Opinie o Argonaut Międzynarodowa Szkoła Podstawowa w Warszawa

Prywatna placówka oświatowa pod jednym dachem mieszcząca przedszkole, szkołę podstawową oraz gimnazjum.

Branże: Szkoły podstawowe
Szkoły podstawowe Warszawa

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Argonaut Międzynarodowa Szkoła Podstawowa w Warszawa

Matka

Z prawdziwą satysfakcją czytam, że szkoła upadła. Moje dziecko chodziło tam półtora roku i zabrałam je z dnia na dzień. Mobbing w klasie, bicie, wyzwiska i zastraszanie, w klasie dzieci z ADHD, autyzmem, zaburzeniami zachowania, nie diagnozowane i nieleczone. Bierni nauczyciele, dyrekcja myśląca wyłącznie o kasie. Wiedziałam, że to się tak skończy. Oby dyrektorka i prezes zapłaciły słono za krzywdę mojego dziecka.

Były rodzic
@Matka

Calkowicie zgadzam się z Tobą,zabrałam dziecko 4lata temu i mam satysfakcje że ta pseudoszkola upadla.W innej szkole od pierwszego dnia czuliśmy wielką ulgę że pożegnaliśmy tej niby szkoły

@Matka

też się o to modlimy i na ten temat zeznawałem na policji już 2 razy. czekamy na postawienie zarzutów (wielu) i sprawiedliwy wyrok skierowania dwóch pan do pierdla na dłużej.

Agata

Witam, pracuje w szkole Argonaut od pół roku i nadal będę z przyjemnością. Atmosfera w szkole jest bardzo miła. Grono Pedagogiczne zaprzyjaźnione i współpracujące. Poziom nauczania jest na wysokim poziomie. Nauczyciele są ciepli i wymagający. Warunki pracy są korzystne. Można mieć umowę o pracę, zlecenie, kontrakt. Dyrekcja jest otwarta na dialog i współpracę. Wspiera nauczycieli, docenia. Zaangażowanie w rozwój dzieci jest widoczne. Dziecko jest najwyższą wartością. Wielokulturowość to bogactwo tej szkoły na wielu wymiarach: rozwoju kulturowego, społecznego, duchowego. Jest to miejsce gdzie przenika się wiele światów i wartości. Humanizm jest jest jego nadrzędną wartością. Można się realizować w swojej pracy zawodowej oraz rozwijać dzieci na wielu płaszczyznach. Wynagrodzenie jest adekwatne do wysiłku, terminowe. Dzieci są bezpieczne. To nieduża kameralna szkoła gdzie dzieci mogą wyjść na świat z wiedzą i doświadczeniem współpracy. Indywidualne podejście jest cenione. Szkołę tworzą ludzie i tu bliskość i odpowiedzialność są istotne i ważne. Polecam Rodzicom i pracownikom.

Wyśmiewacz :)
@Agata

Skoro szkoła jest taka super to czemu ogłosiła bankructwo i zostawiła nauczycieli bez wypłaty a dzieci bsz szkoły? :) Serdecznie pozdrawiam i życzę powodzenia w szukaniu nowego miejsca pracy.

@Agata

Dostałam wczoraj informacje ze szkoła Na Skraju jest w likwidacji!! kpina z ludzi!!! Dwa tygodnie przed początkiem roku!!!!!!!!!

Mama_ucznia
@Agata

To już Pani nie popracuje, bo z dnia na dzień zamknęli placówkę informując rodziców tylko mailem. Skandal i żenada

mama uczennicy
@Agata

Właśnie udowodnili jaką wartością jest dla nich dziecko. Zgadzam się, że kadrę Argonaut tworzą lub też tworzyli bardzo wartościowi ludzie. Mam nadzieję, że sprawa znajdzie szczęśliwy finał dla każdego z nas. Niemniej tego co zafundowała nam Pani Prezes z pewnością długo nie zapomnimy i obyśmy tylko wyciągnęli właściwe wnioski z całej sytuacji. Proces upadku szkoły Argonaut obserwowaliśmy na przestrzeni trzech ostatnich lat. Nie sądziliśmy jednak, że Panie zachowają się w tak bezwzględny, perfidny i nieodpowiedzialny sposób wobec nas i naszych dzieci i zmarnują taki potencjał. Przerażające z kim mieliśmy do czynienia.

