Alfa Laval

Kraków

Opinie o Alfa Laval

Z-daleka 2016-03-20 00:19
Ale chyba trzeba mieć inżyniera na to stanowisko? Bo jeśli nie to startuję ☺
Z-daleka 2016-03-21 22:10
CV poszło...wiem, że skontaktują się z wybranymi kandydatami. Ale jeśli się nie będą odzywać to po jakim czasie mogę być pewny , że już się nie odezwią? Takie zapytanie natury technicznej ☺ mowa o operatorze linii produkcyjnej.
Z-daleka 2016-04-01 11:31
@Man dzwonili, ale już znalazłem pracę. A nawet gdybym jeszcze nie miał pracy to nie pojechał bym na rozmowę. Przez telefon zapytałem czy zarobię 2500 netto, usłyszałem że zarobki dochodzą do 2000 więc grzecznie podziękowałem .
Obywatel Balcerek 2016-04-05 12:13
Hmmm... Czytam te wypociny i ... się śmieję. Czy teraz istnieje ktoś taki jak inżynier który wie co to jest stal , żeliwo , odkuwka , odlew itp ? Widzę inżynier sprzedaży , specjalista sprzedaży , zamówień... Czy tego już nie uczą ? Jeszcze tu inżyniera filozofa brakuje... Oj przeprasza - paru już jest... Do neciak - Powodzenia Ci życzę...
Farmer 2016-04-06 16:39
Kasa- żenada, socjal w firmie +4. Ale idzie się do pracy po to, żeby zarobić. Na wymiennikach
(to ci od "operator linii produkcyjnej") max 1900 netto dla pracownika fizycznego. A więc- SZKODA CZASU!!!
ggg 2016-04-07 18:06
1900, szalu nie ma ale w niektorych firmach gorzej. Mozecie napisac jaka atmosfera za ta kase? Mozecie napisac co ta firma produkuje w Krakowie, na stronie ciezko znalezc taka informacje dzieki
Z-daleka 2016-04-20 15:12
@Man. Też się cieszyłem, że znalazłem pracę. Niestety moja radość trwała bardzo krótko. Pierwszy raz trafiłem na pracodawcę, który mnie oszukał (co innego na rozmowie a co innego w rzeczywistości-oczywiście poszło o kasę). Ale pewnych rzeczy nie da się przewidzieć, na moje szczęście szybko zauważyłem co jest grane i zrezygnowałem. A teraz widzę, że znowu firma szuka pracownika na stanowisko operatora produkcji. Czyżby nie znaleźli odpowiednich pracowników, a może co innego jest na rzeczy? Zastanawiam się czy jest sens ponownie składać cv i się ewentualnie przeprowadzić do Krk. Jednak te niecałe 2000 netto to nie tak najgorzej, początki będą trudne i trzeba będzie zacisnąć pasa (nowe miasto, zero znajomych, wynająć jakiś kąt). Ciekawe czy w ogóle wzięli by pod uwagę moje cv skoro nie tak dawno odmówiłem tej firmie...
Obbin36 2016-04-25 23:01
Operator linni na wymiennikach nie ma co liczyć na 1900. Biorą teraz wszystkich za 1600. Ogłoszenia się pojawiają bo ludzie ciągle rezygnują. Atmosfera wśród szeregowych pracowników jest ok, ale jak ktoś coś naprawdę umie to ucieka gdzie indziej.
pracownik produkcji 2016-06-09 18:14
Pracuje w tej firmie od 5 lat i ciężko będzie mi się roztarć z brygadą bo atmosfera na moim dziale jest bardzo fajna. Kiedyś ponoć bywały z atmosferą w firmie problemy ale teraz ponoć na innych działach jest ok.
Wypłata zawsze na czas, po okresie próbnym 3 miesięcy umowa o prace na czas nieokreślony, wczasy pod gruszą, pranie ubrań roboczych załatwia pracodawca, śniadania i obiady z dopłatą ze strony pracodawcy. (dwie bułki za 3 zł a obiad za 7zł) Można powiedzieć że warunki wspaniałe no ale jak sam na wstępie zasugerowałem rozglądam się za inną pracą z powodu bardzo kiepskich zarobków. Nie oficjalnie się dowiedziałem że okres próbny ludzie na produkcji dostają około 1500zł na rękę później na czas nieokreślony już około 1700 zł na rękę. Przynajmniej tak było ostatnimi czasy. Czy będzie lepiej, wątpię. Firma jest częścią Szweckiej korporacji która chce produkować tanio więc prędzej przeniosą produkcję niż dyrektor finansowy korporacji ze Szwecji zaakceptuje podwyżki....
minesota 2016-07-23 12:20
w koncu 2 tygodnie urlopu, zycze wszystkim udanego wypoczynku :)
młotkowy 2016-09-01 15:25
jakies zmiany ostatnio na najwyzszych stanowiskach, ale czy to bedzie mialo jakikolwiek wplyw na naszą pracę, hm?
Pytający 2016-09-18 12:34
Do admina tej "poczytnej" stronki. Ile Ci płacą za usuwanie TYLKO negatywnych opinii? Tak trudno zrozumieć , że ludzie mogą mieć inne zdania niż rządząca tą firmą rodzinka? Pozwól aby przyszli pracownicy dowiedzieli się prawdy odnośnie przedsiębiorstwa - tego jak się tam pracuje , jakie są zarobki itp. Przez takich "rzetelnych i niezależnych " część ludzi wprowadzanych jest w błąd i później żałuje - zastanowiłeś się czasami nad tym? Pomyśl jaki sens ma prowadzenie tejże strony - czy ma przedstawiać prawdziwe oblicze firmy czy twoje widzi mi się.
