Magna Automotive (Poland) sp .z o.o.

Dąbrowa Górnicza

Opinie o Magna Automotive (Poland) sp .z o.o.

dexter 2017-02-05 13:29
Dobrze gada. Wina mu polać. Ja mam gdzieś co było 2 lata temu. W Magnie dawniej też się dobrze pracowało, a kto to powie dzisiaj? Skoro Magna się zmieniła na gorsze to i związki mogą się zmienić na lepsze. Brawo za spór zbiorowy. Grunt to dobry bunt.
Niebieska 2017-02-05 19:53
Stanę murem, jeśli strajk się rozpocznie, chociaż mam nadzieję, że jednak dojdzie do porozumienia.
Ludzie za taką stawkę nie chcą już pracować, wymagań coraz więcej, normy coraz wyższe, tylko optymizmu i chęci coraz mniej.
Nowi nie chcą tu przychodzić do pracy, albo odchodzą po tygodniu lub dwóch, bo jak [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] to za konkretną kasę...
Do tej pory sceptycznie oceniałam poczynania związków, ale widzę, że nareszcie coś się zaczyna dziać, wszyscy czekamy na finał.
Do związków też się zapiszę, bo im nas będzie więcej tym bardziej słyszalny będzie nasz głos!
Jestem pracownikiem z 10 letnim stażem w tej firmie, mam ochotę się zwolnić, takiej lipy nie było tu jak pracuję. Ludzie naprawdę mają już dość!
Wszystko wygląda ładnie ,ale tylko na papierze, na tablicach...
Droga Dyrekcjo! Gdybyście usłyszeli prawdziwy głos pracowników, na hali przy maszynach, to wstyd i zażenowanie nie pozwoliłyby Wam spojrzeć sobie w oczy! Nic nie wiecie, jak się naprawdę pracuje, NIC!!!
doświadczony 2017-02-05 21:26
Pracuję w Magnie kilkanaście lat i dlatego zarabiam więcej niż wielu innych pracowników. Lubię tą pracę i nie chciał bym jej stracić. Oby związki nie przesadziły, bo wywalczą podwyżki, przez które za niedługo Kanada przeniesie zakład do innego kraju... Mam nadzieję, że w innych firmach w okolicy znajdzie się nagle 600 miejsc pracy... Co do Dyrekcji to niestety masz rację. Generalny pojawia się raz w tygodniu na produkcji i ciągle tylko czepia o pierdoły, ciągle mu mało i ciągle jest niezadowolony. Zastępca Generalnego spędza dużo czasu na liniach i ma dobry kontakt z pracownikami ale niestety on nie ma wpływu na wysokość wynagrodzeń, a szkoda :-( Powalczymy, zobaczymy...
. 2017-02-05 21:55
To podziel się pensją a Kanada nie przeniesie zakładu. Typowy egocentryzm.
doświadczony 2017-02-05 22:16
Nie przeniosą bo Ty tak powiedziałeś... Popracuj w tej firmie to będziesz zarabiał więcej...
maestro 2017-02-05 22:36
Dokładnie. Nie podoba się to idź do osławionego na forum magneti marelli. Zobaczysz jak tam traktują ludzi.
. 2017-02-05 22:39
Nie widzisz że tu chodzi o to żeby wycisnąć z pracownika jak najwięcej przy jak najniższym koszcie? Jesli przeniosą to oznacza że nie doceniają nas jako pracowników a to strasznie poniżające.
Brando 2017-02-05 22:55
Ponizajace jest to ze większość swego czasu spędzam w pracy aby godnie żyć. Nadgodziny soboty ale jak chce wolne to jestem zły . Ja chce tylko być szanowany i czuc sie jak człowiek w zakladzie w ktorym tyle się mówi o etyce i człowieku. Uwazam ze to co mi daja nie jest godne tej firmy.
Pracownik 2017-02-06 08:27
Rozumiem że zależy Ci na pracy do tego stopnia że za wszelką cenę i za pieniądze nie ukrywajmy mniejsze od okolicy będziesz robił więcej i wiecej. To jest automotiv taka branża jest znana ze raz na kilkanaście lat przenosi zakład teraz robią na zachodni rynek wystarczy że trafi im się coś na wschód albo duży klient przeniesie fabrykę gdzieś na Bałkany i oni pójdą za nim i Ty tego nie zatrzymasz i to że oni podpiszą małą stawke tez tego nie zatrzyma w jakim Ty świecie żyjesz? Przechodziłem już przenosiny firmy z automotiv na Bałkany i jakoś rynek wchłona więcej niż te 600 osób. Tak ze jak tak kochasz magne to do roboty przodowniku pracy po 12godz dziennie żeby Ci zakład nie uciekł.
