Logowanie dla kandydatów/kursantów

Rejestracja pracodawcy | Zapomniałem hasła

Nowe zasady dotyczące cookies

plus Dodaj ofertę pracy | Logowanie
Praca opiekunka
Kursy / Szkolenia - zobacz wszystkie 199!
Praca w Niemczech dla opiekunek - płacimy o 1000 zł więcej niż konkurencja
Sortuj: Najnowsze | Najstarsze

Opinie o Graform

Pracowałeś w firmie Graform i chcesz podzielić się opinią o niej? A może chciałbyś w niej pracować i zastanawiasz się, jakie warunki oferuje pracodawca? Dodaj wpis - może on pomóc Tobie i innym zainteresowanym osobom w uzyskaniu poszukiwanych informacji.

zdjecie uzytkownika
qerty - 2014-07-27 18:43:42 odpowiedz | pomocna opinia: +1 (0)
Odpowiedź na: [....... - 2014-07-24 09:34:46]:
to ty nie kumasz pracodawca może odmówić ci takiego urlopu kiedy będzie tylko chciał nawet robiąc to na złość.
zdjecie uzytkownika
qwerty - 2014-07-27 18:46:57 odpowiedz | pomocna opinia: +1 (0)
Odpowiedź na: [pracownik - 2014-07-27 11:30:38]:
jak coś ci się nie podoba to w urzędzie pracy już na ciebie czekają :)
zdjecie uzytkownika
Jack - 2014-07-27 21:57:31 odpowiedz | pomocna opinia: +1 (1)
Czy pracują jakieś fajne u was dziewczyny???
zdjecie uzytkownika
widz - 2014-07-28 00:23:12 odpowiedz | pomocna opinia: +1 (0)
no Qrna jak bym kierasa albo innego derektora słyszał .... takie przepisy trzeba zmienic... :)
Art. 81. Wysokość zapłaty za gotowość do pracy - przestój
§ 1. Pracownikowi za czas niewykonywania pracy, jeżeli był gotów do jej wykonywania, a doznał przeszkód z przyczyn dotyczących pracodawcy, przysługuje wynagrodzenie wynikające z jego osobistego zaszeregowania, określonego stawką godzinową lub miesięczną, a jeżeli taki składnik wynagrodzenia nie został wyodrębniony przy określaniu warunków wynagradzania - 60% wynagrodzenia. W każdym przypadku wynagrodzenie to nie może być jednak niższe od wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę, ustalanego na podstawie odrębnych przepisów.
§ 2. Wynagrodzenie, o którym mowa w § 1, przysługuje pracownikowi za czas niezawinionego przez niego przestoju. Jeżeli przestój nastąpił z winy pracownika, wynagrodzenie nie przysługuje.
§ 3. Pracodawca może na czas przestoju powierzyć pracownikowi inną odpowiednią pracę, za której wykonanie przysługuje wynagrodzenie przewidziane za tę pracę, nie niższe jednak od wynagrodzenia ustalonego zgodnie z § 1. Jeżeli przestój nastąpił z winy pracownika, przysługuje wyłącznie wynagrodzenie przewidziane za wykonaną pracę.
§ 4. Wynagrodzenie za czas przestoju spowodowanego warunkami atmosferycznymi przysługuje pracownikowi zatrudnionemu przy pracach uzależnionych od tych warunków, jeżeli przepisy prawa pracy tak stanowią. W razie powierzenia pracownikowi na czas takiego przestoju innej pracy, przysługuje mu wynagrodzenie przewidziane za wykonaną pracę, chyba że przepisy prawa pracy przewidują stosowanie zasad określonych w § 3.
Pamiętajcie o tym podczas przestoju !!!
zdjecie uzytkownika
pracownik - 2014-07-28 12:01:02 odpowiedz | pomocna opinia: +1 (0)
Odpowiedź na: [qwerty - 2014-07-27 18:46:57]:
a na jakiej podstawie może odmówić? Może inspekcja pracy się zainteresuje co wyprawia cebula.
zdjecie uzytkownika
pracownik - 2014-07-28 12:04:21 odpowiedz | pomocna opinia: +1 (0)
Czy pracodawca może wysłać pracownika na urlop wypoczynkowy w dniu kiedy nie ma pracy w zakładzie? Często się zdarza u mojego męża w zakładzie, kiedy szykując się na nocną zmianę do pracy na 22 godz., o godz. 19 dostaje sms o treści, że ma urlop. W ten sposób nie planując urlopu, wykorzystał już 12 dni urlopu, o którym decyduje jego szef. Dla mnie to jest kradzież urlopu. Proszę o wyjaśnienie, czy jest to zgodne z prawem?

