórzy potrafią zarobić nieźle, zależy pewnie od stanowiska. -Bonusy czy Benefity wybij sobie z głowy bo w tych czasach karta "Multisport" to jest kpina. Dziwię się że taka pseudo firma jeszcze istnieje. Kłamstw nie da się zliczyć ile jest obiecywane a w rzeczywistości nie zmienia się nic. Oczywiście zdaję sobie sprawę że większość tego wpisu będzie ocenzurowana albo usunięte fragmenty, to tylko daje do myślenia jaki rodzaj "firmy" to jest. serdecznie odradzam, cały mój wpis to tylko czubek góry lodowej problemów etc. tej firmy. ~~Były, już na szczęście Pracownik :) PS. Nie będę odpisywał w komentarzach , ani tłumaczył się przed "Wysłannikami" Portosa . Napisałem prawdę i od serca, nie wymyślne oszczerstwa na firmę , to jest ku przestrodze żeby ktoś nie popełniał błędu jak ja i tkwił w tym kilka lat . Ale to wszystko opinia jak chcesz idź zobacz sam :) Pozdrawiam serdecznie i wszystkiego dobrego, trzymajcie się ciepło w tych trudnych czasach ! :*

Niewiem co powiedziec
@Archaon Wszechwybraniec

Mogę to potwierdzić jestem zdziwiony jak ludzie co niektórzy tam pracują w oparciu o wielką scieme i kłamstwo już wkrótce napisze więcej w całej krasie jak wygląda praca w portosie od kadr rekrutacji itd

Stary

No to zaczynają się co roczne zwolnienia ...oni ogłaszając się z ofertami pracy powinni pisać praca sezonowa... Zwolnili kilka osób w tym chłopaka który był najbardziej ambitną I sympatyczną osobą jaką przyszła w tym roku. Nosił skrzynki pomagał na taśmie nie wywyższał sie i zawsze mówił na głos co myśli A teraz będzie samowolka na słupie ,jedna po L4 wróci i (usunięte przez administratora) będzie robić 2 z ADHD wrodzonym a 3 (usunięte przez administratora)tych dwóch pierwszych. Robią stanowiska które nie są potrzebne ma być jakiś mistrz produkcji a pan na tym stanowisku który jest od niedawna nie zna nawet kolorów nie wspominając o całej reszcie... Ale jemu też zaraz kończy się umowa jak panu kierownikowi więc powodzenia... Jest tak od lat i nadal nie mogę się do tego przyzwyczaić .

@Nilu

Czyli twierdzicie, że zarobki się zmieniają i liczba chętnych na dane stanowisko ale ilość pracy już nie bardzo? cały czas mimo wszystko potrzeba tyle samo rąk do niej? Nie zwiększali zatrudnienia czasem?

abca

Dzisiaj fala zwolnień. Zwalniają także osoby na stałej umowie. Usuwają dobrych pracowników, a zostawiają np. takie stare ściemniary z zetek. Kiedykolwiek tam byłem z towarem to siedziały w telefonie albo jadły.

Urszula
@Wilo

jeszcze w kwietniu tego roku ktoś pisał na forum, że podobno następuje to z dnia na dzień. czy to za jakimś porozumieniem stron? czy wobec tego faktycznie dochodzi do redukcji stanowiskowych? jak liczne są tegoroczne zespoły oraz w jaki sposób się to prezentowało w roku ubiegłym?

Mamija

Jakie tam sa zarobki?? i kiedy zaczynaja sie tam zwolnienia

Szukalski Piotr Nowy wpis
@Mamija

OGROMNE!

Gif Nowy wpis
@Szukalski Piotr

Mam na minimalna krajową minus kary

Lotto Nowy wpis

Kto pracował w portosie ten w cyrku się nie śmieje ????????????szczerze mówiąc nie mogę ocenić firmy bo na szczęście w dniu wypowiedzenia miałem już kilka telefonów w sprawie pracy ale podsumowując już nie muszę tam chodzić do pracy ulżyło mi znacznie kamień z serca i wątroba jakoś lżej pracuje ???????????? a już myślałem że będę pić w pracy bo tam na trzeźwo nie da się pracować ???????? powiedzmy że neutralna ocena ale mocne 2/10 ludzie pracujący 5/5 resztę zachowam dla siebie ale możecie pytać co i jak dlaczego

Lotto Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 3 dni.

