BRIDGESTONE

Poznań

Opinie o BRIDGESTONE

j 2017-02-15 14:07
Okazuje się ślepe oko jest rodziną z tw bolkiem stąd zapędy kapownika i ten czerwony klupos to czynnik uboczny ,
Johny Bravo 2017-02-19 08:29
ByłeM w Bridgestone i mogę stwierdzic że nie ma tragedii wszystko W zależności na jaki dział trafisz.
Nie Robię już tam ze względu na system który naprawdę jest uciążliwy.
Og 2017-02-19 22:09
To napiszcie coś więcej za co Bhpowiec wyleciał? Ciekawa historia, dobrego zawodnika wyrzucić...
Stefan 2017-02-20 16:42
A co sądzisz o pracy jako magazynier?
jkjn 2017-02-22 09:14
makrela ty łysa [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] chcesz cos komus powiedzieć to powiedz wprost ,a nie za plecami plotkarzu łysy
,dewiancie w domu pod pantoflem a poza wielki bonzo
lepiej nie 2017-02-22 10:09
magazyn może i nie najgorszy tylko jak już dostaniesz podwyżke po roku na 16 zł nie ma mowy na nic więcej całkowicie zablokowane podwyżki stażowe wiem bo robie tam prawie 7 lat i wiem coś na ten temat dlatego omijaj ten dział 16 zł za ładowanie kilkanascie ton dziennie w odpowiednim czasie!
Johny brawo 2017-02-27 12:04
Jeżeli chodzi o magazyn to daj spokój. Sami narzucają sobie takie tempo żeby później mieć z 20 min przerwy,nie myślą do przodu że za rok czy dwa będzie czas skrócony na załadowanie tira .typowi hapacze bez mózgu ci którzy tak robią
trelelele 2017-03-05 21:09
jakie relacje miedzy pracownikami ,,,,,, ja na konf nie wiem jak polowa ludzi na imie ma bo czasami z nimi przerwe mam :D:D sniadaniowa oczywiscie :D bo o innej nie mam owy :D
. 2017-03-07 19:42
Srebrny wilku nie wstyd ci przed rodziną ,ze jesteś kapusiem
, 2017-03-09 19:59
Makrela to największa plotkara pl w bridgestone
mama 2017-03-12 17:06
Witam
Chciałem za pytać jak się pracuje w dziale utrzymania ruchu dokładnie Technik Elektryk
Teraz właśnie szukają takiej osoby na takie stanowisko
Może ktoś napisać jak tam się pracuje w tym dziale i jaka płaca jest
qwertyuiop 2017-03-14 17:24
Płaca? Na początek 18 PLN/h czyli z premiami ok 2700 na rękę, chyba że trafisz na zmiany, to dostaniesz dodatkowo na rękę ok. 600-700 PLN (pierwsze kilka-kilkanaście miesięcy to szkolenie, praca tylko na dzień). Na zmianach system pracy 3 dni 12h (7-19), 3 dni wolnego, 3 dni 12h (19-7), 3 dni wolnego

Praca? Zależy gdzie trafisz. Teraz wprowadzają nowy system pracy i nikt nie wie co będzie, wszędzie pesymistyczne nastroje. Ogólnie technicy dzienni: usuwanie trudniejszych awarii ale na swoim wąskim obszarze, dbanie o stany magazynowe części na "swoim" obszarze, wprowadzanie modyfikacji na "swoich" maszynach. Technicy zmianowi: usuwanie awarii na wszystkich maszynach w całym zakładzie, utrzymanie ciągłości ruchu 24 godz na dobę.
mama 2017-03-14 21:16
Dziękuje kolego za bardzo wyczekujące informacje.
Powiem szczerze, myślałem że koło 4 tys zł dostanę na rękę.
Pozdrawiam
qqq 2017-03-15 13:19
po szkoleniu dostaniesz koło tego pracując na zmianach
k 2017-03-16 11:22
A jak sprawa ma się na stanowisku operatora maszyn? Ciężko jest? I jakie w ogóle tempo, stres?
Bartek 2017-03-19 01:00
Tr
Art 2017-03-19 01:19
Robota jak robota napewno nie tak ciężka jak np.w budowlance.Ogólnie dużo zależy od działu i maszyny na jaka się trafi jedni mają ciężej drudzy lżej .Najgorsze jest to wymyślanie tych cwaniaków , którzy nie pracują na maszynach tylko siedzą w biurach, ogólnie jest coraz gorzej ludzie non stop się zwalniają a powód jest taki ze robimy coraz więcej pracujemy za trzech A pieniądze wciąż te same.Zero jakichś konkretnych podwyżek,wyszkola Cię na 1 maszynie I tam już zostaniesz,a stawka za godzinę nigdy się już nie zmieni, a jeśli sam będziesz zgłaszał chęci do szkolenia się na innym stanowisku, co jest podstawą do podwyższenia stawki godzinowej odpowiedzą Ci tak:nie ma takiej potrzeby.Zero perspektyw.Pracuje tam 8 lat i nie polecam...
