Wojcik Fashion

Sosnowiec

Opinie o Wojcik Fashion

PRZECIERAJĄCY /CA OCZY ZE ZDUMIENIA - C.D. 2017-03-05 21:32
Pytanie uzupełniające dla studentów AE : z ekonomicznego (opłacalnego) punktu widzenia jaka jest różnica pomiędzy hurtową ilością odbiorców w detalu a hurtem ?
Podpowiedź : taka sama jak między "Domki w Słupsku a słomki w dups.u".
Analityk 2017-03-07 13:49
Od jakiegoś czasu przyglądam się opisom na tym portalu, tym absurdom w obszarze zarządzania i mam taką oto epikryzę dotyczącą tej firmy (wybaczcie - na zasadzie porównania) :
- wyobraźcie sobie rolnika, który w miesiącu sierpniu wychodzi na pole z sierpem w dłoni licząc na owocne żniwa...patrzy...a tu nic nie ma...i nagle pojawia się w jego głowie olśnienie : " O kur..a ! Zapomniałem zasiać!"
Bożenka z okienka 2017-03-07 14:40
A Pan Panie Robercie co o tym sądzi ? Z pewnością czyta Pan te posty.
Proszę podzielić się z nami swoimi "cennymi" uwagami...
Jakiś "targecik"...scenariusz... pomysł... nie wiem...wnioski...może strategia typu "rozpychanie się łokciami"... A może złota myśl "Nie interesuje mnie jak ale ma być zrobione" ? Hmm.. ? Co Pan by doradził jako kapitan, patrzący jak sterowany przez niego statek tonie bo nie zna Pan podstaw nawigacji i wprowadził statek wprost na górę lodową? Został Pan za sterami do końca...? Pomógł Pan pasażerom, którzy toną w ewakuacji... ? Czy pierwszy s......ł Pan do łodzi ratunkowej ?

Bożenka z okienka 2017-03-07 14:50
o przepraszam - należy uściślić : nie łodzi ratunkowej z wiosłami ale łodzi ze stajni Daimler-Benz...
Były pracownik 2017-03-07 21:58
Łodzi czyszczonej pod siedzibą firmy średnio raz w tygodniu przez wynajętego Pana, należy dodać, że akurat w tej sytuacji nadzór był sprawowany na wysokim poziomie - dwóch Panów z Krakowa popalając papieroski osobiście sprawdzali stan mycia felg :) gdyby tylko tak skrupulatnie prowadzili firme....
Była pracownica 2017-03-08 09:51
Tytułem uzupełnienia - popalając papieroski w tamach zakazu palenia, który sami ustanowili ....ale to osobne kuriozum...
Bożenka z okienka 2017-03-08 19:35
Cóż Panie Robercie...liczyłam na jakąkolwiek cywilną odwagę - aby stawił Pan czoła temu, co Pan przez ostatni rok uczynił. Słaby z Pana zawodnik, mocny w "blablabla", z dietą pudełkową i teoriami z użyciem mazaków na flipczarcie (podniecony nie wiem czym w trakcie wykładów monograficznych pt. "Mamy wspaniały produkt"). Rozumiem, portal nie jest godny "reżysera strategi biznesowych".
Oby doświadczył Pan kiedyś w pełni wstydu ... za bałagan, który pozostawił Pan po sobie. I znalazł odrobinę cywilnej odwagi, aby wybełkotać przez gardło "Przepraszam".

Nowy himen 2017-03-10 19:04
Czy w firmie Wójcik coś się poprawiło?
Zniesmaczony 2017-03-10 23:09
Tak wiele... pracownicy dostali wynagrodzenia, a Ci co pracowali dla Firmy Wójcik od kilku miesięcy musieli wziąć kredyt,by zapłacić za pracę swoim pracownikom... dobra zmiana... Pan P. B. który ostatnimi czasy często przebywa w siedzibie,ale innej marki..
BB 2017-03-11 09:19
Jakiej marki?
