Opinie o BRIDGESTONE w Poznań

Poniżej przeczytasz opinie aktualnych i byłych pracowników o pracodawcy BRIDGESTONE. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w BRIDGESTONE o rekrutacji.

Branże: Opony i felgi - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o BRIDGESTONE w Poznań

Olo

W ciągu 1,5 roku opony zdrożały o ok 50%, inflacja w lutym 18,4%, a ile my dostaniemy podwyżki? Średnio ma być 11%, ale każda wartość poniżej inflacji to okradanie pracownika, obniżanie jego statusu społecznego. Czy to jest ta uczciwość, o której tak pięknie mówi złotousty hipokryta?

Kris
@Śmiech

Po 6 latach pracy z premia mam 4900 netto. Wiem niewiem skąd masz te dane odnośnie tych niebotycznych zarobków

Pytacz

Mąż koleżanki żony pracuje w Bridgestone. Podobno jest w domu częściej niż w pracy bo pracuje trzy dni, a trzy dni ma wolne. Czasami jak idzie oddać krew, weźmie jakieś erki czy urlop to siedzi w domu ciągiem dwa tygodnie. W wakacje idzie do pracy na ledwie 15 dni - 7 w sierpniu i 8 w lipcu. I zarabia koło 6 tysięcy netto. Żona naciska żebym starał się o pracę u Was bo warunki wydają się rewelacyjne. Mam tylko pytanie o to czy nie robią problemu o takie długie wolne? Oddając krew co dwa miechy nie ma się pod górkę?

Praaacownik
@Pytacz

Większość informacji jakie podałeś się zgadza, z tą krwią to zależy od działu. Na moim da się wpisać krew z dużym wyprzedzeniem, jeśli jest miejsce na liście to nie ma problemu, nie wszędzie jest tak różowo. Poza tym da się ustawić np. 9 dni wolnego z rzędu. Praca monotonna, ale tu siedzimy, więc nie jest tak źle jak mówią ludzie dookoła i ocena firmy na Gowork. Zarobisz max 5,5k zł. Próbuj, rekrutacje są cały czas.

XYZ

Witam! Ile realnie zarabia się na początku na produkcji. Czy jest to jakieś 4700 netto,czy może więcej ?! Dostałem zaproszenie na rozmowę o pracę i nie wiem,czy się zdecydować. Dziękuję z góry za odpowiedzi ✌️

Tire
@Dziwne

Bo stary pracownik za tą kasę co dostaje się nie zwolni bo się przyzwyczaił a nowy z kolei jak za mało dostanie to zrezygnuje zaraz po szkoleniu.

Janusz produkcji Nowy wpis

Praca w Bridgestone to Stan umysłu...większość ludzi to wykształcone osoby z min. Średnim wykształceniem jednak z roku na rok jakby mózg tracił ważność..przyszedłem po studiach szukając dobrze płatnej pracy po 8 latach czuje się jak (usunięte przez administratora) z umysłem dziecka a w szczególności jak się słyszy raz jedno raz drugi dzisiaj to dozwolone jutro do niedozwolone za to możesz wylecieć z pracy tego nie rób za mało za wolno ALE BEZPIECZEŃSTWO przede wszystkim ale ròb szybko by wynik był ale jak robisz bezpiecznie to robisz wolno ale ty masz robić tak by było bezpiecznie i szybko????wystarczy powiedzieć temp 30 stopni w kopalnianym powietrzu 12 godzin zdrówka i bezpieczeństwa ????

ByleZebywynikbyl Nowy wpis
@Janusz produkcji

30c ? na wulkanach ostatnio na rzędach 21 było 47c co jest chyba robione celowo żeby były krótsze cykle … a o bezpieczeństwie w transporcie wózków już nie wspomnę …

XYZ

Czyli więcej niż to 4700 netto? Jeśli możesz,to sprecyzuj ile,będę wdzięczny. Pozdrawiam!

Xxx
@XYZ

Ja na pierwszej wypłacie wyszłam 3900 3 lata temu :))

Tire
@XYZ

Zarobisz więcej niż operator z 6 letnim stażem na początek. Ja się zwalniam. Mam dosyć. A latem ? Jak nie wiesz jak wygląda piekło na ziemi to zobaczysz. Pot spływa po wszystkich zakamarkach ciała.

