Ziko Apteka Sp. z o.o.

Opinie o Ziko Apteka Sp. z o.o.

macie tutaj niezależność jesli chodzi o produkty oferowane pacjentom? czy to typowe punkty sprzedażowe?

ida
@Nowy

Nie, akurat tutaj jest to spoko, że masz niezależność co do produktów proponowanych klientom

larika
@ida

jak wyglądają początki zatrudnienia w aptece? ciężko się odnaleźć?

larika
@larika

mam jeszcze trochę czasu zanim faktycznie będę chciała się zatrudnić, ale chciałabym mniej więcej wiedzieć jak odbywa się takie wdrożenie

muder
@larika

robiłaś już na stażu nie? czy świezo na studiach lecisz?

freska
@muder

jakie inne stanowiska oferuje firma? można gdzieś o tym poczytać?

poszukujący pracownik
@larika

podłączam się do pytania, zastanawiam się czy tutaj pracodawca organizuje jakiś w miarę kompletny proces wdrożeniowy, be bałaganu i niedomówień będę wdzięczna za wszystkie odpowiedzi :)

musss
@freska

wejdź sobie na ich strone z ofertami pracy i sprawdź kogo szukają i czy się kwalifikujesz :)

kropelka
@poszukujący pracownik

tez bym chciała wiedzieć to i czy na start jest ktoś do pomocy

vigrom
@kropelka

jak masz fajnych współpracowników to i dobrze ci pomogą od ludzi wszystko zależy

Szerman

Kiedyś jak składałem cv to czekałem coś około 3 tygodni zanim otrzymałem kontakt z ich strony jeśli dobrze pamiętam

Biw

Podłączam się do pytania, ktoś się orientuje jak długo tutaj taka rekrutacja trwa?

endzi
@Biw

cała rekrutacja od A do Z? myśle że to trwało kilka tygodni, pewnie nie dłużej niż miesiąc

brat
@endzi

a ty długo czekałaś na decyzje po rozmowie już?

maik
@brat

dwa trzy dni może w moim przypadku, nie ma się co cykać ślij cv jak masz kwalifikacje i zobaczysz jak wyjdzie

Tram
@endzi

Mozna sie z nimi umowic, aby rozpoczac prace w innym terminie niz zaproponuja? Troche pozniejszym, jakby mi nie pasowalo?

Winiary
@Tram

Pewnie tak z każdym się da dogadać jak z człowiekiem o ile nie jest to jakiś z twojej strony wydłużony w kosmos termin, a im się nie będzie jakoś bardzo spieszyło z zatrudnieniem nowego pracownika to myślę, że jak najbardziej :)

coco
@Winiary

Potwierdzam, można się dogadać co do terminu rozpoczęcia pracy. Z każdym można się dogadać :)

shi

Na jakich umowach w wiekszosci pracujecie? Moze kojarzysz?

Magdalena
@Winiary

A jak jest sytuacja, że chcą kogoś na cito, to wtedy ile zajmuje cały proces licząc do momentu rozpoczęcia współpracy? W razie ewentualnych zmian to do kogo najlepiej się udać?

Ważka
@shi

Na umowie o pracę normalnie się tutaj pracuje

nikt
@Ważka

da sie załapać na zlecenie ? wiesz może?

tomer
@nikt

ludzie pracujący sezonowo, albo dyżurujący w aptekach mają zleceniówki tak to są uopy

Beyonce

Też właśnie nigdy nie rozumiem z jakiego powodu ktoś chciałby pracować na umowie zlecenie zamiast na uopie, rozumiem, że brutto wychodzi netto na tej pierwszej, ale nie ma na niej absolutnie żadnych innych korzyści

Lilo

Ja jednak nie, mimo wszystko taka umowa zlecenie nie oferuje ani żadnych dodatków, ani możliwości z korzystania z płatnego urlopu czy l4. Przede wszystkim nie gwarantuje zupełnie stabilności zatrudnienia

urbex
@Lilo

masz na mysli to ze nie moga cie z dnia na dzien zwolnic?

Expert
@urbex

No na zleceniu raczej tak tam nie ma za bardzo okresu wypowiedzenia

bambo

a jest moze opcja umowy b2b? bo wlasnie na takiej by mi najbardziej zależało...

zawodnik
@bambo

tak, jest opcja się zatrudnić na b2b ;)

gangster
@zawodnik

a od czego to zalezy jaką umowe dostaniesz?

szparagi Nowy wpis

zazwyczaj i tak jest to pewnie umowa o pracę?

Zizi Nowy wpis
@szparagi

Myślę, że tak. Taki standard u nas.

Gabryś

Na jakie stawki na początku pracy może liczyć młodszy specjalista ds. realizacji zamówień w Krakowie? Na stronie apteki właśnie pojawiła się nowa oferta, ale bez podanych widełek płacowych.