Art 2017-03-20 00:20
Dodam jeszcze ze gnoja Cię za wszystko co wg.nich jest zle czyli np.masz zapieprz na maszynie lub maszynach ja np.Pracuje na 2 maszyny i przy tym planie prod.który jest ciężki do ogarnięcia oni czepiają się ze np.jest syf bo nie posprzatales itd. A jesli ty zwolnisz maszyny i wezmiesz sie za porządki to usłyszysz później ze jesteś nie wydajny i nie ma materialu, który jak Zwykle jest potrzebny.Ludzie którzy siedzą w biurach nie mają pojęcia ile człowiek poświęca, by słupki sie zgadzaly, ale mimo starań na większości działów, I tak przydupasy mają najwyższe premie za wkład choć mają najwyższe stawki i wciąŻ sciemniaja.Jeśli nie masz wyjscia to przyjdź tu.A jeśli nie masz kredytu to poprostu szukaj czegoś innego.Niegodziwa placa ,pracujez non stop 7dni pod rząd I 2 dni wolne,znaczy 1,5 jeśli po ostatniej nocce chcesz się przespać. Zapomnij że będziesz miał kumpli, zapomną o Tobie bo przecież Ty co weekend w pracy.Poswiecasz wiele, a niewiele za to otrzymujesz. . .
OLLLO 2017-03-20 10:55
A JAK WYGLĄDA PRACA W BIURACH?
H 2017-03-21 04:49
Leżą i kwiczą
jhxj 2017-03-21 18:43
Jak wygląda praca na Magazynie ? Włanie pojawiła się oferta ? Jest napisane ze prawo jazdy jest wymagane. Oco chodzi ? Dziekuje za ODP.
Adam 2017-03-21 20:38
A czy jako elektryk od razu po szkole jest szansa na zatrudnienie? I czy w ciągu powiedzmy tych kilku miesięcy szkolenia są ludzie tj. elektrycy którzy pomogą mi się wdrożyć na początku czy raczej każdy z nich jest tak zabiegany że będzie ciężko coś podłapać i się usamodzielnić?
Mag. 2017-03-22 14:05
Prawo jazdy jest wymagane dlatego że operatorzy pracują na wózkach widłowych i wskazana jest umiejętność poruszania się pojazdami mechanicznymi, a z tym bywa różnie u nowych pracowników
nowy 2017-03-26 23:54
hej,
powiedzcie mi jak to jest na początku pracy. od razu zaczyna się systemem zmianowym czy jest jakiś czas na jedną zmianę?
qqqq 2017-03-28 14:49
na początku masz tzw. orientation jakies 2-3 dni chodzi się wtedy na rano potem trafiasz na brygadę i jazda 3 zmianowa
nowy 2017-03-28 15:56
dzięki za informację :)
. 2017-04-05 20:05
WILK donosił jeszcze za komuny stary komuch i zostało mu to do dzisiaj...
kk 2017-04-05 21:27
Jak jest na produkcji jeśli chodzi o zapylenie czy temperature w miejscu pracy? Jakieś warunki szkodliwe?
Ściemniacz 2017-04-14 19:48
Zależy gdzie trafisz. Szkodliwego nie ma bo w firmie wręcz warunki sterylne._(smrod brud i zapylenie)a na Ciechocinku dopiero jest świetnie,tym bardziej latem przy temperaturze z 30 stopni. Byłem pracowałem i stwierdzam że nigdy więcej nie podejmę pracy z takim systemie bo te pieniądze nie są adekwatne do tego co się traci.
upa 2017-04-25 08:20
Nie przeszkadza wam , że obywatele spod innej bandery u was robią i powoli zajmują co wasze psując wasz porządek? oni się organizują a wy co?
lol 2017-05-01 19:23
a my robimy swoje a co niby
miki 2017-05-02 19:44
to skoro są lepsze oferty to po co tam pracujesz...
Jaki zarząd 2017-05-03 15:14
Faktycznie jest ich coraz więcej nawet na ulicach, a kto u was zarządza chyba nie Polacy, że tak innej banderze pomagają, a naszych traktują jak traktują?
Mmm 2017-05-05 12:36
Czy warto pracować w Bridgestone
kołchoźnik 2017-05-05 21:45
Nie!