Mason

Do polowy maja jako tako, w lipcu bedziesz sie modlił o nocki +40C i zero ruchu powietrza na hali, smród niesamowity, ta praca to katorga, pracowalem tam kilka lat temu i ciezko bylo wystac owe 8h obecnie 12 w upaly? Nierealne

Dziwne
@Mason

Nie brzmi faktycznie zachęcająco. Dziwi mnie też że nowi zarabiają więcej niż pracownicy z kilkuletnim stażem. To jak mnie przyjmą nie dostanę żadnej podwyzki? Jak rozumieć to co naoisal kolega wyżej?

Tire Nowy wpis
@Dziwne

Gdy zatrudniałem się kilka lat temu, pierwsze na co zwróciłem uwagę to twarze pracowników. Zdziwiło mnie, że jest tam tyle osób, które z twarzy wyglądają na alkoholików czy narkomanów. Otóż po 4 latach pracy w tej branży moja twarz również tak wygląda. To nie alkohol, to ciężka fizyczna praca, również w nocy, w upale, w unoszących się w powietrzu oparach gumy rozpuszczalników i innych chemikaliów tak wpływa na organizm ludzki. Polecam wszystkim, którzy obecnie pracują w tej firmie porównać swoje zdjęcia z tymi sprzed rozpoczęcia pracy w BS.

Praca

Mozesz zmienic prace chyba wazniejsze jedt zdrowie.Ale widocznie pasuje jak wyplata z 6 netto wplywa i wiecej.

P
@Praca

Ja pracuje tu 10 lat i często mam 4700 z klad te 6000?

Praca
@P

Mi ktos tak powiedziao ze znajomych ze po 6 kola netto sie zarabia.

Lol Nowy wpis
@Praca

Nie warto wierzyć we wszytsko co się słyszy.

Walcownik

Pisze z perspektywy walcowni, nie wiem jak jest na pozostałych działach. Zaczne od najważniej kwestii wypłata średnio 5 tys po 5 latach pracy. Nie polecam pracy dla rodziców bo za każdy dzień opieki/albo L4 gdy zachorujemy ucinają kilkaset zł z wypłaty. Jeśli chodzi o warunki pracy tylko na kilku nowych maszynach praca jest znośna, na większości jest wieczny (usunięte przez administratora) do tego pełno (usunięte przez administratora) w powietrzu i na maszynach, ale o czystość powietrza i maszyn nikt z komórek tu nie dba. Atmosfera to największy minus, ciśnienie na wyniki i to nie tylko przez liderów, ale też szeregowych operatorów. Zakład jest zarządzany przez typowych Januszy do komórek też raczej nikt normalny sie nie dostaje, także spodziewajcie się troche lepszego Januszexu niż normalnej firmy. Oceniani będziecie zawsze za to co robicie źle, także dla własnego zdrowia lepiej od razu po okresie próbnym mieć wywalone na wyniki. Szkolenia w tej firmie to też żart, pierwsze faktycznie trwa 3 msc z trenerem, ale kazde kolejne to pokazanie maszyny a potem radź Sobie sam (tu obrona dla operatorów, bo nie mają za to płacone więc im sie nie dziwie, że nie chcą tego robić) Dodatkowo, jeśli jesteś nowy to będziesz u starych operatorów powodem całego zła tego świata i ogólnie jak to smiesz zarabiać tu pieniądze. Ogólnie nie polecam tu pracy te śrubki które przelewają na konto nie są warte utraty zdrowia i czasu przy ciężkiej fizycznej pracy w oparach (usunięte przez administratora) i chemii.

Stary walcownik
@Walcownik

Przecież tam wybudowali nową walcownię, i dalej jest taki syy-fjak był na starej? - w swoim życiu pojąłem kilka b. dobrych decyzji, a jedną z nich było rozstanie z tą firmą. Pozdrawiam wszystkich walcowników

Operator Maszyn

Są 3 etapy Pierwszy etap: czytanie ze zrozumieniem i trochę matematyki Drugi etap: test manualny 3 etap: rozmowa z przełożonym po zaliczeniu wcześniejszych etapów

Pytań nie było za wiele

Leszno
Emma

Chciałabym aplikować na produkcje ale chciałabym dowiedzieć się więcej jeżeli chodzi o opiekę, doczytałam tutaj że w przypadku opieki obcinają wypłatę. No i tu moje pytanie dlaczego i ile? Czy obcinają jest miesięczna premia

Olo

Wiktoria
@Olo

no widzę, że dużo osób pisalo o słabych zarobkach, ale niestety nie znalazłam info o kwocie. To może podzieliłbyś się jaka stawka przed tą podwyżką wnosi u was? Chciałabym sobie policzyć czy opłaca mi się do was przejść.