Braciszek Tuck 2017-03-11 15:44
A co...chce Pan / Pani aplikować ... ? :-)
Kiepska prowokacja...oj kiepska...
Dość tej farsy 2017-03-13 18:13
Generalnie to co dzieje się w tej firmie to już jakieś jaja są. Sorry, ale nie chce mi się wierzyć, że w Bielsku nie ma porządnych i doświadczonych menadżerów, którzy kończyli studia ekonomiczne i znają się na zarządzaniu, produkcji i sprzedaży. Może niech w końcu Kraków zostanie w Krakowie a Bielsko w Bielsku. Czy w tym kraju tylko Kraków jest na mapie ? Co to jest za model zarządzania, aby łapać 16 srok za jeden ogon jednocześnie? Etat tu, pół tam, świadczenie usług jeszcze gdzie indziej., dwa dni tu, trzy tam, jeden jeszcze gdzieś. Panowie z Funduszu : czy Pendolino z Warszawy jeździ tylko do Krakowa i posiada w swojej bazie danych tylko dwa nazwiska ?????

Dość tej farsy 2017-03-13 18:41
P.S. A najlepszym rozwiązaniem jest wysłanie byłego Pana Prezesa do kancelarii komorniczych lub banków lub innych wierzycieli, którzy wzywają szarych pracowników do zapłaty niespłaconego kredytu lub bieżących rachunków, bo w rezultacie radosnej twórczości byłego zarządu firma nie wypłaciła należnego wynagrodzenia. Niech sam idzie i spali się ze wstydu w rozmowie z urzędnikiem/egzekutorem za efekty swojego "profesjonalnego zarządzania". Jezu, kto takich wybiera na stanowiska zarządcze - Stevie Wonder ???
Wszystko na ten temat 2017-03-17 00:04
Żałosne. ..każdy kto miał styczność z firmą Wójcik wie ze nie jest to miejsce godne polecenia
Niedoszły pracownik 2017-03-19 21:15
W maju zeszłego roku bylem na rozmowie u p. Roberta na dość wysokie stanowisko. Kasę oferował bardzo dobrą. Opowiadał o planach rozwoju na rynek wschodni utd. Wcześniej dzwonił do mnie Head Hunter i też obiecywał takie rzeczy że.. Tym bardziej że jestem z branży Fashion. Popytalem tu i tam.. Przeczytalem art o Sanset siuts i Emalii olkusz i teraz wiem ze ktoś nade mną czuwał. Pozdrawiam
bolek 2017-03-20 18:38
marki na "D..."?
Cracus 2017-03-26 14:34
Czy ktoś może wie, jaką obecnie spółkę rozkłada były Pan Prezes ... ?
Sam 2017-03-28 19:01
Narazie relaksuje sie na spacerkach ze znajoma blondynka, dbajac o czystosc w/w samochodu
Rozbawiona 2017-03-28 20:22
Panie Robercie ! Wyszedł Pan z tej firmy na tarczy czego gratuluję! Czekałam na ten upadek.
Gratuluję moralnego spokoju, może Pan spać spokojnie, że kolejny raz tak wiele osób straciło dzieki Panu pracę, może Pan spokojnie żyć że trwonil Pan nie swoje pieniądze.
Niestety geniuszu biznesu :Jest tylko jeden szef. Klient. On może zwolnić każdego w firmie, od prezesa w dół – po prostu wydając swoje pieniądze gdzie indziej.
CHGW 2017-03-28 20:43
Byłem twardą fają. I mnie już tam dawno nie ma.