Elita
@Agata

To szukaj sobie pilnie inną prace,naiwniaczko

@Agata

toś mnie pan rozbawił - sam to napisałeś, czy dyrektorka dyktowała? proszę o kontakt na prive - porozmawiamy o prokuratorze i policji na karku. Podpowiem - nie moim.

@Agata

pani Trojanowska to chyba pisała sama.

Czym Argonaut Międzynarodowa Szkoła Podstawowa zachęcają? Jakie mają dodatki?

ROBERT1965 Nowy wpis

mają dodatki takie że czekają na proces i zarzuty prokuratorskie. więcej dodatków chyba nie ma.

Dawid

Dlaczego ta firma miała sprawę w sądzie ?

NiCK
@Dawid

Czy obecna placówka edukacyjna Eduventure to dawna Argonaut? Pomóżcie proszę! Zastanawiałam się czy posłać tam córę do szkoły, ale czytam komentarze i nie dowierzam własnym oczom!

M
@NiCK

Nie. To zupełnie inny podmiot. Wynajęli tylko budynek po tamtej szkole.

ROBERT1965
@NiCK

raczej nie. tutaj panie czekają na kolejne procesy o różne rzeczy i mają szereg prokuratorskich zarzutów. robią wszystko żeby unknąć odpowiedzialności

@Dawid

przekręt na przekręcie, zarzuty prokuratorskie, nie spłacone obligacje. jest tego sporo.

Nauczyciel

Rozmowa kwalifikacyjna przeprowadzona w sposób bardzo pobieżny. Dyrektorka nie obejrzała nawet dyplomów ukończenia studiów czy zaświadczeń o przebytych kursach. Nie wiedziała nawet, z kim umówiła się na spotkanie i z kim rozmawia (prosiła o podanie nazwiska i pytała, czy mam ze sobą CV, które wcześniej wysyłałam mailem, bo nawet tego dokumentu nie miała przed sobą). Uzgodniłyśmy warunki pracy i płacy. Następnie dyrektorka stwierdziła, że chce nawiązać ze mną współpracę, zatrudniając mnie. W przeciągu kilku dni miała podać mi plan prowadzonych zajęć, jednakże na maila napisanego przeze mnie po paru dniach nie odpisała, nie skontaktowała się, a odebrawszy po tygodniu telefon ode mnie i usłyszawszy moje nazwisko, bez słowa rozłączyła się i kolejnych telefonów już nie odbierała. Zadzwoniłam wobec zaistniałej sytuacji do sekretariatu szkoły z pytaniem o rozkład moich zajęć. Pani sekretarka powiedziała, że za chwilę sprawdzi i do mnie oddzwoni, bo właśnie dzień wcześniej układali plan zajęć w tym tych, które ja miałam prowadzić. Oddzwoniła po około pół godzinie i poinformowała mnie, że jednak w tym roku tych zajęć nie będzie, bo nie ma chętnych (!). Uważam, że nawet jeśli dyrektorka postanowiła mnie nie zatrudnić (chociaż wcześniej się ze mną umawiała), wypadałoby o tym poinformować, a nie rozłączać się bez słowa i nie odpowiadać na maile. Bardzo niepoważne, nieeleganckie zachowanie.

Jak się pani nazywa? Ma pani swoje CV ze sobą? Jakie jest pani wykształcenie i kwalifikacje? Czy pracowała pani już z małymi dziećmi? W jakich godzinach i dniach może pani podjąć pracę?

logo firmy Nauczyciel do Przedszkola Ziarno
logo firmy E-learning Content Creator
logo firmy Specjalista ds. sprzedaży B2B
Amadeusz Krebs Ikuchnia
logo firmy Nauczyciel na kierunkach medycznych
Wrocław
Szkoła Policealna GoWork

Jakie jest podejście do liderów z zewnątrz w firmie Argonaut Międzynarodowa Szkoła Podstawowa?

