Opinie o Demetrix w Piekary Śląskie

Poniżej znajdziesz opinie obecnych i byłych pracowników o pracodawcy Demetrix. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Demetrix o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Doradcy biznesowi

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Demetrix w Piekary Śląskie

Trafiłam na ofertę pracy na stanowisku spawacza. Mąż chętnie zmieniłby pracę, ma uprawnienia wymagane w ogłoszeniu, ale zastanawiamy się jaka to jest atrakcyjna stawka? Może ktoś dać znać? Szkoda byłoby tracić czas na aplikację jakby miało się okazać że jest za mało

Ehhhh
@Maurycy

Proponuję poczytać poprzednie komentarze. Nie ma czegoś takiego jak minimum i maksimum. Jak potrafisz spawać to ci zaproponują dobra kasę. Nie rozumiem waszego podejścia. Oczekujecie że wam ktoś napisze że stawki się zaczynają np. od 30 zł? To idąc tym tokiem forma potrzebuję spawacza i jak weźmie takiego co nie umie spawać to daje 30, a jak już umie to 40?!. W żadnej formie nie dają informacji o stawkach bez weryfikacji. Idziesz na rozmowę, jak cię zaproszą na próbki ti je robisz i wtedy się dowiesz ile ci zaproponują. Ale najpierw musi ktoś ocenić ile potrafisz. Byłem, rozmawiałem, nie dostałem tyle ile chciałem ale przynajmniej uczciwie mi o tym powiedzieli, że ich nie stać. Poza tym to wolą kogoś na etat niż na działalności.

Jak jest z pakietem medycznym w Demetrix? Można dołączyć rodzinę?

Hugo
@Anna

Wszystko zależy co mąż potrafi. Bo może mieć uprawnienia od 20 lat a nie zrobi prostych przetopów. Ciekawe podejście, że szkoda marnować czasu jeśli stawka jest niska. A co z kadrową, no i oczywiście Spawalnikiem, oni też marnują czasem czas na ludzi, którzy mówią że potrafią spawać. Po czym po próbkach okazuje się że im się wydaje że potrafią spawać. Nie da się jednoznacznie określić jaka stawka ponieważ to zależy od umiejętności. Słyszałem o Gigantach co chcieli zarabiać 7 tysięcy, ale po próbkach okazało się że nie byli warci nawet 3000. Oczywiście później się chwalili że mają milion ofert za te 7000, a po pół roku znów wracali i już ich oczekiwania były mniejsze. Wydaje mi się, że w firmie kokosów nie ma. Ale ci co potrafią i chcą pracować zarobią dobrze

Kondziu
@Hugo

Od kokosów wolę konkrety. A w Twej wypowiedzi ich nie było. Może ktoś inny będzie wiedział, jakie jest pole manewru, co do stawki do negocjacji dla spawalnia? Proszę też napisać, w jaki sposób uprawnienia są weryfikowane podczas rekrutacji?

Hugo
@Kondziu

Proponuję czytać, zrozumieć i dopiero zapytać. Z mojego poprzedniego komentarza wynika, że uprawnienia są weryfikowane przez Spawalnika podczas tzw. próbek. Dotychczas nie wymyślono lepszej metody weryfikacji. Spawalnik to człowiek, który sam kiedyś spawał na hali. Już po sposobie trzymania uchwytu może stwierdzić czy ktoś ma uprawnienia, czy ktoś ma uprawnienia i potrafi spawać.

Maurycy Nowy wpis
@Hugo

A jaki jest zakres stawki? Bo chyba jest jakieś minimum i maksimum, jakie firma jest w stanie płacić?

Ehhhh Nowy wpis
@Maurycy

Pracownicy coraz częściej oczekują od pracodawców zapewnienia benefitów pozapłacowych. Jak wygląda ten aspekt w Demetrix? Chodzi o pracę jako Pracownik Budowlany, takie ogłoszenie jest na Pracuj.pl 21 listopada.

