Elica Group Polska Sp. z o.o.

Wartości i zasady

WARTOŚCI

Deklaracja Wartości stanowi punkt odniesienia dla wszystkich naszych działalności:

• Kochać klientów i obsługiwać ich z pasją
  • Myśleć innowacyjnie
  • Wspierać angażowanie się każdego pracownika we własną pracę
  • Posiadać i przekazywać dobrą energię
  • Nieustannie stawiać sobie nowe cele i osiągać je
  • Być ciekawym i nie przestawać nigdy się uczyć
  • Chcieć wygrywać
  • Widzieć w zmianie okazję
  • Walczyć o ograniczenie kosztów i ułatwienie pracy

ZASADY

Francesco Casoli, Prezes Wykonawczy Grupy Elica, opracował w wersji 10 przykazań, zasady, którymi inspiruje się działalność Grupy:

1. Zarządzać personelem, aby on z kolei zarządzał przedmiotami
  8. Zwalczać mentalność biurokratyczną
  9. Informować, informować, informować
  10. Nie komplikować nadmiernie przedsiębiorstwa

SPOŁECZNA ODPOWIEDZIALNOŚĆ BIZNESU

W Grupie Elica mówimy o „people design”, czyli podejściu stosowanym przez przedsiębiorstwo wobec własnych pracowników, ponieważ bycie częścią naszej firmy oznacza rozpoczęcie etapu rozwoju obejmującego kształcenie, rozwój i swobodne wyrażanie dobrych pomysłów, w celu podkreślenia potencjału pojedynczych elementów i stworzenia warunków niezbędnych dla osiągnięcia sukcesów całej firmy. Troska, którą otaczamy naszych współpracowników wyrażana jest również poprzez chęć dążenia do „dobrego stanu organizacyjnego” poprzez zagwarantowanie lepszych warunków oraz podejście opierające się na wysłuchaniu opinii i wymianie propozycji. W wyniku tej wizji, jak również dzięki innowacyjnym sposobom myślenia naszego Dyrektora HR Emilia Zampettiego, w roku 2008 podpisaliśmy Umowę Uzupełniającą Elica, która po raz pierwszy we Włoszech obejmuje system Welfare w Umowie Uzupełniającej. Ta ważna umowa wyraża głębokie przekonanie, że ludzie muszą znajdować się w centrum polityki przedsiębiorstwa, jako podstawowy czynnik rozwoju i konkurencyjności, który jest konkretnym wyrazem naszej filozofii zarządzania zasobami ludzkimi.

Elica Group Polska Sp. z o.o.