Norka
@Gabryś

Hej, czy na specjalistę wymagają doświadczenia wcześniejszego? Ktoś powie coś więcej o tym stanowisku?

kosiak
@Gabryś

powiesz na jakiej stronie taką ofertę widzisz?

kosiak
@kosiak

przepraszam dopatrzyłam się właśnie, że na stronie apteki i już sobie spojrzałam. :) ciekawe jaką opiekę medyczną oferują

Majka
@kosiak

Hej. Opieka luxmed. Fajnie się sprawdza.

dulki
@Majka

hej a czy to jest pakiet podstawowy?

Dla pracownika pakiet jest w pełni dofinansowany

Feyra
@Tomek

Jak wyglądają tutaj dodatki na które można liczyć jeśli pracuje się w aptece? Macie coś ciekawego?

gorek
@Feyra

chodzi o takie dodatki płacowe? to masz miesięczne premie wynikowe, konkurs roczny i premie za polecenie

Hayli
@gorek

można tutaj liczyć jeszcze na jakieś dodatki oprócz płacowych? Jest może jakiś multisport albo opieka medyczna?

pleks
@Hayli

jest zarówno luź med jak i multisport dofinansowanie

Kata
@gorek

Hej. A co to za konkurs roczny ? Chętnie się dowiem więcej. Brzmi ciekawie

Lulka
@Hayli

Ja mam pytanie z innej beczki, jak tutaj wyglądają godziny pracy? Ile jest zmian?

Lulka
@Lulka

Chodzi mi oczywiście o pracę w aptece :)

Aminokwas
@Lulka

Praca zmianowa , 8 godzin , za pracę w sobotę odbiór dnia w tygodniu

@pleks

Multisport na jaką kwotę finansują? Można zrezygnować z niektórych dodatków i dostawać więcej kasy do pensji?

what

no wlasnie ciekawe, czy ludzie muszą cos ze swojej kieszeni doplacac?

masz
@what

no bardzo ciekawe ale widać nikt nie zna odpowiedzi...

rita
@masz

w zeszłym roku za multisport premium 100zł miesięcznie z pensji, multisport light 30zł

Hau
@rita

To się jakoś bardzo różni? pewnie jest mniej dostępnych obiektów, ale czy np godziny korzystania z siłowni się zmieniają? Chodzi mi o to czy np w pakiecie light klient ma dostępne tylko poranne godziny?

wikaaa
@Hau

Chyba w zależności od rodzaju karty masz dostępne rożne obiekty. Im droższa karta, tym masz więcej do wyboru obiektów.

tymbark
@wikaaa

a swoją drogą, to który pakiet bardziej polecasz? czy multisport light jest wystarczający?

Panama

Zdarza sie, ze dzien w pracy robi za dobry trening jak jest duzy ruch. :)

call2

Jak planujesz uzywac multisporta regularnie i serio chodzic na ta silownie to z doswiadczenia powiem ci, ze zawsze sie oplaca doplacic.

eh Nowy wpis
@call2

no tak ale nie pytał czy sie opłaca tylko pytał ile dopłacacie

duplo Nowy wpis
@eh

słuszna uwaga, dalej sie nie dowiedzielismy :/ bede wdzieczny za wszelkie info

Alex

Atmosfera oparta na współpracy - to faktycznie działa? Wiele zapewnień już widziałem w ogłoszeniach, a to znalazłem w ofercie dla Technika Farmaceutycznego. Nie ma problemu, by zamienić się zmianami, gdy coś komuś wypadnie?

Magda E

To mój najlepszy pracodawca. Mile wspominam też Torfarm/potem Neuca, ale w Ziko zostałam najbardziej doceniona.

tama
@Magda E

a opowiesz coś więcej o pracy? jakie masz benefity? i może pare słów o rekrutacji? z góry dziękuję <3

mleko
@Magda E

hej, jest opcja umowy zlecenia tutaj\?

@tama

Benefity są już standardem, ale niektóre są ciekawe w Ziko . Poza kartami Multisport i Lux Medem ( dla pracowników pow. 3 miesięcy za 1 zł) , jest wiele innych ale nie chcę zdradzać wszystkiego bo to jednak efekt negocjacji na poszczególnych stanowiskach i decyzja działu HR co jest informacją publiczną.

@tama

Przede wszystkim zacznę od tego, że jestem zadowolonym pracownikiem w Ziko. Wiem jak wyglądają stawki wynagrodzeń i zleceń, oraz benefity. Rzadko uczestniczę w takich dyskusjach na forach, bo wiem jak wiele negatywnych jest na nich emocji. Bo zazwyczaj piszą Ci którzy są niezadowoleni, bo Ci drudzy będąc zadowolonym, nie mają takiej potrzeby pisania. Takie fora to częściej miejsce na frustrację, niż mówienie jak jest mi dobrze. Przez te 25 lat w branży naprawdę mam spojrzenie na szacunek do farmaceutów, bo to jestem w stanie tylko ocenić i w żadnej innej sieci w której pracowałam, nie poznałam tyle szacunku do pracownika działu operacyjnego i farmaceutów w aptece. Mam zespół wspaniałych ludzi. z którymi czasami przechodzimy trudne momenty zmian. ale jak ktoś napisał np. trudno wypracować premię, to zastawiam się skąd ta opinia wynika? Jest inaczej od marca, ale nie mam pojęcia skąd ta opinia? Z plotek? Z tego, że jakiemuś pracownikowi/aptece poszło trudniej po zmianach? Mam wrażenie jak czytam wiele opinii, że albo pracuję w innym Ziko, albo wiele osób pisze plotki lub pomówienia.