CHGW 2017-03-28 20:46
Siał i to ciągle. Ale do innej dziury
Ubawiona do łez 2017-03-28 22:00
Jak mu "zasieją" na haremie po celą to odechce mu się siać. I asekuracyjnie będzie chodził tyłem do ściany. A wygodny fotel w mercedesie do końca życia będzie go uwierał w d....o. Dożywotnia kolonia karna na Syberii. Tam jest jego miejsce. A nie w Zarządach Spółek. Tyle. Jak dożyje czasów, kiedy komornik zapuka mu do drzwi i nieskuteczne okażą się bajeczki o reżyserowaniu strategii rozwojowych, jak zostanie z jedna para spodni i plikiem niezapłaconych rachunków bo ktoś mu minimalnej krajowej nie wypłaci to może zrozumie. Choć w jego przypadku pojęcie "może" jest dalece nieprawdopodobne. Chodził cwaniaczek po firmie i się uśmiechał. W sposób chamski i bezczelny parkował błyszczącym mercedesikiem na miejscu przez siebie wyznaczonym. Ile trzeba mieć tupetu i jakim trzeb być cynikiem, aby po tym bagnie, który zostawił po sobie, taki się zachowywać. Utopił pracowników, kłamiąc bezczelnie w oczy, utopił partnerów biznesowych. Utopił wszystkich. Kolonia karna Robercie ! Dociera to do Ciebie ? Nie przechodzi mi przez gardło słowo "Pan".
Lektor 2017-03-28 23:39
No cóż odarta ze skóry była wlascicielka stara się robić dobra minę do złej gry. Trzeba było słuchać co się mówiło a nie stawiać tylko na jednego garbatego konia. Wszyscy byli źli i nieudolni tylko jeden prawdziwek który dobrze doradzil. Teraz się śmieje w pas i bije sobie brawo, że tak zakrecil " kołem fortuny " .
Rumburak 2017-03-28 23:58
Panie Robercie" Wspanialy"jak wieść niesie karierę robi się z dwóch powodów - dla siebie i dla innych. Nawet, jeśli chcesz śpiewać, bo to kochasz, to i tak potrzebujesz kogoś, kto chciałby cię słuchać. W tym przypadku cóż za klapa, już nie ma widowni , kotara opuszczona i oklaskow nie słychać za to gwizdy Tak!
Jola 2017-03-30 17:55
Cóź, chyba firma staje na nogi bo wszyscy pracownicy juz mają na kontach wynagrodzenia za marzec
21 2017-03-30 18:10
Wystarczy zadać sobie pytanie: Co było takiego wartościowego w spółce Wójcik, żeby ktoś zdecydował się w nią zainwestować?
Ci, którzy w porę przemyśleli odpowiedź, odeszli już z pracy.
Reszta, która została, udawała że nic nie widzi i korzystała sądząc, że manna z nieba będzie padać wiecznie. Teraz, wiesza psy na byłym prezesie (który za wiedzą i zgodą właścicieli wykonał swoją robotę) i liczy na to, że ci sami właściciele nagle zmienią swoje podejście i będą inwestować i rozwijać Spółkę.

No to czekajcie dalej.
No może nie tak hop-siup.. 2017-03-30 20:23
Powalające są takie "epikryzy". Zacznijmy od stwierdzenia "sami odchodzą". Zjawisko raczej mało znane w tej Spółce lub wręcz marginalne. Raczej przedmówca/przedmówczyni miała na myśli "wypieprz...ni na bruk". To pop pierwsze. Po drugie - jest szerokie grono ludzi, którzy kiedyś wybrali sobie za miejsce zamieszkania B.B. Podaż pracy 10-15 lat temu a teraz - to jak różnica między słoniem a mrówką. W ekonomii wszystko jest proste: jak produkujesz paczkę zapałek po całkowitym koszcie 1 zł a sprzedajesz po 1,5 zł to Twój zysk przed opodatkowaniem wynosi 0,5 zł. Wieszają psy na byłym prezesie...hmm...a czy to jest zachowanie niezrozumiałe ? A ilu z tych co wiecznie narzekali kurczowo trzymali się za stołek trzęsąc tyłkiem przed końcem miesiąca, czy będzie zwolniony/zwolniona czy nie ? I wreszcie sprawa ostateczna - nie mogę oprzeć się wrażeniu, że "21" to ktoś, kto dostał wypowiedzenie, bo uznano, że nie jest żadną wartością dodatnią dla firmy. Więc "21" wbij sobie do głowy następujące fakty:
- 1- istnieje duże prawdopodobieństwo, że ponad 80 pracowników tej firmy znając jej kondycję finansową powstałą na skutek radosnej działalności byłego prezesa i jego blond plezery szuka sobie pracy,
- 2- w naszym kraju procesy rekrutacyjne trwają średnio od 1 miesiąca (stanowiska specjalistów) do 3-4 miesięcy (stanowiska menadżerskie).
