Alfa Laval Kraków Sp. z o.o.

Opinie o Alfa Laval Kraków Sp. z o.o.

Aktualność

Jestem pracownikiem AL już kilka dobrych lat i mocno mnie dziwią niektóre komentarze. + Praca na produkcji nie należy do ciężkich, maszyny i narzędzia są zazwyczaj z wysokiej półki. + Czysto, schludnie w wysokim standardzie. + Mocno rozbudowany socjal (darmowy luxmed, mybenefit, dofinansowanie do posiłków), zawsze można chcieć więcej, ale pakiety jakie były u moich poprzednich pracodawców nawet nie ma co porównywać. + Atmosfera luźna, bez zbędnych spin, nacisków i presji ze strony przełożonych. + Pensja zawsze na czas, co rok podwyżka inflacyjna, premia roczna. + Soboty płatne 200% (dla chętnych, nikt nikogo nie przymusza) + Bardzo dużo elastyczność co do czasu pracy, nie ma problemu z przepustakami i urlopami. Kasa - każdy na to patrzy zwłaszcza w obliczu tego co sie dzieje dookoła. Może i gdzieś indziej da się zarobić więcej, ale przez ostatnie 2 lata i w tej kwestii dużo się zmieniło, zobaczymy jak będzie w tym roku. Na pewno jednak nikt by tu nie pracował za "głodowe pensje" jakie sugeruja inni komentujacy.

Tomasz
@Piotr

Witam ja właśnie szukam pracy właśnie złożyłem w mojej poprzedniej pracy wypowiedzenie czy jest szansa u was pracować mieszkam blisko Jugowicka

Pracuję tu od niedawna, ale obraz firmy jaki wyłania się z moich dotychczasowych obserwacji, pozwala mi stwierdzić, że jest to prawdopodobnie najlepsza firma w jakiej pracowałem. Panują tu wysokie standardy w większości obszarów działania i dotyczy to zarówno wysokiego poziomu technologicznego firmy, jak i podejścia do pracownika i relacji międzyludzkich. Do tego wynagrodzenia i pakiet socjalny, są także satysfakcjonujące.

Tom

Zgodzę się z Tobą. Firma na wysokim poziomie!

Dobry pakiet socjalny m.in prywatna opieka medyczna finansowana przez pracodwacę, kafeteria MyBenefit, dofinansowanie posiłków, dodatkowe ubezpieczenie na życie, darmowe napoje, parking. Atmosfera na plus. Potwierdzam, że pensja zawsze na czas a nawet przed czasem. Wszyscy pomocni, praca jest dość wymagająca trzeba znać sie na rzeczy i znać rysunek techniczny na większości stanowisk, ale nikt nikogo nie pogania i na spokojnie można wywiązywać się ze swoich obowiązków.

Bardzo dobra firma z bogatym pakietem socjalnym.

operator Nowy wpis

Praca odpowiedzialna a zarobki nie proporcjonalne do obowiązków, lepiej pracować na kasie w sklepie a nie przejmować się głupotami, częste czepianie się o głupoty, na plus darmowe obiady i benefity poza tym słabo, parking dla pracowników na drugą zmianę za mały

Aaa Nowy wpis
@operator

Kurcze, a ja akurat rozważam wysłanie cv na operatora, bo widziałem że mają wakaty. Dasz znać, ile dokładnie na rękę wychodzi, bo w ofercie piszą o dodatkowo wpłatnych nadgodzinach, o dodatku w wysokości 20% za trzecią zmianę. Byłem przekonany, że spoko suma może wyjść końcowo. No i o co się czepiają takiego absurdalnego też mnie ciekawi bardzo. Pozdro :>

Widziałem dużo negatywnych opinii i zastanawiam skąd się biorą.Piszą chyba to osoby które nigdy nie robiły u prywaciarza. Wasze zarobki za 8godz są równe z wieloma firmami w których trzeba robić po 10h i jeszcze soboty do tego czasami się wlicza. Praca nie jest ciężka, ogólnie przyjemnie się pracuje na CNC no ale trzeba być mega uważnym żeby czegoś nie odwalić. Socjal mega duży... mybenefit,luxmed,premie roczne,300zl na śniadania i obiady,kawy,herbaty,soki. Imprezy firmowe również się pojawiają. Jak wam tam źle niektórym to chętnie opowiem jakie warunki oferują prywaciarze to myślę że docenicie pracę. Nie znacie życia widocznie takiego jak ktoś was robi na kasę,a wy tyracie jak (usunięte przez administratora)

Kacha
@Gość

Mybenefit i Luxmed opłacony w całości? Jeśli chodzi o premie roczne, to za co się je otrzymuje? Są jakieś konkretne wytyczne? I jakiego rzędu są to pieniądze?

