Opinie o UNIQA TU S.A. w Warszawa

W życiu liczy się radość życia, poszukiwanie szczęścia i samego siebie – te cele łatwiej realizować mając poczucie bezpieczeństwa, które dają ubezpieczenia. W UNIQA znajdziesz ubezpieczenie, którego potrzebujesz. Działamy od prawie 30 lat na rynku polskim. W Polsce jesteśmy liderem w ubezpieczeniu majątku spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych. Dla wygody naszych klientów wyodrębniliśmy 3 submarki. Są to UNIQA dla Ciebie z ofertą dla klientów indywidualnych, UNIQA dla Biznesu oferująca ubezpieczenia dla firm oraz UNIQA dla Mieszkalnictwa chroniąca klientów z sektora mieszkalnictwa. W każdej z nich mamy pełną ofertę ubezpieczeń majątkowych, komunikacyjnych i życiowych. Niedawno otrzymaliśmy tytuł Customers’ Friend – Przyjaciel Klientów, przyznawaną przez szwajcarską organizację ICERTIAS. Marka UNIQA w Polsce została wyróżniona prestiżowym tytułem Superbrands 2020. Działamy na polskim rynku od 30 lat. Od 20 lat naszym właścicielem jest austriacki koncern ubezpieczeniowy UNIQA. Grupa jest wiodącym ubezpieczycielem w Austrii, działa także w krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Około 20 tys. pracowników i partnerów wyłącznych obsługuje 10,1 mln klientów.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o UNIQA TU S.A. w Warszawa

On

Praca w uniqa po połączeniu to tragedia. Ludzie są strasznie wredni, wiecznie awantury i brak zrozumienia dla innych zespołów. Finanse w uniqa są marne, szkolenia to tylko chwyt w ofertach pracy. Nie ważne jakie wybrać to zawsze za drogi i nie ma budżetu. Na wszystko żałują. Mimo, że robią ankiety wśród przodowników to i tak wszystkie decyzje robią wbrew wynikom ankiet. To takie trochę plucie w twarz.

@Mati

Co masz na myśli pisząc, że ingerują w sieć? Technicznie nie są w stanie tego zrobić, w infrastrukturze IT nie ma osób, które by to potrafiły.

Batman

Jeżeli masz doświadczenie w IT to serdecznie NIE polecam pracy tutaj. Jedynie jeżeli nie masz doświadczenia i potrzebujesz wpisu do CV. Praca tutaj to parodia, kasa cały czas poniżej rynkowej po roku i trzech miesiącach pracy dalej to samo co było na początku ... Brak nowych technologii jak i również brak rozwoju, ponieważ nie ma tutaj dobrych praktyk, ciężko o podwyżkę do płac rynkowych a co dopiero o jakieś dofinansowanie szkolenia. Szanowny pan prezes z tytułem finansista roku 2022, firma wynik poniżej średniej, a wynagrodzenie dalej poniżej rynku.

@Batman

Nasz kochany prezes znowu z tytułem finansista roku, cóż za zaszczyt robić wolontariat w takiej firmie! A stawki w IT dalej jak w administracji... Coś co się dostało na początku tak jest dalej po półtora roku

Lisa

Czy ktoś był zatrudniony w tej firmie na umowę zlecenie? Jeżeli tak, mam kilka pytań: - czy są jakieś benefity dla pracowników na UZ, czy tylko dla UoP? - jak wygląda kwestia ewentualnego chorobowego, dni wolne trzeba odpracowywać?

@n.n

Oo, a co do tych nadgodzin, to ile maksymalnie w ciągu dnia można ich wziąć? I czy są płacone jakoś ekstra? Można liczyć na jakąś lepszą stawkę z tego tytułu, czy dostaje się tyle samo, co za normalne godziny pracy? Poinformujcie, jak to wygląda.

Kandydat Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 17 godzin.