ROBERT1965

nie ma podejścia żadnego bo szkoły są zamknięte a panie mają zarzuty prokuratorskie. i to sporego kalibru.

Ciekawe jak pani Renata (prezes przed rodzicami i nauczycielami, a w papierach nie wiadomo kto), ureguluje wszystkie zaległości z wpłatą do ZUS, bo obiecywała, że prędzej czy później to zrobi i poświadcza to swoim MAJĄTKIEM haha. Szkoda Dzieci i Rodziców, choć kto był mądry już dawno pożegnał się z tą 'elitarną placówką'. Mam nadzieję, że 'pani prezes' odpowie za wszystko i zostanie potraktowana tak samo jak rodzice, dzieci i nauczyciele.

Fatum
@były pracownik

Panie "zarządzające" dały sobie trochę więcej czasu na szukanie nowej szkoły dla swoich pociech...

Olo
@Fatum

Nie tylko panie zarządzające, ale również niektórzy rodzice blisko związani z Panią prezes

@były pracownik

majątkiem się jeszcze zainteresujemy jako posiadacze obligacji, które nie zostały spłacone. to co tutaj czytam to śmiech na sali. Firma przeprowadziła się do nowej siedziby między innymi ZA MOJĄ KASĘ z akcji i obligacji. Było tego kilka milionów złotych i tyle również jest zadłużenia i niespłaconych długów obecnie. Sprawa u prokuratora i na policji. jak czytam że był uśmiech i fantastyczna dyrekcja - krew mnie zalewa! mam nadzieję, że niedługo wyrok i odsiadka.

ROBERT
@były pracownik

Sprawa właśnie ma swój finał w sądzie - akt oskarżenia trafi tam na dniach. Niech ją skażą za to na kilka dobrych lat. straciłem kilkadzieisat tysięcy

Choracy

Niestety w grudniu 2018 roku szkołę zlikwidowano.

Pani Dyrektor pokazała co ich wyróżnia... Nie ma kobieta wstydu kłamiac w żywe oczy pouczając a samemu nie reprezentując żadnej godnej naśladowania postawy. Dla mnie ta Pani jest największą przegraną.

Robert

nic bardziej mylnego. ta pani jest największa wygraną póki co. co do kłamstw - to idealny opis.

Wczoraj dostałam informacje ze Szkoła Argonaut Na Skraju jest w likwidacji!! Dwa tygodnie przed rozpoczęciem roku. Zero propozycji przesunięcia dzieci do innych placówek. Kpina z ludzi!

Dyrektor szkoły PWN
@anonymous

Serdecznie zapraszamy do Dwujęzyczne j Szkoły Podstawowej PWN! Zdajemy sobie sprawę z trudnej sytuacji,w jakiej się Państwo znaleźliście, chętnie pomożemy.

kasia
@Dyrektor szkoły PWN

od września rusza szkoła Moracz - zapraszamy!

@anonymous

Szukam rodziców oszukanych przez Panią Trojanowską i spółkę. Jak wielu osobą szkoła Argonaut jest winna pieniądze? Szkoła zamknièta, brak rozliczenia, zero kontaktu i zero kilku tysięcy w moim przypadku !!!!!!!!!

oszukani
@Mama

Proszę skontaktować się z nauczycielami i nauczycielkami przebywającymi na L4 z powodu ciąży, urlopach macierzyńskich oraz wychowawczych ich sprawa nadal się toczy. Sprawą powinny zainteresować się media

robert
@Mama

Kupiłem 4 lata temu obligacje / akcje tej firmy. Takich osób jest kilkanaście. O tym też możemy porozmawiać bo to długa opowieść. widzę że szkoła zwinęła żagle. to było jasne i oczywiste już od ponad 2 lat

oszukana
@robert

oszukana 16 .10.2018 Ja również kupiłam obligacje tej firmy.Nie mogę odzyskać pieniędzy.Takich osób jest więcej.Czekam już ponad 3 lata a spółka Argonaut nie wypłaca pieniędzy.

@Mama

kilkadziesiąt tysięcy w moim przypadku; jutro po raz kolejny zeznaje na policji w tej sprawie; może jakaś tajna grupa na FB byłaby lepsza?