Mlody pracownik 2017-05-08 00:19
Pracuje tam juz 9 miesiác wiec podam kilka powodòw za i przeciw:
- 7 dniowy tydzien pracy i jeden weekend wolny bardzo uciazliwy system pracy ktòry bardzo oslabia organizm i wybija z rytmu cz)owiek czuje sie.wiecznie.zmeczony i senny oraz rozdrazniony
-bardzo niesprawiedliwe wynagrodzenie oraz mozolne proszenie sie o podwyszke ktora dawno sie nalezy za zdobyte punkty za opanowane maszyny
-bardzo toksyczna atmosfera wsrod.pracownikow na.przerwach oczywiscie sa wyjatki
- mistrzowie nieprofesjknalni daja ci do zrozumienia ze masz.spadac.i nie zawracac im [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] br /> -comiesieczne szkolenie.2 godzinne.na ktorym podaja wyniki fabryki oraz propagande zakladowâ. Powtarzaja to co miesiac jaka.to wspaniala.fabryka. i jakie to mamy szczescie tu pracowac
-zapomnij.ze.na.30 min. Przerwie porozmawiasz zpracownikami nikt sie nie.odzywa bo przy stoluwce sa biura i drzwi sa zawsze.otwarte i mistrz slucha a na scianie.telewizor 42 cale ale nie.obejrzysz na nim nic bo ciagle.wyswietlana jest propaganda fabryki cele i zalozenia
-placa ja zarabiam okolo 3000 czy to duzo za 192 h w miesiacu
- zaklad daje mozliwosc wykupienia multisport i medicower ale na jakies sporty niestety nie bedziesz mial juz sily
- latem bardzo wysokie temperatury przy maszynach smrud brud i pot na jajach :)
-w calej fabryce sa uklady nie ma przejrzystosci nie wiesz za co ci zabieraja premie za co nie dostales dodatku za wklad dlaczego ty zawsze masz isc na najgorsza maszyne
-ja juz mam dosc czuje sie pobity i w pulapce jutro ide na 6 rano i musze wstac o 4 zeby dojechac na czas wiem wiem stary zuc ta prace i uciekaj z tej firmy. Zrobie to jak znajde inna prace a puki co rachunki trzeba placic.
Menager alkoholik 2017-05-08 23:39
Ja kilka lat siedziałem w tym syfie,dziś pracuje od poniedziałku do piątku za mniejsze pieniądze ale stwierdzam że nigdy nie zgodzę się na taki system który zniszczył mi przyjaciół i rodzinę -pieniądze nie były złe ale nie wartę tego.A ludzie w biurze zastanawiają się dlaczego pracownicy produkcji uciekają. sami idźcie na 7 dni A nie W piątek o 16 nie ma już nikogo bo każdy patrzy gdzie się nahlac
sas 2017-05-10 07:56
ale się napracowałeś(aż 9 mc-rewelacja)
lol 2017-05-10 19:20
@sas i co w związku z tym? Z tekstu i tak wynika że nadal tam pracuje
sas 2017-05-11 12:27
Z tego wynika,że jego marna wypowiedź jest mało prawdziwa.Nie wiem na jakim dziale pracuje,ale tam gdzie ja jestem przerwa trwa 30 min i można swobodnie pogadać,przychodzę do roboty i robię swoje(nie jestem żadnym liderem)i nikt się mnie nie czepia.
lol 2017-05-11 22:15
no to widać że to ty mało wiesz bo jest znaczna różnica na jakim dziale pracujemy
sas 2017-05-12 15:45
Jak przychodzisz do pracy pracować, to nie ma różnicy-rób swoje
lol 2017-05-13 11:35
no i taka odpowiedź ma sens a nie wytykanie że chłopak nie ma racji bo pracuje na innym dziale lub brygadzie
Gustaw 2017-05-16 12:39
Lepiej na pewno nie będzie. Było bardzo dobrze przed 4ro brygadówką , przy wejściu 4ech brygad też źle nie było ale to... 2-3 lata temu. Od ponad roku dzieje się źle. Japońska firma z Polską mentalnością czyli jak najwięcej uciąć operatorom by przełożeni mogli pokazać że się wykazują i mogli otrzymać pokaźne premie. Nie wspomnę już o luksusowych samochodach na wyłączność z brakiem limitu paliwa. Auta za około 100tyś a w tym roku firma zakupiła już 6 takich. HR i menagerowie powinni zdać sobie sprawę z tego że po zmianie premiowania zabrali ostatnią rzecz trzymającą pracowników w tej firmie. Czyli?? Dobre zarobki. Co z tych podwyżek jak operator ze stażem 5ciu lat z najwyższą stawką godzinową teraz potrafi zarobić mniej niż w okresie szkolenia na najniższej stawce. Zarobki potrafią być o około 600 zł niższe niż kiedyś. Przełożeni i menagerowie się tym nie przejmują ponieważ są na stałych pensjach i ich to nie dotyczy a im więcej zaoszczędzą tym większe premie i prezenty sami dostają. Trzeba zdać sobie sprawę że my nie pracujemy tak jak