Opinie o Winkelmann w Legnica

Poniżej znajdziesz opinie obecnych i byłych pracowników o pracodawcy Winkelmann. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do pracy w Winkelmann o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja urządzeń techniki grzewczej

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Winkelmann w Legnica

Brak szkoleń, rozwoju, jedyna możliwość to zdobywanie wiedzy we własnym zakresie za prywatne pieniądze. Fizyczni pracownicy są traktowani bez szacunku przez brygadzistów, spawalników i majstrów, każde zebranie to wytykanie jakimi to są nieudacznikami pracownicy i wciskanie swoich dziwnych teorii, brygadziści wolą zrzucić obowiązki na pracownika nie chcąc brudzić sobie rąk bez wychodzenia z klimatyzowanego pomieszczenia, często pracownik musi dochodzić co jest wadą, usterką czy tez weryfikować miedzy działami defekty czy tez dostarczać sobie samemu detale z innego działu. Niektórzy pracownicy są gloryfikowani bezpodstawnie, nie mają 3 zmian tylko 2, mają możliwość pracy po godzinach co przekłada się na lepsze zarobki niż osoby którym jest przydzielany system trzyzmianowy. Wyśrubowane normy, rzucanie pracownikami po stanowiskach i oczekiwanie, że norma zostanie osiągnięta w przeciwnym razie jakaś cześć premii uznaniowej jest zabierana. W okresie letnim-upał, wentylatory generują ciepłe powietrze, dystrybutory z wodą oddają ciepłą wodę bez jakichkolwiek minerałów. Oczywiście, plusy też są. Głównym to możliwości dogadania się jeśli chodzi o urlopy, jakieś tam dofinansowanie do obiadów, dodatki w postaci pieniędzy na wakacje czy święta. Na pierwszą prace czy zdobycia minimalnego doświadczenia polecam, ale jeśli ktoś ma większe ambicje niż klepanie tego samego dzień w dzień bez motywacji przez przełożonych czy bez szkoleń, kursów to odradzam. W tym zakładzie czas stoi w miejscu.

@Krystyna

Szkoła nie ma znaczenia, nawet przyjmują bez ukończonych kursów spawalniczych.

chętny

witam jestem zainteresowany aplikowaniem na stanowisko specjalista ds optymalizacji. CZy ktos może cos powiedziec na temat tego stanowiska? jak praca jakie zarobki oraz na jakie benefity można liczyć?

Firma

Firma sobie nie strzeliła w kolano. Procesy mają się bardzo dobrze. Wpływ na to mają wszyscy pracownicy

Nie dla 2

Zł nr 2 wyśrubowane normy od dechy do dechy robisz skracanie zbrojeń tak że nie możesz się wyrobić bieganiną brak szacunku dla pracownika wieczne pretensje o coś szkoda słów brak szkoleń kumoterstwo i kolesiostwo żenada ????

@Nie dla 2

Zwolnienia, cięcie godzin, wysyłanie ludzi na urlopy i milionowe inwestycje w bezsensowne rzeczy. To zaczyna przypominać korpo dla białych kołnierzyków albo prlanie brudnych pieniędzy. Dawno nie widziałem takich nieprzemyślanych działań.

@El Nino

Te zwolnienia konkretnych działów, stanowisk dotyczą? Z jakich powodów decydują się na to? Teraz mają kilka ofert w necie i mnie interesuje jedna z nich to warto byłoby wiedzieć. A w ofertach wspominają np. o umowie o pracę bezpośrednio z firmą i stabilnym zatrudnieniu, to trochę się gryzie z tym co mówicie.

El Nino

Zależy na jakie stanowisko aplikujesz bo zwolnienia i cięcia dotyczą tylko roboli a nie ekipy zarządzającej, która dała ciała z pozyskaniem nowych kontraktów.

Alek
@El Nino

Piszesz o zwolnieniach a ja widzę że mają sporo ogłoszeń rekrutacyjnych. Ja chciałem na elektromechanika aplikować. W zasadzie proponują umowę o pracę i sporo benefitów tylko jak stabilna jest ta robota skoro tyle osób już poleciało. Co sądzisz?

@Alek

Z tego co wiem to na razie mają być grupowe zwolnienia a produkcja trwa tylko 3 dni. Czwartki i piątki wolne. Tak, że ciężko przewidzieć co tam się dzieje.

kokot Nowy wpis
@El Nino

Tak zwalniają tylko roboli a biura zwolnic dział konstruktorów ,wps, kontrole, jakaści te działy nic nie robią tylko palarnia i stołówka zaklad nr1

Kamil Nowy wpis
@kokot

Sam się zwolnij. Czepiasz się działów które pracują umysłowo. Jakoś? Gdyby nie oni to byłbyś zasypany reklamacjami, wps? Dużo dobrego robią, Konstrukcja? Gdyby nie oni to co byś produkował?