Nie sądzę, aby ktokolwiek czekał na mannę z nieba. Ale mając Rodziny i kredyty, robią swoje, aby przetrwać.
Tyle w temacie i w odpowiedzi na te "paraekonomiczne i parasocjologiczne" brednie użytkownika o tajemniczej nazwie "21".
Kubuś Puchatek 2017-03-30 20:47
Za wiedza i zgodą....A czy znana Ci jest funkcja w Excelu "ukryj komórki" ...? Lub pojęcie "byle do bilansu" ..?
Wiedźmin 2017-03-30 21:10
Kluczowi pracownicy, którzy tam pracowali i zostali wypie...... na bruk, patrzą na ten upadek z politowaniem a także z żalem że tak łatwa ręką można było to wszystko oddać . Ci którzy zostali to " uprzejmie donosze " lub " jak pan/ pani prezes dziś pięknie wygląda " Cóż nadzieja umiera ostatnia niech liczą na cud. Fachowców tam już nie ma, pozostały zgliszcza, stazysci i kadrowe, które zawsze stały murem za pracodawcą obojętnie kto nim nie był.
TO JUŻ JEST KONIEC NIE MA JUŻ NIC
22 2017-03-30 21:40
Myślę, że już nie ma komu donosić choć skrzynka pocztowa "Wnioski do Zarządu" wciąż wisi :) Myślę, że ktoś tutaj nie do końca zrozumiał to co chciał przekazać "No może nie tak hop-siup". Nie jestem adwokatem diabła ale w tym przypadku osądzanie tych, co zostali, jest trochę nie na miejscu. Jakieś fatum wisi nad tą Spółką od lat ale należę do tych co uważają, że całość odpowiedzialności za jej obecny stan ponosi były prezes + kilka dodatkowych osób, którym włączył się "syndrom konia" - przytakiwanie na byle głupotę i rozwiązanie, które z porządnym i opłacalnym biznesem w branży odzieży dziecięcej nie ma nic wspólnego. Więc drodzy "lajkowicze" histerycznych i propagandowych wypowiedzi oraz "hejtowcy" ciut mądrzejszych z ekonomicznego punktu widzenia wypowiedzi - dajcie już spokój. Obrywają teraz Ci, którzy zostali, bo według Was są słabi i donoszą.. Błagam..Czy jest jakaś granica Waszego absurdalnego myślenia ? To gdzie byliście ze swoimi mądrościami w bezpośredniej konfrontacji z tym, dzięki któremu już w tej firmie nie pracujecie ? Pytam : gdzie? Gdzie była Wasza "siła" i "mądrość" i recepta na wszystko, z którą człowiek nie wiedział, co zrobić ? Oczywiście, że szumowiny niektóre pozostały. Ale w tak jak w matematyce - może warto szumowiny ująć w jeden wspólny nawias a tych, którzy reprezentują wartość wyciągnąć przed ten nawias. W każdej firmie na tym bożym świecie znajdzie się ktoś, kto psuje całościowy wizerunek: w jednej portier, co dłubie w nosie; w drugiej upierdliwa sekretarka; w jeszcze innej nadgorliwy "pseudo prezes", braki kompetencyjne którego doprowadzają/doprowadziły do upadku firmy. Dajcie już spokój z tym podziałem na tych co odeszli i co zostali. Nie macie większych problemów w życiu ?
