Samsic Polska Sp. z o.o.

Opinie o Samsic Polska Sp. z o.o.

ikona autora wywiadu

Wywiad udzielony przez użytkownika Samsic Polska Sp. z o.o.

Pracownik firmy - Firma

25.03.2024 12:03

Czym zajmuje się Państwa firma?

Samsic Polska Sp. z o.o.ikona wywiad

Samsic Polska jest częścią francuskiej, międzynarodowej Grupy Samsic posiadającej blisko 38 lat doświadczenia oraz zatrudniającej ponad 117 000 tysięcy pracowników w 27 krajach na całym świecie. Nasza firma świadczy usługi w ponad 320 obiektach w całym kraju oraz obsługuje blisko 2,5 mln m2 powierzchni w Polsce, Czechach i na Słowacji. Współpracujemy z największymi markami z branży zarządzania powierzchniami biurowymi, FMCG, logistycznej oraz retailowej. Dla naszych klientów jesteśmy nie tylko dostawcą usług, ile przede wszystkim partnerem. Wspólnie z nimi dbamy o środowisko naturalne, wellbeing pracowników, rozwijamy dodatkowe projekty związane z analizami i mapowaniem procesów, rozwojem hub’ow recepcyjnych, organizujemy eventy oraz dbamy o ciągłość procesów biznesowych. Samsic Polska dla swoich klientów świadczy usługi z szeroko pojętego zakresu Soft Facility Management, InHouse Logistics, prowadzimy restauracje pracownicze oraz zapewniamy podstawowe usługi techniczne. Działamy na rynku magazynowym, biurowym, retail, zakładów produkcyjnych oraz branży automotive. W całej Polsce zatrudniamy około 2000 pracowników.

Skąd pomysł na działalność w tej branży?

Samsic Polska Sp. z o.o.ikona wywiad

Początki naszej firmy sięgają 2007 roku. Jej założycielką jest niezwykle charyzmatyczna liderka, Agnieszka Stefanowska. Wcześniej byliśmy znani pod nazwą Pulire Group i zaczynaliśmy od dostarczania w Polsce, Czechach i na Słowacji usług związanych z outsourcingiem wybranych procesów magazynowych czy prac porządkowych, m.in. w budynkach biurowych, centrach dystrybucyjnych, obiektach produkcyjnych, sklepach i galeriach handlowych. Pulire było nie tylko spełnieniem ambicji założycielki, ale również odpowiedzią na potrzeby stale rosnącego rynku biurowego i magazynowego w Polsce. W związku z ogromnym rozwojem firmy, zainteresowała się nami francuska Grupa Samsic, będąca globalną marką związaną z usługami facility managementem. Od 2017 roku jesteśmy jej częścią i zarządzamy rynkami Europy Środkowo – Wschodniej. Na co dzień współpracujemy z największymi markami, takimi jaki: Jeronimo Martins, Amazon, P&G, Inter Cars czy grupa Raben.

Jak prezentuje się Państwa otoczenie biznesowe?

Samsic Polska Sp. z o.o.ikona wywiad

Samsic Polska działa w szeroko pojętej branży zarządzania procesami pomocniczymi w organizacji. Naszą misją jest tworzenie wartości dodanych w duchu ciągłego doskonalenia. Wsłuchiwanie się w głos klientów i dostarczanie im usług szytych na miarę jest naszym priorytetem. Oferowany przez nas model Zintegrowanych Usług Serwisowych, w którego skład wchodzą usługi związane outsourcingiem procesów magazynowych, facility managementem oraz kantynami pracowniczymi, ma na celu nie tylko kompleksowe i wszechstronne dbanie o środowisko pracy naszych klientów, ale również to wartość dodana związana z kreowaniem dobrej atmosfery w miejscu pracy. Nie da się ukryć, iż w sektorze usług porządkowych jest ogromna konkurencja, jednak żadna z firm obecnych na polskim rynku nie jest w stanie w tak kompleksowy - i nieco zaskakujący sposób, łącząc usługi logistyczne z kantynami i utrzymaniem czystości - sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów.

Jak wygląda struktura Państwa firmy?