Kamil Nowy wpis
@Gość

Praca na CNC polega na gotowych programach czy jak to wygląda?

@Gość

To na jakie zarobki, tak mniej więcej, można liczyć na stanowisku operatora CNC? Jesteś w stanie podać widełki? I co masz na myśli, pisząc o tym, że trzeba być mega uważnym? Rozwiej moje wątpliwości, proszę.

W internecie znalazłem ofertę pracy na stanowisko spawacza MAG. Firma podkreśla, że aktualne uprawnienia będą dodatkowym atutem. O jakich uprawnieniach jest tu mowa? I można je zdobyć w tej firmie? Firma oferuje elastyczny czas pracy, a w ogłoszeniu wspomniano, że pracuje się tu na dwie zmiany. W takim razie na czym polega ta elastyczność?

Kandydant

Witam na jaką pensję można liczyć na start jako Operator Maszyn CNC. Posiadam roczne doświadczenie obsługa, ustawianie, tolerancje itp/ 3/5 osiowej frezarki heidenhain. Podstawowa wiedza pisania z palca oraz z Fusion 360. Praca polega na gotowych programach z Cama czy pisanie z palca? Oraz czy praca jest seryjna czy jednostkowa? Będę wdzięczny za udzieloną odpowiedź.

@Kandydant

Ja niestety nie wiem, bo nie pracowałem, ale też się interesuje tym stanowiskiem. Nie mam doświadczenia. Czy firma zwraca uwagę na osoby bez doświadczenia? Czy mógłbym liczyć na kursy i szkolenia? W okresie początkowym miałbym przydzielonego jakiegoś starszego stażem pracownika, który by mnie uczył?

JD

Nie jest prawdą co piszesz. Tu jak i w każdej pracy, jest grupa osób która rzetelnie stara się wykonywać swoją pracę, jak również jest grupa osób która nie przykłada się do pracy i większość czasu siedzi na komórce czy chowa się po kontach. Myślę że każdy po chwili wie która osoba należy do której grupy co ma wplyw podczas corocznych podwyżek. Oczywiście najbardziej zawsze narzekają lenie którzy czują się na każdym kroku pokrzywdzeni przez ''system''. Pozdrawiam wszystkich którym się chce! PS. Jestem pracownikiem produkcji z tzw. ''ulicy''

Iwona
@JD

A to ja mam pytanie tylko, firma przymyka oko na tych z komórkami? czemu się tutaj na to w ogóle zezwala, skąd takie luźne podejście?

Łukasz

To chyba dobrze, że panuje tam „rodzinna” atmosfera, zawsze lepiej pracować w przyjaznym gronie. Zastanawiam się czy wypowiadasz się jako pracownik?

Karol23
@Iwona

Niestety z komórkami i pogaduszkami A później nagle pojawiają się wypadki na stanowiskach pracy.

Kornick
@Karol23

Jak się robi , to się robi . Jak się siedzi na telefonie to się poprostu na nim siedzi czy urządza pogaduszki . Wypadki nie mają tu nic wspólnego z telefonami i pogaduszkami .

@Łukasz

Rodzinna? Możecie pomarzyć. To nie w takich dużych zakładach, kto robił w molochach to się na to nie nabierze. Ogólnie uważajcie, nie na bijcie się w butelkę

Celina

A z tym nabiciem się w butelkę, o której ktoś wyżej pisał to o co może chodzić? Z czego wynikają ostrzeżenia? Opiszecie mi bieżąca pracę tak dla jasności? i o jakie wypadki chodziło, Ty z jakich przyczyn polecasz?

Pracowałem niecały rok, firma solidna , ludzie i atmosfera mega przyjazna , kasa ok, pakiety socjalne bardzo rozbudowane, praca nie należy do ciężkich , wszystko na spokoju , bez spin, mam nadzieje, że jeszcze kiedyś będę miał przyjemność tam pracować bo widzę, że odejście było błędem.

Mery

Hej. Firma organizuje jakieś szkolenia i kursy Czy trzeba samemu o nie się postarać i dopiero wtedy są ewentualne jakieś dofinansowania? Był ktoś w takiej sytuacji ze firma mu dopłaciła do szkolenia?Jeżeli tak to chciałbym żeby ktoś napisał jak duże można uzyskać dofinansowanie??? Można tu się przyjąć na przyuczenie?