Witam Jak wygląda praca na kontrolera jakości? Czy VT i MT to na prawdę warunek konieczny, czy firma wysyła na kursy i sporządza umowę lojalnościową? Ile pracowników w KJ jest? Czy są problemy z zaplanowaniem i egzekwowaniem planu urlopów w wymiarze 26 dni? Na jaki zarobek (widełki) można liczyć po roku pracy ? Czy KJ zajmuje sie tylko KJ czy dochodzą jeszcze inne zadania w obszarach wymagających nadrobienia czasu?

Jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna w firmie Demetrix? Czy przeprowadzana jest w formie online, czy stacjonarnie w siedzibie firmy? Jak oceniasz podejście rekruterów do kandydata?
logo firmy Dział Ogród -Sprzedawca
Wodzisław Śląski
Ruta Sp. z o.o.

KJ

Po samej rozmowie z Pania kadrowa przez telefon, odechciewa sie tam aplikowac.

Maja
@KJ

Serio? A można poznać szczegóły, o co konkretnie chodzi? O rekrutację, na jaką posadę chodzi? Co takiego zostało powiedziane, chodzi o warunki zatrudnienia czy jak?

kadrowa
@KJ

Szanowny Panie zamiast narzekać trzeba się było dobrze przygotować do rozmowy.

Ewelina
@kadrowa

Pytanie tylko jak ta rozmowa u was wygląda, bo w sumie nawet nie wiemy o co temu panu chodziło. Są jakieś pytania związane z stanowiskiem pracy i wiedzą na jego temat? W ogóle to ile jest etapów rekrutacji, na rozmowie przez telefon się nie kończy?

pytanie

Jak wygląda praca w biurze? Jaka jest stawka? I najważniejsze jaka jest atmosfera?

M z Hollywood

Trudno się nie zgodzić z Panem o nicku "DNO FIRMA"! Praca pod ciągłą presją, zarobki kiepskie, kierownictwo pierwsza klasa specjaliści w swoim fachu ( szkoda tylko że ich fach polega na donoszeniu ale trzeba im przyznać, że są w tym świetni ), prezes firmy to jakiś uszkodzony emocjonalnie ludź, który żyję w swoim własnym zaczarowanym świecie gdzie wszyscy go szanują i cenią i podziwiają za jego hojność i wspaniałość, co mija się troszkę, troszeczkę, tak tyci-tyci z realiami ( przynajmniej na hali produkcyjnej ). Bardzo dużym minusem jest fakt, że jak jest dużo zleceń to pan prezes piotr j. pseudonim "Stary" przyjmuję ludzi na potęgę, obiecują złote góry, płaci grosze, wyciska z nich ile może, a później jak zlecenie/a się skończy/ą to zwalnia po 3-4 pracowników co tydzień. Firma łamie też warunki umowy które zawiera z pracownikiem zatrudnisz się jako spawacz,ślusarz czy monter, a będziesz pracował jako pomocnik lakiernika, budowlaniec lub konserwator powierzchni płaskich na hali produkcyjnej (zależy co pan kierownik wymyśli) . ALEEE!!! FIRMA MA TEŻ PLUSY !!! TAK MA!! Żeby nie było, że jest AŻ tak źle. Jest tam pozytywnie poryta załoga (nie wliczając dupowłazów szefa których przez grzeczność nie wymienię ;D ) z którą przyjemnie się pracuje, a raczej pracowało ( serio za moich czasów był tam (usunięte przez administratora) sty team same wesołe mordeczki, wszyscy narzekali ale banan z mordy to mało komu znikał !! i to był MEGA PLUS), jest tam też całkiem przyzwoity sprzęt (spawarki i obrabiarki cnc) to też duży +... no i te laski w biurach :o wooow... to dopiero + ;D Ogólnie gdyby kasa była lepsza,gdyby szef brał lepsze lub silniejsze leki ( :D ), a kierownicy skupiliby się na poprawie jakości pracy, a nie na wyścigu kto więcej donosów złoży u szefa to firma była by ok. Wszystko przed wami Panie i Panowie. Pozdrawiam i mimo wszystko życzę powodzenia w tworzeniu i w rozwoju Firmy DEMETRIX. p.s. Panie Piotrze serio mówię zmiana lekarza lub dilera dobrze Panu zrobi. ;)