Wiedźmin 2017-03-30 22:24
O ironio, prawda jest taka że nigdy się głową muru nie przebiło. Daremny trud konfrontacji, później niestety niemy krzyk. I oczywiście jest racja w tym co piszesz. Odpowiedzialność za to wszystko co piszesz ponosi stary zarząd. Przykro mi, bo patrzę na to każdego dnia, zostało parę osób którzy trzymają się kurczowo stolkow ale są też osoby które oddały serce tej firmie, te jednak siedzą cichutko, bo mają różne sytuacje rodzinne. Nie generalizuje ale prawda jest taka ! Kto przyniósł informację to miał spokój.
Szczesciarz 2017-03-31 20:12
Oczywiście, że są problemy i to większe, bo sporo firm, działających na zlecenie firmy Wojcik ma teraz problemy finansowe przez niezapłacone faktury, by Ci co siedza, nic nie robia i kurczowo trzymaja sie stanowisk mieli na wynagrodzenia... a ci co zapracowali na gotowy produkt Firmy, martwia sie, czy pracodawca ich nie zwolni.. o to cala ironia losu..
44 2017-03-31 21:43
dla pracowników były pieniądze na wypłaty a podwykonawcy którzy robili 90% produkcji zostali z obietnicą łaskawej spłaty długu w odległym terminie na raty - Żenujące
27 2017-03-31 23:03
Tylko że Ci, których nazywacie "trzymajacy sie za stołki" musieli/muszą te Wasze 90% produkcji spieniężyć na rynku. Gdybyście mieli gotową koncepcję, to sami szylibyście modele i sprzedawali i w kraju i za granicą. a nie zlecali polskiej firmie, wobec której ewentualna egzekucja należności w polskim sądzie nie należy do najtrudniejszych. Więc może już dosyć tej statystyki, bo przez lata mieliście płacone i zarabialiście i źle Wam nie było. W biznesie to się nazywa ryzyko. Z takich czy innych przyczyn rynkowych to może kiedyś spotkać i Was: Chu...wy "manadżer", niepłacący klient, skaczące kursy walut , obsr...ny portier etc. I aby wszystko było jasne - pieniądz jest pieniądz, ale jak czytam, że za wszystko odpowiadają waszym zdaniem "kurczowo trzymający się za stołki" to ogarnia mnie pusty śmiech. Może podać adres w Krakowie lub w Pszczynie, gdzie spróbujcie sobie pofolgować i wydobyć pieniądze od duetu, który za nic miał sobie pojęcia takie jak etyka w biznesie i szacunek do człowieka ? A co, nazwisk zapomnieliście? To proszę zaglądnąć do KRS tej Spółki. To nie stanowi tajemnicy.
4 2017-04-01 00:48
Oj to szkoda, że Zarząd Firmy zapomniał te dwa nazwiska, bo jakoś nie słyszeliśmy o tym, by prowadzono sprawy sądowe przeciw tej parze za celowe działanie na szkodę Firmy Wójcik. Więc Drogi Doradco- pewnie obecny pracowniku Firmy- takie rady to do Panów z Warszawy
44 2017-04-01 07:32
Drogi 27 to był Wasz produkt którego nie mogliście wyprodukować bez pomocy podwykonawców. A żeby Ci "trzymający się za stołki " jak ich nazywasz mieli co spieniężać , czyli wykonać swoją pracę za którą otrzymali wynagrodzenie , podwykonawcy i ich pracownicy musieli ten towar wyprodukować zostając bez pieniędzy za ciężko wykonaną pracę. Nikt na siłę nie wyrywał od Was produkcji , a raczej było odwrotnie to Wy ją nam wciskaliście i naciskaliście aby ją wykonać. A my słyszeliśmy tylko czcze gadanie najpierw o braku osoby decyzyjnej za finanse, potem obietnice cotygodniowej spłaty długu a na koniec usłyszeliśmy o spłacie ratalnej w bliżej nieokreślonym czasie.
Nasi pracownicy też mają żołądki , dzieci i kredyty do spłacenia !!!! O tych kokosach przez lata które czerpaliśmy z Firmy Wójcik pozwól , że nie będę się wypowiadać bo chyba brakło by miejsca na tym forum.