Czy w firmie są szkolenia czy czy jest jakiś okres próbny słyszałem że dla każdego pracownika są szkolenia i egzaminy czy to prawda?

Archaon Wszechwybraniec

brygadzista Adam
@Archaon Wszechwybraniec

Właśnie stałem się byłym pracownikiem. Jednak to nie z winy firmy tylko przepisów. art. 53 par. 1 pkt. 1 Kodeksu Pracy. Zgadzam się w całej rozciągłości z powyższym tekstem. Rozliczając się z firmą (obiegówka) oprócz znanych mi fizycznych pracowników, którzy podchodzili i przywitali się, to pracownicy biurowi i kadra kierownicza potraktowała mnie jak powietrze i to zadżumione. Szkoda.. Jeszce się odezwię. Wiele tajemnic do wyjaśnienia.

michał
@brygadzista Adam

Art. 53 Pracodawca może rozwiązać umowę o pracę bez wypowiedzenia jeżeli niezdolność pracownika do pracy wskutek choroby trwa (...) Takie polskie prawo kolego, każdy pracodawca ma do tego prawo i każdy z niego korzysta.

Luk
@Archaon Wszechwybraniec

Moim zdaniem W 100%winni są pracownicy????same zakłamane, sprzedające się,bez żadnych perspektyw na życie,bez żadnych zasad...baaa jednym słowem mówiąc nieudacznicy życiowi.pozdrawiam

kilka
@Archaon Wszechwybraniec

Operator maszyn/piły dosłownie pracujesz na wszystkich stanowiskach, reszta czeka bo nie ma kto tego tamtego zrobic a oni maja konkretne stanowiska i cudzej roboty robic nie beda, a ty robisz na 3 do 6 stanowisk by wyrobic norme, a hajs ten sam, a idz tylko do (usunięte przez administratora) to od razu gdzie zes byl a co zes zrobil, a po co tam byles

@kilka

Oglądałem dawniejsze oferty dla operatorów maszyn ale zakres obowiązków nie był w nich jakoś szeroko rozpisany. Czyli jak to wygląda teraz chociażby na umowie? jeśli coś wychodzi poza zakres to nie można po prostu odmówić?

nino

nie chca juz tam pracowac, tylko 2 zmianowa praca i robisz wszystko po trochu, bo brakuje zdesperowanych chetnych do tego (usunięte przez administratora)

tiktaki

ta zwłaszcza biurwy, sciema za sciema tam leci, nie mozna im udowodnic ze nic nie robia bo przeciez mysla co nie ? czy nie mozna z nikmi zrobic porzadku ??? tam pasozytnictwo to jest tragiczne, ty robisz ponad miare a reszta sie (usunięte przez administratora) lekko ujmujac bo papier do drukarki trzeba im tez wlozyc bo to za ciezke ....

Niewiem co powiedziec

Pracownik Biurowy

Panie w dziale HR bardzo sympatyczne oraz pomocne. Od samego wejścia uśmiech i profesjonalizm. Pani z którą rozmawiałem bardzo szczegółowo opowiedziała o firmie oraz o stanowisku pracy. Starała się by rozmowa nie była stresująca i żebym czuł się komfortowo

Standardowe pytania o firmę doświadczenie zawodowe, plany na przyszłość, jakiego pracodawcy poszukuje i dlaczego chcę zmienić pracę

Xxx

Siemka. Powiedzcie mi czy tutaj jako serwisant rolet można się przyjąć tylko na pełen etat na umowie o pracę? będę szukał czegoś do dorobienia, a mam doświadczenie. zastanawiam się nad połówką etatu, nawet na zlecenie. Jest to możliwe?

Stefan

ktoś napisał,że zarabia 4000 netto, tylko ze w okolicach 2016 zarabiali po 3200 a minimalna 1400 była wtedy, wiec jest to 2,3 razy wiecej przy składaniu skrzynek 50 szt dziennie.... teraz by to było 2800 minimalna x 2.3 = 6400 a wy sie cieszycie z marnych 4 tysiecy huehuehue

Urszula
@Stefan

Ciekawe wyliczenia a co z innymi czynnikami? Twierdzisz, że tylko kasa się zmieniła i tyle? Jakie jeszcze zmiany tu zaszły od 2016, w co inwestowali, co wdrożyli itp?