Były pracownik Nowy wpis

Tak było od samego początku istnienia zakładu nr2 . Tam liczy się tylko osoba która bardziej w (usunięte przez administratora) włazi, a nie wiedza . Jeszcze tylko niech wywalą majstrów i brygadzistów i będzie git

pytanie
Użytkownicy czekają na odpowiedź 29 dni.

Chciałbym zapytać o prace młodszego kontrolera finansowego? Jak wyglądają obowiązki i codzienna praca? Warto/niewarto?

Pani z rekrutacji umawia się na konkretny czas rozmowy telefonicznej, po czym nie dzwoni lub spóźnia się ponad pół godziny. Nie polecam. Brak szacunku dla kandydatów do pracy.

Żaneta bez żaketa
@Kandydat

Człowieku ty się trzymaj jak najdalej od tej firmy bo wylądujesz w wariatkowie a zwłaszcza zakład nr 3 teraz faza jest na zdjęcia codziennie po 200 szt Pan dyrektor robi a nie zajmie się lepszymi stawkami żeby ludzie godnie zarabiali kpina mi by było wstyd łazić i robić zdjecia jakimś pierdołą

@Żaneta bez żaketa

Hej, ja jednak chciałabym dopytać o rekrutacje, ale mnie interesuje praca jako specjalista ds controllingu. Jak ktoś wie, to niech napisze, czy rekrutacja online jest tu możliwa? Bo sama praca ma być hybrydowa, więc nie wiem, jak to jest z tym procesem.

Rekrutacja może odbyć się również online. Jeśli nie masz możliwości przyjechać, wtedy rozmowa kwalifikacyjna jest przez Teams.

Jest możliwa online. Jeśli nie możesz być osobiście, rozmowa kwalifikacyjna może odbyć się przez Teams.

Elektromechanik

Standardowy początek (powiedz coś o sobie ), kilka pytań od lidera (łatwych) następnie Pani od rekrutacji zapytała się czego nie chciał bym robić w pracy i przedstawiła zasady współpracy.

Jak narysować styk NO i NC. Co zrobić w przypadku braku przycisku NO.

chętny

jarek
@chętny

Człowieku jakiej optymalizacji??? To chodzi o to aby z zewnątrz wszystko wyglądało ładnie, czyste i poukładane. Ludzie tu się nie liczą. Te wszystkie optymalizacje tylko utrudniają pracę, bo liczy się tylko image firmy, a robole muszą dać sobie radę.

LudekX
@chętny

Jak na Z1 to daj sobie spokój. Szkoda czasu.

Bartosz
@LudekX

Możesz rozwinąć powiedzieć czemu szkoda czasu? Na Z1 są gorsze warunki czy z ludźmi się trudniej dogadać?

Pan rysiek
@Bartosz

Na Z1 mierne to optymalizowanie. Szef dzialu juz wszystko zooptymalizował i nie ma juz co robić tam:)

@Pan rysiek

w jakim sensie zoptymalizował? To jak był wcześniej a jak konkretnie wygląda to teraz?

Mnamek
@Barbara

Wszystko działa perfekcyjnie. Czyli perfekcyjny szef działu optymalizacji Z1 zrobił perfekcyjne procesy:)

znudzony
@Mnamek

ale cie boli ten szef, aż smutno czytać... daj se spokój

@znudzony

Po to jest forum żeby też "smutno czytać". Cokolwiek by to nie znaczyło.

Polonista

Imiona piszemy z wielkiej litery tłuku. Ciekawe gdzie takich baranów jak Ty przyjmują ????

@Mnamek

wszystko czyli co tak w sumie? przykład jakiegoś procesu może? i jak on tego w sumie dokonał, raczej pracownicy biorą w tym udział?

Zbyszek
@Barbara

Optymalizacje / warsztaty zawsze są przeprowadzane przez zespół osób. Zarówno z działu optymalizacji jak z produkcji. Bez udziału osób, których to dotyczy nie byłoby wyników. A te w ostatnim czasie są dość ciekawe. Fakt, po takich warsztatach są jeszcze przypisane zadania do realizacji ( do różnych działów), ale przynajmniej coś się zmienia na lepsze. Przykładem może być spawalnia i linia gdzie widać większą aktywność oraz montaż. Czy już wszystko jest zoptymalizowane? Można pokusić się o stwierdzenie że nie. Optymalizacja to ciągła praca i poprawa obszarów.

