Opinie o WASKO S.A. w Gliwice

Jesteśmy jedną z największych polskich firm wdrażających nowoczesne technologie. Nasza siedziba główna znajduje się w Gliwicach, a oddziały firmy są rozmieszczone w kilkunastu miastach na terenie kraju. Zajmujemy się projektowaniem i integracją rozwiązań informatycznych, automatyki przemysłowej, telekomunikacji i elektroniki. Zapraszamy do współpracy. Zespół WASKO.

Branże: Usługi IT tworzenia oprogramowania i aplikacji

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o WASKO S.A. w Gliwice

Ricky

Brak inwestycji w pracownika, praca na darmowych słabych narzędziach, sprzęt poziomu biurowego sprzed 5 lat (dosłownie, stare dwurdzeniowe ProBooki z przepalonymi matrycami). Jeśli musisz się przemieszczać w celach służbowych, to transport własny. Niestety tak to jest gdy w firmie jest więcej dyrektorów i kierowników niż pracowników, a każdy z nich ma spory apetyt. Wasko jest w drodze do grobu. W czasie gdy zachodnie firmy przychodzą, ze świetnymi ofertami, Wasko to powiew lat 90. Firma prowadzona jak klasyczny Januszex, tylko gabaryt duży. Przy zachodnich firmach wyglądają jak anemik przy kulturyście. Odbębnij praktyki/staż i uciekaj do dużego miasta do zachodniej firmy. Nie marnuj życia.

avocado
@Ricky

Potwierdzam, firma (usunięte przez administratora). Dodać należy niewłaściwe rozliczanie czasu pracy, brak terminowych płatności. Wszystko obiecane, nic nie zapłacone.

Stażysta

Nie polecam stażu w Wasko. - Daily z opiekunem trwały średnio po 3 minuty, czasami nie było w ogóle daily „bo opiekun miał coś ważnego do zrobienia”, stażyści byli zdani sami na siebie. Opiekun nie mógł sam o niczym zadecydować, na odpowiedź na jakieś pytanie czekaliśmy do następnego daily. - Na rekrutacji i pierwszego dnia bylo wspominane o wyborze ścieżki kariery, prawda byla taka, że został na przydzielony temat bez możliwości jego zmiany, co u niektórych nawet nie pokrywało się z testami rekrutacyjnymi do danych technologii. - Mówiono o przedłużaniu umów po czym dwa dni przed zakończeniem stażu dowiadujemy się, że jednak współpraca się kończy. Pytaniami przedłużenie pracy kierowaliśmy od połowy miesiaca. - Po zaprezentowaniu prac, co zrobiliśmy przez okres stażu, nie dostaliśmy żadnej odpowiedzi czy wykonana praca jest Ok czy nie. - Co jest dla mnie śmieszne prosiliśmy opiekuna o KLAWIATURY i ich nie dostaliśmy… - Nauczyłem się nowych rzeczy na stażu tylko dzięki swojej pracy i pomocy reszty stażystów. - Aby dodać kuriozum sytuacji ostatniego dnia stażu nasze karty dostępu do firmy nie działały… gdy już udało dostać się do firmy okazało się, że nasze konta już nie są aktywne… Niemiłe zakończenie współpracy i potraktowanie stażystów…

N
@Hela

Staż był płatny, trzeba było wyrobić minimum 120h. Co do samej rekrutacji to w moim odczuciu była trochę dziwna. Podobno bylo sporo zgłoszeń, ale my wszyscy po prostu zrobiliśmy testy które dostalismy(pytania abc) i potem dostaliśmy telefon że się dostaliśmy bez żadnej rozmowy rekrutacyjnej :D Pytania nie były skomplikowane i bylo ich mało więc bez problemu szło sobie znaleźć odpowiedz w necie.

Witajcie, myślę o pracy jako Key Account Manager – Usługi IT. Główny wymóg związany z minimum 5-cioletnim doświadczeniem jest przeze mnie jak najbardziej spełniony. Interesuje mnie więc wysokość proponowanej podstawy. Jaka konkretnie może wychodzić?

Smiechuwarte Nowy wpis

Serdeczne NIE polecam firmy xd Opieka nad młodym pracownikiem jest ZEROWA a wymagają od ciebie pracy jakbyś posiadał 6 lat doświadczenia, kompletnie mają ciebie w(usunięte przez administratora)

Dzień dobry, dawno komentarzy nie było a miałam nadzieje, że już ktoś będzie coś pisał o konsultancie systemu ERP. Chodzi konkretniej w tym przypadku o obszar kadrowo-płacowy. Nie ma wskazanych żadnych widełek placowych a dobrze wiedzieć za jaka kwotę się pracuje

@pracownik Nowy wpis

A jaka jest sytuacja na stanowiskach administracyjnych, jest się asystentem wszystkich dyrektorów, kierowników? Obecnie jest ogłoszenie na specjalistę ds. administracji i zastanawiam się czy warto zawracać sobie głowę.