Po co nam adresy w Pszczynie i Katowicach osób o "radosnej twórczości " jak tu ktoś napisał , gdzie był zarząd Firmy przez rok czasu - nie nadzorował "radosnej twórczości " . Czy rok temu te osoby dostały pracę z ulicy, gdzie byli specjaliści od rekrutacji , nie widzieli ich CV - przecież ich "radosną twórczość" też była jawna jak KRS wystarczyło zapytać "ojca Google" . Teraz nagle mleko się rozlało i szuka się winnych .
27 2017-04-01 14:43
Ale to według Ciebie kto w końcu jest winny bo przydługawy ten Twój wywód - szeregowi pracownicy (którzy też mają żołądki i rodziny i kredyty) czy zarząd ? Bo to tak, jakby pójść do nauczyciela i dać mu w mor..ę za to, że minister edukacji napisał ch...y podręcznik dla uczniów. Różnica kolosalna - jak między domki w Słupsku a słomki w [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] u.
Zebra - 44 2017-04-01 14:51
To trzeba było być bardziej asertywnym i nie brać zleceń od tej firmy, skoro fe i be. Teraz płaczecie i korzystacie ze swoich pięciu minut ? Co ? Kalkulacja kosztu się nie zgadza ? Za darmo robiliście ? Oczywiście, że jak jest dług do spłacenia to nie ma dyskusji. Ten, który zamawia, winien się bezspornie rozliczyć. Ale mam takie nieprzeparte wrażenie, że nie ten budynek okupujecie. Z pretensjami do kogo ? Recepcjonistki, magazyniera lub ochroniarza ? No ludzie, czy dziecko ponosi odpowiedzialność za to, że rodzice go źle wychowują ?
Kooperant 2017-04-01 14:54
Bo nie tą prasę czytasz i nie tego radia słuchasz. Bądź czujny. I uważny. Oliwa zawsze sprawiedliwa. Cierpliwości.
Basia z Podlasia 2017-04-01 15:04
90% produkcji? Wow...na jakich wzorach w obszarze statystyki opierasz wyliczenia ? Czyżby Wójcik sprzedał wszystkie maszyny ??? Podpowiedzieć, gdzie są pieniądze ? U byłego prezesa. Adres w Krakowie, ogólnie dostępny pod nazwą firmy jak odległa galaktyka (tożsame z jego wiedzą w obszarze zarządzania). Tak, tam, dokładnie tam. Do tego "pana", który sushi wcina i z tego wszystkiego się śmieje. Tam. Znakiem rozpoznawczym - błyszczący mercedesik na podjeździe.
44 2017-04-01 22:47
Proponuje Basiu pofatygować się do Sądu lub prokuratury wyegzekwować pieniądze od Pana z odległej galaktyki "Su......va"i spłacić podwykonawców a nie odprawiać na forum "radosnej twórczości" w postaci hejtu.
wiosna 2017-04-02 23:18
Dodajmy jeszcze jedną informację. Oprócz często wspominanego zarządu, jest jeszcze rada nadzorcza i właściciele. Główny właściciel to fundusz inwestycyjny 21 Partners (80%, szczegóły w Internecie).
Trudno uwierzyć, by fundusz zawodowo zajmujący się inwestowaniem w firmy nie potrafił sprawować właściwego nadzoru nad wybranym zarządem i nie miał przemyślanego planu na spółkę. Może wkrótce się dowiemy jaki był prawdziwy cel tej inwestycji.
Bart 2017-04-03 21:19
Droga Wiosno :) odrobinkę się z Tobą nie zgodzę :) i jeśli pozwolisz postaram się krótko uzasadnić, dlaczego...i nie dlatego, że nie szanuję Twojej wypowiedzi ale cała ta sytuacja przeczy zdrowemu rozsądkowi w ekonomii...
