Opinie o KLIMA-VENTA Sp. z o.o. Sp.k. w Wrocław

Poniżej przeczytasz opinie aktualnych i byłych pracowników o pracodawcy KLIMA-VENTA Sp. z o.o. Sp.k.. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie KLIMA-VENTA Sp. z o.o. Sp.k. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Doradcy techniczni dla firm

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o KLIMA-VENTA Sp. z o.o. Sp.k. w Wrocław

DC3

Żeby pracować w tej firmie trzeba mieć naprawdę twardy (usunięte przez administratora) Na minus - atmosfera - z rodzinną nie ma to za wiele wspólnego. Na plus - Pan Michał - małomówny protagonista, z którym można było zawsze pogadać o problemach i potrzebach. Załogę busów tworzą prości ludzie, których da się lubić. Z pracownikami biura lepiej nie mieć za wiele wspólnego.

Monter 2
@Monter

Jak nie wszyscy? Właśnie wszyscy, tylko niektórzy bardziej :) wiadomo przecież że chodzi o dwie osoby, które się najbardziej poświęcają. Może dlatego że nie mają wyboru.

Maria Nowy wpis

Weszłam sobie na ich stronę internetową i znalazłam ogłoszenie na stanowisko specjalista ds zakupów. Firma napisała, że chcą od kandydatów min. 2-letnie doświadczenie na podobnym stanowisku. A czy wlicza się w to staż? Bo ja w sumie mam te 2 lata, ale w tym 6 miesięcy stażu na takiej posadzie.

Aleksandra
@DC3

Możesz napisać coś więcej o tych pracownikach biura? Takiej właśnie pracy szukam i chciałabym się dowiedzieć czy ta atmosfera jest do zniesienia?

Monter
@Aleksandra

Może nie wszyscy, ale większość to bardzo fałszywe osoby, które plotkują między sobą na siebie nawzajem. Dodatkowo są dość blisko szefostwa i zwyczajnie lepiej niektóre opinie lepiej pozostawić dla siebie, żeby nikt dalej tego nie powtarzał. Może udają, że są przyjaciółmi wszystkich, ale tak nigdy to nie działa. Czy atmosfera jest do zniesienia? Odezwij się do byłych pracowników i zapytaj.

Monter 2 Nowy wpis
@Monter

Kornelia

Napisał ktoś wcześniej, że przybywa obowiązków pracownikom natomiast zarobki stoją w miejscu. Były jakieś podwyżki w związku z inflacją? Jak oceniacie możliwość rozwoju? Pracodawca inwestuje w jakieś szkolenia?

Taco Nowy wpis
@Kornelia

Inwestuje... ale w swoje wakacje I gadżety. Otoczył się podobnymi ludźmi, którzy przyklasną każdej decyzji byle odsunąć od siebie odpowiedzialność. Pracownicy są obarczani błędami wynikającymi z decyzji szefostwa. Wiecznie się im mówi że jest ciężko a potem jedzie na wakacje.

Majka Nowy wpis
@Taco

Ale za te błędy to jakieś kary są czy jak to działa? Jest tam ktoś kto potrafi wesprzeć innych i zmotywować do pracy? Czy poza szefostwem nie ma osób zarządzających?

Z jakich powodów pracownicy kończą współpracę z KLIMA-VENTA Sp. z o.o. Sp.k.? Czy sami rezygnują ze współpracy, czy są zwalniani?

DC3

Powód jest jeden: obowiązków przybywa, a zarobki stoją w miejscu.

Masz już za sobą rozmowę kwalifikacyjną w firmie KLIMA-VENTA Sp. z o.o. Sp.k.? Zostaw komentarz z opisem swoich doświadczeń. Jakich wskazówek mógłbyś udzielić osobie, która wybiera się na rozmowę w tym miejscu?
logo firmy Dział Ogród -Sprzedawca
Wodzisław Śląski
Ruta Sp. z o.o.
logo firmy Account Manager
IQFM Sp. z o.o.
logo firmy Serwisant rowerowy
Dorota

Piszą, że zatrudniają przez cały rok, ale oferta dla montera na stronie jest z października. Ale mąż mówi, że wyśle papier, tylko pytanie, ile się zarabia? Kwot jakoś nie podajecie, a to ważniejsze w dobie inflacji od tego, czy spółka jawna czy komandytowa.