Miałem na dniach rozmowę rekrutacyjną. Pierw telefon i krótka rozmowa. Dostałem zaproszenie na maila i w dniu spotkania się na nim pojawiłem. Kobieta , która przeprowadzała ze mną rozmowę poprosiła mnie o wykonanie zadania rekrutacyjnego polegającego na obliczeniu stawki ubezpieczenia. Niestety nie mam możliwości połączenia się na komputerze. Z czego wynikł duży parobem i ton rozmowy przybrał zupełnie inny wymiar. Zaczęło się coś w stylu dochodzenia, dlaczego nie mogę wejść na komputer co jest tego powodem i przecież zostałem o tym poinformowany . Niestety nie, nie zostałem poinformowany ani w trakcie rozmowy tel wstępnej, ani w zaproszeniu mailowym o jakimkolwiek zadaniu oraz info abym uczestniczył na spotkaniu przez komputer. W trakcie rozmowy na temat mojego doświadczenia osoba rekrutująca pytała o rzeczy bez ładu i składu jakby wgl nie była przygotowana do rozmowy. Podczas rozmowy również zostało przeprowadzone śledztwo dlaczego zmieniam prace , nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie pytania dotyczące wewnętrznego systemu mojego byłego pracodawcy. Kiedy poinformowałem ze obowiązuje mnie tajemnica w odp dostałem lekceważący przewrót oczami... Rekruterka poprosiła mnie o odegranie scenki pt dosłownie :'' proszę mi coś sprzedać''. Moje pytanie brzmi co? czy to rekruter przeprowadza rozmowę czy osoba na nią zaproszona ? Pod koniec rozmowy zostałem przeproszony ponieważ do rekruterki do biura weszło jej dziecko i musiała przerwać rozmowę, za co zostałem przeproszony słowami'' dziękuję za cierpliwość, moje dziecko weszło do biura wiem Pan jak to jest z dzieciakami''. Nie, nie wiem. Raz ze takie słowa są nie na miejscu, a dwa ze jest to bardzo NIEprofesjonalne. Brak szacunku do kandydata od samego początku w tonie rozmowy i słowach, nikt nie jest osiedlowym burkiem...passive aggressive w stosunku do omawianych miejsc pracy oraz sytuacji z Niepopraną treścią maila. W dodatku proponują prace za na najniższą krajową. Nigdy nie miałem bardziej żenującej rozmowy o prace która zmarnowała mi 30min życia. NIE POLECAM!

Niezadowolony Nowy wpis

Pracy na stanowisku rzeczoznawcy majątkowego czy komunikacyjnego tzw. T.O.K w tej firmie to PORAŻKA. Od momentu kiedy się połączyli równia pochyła. Pracują same "dziadki", nikt nowy nie chce przyjść do pracy za taką kasę, traktowani jesteśmy jak 5 koło u wozu, a Liderzy mają swoich i im liczą inaczej zaliczone szkody, a pozostali boją się nawet odezwa. Podwyżki to temat tabu i także przyznają tylko sowim. Ogłoszenia wiszą latami bo nikt nie chce przyjść za pieniądze jak w dyskoncie. NIE POLECAM

Klara Nowy wpis

Programistka Full-stack (Java/Angular) musi odpękiwać dzień w biurze co tydzień? Ogólnie to jest podane w ogłoszeniu, na zasadzie "zazwyczaj", więc nie wiem, czy tego stanowiska też to dotyczy :) A poza tym - gdzie są widełki zarobkowe? Halko! :)

Niezadowolony

Na ostatnim spotkaniu znowu kłamstwo o wyrównywaniu pensji względem pracowników na tych samych stanowiskach. Wybrane osoby dostały po prostu ileś procent. Jak można wyrównać pensję skoro pracownik A i pracownik B dostają po ileś procent. Chyba logicznym tego słowa znaczeniem jest, że pracownik B dostanie więcej względem wyrównania do pracownika A, a nie obydwoje dostaną po załóżmy 10%.

@Niezadowolony

Spoko bo dzial nasz nie dostał nic . Ciesz sie ze cokolwiek dostałeś. My najniższą 4300 podwyżka roku

Niepolecam Nowy wpis
@Niezadowolony

Brak profesjonalizmu. Zaproszono mnie telefonicznie na rozmowę online. Zalogowałam się i czekałam jednak nikt się nie pojawił. Na zapytanie mailowe co się stało nie otrzymałam odpowiedzi. Pierwszy raz spotkałam się z takim brakiem szacunku. Nie polecam

Ja w sprawie oferty "Dołącz do zespołu doradców klienta", chcialem zapytać o kwestie wdrożenia. Wspominaja jakieś 6 dni szkolenia płatnych, i to po tym już się normalnie pracuje czy to tylko część? Nie mam dużego doświadczenia i nie wiem, czy dam radę tak szczerze.

Jurand

O co chodzi z tym dawaniem w likwidacji umów na zastępstwo? Co rekrutacja do innego obszaru w obsłudze szkód w Uniqa to prawie zawsze umowa na zastępstwo. Czy to furtka do zwalniania ludzi z dnia na dzień? Bo taka jest przecież specyfika umowy na zastępstwo.

