Opinie o Skanska S.A. w Kielce

Poniżej przeczytasz opinie obecnych i byłych pracowników o pracodawcy Skanska S.A.. Zobaczysz poniżej również opinie kandydatów do pracy w Skanska S.A. o rekrutacji.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Skanska S.A. w Kielce

Może ktoś wie o nowych ofertach pracy w firmie?

badylarka

Do etyki wybiera się ludzi uczciwych, niestety teraz alkoholik i przyszły rozwodnik będzie doił dalej szweda . Szwedzie zejdź na ziemie obudź się ze snu a Kraków to twoja porażka , a może być jeszcze gorzej. BUDOWY z województwa świętokrzyskiego dopiero pokażą minus na koniec ...... nawet skarpetki nie zostaną . Dałeś podwyżki tym co zostali a oni wydoją do końca budowę i będą przeciągać budowę jak tylko się da .... chodzi o PM emów. Panie Morison rozlicz Pan tych co przewodzą tym budowom na Cmielowie i Bałtowie , wygrali poniżej przyzwoitości i się teraz cieszą a koszty walą w Szweda...MILIONY MILIONY NA MINUSIE....

Zenek

Może ktoś nie potrafił spełnić oczekiwać pracodawcy?

juz nei w corpo

KOLEDZY nie ma sentymentu już do tego pracodawcy. To jedna obłuda kto może to niech już teraz szuka sobie nowego gniazdka i zostawi pracodawcę z ręka w nocniku to się taki prezesik corpo w końcu nauczy szanować pracowników .... .............. Karygodne zachowanie pracodawcy na zakończenie współpracy. Zamykana lokalizacja, zwolnienia grupowe i oferta, żeby pozostać do końca projektu. Obiecywany pakiet retencyjno-motywacyjny, odprawa plus jedna najniższa krajowa do odprawy. WSZYSCY. Po czym okazuje się, że osoby posiadające umowę na czas określony, nie dostaną przedłużenia na czas nieokreślony w przypadku gdy jest to 4 umowa, lub gdy łączny czas umów przekroczy 33 miesiące, tylko przedłużą do końca kontraktu. Niby legalnie z powiadomieniem PIPu, ale ja się pytam gdzie tu sprawiedliwość i wdzięczność? O 2 wypłatach odprawy i 1 najniższej krajowej mozna zapomnieć. Tak to właśnie w białych rękawiczkach nasz kochany szef rozstaje się z lojalnymi pracownikami. Etyka i fundamentalne slogany SKANSKA odchodzą w niepamięć. A myśleliśmy, że potrafią się zachować.. . Ci co zostali niby do końca budów zostaną i tak wydojeni ...

Inżynier Budowy

Pierwszy etap telefoniczny

Pytania o to co jest w CV plus ile chciałbym zarabiać, następnie negocjację czy podejmę się tej pracy za 2500 zł bo tyle tylko mają, po stanowczym nie koniec rozmowy i rekrutacji

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
logo firmy Spawacz MIG MAG TIG
Kielce
TEKTRUM Sp. z o.o. Sp. k.
logo firmy Przedstawiciel Handlowy
Kielce
Caldo-Wentylacja Sp. z o.o.
Justyna

Każda praca ma inny stopień odpowiedzialności i pewnie dlatego są zróżnicowane zarobki!!

SOKÓŁ

Panie Morison jak długo będzie Pan trzymał tych kręcących lody PM z Bogdana C i Piotra J oni Pana z torbami puszczą z tych teraz niekończących się budów kilka w świętokrzyskim straty proszę sobie pomnażać x 2 to będzie prawda na koniec budowy. Wyrzuciliście controlingowca który ściemniał ale na polecenia PM raportował księgowość kreatywną a wyszło szydło z worka .... że oferty były bardzo zaniżone żeby Skanska wygrała a PMi zgarnęli premię wysokie i co teraz .... stratę pokryje TATUŚ SKANSKA...

hero 1

Gdy kończyły się umowy, przełożeni nie raczyli informować, czy przedłużą umowy. Do ostatniego dnia nie było wiadomo czy zostanie przedłużony okres pracy. Część nie dostała umów, a część dostała na starych warunkach, czyli z pensjami poniżej krytyki, bez poprawki na inflację. Jak ma zachować się człowiek jeśli do samego końca nie może się dowiedzieć czy zostaje w firmie czy nie? Różnice w pensjach były spore. W jednym pokoju siedziały obok siebie dwie dziewczyny. Robiły to samo. Dostawały dwie różne pensje. Jedna zarabiała kwotę 2x, a ta obok kwotę 3x. Teraz to samo ma robić jedna dziewczyna za kwotę x. Twarda jest więc się sama nie zwolni. Czeka na obiecaną odprawę. Cóż za rozdźwięk w zarobkach.