Jak się pracuje z ludźmi z KLIMA-VENTA Kochel Sp.j.?

wiem

Takiej firmy nie ma - administracja GoWork, która sama zadaje te pytania powinna sprawdzać takie informacje.... Firma od kilku lat jest spółką z o.o. sp.k. Warto poprawić GoWorku...

Krystyna
@wiem

poza zmiana z Sp.j. na z o.o. sp.k. to były jakies zmiany przez te lata ? skoro tak to wypominasz w swoich postach to liczę na duże zmiany ?? ?

@Krystyna

Firma owszem zmieniła spółkę, ale dużych zmian organizacyjnych nie było. W ostatnim półroczu zwolniło się sporo pracowników. Atmosfera była dość nieprzyjemna. Firma nie zastanawia się dlaczego ludzie zaczęli uciekać tylko obarczyli poczuciem winy zwalniających się pracowników. Jeśli nie czuć siły zespołu i wsparcia dla pracowników nawet na poziomie komunikacji ciężko budować zgrany zespół.

gwardia
@były pracownik

Pozostały te osoby, u których kregosłup moralny nie istnieje. Dla szefostwa i kierowników honor, uczciwość i szczerość oraz prawda to coś abstrakcyjnego.

@gwardia

@gwardia niestety to prawda. Osoby najbliższe szefostwa są największymi hioktytami i najbardziej na szefostwo nadają. Dziwne, że za bycie szczerym można oberwać, co w zasadzie jest uczciwsze dla firmy.

run
@były pracownik

serio, ludzie, że wam się tak chce tu wypisywać. Piszecie o kręgosłupach a sami wylewacie pomyje w necie. Zero godności. Masz coś do kogoś to mu to powiedz, a nie chowasz się za monitorkiem. Odszedłem i ide dalej, po co to wywlekać, serio...

@run

Dokładnie takiej odpowiedzi się spodziewałem :) Wystarczy nieprzychylnie wystawić komentarz o pracodawcy i kontrą jest tylko atak. Czy może lepiej merytorycznie odnieść się do komentarza byłych pracowników?

wiadomo
@były pracownik

Jakże zaskakujące jest to, że nieprzychylne komentarze pojawiają się zawsze po odmowie współpracy z GoWorkiem ???? Telefon był w zeszłym tygodniu - odmowa - i tuż po nim nagle kilka komentarzy wpadło... Oczywiście zaraz pojawi się jakaś kontra, bo przecież najlepszą obroną jest atak.

@wiadomo

Ale ja pracowałem w firmie, nie jestem związany z GoWork. Czy tak ciężko przyjąć do wiadomości, że niektórzy mają potrzebę wystawić komentarz po zakończonej współpracy? Popracujcie nad marketingiem, bo wszędzie tylko emocjonalne komentarze. Polecam porpacować nad profesjonalną komunikacją firmy w internecie.

Cukiereczki
@wiadomo

Opinie są powtarzalne od lat, a Wam się wydaje, że są takie bo nie zaplaciliscie paru złotych? Mierzycie swoją miarą, a ta jak widać jest wypaczona. Firma jest nastawiona na wyzysk i świadczą o tym kolejne opinie (usunięte przez administratora) pracowników. Kłamstwa idą w parze w niekompetencją. Boicie się dobrych prscowników, bo obnażają Wasze braki, więc ci zastraszeni lub bez alternatyw. Wasi byli pracownicy tylko się uśmiechają na pytania o Was.

Paulina
@Cukiereczki

A czy to przypadkiem nie powinno być odwrotnie? Bo skoro z opisu wynika, że słabo tutaj z warunkami to nie powinni się cieszyć, że ktoś z kompetencjami pociągnąłby firmę w górę? To jaka tutaj jest strategia i ewentualna perspektywa na przyszłość w takim razie?

@Paulina

W tej firmie można popracować max rok, nabrać doświadczenia i pójść dalej. Wymagają dużego zaangażowania, a niekoniecznie idą za tym odpowiednie finanse i benefity. A jaką firma ma strategie? JanuszPol, pozatrudniać młodych ludzi bez dorobku, z niski oczekiwaniami, tacy co będą ciężko pracować albo ludzi którzy mają niską samoocenę i nie będą kwestionować szefostwa. Tak to jest, pracownik ciśnie, żeby jakoś żyć, a szef jedzie na 5 wakacje w tym roku i jeszcze powie, że się za mało się angażujesz. Tyrka, nie polecam.