@Jurand

Sugerujesz, że umowa na zastępstwo nie jest wcale na zastępstwo? Bo nie za bardzo rozumiem. A tutaj rzeczywiście ludzie są zwalniani z dnia na dzień czy to tylko domysły?

Snajper
@Jurand

Jak wygląda praca w dziale likwidacji szkod korporacyjnych. Jaka jest atmosfera. Czy ludzie są dla siebie życzliwi? Jak z nadgodzinami, czy są one płatne?

Umęczony CC

Umowa o pracę na czas określony 33 miesiące, nie wierzcie w krótszy okres. Płaca minimalna plus premia, która wychodzi dobrze jak siedzicie po godzinach. Przełożeni mają swoich faworytów, jednym ułatwiają a drudzy wypruwają flaki. Szkoleń dodatkowych brak, wiecznie inicjatywy w których pracownicy nie mają czasu i siły brać udziału bo jest taki zapitol. Progi do zrobienia wyśrubowane w każdym dziale. Rotacja olbrzymia będąca konsekwencją warunków pracy i płacy. Nie polecam chyba, że nie macie wyboru.Lepiej chwilę poczekać i poszukać dobrego pracodawcy.

Uokik

firma nęka bylych pracownikow wezwaniami do zapłaty za polisy klientów. Złożyłem juz zawiadomienie przez radcę prawnego do uokik za stosowanie nieuczciwych praktyk w stosunku do bylych pracowników. To raz, dwa jezeli dostanę jeszxze raz fv do zaplaty za skarżę was i nasle pip na was

Ewelina

Można aktualnie aplikować na młodszego specjalistę ds. Obsługi klientów. Jest mowa o (usunięte przez administratora) zmianowej. Ktoś mi powie w jakich godzinach pracujecie? :) Wymagają doświadczenia, a ja trochę czasu spędziłam na call center. Zastanawiam się czy taki rodzaj doświadczenia będzie wystarczający czy oczekują czegoś więcej. Jak z wami było?

Użytkownicy czekają na odpowiedź 36 dni.

Jak wygląda rozmowa o pracę w UNIQA? Jakie pytania mogę dostać od rekrutera? Czy zadaje pytania dotyczące ubezpieczeń?

@On

Kurcze szkoda, trochę słabo. A w jakim dziale Twoim zdaniem jest najfajniej? Jeśli w ogóle w jakimś jest?

sama prawda
@On

mega nieprzyjemna atmosfera, ucinanie podstawowej pensji co miesiąc z innego powodu lub kilku

Lelek
@On

Ja tam pracuję od 1,5 roku i mam zupełnie inne odczucia. Może dobrze trafiłem ale team i atmosfera są zdecydowanie lepsze niż w mojej poprzedniej pracy (ten sam sektor)

Fiona
@On

Ja jakoś tego nie widze ;) Dla mnie praca w uniqa jest jak najbardziej ok. Nie ma problemów, poza zwykła codziennością, stresem czy pospiechem. Ale w tej branży to norma.

@Fiona

Jeśli to dla Ciebie norma to chyba innych firm nie poznałaś. Uniqa to była moja 3 a właściwie 4 w ubezpieczeniach i zdecydowanie najgorsza. Przyznać mogę, że w AXA było lepiej, taki wyścig zrobił się dopiero po połączeniu.

Beata
@On

hej skoro masz tyle przetestowanych to jest szansa, żebyś wybrała najlepszą z nich i zestawiła je tu ze sobą tak dla jasności? Ciekawa jestem czym konkretnie w tych warunkach tak miałyby być rozbieżne.

Mati
@On

Prawda. Ja musiałem zgłosić do inspekcji pracy, mimo braku mojej zgody ingerowali w moją sieć wifi na urządzeniach prywatnych po h pracy, nie było tego w umowie, więc teraz to już ich problem. Także na pracy zdalnej pozwalają sobie za dużo. Nie stać firmy na zakup internetu, to jeszcze ingerują w sieć wifi na urządzeniach prywatnych. W biurze ludzie pracują na takiej sieci wifi że ciągle im rwie połączenia. Taka firma, no wstyd;)

@Mati

W jaki sposób ingerują w twoją prywatnie opłacaną sieć wi-fi? Sprawdzali na jakie strony wchodzisz? Może jak było to w godzinach pracy i dlatego taka sytuacja. Co konkretnie zgłaszałaś do PIP? Tylko to że sprawdzali ci internet czy były też inne sytuacje?

