Opinie o Lidl w Tarnowo Podgórne Poznańska 131a

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie Lidl. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w Lidl o rekrutacji.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Lidl w Tarnowo Podgórne Poznańska 131a

Czy w Lidl odbywają się wewnętrzne rekrutacje?

Bartek Nowy wpis

Witam czy Lidl wozi pracowników czy tylko własny transport wchodzi w grę?

Jak wygląda ścieżka kariery w Lidl? Czy trudno jest zdobyć awans?

Irena

Hej wszystkim. Tak jak moi poprzednicy napisali mam wrażenie, że lidl przyjmuje tylko po znajomości lub Ukraińców. Byłam na rozmowie w sprawie pracy na magazynie przy kompletacji towaru. Osoba odprowadzająca nie była w ogóle zainteresowana kandydatami,jedynie opowiadała o magazynie i całej tej firmie. Pomimo kilkuletniego doświadczenia w podobnej pracy,wzorowej opinii od byłych pracodawców,dobrej kondycji fizycznej, gotowości do ciężkiej pracy nie zostałam przyjęta. Niby ktoś lepiej pasował do profilu kandydata. Dziś widzę ogłoszenie na to samo stanowisko. Do wszystkich kandydatów,nie traćcie czasu ani pieniędzy na paliwo i nie przychodźcie tam bez pleców bo zostaniecie kolokwialnie pisząc olani. Dadam, że firma uprawiając taką politykę sama się pogrąża bo w końcu wyjdzie to w wynikach i wydajności pracowników po plecach,no chyba że Ukraińcy będą im normy robić

@Irena

Hej , przeczytałam Twój komentarz i szczerze mówiąc nie wiem czy powinnam się fatygować do nich na rozmowę kwalifikacyjna.. Jestem umówiona na to samo stanowisko co napisałaś czyli pracownik magazynu- kompletacja ale po tym co napisałaś to mam wielkie obawy a rozmowa już w środę. Czy mogłabyś mi proszę zdradzić o co Cię pytali i jaka jest atmosfera na rozmowie?

Łucja
@Monika

I jak, poszłaś w końcu na tę rozmowę o pracę? Daj znać, czy tak czy odpuściłaś. A jeśli to pierwsze, to czego się dowiedziałaś. Jakie stawki jako pracownik na kompletacji?

Irena Nowy wpis
@Monika

O nic mnie nie pytali bo nie byli w ogóle zainteresowani kandydatem, umiejętnościami, motywacją itp. Chodziliśmy tylko po magazynie i wysłuchiwalismy jak ten przybytek wygląda i jaka ta firma nie jest wspaniała

Pracownik Sklepu

Szybko rzetelnie konkrety czego wymagają i co oferują bez owijania w bawełnę

Czy wie pani ile waży koli banana ? Pewnie dużo 10-15 kg No to da rade Pani przezucic taka paletę bananów ? Dam

logo firmy Operator Produkcji
Tarnowo Podgórne
Focus Hotmelt Europe Sp. z o.o.
logo firmy Lektor - Nauczyciel języka angielskiego
Early Stage
logo firmy SPAWACZ TIG ZA GRANICA
ATN Service ApS
Zirytowana firmą

Aplikacja na stanowiska biurowe czy administracyjne w centrali Lidla w Jankowicach to szkoda czasu. Odradzam, ponieważ z taką niekompetencją ze strony HR rzadko można się spotkać. A proszę mi wierzyć nie jestem juz świeżo upieczoną absolwentką tylko osobą z ponad 10 letnim doświadczeniem zawodowym. Ciągle wychodzące te same ogłoszenia na pracuj.pl, np. na stanowiska Asystentki Zarządu z niemieckim niby a na rozmowie panie z HR chcą rozmawiać po angielsku. Co więcej odrzucając kandydatki które mają wszelkie podstawy do pracy na tym stanowisku, szukają znowu przez headhunterów, bo nie maja kandydatów ??. To tylko przykład ale jeśli ktoś śledzi pracuj.pl, to widać ciągle te same ogłoszenia. Szkoda, że nikt z Top Management nie wie co się dzieje w tym temacie. Szkoda czasu na aplikowanie tam, odradzam, bo i tak was odrzucą !!

