Logowanie dla kandydatów/kursantów

Rejestracja pracodawcy | Zapomniałem hasła

Nowe zasady dotyczące cookies

plus Dodaj ofertę pracy | Logowanie
Praca opiekunka
Kursy / Szkolenia - zobacz wszystkie 199!
Praca w Niemczech dla opiekunek - płacimy o 1000 zł więcej niż konkurencja
Sortuj: Najnowsze | Najstarsze

Opinie o BRIDGESTONE

Pracowałeś w firmie BRIDGESTONE i chcesz podzielić się opinią o niej? A może chciałbyś w niej pracować i zastanawiasz się, jakie warunki oferuje pracodawca? Dodaj wpis - może on pomóc Tobie i innym zainteresowanym osobom w uzyskaniu poszukiwanych informacji.

zdjecie uzytkownika
Poznaniak - 2015-02-24 21:54:05 odpowiedz | pomocna opinia: +1 (1)
Ogłaszam konkurs !!!! Wypisujcie osoby które zrobiły najwiecej MISSSPROCDUCTION a pózniej dziwnym sposobem AWANSOWAŁY na stanowisko wyżej !!!!!!
zdjecie uzytkownika
karczmarz - 2015-02-25 08:16:44 odpowiedz | pomocna opinia: +1 (1)
Dawno temu w Japonii dwóch gości nieźle nawywijało. Interweniowała policja. Jednego gościa zwolnili z roboty, a drugiego awansowali. Ma sie teraz dobrze jako SSV. Zupełnym przypadkiem jest rodzinnie blisko powiązany z Kiniem. Ale to, że awansował zawdzięcza tylko sobie i swojej tytanicznej pracy, no i japońskiej policji ;)
zdjecie uzytkownika
lider - 2015-02-25 16:47:32 odpowiedz | pomocna opinia: +1 (1)
Na konfekcji 14K 'miszcz' rozdaje "papiery" za pójście na chorobowe. Powinieneś przyjść do pracy, a on wstępnie oceni czy możesz pracować czy nadajesz się do lekarza. Taka pomoc przedmedyczna we współpracy z NFZ, żeby ludzi w przychodniach było mniej.
zdjecie uzytkownika
alojz - 2015-02-25 19:35:19 odpowiedz | pomocna opinia: +1 (1)
Odpowiedź na: [lider - 2015-02-25 16:47:32]:
Nie dziw sie bo MISTRZ ukonczyl studia medyczne korespondencyjnie i pewnie teraz zaczal prace w 2 zawodzie ;)
zdjecie uzytkownika
Paweł N. - 2015-02-26 19:59:35 odpowiedz | pomocna opinia: +1 (1)
W Bridgestone Poznań normalne jest np. to, że przełożony niszczy Twoje chorobowe i wpisuje Ci w te dni urlop. Takie 'negatywne zachowanie" za przyzwoleniem kierownictwa...
zdjecie uzytkownika
Pracownik Bridgestone - 2015-02-28 19:10:11 odpowiedz | pomocna opinia: +1 (3)
Najgorsze jest to, że obecna sytuacja w Bridgestone Poznań zaczyna negatywnie wpływać na jakość produkowanych opon.

Większość pracowników po tym, jak potraktowało ich kierownictwo ma w pompie się przykładać do pracy...