~ misiek
@M z Hollywood

potwierdzam Piotr J. ma problem, nie potrafi trafić do dobrej apteki... nie liczcie na obietnice, jeśli ustalicie to na papierze - bo jak nie to ta smutna Pani z KADR, która też się leczy :) was rozliczy tak że pod koniec miesiąca sami będziecie w szoku ile dostaliście - uczciwości brak - fakt Klimuś z szwagrem zawsze biegali zrobić dobrze STAREMU a teraz też parę osób nadrabia - ODRADZAM jak masz inny wybór od razu uciekaj !!!

dobra rada
@~ misiek

Nim dodasz opinię przeczytaj Jak podaje art. 212 Kodeksu karnego: „Art. 212. § 1. Kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną niemającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności. § 2. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w § 1 za pomocą środków masowego komunikowania, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. Zgodnie z art. 23 Kodeksu cywilnego dobra osobiste człowieka, jak w szczególności zdrowie, wolność, cześć, swoboda sumienia, nazwisko lub pseudonim, wizerunek, tajemnica korespondencji, nietykalność mieszkania, twórczość naukowa, artystyczna, wynalazcza i racjonalizatorska – pozostają pod ochroną prawa cywilnego. Natomiast znieważenie za pomocą środków masowego komunikowania podlega grzywnie, karze ograniczenia albo pozbawienia wolności do roku. Sąd Najwyższy przypomniał, ze znieważenie oznacza zachowanie, które polega na uczynieniu sobie z adresata pośmiewiska i wyraża wobec niego pogardę. Wyrok Sądu Najwyższego z dnia 8 marca 2012 roku, sygn. akt V CSK 109/11, OSNC 2012/10, poz. 119

- misiek
@dobra rada

prawda zawsze boli.... :-) ciekawy wykład... pozdrawiam... :-))))

@M z Hollywood

Dobrze się dowiedzieć jak działa firma Jamrozika , służąca do wyłudzania miliardów z UNii . Facet jest po prostu dnem. Jeszcze tylko nie wiadomo czemu nie siedzi w więzieniu, bo służby wiedzą o wszystkim od dawna ze szczegółami...

hentny

Na ile zmian tu robio i w jakich godzinach?

(usunięte przez administratora) niska pensja, zadania ponadprogramowe, brak szacunku do pracownika, zaniżanie wartości wykwalifikowanego robotnika w celu obniżenia wynagrodzenia.

Kamil

Co to za nadprogramowe zadania? Opowiesz o tym coś więcej? Fajnie też jeśli podasz konkretne kwoty jak już wspomniałeś o wynagrodzeniu. :)

piekary

Kasy zamiast coraz więcej to coraz mniej...

@piekary

Obniżki wypłat ? Na produkcji czy biura ?

@piekary

Skąd takie stwierdzenie? Brakuje wam narzędzi? A może macie zimna wodę do kąpania? Albo wyłączyli prąd na hali? Albo co gorsze ktoś dostał obniżkę wynagrodzenia? Bo z tego co wiem na wszystkie te pytania jest tylko jedna odpowiedź... NIE.

@Zainteresowany

Może chodzi o inflację, a brak podwyżek ?

Wiktoria
@piekary

Jakim cudem coraz mniej? :P Stawki są obniżane, odchodzą jakieś premie czy o co chodzi?

Ryżojad

To po co tam pracujesz? Widocznie masz stawkę adekwatna do umiejętności.

Kacper

Gdzie w piekarach jest ta firma ?

GoogleMaps
@Kacper

Wyszukiwarka nie gryzie, można swobodnie wyszukać firmę na stronie wujka.

Czy rozmowa rekrutacyjna w Demetrix odbywa się również w języku angielskim?

Warto się uczyć

Na jakieś stanowisko ?