maro 2016-09-18 12:35
Może tyle na początku dostaniesz jako nowa osoba ale spokojnie po jakiś 3 miesacach masz podwyżkę
Murzyn z alfalaval 2016-10-29 18:32
Żarty sobie robicie? Co to za opinie miła atmosfera, można pić herbatę i kierownik jest miły? Jakbyście chcięli wiedzieć to oni muszą sie wszyscy tak zachowywać bo mają to narzucone przez przełożonych. Taka ich polityka, aby pracownikom rzekomo żyło się dobrze, miło i bezstresowo bo uważają, że przez to nikt nie odejdzie. I w tym właśnie miejscu opiszę wam pracę z punktu widzenia pracownika fizycznego ; ] jeśli chodzi o wynagrodzenie to w biedronce i lidlu za kasą zarobicie więcej bo koło 2000 tyś. netto + premie i socjal. To nie żart bo w alfalaval pracownik otrzymuje średnio 2500 brutto, nieliczne przypadki 2700 brutto i ani grosza więcej. Za to chcecie utrzymać swoje rodziny? za te psie pieniądze ciężko utrzymać samego siebie. Pracownik, który ma 35-40 lat pracy zarabia tam 2600 brutto pomimo doświadczenia zawodowego i to jest fakt, a nie stwierdzenie. Czy jesteś na prasie, CNC, montażu finalnym lub lutowaniu stawki takie same. Jeszcze jakie wymagania za te pieniądze.... straszenie karami bo jest totalny zakaz palenia na terenie całego zakładu, bezustanne męczenie o to, że ludzie schodzą trochę wcześniej na przerwe aby podgrzać posiłek. Co jest też komiczne bo pracowników straszą i upominają, a szefa hali widziano jak pali na terenie zakładu. To on jest jakiś lepszy? też normalny człowiek więc jak czegoś sie wymaga to trzeba dać przykład. Praca dla ludzi czekających na emeryture lub nieudaczników. Zresztą już się to zaczyna sprawdzać bo do pracy przychodzą co raz to lepsze aparaty. Jedna osoba znająca się w jakimś stopniu na robocie odmówiła z powodów pieniężnych potem kolejna to biorą takich nic nie umiejących leserów, którzy będą robili za te pieniądze. Podsumowując jeśli chcesz zarobić więcej niż 2 tyś. to nie tu. Praca dla tych, którzy lubią sie bać czy wystarczy im na cały miesiąc. Na pewno już nie dla tych, którzy mają żonę i dziecko. Zakład znajduję się w Krakowie, a płaci jak na wsi i to jeszcze z Ukrainy. Wszystkim, którzy tam pracują nic innego tylko życzyć znalezienia lepszej dobrze płatnej pracy przynajmniej za 2.5 tys w tym fachu, a alfalaval pokazać środkowy palec i niech szukają gdzie indziej chinoli pracujących za miskę ryżu.
Dżon 2016-11-02 15:33
Tak naprawdę, takie opinie są bardzo cenne dla nowych pracowników. Albo ich uchronią przed pakowaniem się w bezprzyszłościowe [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] albo wręcz spędzą tam pare miesięcy i uciekną. Wiadomo, że jak ktoś jest w kropce i potrzebuje pieniędzy to się tam pojawi jako tymczasowy pracownik. Gdyby firma inwestowała w pracowników zapewne było by inaczej. Nie mówię tu tylko o stawce, ale o podstawowych pakietach, które bez problemu pracodawca TAKIEJ firmy powinien zapewnić. Popieram tutaj przedmówcę: że nawet w Lidlu tudzież w Biedronce zwykły kasjer a tak naprawdę prawie zawsze jest to człowiek bez kierunkowego wykszałcenia zarobi 2 tys netto. Do tego dochodzi premia+ darmowa opieka lekarska+ pakiety sportowe+paczki na święta+ 13 pensja+ wczasy pod gruszą. Jak dla mnie bez sensu jest kończenie wyższych uczelni tudzież kursów i specjalizacji i wydawanie na to swoich pieniędzy po to, aby pracować za takie pieniądze. Może ktoś się w końcu zaiteresuje zarobkami w naszej pięknej Polsce!
tup 2016-11-02 16:27
Dżon, chłopie... strasznie trudno czyta się twoją wypowiedź. Nie będę odnosił się do treści, ale do jasnej anielki, składnia, konstruowanie zdań, interpunkcja... Słowo daję, zmęczyłem się czytając, szkoda słów.
Kurde mol 2016-11-02 22:36
tup, chłopie...czep się tramwaju, albo poczytaj wypowiedzi wyżej, gdzie mądrale tak wychwalają firmę, a nie potrafią nawet polskich znaków używać, nie mówiąc już o wymienionych przez Ciebie "składni, konstruowania zdań, interpunkcji..." Zmęczyło mnie Twoje czepialstwo, bo akurat Dżon potwierdza to wszystko, co wiedzą i czego doświadczają "zwykli pracownicy", natomiast kadra kierownicza nie dostrzega problemów. Ale jak to mówią "Syty nigdy nie zrozumie głodnego". Zastanów się nad sobą tup...
pracujący gdzie indziej 2016-11-03 19:14
Myślę że kwota o której piszesz jest realna jeśli jesteś doświadczony i masz umiejętności.