Ciągletesameoferty
@Zirytowana firmą

Tak, to prawda, na pracuj.pl znowu jest oferta "świeża" na asystentkę członka zarządu ds. finansowych czy coś takiego... Potwierdzam aplikowałam ponad miesiąc temu na to stanowisko i mimo że spełniam wymagania to nie dostałam nawet zaproszenia na rozmowę. Dział rekrutacji w LIDL to coś nie halo tam, kandydaci się wykruszają i nikt normalny nie będzie po raz któryś aplikował do nich. Oby nie mieli w ogóle chętnych kandydatów na stanowiska w administracji, bo to co wyprawiają ośmiesza tylko firmę. Zero szacunku dla kandydatów ...

Malwa
@Zirytowana firmą

Zgadzam się z tym. Bylam tam na 2 spotkaniach rekrutacyjnych. Wszystko było super, języki, wykształcenie, rozmowa z HR Usłyszałam, że wyniki rewelacyjne. Zostały ze mna omówione warunki podpisania umowy, warunki finansowe. Kolejnym razem miala przyjść umowa o prace i mialam ją podpisać. Tydzień po spotkaniu dostaje miala, że wybrali innego kandydata. Bez komentarza Napisalam i zadzwonilam do HR ale nikt nie chciał ze mna rozmawiac.

zgadzam sie w 100%
@Ciągletesameoferty

dokładnie, zgadzam sie z Twoją wypowiedzią. To co oni wyprawiają, sami nie wiedzą kogo szukają. Odrzucają kompetentne osoby, w kółko na pracuj.pl te same oferty ba nawet rekrutują dla nich pośrednictwa pracy. Zero szacunku dla kandydatów. Nikt nie powinien tam aplikować, szanujmy się a lidl sam sobie wystawia na rynku pracy bardzo negatywną wizytówkę i to wrażenie trudno bedzie zatrzeć

onatoja
@Malwa

matko jak to czytam to cieszę się że nie dostałam w takiej firmie pracy. Od razu usunę u nich konto kandydata, nigdy więcej lidla, szkoda czasu.

@Zirytowana firmą

Nie tylko na stanowisko biurowe. Miałam tak samo na magazynie, chyba tylko Ukraińców i po plecach przyjmują. Po prostu buraki dorwały się do stanowisk i tak jest. Znając życie w końcu ktoś z góry się dowie bo wyniki spadną

Antoni
@Irena

Jak już byłaś na rozmowie na magazyn, to jak ona przebiegała i co chcieli wiedzieć? Staram się ocenić swoje szanse, by nie inwestować czasu i nadziei, skoro tak trudno się dostać.

Pawe

Dział rekrutacji - niekompetentny, nie wspominając o poziomie prowadzonej rozmowy rekrutacyjnej.

dokładnie tak
@Pawe

Pierwsza rozmowa przez telefon z pracownikiem HR - pytania w stylu czy akceptuje dojazd do Lidla ? - ludzie skoro wysłałam to akceptuje ..., następnie dlaczego chce pracować w Lidlu, pytanie to przejawia się tez na kolejnym etapie. Ja rozumiem że pytanie to sprawdza naszą motywację do pracy w lidlu ale nie tyle razy ??? Ja dziękuję, nikt szanujący się i poważny po raz kolejny nie wyśle tam swojej aplikacji. Dziękuję innym osobom za te opinie, bo już myślałam, że ze mną jest cos nie tak, ale przekonałam się, że to "specyficzna" firma :)

@Pawe

Niestety potwierdzam

W jaki sposób są weryfikowane są umiejętności kandydata na rozmowie kwalifikacyjnej w Lidl?