Czy ktokolwiek z Państwa sprawdzał jak funkcjonuje ta firma. Spółka ma zarząd, rade nadzorczą, obowiązek składania corocznie raportów finansowych, jeżeli we właściwym czasie zarząd nie podejmie działań naprawczych, to odpowiada całym swoim majątkiem za działania firmy. Czy w chwili obecnej spółka jest w likwidacji, złożono wniosek o upadłość?

@0.

Z tego co powszechnie wiadomo, Argonaut Międzynarodowa Szkoła Podstawowa została niestety zamknięta na stałe. Widać, że jesteś bardzo zainteresowany tą instytucją. Może powiesz nam z jakiego powodu?

@Joanna

ja mogę powiedzieć - bo zainwestowałem w nią swoje pieniądze tak jak wiele innych osób. Nie mam jak ich odzyskać. To wystarczający powód?

dziekan

Moze ktoś ma jakieś newsy o szkole? Może podzieli sie na tym wątku?

@dziekan

Ja mam. szkoła zbankrutowała. Zostawiła poza rodzicami i dziećmi - mnie i wiele mi podobnych osób jako obligatariuszy i akcjonariuszy bez swoich pieniędzy. To kilka MILIONÓW złotych długów.

Mama

Drodzy Państwo, jestem rodzicem dziecka w szkole w Józefosławiu- pod koniec września poinformowano nas, o tym, że nowym Dyrektorem zostanie Pani Sylwia. Ponieważ w naszej szkole już pojawiły się poważne problemy - poszukałam trochę w necie i znalazłam inf o poprzednim miejscu pracy naszej nowej dyrektor - tak trafiłam tu.... Nawet nie jestem wstrząśnięta, bo nasze dotychczasowe doświadczenia z dyrekcją potwierdzają wszystkie Państwa wpisy nt. sposobu pracy, podejścia do problemów itd.. Szukamy niestety nowej szkoły. Wiem, że w innej klasie też tak jest. W szkole wszyscy rodzice mają zakaz rozmawiania pomiędzy rodzicami na tematy związane z uczniami, z problemami pomiędzy nimi.. Już wiem dlaczego.. Życzę Państwu powodzenia i determinacji w działaniu. Sobie też..

Paweł Gajewski

Jako były nauczyciel tej placówki, pamiętam dobrze jej początki... to była naprawdę szkoła wyjątkowa. Świetna koleżeńska i zgrana kadra. Dobrze zorganizowana Pani Dyrektor. Dzieciaki uśmiechniete i zadowolone. Rodzicie życzliwi i pomocni. Zainteresowanie było tak wielkie, że nie można już było pomieścicić wszystkich w małych budynku przy Radarowej. Wtedy zapadła decyzja o przeneisieniu placówki do budynku Na skraju w Raszynie (niby Warszawa). Wszyscy byli w szoku. To był pierwszy samobój Pani Prezes. Od tego momemntu wszystko zaczeło się sypać. A szkoda, bo Szkoła miała naprawdę ambitne plany, tylko niestety zabrakło rozsądku. Współczuję wszystkim pokrzywdzonym ale mi jest szkoda. Trzymałem mocno kciuki, żeby jednak wyszło dobrze.

Początki
@Paweł Gajewski

Jakoś nie przypominam sobie początków z panem w pracy.

Rodzic
@Początki

Byl taki nauczyciel od wf

@Paweł Gajewski

A my pamiętamy... świetnego Pana Pawła od WF.

paweł
@Paweł Gajewski

a wie Pani że kilkanaście osób zainwestowało w tą szkołę i od 4 lat nie mogą odzyskać żadnych pieniędzy? przenosiny do innej lokalizacji odbyły się również za moje pieniędze. ok. 1,5mln złotych z obligacji i akcji. więc o samobójach Pani prezes mogę pani opowiedzieć znacznie więcej. wszystko dobrze zaplanowane.

