Elica Group Polska Sp. z o.o.

Świat ELICA

NASZE POWIETRZE

Nasze kompetencje doprowadziły do zrewolucjonowania tradycyjnego wizerunku produkowanych w naszych zakładach okapów kuchennych, które z prostych akcesoriów przekształciliśmy w przedmioty o wyjątkowym i jedynym w swoim rodzaju wzornictwie, zwiększające jakość życia osób wybierających nasze produkty. Udało nam się to osiągnąć, ponieważ Grupa Elica, działająca już od lat 70, której prezesem jest Francesco Casoli, prowadzona przez Giuseppe Perucchettiego - wyróżnia się na rynku ze względu na swoje doświadczenie, wygląd produktu, wyszukane materiały oraz zainteresowanie nową technologią, gwarantujące najwyższą wydajność oraz ograniczenie zużycia. Ponad 3000 pracowników sprawia, że nasza produkcja roczna wynosi około 17 milionów sztuk, obejmujących okapy oraz silniki elektryczne. Nasza platforma produkcyjna obejmuje sześć krajów, wśród których znajdują się Włochy, Polska, Meksyk, Niemcy, Indie i Chiny, co sprawia, że jesteśmy światowym liderem w sektorze produkcji okapów oraz znajdujemy się w czołówce europejskich liderów w projektowaniu, produkcji i sprzedaży silników elektrycznych, przeznaczonych dla okapów i pieców centralnego ogrzewania.

ZASOBY LUDZKIE

WYKSZTAŁCENIE I STANOWISKA

ZAKŁADY PRODUKCYJNE

CERTYFIKACJE

ORGANIZACJA

Struktura naszej Grupy obejmuje osiem przedsiębiorstw: Elica, Gutmann, Elica Group Polska, Elicamex, Airforce, Ariafina, Elica PB India i Zhejiang Putian Electric. Siedziba Główna w Fabriano nadzoruje i koordynuje działania wszystkich zakładów należących do naszej Grupy, gwarantując jakość, spójność oraz kontrolę nad poszczególnymi oddziałami. Zdolność do integracji cech kulturowych oraz specyfikacji produkcyjnych różnych siedzib sprawia, że nasze działania osiągnęły zakres międzynarodowy, poprzez realizację naszej wizji przedsiębiorstwa, ukształtowanej przez wiele różnych czynników, mogących nieść Grupie siłę i powodując, że czuje się w pełni częścią specjalistycznego dziedzictwa poznawczego całej organizacji.

GŁÓWNE FUNKCJE WSPIERAJĄCE OBSZARY PRODUKCYJNE NASZEJ ORGANIZACJI:

Internal Audit

Weryfikuje projekt i funkcjonowanie wewnętrznego systemu kontroli, zapewnia zgodność z przepisami oraz proces zarządzania.

Press Office

Zajmuje się komunikacją ze środkami masowego przekazu w celach uzyskania dobrej opinii dla przedsiębiorstwa.

Human Resources

Zarządza personelem zakładu, począwszy od działań selekcyjnych poprzez współpracę i wspomaganie, aż po koordynację projektami Employer Branding.

Supply Chain

Zajmuje się działalnością logistyczną i zakupami.

Information & Communication Technology

Kieruje systemami informacji technologicznej, której celem jest ulepszanie zakładowych procesów zarządzania i przetwarzania informacji.

Administration, Finance & Control

Optymalizuje zarządzanie ekonomiczno-finansowe organizacji.

Product Development

Projektuje i rozwija nowe produkty.

Industrial Operation

Sprawuje nadzór, projektuje i kontroluje procesy produkcyjne.

Marketing

Zarządza zagraniczną komunikacją przedsiębiorstwa, analizuje potrzeby rynku, rozwija plan oraz koncepcję produktu.

World Class Manufacturing

Kontroluje procesy produkcyjne z punktu widzenia produkcji odchudzonej (lean manufacturing) w celu ograniczenia kosztów, wad, uszkodzeń, marnotrawstwa materiału oraz przechowywania.

Quality

Dąży do uzyskania najwyższego poziomu jakości, zarówno w odniesieniu do procesów zakładowych, jak i produktów oraz procesów produkcyjnych.

Sales

Zarządza działalnością handlową organizacji.

Elica Group Polska Sp. z o.o.