Albert

Jak wygląda praca na stanowisko operatora maszyn CNC głównie frezarki chodzi mi tu o atmosferę wśród pracowników tego działu. Na jake zarobki można liczyć mając już jakieś niewielkie doświadczenie. Ogólnie jak się pracuję w tej firmie?

Junior IT Service Desk Specialist już zatrudniony? Jeszcze nie, I hope so. Może znacie widełki na to stanowisko? Resztę z grubsza wiem z ogłoszenia. Ktoś z działu tu się pojawia, da znaka, jaki klimat tam macie?

Honorata

Czyli jak to jest, bo znowu wstawili ofertę pracy na operatora cnc? Rotacja czy rozwój firmy? Różne komentarze tu padają, da ktoś znać szczerze? :( Już pomijając tę kwestię, jak tam sama praca? Co myślicie, stawka adekwatna do obowiązków? Warto wiedzieć coś na temat funkcjonowania i specyfiki stanowiska na operatora? Jak maszyny, ciągłość pracy? Robi się na jednej, czy skacze? Bliska mi osoba chce tu aplikować:)

Aaabbbccc
@Honorata

Szczerze to brak operatorów CNC na rynku i dlatego ciągle poszukiwania operatorów CNC. Dodatkowo firma tez sie rozwija i rozrasta i potrzeba więcej ludzi. Rotacja pracowników mała - Ci co się im nie chce pracować nie pracują a Ci co normalnie, uczciwie przychodzą popracować pracują. Atmosfera ok a zależy jak wszędzie od działu i od kierownika ale to głównie ludzie tworzą atmosferę. Firma calkiem ok Wysoki standard, bardzo dobre warunki pracy, socjal całkiem ok. Najsłabsze są wynagrodzenia bo takie ponizej srodka wynagrodzen rynkowych: ani nie najmniejsze ani nie za duże.

Rudy
@Aaabbbccc

Powiesz co wchodzi w zakres socjalu? Dodatkowe ubezpieczenia albo pakiet prywatnej opieki lekarskiej? Pod ten drugi można podciągnąć rodzinę jak jest?

Spartakus

Widzę że jest sporo ogłoszeń na różne stanowiska.Czy firma zwiększa produkcję czy to z powodu zwalniania się pracowników? Na jakie zarobki może liczyć doświadczony operator CNC lub spawacz?

Kamil
@Spartakus

Pracodawca po prostu woli mieć w zanadrzu osoby chcące podjąć pracę w firmie gdy ktoś się zwolni . Taki pracownik ma okres wypowiedzenia a oni mają już CV na talerzu . Ogólnie rotacja wśród pracowników panuje , zresztą jak wszędzie w tych czasach .

Natalia
@Kamil

Cześć, właśnie szukają Operatora CNC. Tata chce wysłać cv, zastanawiamy się, jakie są powody tej rotacji, o której wyżej piszesz? Czemu pracownicy odchodzą, na co się najbardziej skrąża, pracując w firmie? Chodzi o wynagrodzenie, czy o jakieś inne kwestie? To prawda z tą premią roczna i premia relokacyjna? :) Na jakich zasadach się ją przyznaje? Socjal też spoko wygląda, faktycznie jest tyle benefitów?

@Natalia

Dzień dobry, w związku z dużym rozwojem firmy cały czas poszukujemy operatorów CNC. Rotacja Pracowników praktycznie nie występuje, jeśli już zdarzają się odejścia to z powodów np. przeprowadzki lub zmiany branży. Premia roczna jest wypłacana pod koniec roku i warunkuje ją sytuacja finansowa firmy, ale ta jest bardzo dobra, mamy dużo zamówień i tak jak wcześniej zostało wspomniane firma cały czas się rozwija. Premia relokacyjna to wsparcie dla osób, które przeprowadzają się do Krakowa z miejscowości odległej o min. 80 km po to aby rozpocząć pracę w firmie AL. Co do warunków finansowych są one ustalane na podstawie rozmowy rekrutacyjnej, na której sprawdzamy m.in. znajomość rysunku technicznego. Serdecznie zachęcamy do złożenia aplikacji :) Dział HR

Mysz
@Natalia

Rotacja pracowników nie jest duża. Obecnie pracownicy są przyjmowani. Szykuje się kilka odejść na emeryturę i pojedyncze odejścia. Bilans wygląda tak że pracowników przybywa.

Misiek
@Mysz

No właśnie widziałem ogłoszenie dla operatora CNC. Czytałem że jest program poleceń pracowników. To znaczy że jak ktoś mnie zaproteguje i zostanę przyjęty to dostanie premie? W jakiej wysokości?

