Com40

Ociąż

Opinie o Com40

ur 2015-07-27 21:01:04
1,800 na reke za utrzymanie ruchu? niech biora ukraiców to będa mieć taniej i zaoszczedza koszty firmy na takim stanowisku powinno byc z 5 tys. hallo tu jest 2015 rok a nie 1997
były pracownik dur 2015-07-28 13:43:26
Napisałem na początek 1,8-2 z czasem więcej jeszcze system premiowy na którego wysokość praktycznie nie masz wpływu. A to że powinno być 5tyś to oczywiste i że mamy 2015 rok to nadal mieszkamy w POLSCE! w 1997 jak miałbyś 1tyś na takim stanowisku to max! Swoją drogą to która firma w okolicach Ostrowa i Kalisz płaci 5tyś pracownikowi w utrzymaniu ruchu? Chętnie się tam zgłoszę!
nowy_pracownik 2015-07-29 12:20:15
rzeczywiscie jest tak zle?mam isc na dzial wlokniny podobno 10zl+ premie.wiele tu negatywnych opinii.
Dr. Wzwód 2015-08-10 12:59:00
Przez pierwsze 3 miechy minimalna płaca potem trochę więcej.
nowy_pracownik 2015-08-11 16:00:49
przez pierwsze 3 dni wygladalo to dobrze pozniej przyszlo mi samemu robic.efekt? slaba wydajnosc- dostalem 2 maszyny do obslugi ( w sumie spoko to jest) ale do tego jeszcze worki?nie dosc ze worki trzeba samemu ciac,zawiazywac i kleic bo moga pekac.rozumiem stary pracownik jest lepiej traktowany ale naprawde sie staralem zeby zrobic jak najwiecej kosztem tego ze caly dzien bylem zapocony i ze tak powiem z wywalonym jezykiem pracowalem podczas gdy ktos inny mial czas na spacery i dojadanie miedzy praca.dziekuje tej firmie
xxx 2015-08-11 17:30:40
ten zaklad jest przeklety tam sie nieszanuje czlowieka jestes robolem a jak sie posujesz to cie wymieniaja jak czesc w robocie za duzo jest panoszkow co zadza niepolecam tego zakladu chyba ze chcecie tylko tyrac dla com 40 a urlopy to dostaniesz wtedy kiedy zaklad caly stoji
jenot 2015-08-21 13:39:55
Może komuś się to przyda - jest praca na stanowisku operatora wózka jezdniowego. Jest umowa o pracę. Zadania to obsługa wózka jezdniowego, przestrzeganie standardów produkcyjnych i jakościowych orazo odpowiedzialność za utrzymanie czystości i porządku w miejscu pracy. Więc nic super dużego, może być przyjemna to praca.
trzylatawcorrect 2015-08-31 00:48:46
Stary od kogo masz te zarobki? Jestem liderem i zarabiam od 2800 do 3800 na reke a ludzie z mojej brygady jakies 300 pln mniej
trzylatawcorrect 2015-08-31 02:15:33
Kolego akurat 4 brygadowka 12 godzinna jest spoko pracujemy 14ー15 dni w miesiacu godziny te same co normalnie a pol miesiaca wolne :) dla mnie bomba
pracuś 2015-09-16 16:50:54
Witam, pracuje w tej firmie już 2 lata. Pieniadze nie są najniżesze, praca zla nie jest, natomiast kultura ludzi(brygadzistów, mistrzów) przekracza ludzkie pojęcie. Brak poszanowania w stosunku do ludzi. Tempo jakie narzucają, wyzysk niestety sprawia ze z coraz to większa niechęcia tam pracuje. Nie polecam tego zakladu, co więcej mam nadzieje że ludzie "na stołkach" zwrócą uwagę na to, co sie dzieje. nie bez powodu uciekają dobrzy pracownicy sprawdzeni a nowe osoby nie chca przychodzic
dsdsds 2015-09-18 18:45:43
pracuje w comforti od 10 miesiecy i nikomju nie polecam tam isc. jak nie chce przyjsc w sobote to wielkie pytania a dlaczego itp itd, straszenie ze mistrz odbierze mi premie. jak nie chce przyjsc na 12h to to samo. liderzy mili jak jest ok i jak czegos chca, a jak cos zle zrobisz to nie ma zmiluj. w jeden dzien jestes ich najlpszym przyjecielem a w drugi potrafia zrobic z ciebie [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] przy obcych ludziach a na nastepny dzien z usmiechem zapytaja co u ciebie slychac. w pracy mam wrazenie ze sie zwijam w rozwoju zamiast sie rozwijac. nikomu nie mozesz ufac bo pracownicy donosza. malo tego, w com40 ciagle kradzieze z szafek. niestety wiekszosc pracownikow to osoby bez perspektyw na przyszlosc, bez kwalifikacji itp itd i uwazam ze tylko dlatego tyle osob tam pracuje. bo gdzie pojdzie pracownik produkcji bez kwalifikacji? na inna produkcje. w tej firmie licza sie tylko plecy, plecy i jeszcze raz plecy. najbardziej smiesza mnie ankiety wg ktorych com40 jest super ekstra firma...
