Opinie o NORMA Group w Sławniów Długa 2

Poniżej zobaczysz opinie obecnych i byłych pracowników o pracodawcy NORMA Group. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do pracy w firmie NORMA Group o rekrutacji.

Branże: Produkcja części i materiałów eksploatacyjne pojazdów

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o NORMA Group w Sławniów Długa 2

@Ana@ Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 19 godzin.

Hejka!! W jaki sposób można złożyć CV?

@Ana@ Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 19 godzin.

Hejka! Mam pytanie, a nawet dwa! Czy są przyjęcia do pracy i jak się składa CV?

employer Nowy wpis

Ta firma a nawet cala grup NORMA to jeden wielki bałagan. Brakuje kogoś kto weźmie wszystkich i postawi do pionu. Kadry to jedna wielka porażka w szczególności Pani Partner, nic nie można powiedzieć, trzeba zawsze robić dobra minę do zlej gry. Cały czas wrogo nastawiona, nigdy nie wolno "nadepnąć na odcisk", Pomoc w rozwiazywaniu problemu - brak, wszystko odpycha od siebie. Jedyne co potrafi to pomagać kolegom w podwyżkach i urabiać dyrektora - jedna wielka szajka, towarzystwo wzajemnej adoracji. Wg mnie osoby na niektórych kierowniczych stanowiskach to chyba po znajomości albo ze względu na staż - bez większego zaangażowania i odpowiedzialnosci Pełno ludzi zatrudnionych bez sensu, nawet sa sytacje ze chca ponownie zatrudniać i sie orientuja ze taka osoba juz pracuje. Maja wolne wakaty to zatrudniają i później pracownicy nie wiedza co maja robić. Wprowadzenie do firmy również mizerne, ale to wina kadr.

Przyszły pracownik Nowy wpis

Niedługo zaczynam prace na dziale jaguar ogólnie na flexach , proszę o szczere opinie tego działu, ludzi , liderów

Rozmowa kwalifikacyjna nie musi być stresująca. Czy ta w NORMA Group spełniła Twoje oczekiwania? Które pytania podobały Ci się najbardziej? Twoje doświadczenia mogą pomóc innym!

Czy rozmowa kwalifikacyjna do NORMA Group odbywa się w siedzibie firmy?

Czy w NORMA Group zaszły jakieś zmiany od momentu pojawienia się ostatnich opinii?

Cicha

Raczej nie ..a nawet gorzej ,szkoda słów. Pracuje tam rok czasu a zmiany za zmianami ,naciskanie coraz większe na Normę...płakać się chce ...straszenie pracownika dywanikiem u kierownika ..Ja chętnie pogadam ..Powiem co myślę...

Lider Arek Zabrowarny to żart. Kiedy prosiłxm o pomoc to jego odpowiedź brzmiała "NO TO MASZ PROBLEM". Ggapic się na tyłki pracowników jedynie potrafi.

Katarzyna

to w firmie i na zmianie jest tylko jeden lider? nie można iśc do innego i do kogoś wyzej na skarge na zachowanie własnie tego ?

Ktoś

Przecież Arek już tam długi czas nie jest liderem

Czy osoby bez doświadczenia mają szansę na zatrudnienie w NORMA Group?

GG

Tak. Większość osób zaczynający prace w Normie są bez doświadczenia.

Karol
@GG

Firma stawia na szkolenia? A, czy orientujesz się, ile mogę zarobić, jako asystent w dziale zakupów? Bardzo mnie zainteresowało to ogłoszenie, ale nie podali stawki.