Witam ... polecacie ta firme

oddychający pracownik

Ci co zostali to , pracują i się patrzy PM na ręce , a jak już nerw puści to się głośno wykrzyczy .co kto przygarnął.A może koledzy coś napiszą . W tym zamieszaniu można jeszcze coś skubnąć ...... Panie Morison daj Pan tu na Świętokrzyskie w końcu nadzorcę to Pan zobaczy co PM i poukrywali na tych 3 budowach jakie śmierdzące jajka są ukryte pod dywanem. To Pan zobaczy prawdzie STRATY nie setki a miliony złotych. A PM żyja jak lordy i nadal gnębią tych co pozostali...

jajo wielkie

nieudaczniki z Rzeszowa położyli firmę .S-M-G-J.

nie hipokryta

Jak pięknie omijano oprawo pracy w Skanska - czasami byłem w szoku jaka w firmie panuje hipokryzja. Na zewnątrz lansowaliśmy się na nie wiadomo jak przyjaznego pracodawcę który przestrzega prawo pracy itd. Natomiast prawda jest taka że nadgodziny były płatne do wysokości 33/miesiąc. Co z tego że inżynier je wyrabiał w ciągu dwóch tygodni - za resztę nikt nie chciał zapłacić. Pracownikom fizycznym płaciło się za 33 nadgodziny a resztę w akordzie (jakby nie zapłacił to by nie robili). Zlecenie pracy w godzinach nadliczbowych wystawiano na koniec miesiąca i dawano do podpisu pracownikowi z datą wsteczną z początku miesiąc a Prawo Pracy mówi że musisz poinformować o nadgodzinach co najmniej z kilkudniowym wyprzedzeniem - czyli jawne łamanie prawa z premedytacją...Korab był specjalnie do tego przygotowany. Jak nie chciał podpisać to go straszyli że nie dostanie całej pensji itd itp. Niektórzy mieli ryczałt za nadgodziny - w domyśle PM-a miał zasuwać ile się da i nie pytać o kasę - przecież firma dała ci ryczałcik....w nim zawarte są wszystkie nadgodziny...Żenada

jajo i kurczak

No to przybyła już delegacja kadrowej na budowy w świętokrzyskim i już wiemy na czym siedzimy MÓWIĄC KRÓTKO SIEDZIMY NA Bombie OBIECALIŚMY tej naszej że będziemy do końca na tym TITANIKU TONĄĆ ale jak się nadarzy okazja to zmykamy na inny statek He he .... ale ona naiwna jak kurczaki świąteczne....Przecież Skanskiej drogówki już prawie nie ma.. Gdzie ten biedny PM Bogdan C. się teraz podzieje , kto go przygarnie. Tylko wiosenka przyjdzie skoro kwiecień i powoli będziemy spadać z tych budów w kieleckim KTO PIERWSZY JESZCZE ODEJDZIE TERAZ DO INNYCH FIRM TO MA WYGRANE BO POTEM TO SAME STOŁKI O NIŻSZYCH FUNKCJACH TYLKO POZOSTANĄ I co kierownik budowy będzie może w porywach majstrem budowy lub w czasie urlopu kierownika bud. zastępca jego jak będzie dobrze lizał ..

AND
@jajo i kurczak

A co z WKS-em?

Sam swój

Od kiedy moderator wyciąga informacje od użytkowników, chyba powinien sprawdzać treści czy są zgodne z regulaminem.

Sam swój

Jak jesteś moderatorem to na forum jakiej firmy można ciebie znaleźć

Darek

Czy ktoś rozliczy osoby, które składały oferty z ceną, która nie wystarczała do realizacji zlecenia, tylko po to aby zainkasować kolejną premię. Co z kontrolingiem ? Czy tak trudno wykryć przerzucanie pieniędzy z projektu na projekt ? Co z dyrektorami "nakłaniającymi" PMów do "kreatywnego" raportowania dla zdobycia premii ? Przecież to wszystko da się sprawdzić i udowodnić ... Czy winni zostaną ukarani ? Co z tymi nadgorliwymi, którzy rozdmuchali w Polsce BHP do takiego poziomu, który się nawet nie śnił Szwedom czy Brytyjczykom, przez co podwykonawca jak słyszy słowo Skanska to mówi : dla Was cena x 1,2, a nie którzy nie chcą słyszeć o współpracy za żadne pieniądze. Jak uważacie geniusze od BHP ? Czy jeśli w Polsce był by taki poziom BHP jak w Szwecji czy UK to było bo to zbyt mało. Czy dla laurki i poklasku musieliście wymyślić w Polsce najbardziej rygorystyczne przepisy BHP ze wszystkich jednostek na świecie ? Nikt przez to nie chce na Skanska pracować za rynkowe stawki... Dlaczego jak na razie jedynymi ukaranymi mają być szeregowi pracownicy i marka SKANSKA, na którą przez dziesiątki lat pracowały tysiące ludzi, a która teraz bardzo straci na swojej wartości. Jeszcze do niedawna nazwa SKANSKA kojarzyła się z tym co najlepsze w budowlanym świecie. Od kilkunastu dniu wszyscy się z niej śmieją ... Mam nadzieję, że Szwedzi rozliczą wszystkich delikwentów ....