szwaczka 2015-09-18 18:50:23
akord grupowy wiec nawet nie mysl ze pojdziesz do lazienki bo cie zjedza chyba ze robisz wysoką norme. niektore szwaczki nawet na przerwy nie chodza bo szyją.
janka 2015-09-20 17:12:14
To ten akord grupowy jest zawsze i na kazdym stanowisku, nie ma czegoś takiego jak premie indywidualne. Bo to owszem, fajnie, zintegrowana grupa, ale kiepsko, jesli ktoś pracuje w pocie czoła, a druga osoba ma dwa razy gorsze tempo. Sam fakt, że krzywo patrza, kiedy ktoś idzie do toalety i opóźnia grupę pewnie nie za bardzo dobrze wpływa na atmosferę.
wiki 2015-09-22 13:09:26
Pracując na akordzie wspólnym nigdy wszyscy nie bendą zadowoleni ponieważ jedni robią szybciej drudzy wolniej, jedynym sensownym wyjściem jest częsta rotacja !!! kto nie nadążą od razu powinien być przesuwany na inne stanowisko grzej opłacane ! pozdro od chłopaków z ITAL SYSTEM
adam 2015-09-24 14:55:53
jedynym sensownym wyjsciem jest akord osobisty a nie grupowy. akord grupowy jest tak samo sprawiedliwy jak odpowiedzialnosc grupowa. popytaj w ociazu bo tam juz jeden dzial dostal po premii za rysy na scianie. pisze sie będą a nie bendą...ludzie....
XXX 2015-09-27 12:53:13
NO W FIRMIE CORRECT PODOBNO OSTATNIO SAM PAN WŁAŚCICIEL GŁÓWNY PAN KACZMAREK SIĘ ZAINTERESOWAŁ DUŻĄ ILOŚCIĄ ZWOLNIEŃ PRACOWNIKÓW Z PRODUKCJI,NA DZIALE KSM PODOBNO W KRÓTKIM CZASIE ZWOLNIŁO SIĘ 15 OSÓB A BIAŁYCH KOSZULEK TAM NIE WIDAĆ,NASTĘPNY DZIAŁ PRODUKCJA SPRĘŻYN ZARAZ ZA DZIAŁEM KSM NIC LEPIEJ NIE WYGLĄDA BRAK OPERATORÓW,BRAK POMOCNIKÓW,BRAK JAKICHKOLWIEK PODWYŻEK FINANSOWYCH NP NA STRZELANIU BĄDŻ ROLOWNICY SKUTKUJE TO TYM ŻE DOBRZY LUDZIE ALBO PRÓBUJĄ PRZENIEŚĆ SIĘ NA LEPSZY DZIAŁ ALBO PO PROSTU SIĘ ZWALNIAJĄ,POTEM PRZYCHODZI NOWY W TAKIE MIEJSCE I CO PO ROBI KILKA DNI I GO JUŻ NIE MA,TAK SIĘ SZANUJE PRACOWNIKÓW NA TYM DZIALE ŻE O MISTRZU JAK I MENADŻERZE TO JUŻ NIE WSPOMNE,OSTATNIO PODOBNO JEST ZAKAZ ZWALNIANIA,ROZŚMIESZYLI TYM ABY,TAK JAK NIE PODPADNIESZ TO CIĘ NIE ZWOLNIĄ,PRĘDZEJ ZWOLNISZ SIĘ SAM.