Hanna
@Zbyszek

No ale skoro rekrutują na takie stanowiska to chyba znaczy że nie wszystko jest zoptymalizowane? Duży jest ten zespół? Jaka atmosfera w nim panuje?

Ktoś szczery
@Hanna

Tam kierownik zmienia się regularnie co 3 lata (nie wiem dlaczego) . Jeżeli zespół Dostaję jakieś zadania i jest z nich rozliczany nagle oskarżają o tzw. (usunięte przez administratora). Bo ktoś z dzieciom kazał pracować więc one się buntują i pokazują co potrafią. Ogólnie Moim zdaniem powinni wymienić zespół a nie kierownika!!! Daleko w ten sposób ten dzial nie zajdzie

yeti
@Ktoś szczery

przedostatni ŁYSY sam się zwolnił po 8 latach i zostawił ogólnie dość zgrany zespół. Także MP wyluzuj. Takiego fachowca jak ty wszędzie łykną :)

Firma

Nikt nie potrafi podać powodu wstrzymania premii, może ostatnio było jakoś mniej pracy stąd jakieś normy nie zostały wyrobione? Na etacie Specjalisty ds. podatków w ogłoszeniu pisano również o dofinansowanej stołówce. W jakim stopniu dofinansowywane są u was posiłki?

Zdzihu

Na ten moment premie roczne są wstrzymane, może nie byc ich wogole

@Zdzihu

Jak powód, że wstrzymano premie roczne? I z czym zatem pracownicy zostają na Święta?

Zdzihu

Na święta mają dać jak co roku, chodzi o premie roczna, miała być w grudniu z wypłata, ale wstrzymali i mogą wogole nie dać. Ale narwzie są prowadzone rozmowy

Ida
@Zdzihu

A ile taka premia wynosi? Jaka to jest kasa? Czy premia roczna jest jakoś naliczana w stały sposób, co orku tak samo? Czy to jest na zasadzie uznaniowej, ile szef da, tyle będzie? Wgl pracownik wie wcześniej, jaka to jest kasa, aby móc zaplanować wydanie tej premii?

@Zdzihu

Pracownicy dostali premie roczne jak również premie świąteczne. Pozdrawiam

No ale nadal nikt nie napisał, jaka była ta premia na święta?? I jaka była premia roczna? Bo nadal nikt nie napisał konkretnych kwot. Wiecie, czy teraz jak były podwyżki płacy minimalnej, to firma nadal będzie dawać premie, czy jak podnieśli pensje, to nie ma kasy na premie np. na wielkanoc?

Miły Pan

Premia na święta miała przydziały pomiędzy 850-950 zależy jaki próg dochodowy się wybrało na swoją rodzinę. Premia roczna zależy od stażu pracy w winkelmannie, np powyżej 10 lat masz 100 % z twojej wypłaty brutto oczywiście bez premi od stawki.Na wielkanoc to możesz zapomnieć o jakiejkolwiek premi :)

@Miły Pan

A ile lat minimalnie trzeba przepracować żeby załapać się na premie roczną? W jakim miesiącu te roczne pensje są wypłacane?

Miły Pan

Rok minimum. Ale za rok pracy są tzw grosze .Wypłacają w styczniu. Najlepiej zyskają osoby które przepracowały ponad 10 lat bo mają 100 % wypłaty

Jak to jest z tymi podróżami międzynarodowymi na posadzie Specjalista ds. rozwoju dostawców?? Jak czytałam ogłoszenie, to trzeba być gotowym do takich wyjazdów. A jakie to są kierunki? Europa, czy gdzieś dalej? I taki wyjazd, to jest kilka dni, czy czas to raczej tygodnie?

Jak to choinki nie będzie, chodzi Ci o wigilijne spotkanie? Czy o podarunki dla dzieci, bony na zakupy dla rodziców, czy jakąś dodatkową gotówkę dla podratowania świątecznego budżetu?

Jakich pytań można się spodziewać na rozmowie rekrutacyjnej w firmie Winkelmann?

Zainteresowana

Na jakie zarobki mogą liczyć logistycy? Jak wyglada pakiet relokacyjny?

Maryśka
@Zainteresowana

Super, że o to pytacie, jak tez jestem zainteresowana. Logistycy mogą pracować w trybie zdalnym lub hybrydowym? Czy firma dopuszcza, to czy tylko i wyłącznie stacjonarnie? Jest pod tym kątem elastyczność?