Irena

Nie ma, nie obchodzi ich to kompletnie. Opowiadają o firmie, a kandydat ma ich słuchać, to tyle

Kiss

Rekrutacja to totalne nieporozumienie. Zastanawiam się jaki mają poziom kompetencji? Jest ogłoszenie o pracę, aplikuje - spełniam wszystkie wymagania. Po trzech dniach telefon, no i się zaczyna ... Pytania o doświadczenie - znaczy CV nikt nie czytał? Kiedy rekruterka słyszy jak grzecznie tłumaczę ponownie że mam wiedzę, doświadczenie i praktycznie z marszu mogę zacząć pracę pada pytanie: "ojej, to chyba będzie się Pan/Pani nudzić, nie będzie to problemem?" Normanie ręce opadają ... Potem pytanie czy na pewno mając taką wiedzę chcę aplikować na to stanowisko? No nie, bombelek mi niechcąco kliknął, złożył profil i wysłał CV z listem motywacyjnym... Pytanie o motywację ... No przecież macie mój list, znowu nikt nie czytał? Na koniec przejście na język angielski i krótka gadka z której rekruterka chyba nic nie zrozumiała (pytała o moje hobby a jest ono dosyć nietypowe). Na koniec pytanie o zarobki. Pytam jakie są widełki - odpowiedź: "poufne", wiec rzucam "ździebko wyżej niż płacicie kasjerowi na kasie"... Potem standardowe że w ciągu dwóch tygodni ktoś do mnie oddzwoni ... Oczywiście po miesiącu bezosobowy mail z odmową. Skoro mnie nikt nie zaprosił na rozmowę to kogo tam szukają? Studenta za miskę ryżu? Kto decyduje o tym kogo zapraszają na rozmowę? Tak więc jeśli masz doświadczenie i wiedzę, a szukasz profesjonalistów to omijaj szerokim łukiem

Sbd
@Kiss

Może dlatego, że po rozmowie rekruter wyczuł że rozmawia z bucem? Skoro nie byłeś w stanie nawet podać ile chciałbyś zarabiać?

Juanna
@Kiss

W mojej sytuacji było jeszcze lepiej.Złożyłam aplikację na początku grudnia. Zadzwonili .Zaprosili na następny dzień do sklepu na rozmowę kwalifikacyjną ( takby się mogło wydawać) na godzinę 6.00 rano po to by kierownik regionalny przez godzinę czasu opowiadał o tym jak się pracuje w sklepie co się w tym sklepie robi itp itd. Po godzinie tej nudnej pogawędki oznajmił ,że jutro zadzwoni i z każdą z Pań , która przybyła będzie rozmawiać indywidualnie.Podkreślam ,że w moim CV było wymienione doświadczenie w handlu więc mi takich rzeczy tłumaczyć nie trzeba.Po trzech tygodniach dostałam e-meila, że nie zakwalifikowałam się do drugiego etapu rekrutacji jak nawet nie było pierwszego.Ja jako kandydatka miałam dużo szczęścia gdyż akurat w tym czasie robiłam badania lekarskie do innej firmy, więc z ciekawości poszłam na tę rozmowę.W każdym bądź razie moje obecne kierownictwo było w szoku jak im to opowiedziałam.Po tej sytuacji już nawet nie robię w Lidlu zakupów.Wolę iść do konkurencji.

@Sbd

Takie pytania od rekruterki świadczą o poziomie (usunięte przez administratora) i kompletnym braku profesjonalizmu. Nie dziwię się, że wszystkim zarządza centrala Niemiec

Haha

Ta firma jest jakaś nienormalna kobieta poszła na rozmowę do nich o pracę nabiecywali jej złotych gór powiedzieli też że dają jej jeszcze 2 dni na przemyślenie czy napewno chce pracować i po dwóch dniach miała oddzwonić czy chce. Dzwonić sobie mogła ale nikt nie podniosl słuchawki a na trzeci dzień oddzwonił kierownik i podziękował jej ze się starała o tą pracę ale nie ma już miejsca. Zastanawia mnie po co jej mówili że jeśli się zgodzi to ja przyjmą do pracy dla mnie jest to rzucanie słów na wiatr i nie dotrzymywanie slowa

Grażyna
@Haha

Może mają zasadę "Kto pierwszy ten lepszy" i ktoś zdecydował się wczesniej?