Bunia
@Magda E

Mam bardzo podobne odczucia. Praca tutaj była moją drugą i mam wrażenie, że nie mogłam dokonać lepszego wyboru niż przejście tutaj. Ludzie są jacy są, zawsze narzekają, ale o tym czy przypadkiem sami się nie przyczynili do swojej porażki nigdy słowem nie wspominają. Także polecam każdemu, kto ma takie aspiracje spróbować, jeśli się nie spodoba to wszyscy jesteśmy ludźmi i możemy podjąć decyzję o odejściu zachowując przy tym szacunek do innych.

Technik farmacji

Pani od hr w Warszawie średnia bardzo nie sympatyczna i nie miła wręcz nie profesjonalna . Nie brała miejsca w jakim chce pracować i gdzie i w jakiej dzielnicy . Ziko zatrudnijcie na miejsce hr jeszcze kogoś ogólnie nie polecam przechodzić rekrutacji z ta pania jezeli sie zmieni hr to napewno zaaplikuje jeszcze raz

Pytania na temat mało info o firmie zarobkach

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
Niedoszła pracowniczka

Znajomi pracują w ziko i chwalą benefity, stabilne zatrudnienie. Minusem na pewno Jets stawka, bo wyróżnia się negatywnie pośród innych sieci. Dodatkowo teraz wyrobić premię jest bardzo ciężko. Byłam kandydatką, ale praktycznie każda inna sieć wypadła korzystniej niż ziko, niestety.

@Niedoszła pracowniczka

A jako technik farmaceutyczny to ile pensji mógłbym się spodziewać , napiszesz konkrety? Czytam właśnie ogłoszenie i nie wiem co myśleć, bo firma pisze o atrakcyjnym wynagrodzeniu. Jeśli chodzi o benefity to rzeczywiście tego sporo. Może ktoś wie jak wyglądają te kwoty za polecenia pracowników?

Niedoszly pracownik

Żeby w ogole wejsc na drogę rozmowy o wynagrodzeniu najpierw musisz iśc zobaczyc czy bedzie Ci odpowiadał grafik. Nikt nie powie Ci jakie jest wynagrodzenie dopoki nie przejdziesz dwóch etapow rekrutacji. Nawet na rozmowie z kierownikiem sklepu nie mozna sie tego dowiedzieć. Po rozmowie z kierownikiem sklepu ma dzwonić kier. Regionalny ale dzwoni rekruterka ktora o firmie nie wie nic. Rzuca byle jaką stawkę oczywiscie niższą niż proponujesz i nie ma mozliwosci zadnej negocjacji gdzie kierownik apteki twierdził, że jest mozliwa negocjacja. Pozniej jest wielkie zdziwienie, ze osoba chetna do pracy z dużą wiedzą rezygnuje i nagle rekruterka może proponować wyzszą stawke wynagrodzenia. Jak dla mnie słabe. Kazdy z nas idzie do pracy po to zeby zarabiac pieniądze nikt nie bedzie sie decydowal na prace gdzie po 10 etapach daremnej rekrutacji dalej nie wiadomo jakie jest wynagrodzenia.

Obecny pracownik
@Niedoszly pracownik

To rekrutowałaś/rekrutowałeś się do sklepu czy do apteki? W końcu są dwa etapy rerkutacji, czy 10? Bo nic nie rozumiem z tego co piszesz.

Niedoszła pracowniczka
@Niedoszly pracownik

U mnie proces rekrutacji trwał miesiąc, koniec końców zaproponowali mi mniej niż podałam minimum. Robienie ze stawki wielkiej tajemnicy, a później ziko wypada jako najgorzej płatna sieć w wawie jeśli chodzi o apteki z podobnym obrotem.

@Niedoszła pracowniczka

Czy można się dowiedzieć, na jaką mniej więcej stawkę netto podstawowego wynagrodzenia można liczyć w Krakowie na stanowisku magistra farmacji na cały etat? Chodzi o pensję podstawową bez premii, które raz są a raz nie ma. Dzięki

Chciałabym ostrzec Panie które decydują się na dziecko. Ja nie miałam możliwości powrotu do Ziko po macierzyńskim po wielu latach pracy. Nie bylo dla mnie miejsca i zostałam zmuszona do złożenia wypowiedzenia. Zostalam z 4 dzieci w trudnej sytuacji, wiadomo zmiana pracy nie należy do najprostrzych. Chciałabym podkreślić, że przed macierzyńskim byli ze mnie zadowoleni, załatwiałam rzeczy wykraczające poza moje obowiązki i szłam na rękę na kazdym kroku, jeździłam do innych aptek w trudnych momentach. Ale zero szacunku do pracownika, zero możliwości dogadania się, zrozumienia. Nie polecam

@pracownik
@Anonim

Nie uważam żeby to było zasadą w Ziko. W moim regionie wszystkie Panie po powrocie miały zagwarantowane miejsce pracy i urealnienie wynagrodzenia. Podejście centrali zawsze jest pro pracownicze

Its me
@@pracownik

No chyba nie do końca, bo w centrali też niestety nie ma gwarancji powrotu po macierzyńskim. Wiem to z własnego doświadczenia oraz innych koleżanek. Nie było dla nas miejsca ;) ogolnie to umowy na czas określony bardzo ułatwiają pracodawcy załatwienie sprawy. Kończy się umowa (czesto jeszcze w trakcie macierzynskiego) i do widzenia :)

Kaska
@Anonim

U nas w regionie również takie sytuacje nigdy nie miały miejsca. Każda z nas miała zapewnione miejsce w aptece. Oczywiście zdarzało się, że ktoś nie mógł wrócić do apteki, w której pracował przez wychowawczym ale w innej zawsze czekało miejsce. Poza tym pracodawca jest otwarty na ewentualną zmianę lokalizacji, jak tylko pojawi się miejsce w aptece w której najbardziej chcesz pracować, to z przeniesieniem nie ma żadnego problemu. Ja ogólnie polecam pracę w Ziko.

@Its me

Nie wiem, może miałaś pecha, albo miało miejsce jakieś niedopatrzenie ja też na macierzyńskim byłam i z powrotem problemu nie było, a chwilę po powrocie koleżanka z pracy też poszła i niedawno ją wrócili. Nigdy z tym problemów nie było i na rozmowie jak się o to dopytywałam też byłam zapewniona o takiej możliwości

Hej, ja mam trochę inne pytanie. Ile zarabia taki kierownik apteki na start bez premii, tylko samej podstawy? Jeszcze liczę na info, kierownik apteki sam zatrudnia ludzi, czy centrala rekrutuje i wysyła na placówki.

AKA
Użytkownicy czekają na odpowiedź 59 dni.

Czy wiadomo jak wygląda tegoroczna sytuacja z podwyżką i świadczeniami dodatkowymi?

Czy ktoś moze z Was wie, czy to ogłoszenie z OIA dotyczy aptek ZIko? 2024-02-19 Szukamy magistrów farmacji i techników farmaceutycznych do aptek na terenie Krakowa. Lokalizacja: Nowa Huta, Śródmieście, centrum, Bronowice, Podgórze i inne. Apteki należą do znanej i lubianej krakowskiej sieci aptek. Atrakcyjne zarobki, dodatkowe ubezpieczenie, zatrudnienie w ramach umowy o pracę, benefity takie jak: karta MultiSport, prywatna opieka medyczna, ubezpieczenie na życie oraz OC, rabaty pracownicze. Zainteresowanych proszę o przesłanie swojego CV na adres mailowy: apteka.mlp@interia.pl

Anka

Czy poniższe ogłoszenie z OIA dotyczy ofert pracy w Aptekach Ziko? Wie ktoś? ,,Szukamy magistrów farmacji i techników farmaceutycznych do aptek na terenie Krakowa. Lokalizacja: Nowa Huta, Śródmieście, centrum, Bronowice, Podgórze i inne. Apteki należą do znanej i lubianej krakowskiej sieci aptek. Atrakcyjne zarobki, dodatkowe ubezpieczenie, zatrudnienie w ramach umowy o pracę, benefity takie jak: karta MultiSport, prywatna opieka medyczna, ubezpieczenie na życie oraz OC, rabaty pracownicze. Zainteresowanych proszę o przesłanie swojego CV na adres mailowy: apteka.mlp@interia.pl"

fason

ktoś robi tutaj w dziale IT bo widziałem takie ogłoszenie? możecie podrzucić jakieś info jak to wygląda jakie obowiązki? dzięki

punto
@fason

Z tego co widze to w tym ogloszeniu jest wszystko podane tak naprawde, ale faktycznie ktos z pracujacych tez moglby sie wypowiedziec jak jest w rzeczywistosci. Ostrozności nigdy za wiele ;)

Japan
@punto

Ja z chęcią podpytam jeszcze jak wygląda w ogóle całe IT tutaj? Jak w tym dziale jest z atmosferą? Pracujecie stacjonarnie?