Jeden z operatorów maszyn CNC jeździ ponoć prawie nowym Audi A6 .
Operator CNC 2016-11-03 20:42
To, czy ktoś jeździ takim czy innym samochodem nie jest wyznacznikiem jego dochodów w firmie, zapewniam Was :D . Można mieć bogatych rodziców albo dochody z innych źródeł itp. Gdyby było inaczej, wszyscy jeździliby komunikacją miejską albo busami :P
Myślaczek 2016-11-04 17:24
Zatrudniłem się tam na tzw. "przeczekanie". Trafiła się okazja i im podziękowałem. I nie żałuję tam pracy podjętej, ale z odejścia jestem jeszcze bardziej zadowolony. Alfa-2500 brutto, nowa firma 4800 brutto, bez Multisporta i bułek za 3zł. Bułkę kupuję sobie sam, a abonament na siłownię mam za 80. Gdybym nic nie potrafił to Alfa-SUPER. Jednak gdy coś się potrafi to szkoda czasu, chyba, że na "przeczekanie".
fan 2016-11-04 22:41
jestes moim idolem :-}} hlehle
k713 2016-11-07 12:50
Mam pytanie jakie są zarobki jako operator cnc tokarz lub frezer z doświadczeniem?
maszynista 2016-11-07 15:20
kolego takie stawki sa indywidualnie ustalane i nikt tu nie napisze ci nic sensownego, a przynajmniej nie powinienes sie tymi odpowiedziami sugerowac.