Rekrutacja bardzo specyficzna. Rozmowa z dwoma przedstawicielami firmy, bardzo chaotycznie, bez szans na przedstawienie dokładnie swojego doświadczenia (czas na rozmowę to 30 minut). Potem miał być kontakt w ciągu 2 tygodni, minął miesiąc i cisza. Zakładam, że mnie nie przyjęli, ale brak kontaktu to bardzo nieprofesjonalne podejście.

O doświadczenie

logo firmy Monter instalacji teletechnicznych
Siemianowice Śląskie
Ipmedia Sp. z o.o.
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach

Czy braliście udział w rekrutacji na stanowisko Inżynier w WASKO S.A.? Jak wyglądało spotkanie z przedstawicielem firmy?

Idz lepiej do fononu tam wiecej placą 10 tyś conajmniej. Wasko to izynierzy 20% mniej dostają co najmniej.

Czekajcie wy podajecie teraz kwoty od jakiejś innej firmy? chce się upewnić, bo to w błąd może co niektórych wprowadzić. Jest to wątek z tego co widzę jeszcze z ubiegłego roku, czy do dziś wystąpiły jakieś podwyżki? widzę na takiej stronce z ofertami ze są pokazane ogłoszenia le właśnie widełek raczej nie wskazują. To teraz ile Inż., w rzeczywistości może zarobić?

Atrakcyjne narzędzia pracy technika IT, to...? Jaki może być mniej-więcej obszar działania, tj. ilu klientów i jak daleko obsługuje technik? Wysokość zarobków też chętnie poznam. A już jako rodzynek zostawiam wycieczki zakładowe i pytanie, gdzie byliście ostatnio :3

Ricky

Mariusz

Kiedyś firma z potencjałem

@Ricky

Bardzo dziękujemy za opinię. Każda opinia jest dla nas cenna. Dzięki otrzymywanym opiniom możemy wyciągać wnioski i nieustannie usprawniać funkcjonowanie naszej firmy. Informujemy, że nasi pracownicy otrzymują sprzęt komputerowy adekwatny do realizowanych obowiązków. Na bieżąco modernizujemy infrastrukturę teleinformatyczną wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów oraz potrzebom pracowników. Każdy pracownik przemieszczający się w celach służbowych może skorzystać z puli ogólnodostępnych samochodów firmowych. W przypadku podróży środkami komunikacji zbiorowej jak i przejazdów taksówkami koszty takich przejazdów są zwracane.

Xxx
@Ricky

Dosłownie Januszex, kierownictwo na słabym poziomie!

avocado

Stażysta

Hela
@Stażysta

Nie rozumiem takiego podejścia, to mija się z celem stażu :( Płatny był chociaż? Ciężko bylo się dostać? Był narzucony wymiar godzin? Czy można bylo dopasować grafik pod siebie?

N
@Hela

Homonto

Zgadzam się co do stażu. Słaby przepływ informacji, mydlenie oczu przedłużeniem współpracy…

Nie polecam

Jeżeli ktoś kiedykolwiek pomyśli o stażu w tej firmie to NIE polecam. Opiekun stażu miał przez cały okres praktyk wywalone na swoją grupę, a o braku przedłużenia dowiedzieliśmy się 2 dni przed końcem umowy. Fajnie by było jakby firma brała pod uwagę ze niektórzy musza się utrzymywać sami. Na 10 osób zostaje 1, która ma znajomosci :)

Nie polecam
@Nie polecam

Potwierdzam, jestem z tego samego stażu i dokładnie tak było :( nie wspominając już o tym, że od 2 tygodni prosiliśmy o odpowiedź, a powiedzieli nam dopiero dwa dni przed, że jednak zostaje tylko jedna osoba.....

Jasper
@Nie polecam

Potwierdzam, na samym początku przez telefon było obiecywane minimum 3 miesiące stażu oraz możliwość przedłużenia umowy. Ostatecznie 2 dni przed końcem dowiedzieliśmy się(łaskawie dopiero po zapytaniu) że wszyscy pracowali bardzo dobrze ale niestety nie ma możliwości przedłużenia stażu, więc staż trwał tylko 2 miesiące. Dodatkowo dostaliśmy informacje że gdy bedą projekty to sie z nami skontaktują XD. Nie polecam. Wiecej dyrektorów niż pracowników.