Ktoś
@paweł

Bardzo chętnie dowiemy się więcej. Proszę się zapoznac z tą historią: (usunięte przez administratora) Myślę, że na Pana/ Pani przygodę ze szkolą Pani redaktor też znajdzie miejsce w gazecie. Zachęcam do podzielenia sie z nia ze wszystkimi.

Joanna

@Miłe złego początki Zgadza się, masz całkowitą rację. Jak myślisz, co sprawiło, że zamknięto na stałe Argonaut? I czy można było temu w jakiś sposób zapobiec? Chyba że ktoś z obecnych na forum chciałby jeszcze coś dodać odnośnie tej firmy. Jeśli tak - to zapraszam do ostatnich opinii o tym pracodawcy.

Joanna

@Paweł Gajewski To ważne, żeby poznać również danego pracodawcę z perspektywy upływającego czasu - dziękuję Ci zatem za ten wpis. A jak dawno tam pracowałeś w Argonaut? Może od tego czasu sytuacja tam się zmieniła - jak myślisz? @Początki Też pracowałeś w tej szkole od samego początku? A może posiadasz aktualne informacje na jej temat? Warunki zatrudnienia są korzystne?

Miłe złego początki
@Joanna

Droga Joanno, czy dotarło do ciebie, że szkoła przestała istnieć?

Dyrektor szkoły TE Vizja

Szanowni Rodzice, Postanowiliśmy włączyć się w dyskusję ponieważ jest nam znana, trudna sytuacja w jakiej znaleźli się Rodzice Dzieci, które uczęszczały do szkoły Argonaut. Zapraszamy Państwa do Międzynarodowej Szkoły Podstawowej Towarzystwa Edukacyjnego Vizja (ul. Gładka 31, Ochota): https://gladka.tevizja.pl/ Nasza szkoła przygotowała specjalną ofertę dla dzieci przechodzących do nas ze szkoły Argonaut. Wielu rodziców już zdecydowało się na przeniesienie swoich dzieci do naszej placówki. Dzięki temu, wielu uczniów od 1. września spokojnie będzie kontynuowało naukę już w Szkole Te Vizja. Nasza oferta dotyczy uczniów od klasy startowej do VIII klasy szkoły podstawowej oraz liceum. Jeśli nie dotarła do Państwa jeszcze informacja o naszej placówce i chcieli by Państwo uzyskać więcej szczegółów jestem do Państwa dyspozycji. z poważaniem, Agata Kwaśniewska dyrektor Międzynarodowej Szkoły Podstawowej Towarzystwa Edukacyjnego Vizja, Warszawa – Ochota tel.: 663-000-500 e-mail: a.kwasniewska@tevizja.pl Sekretariat TE Vizja: tel.: +48 721-722-732 e-mail: ochota@tevizja.pl

Alicja.
@Dyrektor szkoły TE Vizja

Polecam szkołę TE Vizja, bez problemu udało się przepisać do niej Moje dziecko.

Rodzic

Szukam oszukanych przez szkołę Argonaut rodziców. Szkołę zamknięto, umów nie rozwiązano, wpłacone wczeßniej pieniàdze zniknęły. Kontaktu brak.

oszukani
@Rodzic

Może warto zebrać wszystkich oszukanych tj. rodziców, nauczycieli i nauczycielki będące na zwolnieniach z powodu ciąży, urlopach macierzyńskich bądź wychowawczych i zrobić materiał na ten temat w tv. W grupie siła.

Dyrekcja WBSchool

Warsaw Bilingual School im. Bartoszewskiego (ul. Radarowa 6) serdecznie zaprasza uczniów szkoły Argonaut do kontynuacji nauki w naszej szkole. Mamy jeszcze wolne miejsca w klasach: 1, 3, 4, 5, 6 i 7. Jesteśmy placówką stabilnie działającą od 10 lat. Pracujemy autorskim programem dwujęzycznym, zapewniając edukację polską i angielska na wysokim poziomie. Dla uczniów szkoły Argonaut przygotowaliśmy atrakcyjną ofertę. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kontaktu z sekretariatem: tel. 509 934 577 e-mail: szkola@wbschool.pl SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Dyrektor i Grono Pedagogiczne Międzynarodowej Szko