oni 5 dni w tygodniu tylko 7 + nadgodziny i wekendy półtora dniowe. Kolejną sprawą o których się słyszy ostatnio to wypadki przy pracy których nie ma. Uszkodzenia kręgosłupa , skaleczenia a nawet złamania które nie są przez osoby nie kompetentne do podejmowania takich decyzji nie kwalifikowane jako wypadek przy pracy. Na samym dziale cięcie w ostatnim czasie ponad miesiąca doszło do 5ciu wypadków przy pracy po których nie ma śladu. A dlaczego? Bo po takich zgłoszeniach utną premię. Są to poważne uchybienia które prędzej czy później obiją się głośnym echem o PIP. Jeszcze 2 lata temu operatorzy byli zadowoleni z pracy w tej firmie. Teraz w wielu przypadkach sytuacja się zmienia i wielu operatorów szuka innej alternatywy i nie zależy mu tak na tej pracy jak kiedyś. Brak motywacji , a przy braku motywacji odbija się to wielu przypadkach na produkcji w konsekwencji na jakości opon i szczerze to nikt nie wiem jakie teraz tak na prawdę opony - jakiej jakości wychodzą z tej fabryki - bo po zmianie premiowania każda opona odrzucona to radykalna zmiana w pensji. Ale nad tym się nikt nie zastanawia bo liczą się tylko słupki i wyniki które często są nie do zrealizowania , zwłaszcza na maszynach które ciągle ulegają awariom ponieważ naprawy są często dokonywane na sztukę. Gdy byli japończycy było całkiem inaczej. Trzymali się swoich zasad i na pierwszym miejscu było bezpieczeństwo i jakość. A teraz? Teoretycznie powinniśmy pracować wg standardów i z zachowanie zasad BHP. Piszę teoretycznie bo przy tych założeniach produkcyjnych jest to nie możliwe i wszyscy o tym wiedzą ale przełożeni udają że nie wiedzą a gdy coś się stanie to jest i tak wina operatora a góra ma czyste ręce. Dobrze wiedzą że gdyby pracować ze standardami to połowę tego co teraz może udałoby się wyprodukować. Jak tak dalej będzie to za 4-5 lat nie opony a prezerwatywy co najwyżej będzie można tu produkować. Reasumując zastanów się dobrze czy chcesz tu pracować. Ja po 5ciu latach pracy nie posiadam już żadnej motywacji. Robię co do mnie należy przez cały miesiąc i coraz mniej zarabiam a coraz więcej się ode mnie wymaga i obawiam się o swoje zdrowie bo jak coś mi się stanie to każdy ręce umyje i albo powie że to moja wina albo wyniosą mnie za bramę i powiedzą że wypadek nie był w pracy. Jak na razie brak nadziei na polepszenie już nie mówię o powrocie do warunków sprzed 2-3 lat. To już nie jest Japońska firma tylko polska bo to co nam wpajano jeśli chodzi o zasady pracy i warunki odeszło w niepamięć i panują polskie zasady. 130% normy dziś , jutro 140% itd. A po 5ciu latach zarobki na poziomie 3000 zł to żadna rewelacja w tym systemie pracy w którym miesiące mijają jak dni i brak jakiegoś normalnego życia. Rozpisywano się kiedyś o związkach zawodowych. Gdyby teraz to się odbywało to większość pracowników byłaby chętna. Bruksela i Japonia nie wie co tu się wyrabia bo gdyby tak było to dawno by się zainteresowali tym bo przy obecnych rządach przyszłość bridgestone stargard może spotkać los stoczni szczecińskiej ze strajkami włącznie. Miłej pracy rodacy , dla dobra narodu.
Adam 2017-05-16 22:18
Czy jako elektryk od razu po szkole jest szansa na zatrudnienie? I czy w ciągu powiedzmy tych kilku miesięcy szkolenia są ludzie tj. elektrycy którzy pomogą mi się wdrożyć na początku czy raczej każdy z nich jest tak zabiegany że będzie ciężko coś podłapać i się usamodzielnić?
Kibol 2017-05-18 21:20
nie ma szansy, po szkole nic nie umiesz !
Basia 2017-05-19 07:38
Czy kobiety na produkcję u was przyjmują? Jakie warunki pracy, dla kobiety się nadają?
lol 2017-05-20 19:03
na produkcji nie ma kobiet, nie wyobrażam sobie nawet by dźwigały te opony lub pchały wózki z nimi :) jedynie są w laboratorium ale nie wiem jakie tam są wymagania i rekrutacji chyba nie ma
Basia 2017-05-24 20:04
ale mają być Kobiety, mają przyjmować Kobiety na produkcję
lol 2017-05-25 21:06
a to nic mi na ten temat nie wiadomo
Zostaw swoją opinię o BRIDGESTONE - Poznań
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie BRIDGESTONE