Bombo

A kto niby ma po angielsku gadać z kandydatami? Hahahah

Jaka atmosfera jest między działami w Demetrix?

mesjasz

Atrmosfera między działami? nie wiem o jakie dzialy ci chodzi. W firmie jest dział budowlany,konstrukcyjny,obróbka,osobna hala malarnia,śrutownia,metalizacja.Hmmm na hali wszyscy sa równi a między biurowcem a halą to już inna sprawa. Na każdym zakładzie jest tak samo w biuże kawka ciasteczka i nieróbstwo a na hali jak robociki .Na hali obojetnie jaki jesteś zawsze sie znajdzie osoba która pomoże doradzi, wytłumaczy. W biórowcu podpadniesz napoczątku przegrane masz do końca.Nie sprecyzowałeś pytania wiec opisalem to w skrucie

Inna firma
@mesjasz

Kawa, ciasteczka i nic nie robienie, tak pracują w biurach? To przestań pić, może wtedy dostrzezesz jak jest. Takiego podejścia jak mają niektórzy, podkreślam niektórzy fizycznie to jeszcze nie widziałem. Chowanie się za parawanami, czy w sniadaniowce. A już mistrzostw em są premie kwartalne. Które płacone są tylko fizycznym na hali. Wszyscy na to robią, technilodzy, dział zakupów, magazyn. Ale oni nie dostają nic. Jak jest target to kasę zawijaja fizyczni. I jeszcze im źle. W każdej firmie jest tak że to fizyczny powinien zarobić na firmę, maszyny i usylowych. A tu jest na odwrót. Płatne nadgodziny też tylko fizyczni, umysłowi do wybrania. Więc skończ cię marudzić, biniemacie tak źle jak mówicie. Ajak wam nie pasuje to droga wolna. Przecież nikt was na siłę do spawarki czy innej maszyny nie przykuwa.

Mesjasz
@Inna firma

Widzę że kogoś tu poniosło.Premia kwartalna hmm 400zł brutto na 3 mieś która już nie jest wypłacana od początku roku. Twierdzisz że osoby w biurze zarabiają na całą firmę , a fizyczni co przychodzą do pracy w karty pograć i krasnale w nocy przychodzą poskładać, pospawać, obrobić, wyśrutować i pomalować ? . Nadgodziny hmmm nie którzy robią nadgodziny i soboty za mniejszą stawkę niż mają płacone normalną dniówkę w tygodniu lecz to tylko od nich wybór i tylko oni chodzą bo mają przyzwolenie, reszta jest za droga. Co do parawanów to od tego są żeby się chować przed promieniowaniem UV.Jak jest target to wy schodzicie na hale i zagęszczcie ruchy?no raczej tylko częściej patrzycie przez okienko. Ogólnie pluć na siebie możemy długo ale to my pracujemy w gorszych warunkach i to my jesteśmy od brudnej roboty.

Tak
@Mesjasz

Jacku, masz 100% racji

Zdziwiony
@Inna firma

Biura nie mają płatnych nadgodzin. Nie mają też do wybrania.

Zdziwiony
@Mesjasz

Wiadomo że w biurach są inne warunki ale taka specyfika pracy. Kawa i ciasteczka to juz przesada. A oczywiście jest kawa i ciasteczka tylko jednocześnie cały czas się pracuje i to w takim tempie i pod taka presja ze człowiek zapomina jak się nazywa.

Nikt
@Zdziwiony

Presja w Demetrix??? Chyba kolego to twoja pierwsza praca.

kolega ryhlewskiego

mateusz i janek to byli dobrzy kierownicy nie wspominając o adamie. teraz (usunięte przez administratora) z zabrzza (usunięte przez administratora) sie i pseudoszefujom az gacie spadajom ze smiechu jakie tam cyrki odpierdalajom.paprota ma płacone za jepanie ludzi.sobieslaw to tam od parady chyba jes . frajerzyna ryhlewski i pykowski pioter sprzedają ziomow nawet w niedziele niehandlowe . zameciorze przynajmi sie trzymiom i poru chopców ze stary ekipy , a reszta zaorac i napalm ! tak mi dopomóż Bóg !