Aneta

Obecnie poszukiwany jest spawacz w miejscowości Legnica. Umowa o pracę, sporo benefitów, brzmi nieźle. Natomiast widełki zarobkowe przedstawione zostały jako 3800 - 5800 zł. 2 tyś rozbieżności. Orientujecie się ile tak realnie można zarobić na początku?

Wladek
@Aneta

Nie radził bym patrzeć na to co jest w ogłoszeniu, niby jest tajemnicą kto ile zarabia ale większość wie, roznice są ogromne. Na start dostaniesz jakieś 30-32 brutto, jest premia która , o zgrozo, nie jest nigdy wypłacana w całości , góra podwyższa premie by więcej z niej zabierać

@Wladek

To nie mogą po prostu obiecać realnych kwot zamiast ucinać? Ile takiej premii może na konto wypłynąć, mówimy o kwotach do 500 zł czy więcej? I jakie są zasady premiowania tutaj?

Zuza
@Wladek

Wow a skąd takie stawki przyjdz za zaklad nr 3 stawki 22-27 zł brutto i do tego przepustki na papieroska szkoda tylko że logistyka mechanicy narzedziowcy nie dostali przepustek tylko dyrektor operatorów traktuje jak dno i wiecznie norma norma tylko kim robić tą normę jak ludzi nie ma najpierw pozwalniali pozniej na zaklad nr 4 przeżucili niech w końcu przejrzą na oczy bo ludzie sami zaczynaja sie zwalniać

Zainteresowana
@Zuza

O co chodzi z tymi przepustkami na fajkę? To przepustki na określony czas czy jest liczba ile razy w dniu można wyjśc na papierosa? Na czym to polega? I jak przekroczy się limit to są konsekwencje?

Trrr
@Aneta

Fryzjerzy za 3400 do przyuczenia:)

Spawacz
@Aneta

3400-3600 maksymalny Pracowałem tam jako spawacz przez agencję.Na pierwszy awans trzeba przepracować ponad rok.

Jas
@Spawacz

Co ty facet piszesz ? Teraz na start z premia masz 4.5 - 4.7 k netto. Nie wylewaj żalu , nic ci to nie da

@Jas

Skąd takie różnice aż? To te 3400-3600 to jakieś stare kwoty czy co? W tych widełkach o których piszesz, to ile jest tych premii?

@Jas

To sama podstawa ile wynosi? Co trzeba konkretnie zrobić żeby wyjść dobrze z tą premią, są jakieś targety?

XYZ
@Zainteresowana

Przepustkę dostajesz od brygadzisty. Idziesz z piękną kartką na palarnie gdzie stoi z 7 osób z biur, 4 z logistyki i śmieją się z ciebie bo ty musisz mieć karteczkę żeby wyjść. Dyrektor na ostatnim zebraniu mówił że sprawiedliwie będzie jak każdy dział będzie je miał. Ale w praktyce wygląda to tylko ze my latamy z nimi :) A nie daj boże ktoś złapie bez to możesz się pożegnać ze swoją premią :)

Takie tam

Ile w winkelmannie dostaję się wczasów pod gruszą?

Gruszek
@Takie tam

Dostajesz całą gruszę.

Mila

Tokarz CNC jeszcze poszukiwany? Na ich stronie są same oferty po niemiecku, więc nawet nie wiem, jak mogę to sprawdzić. Czy każdy musi obowiązkowo niemiecki teraz znać, żeby jechać do pracy? Pytam dla męża, to on szuka.

Doris

No dobra, a jak przychodzi tu właśnie taka osoba bez doświadczenia, która szuka pracy na start, to jakiej pensji może się spodziewać? Chodzi o kogoś tuż po studiach inżynierskich.

@Doris

Zależy czy potrafisz spawać czy nie, zarobki w przedziałach 3500-4000tys na rękę plus premia uznaniowa ok. 500-600 na rękę. Nadgodziny masz płacone stawka razy 2, problem jedynie taki, że aktualnie jest ich mało a po godzinach zostają Ci którzy maja przywileje.

Glos dramatu

No coz kolego witamy w dzungli czego sie spodziewalas tez wyslalem ze sa modrzejsi po zakonczeniu szkoly wyzszej zaocznej zlozylem papier na inne stanowisko to uslyszalem " to kto bedzie zapierdalal na maszynach" kwintesencja wypowiedzi kierownika bylo moje wypowiedzenie umowy i wjazd za granice jak sie nie szanuje co sie ma takie sa efekty.