Jak w KLIMA-VENTA Kochel Sp.j. wyglądają możliwości ewentualnego awansu na wyższe stanowiska?

klient

Firma zmieniła spółkę jawną na sp. z o.o. sp.k. już jakieś dwa lata temu, warto GoWorku aktualizować takie dane, przy zadawaniu pytań od waszych administratorów...

DM
@klient

Ale szefostwo nie zmieniło mentalności

Paulina
@DM

A jaką mentalnością się przejawiają, że to podkreślasz? Do dziś żadnych zmian odnośnie tego?

Jakie są warunki zatrudnienia w KLIMA-VENTA Kochel Sp.j.?

Słabe

Bardzo kiepskie. Obcinanie godzin. Wieczne pretensje. Cześc wypłaty w kopercie.

Damian

I ty o tym tak otwarcie piszesz? :D Bardzo mądre podejście. To była inicjatywa firmy?

opinie#
@Damian

Nie każda opinia tu wystawiona jest wiarygodna i nie masz pewności, że pisze ją pracownik czy były pracownik, który poczuł się dotknięty wypowiedzeniem nawet, jeśli było ono zasadne. Tu każdy jest anonimowy i nie ma wpływu na to, co i jak pisze.

Zofia
@opinie#

Racja.. a jak to wygląda przy tej opinii? Faktycznie ucinają godziny? :)

Eska

Hej! Po ile godzin pracuje się w Klima-Venta? Można liczyć na pracę we Wro, czy same delegacje? Dzięki za odpowiedzi :)

praca
@Eska

Polecam skontaktować się bezpośrednio z firmą. To chyba zależy od stanowiska na jakie się ubiegasz. Ja tak zrobiłem i już wszystko wiem :)

Zadowolony pracownik

My tu sobie pracujemy i nawet nie mamy świadomości że byli pracownicy piszą swoje żale. Na szczęście jest ich tak niewielu ze wiadomo o kogo chodzi. (usunięte przez administratora) Kto chce wiedzieć jak sie pracuje w Klima-Venta niech przyjdzie do pracy a nie słucha rozzalonych którym brakuje naszego zespolu, tak i atmosfery bo nigdzie indziej takiej nie ma!

Pozdrawiam
@Zadowolony pracownik

Niewielu... W tej firmie imiona ludzi ciężko zapamiętać bo jest taki przemiał ludzi w biurze.

@Pozdrawiam

Tak szybko odchodzą czy zostają zwolnieni? Chodzi o to że wypłaty są zbyt niskie i przez to jest problem z rotacją w pracy? Podpowiesz mi, bo chciałem wysłać CV i trochę się przestraszyłem.

bolo_ws
@Tomasz

Tomasz żeby zostać zwolnionym w tej firmie trzeba być naprawdę mistrzem ????. Ludzie odchodzą z różnych powodów. Ja po prostu chciałem spróbować czegoś innego, bo w klimavencie głónie duże budowy. Ale samą pracę wspominam pozytywnie. Wiadomo bywa różnie ale nie oszukumy się wszędzie jest dobrze gdzie nas nie ma. Więc serio wysyłaj cv i sam się przekonasz.

@bolo_ws

Dzięki za info. Mam zamiar tak zrobić. Wiesz może na jakiej umowie zatrudniają teraz nowych pracowników? Bo szczerze to zlecenie by mi nie odpowiadało tylko coś bardziej stabilnego.

@Zadowolony pracownik

Niewielu? Z kadry inżynierskiej nie macie obecnie nikogo kto by miał staż w firmie dłuższy niż rok. Praktykanci? Oni też czekają ba okazje by móc zacząć się rozwijać, ale w kv to niemożliwe. Wszyscy Rezygnują z tej wspaniałej atmosfery? Rezygnują z tych wspaniałych warunków? Mówicie i obiecujecie jedno a robicie drugie. Każdy kto się szanuje idzie dalej a klimaventa stoi. Dlaczego usuwane są komentarze, które są prawdziwe ale dla was niekorzystne? Teraz niektóre odpowiedzi wyglądają jakby były nie na temat. To wszystko składa się na obraz nędzy i rozpaczy, bo nawet nad tym nie panujecie. Firmy klimaventa należy zdecydowanie unikać.