Jak masz faktycznie doswiadczenie i umiejetnosci to mozesz wynegocjowac niezle warunki uwierz ;)
Obywatel Balcerek 2016-11-08 19:20
Taa... Jasne... Kupił prawie nowe za pieniążki z pracy w Alfa Laval... To on musi pracować od urodzenia i jest jeszcze zadłużony w czterech bankach - bo jeden to tak dużej kwoty mu nie pożyczy. Wiem ile kolega zarabia - śmieszne pieniądze za tę pracę , wiedzę którą posiada , staż pracy , wszechstronność itp. Nie dostrzegacie , że ludzie uciekają z tej firmy? Ilu już odeszło ? Wiecie jakie pieniądze dostali na wstęp ? Ja wiem , nikt tu o takich nawet nie myśli . I jeszcze jedno - Szwedom się nie opłaca ? Pa pa , przyjdą inni - im się opłaci .
P.S. ile w Szwecji zarabiają? Cztery , pięć razy tyle? I jakoś się opłaca.... O kulturze pracy w Szwecji to nawet nie wspomnę.
Alfik 2016-11-16 16:41
Szwecka firma,takie duże zarobki a kradną jedzenie z lodówek,które człowiek zostawił sobie na drugi dzień. To co się dzieje teraz to się w głowie nie mieści.
eskobar 2016-11-16 18:33
cze
mozesz napisac ktora to lodowka, dobrze wiedziec gdzie nie nalezy zostawiac jedzenia
dziekowka
Alfik 2016-11-16 21:07
Środkowa kolego. Nie ma sprawy.
Biedny 2016-11-28 21:53
Dno i tyle. Niech w styczniu pracownicy fizyczni dostaną znowu jakieś żałosne podwyżki lub ich brak czy też może brak premii rocznej to kierownicy i cały zarząd się zdziwią. Bo właśnie na to się zapowiada. Największe oszczędnosci na wypłatach dla prcowników, a pieniadze w tej firmie sa na każdym kroku wyrzucane w błoto, ale nie przecież to alfa laval i ich stac na wywalanie pieniędzy, a potem sie tylko słyszy że "oszczędności" gaszenie świateł i 0 ogrzewania. Dziwne, że u kierownictwa cały czas zaświecone światło i temperatura jak w tropikach.
wrozbita maciej 2017-01-03 20:04
albo dostana albo nie dostana
Biedny 2017-01-09 12:44
Alfa dalej szuka pracowników na tokarki : ( oj jakże mi przykro, że tyle czasu nikogo nie znalezli. Inne firmy jeszcze mają odwagę napisać kłamstwo w ogłoszeniu pod postacią "wysokie zarobki" ale alfa już nie : ) bo itak po wypowiedzeniu ich magicznej oferty do kandydata jego nogi w przeciągu minuty znajdują się w odległosci 1km po za terenem firmy hahahaha
pracownik 2017-01-28 21:05
moim zdaniem firma okej, jak ktos zna sie na robocie to nie jest zle