CCC 2015-09-27 14:35:19
do xxx kolego nie tylko na corekci jest w w przeniesionym con 4o jest podobnie a bedzie jeszcze gorzej traktują ludzi jak roboty musisz zrobic swoje 100% i jeszcze pomóc np.pakowaczom czyli zrobisz 110 % a lider wpisze ci 100% czyli reszta za free za rypiesz za śmieszne w tych czasach 2000 a po 8 godzinach orki w com 40 nie masz sily zeby gdzie kolwiek dorobic,pracuje juz 6 lat w tej firmie na starym com 40 szlo jeszcze wytrzymac ale na nowym jest mega obóz ja osobiscie i znam wielu kolegow którzy juz szukaja innej pracy ba za takie smieszne pienidze to niech pan Kaczmark z menagerami sami pracuja na produkcji.DO WSZYSKICH KTÓRZY CHCA PODJAC PRACE W COM 40 NIE IDZIECIE JEŻELI SZANUJECIE SWOJE ZDROWIE TO ODRADZAM BO KALEKAMI ZOSTANIECIE
Automatyk 2015-09-29 13:38:30
Witam
Ile zarabia inżynier automatyk na UR?Czy stawka 4000 tys netto jest akceptowalna?
Orchidea płacząca 2015-09-29 20:36:46
Powiem tobie że chcesz zarabiać 4000 tyś !!!! jako automatyk, a nie potrafisz dobrze tego napisać. To jest 4000k zł czyli 4 MILIONY. Chyba tyle nie zarobisz.
Napisz co potrafisz że tyle chcesz zarabiać??
Iteresujące 2015-09-30 16:55:03
Praca pomoc szwaczki w Ostrzeszowie to jest porażka .Panie szwaczki to księzniczki ktorym musisz nawed wode do picia pod pysk przynieść a pomoc to śmieć który na rozmowie miał powiedziane że przypada 4 szwaczki na jedna pomoc .Zapomnijcie o tym tam latacie wszędzie zero organizacji, zero jakiegokolwiek wytłumaczenia tam jest czysty cyrk, nic nikt niewie po dwoch miesiacach pracy tam jest czlowiek wykonczony psychicznie i fizycznie .a przyjedzie pani kierownik i powie wam ja to nie interesuje i niema zadnego wytlumaczenia ze czegos nie umiecie albo nie zdążycie wy musicie i koniec.Na rozmowie miał byc bieknie i ładnie a tu sie okazuje że ludzie jak cyborgi i za jakie grosze siasc i płakac
gość### 2015-10-01 14:38:25
Chciałoby się rzec : Leoni Wróć!!!
OnA 2015-10-07 11:42:31
Jak to ktoś wyżej napisał o pomocy jako szwaczka tak to racja Panie szwaczki są jak księżniczki które łaskawie nie mogą sobie wstać i iść po prace tylko cały czas drą się na pomoc która jest zarobiona po pasy wszyscy dookoła widzą, pomoc szwaczki to najgorsze stanowisko jakie może być!!! Nie życzę nikomu żeby się dostał na to stanowisko nie dość że drą papę na ciebie bo brakuję im towaru to jeszcze czasami mają takie wymogi że głowa boli a o pójściu do toalety czy na przerwę zapomnij!!!! Jeszcze co mnie najbardziej denerwuje to widzą inne osoby że ty latasz a one sobie stoją całe 8 godzin i nawet łaskawie nie podejdą i ci nie pomogą bo z pomocy dostały się na inne stanowisko i myślą że są lepsze!! Pytanie w czym są lepsze w tym że są na innym stanowisku i tym że mogą ściemniać a ty masz zapieprzać jak wół roboczy ( nie rozumiem stać 8 godzin i nic nie robić,gadać za przeproszeniem o pierdołach jakie ma paznokcie itp. a patrzy się na ciebie prosto w oczy i szyderczo się śmieje z ciebie że ty jesteś Zarobiona)
Leona 2015-10-08 09:47:32
Firmy nie tworzą budynki tylko LUDZIE. Tam nie będzie jak LAPie, o to nie musicie się martwić. Podobno kilka osób tworzy tam swój "folwark" i chcą rozdawać tam karty?
pracownik cor. oc 2015-10-08 21:49:38
Który dział w comie polecacie? Jakie tam macie zarobki? No i czy normy są do wyrobienia czy zbyt wysokie tak jak u nas..?