BP

Kłamstwa już na rozmowie kwalifikacyjnej. Kierownictwo z innych branż, zero wiedzy w swoim dziale. (usunięte przez administratora) Atmosfera? Moim zdaniem fatalna. Teatr. (usunięte przez administratora) Dużo delegacji 8 słabe warunki na wyjazdach

@BP

Co takiego ci zaproponowali na rozmowie kwalifikacyjnej i potem nie dotrzymali słowa? Przecież zwykle wszystko jest na umowie, którą podpisujesz, więc wiesz jakie są warunki. Ile wyciągniesz za te 210 godzin?

BP
@Tomasz

Np umownie miesiąc okresu próbnego a później przeciąganie do 3 mc i tekst że nie zanotował sobie, że miał być miesiąc. Umowa miała być dużo wyższa niż najniższa krajowa a po okresie próbnym nie było mowy o innej niż najniższa a reszta w kopercie. Za 210h tyle że w tym miesiącu za 160h miałem więcej w nowej firmie :)

Marzena
@BP

Ja bym tego kłamstwami nie nazwała, ale raczej celowymi manipulacjami. Mega słabo! Dobrze że tam nie pracujesz :)

kandydat
@Tomasz

3 miesiące próbnego jak zresztą wszędzie ale obiecanki że pensja będzie wysoka a na umowie najniższa krajowa

@kandydat

Na umowie najniższa krajowa? Warunki zatrudnienia ustala się przed zatrudnieniem. Wszystko zależy od nas samych. Na jakie stanowisko aplikowałeś/aś?

Pozdrawiam życzliwych... są rozmowy, są podwyżki i są benefity :) najlepiej samemu się przekonać a nie zawierzać opiniom pod zmyślonymi pseudonimami

Zmyślony pracownik
@pracownik

W tej firmie na rozmowie o podwyżkę słyszy się tylko, że firma przechodzi ciężki okres. Później rzucasz papierami, bo inni pracodawcy oferują naprawdę dużo więcej niż Michał.

@Zmyślony pracownik

Czyli co? Podwyżek brak? Może trzeba wykazać trochę zrozumienia, bo przez pandemie dużo firm ma ciężki okres. Jakieś premie dają, czy też słabo w tym temacie?

@pracownik

Jak pseudonim to wiadomo, że zmyślony. Nie wiem czego ty byś chciał. Jest ochrona danych osobowych i nie można podpisywać się imieniem i nazwiskiem. Jak już wspominasz o benefitach to napiszesz jakie są?

dawids
@Tomasz

Jest pakiet medyczny i ubezpieczenie. Do tego są imprezy firmowe, ogniska.Najlepiej sprawdzić u źródła taka prawda...

Serio?
@dawids

Ognisko to jest to, czego wszystkim potrzeba. Namówiłeś mnie.?

Borys
@Tomasz

Nie dają. Przynajmniej na razie.

Borys
@Tomasz

Imprezy są dla pracowników. I prywatnie można iść do lekarza.

@Serio?

Ha, ha, ognisko najważniejsze, nie? Co tu sie dziwić. Ludzie chcą nie tylko zarobić ale też się zabawić. Będziesz aplikować? Jak tak to daj znać na jakie stanowisko i jak ci poszło ;)

olaf

Brak

john
@Tomasz

Dają jeszcze wczasy pod gruszą.

Tomasz

Nie jestem Aśka tylko Tomasz. I nie podszywam się pod nikogo. Szukam pracy dlatego pytam o warunki. Na święta dadzą jakiś dodatek do pensji. Wiesz coś?

Pozdrawiam byłych ;)

Realia w firmie : (usunięte przez administratora) - Brak benefitów. - Cały rok delegacje.