Haha
@Grażyna

To po co na rozmowie mówią że jeśli się zdecyduję tam pracować w ciągu dwóch dni to ja przyjmą? Tego nie rozumiem

@Haha

Miałam identyczną sytuację. Przychodzenie tam na rozmowę to strata czasu i pieniędzy. Firma porażka

@Grażyna

Niestety nie, raczej albo cała rekrutacji to tylko robienie sobie pracy albo przyjmują po plecach. Szkoda, że nie czytałam tych komentarzy przed pójściem na rozmowę to bym zaoszczędziła czas i pieniądze

Mika

Cześć! Czy właśnie odpowiedziałam na ofertę pracy na stanowisku Specjalista ds. Zakupów Technicznych – Wyposażenie Magazynu i Mobilność w centrali. Czy ktoś może powiedzieć jakich warunków finansowych mogę się spodziewać? Absolutne minimum na próbę to dla mnie 3,5 tys netto. Jest sens próbować, czy płacą jakieś śrubki?

Someone
@Mika

Cześć, Temat widzę już stary, ale miałaś okazje byc na tym stanowisku finalnie? Masz jakieś doświadczenie z tym związane i możesz się wypowiedzieć? Sam mam zamiar spróbować się na tym stanowisku, stad moje pytanie Pozdrawiam

Renata
@Someone

Też chyba odpowiedzi nie dostałeś? :/ To stanowisko jest tak tajemnicze, że nikt się nie wypowiada? Albo stabilnie zajęte?

Magda1719

Lidl prowadzi teraz nabór na Recepcjonistkę. Czy ktoś może wypowiedzieć się na temat wynagrodzenia, godzin pracy, atmosfery w Centrali? Czy warto składać papiery?

Sggfvgf
@Magda1719

Osoby z recepcji są z działu pocztowego i zmieniają się na recepcji.

Leneczka

Dzień dobry, jaka jest Wasza opinia albo moze macie wiedzę na temat zarobków w dziale zakupów (centrala) w Waszej firmie, czy 3000 netto (UoP) po roku doświadczenia to dobra czy słaba pensja?

Darek
@Leneczka

Z tego co wiem po roku jest jakiś tysiak netto więcej od tego co piszesz.

@Leneczka

Zależy od stanowiska i stufy na której się jest. W Centrali nie ma takich pensji jak 3k netto.

Krisu

Czy Lidl ma jakiś autobus pracowniczy, który zabiera i odbiera ludzi do pracy w Centrali w Jankowicach?

Elle
@Krisu

Nie, nie ma nic.

Aneczka

Hej! Aplikowałam na stanowisko grafika. Jak oceniacie pracę na tym stanowisku?

Pracujpl

Na rozmowie jest kilka osób, zaproponowana kawa, herbata, coś do picia. To bardzo miłe. Kandydat powinien przyjąć postawę pokutną jak w wielu podobnych korporacjach gdzie niewiele się dzieje. To jest zaszczyt pracować dla tak wspaniałej firmy jak LIDL i powinien przekonać o tym komisję rekrutującą, że zaszczytem będzie pracować dla wspaniałego LIDL-a. Dla takiej super firmy nawet za darmo mógłby pracować bo to zaszczyt, marzenie, pasja bla bla bla. Tu kandydat będzie miał duży +. Jeżeli jesteś ekspertem w danej dziedzinie, mądrzejszy od całej komisji to szanse są mizerne bo postawa pokutna i skrucha nie zostały okazane i się mądrujesz a tacy są niebezpieczni.

Juja
@Pracujpl

I na koniec ukłon i oklaski jak w Korei. Ludzie gdzie Wy żyjecie?

Zaniepokojony.