@Mati

Jako były pracownik zdecydowanie odradzam pracę w tej firmie/firmach. Brak procedur (usunięte przez administratora)a co za tym idzie przyzwalanie na takie działania powoduje że cała firma jest toksyczna. Ryba psuje się od głowy. Dopóki zarząd (usunięte przez administratora)swoich pracowników prosto w oczy udając że nic nie wie o (usunięte przez administratora) oraz nie zdecyduje się na usunięcie go ze swoich struktur to niestety nawet wielkie zakładanie fundacji nie pomoze w naprawieniu wizerunku.

Zoja

O pozwalaniu na jakie działania piszesz? Możesz to rozjaśnić, bo częściowo Twoja wypowiedź została wykropkowana... Co masz na myśli pisząc, że firma jest toksyczna? Rozjaśnij, jeśli to nie kłopot.

Młody
@Batman

Niestety muszę się z Tobą zgodzić. Brak możliwości rozwoju, brak szkoleń, brak pieniędzy. Spędziłem w tej firmie ponad 3 lata (część w AXA), od przejęcia przez (usunięte przez administratora) Zrujnowałem sobie tylko karierę, miały być awanse a zostałem bez pracy. Nie polecam tej firmy i IT.

@Batman

W ostatnim zdaniu miało być powyżej średniej.

Irmina
@Batman

Hej :) właśnie znalazłam ofertę na achritekta IT i również nie widzę informacji o podwyżkach wraz ze stażem pracy. Zastanawiam się czy może było to przez firmę omawiane z Tobą na rozmowie o prace ? Ciekawi mnie tez czy próbowałeś może przez czas umowy pracy zdalnej? Jeśli tak, jak oceniasz ? Bo widzę ze można także w ten sposób pracować i się zastanawiam

Polak
@Irmina

@Irmina podwyżki tu praktycznie nie istnieją a już na pewno nie że stażem pracy. Czasami rzucili podwyżki inflacyjne 5% co w żaden sposób nie rekompensowało inflacji ale zwykły pracownik dostał 200-300 zł brutto i miał się zadowolić a zarząd 5000-15000 więc troszkę różnice widać. Architekt nie będzie miał tam łatwego zadania, na nic się nie zgadzają a dyrektor infrastruktury to buc, z którym nie da się pracować. Na koniec zwolnią Cię za błędy, którym wyjdą w audytach mimo, że Ty możesz chcieć wcześniej je poprawić ale możliwości nie będziesz miała.

@Polak

Czemu nie ma możliwości poprawy błędów? Chodzi o to że jak projekt jest zamknięty to już się nic nie zmienia? Jeśli chodzi o podwyżki to ja się indywidualnie wnioskuje to też odmawiają? Nawet jak pracownik ma sukcesy?

@Lisa

Byłam zatrudniona na umowę zlecenie przez rok, zrezygnowałam bo zmienili mi zakres obowiązków i szefową z którą miałam ustalone jak pracuje, nowa nie była skora do współpracy. Benefity są tylko dla pracowników na umówię o prace przynajmniej tak było na moim dziale. Jak jesteś na umówię zlecenie możesz pracować w godzinach 6-22. Na moim dziale nie miało znaczenia ile godzin pracowali zleceniowcy liczyła się tylko ilość zrobionych case'ów. Jeżeli z jakiś powodów danego dnia zleceniowiec nie mógł pracować nie było problemy jeżeli wcześniej poinformował przełożonego.

@n.n

A w jakim dziale pracowałaś?

@n.n

To od czego w takim razie zależy, czy dostanie się umowę o pracę, czy zlecenie? Może to jakoś po czasie zatrudnienia się otrzymuje? Czy może jest szansa dostać od razu? ;) I na jakie te benefity w ogóle można liczyć? ;)

n.n

To wyglądało tak, że jeżeli pracowało się na infolinii to miało się umowę o prace a jak bez infolinii to zlecenie. Podczas rozmowy kwalifikacyjnej się mnie dopytywali czy na pewno nie chce infolinii bo wtedy są benefity itd. Odnośnie benefitów to są różne zniżki/kupony do sklepów i na ubezpieczenia w firmie.