Widziałem co niektórzy robią z tymi oponami, to aż strach. Sam już nigdy ich nie kupię. . .
zdjecie uzytkownika
do roberta s - 2015-03-01 18:04:54 odpowiedz | pomocna opinia: +1 (0)
Przestań opowiadać bzdury o tym że ty napisałeś mnóstwo ciekawych kaizenów i produkowałeś dużo i w super jakości. większość czasu spędzałeś na palarni a towar nawijał się bez żadnej kontroli i szybkie chorobowe -leczenie kaczora lub ciąg dalszy nie do ogarnięcia.Dużo to może było,ale misek z twojej strony i tylko tyle.Przestań robić z siebie ofiarę bo tylko ty byłeś winny całej tej sytuacji.
zdjecie uzytkownika
rocco - 2015-03-02 14:19:08 odpowiedz | pomocna opinia: +1 (1)
Jaki procent z obecnie zatrudnionych pracowników produkcji przeszło proces rekrutacji za pierwszym podejściem? Ja poległem :) i nie wiem czy nie spróbować jeszcze raz, to znaczy nie wiem czy mam szansę dostać się jeśli za pierwszym razem dałem d... Pozdro
zdjecie uzytkownika
Kris - 2015-03-03 00:38:07 odpowiedz | pomocna opinia: +1 (0)
Ja zgłosiłem się na rozmowę kadrową, okazało się, że posadzili mnie na sali jak na egzaminie wstępnym do szkoły, na ławce ołówek do pisania i test z dziwnymi pytaniami, ten test co miał sprawdzić? Ja byłem kandydatem na pracownika fizycznego, zwykły pracownik produkcji, wstałem podziękowałem i wyszedłem, mój kolega przeszedł 1 test na 2 poległ. Przeprowadzają testy dziwne, dodam poszedłem na rozmowę do innego pracodawcy, praca na produkcji obsługa maszyn żadnych testów wymagali wykształcenie techniczne jestem inż. znam język angielski, wymagane był podstawowe, od razu przyjęli zarobki 2000 zł netto mam pracę ciesze się (:
zdjecie uzytkownika
opon - 2015-03-05 07:13:36 odpowiedz | pomocna opinia: +1 (0)
dostałęm wczoraj telefon że przeszedłęm 2 etap i jestem na romowe zaproszony z dokumentami , nie wiem co robic ,wszystko i wszzyscy mi odradzaja t prace.
zdjecie uzytkownika
kania - 2015-03-06 15:27:53 odpowiedz | pomocna opinia: +1 (0)
Opon, a możesz przyjacielu dokładnie napisać jak przebiegał ten pierwszy etap rekrutacji? ja się wszelkich negatywnych komentarzy nie boję, na własnej skórze chcę się przekonać czy rzeczywiście tam jest tak jak opisujecie, najwyżej wam potem napiszę co i jak.a wiecie ile osób teraz potrzebują nowych?
zdjecie uzytkownika
opon - 2015-03-06 16:45:49 odpowiedz | pomocna opinia: +1 (0)
Odpowiedź na: [kania - 2015-03-06 15:27:53]:
pierwszy etap to 6 npytan w stylu przeczytaj tekst i odpowiedz na pytania prawda cz fałsz, dpowiedzi w teskscie zawarte, nasepnie ok 30 pytan z zakresu pracy i jak sie zachowac w roznych sytuacjach . drugi etap hardcore deska z dziurami , kilka pojemnikow z roznymi kolorami podkladek i dwa rodzaje srub 12 i 10 , 6 zadan na kazde zad 8 min , tupu przygotuj takie i takie sruby , tyle i tyle podkadek w roznych kolorach i na podstawie wzoru w zdaniu powkladac w otwory i podkladki , no jazda . no i tyle . 3 etap na ktory mam jechac to rozmowa z kadrowa a 4 z brygadzista, ale odpuszczam raczej zbyt duzo znajomych stamtad ucieka i mi odradza
zdjecie uzytkownika
opon - 2015-03-06 16:48:44 odpowiedz | pomocna opinia: +1 (3)
Odpowiedź na: [kania - 2015-03-06 15:27:53]:
a drugA sprawa to umowa co miesiac przedluzana i kasa gdzie w ogloszeniu 3500 co sie akazuje na rozmowie ze bedzie 2500 na reke a jak premii nie bedzie to gole 2000 . wiec lipa i rozboj.
zdjecie uzytkownika
Pracownik Bridgestone - 2015-03-06 23:58:11 odpowiedz | pomocna opinia: +1 (3)
Z cyklu "Normalna sytuacja w Bridgestone Poznań" - to przełożony decyduję, czy Ty jesteś naprawdę chory, a nie lekarz. Najpierw idziesz do swojego mistrza na oględziny, a ten "zatwierdza" to, czy możesz się wykurować, czy dasz radę pracować dalej. Ewentualnie może zalecić Tobie jakieś lekarstwo - np. na wyrostek butelkę Pepsi.

Takie rzeczy dzieją się w tej firmie codziennie. Zarząd daję na to pełne przyzwolenie. . .
zdjecie uzytkownika
Scott - 2015-03-10 20:12:54 odpowiedz | pomocna opinia: +1 (0)
To po co ktoś idzie najpierw do mistrza? spytać się czy może iść do lekarza? jaj ludzie nie róbcie. Jesteś chory, idziesz do lekarza i tyle.
zdjecie uzytkownika
lider - 2015-03-11 01:50:49 odpowiedz | pomocna opinia: +1 (2)
Odpowiedź na: [Scott - 2015-03-10 20:12:54]:
Jak pójdziesz od razu do lekarza, to dostaniesz od 'miszcza' papier - notatka z rozmowy, upomnienie, nagana. Tak to tutaj działa, SSV jest wielki, nieomylny, najlepszy. Poza tym ma wyżej postawionego brata i nic mu nie zrobią...
zdjecie uzytkownika
pram - 2015-03-11 19:56:58 odpowiedz | pomocna opinia: +1 (0)
Proces rekrutacyjny w tej firmie ma jedno na celu: odsiać ludzi z kwalifikacjami, aby mogły się dostać osoby ustawione nawet bez kwalifikacji. Jestem ciekaw, czy Japończycy o tym wiedzą, bo warto chyba byłoby ich w końcu uświadomić. MOJA DOBRA RADA: nie masz "protektora" nie bierz udziału w rekrutacji, bo poza straconym czasem i tak nic nie uzyskasz.
zdjecie uzytkownika
Pracownik Bridgestone - 2015-03-13 16:03:38 odpowiedz | pomocna opinia: +1 (1)
Co z tego, że masz zwolnienie L-4 jak przełożony Ci je zniszczy i wpiszę w to miejsce urlop... Proszę zaprzeczyć, jeśli piszę nieprawdę...