Miloszek
@Stefan

Wiec teraz powinoo byc jakies 7,400 netto dobrze licze ?

Portokisnie

Zero Kultury Zerowa pensja Zerowy wybor godzin pracy - sobota niedziela jak pasuje pracodawcy Zerowy wybor stanowiska gdzie cie dadza tam robisz Zerowy poziom benefitow - no moze oprocz opisana wczesniej babeczka i dyplom Zerowy poziom zarzadzania - co chwile inne stanowisko i juz im sie nie chce tlumaczyc bo co chwile inny pracownik Zerowe mozliwosci korzystania z ubikacji i przerw jakichkolwiek - pełna tyrania, moze ci pozwola skorzystac z tych udogodnien sredniowiecza zerowy poziom komunikacji

Mimik
@Portokisnie

Ta praca 2 zmiany pytałem jakie godziny a, a to roznie wie pan jak to jest, czyli w skrocie raz 8 raz 12 pewnie zalezne od pracodawcy ... nie przewidzisz kiedy co i jak i nie ulozysz sobie zycia chyba ze pod dyktando pracodawcy

Czy w tej firmie głównie dostaje się w postaci premi babeczke i dyplom?

A stołówkę to tu jakąś macie lub cokolwiek? warunki socjalne są także istotne jakby nie patrzeć. Co na te aktualne się składa? Kiedyś cos pisali, że z benefitami jest słabo, więc sprawdzam

AK

I tak nie ma kiedy zjesc, caly czas robisz

Kamil

czyli srednio dziennie zarabiaja ponad 400 000 zlotych ... ale tobe odbiora 100 zl za (usunięte przez administratora) ...

Nilu
@Kamil

czyli jakies 96 mln rocznie netto cudownie, a pensja minimalna plus moze 300 ... a za sznureczek 50 zl odbieraja bo 10 cm za duzo .... albo srubka nie ta co trzeba i 25 zl

@Nilu

Generalnie to chciałem tu sprawdzić jak zarabia serwisant, bo mieli kiedyś taka ofertę na pewnym portalu wystawioną ale bez widełek, a wy takimi kwotami tu rzucacie. Nie rozumiem tego sznureczka, to serwisu dotyczy czy produkcji?

Nie polecam tego pracodawcy. Dużo nieszczerości, zero benefitów i rozwoju

Sic

Wyslalam cv do ogłoszenia pakowania paczek, ale nie napisali, że chodzi o Portos tylko, ze biuro znajduje się na złotej koło portos xd

@Sic

A co to zmieniło w dalszej sytuacji? mnie taka oferta na paczki się nie wyświetliła nawet, zastanawiam się jakie to warunki, zlecenie czy umowa o pracę?

Stary

starszyy
@Stary

gadasz glupoty, zwalniaja tylko tych co do roboty sie nie nadają

Ooooo

Brawo popieram

@Stary

zostają ci co robią swoje i palcem nie trzeba pokazywać co jest do zrobienia....

@starszyy

Pracowałem 3 lata i nie byłem na żadnym L4 robiłem nadgodziny i podziękowali po trzech Ta firma ma się coraz gorzej finansowo , daje jej jeszcze dwa lata i to będzie koniec Portosa

Nilu
@Michał

Jak gorzej finansowo skoro w 2022 zgarneli 107 miliona netto... zreszta skoro praownikom coraz mniej placa znaczy tylko tyle ze maja wiecej jedno chetnych na stanowisko niz pracy ...

Nico

Witam dziwna ta firma,ogólnie to powiem szczerze że nie wiem o co chodzi,miało się rozmowę kwalifikacyjną i mieli się odezwać w ciągu tygodnia,do tej pory cisza.Pierwszy raz mam z takim czymś styczność.Chcesz robić i co?nic (usunięte przez administratora)

@Nico

Nie wiem kiedy konkretnie miałeś rozmowę ale jakie masz względem tej całej sytuacji podejrzenia? Z jakich przyczyn kontakt się urwał? Druga sprawa to ta obietnica rozwoju, w jakim zakresie?

Nowy rok

Jak tam podwyzki pensji duzo podniesli wam ??