KRIS

Witam, jest mi w stanie udzieli informacji jak wygląda dokładnie sprawdzenie wiedzy z rysunku technicznego na rozmowie kwalifikacyjnej? Pozdrawiam

mysz
@KRIS

Dostajesz rysunek pojedynczego detalu oraz kilka pytań o cechy detalu - określone wymiary, tolerancje wymiarów i geometrii. Sporo szczegółów, ale jak znasz "Dobrzańskiego" to zdasz "egzamin" bez problemu. Nikt od ciebie nie będzie wymagał natychmiastowej odpowiedzi, jest czas żeby się przyjrzeć i przeanalizować. Mogą się pojawić dodatkowe pytania o przekroje, rzuty, kłady...

@mysz

Ile zwykle czasu jest na rysunek? Z pół godziny dają żeby bez stresu wszystko zrobić? Tobie jak szybko poszło?

Czy Alfa Laval Kraków Sp. z o.o. zapewnia kartę multisportu?

Operator CNC

Chciałbym zapytać, czy nie mając doświadczenia w branży CNC lecz w innej dziedzinie produkcyjnej mam szansę uczyć się od zera w AlfaLavalw przypadku zatrudnienia,czy szukają tam tylko ludzi z doświadczeniem? Czy pracował ktoś na tej zasadzie co ja chcę.W sensie przyszedł zielony w temacie ale został mu poświęcony czas i mógł się kształcić.

Witam na jakie zarobki może liczyć spawacz z kilkuletnim doświadczeniem i jaka panuje atmosfera w firmie?

Mefian

Tam sytuacja , dziale spawalniczym . Idzie zarobić na rękę 5500 zł ?

Witam czytałem dużo opini na temat tej firmy czy jako Operator Maszyn/ Programista na centrach obrobczych +znajomość solid works uzyskać stawkę 6 tys na rękę za etat?

Baltazar
@Nowy

Cześć, tutaj jest podział na operatorów i programistów więc albo jedno albo drugie :) jako operator nie zarobisz tyle chyba że będziesz miał możliwość robienia nadgodzin ile wejdzie to wtedy może się uzbiera. Co do programistów to nie wiem

Abc

Niestety taka prawda.

Abc

Potwierdzam, racja w 100%

Gonzo
@Abc

Widać komentarz usunięte a nie było nic złego napisane tylko sama prawda i w dodatku bez chamskich epitetów i wulgaryzmów . Więc jak wchodzicie i czytacie opinie to pamiętajcie że większość negatywnych poprostu zniknęła . Boją się prawdy .

Bka

Jakaś ekstremalna ustawka te ostatnie posty. Wszystko co negatywnie znika. To ma być merytoryczne forum? Nie wiedziałam że gowork w ten sposób zarabia usuwając za opłata posty.

@Bka

Wiesz. Może to jest tak, że wpisy były obraźliwe i dlatego zostały usunięte? Czytałaś je wszystkie? Te forum to tak mi się wydaje, że jest do kulturalnego wyrażania swojej opinii, a niektórzy z epitetami przesadzają. I wtedy admini usuwają opinię bo narusza regulamin

Yeti
@Monika

Epitety itp są usuwane automatycznie a opinia zostaje

Franciszek
@Yeti

Też mi się tak wydaje. Niektóre słowa po prostu nie przechodzą cenzury i się kropkują. Tez tu pracujesz na produkcji?

młody
@Franciszek

Cenzura? serio?

Aneta
@młody

Jak zwał, tak zwał, jeśli usuwa wulgarne słowa, to nieważne czy cenzura, czy admin, byle działał. Ale co z firmą, Ty tu pracujesz, czy tak weszłeś pogadac z ludźmi? też jesteś na nie? I czemu...

odo
@Monika

Niestety bka ma rację i nazywa się to w regulaminie możliwością kreowania wizerunku firmy

odo

A na jakie zarobki można liczyć. Pracownik z 5 - letnim doświadczeniem na cnc w heidenhainie i siemens ie

Zostaw merytoryczną opinię o Alfa Laval Kraków Sp. z o.o. - Kraków

• Jak się pracuje w Alfa Laval Kraków Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Alfa Laval Kraków Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 46.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Alfa Laval Kraków Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 21, z czego 10 to opinie pozytywne, 6 to opinie negatywne, a 5 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Alfa Laval Kraków Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Alfa Laval Kraków Sp. z o.o. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Alfa Laval Kraków Sp. z o.o.