Opisane przez czytelniczkę działania pracodawcy stanowią rażące naruszenie jego podstawowych obowiązków wobec pracownika i stanowić one mogą nawet, zgodnie z art. 55 § 11 Kodeksu Pracy, podstawę do rozwiązania przez pracownika umowy o pracę bez wypowiedzenia. Pracownik chcąc skorzystać z tego prawa zobowiązany jest złożyć pracodawcy najpóźniej w terminie 1 miesiąca od uzyskania wiadomości o okoliczności uzasadniającej rozwiązanie umowy pisemne oświadczenie o rozwiązaniu umowy o pracę bez wypowiedzenia, z jednoczesnym podaniem przyczyny uzasadniającej rozwiązanie umowy. Ponadto, pracodawca podlega sankcjom pieniężnym z tytułu naruszania swoich podstawowych obowiązków.

Zgodnie z art. 282 § 1 pkt 2 Kodeksu Pracy, pracodawca, który wbrew obowiązkowi nie udziela przysługującego pracownikowi urlopu wypoczynkowego lub bezpodstawnie obniża wymiar tego urlopu, podlega karze grzywny od 1000 zł do 30 000 zł. Podsumowując zatem, należy wskazać, że prawo do corocznego płatnego urlopu wypoczynkowego ustalanego w porozumieniu z pracownikiem stanowi obecnie jeden z elementów konstytucyjnej zasady prawa do odpoczynku. Jest ono prawnie chronione, jego naruszenie zaś jest prawnie sankcjonowane.