Drodzy Państwo, Forum GoWork.pl stało się miejscem wymiany opinii nt. naszej Szkoły. Każda krytyka jest dla nas ważna, a każda pochwała miła i mobilizująca do dalszego wysiłku. Prosimy jednak uszanować pracę i godność osób związanych ze Szkołą Argonaut – jej Uczniów, ich Rodziców oraz Nauczycieli, Pracowników administracji i obsługi technicznej. My sami jesteśmy dumni z tego, że naszą Szkołę współtworzą wspaniali Rodzice – osoby otwarte, chętne do współpracy, z którymi możemy góry przenosić (także niemal dosłownie, bo w ubiegłe wakacje przenieśliśmy Szkołę do nowej siedziby). Uroczyste chwile w życiu Szkoły, ale i prozaiczna codzienność, przekonują nas, że nasze Dzieci mają wspaniałe wzorce, a wspólnie mamy ogromną szansę odkryć i rozwinąć talenty drzemiące w najmłodszych. Jeżeli są Państwo Rodzicami poszukującymi Szkoły dla swych Pociech, zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z nami. Jesteśmy do Państwa dyspozycji od poniedziałku do piątku, w godz. od 8:00 do 18:00, w budynku naszej szkoły przy ul. Na Skraju 32. Zachęcamy też do kontaktu telefonicznego: 504 509 504. Poznając naszą Szkołę, Pracowników i atmosferę w niej panującą, łatwiej będzie Państwu wyrobić sobie opinię na jej temat i podjąć odpowiedzialną decyzję. Z wyrazami szacunku, Dyrektor i Grono Pedagogiczne Międzynarodowej Szkoły Argonaut

leon
@Dyrektor i Grono Pedagogiczne Międzynarodowej Szko

No cóż, z przykrością usłyszałem o zamknięciu szkoły ponieważ zostało tam wcześniej przyjętych kilku uczniów którzy powinni się uczyć w placówkach specjalnych abo trafić od razu do domów poprawczych, a teraz ruszą do innych szkół i będą tam psuć "atmosfrę". Przyjmowanie wszystkich którzy zapłacą musiało przynieść taki efekt , że wielu rodziców pozabierało swoje dzieci żeby ich nie narażać, a szkoła niestety nie radziła sobie ani z trudnymi uczniami ani a rodzicami "cudownych" pociech.

Z
@leon

Doskonale pamiętam, który z rodziców wypowiadał się w ten sposób o innych uczniach. Obrażając dzieci wystawia Pan tylko sobie świadectwo. Życzę wszystkim dzieciom, które były w Argonaut i tym, które muszą odnaleźć się w nowych szkołach, wszystkiego dobrego. Powodzenia również dla nauczycieli, a było tam wielu bardzo wartościowych i oddanych swojej pracy.

@Z

Zgadza się. Większość rodziców pamięta te wypowiedzi. Wszystkiego dobrego dla tych którzy odeszli wcześniej (Pan Leon), a przede wszystkim dla szukających nowych szkół.

Pięknie wyselekcjonowane komentarze na korzyść szkoły. Na szczęście przestali widniec jako "Szkoła". Była to jedynie pralnia brudnych pieniedzy. Najgorsze w tym wszystkim jest to że kosztem Dzieci i ich Rodziców którzy ślepo wierzyli pustym słowom Dyrekcji. Karma wraca a ja życzę Państwu dobrych wyborów dla Dzieci, droższe nie zawsze znaczy lepsze. Pozdrawiam.

Selekcjoner

Za odpowiednią kwotę wszystko można pięknie wyselekcjonować. Ale jak widać - do czasu...

Zostaw merytoryczną opinię o Argonaut Międzynarodowa Szkoła Podstawowa - Warszawa

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Argonaut Międzynarodowa Szkoła Podstawowa?

Kandydaci do pracy w Argonaut Międzynarodowa Szkoła Podstawowa napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Argonaut Międzynarodowa Szkoła Podstawowa
1.7/5 Na podstawie 241 ocen.

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w styczniu 2024r.

2. pracuj.pl 3 349 188
  4. olx.pl 2 874 042