Atmosfera w miejscu pracy odgrywa ważną rolę. Jak wygląda ten aspekt w WASKO S.A.?

ktoś

Cześć! Czy ktoś był na stażu w wasko? Jakieś opinie?

Jolanta

Koordynator projektu dużo podróżuje w skali np. miesiąca? Elastyczny czas pracy to godzina rozpoczęcia dnia wcześniej lub później, czy jeszcze jakieś opcje? W ogóle będę wdzięczna za wszelkie wskazówki dotyczące stanowiska, z widełkami pln włącznie.

Nie będę oryginalny, jeśli powiem, że firma dobra na start po studiach i to też nie zawsze. Zależy do jakiego trafi się projektu. Są projekty ciekawe i można się wiele nauczyć. Niestety sposób zarządzania nimi to porażka. Pracy dużo, ludzi mało, wynagrodzenie przeciętne w kierunku słabego a na premie nie ma co liczyć. Plusy: - Dobra atmosfera (zależy od zespołu) - Ciekawe projekty (nie wszystkie) Minusy: - Słabe wynagrodzenie - Kiepskie zarządzanie projektami (mało ludzi, dużo pracy) - Brak przejrzystego regulaminu dot. nadgodzin

Kamil

No właśnie. Co z tymi nadgodzinami? Podobno można je odbierać jako wolne a nie dostać za nie kasę. To prawda?

TezBylyPracownik
@Kamil

@Kamil tak

instalator25

narzekasz jako student na stawki, ale wiedz że na oferty pracy dla instalatorów to też niewielkie pieniądze. Z 5 letnim doświadczeniem na początek oferują marne 6tys. brutto, i obiecują że może po 2-3 latach pracy o dadzą te jeden tysiak, może dwa więcej.

Agnieszka

Piszesz, że mało ludzi jest, a dużo pracy. To orientujesz się może, czy przyjmują ludzi w takim razie? Czy raczej mimo tego, że jest dużo pracy to ograniczają ilość pracowników?

Lodzik
@instalator25

Ile 6 k bruttoo? to niezle miałes chody :) ja bardziej słyszałem o 4 k i to z wielkim trudem

Agnieszka
@Lodzik

Że w tej firmie 4k brutto ? na jakim stanowisku ? skąd masz taką informację , że się różni z poprzednią ?

Lodzik

z legend :)

Gabriela

A z tymi projektami to można sobie jakoś wybrać czy z góry przydzielają? albo może potem można jakos zmieniać aby inne doświadczenie złapac?

Filemon
@Agnieszka

To mniej jak 4k? Zaraz minimalna 3,5 to w firmie informatycznej się zarabia tyle co w Żabce?

@Filemon

Aktualne ogłoszenie: zatrudnienie w spółce córce od 4000 do 5000 brutto. Praca 12 na 24 wyjazdowa, dyżury. Ogólnie stawka żart.

Bożena

No to ja ciekawa jestem za jakie konkretnie obowiązki tyle dadzą... Bo to wygląda tak jakby chyba przez większość czasu jednak niczego się nie robiło i stąd taka stawka?

były
@Bożena

niestety to nie firma tego typu czesto sie zostawało po godzinach

ciekawski
@Agnieszka

Jak to naprawdę jest bo ja widzę w ogłoszeniu na pracuj.pl takie widełki: "Inżynier IT - systemy sieciowe 8 000–15 000 zł brutto / mies." Kłamią czy prawda?

@były

Aha no dobra i ile za te godziny szło w takim razie ostatecznie zarobić? ewidencji właściwie pilnują czy samemu trzeba?

X
@ciekawski

Prawda.

@X

A tak duża rozbieżność w widełkach to z czego wynika? Orientujesz się jak dosięgać tych najwyższych progów?

Gramofon

Niskie zarobki które wcale nie motywują pracy. Nadgodziny do odbioru co jest dramatem. Dobrze w tej firmie mają ludzie od stanowiska dyrektora w górę czyli kolesie.

Damian
@Gramofon

Niskie czyli jakie? Widełki byłbyś w stanie podać? Dużo by to wyjaśniło

gramofon
@Damian

Zaczynaja się od 3500 brutto więc to żenada

Jolanta
@gramofon

Nie zauważyłam wpisów o premiach. Są jakiekolwiek na którymś z projektów?