FormerUKPM
@Darek

Darku. Z tym poziomem BHP porównywalnym z UK to Cie poniosło. Do standardów na budowach w Szwecji faktycznie można próbować się porównywać, jednakże UK to co najmniej 10-15 lat przed Skanska PL. Problemem niewydolności Skanska nie jest BHP gdyż coraz szersze grono prestiżowych zleceniodawców jest w stanie zapłacić więcej za zminimalizowanie problemów wynikających z BHP. Ponadto konkurencyjne duże firmy również konsekwentnie wdrażają coraz wyższe standardy BHP. Problem leży gdzie indziej. Wskazano go częściowo we wcześniejszych postach.

kumulus

ZWOLNIENIA W PIGUŁCE .Postaram się przedstawić wszystko co udało mi się zebrać do kupy . W trakcie obecnych zwolnień zostaliśmy podzieleni na trzy grupy .Pierwsza , natychmiastowe zwolnienia z odprawą przeważnie bez obowiązku świadczenia pracy .To wbrew pozorom grupa szczęśliwców .Druga tzw rotacyjni , to pracownicy którzy wyprują sobie żyły żeby dokończyć budowy w terminach po to aby PM mogli zgarnąć obiecane nagrody .Jednak i ci do roku czasu dostaną kopa a na otarcie łez odprawy i może dodatkowo obiecaną kasę. No i pozostaje trzecia grupa o nazwie budowniczowie miast .I ta grupa zostanie najbardziej wydymana . Będą dymać z nadzieją że coś tworzą jednak na koniec pomimo iż dadzą z siebie wszystko zmienią im miejsce zatrudnienia na drugi koniec kraju bez delegacji mieszkania itp . Niech każdy z was oceni w której grupie chce być , bo ja już wiem .

AND

Zbyszek 16.03.2018 11:40 A kiedy pojawią się w centrum polski i nie myślę o Warszawie.

portier

Panowie popatrzcie na naszych PM Dyr jacy nerwowi chodzą .. podobnież czyszczą papiery w firmie żeby czegoś na nich nikt nie wywęszył .. a maja za uszami gruba kasę ... i pewne przyrzeczenia dla podwykonawców... a teraz lód się kruszy idzie odwilż i wiosna ludów ... nie ma gdzie kosztów przerzucić .. i już są pod ścianką no to pozostało im tez tonąć i na listę zwolnień ale ta dyscyplinarna się w pisać .. Panie Magnus wszystkie tabelki z controlingu są zakłamane musi Pan sobie sam siąść dać swoich ludzi i ich podliczyć . a straty nadal rosną bo budowy trzeba dokończyć ceny rosną a prace bitumiczne i wykończeniowe o to dopiero będzie jazda bez ludzi to budowy trzeba już pozamykać .

kole

Panowie będzie gorzej controlingowcy już muszą odkrywać prawdziwe karty już nie ma gdzie kosztów przerzucić i ani jak wyjaśnić WTOPA TO WTOPA . po I kw będzie nie 500 mln w tyłek a nawet 700 a po I półroczu 900 dopiero się Magnus obudzi ze snu zimowego jak niedźwiedż rzeszowski . Przez ten czasu przez te 4 miechy to PM i Dyr i Kierownicy wydoją co się da z tych kontraktów dla siebie ...a lud szary niech jeszcze dyma na tych kontraktach dla picu że coś się niby robi....... no i od 1.07. 2018r to już wakacje Skanska drogówka znika no przywódcy na mc na BORA BORA .... wygrzać się będzie za co. Ludu mój ludu czemuś taki zaślepiony Magnus. Wiec zwolnienia polecą na większą skale .. więc kto może niech ucieka z tego TITANIKA bo i tak utonie.

Skanior

Powinien wsiąść za nich prokurator za te miliony nie popuscmy im !!!!!! Banda złodzieja domy sobie postawili za naszą kasę

Do telewizji i prokuratury że zlodziejami

Zostaw merytoryczną opinię o Skanska S.A. - Kielce

• Jak się pracuje w Skanska S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Skanska S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1.

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Skanska S.A.?

Kandydaci do pracy w Skanska S.A. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Skanska S.A.