"Bridgestone - największy producent opon na świecie" buahaha Kosztem łamania polskiego prawa pracy...
zdjecie uzytkownika
jarek winski - 2015-03-16 20:17:54 odpowiedz | pomocna opinia: +1 (5)
Witam
wszystkim młodym ludziom nie polecam tutaj pracy poniewaz ten system pracy zniszczy Wam wszelkie zycie prywatne
zarobki niby ok ale jak policzysz te 3 soboty 3 niedziele i 7 nocek w robocie to naprawde nie sa to rewelacyjne pieniadze
Dzial konfekcji to wogole piekło wiecznie tam cisną przełożeni i poganiaja mimo ze problemy nie sa z twojej winy bo np wytlaczanie czy ciecie robi go.wni.ane materialy, a maja to szczescie ze nikt ich z tego nierolicza i niewini za kiepską jakosc gdzie na konfekcji za jedna czy dwie sposrod blisko 200 opon potrafią Cie gnoic lub za 1 czy 2kg odpadu mają pretensję mimo że to gow.no przyjedzie z innego dzialu
Szczerze niepolecam tej roboty...niestety robie tu bo musze, dzieci i kredyt...
zdjecie uzytkownika
Peres11130 - 2015-03-19 12:14:51 odpowiedz | pomocna opinia: +1 (2)
Witam chciałbym się dowiedzieć czy jedna osoba z ochrony mam Facebook kobieta żeby podała linka
zdjecie uzytkownika
alojz - 2015-03-21 09:48:40 odpowiedz | pomocna opinia: +1 (0)
Odpowiedź na: [Peres11130 - 2015-03-19 12:14:51]:
A teraz napisz po POLSKU lub popros mamusie zeby to napisala poprawnie zeby mozna zrozumiec o co ci chodzi.Lub skoncz gimnazjum i wroc tu napisac o co ci chodzi.
zdjecie uzytkownika
Pracownik Bridgestone - 2015-03-25 00:08:00 odpowiedz | pomocna opinia: +1 (0)
Nie wiem, czy wiecie ale ta wspaniała korporacja zwalnia ludzi, którzy zbyt długo przebywali na jednorazowym zwolnieniu lekarskim.

Na szczęście ostatnio się przejechali i żałują do dzisiaj ;)

Ciekawe czemu nie napisali o swoich sądowych porażkach w żadnym biuletynie :) Zawsze ochoczo dzielili się informacjami o tym, kogo zwalniają dyscyplinarnie. . .

Ciekawe, czemu solidarność milczy...
zdjecie uzytkownika
mm - 2015-03-26 15:14:02 odpowiedz | pomocna opinia: +1 (1)
Odpowiedź na: [Paweł N. - 2015-02-26 19:59:35]:
Ni emożna niszczyć zwolnienia lekarskiego - kopia od lekarza idzie do ZUS
Rozmowa Kwalifikacyjna
Przebieg rekrutacji: Typowo dla korporacji rekrutacja składa się z kilku etapów. Wrażenie robi pracownik HR, który niczym robot przekazuje informacje.
2 godziny rozwiązywania testów. Ogólnie pierwsze wrażenie-średnie.
Pytania: Pytań brak- pewnie pojawiłyby się w kolejnych etapach.
zdjecie uzytkownika
Paweł N. - 2015-03-27 23:16:38 odpowiedz | pomocna opinia: +1 (1)
Odpowiedź na: [mm - 2015-03-26 15:14:02]:
Oczywiście, że nie można ale temu Panu to "uszło na sucho". Ba, to pracownik miał przewalone, że odważył się postawić przełożonemu w tej sprawie. Szukali "haka" na tego pracownika, dręczyli go itp. Wszystko to za wiedzą i przyzwoleniem zarządu. Niby wielka, międzynarodowa korporacja ale w ogóle nie liczy się z polskim Prawem Pracy...
zdjecie uzytkownika
alojz - 2015-03-28 14:15:20 odpowiedz | pomocna opinia: +1 (2)
Odpowiedź na: [Paweł N. - 2015-03-27 23:16:38]:
jEST JESZCZE PRAWO SILY ale w Brigestone pracuja pipki miekkim dydkiem robione odwazne w ryjach ale po pracy wiec mozna was pomiatac i oszukiwac ile sie da.
Na solidarnosc nie liczcie bo juz zarzad zrobil z nimi porzadek a zreszta wola zyc dobrze z zarzadem jak w kazdym zakladzie.
Najsmieszniejsze ze mozna wam napluc na pysk a wy powiecie ze deszcz pada....
Nieudaczniki z podpoznanskich wsi nie zal mi was.
Zostaw swoją opinię
Powiadomienia
o nowych wpisach
Obserwuj ten wątek!
Akceptuję Regulamin
captcha
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie BRIDGESTONE

Twoj email:
Wiadomość:
Masz pytanie do prezesa firmy BRIDGESTONE?
Zadaj pytanie