@Pozdrawiam byłych ;)

Czy jest możliwość wynegocjowania wyższej kwoty na umowie o pracę? Czy jest prywatna opieka medyczna?

giejot
@Kandydat

Zawsze jest mozliwość negocjacji, wystarczy porozmawiać. Nie trzeba "rzucać wypowiedzeniem" jak twierdzą inni... Jest ubezpieczenie grupowe oraz pakiet medyczny.

asia
@giejot

to czemu sama tak zrobiłaś?

giejot
@asia

zmieniłem branżę

Lidia

Firma zajmuje się projektowaniem oraz wykonawstwem nowoczesnych systemów wentylacji, klimatyzacji i chłodnictwa. Spółka została założona w 2007 roku. Zastanawia się, jak wygląda w tym miejscu rozmowa o podwyżkę, czy jest sens chodzić i rozmowawiać na ten temat? Będę wdzięczna za odpowiedź pracownikowi KLIMA-VENTA.

Instal
@Lidia

Zawsze warto rozmawiać. Firma nie jest korporacja więc mają elastyczne podejście do pracownika, ale żeby mieć dobre relacje z szefostwem trzeba też wykazać swoje zaangażowanie. Ja zmieniłem miejsce zamieszkania, ale już wiem ze takiej atmosfery nie znajdę nigdzie. Na zarobki w K-V nigdy nie narzekałem.

@Lidia

Nie ma sensu. Usłyszysz tylko, że firma przechodzi "gorszy okres" i na tym się zakończy. Podwyżkę dostaje się w tej firmie rzucając wypowiedzenie. Radzę unikać.

Co jaki okres czasu w KLIMA-VENTA Kochel Sp.j. można ubiegać się o podwyżkę?

????

Podwyżka jest możliwa tylko w momencie jak rzucenia wypowiedzenia.

imek
@????

Ja mam inne doświadczenie bo są podwyżki i jak pójdziesz porozmawiać tez

sznyt

Pracowałem w firmie ponad 2 lata, zmieniła mi się sytuacja i musiałem zrezygnować... polecam bo ja wspominam pozytywnie.

Rafałg

Unikać!Ne trzymają się ustaleń.Zła atmosfera.Delegacje.

Danuta
@Rafałg

Czy kwestia delegacji była omawiana na rozmowie wstępnej? I czy za delegacja są wypłacane diety?

Rafałg
@Danuta

Nie

???
@Rafałg

dziwne że byłeś zaskoczony delegacjami bo w tej branży to raczej normalne wystarczy wejść na ich FB i zobaczyć gdzie mają realizacje bo piszą o tym często trochę rozumu i będzie mniej rozczarowania

Arek

@Pozytywnie Może wiesz jak przebiega rekrutacja w firmie? na co warto zwrócić uwagę?

klimkk
@Arek

teraz szukają ludzi z doświadczeniem, więc jak znasz się na HVAC to wysyłaj. mają dość niestandardowe podejście co mi pasuje - szukają ciekawych ludzi i do nich dostosowują stanowisko, oczywiście ramowe obwiązki są z góry narzucone ale chodzi o wykorzystywanie swoich mocnych stron w pracy zespołowej to mnie przekonało

Danuta
@klimkk

Bardzo dziękuję, że napisałeś. Powiedziałeś, że Klima-Venta poszukuje obecnie pracowników z doświadczeniem, a na jakie konkretnie stanowisko i gdzie można wysyłać CV? Możesz napisać coś więcej o tej pracy? Dziękuję.

klimkk

Byłem na rozmowie, pierwszy raz spotkałem się z tak merytorycznie przeprowadzoną rozmową. Jestem pod wrażeniem! Czekam od nich na informację czy rozpoczniemy współpracę. Ja jestem na TAK

Jak wygląda aspekt współpracy ze studentami w KLIMA-VENTA Kochel Sp.j.? Chętnie zatrudniają?

Pozytywnie

Hej z tego co wiem to przychodzą studenci na praktyki, jak ktoś sie sprawdzi to często zostaje na dłużej. O aktualnym stanie musisz pytać w biurze, najlepiej zadzwoń do firmy.

Zostaw merytoryczną opinię o KLIMA-VENTA Sp. z o.o. Sp.k. - Wrocław

• Jak się pracuje w KLIMA-VENTA Sp. z o.o. Sp.k.?

Zobacz opinie na temat firmy KLIMA-VENTA Sp. z o.o. Sp.k. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 8.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w KLIMA-VENTA Sp. z o.o. Sp.k.?

KLIMA-VENTA Sp. z o.o. Sp.k.
2.6/5 Na podstawie 12 ocen.

KLIMA-VENTA Sp. z o.o. Sp.k.