Krystyna
@Glos dramatu

To jak ktoś szkoły nie ma to tyle samo zarobi? Bo nie wiem, czy to się w końcu opłaca. Ogólnie od czego jest uzależniona stawka w firmie, kto ile dostanie?

@Krystyna

Szkoła nie ma znaczenia, nawet przyjmują bez ukończonych kursów spawalniczych.

Wkurzony

Hej zadowoleni z podwyżek średnio nie człowiek po 20 latach dostaje tyle samo lub mniej od ukr...brawo jakimi kryteriami o doświadczeniem są dawane widzę że lepiej mniej umieć i mieć w....pozdrawiam

@Wkurzony

Podwyżki dają jak chcą , najpierw biura , później (usunięte przez administratora) i na końcu ci co najwięcej się narobią. Wiem coś na ten temat ,bo przepracowałem tam kilkanaście lat. Obstawiają stanowiska swoimi czopkami ,bez wiedzy i pomysłu na rozwój firmy. Było pewne ryzyko że jak pójdę do innego pracodawcy to może być to samo ,albo jeszcze gorzej. Tak wmawiali mi moi przełożeni , ale teraz po przepracowaniu już kilku lat w obecnej formie wiem co to jest szacunek do pracowników i co to rodzinna atmosfera. Co do podwyżek to co roku od pierwszego stycznia mamy podwyżki inflacyjne ,a jeszcze jak ktoś dobrze pracuje to ma dodatkową w danym roku . Podsumowując to co chcę przekazać tym co tam jeszcze pracują. Mam kontakt z ludzmi z winkelmanna i wiem ile zarabiają ci którzy mają prawie dwudziestoletni staż w tym konkretnym zakładzie , ja po kilku latach mam więcej tu gdzie pracuję i się nie narobię ciężko fizycznie. Uciekajcie jak najszybciej bo tam tylko chorób się nabawicie. Nie dotyczy to pracowników od brygadzisty w górę.

Ile można zarobić na Księgowa w mieście Legnica?

Siepan

Hallo Crew, hallo Herr Winkelmann. Wie kommt es, dass in Ihrem Unternehmen ein Pole 1/3 eines deutschen Arbeitnehmers verdient? Arbeiten Sie in Deutschland auch bei 50 Grad? Kümmert sich das Management um die Mitarbeiter in Deutschland? Wie wäre es mit Erhöhungen? Ein paar Eurocent gehen in Arbeitsstunden?

Maciek

Cześć. Na jednym z portali ogłoszeniowych z pracą widzę że do tej firmy szukają ludzi na łącznie 27 stanowisk. Co się dzieje? Zakład się rozbudował czy może pracownicy pozwalniali się i poszli do konkurencji?

Sebastian
@Maciek

Jest wiele ogłoszeń bo ludzie się zwalniają. Warunki pracy dość ciężkie. Latem temperatura bardzo wysoka ( brak odpowiednich nawiewów a hale pokryte blachą, procesy to spawanie więc temperatura wyższa) Maszyny stare i często się psują. Niby kupują jakieś nowe ale zanim one przyjadą to też minie rok może więcej. A na jakąś konkurencyjną stawkę to nie można liczyć. Na strefie jest wiele firm z lepszymi warunkami pracy za lepszą lub podobną stawkę.

Aneta
@Sebastian

A jaką stawkę ma się tutaj? Próbowaliście wynegocjować lepsze warunki? Jest BHPowiec we firmie, który kontroluje warunki, w tym przypadku temperaturę na hali?

@Aneta

Jest. Temperatura mierzona jest rano lub w najbardziej przewiewnym miejscu. Emaliernia. Temp. latem siega prawie 45-50 stopni. W nocy.

Kamil
@El Nino

Niestety to prawda. Na hali gorąc taki ze wytrzymać trudno. Czy zakład coś z tym zrobi? Jak mamy pracować w takich warunkach?

Kasa

Wiadomo coś o tych podwyżkach kwietniowych?wszystko poszło w górę a tutaj nic się nie dzieje z podwyżkami

Dorota
@Kasa

O, a miały takie podwyżki być? Była o tym mowa? Jakieś obietnice szefostwa, czy to tylko oczekiwania pracowników?

Zostaw merytoryczną opinię o Winkelmann - Legnica

• Jak się pracuje w Winkelmann?

Zobacz opinie na temat firmy Winkelmann tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 76.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Winkelmann?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 51, z czego 3 to opinie pozytywne, 20 to opinie negatywne, a 28 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Winkelmann?

Kandydaci do pracy w Winkelmann napisali 5 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Winkelmann