Paradise Lost 2017-02-02 00:40
Kolejny biurowy napisał, co wiedział. Zejdź na halę, to się dowiesz, jak jest dobrze! I lepiej nie pytaj o zarobki, bo możesz szybko poszukać wyjścia ewakuacyjnego...Powiem tylko tyle, że dobrze to mają Ci, co się dopiero przyjmują. Starzy pracownicy są traktowani jak zło konieczne i jak zarobią na rękę 2200 to jest super! Czyli odwrotnie, niż powinno być. Im większe masz doświadczenie, tym mniej zarobisz! Przebije Cię każdy nowo przyjęty, a chętnych i tak jak na lekarstwo... Nie polecam tej firmy. No chyba, że zmieni się kierownictwo i wreszcie dostrzeże ktoś problem kadrowy, którego jakoś w tej chwili nikt nie chce dostrzec...
TeHa 2017-02-02 13:38
byłem...
na rozmowie...
panna z ... ilorazem inteligencji równym marchewki, nie potrafi nawet połowy słów przeze mnie wypowiedzianych powtórzyć...
ten "brygadzista" - czy ty masz chłopie pojęcie o spawaniu?? wiesz czym się różnią sposoby SPAJANIA metali ?? jeżeli nie wiesz to proponuje powrót do 1klasy zasadniczej...
kierowniczek... powiem tak - przez takich cymbałów jest źle w firmie..
tak dla uściślenia 35lat pracy jako spawacz w tym 23 lata na wyjazdach, prace w ponad 90% pod rentgen - za to co potrafię w normalnej firmie bym dostał od 4 do 6 tysi na rękę... nie głodowe 1800....
szczerze ??? nie polecam nikomu, kto chce zarobić i się wykazać - widać że lizanie posterium na porządku dziennym...
spawacz 2017-02-02 21:32
to szukaja teraz spawaczy kolego? bo szukam jakiegos zajecia na pare miesiecy nawet za jakies drobne

Kandydat 2017-02-14 14:43
Firma spora, zarobki takie sobie ale dodatki są: stołówka dofinansowana, prywatna opieka medyczna, multiSport.
Rozmowa rekrutacyjna około pół godziny kierownik, ktoś z HR, zadają pytania, sprawdzają kandydata.
No cóż jak ktoś się nie dostanie to dlatego pewnie wypisuje takie bzdury.
Spawaczy szukali dawno, obecnie poszukują Operatorów.
Można spróbować i się zastanowić...
Ciekawy 2017-02-24 15:11
Jak wygląda praca operatora CNC w AL? "Wciskanie guzika" czy coś ciekawszego?
Weronika 2017-03-01 12:22
Teraz Alfa Laval poszukuje kandydatów na kilka stanowisk. Oferty pracy możecie znaleźć na portalach ogłoszeniowych. Wybraliście coś dla siebie? ;)
Posejdon 2017-03-03 17:08
Szukają a nie znajdują. Ciekawe. A taka fajna zagraniczna firma. A ta cudowna kadra kierownicza. Sami fachowcy, ale od lizania "zaplecza" prezesa.
Weronika 2017-03-06 11:10
@Posejdon może po prostu jeszcze nie znaleźli osoby, która idealnie pasowałaby na dane stanowisko.
bruuum 2017-03-07 16:04
Wydaję mi się że ciężko będzie znaleźć idealnego pracownika za takie pieniądze jakie oferują, specjaliści w dziedzinie CNC jednak wszędzie w okolicach Krakowa zarabiają więcej niż w AL. Idealny kandydat dla AL to pracownik za najniższą krajową...
Weronika 2017-03-07 16:17
@bruuum dzięki za Twoją opinię. Sam pracujesz w Alfa Laval?
Rys 2017-06-17 09:13
Uwaga na tą firmę- dno i dwa metry ...
Firma z zasady korporacyjna ale faktycznie przesiaknieta PRLem słabo zarządzana a poziom kadry " menedżerskiej " dno - zdecydowanie odradzam
alfabeta 2017-06-23 23:21
ocena obiektywnej:
plusy:
wynagrodzenie zawsze w terminie
bardzo przyzwoite warunki pracy i socjalne
jakość przedkładają nad wydajność (przeważnie)
BHP jest priorytetem (szacunek dla BHPowca)
środki ochrony osobistej są i są wydawane

minusy:
niewielka wysokość wynagrodzenia pracowników produkcji
czasami brakuje niezbędnych narzędzi lub materiałów
słabe lub brak wsparcia pracownika w sprawach technologii lub konstrukcji
na niektórych działach oczekuje się od pracownika więcej niż wynika to z umowy
nieporadna kadra managerska