Kinia

Mam harmonogram z pracy nic nie rozumiem pisze jakieś abc i123 o co w tym chodzi ktoś mi wytłumaczy

Zakład pracy upośledzonej, tak można nazwać to miejsce. Dział Quick to jakiś cyrk na kółkach, produkcja jak w Związku Radzieckim, liczy się tylko norma, norma i jeszcze raz norma. Maszyny na których wymagają tych cudownych wyników często się psują i zacinają. Koleżka który ma odpowiadać za robienie przekładek, często wali w kulki, a to udaje, że sprawdza części a to na nockach ucieka do szatni, żeby sobie posiedzieć z Red Bullem i telefonem w ręce. A jak już jest na hali to w większości przypadków po to, żeby sobie pogadać z koleżankami i żeby mu szybciej zmiana zleciała. Liderzy? Jeden w miarę ok, umie z ludźmi normalnie rozmawiać, pozostałe 2 gwiazdy to osobniczki, które pyskują i odnoszą się w chamski sposób do pracowników, zachowują się bezczelnie, ordynarnie, nie przestrzegają podstawowych norm współżycia społecznego. Niektóre Panie tam pracujące mogłyby być ich Matkami. Pasowałoby to zgłosić do HR lub osobiście dyrektora zakładu, bo Pani kierownik produkcji niczym się nie interesuje poza siedzeniem w swojej kanciapie i pytaniem pracownika kiedy będzie norma? Jeśli chodzi o jakieś szkolenia lub wdrożenia w pracę to zero inicjatywy ze strony pseudo liderów. Nie pokażą wam nic poza tym żeby tylko podpisać im papierki, że mieliście szkolenie stanowiskowe. Niektóre damy z tzw. automatów, które dobrze przyjaźnią się z tymi jędzowatymi liderkami, mają zawsze przerwy dłuższe o 5 minut od innych. Wszyscy mają mieć przerwę 20 minut a One schodzą sobie na stanowiska po 25 minutach, każdego dnia. I super team leaderki przymykają na to oczy. Organizacja pracy tragedia, codziennie ludzie przychodzą i szukają na planie pracy co i gdzie dzisiaj robią. A najlepsze jest to, że codziennie trzeba chodzić po całej hali jak detektyw i szukać sobie części i komponentów bo magazynierzy wszystko przywożą i odkładają gdzie chcą i nikt im nie zwraca na to uwagi bo po co. Organizacja pracy jak w Chińskiej Republice Ludowej. I najlepsze to oszukiwanie pracownic i pracowników na premii, znowu nie dostaniecie premii bo ktoś wyprodukował jeden komponent źle, albo nie posprzątał stanowiska. Robią wszystko, żeby ucinać pracownikom premię, więc wniosek płynie jeden, nie warto się tam wysilać za bardzo, bo po co jak i tak nic z tego nie ma? A kasa? Najniższa krajówka i ciesz się, że masz pracę. Nie polecam pracy w tym miejscu, jak się dobrze poszuka to się znajdzie lepsze miejsce pracy.

Alicja

No Ci powiem, że punktem kulminacyjnym w tym okazało się info o zarobkach pod koniec... Niefajnie z tymi przerwami i tym, że ktokolwiek oko na to przymyka, w takich warunkach raczej trudno czuć się fair a co dopiero docenionym. To jakie tu były konkretnie normy, że tak trudno było z tym wszystkim wyrobić?

@Alicja

Dokładnie nie napiszę, bo to pewnie tajemnica przedsiębiorstwa, ale powiem tylko tyle, że są one kompletnie niedopasowane do sytuacji, która tam panuje. Masz przykładowo zrobić X sztuk na godzinę, dodatkowo w tej godzinie przygotować sobie na początku zmiany stanowisko, wypełnić wszystkie papierki, znaleźć sobie części jeśli ich nie ma na stanowisku, bo oczywiście zaopatrzeniowiec nie zadbał o to żeby były chociaż w tej strefie gdzie pracujesz. Potem w trakcie zmiany jak czegoś nie masz spaceruj sobie po całej hali i szukaj wszystkiego jak detektyw. A zielone koszulki? Kompletnie o to nie dbają, czasami widać po nich że ci w ogóle robią wielką łaskę, że ci cokolwiek powiedzą, bo znowu trzeba było przyjść do tej męczącej dla nich roboty :)