Czytaj więcej na:
zdjecie uzytkownika
ja - 2014-07-28 18:01:34 odpowiedz | pomocna opinia: +1 (0)
to sie k..a pozwalniajcie. bedzie wiecej po podziału dla innych.
cieszcie sie ze jeszcze macie prace.
zdjecie uzytkownika
tobi - 2014-07-29 18:32:39 odpowiedz | pomocna opinia: +1 (0)
Odpowiedź na: [widz - 2014-07-28 00:23:12]:
trza to wywiesić na tablicy jak inne wiszą
zdjecie uzytkownika
al-lach - 2014-08-06 12:38:39 odpowiedz | pomocna opinia: +1 (0)
wsadźcie se te przepisy w swojom czarnom odhłań i wyliżcie mi to koło czego muchy latają w upały
zdjecie uzytkownika
bezczel - 2014-08-07 16:27:32 odpowiedz | pomocna opinia: +1 (0)
jak myślicie, czy tylko dwuletnie doświadczeie na programiste obrabiarek mi wystarczy. w ogloszeniu stoi, ze trza miec co najmniej 5 lat, no ale jak ja mam miec tyle, jak mam dopiero 22 lata? technikum samo sie nie skonczy. a robilem lepiej w dawnym zakladzie niż janusze z 20 letnim stażem w tym zakładzie.
zdjecie uzytkownika
synek - 2014-08-15 18:13:01 odpowiedz | pomocna opinia: +1 (0)
Nikt nie rozunmie, ze w tych czasach ciezko jest utrzymac rodzine z jednej wyplaty. Kazdy by dorabial. To kto teraz jest liderem na zmianie A?
zdjecie uzytkownika
tede - 2014-08-23 11:11:56 odpowiedz | pomocna opinia: +1 (0)
jest taki jeden T.G się nazywa reszta majstrów przejdzie.
zdjecie uzytkownika
miodek - 2014-08-24 16:37:21 odpowiedz | pomocna opinia: +1 (0)
Słownik ortograficzny widziałeś?
zdjecie uzytkownika
grześ - 2014-08-25 15:53:19 odpowiedz | pomocna opinia: +1 (0)
zastanawiam się czy przed jesienią będzie jeszcze jakiś lepszy okres na przyjęcia. Do tej pory siedziałem tu na forum jako nie zalogowany użytkownik i się nie wypowiadałem w żadnym temacie, bo miałem prace, ale z końcem miesiąca polecę chyba z obecnej firmy i szukam sobie jakiegoś miękkiego lądowania.
zdjecie uzytkownika
Wunderwaffe - 2014-08-26 14:46:48 odpowiedz | pomocna opinia: +1 (0)
He he
To dobrze trafiłeś, lądowanie będzie zapewne twarde ale do przeżycia. Tak jak w każdej firmie ta ma swoje plusy i minusy, pytanie ile minusów jest w stanie cię dosięgnąć.
zdjecie uzytkownika
zatroskany - 2014-09-02 09:08:13 odpowiedz | pomocna opinia: +1 (1)
Jako zatroskany współpracownik moich kolegów ustawiczy z rozdmuchu chciałbym wnieść prośbę o zwolnienie ruchów suwnicy bo jeden pan jest taki ,, wolny " ze nie moze dogonic wczesniej wymienionego urzadzenia... Do tego jakiś miły przytulny kącik gdzie mogli by odpocząć po wyczerpujacym poszukiwaniu miejsc do pogaduszek i zabawy komóreczkami.. Pozdrawiam Zatroskany Pracownik :)
P.S ,, śpieszmy się kochać kierowników tak szybko odchodzą "
zdjecie uzytkownika
suwnica - 2014-09-06 12:32:58 odpowiedz | pomocna opinia: +1 (1)
Uwaga!
Wiem z pewnego źródła że sami majstrowie piszą na forum różne opinie żeby skłócić ludzi ze sobą!
zdjecie uzytkownika
Asia - 2014-09-09 23:20:03 odpowiedz | pomocna opinia: +1 (1)
Odpowiedź na: [zatroskany - 2014-09-02 09:08:13]:
Jaki zatroskany, sfrustrowany, rozgoryczony, zgorzkniały i żałosny współpracownik :)) !
zdjecie uzytkownika
rozgoryczony - 2014-09-10 15:19:33 odpowiedz | pomocna opinia: +1 (0)
chciałem poinformować przyszłych pracowników grawormu o głodowych pensjach jakie otrzymaliśmy i będziemy otrzymywać. Niedługo zwolni się miejsce także ślijcie cv-ałki.żegnam
zdjecie uzytkownika
romek - 2014-09-10 17:41:10 odpowiedz | pomocna opinia: +1 (0)
no i po co takie rzeczy tutaj wypisywac, bez sensu zupełnie, jak toś naprawde chce ponarzekać na pracę, że wszystko nie tak jest i źle, to niech w domu narzeka, a nie na publicznym forum...sensu w tym żadnego nie widzę, ani sobie nie pomoże tym ani przyszlym kandydatom też nie, zastanówcie się czasem
zdjecie uzytkownika
skórka - 2014-09-11 22:22:43 odpowiedz | pomocna opinia: +1 (0)
Odpowiedź na: [romek - 2014-09-10 17:41:10]:
prawda w oczy kole
zdjecie uzytkownika
foch - 2014-09-14 18:56:05 odpowiedz | pomocna opinia: +1 (0)
Odpowiedź na: [skórka - 2014-09-11 22:22:43]:
nie będę już pisał komentarzy mam za mały współczynnik... obraziłem sie foch !!
zdjecie uzytkownika
marek - 2014-09-16 12:29:11 odpowiedz | pomocna opinia: +1 (1)
Czy są jakieś wolne miejsca na produkcji? Duża rotacja?
zdjecie uzytkownika
Młody - 2014-09-18 18:14:41 odpowiedz | pomocna opinia: +1 (1)
Pracują u was jakieś fajne dziewczyny , jeśli tak to na jakiej zmianie ?
zdjecie uzytkownika
magazynier - 2014-09-19 10:43:54 odpowiedz | pomocna opinia: +1 (0)
fajne dziewczyny tylko w biurze ale na hali sa fajne chlopaki ktorym bedziesz mogl robic co nieco
Zostaw swoją opinię
Powiadomienia
o nowych wpisach
Obserwuj ten wątek!
Akceptuję Regulamin
captcha
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Graform

Twoj email:
Wiadomość: