SIROCCO

zdjęcia autora wywiadu

Wywiad udzielony przez użytkownika Ewa Tenczyk

Pracownik firmy - HR Manager

12.03.2024 11:03

Czym zajmuje się Państwa firma?

Ewa Tenczykikona wywiad

Posiadamy 15-letnie doświadczenie jako zaufany partner w branży IT. Oferujemy tworzenie i rozwój systemów biznesowych, aplikacji mobilnych i webowych. Dodatkowo posiadamy także mały dział gier mobilnych. Przeprowadzamy audyty i analizę biznesową za pomocą warsztatów Product Discovery. Oferujemy usługi projektowania UX/UI oraz audytu i badania UX. W naszej ofercie znajduje się również outsourcing & team leasing. Zajmujemy się kompleksową obsługą naszych klientów, od fazy analizy potrzeb do wytworzenia dedykowanego oprogramowania i jego dalszego rozwijania oraz utrzymywania. Mamy doświadczenie w branżach, takich jak: finanse, automotive, edukacyjna czy entertainment.

W jakich miastach Państwo działacie?

Ewa Tenczykikona wywiad

Działamy głównie w dwóch miastach. W Warszawie pracuje nasz zespół handlowy, a w Gliwicach posiadamy biuro developerskie. Nasze gliwickie biuro mieści się w ścisłym centrum, nieopodal Placu Krakowskiego i gmachu Politechniki Śląskiej. Bliskie sąsiedztwo technicznych ośrodków uniwersyteckich (Politechnika Śląska oraz Uniwersytet Śląski) daje nam możliwość współpracy z młodymi talentami oraz świetnymi specjalistami.

Jak wyglądały początki Państwa firmy?

Ewa Tenczykikona wywiad

Firma Sirocco Mobile sp. z o.o. została założona w 2008 roku. Początkowo specjalizowaliśmy się w grach Java na telefony komórkowe. Jednak wraz z pojawieniem się systemów Android i iOS skoncentrowaliśmy się głównie na tworzeniu aplikacji mobilnych. W miarę rozwoju firmy nasze kompetencje również ewoluowały. Obecnie oferujemy nie tylko gry i aplikacje mobilne, ale także aplikacje webowe i systemy biznesowe. Przy wsparciu naszego doświadczonego zespołu analityków biznesowych mocno rozwijamy się w obszarze Product Discovery. W Sirocco obsługujemy projekty IT kompleksowo, począwszy od audytów i doradztwa IT, poprzez analizę biznesową, projektowanie UX/UI, prototypowanie, tworzenie MVP, aż po utrzymanie, rozwój i wsparcie oprogramowania. Nie ograniczamy się jedynie do bycia software house, lecz stajemy się Partnerem IT dla naszych klientów.

W jakiej formie wykonują Państwo prace?

Ewa Tenczykikona wywiad

Pracujemy w większości zdalnie, ale zachęcamy zespoły do pojawiania się w biurze raz na około dwa tygodnie. Praca zdalna, zapewniająca możliwość wygodnej i efektywnej pracy z domu, w połączeniu ze spotkaniami zespołowymi i wymianą wiedzy na żywo, jest naszym idealnym przepisem na sukces. Dodatkowo dla osób, z odleglejszych części Polski umożliwiamy opcję pełnej pracy zdalnej.

Czym Sirocco się wyróżnia wśród innych pracodawców?

Ewa Tenczykikona wywiad

Na terenie Polski i Śląska, istnieje wiele bardzo dobrych software housów. Tym, co wyróżnia naszą firmę, jest niepowtarzalna atmosfera i tak zwane "Sirocco Way" - czyli nasz sposób na idealne połączenie dawki dobrego humoru z profesjonalizmem i doskonałą etyką pracy. Nasze statystyki pokazują, że ponad 80% pracowników uważa Sirocco za bardzo dobrego pracodawcę. Dodatkowym wyznacznikiem naszego sukcesu jest fakt, że 50% osób w Sirocco pracuje z nami ponad 5 lat, a rotacja w firmie jest bardzo niska.

Jak wygląda struktura Państwa firmy?

Ewa Tenczykikona wywiad

Sirocco tworzą specjaliści z różnych działów (Dev, QA, UX/UI Design, Scrum) współpracujący ściśle ze sobą nad realizacją poszczególnych projektów. Wspierają ich w tym analitycy biznesowi, marketingowcy, handlowcy, HR i oczywiście managerowie projektów oraz zarząd.

Kto odpowiada za proces rekrutacji w Państwa firmie?

Ewa Tenczykikona wywiad

Za rekrutację w naszej firmie odpowiada Dział HR, wspierany przez odpowiednio dobranych specjalistów z danej dziedziny. Szanujemy czas naszych kandydatów, dlatego sam proces rekrutacyjny jest krótki, przejrzysty i przyjazny dla kandydatów. Dbamy o to, aby na spotkaniach zawsze panowała sympatyczna i komfortowa atmosfera, a kandydaci mieli przestrzeń na zadanie wszystkich nurtujących ich pytań.

Jaka informacja dotycząca rekrutacji może być ważna z punktu widzenia kandydatów?

Ewa Tenczykikona wywiad

Już na pierwszych spotkaniach, obecne są osoby techniczne, które na co dzień pracują przy danym projekcie. Umożliwia to ocenę kandydatur w wielu aspektach i skrócenie procesu, a jednocześnie zapewnia kandydatom możliwość uzyskania szczegółowych informacji o codziennej pracy oraz poznanie osób, z którymi będą później współpracować.

Jakie podejście, jako firma, mają Państwo do procesu wdrożenia nowych pracowników?

Ewa Tenczykikona wywiad

Dobrze przygotowany proces onboardingu, jest kluczowy dla odpowiedniego wdrożenia kandydata na nowe stanowisko. Wiemy, że pierwsze dni pracy są zawsze obarczone dużymi emocjami dla nowych pracowników oraz dużą liczbą pytań — zaczynając od tego, gdzie jest kuchnia, a kończąc na tym, jaki ma być jego efekt pracy za trzy miesiące. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że nawet najlepszy specjalista potrzebuje chwili czasu, aby odnaleźć się w nowym środowisku oraz wsparcia w uzyskaniu niezbędnych dla niego informacji.

Jak dokładnie wygląda proces wdrożenia nowego pracownika w Państwa firmie?

Ewa Tenczykikona wywiad

W Sirocco przygotowaliśmy proces wdrożenia tak, aby nowe osoby szybko poczuły się w firmie "jak u siebie". Zaczynamy zwykle od prostych i miłych elementów takich, jak przywitanie, wspólna kawa i wręczenie zestawu gadżetów powitalnych. Następnie przeprowadzamy kandydata krok po kroku przez podstawowe informacje o firmie, zespole oraz szczegółach jego codziennej pracy lub projektu, do którego dołączy. Skupiamy się na tym, aby nowe osoby zawsze wiedziały, jaki będzie ich kolejny krok w firmie, a także, do kogo mogą kierować swoje pytania, jeśli mają jakieś wątpliwości. Cały proces kończymy zawsze prośbą o feedback od nowych osób, tak aby na bieżąco ulepszać i usprawniać nasz proces wdrożenia.

Czy w Sirocco odbywają się imprezy integracyjne?

Ewa Tenczykikona wywiad

Ważnym aspektem budowania zespołu Sirocco są firmowe integracje. Co najmniej raz na kwartał organizujemy wspólnie wyjście dla całej firmy lub poszczególnych zespołów. Dbamy o to, aby eventy te były zawsze ciekawe i atrakcyjne dla naszych pracowników. Wychodzimy z założenia, że nic tak nie buduje zespołu, jak zdrowa rywalizacja na torze gokartowym, czy partyjka bilarda. Integracje są zawsze świetną okazją do lepszego poznania się nawzajem, pogadania o tematach pozazawodowych oraz kontaktu z osobami pracującymi w innych działach i zespołach.

W jaki sposób dbacie Państwo o rozwój pracowników?

Ewa Tenczykikona wywiad

Jedną z głównych wartości firmowych Sirocco jest ciągły rozwój. Jako pracodawca staramy się zapewnić naszym pracownikom możliwość dodatkowych szkoleń. Oferujemy lekcje angielskiego z native speakerem i na bieżąco uzupełniamy firmową biblioteczkę. Zachęcamy do dzielenia się wiedzą poprzez pisanie artykułów oraz prowadzenie prezentacji, które wyrównują wiedzę z danego obszaru pomiędzy pracownikami. Panuje u nas także kultura feedbacku. Staramy się poprzez rozmowy indywidualne lepiej zrozumieć naszych pracowników i ich osobiste potrzeby. Przeprowadzamy też szkolenia z dawania i otrzymywania konstruktywnego feedbacku, ponieważ transparentna komunikacja jest w naszej pracy kluczowa.

Czy organizują Państwo staże i praktyki dla studentów?

Ewa Tenczykikona wywiad

Inwestowanie w nowe talenty jest ważnym aspektem budowania naszego zespołu. W Sirocco posiadamy zespół zaangażowanych ekspertów. Każdy z nich przeszedł różną drogę, aby znaleźć się na pozycji, na której jest w tym momencie, jednak wszystkich łączy nieustanna chęć rozwoju. Osoby, które przychodzą do nas na staż to zwykle studenci IT lub ludzie, którzy postanowili sami nauczyć się programowania lub testowania. Szereg szkoleń, nauki i dużo projektów hobbystycznych sprawiły, że zostali oni przez nas dostrzeżeni. Wielu z nich dzięki swojemu zaangażowaniu rozwinęło u nas w pełni swoją karierę zawodową.

Grazia Nowy wpis

A ja znalazłam ich trwającą rekrutacją na stanowisko konstruktora technologa. Na liście z benefitami jest wpis, że dają pakiet socjalny, ale bez konkretów. Wiecie, co taki pakiet zawiera, czy to są np. wczasy pod gruszą, dodatki finansowe jak posada się dzieci?? Dzięki z góry.

Nowy wpis

@Grazia

Cześć, Wspomniane ogłoszenie nie jest związanie z naszą firmą. Nie prowadzimy obecnie rekrutacji na stanowisko Konstruktora Technologa. Nie jesteśmy więc w stanie odnieść się do zapisów zawartych w wymienionej ofercie. Zapraszamy na naszą stronę internetową do zakładki kariera (www.sirocco.eu), aby poznać nasze aktualne oferty :) Pozdrawiamy! #TeamSirocco

Nowy wpis

Aktualność
Cześć!

Witamy na profilu firmy Sirocco!

Dziękujemy za zainteresowanie opiniami na nasz temat oraz za wszystkie zamieszczone komentarze. Jesteśmy tutaj, ponieważ zależy nam na opiniach wszystkich osób, z którymi współpracujemy lub współpracowaliśmy.

W razie wszelkich pytań zapraszamy do bezpośredniego kontaktu pod adresem: praca@sirocco.eu

Join #TeamSirocco and make Your mark!

Pozdrawiamy,
Zespół Sirocco
Agata

W ogłoszeniu na programistę Python, które znalazłam na ich stronie, są same oczekiwania i wymagania. Nie widzę nic o tym, co oni oferują zatrudnionym, wie ktoś przynajmniej, jaka umowa tam obowiązuje? Z góry dziękuję.

Sirocco Mobile Nowy wpis
@Agata

Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony i zainteresowanie współpracą z naszą firmą! Warunki zatrudnienia są ustalane indywidualnie w zależności od posiadanych umiejętności, doświadczenia i oczekiwań kandydatów. Współpraca jest możliwa zarówno w oparciu o umowę B2B, UOP lub zlecenie - decyzja należy do Ciebie :) Dodatkowo wszystkim osobom współpracującym z Sirocco oferujemy atrakcyjne pakiety benefitów takich jak m.in: dostęp do kart sportowych, prywatnej opieki zdrowotnej, pakietów Polsat Box Go, szkoleń czy też uczestnictwa w naszych imprezach integracyjnych :) Zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z naszym Działem HR na praca@siroccomobile.com - odpowiemy dokładniej na wszystkie pytania :)

MS

Zastałem tutaj przyjęty w luźnej, przyjaznej atmosferze i pośród świetnych ludzi, na których zawsze mogłem liczyć. Praca w zespole sprawiała mi wiele satysfakcji. Zespół zawsze dbał o dostarczenie wartościowego, sprawdzonego produktu. Podnoszenie swoich kompetencji jest tu możliwe i mile widziane. Trudno spotykać się z niechęcią przed nowinkami czy wobec alternatywnych rozwiązań danego problemu. Zespoły, w których miałem okazję pracować dość chętnie przyswajały wiedzę i dbały o jakoś produktu, samego kodu oraz testów. Spędziłem tu niemalże osiem lat i szczerze polecam nie tylko jako miejsce pracy ale też jako miejsce, gdzie można nawiązać fajne i wartościowe znajomości. Projekty są tu najróżniejsze. Do tego co kwartał można liczyć na integrację. Jest pizza, są spotkania przy kawie, są też chętni na aktywności poza godzinami pracy. Godziny pracy i wszelakie wyjścia zwykle są do dogadania w zespole i nikt problemów o to nie robi. Jeśli chodzi o zarobki to były dla mnie na satysfakcjonującym poziomie. W miarę regularnie odbywają się rozmowy 1-do-1 w sprawie warunków finansowych i raczej nie czułem się niedoceniany :) Z minusów to może budynek, w którym mieści się biuro do najpiękniejszych nie należy ale za to wszędzie jest blisko. Jest gdzie zaparkować, no i samo biuro jest ładnie wyremontowane. Pracę w Sirocco jak najbardziej polecam :)

Zostaw swoją opinię o rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Sirocco Mobile Sp. z o.o.. Jak oceniasz zaangażowanie rekruterów, ich podejście do kandydata, punktualność oraz organizację spotkania? Czy poleciłbyś aplikację innym? Czekamy na Twoją opinię.
BR

Najlepsza firma z jaką możecie się spotkać. W pewnym momencie swojej kariery będziecie wiedzieć, że najważniejsze w pracy to dobrze się z nią czuć. I Sirocco jest niepowtarzalnym miejscem. Atmosfera przyjaźni, wsparcie zespołów, szefostwa i zrozumienie jest takie jak w kochającej się rodzinie. Czasem mam wrażenie, że tym właśnie jest Sirocco, jedną wielką rodziną, w której wszyscy starają sie razem coś osiągnąć i przezwyciężyć problemy. Dobre zarobki to tylko dodatek do tego, co jest nieuchwytną tajemnicą tego miejsca. Znam wielu, którzy wracali tutaj po czasie, albo chcieli wrócić, bo zatęsknili. Przeżyłem tu wspaniałe lata swojej kariery i fakt czasem nie było łatwo sprostać wymaganiom i problemom w projektach. Ale nigdy nie musiałem być z tym sam, zawsze znalazł się ktoś do pomocy i razem jako zespół dawaliśmy radę. Dzięki tej firmie bardzo się rozwinąłem i wszystko co osiągnąłem zawdzięczam Sirocco. Współpraca była wielką przyjemnością, a za ludźmi tworzącymi tę firmę będę bardzo tęsknił. Tutaj każdy się stara, żeby produkt końcowy był jak najlepszy i czasem mam wrażenie, że to właśnie dzięki temu Sirocco jest wyjątkowym miejscem pracy. To firma, w której zdanie pracownika jest wysłuchane i gdy pomysł jest dobry, to ma wpływ na końcowy efekt. Niezapomniane integracje, spotkania, elastyczność, zrozumienie potrzeb pracownika i czasem zwykłe pójście na rękę to kolejny plus. Zresztą najlepszą wizytówką Sirocco jest to, że da się tutaj spędzić ponad 10 lat i być cały czas szczęśliwym. To nie jest zwykłe miejsce pracy, to drugi dom. Ja musiałem odejść, ale zawsze będę wspominał Sirocco.

Agnieszka
@BR

To fajnie, że tak miło wspominasz. A o jakim stanowisku mówisz dokładniej? Programistycznym jakimś? Bo widzę na ich stronie że szukają osób i tak się zastanawiam czy nie aplikowac. Wchodziła w grę praca zdalna albo hybrydowa?

Neos

Dzień dobry! Jakie mają Państwo widełki wynagrodzenia dla Python deva? b2b czy UoP? Jeżeli b2b czy oferują państwo płatne urlopy? Z góry dziękuję za info!

@Neos

Warunki zatrudnienia są ustalane indywidualnie w zależności od posiadanych umiejętności, doświadczenia i oczekiwań aplikujących do nas programistów. Współpraca jest możliwa zarówno w oparciu o umowę B2B jak i UOP - decyzja należy do kandydata :) Dodatkowo wszystkim osobom współpracującym z Sirocco oferujemy atrakcyjne pakiety benefitów takich jak m.in: dostęp do kart sportowych, prywatnej opieki zdrowotnej, pakietów Polsat Box Go, szkoleń czy też uczestnictwa w naszych imprezach integracyjnych :) Zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z naszym Działem HR na praca@siroccomobile.com - odpowiemy dokładniej na wszystkie nurtujące kandydatów pytania :)

Krzysztof
@Sirocco Mobile

Fajnie że można wybrać rodzaj umowy. A jak ze szkoleniami? Firma je oferuje i nie będę musiał za nie podpisywać lojalki? Bo w niektórych firmach tak właśnie jest a wolałbym tego uniknąć.

Neos
@Sirocco Mobile

Pytanie pewnie banalne, ale jeszcze chciałbym się upewnić - 100% remote?

@Neos

Nasze biuro developerskie znajduje się w Gliwicach. Dopuszczamy różne opcje współpracy tj. w biurze, hybrydowo bądź w 100% zdalnie.

@Krzysztof

Dbamy na bieżąco o rozwój kompetencji naszych współpracowników poprzez możliwości udziału w szkoleniach wewnętrznych, zewnętrznych, konferencjach czy też webinariach. Udział w szkoleniach nie wymaga podpisywania dodatkowych umów lojalnościowych.

Czy w Sirocco Mobile Sp. z o.o. występują paczki/bony świąteczne?

Sirocco Mobile

Po najnowsze informacje o tym jak obchodzimy w Sirocco Mobile różnego rodzaju wydarzenia, święta oraz imprezy integracyjne zapraszamy na nasze oficjalne profile na Facebooku i LinkedIn! :)

Alicja
@Sirocco Mobile

Czyli to twarda sugestia, że na paczki i bony ze spokojną głową można tutaj liczyć? ;)

Jak wirus wpłynął na cała firmę ?

@Michał

przeszliśmy w tryb pracy zdalnej dla bezpieczeństwa :)

Maciek

Czyli firma zmieniała nazwę?

@Maciek

Nie, od założenia naszej firmy w 2008 roku funkcjonujemy niezmiennie pod nazwą Sirocco Mobile :)

Jaki dress code obowiązuje w Sirocco Mobile Sp. z o.o. ?

xxx

Nie mamy obowiązującego dress codu Chyba że dresik na obecnie trwającym home office się liczy :D

Aria

Fajna i szybko rozwijająca się firma. Dodatkowo świetni ludzie, z którymi można porozmawiać i o technikaliach w pracy i o wszystkim innym poza pracą. :)

Jak się pracuje z ludźmi z Sirocco Mobile Sp. z o.o. ?

Dyza

Dobrze, można liczyć na pomoc i dzielenie się wiedzą. To profesjonaliści, którzy znają się na swojej robocie.

;)

Najlepiej ;) Bardzo fajny, zgrany zespół i atmosfera w firmie, (nawet w czasie epidemii i pełnej pracy zdalnej team-spirit Sirocco dalej mocno czuć). Polecam!

Jakie są warunki zatrudnienia w Sirocco Mobile Sp. z o.o. ?

Sirocco Mobile

Warunki zatrudnienia są ustalane indywidualnie w zależności od stanowiska oraz posiadanych umiejętności i doświadczenia. Dodatkowo wszystkim osobom współpracującym z Sirocco oferujemy atrakcyjne pakiety benefitów takich jak m.in: dostęp do kart sportowych, prywatnej opieki zdrowotnej, Ipla.TV, szkoleń czy też uczestnictwa w naszych imprezach integracyjnych :) Po więcej szczegółów zapraszamy na naszą stronę internetową oraz do kontaktu z naszym Działem HR na praca@siroccomobile.com.

XYZ

Bardzo dobra firma, fajne projekty :) A do tego sympatyczna atmosfera z dużą ilością fajnych integracji, wyjazdów i benefitów. Zdecydowanie polecam!

XYZ

Czy zdarzają się nadgodziny w Sirocco Mobile Sp. z o.o. ?

Sirocco Mobile

Staramy się nie dopuszczać do takich sytuacji i pilnować aby wszyscy w Sirocco Mobile zachowywali tzw. work-life balance :) W wyjątkowych sytuacjach nadgodziny mogą się pojawić, ale są to jednorazowe sytuacje, poprzedzone dodatkowymi ustaleniami z zespołem.

Zostaw merytoryczną opinię o SIROCCO - Gliwice

• Jak się pracuje w SIROCCO?

Zobacz opinie na temat firmy SIROCCO tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 3.

SIROCCO