Alicja

Co Ty mówisz. :/ Ale to jedyny obowiązek tego zaopatrzeniowca jest czy coś jeszcze tutaj w firmie robi, bo takie coś wypadałoby chyba zgłosić bardzo dosadnie, bo spowalnia to pracę wszystkich tak naprawdę. :/

@Alicja

Nie wiem co tam innego robi, z reguły jego zadaniem jest dostarczać potrzebne części na halę produkcyjną. A tutaj jest tak, że jak już coś przywożą to rzucają byle gdzie, a potem inni niech sobie szukają, bo nikt nie dba o porządek organizacyjny, bo po co :) Masz zrobić normę to tak naprawdę nie powinnaś opuszczać stanowiska a tutaj sami cię zmuszają bo musisz sobie poszukać tego co potrzebujesz. I Oni uważają, że to normalne :)

Alicja

A tutaj nie ma takiej osoby, do której można zgłosić swoje jakieś pomysły jeśli chodzi o jakieś doskonalenie procesów czy coś?xd Bo ktoś taki powinien być przecież w firmie

Ani
@Alicja

Teraz już nie ma premii Kaizen za pomysły? Czy premia ta jest tylko dla wtajemniczonych?

Karol

Hej, chce złożyć podanie o prace, powie mi ktoś na jakie zarobki i warunki pracy mogę liczyć

Co wchodzi w socjal NORMA Group?

Tam nie ma socjalu

Zontag

Moze nasi kochani rodacy obudza sie w koncu..determinacyjnie ...i zaczna stawiac warunki finansowe oraz jakosci pracy i podlej organizacji a nie ciezko robic z marne grosze..

D. Ż

Nic, nie ma socjalu

@Kierownik nie jestem pracownikiem firmy ani NORMA Group ani NORMA Polska. Natomiast to forum dotyczy firmy NORMA Group w mieście Sławniów. Czy ktoś może podzielić się swoją opinią na temat pracy w firmie? Na jakie warunki można liczyć?

@Marta

35/40°C Maszyny ledwo działają, Utrzymanie ruchu istnieje i udaje że coś potrafi. Praca mogła by być o wiele lżejsza fizycznie ale... Hmm po co??

Konrktor

No tak ale jakosc musi byc i wydajnosc..norma coraz bardziej zawyzona..Brak ergonomii i ekonomiki pracy..masz robic az sie atopisz bo norma jest i jakosc najwazniejsza a to ze dostaniesz na miske ryzu pi miesiacu gonitwy to tam u gory nikogo nie intetesuje!!!t

D. Ż

Prawda niestety..

Mieliście jakieś nieprzyjemności z tą firmą ?

Robol

Pomyłka mojego życia tyle w temacie

Lesiek.ł

Pracowałem w Normie 3 tygodnie i sam się zwolniłem tam się nie dało pracować , ludzie nie mili , nie przyjemni nikt Tobie nie pomoże a kierownictwo traktowało Cię jak robota gdzie jak kierowniczka idzie to masz (usunięte przez administratora) aby widziała że jesteś jej niewolnikiem pracownikiem .. Nie Polecam tej fabryki co do płacy to zarabia się grosze a co najlepsze praca na starym piecu tunelowym jest ciężka i trzeba robić bardzo szybko , ja miałem całe ręce poparzone i pokaleczone o rękawiczki trzeba było się prosić . Tyle miałem do powiedzenia dziękuję ........

@Lesiek.ł

Wynagrodzenie nie jest adekekwatne co do wymagan..Za granica placa za taka prace duzo lepsza sume ..Normy ciagle zawyzane.mwymagania coraz to wieksze..ale firme nie interesuje by podniesc pulap zarobkowy..bo zyski sa najwazniejsze..