do ona 2015-10-10 12:27:39
widac nikt tobie nie powiedzial ze szwaczka nie moze wstawac od maszyna tylko ma szyc szyc i jeszcze raz szyc. szwaczce ma byc wszystko podane nawet woda do picia. ona ma siedziec na 4 literach i szyc. odnosnie pomocy ktore sobie stoja to sie nie dziw bo na ich miejscu to samo bys robila. nawet jak ci pomoze raz, drugi, trzeci a pozniej nie pomoze to i tak bedziesz ją obgadywala. ona ma swoje zadanie, ty masz swoje zadanie i jak ci nie pasuje to sie zwolnij lub zmien dzial. masz racje ze pomoc szwaczki to najgorsze stanowisko i ze wiele szwaczek tak sie zachowuje ze po prostu dac po mordzie zeby sie kultury nauczyly. ALE SAMA SOBIE TAKA PRACE WYBRALAS, JAK CI NIE PASUJE TO ODEJDZ LUB ZMIEN DZIAL.
:))) 2015-10-10 18:01:45
Skoro jest tak beznadziejnie i same niedouki bez perspektyw i kwalifikacji wokół Ciebie, to dlaczego męczysz się już tu całe 10 miesięcy?!
Czyżby jakaś pokuta za grzechy?
A tak w wolnej chwili popytaj ludzi na produkcji jakie mają wykształcenie, może się zdziwisz(i nie chodzi tu o rządzących)
Witold 2015-10-12 18:23:00
Zamierzam złożyć Cv do firmy COM 40,ma wyższe wykształcenie i staż pracy, na różnych stanowiskach kierowniczych, interesuje mnie tylko praca, biuro, kadra zarządzająca, (nie produkcja) czy ktoś może powiedzieć na ten temat, jaka jest praca, płaca, godziny, wszystko co dotyczy tematu,
do witold 2015-10-14 22:39:22
z kadry zarzadzajacej raczej nikt tutaj nie zaglada, co najwyzej jakis lider z produkcji wiec informacji na swoje pytania raczej nie dostaniesz. a juz na pewno nie bedą rzetelne. co radze od siebie? zloz cv, pojdz na rozmowe jak zadzwonia, dowiedz sie co proponuja i przemysl sprawe :) isc na rozmowe zawsze mozesz, najwyzej ich wysmiejesz lub przyjmiesz prace :) tracisz tylko czas i pare zloty na dojazd.
hado 2015-10-15 17:11:03
tak takich osob potrzeba co nic nie robia tylko spaceruja tak jak czarni .zieloni i banda od lukasza pluciskiego z nim na czele nieroby
skalmierzyce 2015-10-17 18:30:21
podobno w comie w skalmierzycach myszy chodza w szafkach z jedzeniem. smacznego.
ciekawa 2015-10-18 15:03:43
Czy wypowiedzenie można dać w kadrach oraz dać im to co dostałam od firmy? lub u kogo innego zdać z kadr? czy tylko mogę liderowi/pomocnikowi lidera? Pozdrawiam.
Comfortek 2015-10-18 20:37:43
A ja mam pytanie: Czym zajmuje się "Inżynier procesów produkcyjnych" w waszej firmie?
kupis 2015-10-20 20:29:05
@Comfortek, wiesz jak sama nazwa wskazuje procesami produkcyjnymi. Zawsze zreszta masz w ofercie pracy ładnie opisane zadania i obowiązki. Sam wejdź teraz na ich stronę internetową i zobacz. Akurat poszukują managera działu utrzymania ruchu, kierownika tego działu, szwaczki lub szwacza oraz elektromechanika.
Comfortek 2015-10-21 18:14:51
Ok, ale ja raczej chciałem odpowiedzi od pracowników z praktyki, bo słyszałem że oferta pracy różni się od rzeczywistości.
tomek 2015-11-09 01:13:41
widziałem, ze szukają u nich ludzi jako Specjalista ds. personalnych (HR), tylko nie wiem czy faktycznie jest tak dobrze jak pisza, ze jest system motywacyjny dobry i premie są, ktoś wie czy mozna jest wyrobić naparwde? Przekonuje mnie jeszcze u nich umowa o prace, bardzo fajna sprawa na start już, ze dają.
pracownik 2015-11-09 21:16:14
Co się wydarzyło dzisiaj ktoś spadł z antresoli?
leko 2015-11-11 11:11:47
ja nie spodziewałbym się cudów od samego początku - każdemu pracodawcy trzeba udowodnić swoją wartość.