Sądze ze pracują tam ludzie co najmniej mało odpowiedzialni. Pewna Pani wyglądała na ewidentnie chorą. Stwierdzila ze nic jej nie jest, wezmie 2 dni wolnego, wroci po weekendzie i będzie dobrze. Iść zrobic testu nie chciala bo nie chcę być notowana w systemie. Po weekendzie wroci, naje się tabletek i będzie zarażać klientów. BRAWO LIDL

Magda

Czy w lidlu dużo się zarabia na kasie ?

Lise

W Lidlu dostają pracę koledzy, rodzina, znajomi, układy, dyletanci. Pzdr

Gdzie jest RODO ??

W formularzu aplikacyjnym do Lidla jest obowiązkowe pole w którym trzeba podać datę urodzenia. Czy to jest zgodne z obowiązującym rozporządzeniem ws ochrony danych osobowych ? nie sądzę. Fakt, dział rekrutacji w tej firmie bardzo niekompetentny, nie wspominając o poziomie prowadzonej rozmowy rekrutacyjnej.

KatarzynaW.

Rekrutacje w firmie LIDL są bardzo specyficzne. Aplikowałam na stanowisko biurowe. Po wysłaniu aplikacji otrzymuje się link do udziału w testach. Kilka dni ich wykonaniu otrzymałam maila - odmowę. Jest to ciekawe, ponieważ aplikowałam na stanowisko bez doświadczenia, za to z poziomem językowym o wiele wyższym niż wymagany i dodatkowym językiem obcym, co było akurat na plus. Podobny los spotkał moją koleżankę, która po kolejnym etapie również otrzymała odmowę kilka miesięcy wcześniej. Myślę, że osoby z zewnątrz nie mają po prostu szans na otrzymanie propozycji pracy. Być może programy stażowe firmy są jedynym sposobem na zatrzymanie się tam dłużej. Szkoda, że nie firma nie przewiduje feedbacku, a wysyła jedynie automatycznego maila z odmową, w której co prawda zwracają się do kandydata po nazwisku, jednakże nie widnieje nawet w stopce osoba odpowiedzialna za rekrutację z działu HR.

KtośTam
@KatarzynaW.

Myślę, że osoby z zewnątrz jednak mają szanse. Przy firmie zatrudniającej kilkaset osób byłoby niemożliwością nie zatrudniać ludzi z zewnątrz. Fakt, że Lidl bardzo chętnie prowadzi rekrutacje wewnętrzne, ale uważam to akurat za ich plus. Ja byłem tam na rozmowie i też ostatecznie nie dostałem pracy. Nie rozdzieram z tego powodu szat. Trudno. Natomiast ktoś z mojej rodziny dostał tam pracę i jest bardzo zadowolony. Znam też osobę która dopiero po wysłaniu 5 CV została zaproszona na rozmowę i w końcu udało jej się dostać pracę w Lidlu.

KatarzynaW
@KtośTam

Pewnie. Wewnętrzne rekrutacje to podstawa, tylko opis stanowisk moim zdaniem nieadekwatny i długi proces rekrutacyjny w gruncie rzeczy (skoro szuka się tych najlepszych i z super doświadczenie, to czemu się tego od razu nie zaznacza w ogłoszeniu?). Tak jak piszesz - trzeba próbować po kilka razy, jeśli ktoś ma oczywiście czas, ochotę i nie liczy na w miarę szybko przeprowadzoną rekrutację. Koleżanka tam pracuje i opowiadała o kilkuetapowej rekrutacji na staż. Także należy uzbroić się po prostu w cierpliwość. Ja tylko opisuję swoje doświadczenie, ponieważ brak tu jakichkolwiek opinii pracowników biurowych, co jest ciekawe przy tak dużej firmie, moim zdaniem.

Zostaw merytoryczną opinię o Lidl - Tarnowo Podgórne

• Jak się pracuje w Lidl?

Zobacz opinie na temat firmy Lidl tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 7.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Lidl?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Lidl?

Kandydaci do pracy w Lidl napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Lidl