Emil
@fason

Chodzi może o to ogłoszenie dla grafika komputerowego? W takim razie i ja się podłączę. Nie znalazłem w ogłoszeniu szczegółów dotyczących trybu pracy. Trafiłem tylko na fragment o dostępności w czwartki i piątki od 8.00 do 16.00. Czy to znaczy, że praca jest też możliwa w trybie zdalnym?

dulki
@Emil

ktoś potwierdzi czy wszystkie stanowiska mają dostęp do benefitów?

kurs
@dulki

wszystkie mają dostęp, do jakich najlepiej w ogłoszeniu sprawdzić, bo pewnie trochę się między robotami różnią

Mateusz
@kurs

Jest opieka medyczna prywatna, karta sportowa, ubezpieczenie na życie i tez premie na święta z funduszu świadczeń socjalnych. W dermo mamy tez różne konkursy producenckie więc jest szansa, ze dostaniesz jakiś bonus np wyjazd do spa itp. Ogólnie pakiet dodatków jest naprawdę fajny w porównaniu do mojego poprzedniego pracodawcy.

Kompella
@Mateusz

Konkursy? Brzmi ciekawie. Powiesz proszę czy trudno jest się tutaj dostać do pracy?

tlink
@Kompella

o jakie stanowisko pytasz lepiej dopisz, bo to może być jednak jakaś różnica

hellohi
@Mateusz

Nie mam pewności czy to robi jakąś różnicę, ale z jakiej firmy jest zapewniona opieka medyczna?

Wiki
@tlink

Ja o tym grafiku myślę, o którego wyżej już zresztą pytali. Jeszcze przez 11 dni oferta ma wisieć. Warto papiery podesłać? Tylko właśnie, czy faktycznie praca jest stacjonarna na 100%? Nie ma hybrydy?

Łąki
@Mateusz

Dla pracowników aptek fundusz socjalny na święta nie istnieje. Przez 3 lata pracy nie dostałem nic na święta. W innych aptekach zdarzało się że koordynator przychodził z ciastem przed wigilią, ale to zależało od chęci koordynatora i moją aptekę to ominęło. Na szczęście już nie pracuje w ziko. Jest to firma która nie docenia pracowników

ktoś
@Łąki

Czy złożyłeś papierowy o zakłądowy fundusz socjalny? Trzeba złożyć wniosek żeby otrzymać premię na święta.

czwartek
@Japan

podbijam pytanie, cenię sobie atmosferę w pracy chyba nawet bardziej niż te wszystkie modne benefity, a czy praca jest stacjonarna też chętnie się dowiem jako że miejsce w którym mieszkam jest daleko od wszystkiego :P

Mania
@Mateusz

W jakiej wysokości została opłacona prywatna opieka medyczna i karta sportowa? Trzeba coś dopłacać z własnej kieszeni? Jeśli chodzi o premię na święta, to jakiej kwoty można się podziewać? Co to są za konkursy? Często są organizowane? Na czym one polegają? Można w nich wygrać pieniądze?

A

Fundusz socjalny istnieje od ponad roku. Czyli na poprzednie Święta i na te obecne mamy dodatki, tylko trzeba złożyć wniosek.

wnioski
@A

można jeszcze składać czy termin już minął?

bałagan
@ktoś

orientujesz się z jakim wyprzedzeniem składa się taki wniosek żeby został pozytywnie rozpatrzony?

ursolita_
@hellohi

opieka medyczna jest z Lux Med finansowana przez pracodawcę, jest pakiet rozszerzony indywidualny

Rysiek
@bałagan

Kadry wysyłają wiadomość do wszystkich pracowników do kiedy można składać wniosek. W tym roku chyba termin był jakoś do końca listopada. Także z wyprzedzeniem mamy info

dalekobieżny
@Mateusz

orientujesz się może czy firma oferuje jakąś rekompensatę/dopłatę za dojazd? niestety tam gdzie bym chciał aplikować mam dosyć daleko jednak, a w ogłoszeniach nic nie znalazłem

ddd
@dalekobieżny

Pytasz o centrale czy apteke?

carlo
@dalekobieżny

tez sie nad tym zastanawialam ale wydaje mi sie ze skoro nie ma tego w ofertach to bedzie ciezko z tym

Karuzela
@dalekobieżny

Chyba coś w tym stylu funkcjonuje dla osób, które mają trochę dalej do miejsca pracy. Niestety szczegółów ci żadnych nie podam, bo mnie to nie dotyczyło na szczęście.

Jerycho
@Karuzela

powiedziałbyś coś szerzej o atmosferze w miejscu w którym pracujesz? ludzie są w porządku? nie ma jakichś zbędnych konfliktów międzypracowniczych?

Celina
@A

A jak dokładnie te dodatki wyglądają, mowa o pieniądzach czy po prostu bonach na zakupy? I serio wniosek trzeba składać, aby się załapać na taki bonus świąteczny? Trzeba jakieś specjalne wymagania spełnić? Tak pytam pod kątem kolejnego roku już.