Jak macie teraz poukładane przerwy? Są ścisłe wyznaczone? Jeśli tak to kiedy? Był tu jakiś czas temu taki wątek, w którym ktoś się o stołówkę spytał i jedyna odpowiedź jaka padła to, że i tak ktoś nie będzie miał czasu by cos zjeść. Prawda to?

A dlaczego nie piszecie tutaj , że oszukujecie ludzi? Na rozmowie kwalifikacyjnej obiecywaliście nie wiadomo co a przyszło do podpisania umowy i klapa. Miała być jedna pensja wg wynegocjowanej stawki w trakcie rozmowy, a okazało się, że pensja jest podzielona na 2, najniższa krajowa+ premia . Do ostatniej chwili kłamaliście, a później daliście mi umowę do podpisania i , że mam sobie jakiś regulamin przeczytać na temat płacy w Portosie. Panie kulturalnie kłamiące . Koniec końców nie zgodziłem się na podpisanie umowy i tyle. Szukajcie dlalej jeleni bo ja się nie dałem nabrać na ten numer. Pracy jest w bród a janusze z Portosa mogą okradać ludzi dalej.

Jack

Na wszystkich stanowiskach jest ta premia? Czy tylko na twoim ? Ta premia jest uzależniona od czegoś ?

Marian

Pracownik linii cięcia - zgłoszenia do 31.10 a ogłoszenie jest od 1.11.2023 ktoś tam labo nie chce pracowników albo ma IQ 1000

Sabrina
@Marian

Albo zrobił przypadkowa literówkę. Fakt faktem wiadomo czy ostatecznie te wspominane zgłoszenia poszły jak należy? Nie widzę już tej oferty nawet, czy w treści było opisane kiedy do pracy już się przystępuje? W miarę szybko czy to zależy?

AAA

O właśnie, „norma”? a możecie je jakoś dookreślić? Jakie są wyniki do ogarnięcia teraz? była jakaś podwyżka może? i jak one na zarobkach się potem odbijają?

Jak wygląda ścieżka kariery w Portos rolety? Czy trudno jest zdobyć awans?

Przez moment myślałem ze jestem na stronce piekarni / cukierni, bo już w kolejnym wpisie cos o babeczkach było a napisane jest przecież, że „rolety” :D. skoro już o nich mowa to widzę właśnie oferty dla handlowców a nawet kierownika produkcji. czy na to stanowisko można w ogóle awansować? Wiecie? kminie po prostu czemu przez ofertę ktoś jest poszukiwany. Z tego stanowiska można przejść gdzieś jeszcze wyżej?

Anetka

No to może powiedz na co poza babeczkami można liczyć? Dostaliście coś więcej z racji tego 30- lecia? Jakiś dodatek finansowy? I rozumiem, że dodatki na święta też dostajecie, bo ewidentnie nie zgadzasz się z opinią wyżej

Kamil Bumbul

Jedna mała chwila w dzisiejszych czasach praca w Porto się stanowi o sile ❗

@Kamil Bumbul

O jakiej sile teraz piszesz? Możesz to rozjaśnić? Na stronie wypatrzyłem teraz u was, że pozwalają zostawić CV na Kalisz lub Kuchary. Powiedz mi najpierw, którą lokalizację oceniasz?

Ktoś

Jak chcesz pracować, uczyć się nowych rzeczy, bo zdażają się zmiany stanowisk to to jest dobra firma i tyle w temacie.

Emila
@Ktoś

O jakich zmianach stanowisk teraz jest mowa? Czy masz wpływ na nie? Chodzi o przejścia wewnętrzne czy po prostu zasady odnośnie zatrudnienia dość często ulegają zmianie? Wpływa to także na oferowane zarobki?

Czy osoby bez doświadczenia mają szansę na zatrudnienie w Portos rolety?

Zostaw merytoryczną opinię o Portos rolety - Kalisz

• Jak się pracuje w Portos rolety?

Zobacz opinie na temat firmy Portos rolety tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 105.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Portos rolety?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 70, z czego 12 to opinie pozytywne, 27 to opinie negatywne, a 31 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Portos rolety?

Kandydaci do pracy w Portos rolety napisali 7 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Portos rolety
2.1/5 Na podstawie 441 ocen.
  • Złota 71
    62-800 Kalisz