Śmiech
@Wiktoria

Hahah jakby mieli tak źle to by tam nie siedzieli. (usunięte przez administratora) hajsu dostają też na hali. Po 10 latach lekko z 6 na rękę? To źle na 3 dni pracy w tygodniu?

Q
@Wiktoria

Trudno jest mówić o zarobkach w tej firmie bo zależy od zaszeregowania. Możesz zarabiać 6 tys netto i równie dobrze w okolicach najniższej krajowej+dodatki za noce soboty święta wykonując tą samą pracę. Na pierwszy rzut oka może wyglądać fanie pensja 4tys zł dla kogoś po szkole. Ale pracując 10 lat masz 4.6k może 4.9k i zastanawiasz się co jest nie tak. Problemem tej firmy jest to że kiedyś pensje były fajne w stosunku do reszty pracodawców. Polityka obecnego dyrektora sprawiła że inflacja stopiła ten dystans, podwyżki w ogóle nie rekompensują inflacji. No w ten sposób kiedyś był to prestiż dziś delikatnie mówiąc niekoniecznie. Atmosfera też się zmieniła na niekorzyść.

Kris
@Śmiech

SSC

na rekrutacji zadawane sa specjalistyczne pytania (sprawdzanie wiedzy) przez osoby, ktorych wiedza jest powierzchowna i widac, ze nie sa to osoby specjalizujace sie w dziedzinie, o ktora pytaja. W rezultacie osoba, ktora zadaje pytanie sprawdzajace uwaza bledne odpowiedziz a drobe, a prawidlowe za zle, torche to zenujace. Wg mnie to jest typowy blad dzialu HR, ktory zatrudnienil osoby bez wkalifikacji po znajomosci na specjalistycznych stanowiskach, co faktycznie moze generowac (usunięte przez administratora) i dyskryminacje posrednia w miejscy zatrudnienia.

@SSC

Naprawdę tak jest, że dobre odpowiedzi są traktowane jako te złe i odwrotnie? Jeśli tak, to czy da się jakoś do tego odwołać?

Brigetone
@SSC

Bo tam na rekrutacji biorą ludzi co żądają pytania z ulicy co mają żółte lub niepełne podstawowe i takich tys chcą przyjąć do pracy albo z ulicy niedopitych

Ja bym chcial probowac na operatora maszyn, ale ktos pisal ze praca jest w slabych warunkach.. ja wiem ze tez taka jest specyfika tej pracy ale faktycznie jest az tak zle ? Korzystacie z tych dojazdow do pracy? Doplacaja do kilometrowki czy moze jakis busik?

....

no na wulkanizacji prawie 50st C w lato a Lider i tak ci powie ze łużna robota

Koledzy, kto poda, od stycznia jaka jest stała podstawa + premia za wyniki + dodatek zmianowy w przypadku technika mechanika na UR? Możecie hurtem całość podać, już nie będę męczył o podstawę oddzielnie i premię i dodatek oddzielnie :) Chyba, że premia nie w każdym miesiącu jest..

Pracuję w tej firmie już od paru ładnych lat, i szczerze nie polecam w żadnym wypadku tej firmy na dłuższy czas. Firma jest dobra na chwilowe dorobienie, i nic poza tym, Ukraińcy panoszą się, szanowny pan Dyrektor tak zepsuł zakład że idzie tam się z gigantyczną niechęcią, mało tego potrafi przyjść w weekendy bądź święta przebrać się w rzeczy normalne i chodzić po zakładzie żeby ukraść pracowników. Jest tak gigantyczne parcie na wyniki że liderzy potrafią się wydzierać na pracowników żeby dostać swoje premię.. oprócz pieniędzy które i tak ostatnimi czasy nie są dobre, bo podwyżki są wręcz śmieszne co do inflacji, i trybu pracy 3 dni pracujące / 3 dni wolne to w tej firmie nic nie ma dobrego! Zdecydowanie mogę odradzić pracy w tym (usunięte przez administratora)

Pytanko

Czy wiadomo coś o powrocie do zmian 8-godzinnych w Poznaniu? W Stargardzie magazyn wrócił z 12 na 8, mówi się, że reszta tez ma wrócić do starego systemu. Mam obawy że Poznań pójdzie za tym przykładem... Ktoś coś słyszał?