Mery
@n.n

a czy zarobki pracy z infolinią i bez niej się jakoś różnią? czy jest tylko różnica między umową oraz benefitami? :) daj znać, bo będę tu aplikować i nie wiem, co powiedzieć - czy warto. ;p

@Mery

jeżeli jesteś na zleceniu to możesz pracować od 6 do 22 i zarabiasz na godzinę najniższą krajową i musisz mieć wyrobione średnio dziennie ileś tam case'ów w zależności od przełożonego ja musiałam mieć co najmniej 16 na godzinę. jeżeli pracujesz na umowę o prace to pracujesz 9-17 nadal zarabiasz najniższa krajowa ale za każdego case'a którego zamkniesz masz dodatkowe kilkanaście/kilkadziesiąt groszy w zależności jaki to case. jeżeli pracujesz na umowę o prace to możesz rownież robić nadgodziny jak dogadasz się z szefem.

paula

Cześć, chciałabym się dowiedzieć jak wygląda praca na stanowisku przedstawiciela ds. ubezpieczeń, jak to mniej więcej wygląda, jak z zarobkami i jakie narzędzia a gwarantowane przez firmę dla tego stanowiska?

Tobi King.

Nie polecam pracę w IT. Zatrudniają osobę po czym okazuje się, że nie ma kto Ci przekazać wiedzy. Managerowie wiecznie zajęci i jak zauważą, że masz za dużo wolnego czasu to dowalą Ci zadań i spotkań. I nagle dostaniesz milion zaproszeń na spotkania o których nie masz bladego pojęcia. Nie ma chęci na rozmowę o faktycznych problemach. a jedynie podejmuje się próby zamiecenia je pod dywan. Najlepsi pracownicy odchodzą niedocenieni a zostają tylko Ci, którzy się podlizują i donoszą.

Jaki jest okres rozliczeniowy w UNIQA TU S.A.? Kiedy można spodziewać się przelewu wynagrodzenia?

Inny

Wypłata jest ostatniego dnia miesiąca . Okres rozliczeniowy to 1 miesiąc

n.n

na umówię o prace ostatniego dnia miesiąca na zleceniu do 10 dnia kolejnego miesiąca.

Daniel

Jak w rzeczywistości wygląda praca w "UNIQA" na stanowisku "Doradca ds. ubezpieczeń ." Czy targety są realne? Ile można zarobić w skali miesiąca? Zaproponowali mi podstawę w wysokości 3700 brutto+ prowizja? Czy rzeczywiście można zarabiać na tym stanowisku powyżej 7 tys netto?

@Daniel

Na jakim dziale są takie zarobki?

Ola

Mam pytanie do osób pracujących w firmie: telefonicznie pytałam o ofertę ubezpieczenia auta, chciałam poznać ofertę firmy, pod koniec zapytano mnie chyba czy mogą przesłać mi szczegóły na email- zgodzilam się. Ku mojemu zdziwieniu właśnie otrzymałam przedsadowe wezwanie do zapłaty?!!??? Co to jest? To jakaś stała praktyka firmy? Jestem pewna że nie zawarłam umowy telefonicznie. O co tu chodzi? Pomocy!

@Ola

Pracowałam przez ponad rok i nie spotkałam się z taką sytuacją. Najlepiej by było zadzwonić w poniedziałek na infolinię i przedstawić sytuacje, poprosić o wyjaśnienie. Najprawdopodobniej będą chcieli zdjęcie tego wezwania do zapłaty więc najlepiej byłoby mieć je przy sobie. Dobrze by było gdyby Pani pamiętała z kim rozmawiała i dokładnie kiedy, jeżeli Pani pamięta to proszę powiedzieć, że rozmawiała Pani wtedy i wtedy z Panem/Panią .... o tym i o tym. Wszystkie rozmowy są nagrywane więc wszystko powinno się szybko wyjaśnić. Na wszelki wypadek gdyby sprawa nie wyjaśniła się odrazu, proszę zapamiętać godność pracownika z którym będzie Pani rozmawiać.

Nieznany
@Ola

Jeśli zadzwoniła Pani poznać ofertę, nie jest to przedłużenie ubezpieczenia, to mail który Pani otrzymała jest zatytułowany jako propozycja ubezpieczenia. Wiadomość o zapłacie przypomina klientom, że rozglądali się za ofertą, która jest nadal nie opłacona. Jeżeli Pani jej nie opłaci to oferta wygaśnie, nie wejdzie w życie. Warto jednak pamiętać, aby zachować ciągłość ubezpieczenia, kary za jego brak są strasznie wysokie

UOKIK

Zostaw merytoryczną opinię o UNIQA TU S.A. - Warszawa

• Jak się pracuje w UNIQA TU S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy UNIQA TU S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 62.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w UNIQA TU S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 39, z czego 17 to opinie pozytywne, 12 to opinie negatywne, a 10 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy UNIQA TU S.A.?

Kandydaci do pracy w UNIQA TU S.A. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

UNIQA TU S.A.