Patrzę na to tak, jak na grupę przedszkolaków (grupę Spółek w portfolio), w której każdy próbuje się wyróżnić. Na zadane pytanie "jasiu, czy umyłeś ząbki po obiedzie?" Jasiu kiwa głową, że tak, choć w rzeczywistości tego nie uczynił. Błąd wychowawczyni w tym przypadku polega na tym, że nie uchyliła drzwi do łazienki i nie sprawdziła, czy Jasiu rzeczywiście ząbki myje. Przekładając to na sytuację w WF na miejscu inwestorów, oprócz zaznajomienia się z ładnie opracowana tabelka trzeba było zaglądnąć w segregator. I tu masz rację. Ale nie inwestuje się tulu pieniędzy dla zabawy, chyba że ja nie wiem, co to znaczą "duże pieniądze". Polak zawsze po szkodzie mądry...niestety to powiedzenie jak najbardziej sprawdziło się w tym przypadku. Pytanie zasadnicze, nie o to, kto jakie poniesie konsekwencje (bo one same "wypływają" z przepisów prawa i odpowiedzialności za zarządzanie Spółką - w końcu Prezes Zarządu to nie bazarowy handlarz) ale co inwestor zamierza dalej. Chcę i wierzę, że tam, w Warszawie, pracują naprawdę tęgie głowy. A historia z Panem Warneckim powinna być nauczką dla wszystkich. Że ten przedszkolak Jasiu bardzo sprytnie to rozegrał. Szkoda, że na tym wszystkim ucierpiała cała grupa. Składajmy do kupy co się da. Póki jeszcze się da. Pozdrawiam.
Bezpośrednio z Bielsko-Biała 2017-04-05 20:11
Nie ma kasy ani klasy za to wiele pracy. Wszystko co można teraz powiedzieć o firmie że płatność względem koperantow maja głęboko w d...e
Faktury VAT zaległości a co ich to obchodzi zróbcie im coś to nie zapłacą będzie wiele gadania mało działania proszę być cierpliwym bla bla bla nie ma kto decydować będzie dobrze cierpliwości, a wy ludzie martwcie się jak zapłacić pracownikow za pracę by mieli na życie na opłaty mieszkanie prąd i kredyty itd. Idąc tym myśleniem firmy Wójcik nie płacimy nikomu niech czeka ciekawe ile czasu wytrzyma pracownik. POZDRAWIAM I ŻYCZĘ MIŁEGO ROZWIĄZANIA KWESTII ZALEGŁYCH

Cenzura rodem z PRL 2017-04-14 19:34
Niesamowite jest to forum dyskusyjne, ze szczególnym uwzględnieniem usuwania przez administratora niektórych wpisów. Rozumiem , że ów usuwane wpisy naruszają godność osobistą byłego pana tzw. prezesa. Ta ja tak w podsumowaniu życzę byłemu panu tzw. prezesowi, aby doświadczył kiedyś wylotu na bruk i aby w odpowiedzi na pytanie - dlaczego - usłyszał dokładnie to samo, co mówił wywalanym przez niego pracownikom. Nie będę siedział i ze słownikiem Kopalińskiego dobierał słów, które administrator zaakceptuje, a które nie. Co ja o tzw. byłym prezesie myślę, tego oczywiście publicznie na tym forum powiedzieć nie można, ale on chyba sam się domyśla.
Cenzura rodem z PRL - c.d. 2017-04-17 16:04
I dodam coś jeszcze. Myślę, że wszyscy zgodni jesteśmy co do tego, że czas już wysłać byłego pana tzw. prezesa warneckiego na niezasłużona emeryturę i nauczyć go odrobiny pokory wobec życia. Nie jestem wprawdzie przekonany, czy taka lekcja da mu cokolwiek do zrozumienia. To po pierwsze. Po drugie : może pora przestać tracić czas na rozpamiętywanie o osobie, która nie specjalizuje się w niczym innym jak w rozkładaniu spółek na łopatki. Ludzi toksycznych należy izolować, tym bardziej takich, którzy nie do koca rozumieją powierzaną im misję zarządczą. Jeśli firma Wójcik wróci do swych tradycji - przetrwa, nawet jeśli były tzw. prezes uważał, że nadmiar kokardek na sukience to czysta infantylność. Czas wreszcie wyciągnąć firmę z dołka, jej pracowników, jej kooperantów...bo jedni i drudzy nie dadzą sobie rady bez wzajemnej współpracy. Świadectwo braku kompetencji zarządczych pan były tzw. prezes wystawił sobie sam. Tak to jest, gdy do myślenia nie używa się głowy. Rynek go osądzi sam. Listy referencyjnej ten pan nie będzie miał zbyt obszernej. O tej pani już nawet nie piszę bo szkoda słów. Na tym kończę przygodę (krótką) z tym forum. Pozdrawiam pracowników WF i kooperantów firmy. Uwierzcie, są na tym bożym świecie menadżerowie, którzy mają pomysł, jak tę firmę postawić na nogi. I wyobraźcie sobie...nie są z Krakowa.
