Błysk sp. z o.o.

O nas

„Błysk” Sp. z o.o. to wiodący dystrybutor kosmetyków, chemii gospodarczej i higieny osobistej działający na rynku od 1991 roku. Początki przedsiębiorstwa ściśle związane były z okolicznymi kopalniami gdzie realizowane byty pierwsze dostawy środków piorących. Aktywną sprzedaż hurtową firma rozpoczęta w roku 1993 zatrudniając pierwszą grupę Przedstawicieli Handlowych.

Wraz z wzrostem sprzedaży następuje rozbudowa infrastruktury technicznej i administracji. W roku 1999 firma otwiera pierwszy oddział z magazynem w Sosnowcu. Sukces tego przedsięwzięcia staje się przyczyną do dalszego dynamicznego powiększenia obszaru działania. W 2000 roku działalność rozpoczyna oddział w Częstochowie, a w 2002 w Opolu.

W tym również czasie firma realizuje kolejną inwestycję tj. budowę magazynu wysokiego składowania na 10000 miejsc paletowych oraz rozbudowę części administracyjnej. Wraz z zakończeniem tej inwestycji i wprowadzeniem nowego systemu informatycznego firma rozpoczyna obsługę swoich klientów z magazynu centralnego likwidując funkcjonujące do tej pory magazyny zamiejscowe. Wprowadzając system wysokiego składowania wraz z oprogramowaniem lokacji poszczególnych stanowisk wysokiego składu również naszych przedstawicieli wyposażyliśmy w minikomputery typu Ipaq, których oprogramowanie pozwała na bieżąco śledzić aktualną ofertę handlową oraz sytuację finansową naszych klientów. W tym samym roku firma poszerza kolejne rynki zbytu otwierając oddział w Rzeszowie.

Z początkiem 2007 r. firma umacnia swoją pozycję w segmencie kosmetycznym przejmując czołowego na południu kraju dystrybutora tej branży. Również w 2007 r. firma poszerza swoją działalność o kolejne obszary i otwiera oddział z siedzibą w Krakowie.

Rok 2008 to czas fuzji i przejęć w którym firma aktywnie uczestniczy przejmując firmę „STANLEX” z Bielska Białej.

Obecnie swoim zasięgiem firma obejmuje południową część kraju działając głównie w woj. opolskim, śląskim, mak, polskim i podkarpackim. Będąc atrakcyjnym partnerem dla producentów, jesteśmy uznanym dostaw.,, gwarantujemy naszym klientom najwyższą jakość usług oferując szeroką ofertę, atrakcyjne ceny i promocje.

Za swoją działalność firma Błysk sp. z o.o. została nagrodzona licznymi prestiżowymi nagrodami Solidna Firma, Przedsiębiorstwo Fair Play, Czarny Diament, Złoty certyfikat firmy Henkel dla największego dystrybutora w Polsce oraz licznymi innymi nagrodami podkreślającymi osiągnięcia i  solidność w codziennej działalności. W 2007 r. Prezes firmy Teresa Jonas została uznana Śląskim Kupcem Roku oraz została uhonorowana nagrodą dla wybitnych kobiet „Narcyz".

Pomimo wielu udanych inwestycji jak również dalszych ambitnych planów, mottem dzielenia firmy „Błysk" w dalszym ciągu jest uczciwość i rzetelność w działaniu, bo taka postawa perspektywicznie może przynieść zamierzone efekty.

www.blysk.com.pl
Błysk sp. z o.o.