*JA* 2017-02-06 16:08
Jak słyszę od ludzi pracujących w tym zakładzie kilkadziesiąt lat (!), że dawniej dyrektor zakładu podchodził do ludzi, rozmawiał z nimi, pytał o problemy i tak zwyczajnie jak się pracuje to dla mnie jakiś kosmos...
Nasz dyrektor podchodzi a i owszem, ale do tablic albo monitorów, tylko wyniki go interesują, dlaczego na czerwono i niska wydajność. O tym,że na niesprawnych testerach trzeba pracować, braków od cholery, piętrzące się góry kartonów podnośników do powtórnego testowania to nawet szkoda już pisać...
Ludzi w biurze jakby coraz więcej i bajzel też coraz większy :(
Nie ma poszanowania dla ludzkiego zaangażowania, dla jego zdrowia.
NORMA KU...A, NORMA! nic innego się nie liczy!
Robot 2017-02-06 16:23
Pewnie wypracowales kiedyś indywidualna podwyżkę i nie bardzo Ci zależy na wyższej stawce jak reszcie pracowników.A swoją drogą dlaczego jest tak że na jednej linii operatorzy nie mają jednakowych stawek ,ci z niską stawka pracują wciąż na ciężkich stanowiskach a ci z dużo wyższymi stawkami okupują te lżejsze stanowiska,nie chcą się ruszyć popracować na innych?Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.
no i co 2017-02-06 16:58
Jak są problemy z maszynami to idźcie do zastępcy generalnego i pogadajcie z nim bo technolog czy lider nie zawsze o tym wspomni. A nic wam za to nikt nie zrobi, tylko porządek się szybciej zrobi. A Z-ca generalnego w myślach nie czyta. Wiem bo z pomocy jego skorzystałem i na linii utrzymanie ruchu po 5 min stało żeby rozwiązać problem. A tak to się doprosić nie da ich
usterki 2017-02-06 18:17
Zgadzam się. Zastępca codziennie ćwiczy wszystkich z braków i ciśnie utrzymanie aby się ruszali i przejmowali. Bardzo szybko zareagował i pomógł gdy zwróciłem uwagę na problem na mojej linii.
Na utrzymaniu są osoby, którym zależy, podobnie jak technolodzy, którzy zasuwają w każdą niemal sobotę. Niestety nie wszystkim się chce...
Alicja w krainie czarów 2017-02-07 19:33
Dzisiejszy komunikat od związków zawiera niekompletne informacje na temat płac i odpowiedzi dyrekcji. Pismo jest również niejasne dla "nie związkowca".
Co do podwyżek to szkoda, że związki nie przeliczyły i nie podały do informacji ile procent żądają - ponad 20%. Wiadomo, że trzeba mierzyć wysoko, ale również realnie. Taki jednorazowy wzrost płac jest absurdalny. Gdyby związki walczyły o podwyżki systematycznie to nie musiałyby wysuwać takich żądań.

Przeniesienie produkcji do Chin czy Indii jest bardziej prawdopodobne niż otrzymanie ponad 20% wzrostu płac. Dla finansistów liczy się nie kwota, a procentowy wzrost.

Co do narzekania pracowników - podczas EOS oceniliście zarządzanie firmą bardzo wysoko, co dla Kanady oznacza, że jesteście zadowoleni z pracy w tym zakładzie. Jeżeli nie to cierpicie na rozdwojenie jaźni.

Brak odwagi cywilnej kończy się właśnie w taki sposób. Masz konkretne przykłady niekompetencji - idź i zgłoś problem. Za to nie mogą zwolnić, a powinni podziękować.

Pozdrawiam wszystkich miłośników Science Fiction.
Kurt 2017-02-07 20:02
A Ty idiotą czy tylko na taką się kreujesz? I nie strasz ludzi ze coś przeniosą chyba że ciebie.
werht 2017-02-07 20:41
Śmieszne to co piszesz. Wiem, że ludzie wiele skarg pisali a potem na wynikach EOS mówią, że wszyscy jesteśmy zadowoleni z tego co się dzieje w firmie. Ten cały eos to pic na wodę i tyle...