ocena subiektywna:
Trwa rekrutacja na nowe stanowiska więc rady dla przyszłych kolegów lub koleżanek. Jeżeli czegoś nie masz na piśmie to możesz się niemile zdziwić, słowa niewiele kosztują. Ty także możesz przedstawić swoje oczekiwania i tak nikt tego nie potraktuje poważnie. Podczas rekrutacji będzie Ci się wydawać że szukają najlepszych a tak naprawdę szukają najtańszych. "Benefity" nie są w pełni za friko, do części będziesz musiał(a) dopłacić lub jedne wykluczą inne dodatki. Praca jak praca ale wyższa kadra managerska sprawia wrażenie ludzi z przypadku, odnosi się wrażenie że to polityka a nie zarządzanie. Priorytetem jest rozwój osobistej kariery kilku osób z "rodziny" a nie dobro firmy i załogi. Braki kompetycji i wiedzy niektórych wodzów rzuca się w oczy. Ale żeby nie było że wszystko jest złe w zamian masz spokojną pracę, świetne towarzystwo, przełożony będzie cię traktował z szacunkiem (szczerości nie oceniam), pracujesz w dobrych warunkach a żebyś nie umarł(a) z głodu dostaniesz bułkę na promocji i kawę za darmo a i papier toaletowy jest w kabinach. Dobra praca na start albo przeczekanie ale jeżeli masz kogoś na utrzymaniu to szkoda Twojego czasu.

Pracownik 2017-07-03 01:12
Genialne podsumowanie ! Nic dodać, nic ująć !
(.)(.) 2017-07-24 11:58
(... i ujrzał Pan pracę naszą i był zadowolony, a potem zapytawszy o zarobki nasze usiadł i zapłakał ...)
z listu św. Pawła Apostoła do Polonian

I wszystko w temacie stosunku wykonywanej pracy do zarobków
Abdull 2017-08-11 21:56
Pracowalem u nie jednego prywaciaza a wiec doceniam firme. Pensje moglyby byc lepsze, niektore rzeczy lepiej poukladane, ale firma nie jest taka zla jak sadzi wiekszosc. Jak ktos szuka pracy w dosc dobrych warunkach, dobrym socjalem, stabilnej to jest dobre miejsce. Kierownictwo w wiekszosci stara sie przynajmniej cos robic aby pracowalo sie lepiej zwyklemu szaremu pracownikowi.
Stary pracownik 2017-08-11 23:53
Kierownictwo stara się...dokręcić kolejną śrubkę, żeby pracownik za bardzo nie podskakiwał. Tyle w temacie.
Aabbccddeeff 2017-08-16 18:43
Ktos to musi ogarnac...,Itak sa wyrozumiali....Zapraszam do firmy "Pana Jozka" tam wam dopiero dokreca srube...Nie jeden byl taki madry i chcial wracac rownie szybko co odszedl...tyle w temacie
Ola 2017-08-16 21:37
Widac kolego ze jestes mlody jeszcze :) za naście lat docenisz choc troche. Pozdrawiam
Stary pracownik 2017-08-20 14:40
Uderz w stół, a...kierownictwo się odezwie :P Ten wpis powyżej też jest Twojego autorstwa? Dziwnym trafem jedna data, jedna godzina i minuta...hmmmmm...Niestety "Wasze" uwagi są nie trafione zupełnie. Nie jestem ani młody, ani niedoświadczony, co na jedno wychodzi. Wiem co piszę, bo takich firm z kulejącą kadrą kierowniczą jest bardzo wiele i wielu pracowałem. A kierownik, który słabo sobie radzi, bo ma niewielkie kompetencje i doświadczenie, nadrabia wszystko dokręcaniem śrubki, szukaniem dziury w całym i czasami głupimi decyzjami, bo po prostu nie potrafi pomóc pracownikowi. W tej firmie był kiedyś prawdziwy kierownik, który sam ogarniał całość produkcji i nie musiał wspomagać się rzeszą majstrów i dziewczynek z biura. Niestety jest już na emeryturze. Reszta do pięt mu niestety nie dorasta... Tyle w temacie :P
Zostaw swoją opinię o Alfa Laval - Kraków
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Alfa Laval