Samsic Polska Sp. z o.o.ikona wywiad

W skład Samsic CEE wchodzą cztery biura – dwa w Polsce (Katowice -siedziba główna, Warszawa) oraz po jednym w Czechach (Praga) i na Słowacji (Bratysława). Zespół Samsic Polska liczy ponad 2000 osób. Bez wątpienia to, jakie usługi dostarczamy, wpływa na strukturę zatrudnienia w naszej firmie. Największy odsetek stanowią pracownicy liniowi, magazynowi oraz pracownicy serwisów porządkowych. Intensywnie poszukujemy również kandydatów zainteresowanych pracą w gastronomii. Managerowie, szefowie kuchni i pomoce kuchenne są zawsze mile widziani w procesach rekrutacyjnych do naszych kantyn i restauracji. Cenimy sobie różnorodność oraz pracę w międzynarodowym środowisku, dlatego poza pracownikami z Polski, w naszych strukturach mamy obywateli pochodzących z różnych zakątków świata: Ukrainy, Filipin, Indonezji, Turkmenistanu czy Ameryki Łacińskiej.

Jakie plany związane z zatrudnieniem macie Państwo w 2024 roku?

Samsic Polska Sp. z o.o.ikona wywiad

W 2024 roku stale będziemy zwiększać zapotrzebowanie związane z pracownikami magazynowymi. Intensywny rozwój tego sektora w naszym kraju - zgodnie z raportem CBRE - polski rynek magazynowy jest jednym z najszybciej rozwijających się w Europie. W ciągu ubiegłego roku łączna powierzchnia magazynów w naszym kraju urosła o 12 proc. i wynosi 30,5 mln mkw. – to generuje duże zapotrzebowanie na etaty w tym właśnie obszarze. Z racji tego, że współpracujemy z klientami na terenie całego kraju, nasze rekrutacje dotyczą stanowisk pracy dostępnych praktycznie we wszystkich województwach. Również rozwój naszego sektora działalności związanego z kantynami i restauracjami pracowniczymi powoduje, że coraz częściej poszukujemy szefów kuchni, osób na stanowiska pomocy kuchennej oraz managerów gastronomii.

Jak przebiega rekrutacja w Państwa firmie? Kto odpowiada za rekrutację?

Samsic Polska Sp. z o.o.ikona wywiad

Rekrutacja w Samsic rozpoczyna się standardowo od ogłoszenia o pracę, które można znaleźć na naszej stronie internetowej www.samsic.pl w zakładce kariera. Publikujemy je również na ogólnodostępnych i powszechnie znanych portalach. Po wstępnej selekcji kandydatów, nasi rekruterzy kontaktują się z wybranymi osobami telefonicznie. Jeśli etap wstępnej rozmowy przebiegnie pozytywnie, kandydat zostaje zaproszony do naszej siedziby lub bezpośrednio do obiektu klienta i spotyka się z przedstawicielem naszego działu rekrutacji lub swoim potencjalnym, przyszłym przełożonym. Dla wygody kandydatów organizujemy również rozmowy w formie spotkań online. Rekrutacja pracowników zagranicznych w naszej firmie to osobny, dobrze zorganizowany i działający, proces. Po zrekrutowaniu, nasi rekruterzy oraz dział legalizacji wspierają kandydatów w procedurze legalizacyjnej, wypełnieniu potrzebnych dokumentów, przedstawieniu dalszych etapów rekrutacji. Dla naszych kandydatów organizujemy również transfer z lotniska czy dworca, umawiamy badania lekarskie, a w razie potrzeby zapewniamy zakwaterowanie. Następnie, w pierwszych tygodniach pracy, każdy z naszych świeżo upieczonych członków rodziny Samsic, może liczyć na pełne wsparcie, zarówno ze strony swojego opiekuna w dziale rekrutacji, jak i pomoc od koordynatora w obiekcie.

Jak wygląda proces wdrożenia nowego pracownika w Państwa firmie?

Samsic Polska Sp. z o.o.ikona wywiad

W zależności od stanowiska, proces wdrożenia może nieco się różnić. Jednak niezależnie od pozycji, wspólnymi elementami adaptacji są zawsze szkolenie BHP, szkolenie CSR czy spotkanie z naszym działem HR, który szczegółowo wyjaśnia m.in. działanie naszego portalu pracowniczego. Przeprowadzamy również instruktarze stanowiskowe, oprowadzamy pracowników po ich przyszłym miejscu pracy. Nowym pracownikom przydzielamy opiekuna, który nie tylko wdraża we wszystkie zadania i procesy, ale także wspiera i pomaga w sprawach organizacyjnych. Przez kolejne 2 tygodnie także nasz rekruter kontaktuje się z pracownikiem w celu zebrania informacji zwrotnej związanej z pierwszymi dniami pracy i ewentualnymi potrzebami. Adaptacja w Samsic nie kończy się z dniem zatrudnienia. Staramy się należycie wprowadzić pracownika, aby jego satysfakcja z pracy była jak największa, a przez to by chciał jak najdłużej z nami pozostać.