Ina
@Pytanko

A to w jakich godzinach teraz pracujecie? I jeżeli byłby ten powrót na ośmiogodzinny tryb pracy, to ile zmian by było? Trzy? Właściwie dlaczego powraca się do takiego trybu? Wiecie coś na ten temat? Rozjaśnijcie. Myślę nad złożeniem CV.

Lol
@Ina

Teraz jest 6-18:15 trzy dni, trzy dni przerwy, 18-6:15 trzy dni i trzy dni przerwy. Później od nowa. Wcześniej były trzy zmiany 6-14, 14-22, 22-6. Dwa dni rano, dwa dni popki, 3 dni nocki, 2 wolne i tak w kółko. Czemu tak wracają nie wiem..musiałabyś spytać u nich. Ja mam tylko nadzieję, że tu nie będzie takich pomysłów chociaż to czego idzie w parze.

@Lol

12 godzin na nocce to dość wyczerpujące szczególnie trzy dni pod rząd. Te zmiany są lepiej płacone? Czy wszystkie godziny są za tą sama stawkę? Jest podany termin przejścia na osiem godzin czy nadal nic jeszcze nie wiadomo?

Dziwne

Na razie nic o tym nie mówią. Coś tam w drugiej fabryce się dzieje z tego co tu ktoś napisał. Da się przeżyć chociaż lekko nie jest. Większość leserów i tak nie chodzi trzy dni z rzędu. Chodzą wiecznie krew oddawać bo się robić nie chce. Mam nadzieję, że ktoś to w końcu ukróci.

Gandalf

Ziom, ale trafił Ci się interlokutor na poziomie... Ja tam popieram. Im się tylko wydaje, że to nie ma wpływu na innych. Tak naprawdę te nieobecności rozwalają cały system.

Jak przebiega proces rekrutacji w firmie BRIDGESTONE? Na GoWork.pl jest 12 marca kilka ogłoszeń.

Maro

Wyniszczająca praca w smrodzie, upale i (usunięte przez administratora) Nie polecam chyba że chcesz stracić swoje zdrowie wtedy to doskonałe miejsce. Pieniądze wcale nie są tak dobre jak mogłoby się wydawać.

@Maro

Skoro jest to praca w warunkach, które szkodzą zdrowiu, to można liczyć na jakieś dodatek do pensji z racji tego? Czy nie jest to w żaden sposób potwierdzone? Może podasz widełki wynagrodzeń, co?

Pytacz

Hej. Chce zacząć oddawać krew i osocze. Wiem, że wiele osób oddaje, ale czy jest to później jakoś potrąca z premii? To jednak bardzo dużo dni nieobecności.

Nie odciągają premii. Normalnie masz 2 dni zaliczone.

Chciałabym się zatrudnić do waszej firmy. O co chodzi w internetowym teście wartości?jakie tam są pytania mniej więcej ? A na kolejnym etapie jest rozmowa kwalifikacyjna i testy. Jakie testy są ? Chodzi o jakieś manualne. Jak wyglądają ? Chodzi mi o stanowisko na produkcji :)

Pracownik.

Pracuję w tej firmie już od paru ładnych lat, i szczerze nie polecam w żadnym wypadku tej firmy na dłuższy czas. Firma jest dobra na chwilowe dorobienie, i nic poza tym, Ukraińcy panoszą się, szanowny pan Dyrektor tak zepsuł zakład że idzie tam się z gigantyczną niechęcią, mało tego potrafi przyjść w weekendy bądź święta przebrać się w rzeczy normalne i chodzić po zakładzie żeby ukarać pracowników. Jest tak gigantyczne parcie na wyniki że liderzy potrafią się wydzierać na pracowników żeby dostać swoje premię.. oprócz pieniędzy które i tak ostatnimi czasy nie są dobre, bo podwyżki są wręcz śmieszne co do inflacji, i trybu pracy 3 dni pracujące / 3 dni wolne to w tej firmie nic nie ma dobrego! Zdecydowanie mogę odradzić pracy w tej firmie.