@Jerycho

ja uwazam ze atmosfera naprawde w porządku, nie ma zadnych wiekszych konfliktow, ewentualnie jakies sprzeczki no ale przeciez jestesmy tylko ludzmi

ropuch
@Jerycho

potwierdzam tutaj ze swojej strony, że mnie się pracuje bardzo okej i na ludzi nigdy nie narzekałem także spokojnie, zadomowisz się :)

Koper
@ropuch

mówisz o centrali czy aptekach?

solarz

ja wyzej pisalam o atmosferze i pracuje na centrali w dziale kadr

@solarz

wiadomo, ze trafic mozna roznie i nikt ci nie zagwarantuje ze spotkasz w porządku osoby - ja tez nie znam wszystkich ktorzy tu pracują, ale z tego co sie orientuje to nie ma osob ktore by narzekaly na innych, nie ma awantur ani dram, obgadywania czy kopania sobie dołów wzajemnie

hinder
@solarz

to jest profil na jakąś konkretną lokalizacje?

Cukiernik
@solarz

Tutaj ze swojej strony mogę potwierdzić, że akurat spięć żadnych nie ma

Butan

tak to profil na kraków, natomiast wydaje mi się że na większość pytań dostaniesz tutaj tą samą odpowiedź co gdzie indziej

@solarz

A gdyby pojawiły się ewentualne konflikty to wtedy ingeruje szefostwo? Podejmują jakieś kroki żeby pracownicy żyli w zgodzie? Wiadomo, atmosfera w pracy jest bardzo ważna i chciałbym znać sekret tego, że tutaj jest tak dobrze.

lisarosi

niestety dla niektórych małe problemy są nie do przeskoczenia.. na szczęscie tutaj się jeszcze nie spotkałem z takimi problematycznymi ludzmi :)

Umbrella
@lisarosi

To jest właśnie dziwne jak dorośli ludzi w miejscu pracy robią z igły widły, w poprzedniej pracy tak miałam, teraz pracuję w punkcie z naprawdę fajną ekipą więc nie ma takich dram

puf
@Umbrella

Masz racje i cale szczescie, bo nie wytrzymalbym z takimi osobami. Tutaj mam wrażenie, że ludzie dobrze sie dogadują, nikt nikomu życia celowo nie uprzykrza, wszyscy (albo większość) jest pomocna

Kruu
@puf

organizacja pracy też jest okej? wiem że czasem w miejscach pracy bywają różne zawirowania i dodatkowo, niepotrzebnie traci się czas na dopracowywanie systemu działania

lipton
@Kruu

ja chyba nie mam żadnych zastrzeżeń, może to kwestia przyzwyczajenia, ale nigdy nie było wielkich problemów dotyczących organizacji, myśle że jest to wszystko dograne

@puf

To może napisz kto z reguły nie jest pomocny i nawet nie jawi chęci. Wolę takie rzeczy wiedzieć od samego początku, na kogo jest lepiej uważać. Tacy wieloletni pracownicy też mają tu prawo czegoś nie wiedzieć i liczyć na pomoc innych?

Anka

Dzień dobry, Proszę o odpowiedź, jakiego wynagrodzenia netto można się spodziewać w Krakowie w aptece na stanowisku magistra farmacji? Czy do wynagrodzenia podstawowego są jeszcze wypłacane jakieś premie, jeśli tak, to za co np., jakiego rzędu i czy są możliwe do zrealizowania ? Dzięki.

slodziak
@Anka

nie wiem czy ktos tu sie tym podzieli ile faktycznie mozna zarobic

Pantomima

To po pierwsze, a po drugie też chyba stawki się mogą różnic na okresie próbnym, w zależności od stanowiska albo stażu pracy więc to chyba nie byłoby jakoś bardzo spójne

Lya

Jakbyś opisał/a pracę tutaj? Polecił/abyś pracodawcę :)?

Kinia
@Pantomima

To pracownicy podpisują jakieś umowy o zakazie podawania stawki? Może podacie chociaż jakieś widełki, żeby wiedzieć mniej więcej na co się nastawić? Trzeba mieć duże doświadczenie żeby dostać tu posadę magistra farmacji?

w wielu aptekach ziko nastawieni są jedynie na zysk pomimo, że robią kolejki na kilkanaście osób i nie potrafią obsługiwać klientów sprawnie, ani szybko jeżeli wyrabianie marki widzą w kolegowaniu się z klientami, to widać już jak nisko upadli (usunięte przez administratora)

Karol

A po co prowadzi się aptekę m.in dla zysku a nie charytatywnie. Druga sprawa to kontakt z pacjentem. Chyba dobrze jest nawiązać z nim relacje żeby do Ciebie wrócił?