Irenka 2017-02-07 22:33
A ja uważam, że Ala ma rację. Związkowcy to kosmici. Nierealne oczekiwania, chyba tylko oni mogli tak się wypuścić... Dla nich liczy się stówka więcej jutro, a ciekawe gdzie znajdą pracę za dwa lata jak Magna wygasi produkcję bo będzie nieopłacalna... Myślcie trochę, a przynajmniej się postarajcie, chociaż raz do roku...
Wilk 2017-02-07 23:03
Po wpisie widzę że ze stawką godzinową nie masz wiele wspolnego jak i pracą na produkcji. Ile Ci obiecali za takie wpisy? Zrozum że ludzie oczekują realnych pieniędzy a nie upokorzenia takimi sumami.
Irenka 2017-02-07 23:41
I tu się mylisz. Jestem na stawce godzinowej i mam staż. Kiedy chce idę na nadgodziny za które mi zapłacą. I wiem, że nie zostanę zwolniona za byle co... Na szczęście jest wielu takich, którzy myślą podobnie...
strachy na lachy 2017-02-08 00:01
Jak można opierać wiedzę na podstawie go worku. To tylko subtelne sugestie...
Wielebny 2017-02-08 02:53
Irena Alicja czy jak wolisz w innych firmach mogą lepiej zarabiać i jakoś nikt i nic nie przenosi daj sobie spokój z tą propagandą i tak nic nie zyskasz!
no co ty 2017-02-08 12:58
Małe podwyżki-źle, związki walczą o więcej też nie dobrze. Czy wy wiecie czego w ogóle chcecie? Jak już przeliczasz na procenty to zakład chce dać 2%. To nie jest dla ciebie śmieszna podwyżka? A myślisz, że to wysokość podwyżek decyduje o tym czy zakład przenosi produkcję? Jeśli tak to jesteś śmieszna/y. A jak zakład powie, żeby za posiłek dziennie pracować bo jak nie to wyniosą Magnę z Polski to się zgodzisz?? To że kiedyś Solidarność dawała [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] na negocjacjach to ich sprawa, teraz tak nie jest i powinieneś się cieszyć a nie marudzić. Ale Polakowi wiecznie źle... Poczytaj o porozumieniu płacowym na lata 2017-2020 w GM tyskim: "Od 1 stycznia br. wynagrodzenia zasadnicze wszystkich pracowników zakładu wzrastają o 4,2 proc. O taki sam procent zwiększą się fundusze premiowe – wyższa będzie nagroda półroczna oraz tzw. trzynastka. Dodatkowo wraz z wynagrodzeniem za marzec pracownicy otrzymają tysiąc zł jednorazowego bonusu.
W 2018 r. wynagrodzenia zasadnicze pracowników firmy wzrosną o 250 zł, a rok później o 300 zł. W 2020 r. podwyżka wyniesie 4,5 proc. Ponadto w przyszłym roku pracownicy otrzymają bonus w wysokości 500 zł, a w 2019 - 1000 zł."
więc chyba dobrze, że nasze związki zaczęły z grubej rury prawda?
Nico 2017-02-08 23:30
Co do motywacji i owszem masz racje ale podwyżkę daje pracodawca a nie związek. Motywacja jak również dbanie o dobre relacje oraz zaspokajanie potrzeb życiowych to rola pracodawcy ( kodeks pracy, konstytucja ) co do zwiazku to zapraszam do ustawy w swietle prawa wszyscy jestesmy rowni wiec podwyzki muszacbyc dla wszystkich. Tyle w temacie.
JA 2017-02-09 05:23
Alicja jedyna patologia jaka to jest bije tylko od ciebie po co tyle szumisz? Wydaje ci się ze jesteś lepsza od innych, że tobie się należy podwyżka? Chyba normy i ciśnienia! Jak jesteś taka zdolna to możesz pracować nawet za darmo!
Ala z Irenką 2017-02-09 18:14
Propagandziści: JA, Nico, Wielebny, Kurt, Wehrt, itd (chociaż to pewnie jedna i ta sama osoba...) słuchajcie! Wchodzimy w Waszą propagandę ale pod warunkiem, że Wasz Przewodniczący zainwestuje w dezodorant i będzie go używał dostając podwyżkę! Jak to jutro zobaczymy na Waszej tablicy ogłoszeń z własnoręcznym podpisem to macie dwie nowe zapalone działaczki!