W jaki sposób dbacie Państwo o rozwój pracowników?

Samsic Polska Sp. z o.o.ikona wywiad

Przede wszystkim dbamy o bezpieczeństwo naszych pracowników, dlatego każdy z nich może przystąpić do programu dodatkowego, czyli prywatnego ubezpieczenia na życie na preferencyjnych warunkach. W zależności od tego, gdzie dany pracownik jest zatrudniony, może on skorzystać z różnych opcji rozwojowych, takich jak kursy języka, dodatkowe szkolenia w ramach naszego projektu Akademii Samsic, wyjazdy na targi branżowe czy szkolenia produktowe organizowane przez naszych partnerów. Samsic to rodzinna firma, dlatego szczególnie zależy nam na dobrej i przyjemnej atmosferze w miejscu pracy. Dla naszych pracowników organizujemy takie wydarzenia jak Dzień Dziecka, Mikołajki, wyjazdy i spotkania integracyjne czy eventy okolicznościowe. A wszystko po to, by budować silną społeczność. Organizujemy również liczne akcje charytatywne, wspólnie angażujemy się w ochronę środowiska i wspieramy lokalne społeczności.

Jakie macie Państwo plany rozwojowe?

Samsic Polska Sp. z o.o.ikona wywiad

W naszej codziennej działalności kierujemy się ideą „We care”, dbamy o relacje z klientami, ale także z ich i naszymi pracownikami. Chcemy, żeby czuli się dobrze w swoich zespołach i na swoich stanowiskach pracy, oraz by mogli zawsze liczyć na wewnętrzne wsparcie ze strony przełożonych. Dążymy do tego, żeby naszym zaangażowaniem w pracę i wysoką jakością świadczonych usług, być pierwszym wyborem dla aktualnych klientów oraz zaistnieć w świadomości nowych, by móc nawiązać z nimi długofalową współpracę.

Witam. Jakie są kryteria awansu w firmie? Szukałam czegoś na ten temat, bo interesuje mnie posada Młodszej specjalistki ds. kadr i płac. Napisano tam co prawda o możliwości dzielenia się wiedzą i umiejętnościami na wewnętrznych szkoleniach organizowanych w ramach projektu Akademia Samsic, ale pojęcia nie mam, czy udział w tym projekcie przybliża, bądź nawet skutkuje awansem.

Nowy wpis

W naszej firmie Samsic Polska możliwy jest rozwoju zarówno w strukturach pionowych, jak i poziomych. Ma na to wpływ codzienna praca, zaangażowanie i doświadczenie pracownika. Akademia Samsic to wewnętrzny projekt szkoleniowy, który daje możliwość zdobywania i pogłębiania wiedzy.

Właśnie widziałam, że na stanowisku Specjalista / Specjalistka technicznej obsługi nieruchomości firma oferuje prace od 8 do 16. Coś wiecie o nadgodzinach? Zdarzają się czasami, czy często? Za te nadgodziny to jak są to płatne czy raczej do odebrania?

Byly pracownik

Tutaj nie ma czegos takiego jak nadgodziny, a firma skąpi kase jak tylko moze

@Byly pracownik

Ale, że nie płacą za dodatkowe godziny czy w ogóle nie zostaje się dłużej w pracy? Na czym firma chce oszczędzać, na wynagrodzeniach dla pracowników?

Nowy wpis

Pracownicy biurowi pracują między 8:00 a 16:00, w tych godzinach wykonują swoje obowiązki. Nadgodziny w naszej firmie nie są normą. Zdarzają się sporadycznie lub są wcześniej zaplanowane zgodnie z harmonogramem prac działów.

Aktualność
Po raz kolejny zostaliśmy obdarzeni zaufaniem przez Fundacja Aktywności Zawodowej i zaproszeni na spotkanie z uczestnikami projektu "Inspiratorium Aktywności Zawodowej".