Klikanie

Cześć! Czy ktoś z was orientuje się może jak na chwilę obecną wygląda sprawa z praktykami? Muszę odbyć je do czerwca i chciałam właśnie w Ziko bo słyszałam dobre opinie. Ktoś? Coś? :)

cukierek lodowy
@Klikanie

prześlij cv przez stronę ziko, będzie chyba najszybciej. tylko upewnij się, że są teraz przyjęcia

Gumiś
@cukierek lodowy

Ogłoszenia też widziałam na pracuj i pracafarmacja, tylko że są to głównie oferty pracy.

Ja nie wiem nic o stażach, bo sama szukam info. A czy ktoś inny wiem, czy za staże firma płaci? Czy chcą tylko ludzi na bezpłatne praktyki? I czy na stażach lub praktykach obowiązują dodatki pracownicze jakiekolwiek, czy one są tylko dla tych etatowych osób?

podziel sie

i z checia jeszcze przeczytam opinie na temat praktyk, jaka byla atmosfera, czy duzo sie nauczyliscie?

Pr.

To juz raczej zalezy indywiudalnie od uczelni, bo sa takie ktore same wspolpracuja z poszczegolnymi placowkami i tylko w nich mozesz odbyc praktyki. Sa tez takie gdzie na wlasna reke szukasz takich praktyk i wtedy na twojej glowie jest zalatwienie wszystkiego, wiec moze od tego bym zaczela, zeby okreslic sie w ogole na czym stoisz.

Tymbarkowo
@cukierek lodowy

Tyle że tak typowo w ofertach nic nie znalazłam ze staży lub praktyk to co znaczy w takiej sytuacji? Że wcale tych przyjęć teraz nie ma?

brodka
@Tymbarkowo

powiesz gdzie na ogloszenia patrzysz przy okazji?

Węglowodan
@Tymbarkowo

nie możesz tego jakoś ogarnąć przez uczelnię właśnie? z tego co się orientuje jak się jest studentem to uczelnia daje coś takiego jak skierowanie na praktyki i z tego co wiem jest w ogóle baza placówek, które są dogadane z uczelnią i można stamtąd coś wybrać

Kto szuka
@brodka

podpinam się do pytanie jak często tutaj jest zapotrzebowanie na nowych pracowników?

Demeter
@podziel sie

podłączam się do pytania, szukam właśnie czegoś gdzie rzeczywiście nabędę potrzebną wiedzę a nie tak żeby tylko odhaczyć

wdzieczny

Dzięki za tanie leki gdyby nie wy już dawno poszedłbym całkiem z torbami! Dosłownie ratujecie mi od lat (usunięte przez administratora)

pytanie
@wdzieczny

czy we wszystkich aptekach obowiązują te same ceny?

Tadek

A ja pochwalę Ziko Optyk. Robiłem u nich ostatnio okulary korekcyjne. Oczywiście najpierw miałem badanie wzroku i jestem bardzo zadowolony. Super fachowcy, mam bardzo dobrze dobrane szkła szczerze mówiąc lepiej niż poprzednio u lekarza okulisty. Dodatkowo bardzo atrakcyjne ceny oprawek i dożywotni serwis. Polecam szczególnie punkt w Krakowie na Beskidzkiej.

ole

e tam w Warszawie są apteki w których ceny lekow są zdecydowanie niższe niż w ziko

Fran

Tak, raz do roku ustalany jest dodatek dla takich osób jak rzeczywiście mają daleko ale szczerze to nawet nie wiem jak to od kuchni wygląda bo u nas nikt chyba z tego nie korzysta tak się złozyło

Magdalena

Dawno nie mialam tak dobrego pracodawcy. Pracuje mi się cudownie. Jest dużo odpowiedzialnej pracy, dużo zadań ale z takimi przełożonymi i takimi wartościami chcę się tu być

Kornela
@Magdalena

Czyli atmosferę też oceniasz na plus? Przełożeni doceniają tu jakoś dobrych pracowników? Macie premie oprócz podstaw pensji albo jakieś benefity pozapłacowe?

Doris

Dasz radę podać jakieś konkrety? Kwoty tych podwyżek? Zastanawiam się czemu opinie pisane tu są albo bardzo dobre albo bardzo złe. Te targety o których piszesz to są realne do wykonania czy bardzo wyśrubowane? Jakaś premia jest za wykonanie 100%?

Aa
@Doris

Podwyżki są nieadekwatne do inflacji(usunięte przez administratora) to kilka stowek brutto to niewiele. Targety i obroty są wyśrubowane, ale koszty tnie się nie tam gdzie trzeba. Za coś się trzeba bawić przecież. Spieszę z wyjaśnieniem. Pozytywy to wrzuty towarzystwa z centrali i/lub KR. Rotacja dopiero się rozkręca.

Danka
@Aa

Możesz powiedzieć tak mniej więcej, ile teraz po ostatniej podwyżce podstawa pensji wychodzi? A targety często są tu jakoś zmieniane? Czy po prostu z jakichś innych przyczyn ciężko się je wyrabia?