Działo 314 2017-02-09 21:05
Brak słów na wypłaty niby z podwyżką płac w tej chwili no cóż zobaczymy jak skończymy.
sami swoi 2017-02-12 01:26
No i widzisz grzyba położyli,a tak się wymądrzyli, takie piękne słowa używali, jacyż elokwentni i na co i po co wypłaty dostali mordy napchali a niby normalnie się nie da a świnia podobne geny ma.
no co ty 2017-02-12 09:19
związki nadal są w sporze i będą rozmowy z dyrekcją nadal
Mario 2017-02-12 10:18
Przeczytaj komunikat co wywiesila dyrekcja. Spotkanie o pieniądze mają w poniedziałek zobaczymy takie podwyzki jakie wsparcie.
Mati 2017-02-14 04:49
Następne spotkanie mają we wtorek. Cisną dalej tak trzymać wreszcie coś się dzieje.
My 2017-02-14 08:27
Tylko niech już nie schodzą poniżej 2zl,i czasem niech się nie godzą na zabranie którejś premii.jak teraz się poddadzą to zawiodą zaufanie jakie dostali od ludzi,duzo się właśnie teraz zapisało do związków.ludzie popierają związki jak nigdy wcześniej no i jeszcze zobaczymy na jak dlugo zamroza nam te podwyżki? najlepiej jakbyśmy pracowali ponad siły i za darmo.
Mati 2017-02-15 08:41
Z tego co wiem to związek dalej ciśnie. Jeśli nie dogadają się w nie długim czasie to będzie następny etap sporu. Też wieszalem na nich psy ale widać że związkowcy nie odpuszczają nie wiem tylko ilu z nas im pomoże jeśli dojdzie do strajku. Wydaje mi się ze teraz to bardzo trzeba ich wspierać kiedy to pierwszy raz tak naprawdę ujęli się za pracownikami. Trzeba im mówić że robią słusznie nie poddając się. Także do dzieła zalogo.
baju baj 2017-02-17 18:54
Z moich obliczeń wynika,że polecieli i to bardzo, a flaga solidarności już się tliła,żar w oczach ożywiał-"Nie o taką Polskę walczyliśmy!"- i mieli my tworzyć historię wielką z pokolenia na pokolenia, a tu same baje... Rewolucji nie będzie. I znów ten sarkastyczny marazm szarości wpojony po to żeby przetrać, ale nie po to żeby być.
hahahaha 2017-02-17 20:21
odstaw zioło, rozmowy nadal trwają poeto
heroina 2017-02-17 20:38
Zastrzyk zastrzykowi nie równy.
jataman 2017-02-17 20:48
Chłopie tym ludziom to najbardziej brakuje zrozumienia i takiego zwykłego ludzkiego podejścia do życia, a nie tylko krwiopijcy i krwiopijcy. Walczcie o ludzi a nie o liczby. Liczby niczego nie wyrażają po za cyfrą.
no co ty 2017-02-18 10:20
No to też walczą o ludzi, żeby więcej zarabiali. Ale tutaj nikomu nie dogodzisz, jedni krzyk, że związki za dużo chcą inni że nic nie robią. Najlepiej to jakby ludzie wreszcie o siebie sami zawalczyli, wówczas może by docenili starania innych
no i tak 2017-02-21 21:02
jedyne co mają lepiej w Bitronie to premie świąteczną i wakacyjną no i nagroda jubileuszowa. stażowe mniejsze nawet po 20 latach pracy. A porozumienie jest podpisane na 18 miesięcy, gdyby u nas tak zrobili nawet z taką podwyżką do stawki godzinowej to i tak byście się darli i tak, bo czemu 18 miesięcy a nie 12...
Maniek 2017-02-22 08:21
Do związków tam należy 250 osób i wiec mogą się zorganizować i walczyć. Jeśli u nas spór ma się zakończyć podobnie musi nas być więcej. Z tego co widać zwiazki dalej nie ustępują lecz musimy ich wspierać. Myślę ze przy ilości naszych pracowników możemy bardzo dużo. Nie można się bać trzeba działać.
Pracownik 2017-02-22 08:37
Ty umiesz liczyć nie licząc dodatków stazowych za 21 dni pracy u nich na rękę jest 2500zl a u nas 1970 za te same godziny. Premia na święta 1400zl to jest 1000zl na rękę. Nie mamy co się porównywać jesteśmy daleko w tyle. Randstad pisze Magna nowe stawki!! Zachęcają jak mogą a kto przychodzi do pracy 2 dniowy pracownik. Taka prawda kroja nas jak tralala
Lechu 2017-02-22 09:31
Ale co to zmieni że mają tyle ? Ważne jest to co ma być u nas . Myślę ze można pisać wklejać posty o innych ale to nam nic nie daje. Związki są tak silne jak ludzie którzy je wspierają. Jeśli większa część będzie stała z boku to będziemy mogli dalej sobie pisać jak maja inni a w portfelu będziesz mieć tyle samo. To jest ten czas drugiej szansy nie będzie niech każdy sam sobie odpowie czego chce. Teraz albo nigdy...