JOHN
@gramofon

Mam pytanko . Czy zaraz po studiach miałeś jakieś pojecie o wykonywanej przez siebie pracy ? Najpierw pokaż co potrafisz , poducz się a potem możesz dyktować warunki . To że skończyłeś studia , to jeszcze o niczym nie świadczy !!!

Gabriela
@Gramofon

Ale dlaczego w sumie? ludzie wolą kasę niż dodatkowe dni wolne?

były
@JOHN

o kolega nie czyta ze zrozumieniem

@były

Ja zdaje się, że w tym momencie chyba również, bo o co Ci teraz chodzi z tym? Tu w ogóle patrzą na wykształcenie?

Nestor IT
@JOHN

Komentarz oderwany od rzeczywistości, to logiczne że świeżo po studiach potrafi się niewiele, ale trzeba dawać takim osobom szansę

Aktualność
Nasz dział HR przygotował nowe "welcome gifty" dla naszych pracowników. W pierwszym dniu pracy nowy pracownik otrzymuje zestaw powitalny, na który składa się:

• Notatnik

• Długopis

• Kubek

• Herbata

Wow! Dajecie pracownikom długopisy i kubki? Dobrodzieje kochani! Ps. W mojej firmie co poszedłem do niej po Wąsko dostałem na dzień dobry 50% wyższe wynagrodzenie a jako zestaw powitalny kurtkę, Softshell i całe pudło gadżetów.

Student

Firma nie zwraca uwagi na pracowników

cart3r

ale tam musi być bieda skoro dają takie bezwartościowe prezenty (usunięte przez administratora) co chwilę widzę ich ogłoszenia i tak z ciekawości wpadłem tu sprawdzić dlaczego;)

Gregor

Od roku pracuję jako student w głównej siedzibie i uważam, że jest całkiem dobrze. Współpracownicy są ok, kierownicy również, da się z nimi dogadać. Zarobki faktycznie niskie ale w tym momencie ważniejsze dla mnie jest doświadczenie i elastyczność czasu pracy, a to przez ciekawe projekty i swobodę godzin wejścia i wyjścia danego dnia mam zapewnione. Są wyjazdy integracyjne, całkiem fajne bonusy urodzinowe dla pracowników (np. walizka, Softshell, solidny plecak). Studentom polecam!

@Gregor

Szkoda, że wszystkie benefity obejmują pracowników o pracę. Student nie może liczyć na inne zatrudnienie niż zlecenie. Zlecenia są, albo ich nie ma - co jest równoznaczne z zerowym zarobkiem. Dla studentów, którzy utrzymują się samodzielnie to jednak kluczowa informacja.

Student

Czy student 3 roku może liczyć na zlecenie? Ile godzin tygodniowo musi wyrobić?

Gregor
@Student

Tak, sam jestem studentem, teraz 4-go roku i od ponad roku pracuję na umowę zlecenie. Do 120h miesięcznie, średnio wychodzi ponad 100h/mc

Aktualność
W dniu dzisiejszym w GK WASKO świętujemy Dzień Programisty. W tym dniu towarzyszy nam Klapsznita Food Truck serwując dla nas wyśmienite amerykańskie tosty oraz burgery. Wśród pozycji serwowanych kanapek znajdzie się m.in. Śniąca na Javie, Szalony Front-endowiec i Chwila na AGILE’a.
Wszystkim Programistom życzymy wszystkiego najlepszego!
Jan z pracuj.pl

W swoim ogłoszeniu wspominają o rekrutacji zdalnej. W trakcie zapraszania na rozmowę rekrutacyjną Pan stwierdził, że ich interesuje jedynie lokalne spotkanie. Wprowadzanie w błąd potencjalnych klientów. Zawracają głowę tym wszystkim osobom których interesuje rekrutacja zdalna.

@Jan z pracuj.pl

Dziękujemy za przesłaną opinię. Prawdopodobnie wystąpiło jakieś nieporozumienie w naszej komunikacji wewnętrznej. Prosimy o opisanie nam szczegółów na adres gowork@wasko.pl abyśmy mogli uniknąć takiej sytuacji w przyszłości. Przepraszamy za wszelkie niedogodności jakie Pana spotkały.

Zostaw merytoryczną opinię o WASKO S.A. - Gliwice

• Jak się pracuje w WASKO S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy WASKO S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 11.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w WASKO S.A.?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy WASKO S.A.?

Kandydaci do pracy w WASKO S.A. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

WASKO S.A.