Naiwny 2017-04-18 17:46
Ależ my jesteśmy naiwni. Rzucono nam na pożarcie prezesa i się na nim wyżywamy. A tymczasem umykają nam istotne pytania:
1. Skoro wskazano zarząd jako winnych, to czy rozpoczęto formalne postępowanie aby go ukarać (np. art. 296 k.k.)? - Jeżeli nie rozpoczęto takiej procedury, to znaczy że....
2. Gdzie są pieniądze za 2016 rok? - Kto stracił, a kto nie stracił na tej sytuacji?
3. Czy możliwe jest aby w najbliższym czasie firma zarobiła na spłatę długów i jeszcze dała zarobić właścicielom? Jeżeli nie, to ogłoszenie upadłości jest korzystniejsze dla właścicieli.
4. Co musiałoby się zmienić, aby uratować firmę od upadłości?
Optymista 2017-04-18 22:16
ad1. - że sprawa cichnie a smród pozostał,
ad2. - to już wiedzą tylko Ci, którzy mają dostęp do oficjalnych wyników finansowych,
ad3. - pytanie o ramy czasowe : miesiąc/kwartał - nie; rok/dwa - może/brzmi bardziej realnie,
ad4. - zatrudnienie kompetentnej (powtarzam: kompetentnej) kadry menadżerskiej, która w ramach posiadanych przez siebie kompetencji (każdy członek Zarządu w osobnym obszarze) odpowiadać będzie za: a) restrukturyzację i optymalizację finansów, b) projektowanie kolekcji, c) sprzedaż - ze szczególnym uwzględnieniem i wsparciem kanałów, które generują najmniejsze koszty uzyskania przychodu.
Przy odrobinie zaangażowania i konsekwencji w działaniu ta Spółka ma szansę wrócić na prawidłową trajektorię lotu. Likwidacje tego co nierentowne, rozwój tego, co przynosi zysk. Minimalny, ale zysk. Ziarnko do ziarnka uzbiera się miarka. Już prościej chyba nie można.. A jak nie to rozważmy takie pojęcia jak elastyczność cenowa popytu i najprostsza teorię w ekonomii, że wielkość popytu nie zawsze odzwierciedla rzeczywista wielkość zapotrzebowania.
Strategia. Profesjonalne budżetowanie , konsekwencja realizacji obu elementów i żelazna dyscyplina. Ot recepta. I trochę więcej orientacji na klienta i jego potrzeby - słowem analiza poziomu jego satysfakcji (a nie satysfakcji i opinii wyłącznie pracowników).
anonimus 2017-04-26 20:50
spółka weszla w przyśpieszone postępowanie ukladowe, dzisiaj jest ogłoszenie w monitorze sądowym i gospodarczym.. franczyzobiorcy i pracownicy za Kononowiczem już niedługo powtórzycie jego słowa
romeo 2017-04-26 20:53
czyli jednak upadłość ..?
Pan były tzw. prezes Robert W. powinien iść siedzieć - jest taki paragraf, który mówi o działaniu na niekorzyść spółki - zdaje się to była kluczowa umiejętność tego wybitnego menadżera.
Zostaw swoją opinię o Wojcik Fashion - Sosnowiec
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Wojcik Fashion