i tak 2017-02-22 09:33
Dokładnie, przestać narzekać jak jest źle i się wreszcie wziąć za siebie
asdfghj 2017-02-22 19:19
A ludzie tylko gadają, że do związków się nie zapiszą bo po co? Szkoda 20 czy 30 zł na składkę. Ale żeby związki walczyły o ich podwyżkę to już chcą. Najlepiej by było wszystko za darmo i bez angażowania się. Ale z takim podejściem to nasze związki dużego wsparcia to niestety nie będą mieć....
Banan 2017-02-24 09:36
Poszukajcie poczytajcie. W Gliwickim Oplu i Sosnowieckim Bitronie wywalczyli spore podwyżki. Da się???

DA !!!!!!!!!!!!!!!!!!
skubany 2017-02-24 10:44
A czytałeś cwaniaku ile tam osób jest w związkach?? Myślisz, że udałoby się to gdyby do związków należała taka znikoma ilość jak u nas? Tam związki były w sporze z zakładem jak u nas ale ilość osób należących do nich dała im znacznie większą przewagę. Zacytuję tutaj kolegę z postu wyżej "Szkoda 20 czy 30 zł na składkę. Ale żeby związki walczyły o ich podwyżkę to już chcą. " Także skończ cwaniakować i sam pomyśl jak pomóc związkom wywalczyć podwyżki a nie czekaj z założonymi rękami!!
Obserwator 2017-02-24 11:13
Wszystko fajnie tyle że ludzie pamiętają jak do tej pory działały związki. .. wiec juz wiesz dlaczego jest taka mala ilość zapisana. Krzyczeć każdy może że potrzeba się zapisać. .. Lecz chcąc przekonać ludzi najpierw trzeba pokazać że coś się dzieje... puki co tylko słowa a przyjęcie od dyrekcji tej śmieszne podwyżki daje wszystkim dużo do myślenia. Niech zgadnę teraz będzie przekładanie rozmów aż do grudnia...?
Lechu 2017-02-24 11:43
Przeczytaj komunikat za to dyrekcja jest inicjatorem podwyzki. Związek jest po za ta decyzją. Teraz trwają rokowania gdzie nie jest to określone prawnie czasem. Wydaje mi się ze związek zrobił przez ostatnie dwa lata dość dużo aby przekonać ludzi do siebie. Zawsze możesz pamiętać to co było ale to dzisiaj jest walka o kasę. Jeśli robisz to na przekór czy z żalu to możesz mieć pretensje tylko do siebie ze nie chcesz w tym uczestniczyć. Związek nie wywalczy nic bez ludzi. Nie można jeść jabłka nie mając go jednocześnie. Powiedz mi tylko gdzie będziesz jeśli dojdzie do strajku schowasz się za postami i forum czy staniesz wraz z niezadowolonych pracownikami. Związek jest gotowy doprowadzić sprawę do końca wiem bo gadałem z chłopakami.
Hanka 2017-02-24 11:51
Widzę że ktoś wreszcie dostosował odpowiedzi do poziomu twojej wiedzy i inteligencji. Żyj dalej w swojej świadomości i przeglądaj portfel z podwyżką od dyrekcji.
siwek 2017-02-26 19:53
Nieprawda. Jeden związek z 10 osobami czy ten sam z ilością 400ludzi tyle samo ma do powiedzenia bo wnioskuje o działania dla wszystkich pracowników. W MAP są związkowcy z du... wyciągnięci. Niektórzy są tam tylko po to aby mieć dzień wolny.
boże... 2017-02-26 20:07
Większej głupoty w życiu nie czytałem, kiedy zagrożenie strajkiem odniesie większy skutek? Przy 10 czy 400 ludziach zrzeszonych w związkach? Przestań sam narzekać i pokaż czy staniesz za związkami, które od dwóch lat robią więcej niż przez 20 lat wcześniej. Bo teraz to naprawdę wyjdzie na jaw czy tacy jak ty są mocni tylko w gębie czy potrafią stanąć po właściwej stronie...
Zostaw swoją opinię o Magna Automotive (Poland) sp .z o.o. - Dąbrowa Górnicza
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Magna Automotive (Poland) sp .z o.o.