xxx 2015-11-11 15:35:34
Akurat tego pracodawce [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] obchodzisz tak bylo i bedzie amen
lena 2015-11-11 18:46:37
Cuda to się tam wyrabia, pracodawcy mają pracowników w d..., pracuje w com40 3 lat i takiego bałaganu to dawno nie było, co chwile zmiany ale na gorsze dla pracowników , robi się to typowy [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] masakra, część osób już rozgląda się za inną pracą w tym ja , jeśli ktoś chce tylko być do dyspozycji firmy to zapraszam, a tak piszą na broszurach firma przyjazna rodzinie [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] jasiu, jak masz dzieci daj sobie spokój z pracą w com40
szyna 2015-11-12 14:02:52
no to firma wręcz stworzona dla mnie, dajcie znać czy są jakieś wolne etaty na tapicerni !! jak nie wytrzymujesz tempa to spadaj na chatę dziećmi się zajmowac
monika 2015-11-13 14:19:42
skoro mają system motywacyjny dobry i premie są to znaczy, że chociaż część z nich mozna wyrobić i to jest na plus.
qwerty 2015-11-15 14:11:19
Witam pracowałem w tej firmie 5 lat i powiedzieć mogę, że firma jest zoragnizowana bardzo dobrze!. Wszystko działa jak trzeba. Umowa na etat i przestrzeganie praw pracownika na poziomie urlopów ojcowskich i opiek na dzieci. Pieniadze na czas ( system premiowania też ok ale gdyby nie te premie najniższa krajowa ),ale to zapewne zasługa tych standardów IKEA!. Ale jest tez niestety jak zawsze druga strona!. Przerabiałem ja niestety wielokrotnie!. Zaczne od LIDERÓW bo z tym elementem miałem najbardziej do czynienia. Pierwsza zasada zawsze kłamie, druga chcesz być BOGIEM bądz tapicerem im wszystko wolno i gdyby nie było zespołow liniowych zarabiali by wiecej niz cała reszta pracowników fizycznych!.Trzecia zasada nie idz na montaz stelarza bo jak wiadomo najgorsza fucha!. Wszystko ustawione jest pod tapicera jeżeli tapicer robi z łatwocia 110 procent to oznacza ze montazysta tez musi. Obnizenie norm na lini oznacza w przeliczeniu obniżenie norm dla tapicera a podniesienie dla motazysty!.Wydaje sie nie logiczne ale tak jest.Czwarta zasada najciekawsza. Uczciwe podchodzenie do pracy, nie chorowanie i w miarae mozliwosci chodzenie na 12-stki i posiadanie własnego zdania nagradzane jest usunieciami z lini. Na koniec jeszcze jedno co mnie najbardziej zadziwiało podejscie do pracy jak do zawodów kto jest szybszy lepszy wydajniejszy. Chodziła wiara dumna jak pawie, jak szybko robia jak reszta wali w [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] ja a oni sa najlepsi!. Efektem tego były podniesione normy redukcja na lini z pozostawieniem lub podniesieniem norm.
cichy 2015-11-15 18:43:57
@tomek - dla mnie idealną sprawą jest to, że podstawą zatrudnienia jest umowa o pracę, więc stabilność jest ważna.
wirtualny 2015-11-16 15:25:22
Nie zgadzamy się na zaczynanie pracy godzinę później. Nie nasza wina, że z parkingiem jest jak jest.
lena 2015-11-16 18:03:23
a gdzie jest napisane że nie wytrzymuję tępa matole
pomoc 2015-11-16 18:13:05
Najgorsi w com40 są Liderzy, masakra, kłamią jak z nut, nie wiem po co to łazi po sali, a na szwalni to już pokaz mody liderek, pracuję w tej firmie 7 lat ale takich jaj to nie było by liderka na nocce spała po kątach , to się dotyczy gwiazdy Amandy. Były brygadzistki i można było wszystko załatwić. A teraz ciągle zmiany, nawet godzin pracy, to już kolejna paranoja, ciągle szukają w com40 pracowników, ale szybko nie znajdą i coraz więcej ucieka
:) 2015-11-17 16:35:20
też mi stabilne zatrudnienie... 2 tygodnie wypowiedzenie i dowidzenia.
prac. 2015-11-24 21:06:38
I tu się zgodzę.
??? 2015-11-25 07:46:36
wie ktos na jaki adres wyslac poczta L4 do sklamierzyc?
tiger 2015-11-30 19:17:00
zamalo plocom za tyle roboty
Zostaw swoją opinię o Com40 - Ociąż
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Com40