Kolega kolegi
@kolega ryhlewskiego

Haha i pisze to. Z.Jasiński analfabeta najwiekrzy ściemniacz i na dodatek podkablował wszystkich na odchodne. Jesteś żałosny

@kolega ryhlewskiego

Ja ciebie uważałem za normalnego człowieka, a wyszło z ciebie.... Nigdy nie sprzedawałem kolegów, a jak chcesz to możemy spotkać się w sądzie. Jest mi ciebie żal, pozdrawiam..

Były Pracownik
@kolega ryhlewskiego

Dokładnie tak jest ????% prawdy. Za Pana Łukasza to bym sobie rękę do uciąć za Demetrix, Ale później ten wieśniak Piotr...nowobogacki gnój... szmaciarz zwykly...a co do kasy to więcej zarobisz w Biedronce nas kasie....

Czy dyżury międzyświąteczne w Demetrix obstawiają najmłodszymi stażem?

zebra

nie wszystko zależy od dogadania miedzy sobą a potem z szefostwem

Patrycja

Widzę, że jak w wielu kwestiach, tak i w tej - opinie na temat Demetrix są podzielone. Może ktoś opowiedzieć, czy firma zatrudnia również osoby, które nie mają większego doświadczenia zawodowego? Dla młodych ludzi poszukujących pracy to bardzo ważna informacja.

DNO FIRMA

APOMNIJCIE O PREMI DOSTANIESZ 2800BRUTTO I TYLE,1000 W OKRESIE 2 LAT DOBRE TO TY MATEUSZ BO KAPUJESZ LUDZI PREZESOWI.WYJAZDY SOM ALE O DELEGACJI ZAPOMNIJCIE,MASZ JECHAC I TYLE JAK NIE TO CIE ZWOLNI PAN PSELDO KIEROWNIK MALOLAT BEZ DOSWIADCZENIA,W TEJ FIRMIE ZA WSZYSTKO GROZOM CI ZWOLNIENIEM DNO FIRMA,SOBOTY,NIEDZIELE,SWIETA MUSISZ ROBIC JAK NIE TO LECISZ

@DNO FIRMA

Szczególnie grozą zwolnieniem jak co poniedziałek bierze się urlop na żądanie, a jak nie ma na żądanie to bezpłatny i kombinowane L4, ale nie wnikam. W weekendy czasami był przymus, ale też co niektórzy tylko czekali, żeby można było dorobić do wypłaty i nie narzekali na pracę. Jeśli tak komuś przeszkadza taka praca to przecież można się zwolnić i poszukać gdzie indziej pracy jako spawacz nie potrafiący zrobić spoiny pod RTG :)

136 s690ql
@Mateusz

(usunięte przez administratora) cie obchodzi ze ktos w poniedzialek bierze uż lub l4 ty kapusiu i dupowłazie.Spoiny pod RTG ty buraku ze wsi na rurach spawasz i pracujesz w wekendy zeby dorobic do wyplaty bo tak ci (usunięte przez administratora) płaca.Pozdrawiam i popieram "firma dno".Bylem tam kiedys zapytac o prace to chwile gadalem z tym pseudo kierownikiem co wyglada jak gimnazjalista.Za taka kase co tam niby placa to moge im pospawac kloca w kiblu.

@136 s690ql

Brawo za szczerość, szkoda tylko, ze w internecie każdy jest cwany i wygadany, a zdecydowana większość krzty odwagi nie ma podpisać sie pod postem.

W firmie pracuje się bardzo dobrze, czym więcej daje się od siebie tym więcej dostaje się w zamian. Moje wynagrodzenie na przełomie 2 lat podniosło się o 1000 zł/msc netto. Uważam, że firma godna polecenia.

Dżinks

Ha ha no to cię docenili i wywalili na pysk

Mateusz

Potwierdzam, były takie przypadki :)

Zostaw merytoryczną opinię o Demetrix - Piekary Śląskie

• Jak się pracuje w Demetrix?

Zobacz opinie na temat firmy Demetrix tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 8.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Demetrix?

Demetrix
2.2/5 Na podstawie 19 ocen.
  • 1-maja 35
    41-940 Piekary Śląskie

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w styczniu 2024r.

2. pracuj.pl 3 349 188
  4. olx.pl 2 874 042