@Pracownik.

Jaki to system jak są trzy dni pracy i trzy wolnego? Czterobrygadówka? Kary dla pracowników od dyrektora to upomnienie czy finansowe typu zabranie premii?

Q

System 12h równoważny. Masz 3 dni wolnego i 3dni dniówek i znowu 3dni wolnego po czym nocki. Świątki piątki nie mają znaczenia. Do tego w kwartale 2 lub czasem nawet 4 dni do odbioru za nadrobione godziny. Na początku system zajefajny bo jest dużo czasu na regenerację, czas dla siebie lub jak niektórzy na dorabianie. Z czasem do dobrego człowiek się przyzwyczaja. I muszę powiedzieć że to jedyny plus w tej robocie. Kary pojawiły się finansowe za zniszczenie produktu nawet bardzo wysokie(zgodnie z prawem 3 pensje) od niedawna czyli nawet naście ...do tego jak disco polo gra na zakładzie to za słuchawki w uszach, czy rozmowy przez telefon lecą głowy.

Fonzik

Witam Jaka jest podstawą na stanowisko operator maszyn ?

Piszesz to na bieżący okres? Kiedy się dostałeś, teraz w listopadzie? Robisz na nowej stawce czy może od stycznia coś podwyższą? Zastanawia mnie tez czemu akurat tyle masz zaoferowane, chodzi o to, że miałam przed sobą ofertę z kiedyś i w niej pisali o kwocie 5,800 zł

W internecie znalazłam ofertę pracy na stanowisko Operatora maszyn do produkcji opon. Firma poszukuje wielu kandydatów. Oferowana jest praca na 2 zmiany w godzinach 6:00-18:15 oraz 18:00-6:15. Jak wygląda tryb pracy, skoro te zmiany trwają po 12h 15min. 2 dni pracy, a następnie 2 dni wolnego i kolejne 2 dni już na inną zmianę? :) Czy może jakoś inaczej jest rozplanowany ten system? :) Orientuję się dla męża, bo myśli nad aplikacją :P

EO Poznań
@Karolina

Hej Trzy dni na rano 6-18 następnie trzy dni wolnego i potem trzy nocki 18-6 i po nich trzy dni wolnego

@EO Poznań

Sprecyzujmy. Trzy ranki od 6 do 18:15, później 3 dni wolnego, trzy nocki 18-6:15 i dwa dni wolnego, bo po zejściu z nocki cały dzień odsypiasz.

Jaga

Cześć, mój mąż chce do nich aplikować na Specjalistę ds. rozwoju systemów IT. Dla nich dodatkowym atutem z tego co piszą w ofercie jest doświadczenie w prowadzeniu analizy systemów IT/OT, akurat mój mąż zna te systemy, myślicie że może dzięki temu wystartować do nich z większą stawką wynagrodzeniową?

Mówisz serio czy się śmiejesz? Bo te kwoty jak i "XD" na końcu trochę mnie myli. A chcę się dowiedziec czegoś konkretnego. Nawet jeśli takie kwoty tu dają , to na jakiej umowie? B2B czy inna?

Fatalna strona do aplikowania na dane stanowisko. Aplikowałem na nie dawno temu. Nie zostałem zaproszony na rozmowę. Aktualnie kiedy mój profil zawodowy jest bardziej adekwatny do stanowiska i zaszły zmiany w CV nie mogę go przesłać i aplikować. Mogę co najwyżej anulować poprzednią aplikację (co jest bezsensu skoro na nią już zakończyła się rekrutacja, więc o jakiej anulacji mówimy?) i przesłać ją ponownie BEZ MOŻLIWOŚCI ZMIANY CV.

Zostaw merytoryczną opinię o BRIDGESTONE - Poznań

• Jak się pracuje w BRIDGESTONE?

Zobacz opinie na temat firmy BRIDGESTONE tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 219.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w BRIDGESTONE?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 123, z czego 8 to opinie pozytywne, 49 to opinie negatywne, a 66 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy BRIDGESTONE?

Kandydaci do pracy w BRIDGESTONE napisali 9 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

BRIDGESTONE