@Danka

nie ma nawet średniej warszawskiej ,a te targety to jak w zieleniaku są

Aga
@Magdalena

A w jakim mieście pracujesz?

Łubudubu

Ogólnie praca w Ziko jest w porządku. Dużo zależy od kierownika i zespołu. Sporym problemem w niektórych aptekach jest faktyczny czas pracy kierownika i jego zaangażowanie. Ktoś w sieci powinien pochylić się i sprawdzić ile czasu w pracy faktycznie spędzają ich kierownicy, bo jak ktoś przychodzi do pracy godzinę później i wychodzi 1-1,5 godziny wcześniej to chyba coś jest nie tak, zwłaszcza jeśli ktoś uczynił sobie z tego codzinny rytuał. Można się domyślić jak to wpływa na morale pozostałych członków załogi. Problemem jest fakt iż zwykły pracownik nie ma tego jak i komu zgłosić, bo nie wiadomo komu wyżej można zaufać bez obawy o swoje stanowisko pracy. Tu jest spory problem. Nawet gdyby ktoś wykrył nieuczciwe postępowanie kierownika to nie ma procedur które dawałyby pracownikom pewność i odwagę do zgłaszania tego wyżej.

Angelka

Ale to mają odgórnie powiedziane, że zajmują się tylko papierami? Ciężko mi sobie to wyobrazić, możesz powiedzieć co konkretnie robią kierownicy?

@Angelka

wypełniają głownie grafiki pracy ,ktore zmieniaja kilka razy dziennie,wypełniają tabelki sprzedażyikilka jeszcze głupawych tabelek ,czasami nawet uda im się sprawdzić trochę, recept ,ale robią to niechętnie raczej, do receptury podchodzą jak do jeża

Kaśka
@Łubudubu

A co z działem hr? Jest jakikolwiek kontakt między pracownikiem, a osobami z hr z centrali? Czy wszelkie formalności są załatwiane z kierownikiem, czy jednak z kadrami firmowymi?

Aga
@ole

Nie jestem kierownikiem w ZIKO ale w prywatnej aptece . Zapewniam ,że to siedzenie w biurze wcale nie jest takie super . Ja oddycham dopiero jak wychodzę do pacjentów ,Jak ktoś chce coś robić w biurze to niech robi jak robi to dobrze to ja w tym czasie porozmawiam sobie z pacjentem.

Aminokwas

Bardzo polecam pracowałam już w wielu aptekach sieciówkach, pseudo - sieciówkach , aptekach prywatnych i szczerze polecam prace w Ziko na tle tych wszystkich aptek wypada naprawdę najlepiej. Nie powiem ze wszystko jest idealne i jest się na pewno do czego doczepić ale co do ogółu to praca w Ziko jest naprawdę na plus

Piotrek
@Aminokwas

Polecasz, tylko nie napisałeś, za co? Chodźby parę dni temu pisano o nierównym traktowaniu, czy niskim poziomie współpracy między działami. Co Ty na to?

AMINOKWAS
@Piotrek

tak polecam pracuję w ziko od 5 lat nigdy nie zostałam nierówno potraktowana tak samo jak i nie słyszałam aby jakaś osoba sie na to uskarżała. Pracuje w dużej aptece w dużym zespole fakt jest co robić i na brak zajęć nie narzekamy ale żadna z osób nie myśli o rezygnacji ponieważ bardzo dobrze jej się pracuję. A polecam za całkiem niezła pensję , żadnych opóźnień z wpłatami , za coroczne podwyżki , przyzwoite premię , pro pracownicze podejście, fundusze pracownicze etc Reasumując jeżeli się komuś nie podoba praca w ziko nie rozumiem po co dalej się męczy i nie zmieni pracodawcy , na rynku jest aptek pod dostatkiem.

etam
@Aminokwas

Widać ze nigdy nie pracowałeś zagranicą ,w tym ziko jest kiepsko ,wykorzystują was jak niewykwalifikowanych robotników

cece
@etam

Nie może być tak źle skoro są osoby, które polecają pracę tutaj. Każdemu się nie dogodzi, a osobiście słyszałam o tutejszych warunkach zatrudnienia i według mnie zapowiada się naprawdę ciekawie. Sama aktualnie myślę nad zmianą apteki na ziko.

cece
@AMINOKWAS

Słyszałam też, że macie dość szeroki pakiet benefitów, więc od razu spytam czy nadal są organizowane co jakiś czas różne szkolenia dla pracowników? Podobno było tu można liczyć na całkiem dobre wsparcie takiego rozwoju.

Zostaw merytoryczną opinię o Ziko Apteka Sp. z o.o. - Kraków

• Jak się pracuje w Ziko Apteka Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Ziko Apteka Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 160.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Ziko Apteka Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 105, z czego 16 to opinie pozytywne, 40 to opinie negatywne, a 49 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Ziko Apteka Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Ziko Apteka Sp. z o.o. napisali 14 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Ziko Apteka Sp. z o.o.