@Lesiek.ł

Zgadzam sie z tym co zostalo napisane..ale zyski grupy kapitalowej sie o wiele bardziej licza niz zapewnienie dobrych warunkow pracy pracownika oraz jego odpowiednia pensja..no jak profilujesz rurki o tempwraturze pinad 90 stopni celcjusza to wiadomo ze rece poparzysz..bo rekawiczki do tej roboty to czysta fikcja nie chronia twoich dloni od takich temperatur..ake firma znakomicie sie rekomenduje..a pracownicy to (usunięte przez administratora)cuda robia..To nie jest EUROPA to dalej zacofana POLSKA

Konrktor
@Lesiek.ł

Jak Ci ludzie maja miec optymizm do pracy skoro maja takie warunki pracy oplacane za miske ryzu!!!!!Prezesostwo to nie interesuje!!!!Ma byc jakosc oraz norma coraz wyzsza zreszta podwyzszona..Jakosc toalet dla pracownikow budzi ogromne zastrzezenia..to tak poza nawiasem..ale co to kogo obchodzi a szczegolnie pion prezesostwa..oni z tych toalet nie korzystaja tylko bydlo pracownicze..Najwazniejsze jest perfekcyjnie zrobic robote na sprzecie ktorego jakosc pozostaje do dyskuskji..Oczywiscie zeby pracownicy wnioski racjonalizatorskie skladali..za laurke..zyski dodatkowe beda ale za druga miske ryzu..zenada..licza na jeleni widac...Watpie by ktos tak naiwny sie znalazl..Jaka placa taka praca..w Polsce chca zeby robic robote swiatowej jakosci ale placac(usunięte przez administratora)TO niech sobie szukaja ..Ale nie wsrod nas polakow!!!

pio
@Lesiek.ł

jaką stawkę ci zaoferowali ?

Hej, czy w firmie NORMA Group płacą za nadgodziny?

Tak

Tamtaki

Nadgodziny????Dziekuje bardzo..Po miesiacu roboty za granica nie bylem taki zmordowany tam jak po dwoch tygodniach w tym zakladzie..Pracowalem za granica 45-50godz tygodniowo i jeszcze mialem sily by spedzic milo weekend ..(usunięte przez administratora)

Kazik

Ja pracowałem 1,5 miesiąca, zachowanie większości tzw. liderów niegodziwe do nazwy funkcji jaką piastowali. Zauważyłem, że są to ludzie słabi i szczególnie im zależy aby pracownicy krótko pracowali. Dziwię się dyrekcji, że mając w całym zakładzie monitoring pozwalają na takie podejście do ludzi którzy faktycznie ciężko Pracują. Właściwie to góra sama sobie wystawia laurkę

@Kazik

Team leaderzy sa nawet ok.Jednak co do reszty i organizacji mialbym duze zastrzezenia.Team leaderzy zasuwaja jak pracownicy na pelnych obrotach..nie moge nic zlego na nich powiedziec..jednak sa rzeczy dotyczace kwestii organizacyjnych by usprawnic proces produkcjii..I nie chodzi o to by pracownik wykonal zadanie nie bedac totalnie zmeczonym..chodzi o to zeby sie jak wol narobil..a to wszystko jest przez brak odpowiedniej organizacji pracy usprawniania procesu produkcyjnego..Ale kogo obchodzi pracownik..sama kwestia jakosci sprzetu ktory pracownik obsluguje..Ktos wspomnial przestarzaly zdezelowany sprzet..a oni maja wymagania co do jakosci oraz wydajnosci..to jest nie pierwszy przyklad nie jednej firmy w Polsce..Praca wymaga umiejetnosci i zaangazowania..ok..to niech placa jak trzeba a nie wymagania(usunięte przez administratora).koniec tematu....

Ana

Czy sa teraz jakies przyjęcia do norma group?

Gregor

Samemu trzeba być dobrym pracownikiem a wówczas dostrzega się fakt, że firma to dobry pracodawca.

Zostaw merytoryczną opinię o NORMA Group - Sławniów

• Jak się pracuje w NORMA Group?

Zobacz opinie na temat firmy NORMA Group tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 7.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w NORMA Group?

NORMA Group
2.3/5 Na podstawie 36 ocen.

NORMA Group