Mieliśmy okazję spotkać się i porozmawiać z osobami z niepełnosprawnościami, którzy czynnie poszukują pracy - doradzaliśmy oraz przeprowadzaliśmy z uczestnikami treningowe rozmowy kwalifikacyjne.

Pamiętajmy, że różnorodność pracowników odzwierciedla różnorodność naszego społeczeństwa, konsumentów, klientów i świata, w którym żyjemy. Jako Samsic Polska promujemy integrujące środowisko pracy oparte na wzajemnym szacunku, otwartej komunikacji i współpracy, w którym możemy się wiele od siebie nauczyć.

#SamsicPolska #CSR #Reckrutacja #Recruitment

Aktualność
Wysłałeś CV, rozmawiałeś telefonicznie z naszym rekruterem? To teraz czas na wizytę w naszym biurze!

Często pytacie jak do nas trafić więc dziś uchylamy rąbka tajemnicy. Zapraszamy Was na tour de biuro Samsic Polska z Yelizavietą, która pokaże Wam jak do nas dotrzeć, wyjaśni jakich pracowników poszukujemy oraz rozwieje wszelkie wątpliwości dotyczące pracy u nas.

A tak na marginesie pamiętajcie, że Samsic Polska realizuje ciekawe projekty dla największych firm działających na polskim rynku w takich sektorach jak retali, FMCG, automotive, logistyka, przemysł czy nowoczesne usługi dla biznesu.

Jeśli chcesz stać się częścią naszego zespołu to nie czekaj dłużej i sprawdź nasze najnowsze oferty!
Samsic Polska Sp. z o.o. prowadziła rekrutację na stanowisko Specjalista/ Specjalistka ds. rekrutacji z językiem ukraińskim/rosyjskim. Dostałeś zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną? Jakie warunki oferuje pracodawca? Opowiedz o przebiegu spotkania z rekruterem.

Pojawiła się oferta pracy dla pracownika sklepowego. Na h firma oferuje 24 zł brutto. Przy owocnej współpracy jest możliwość podwyżek? Jest również napisane w ogłoszeniu, że praca sporadycznie również na zmiany nocne, macie za takie zmiany jakiś dodatek, czy normalna stawka?

Любов

Хороша фірма , гарні координатори ,забезпечують житлом , вчасно зарплата на карточку .Я вдячна Богові і цій команді людей , що працюю на фірмі .Тому рекомендують !!!

@Borys

Работаю шестой год всё отлично, зарплата приходит вовремя в полном размере, жилье хорошее.Отношение руководства отличное.

Татьяна 13.10.2023

В этой фирме работаю уже много лет . С уверенностью и искренностью посоветую фирму Samsic . Фирма в которой работаю квалифицированные специалисты. Фирма трудоустраивает официально, зарплата выплачивается вовремя, всегда отвечают на смс , если есть проблемы с документами всегда помогут , найдут выход . Но самое важное то что нет равнодушного отношения, а есть человечность . Координатор корректно общается с людьми,в любой ситуации выяснит причину, поддержит работника . Хочется сказать только одно Молодцы.

Наталія

Дукую за роботу . Можу сказати однозначно влаштуватись легко заробітня плата без затримок , дають аванс . Нараховують все що йде в договорі відношення до нас працюючих класне які питання є все вирішують , мешкання надають гарне . Працюють і знайомі та їх діти , а також мої діти . Дякую . Можу сказати РЕКОМЕНДУЮ .

Ростислав

Працюю на фірму за часу, коли ще не було злиття з французькими інвестиціями. З власного досвіду скажу: багато бачив фірм та робіт, у Samsic відношення до працівників добре. Не зважаючи на 'негативні' коментарі, які більше за все пишуть 'незадоволені', котрі закінчили співпрацю скоріше з власного не відповідального відношення до роботи та до фірми. За увесь час роботи ні разу не було непорозуміння. - зарплатня завжди вчасно - повний пакет легалізації та супровід, допомога у заповненні документів - хороші координатори, багатьох знаю особисто - багатий вибір об'єктів на терені Республіки Польща - забезпечення помешканням (нарікають ті, хто не слідкує за порядком та чистотою та не дотримуються елементарних правил та поваги) - на деяких об'єктах безкоштовне, повноцінне харчування - періодичні зібрання для працівників для поліпшення комфорту праці та вирішення існуючих питань, якщо такі є Багато працівників змінювали працьодавця на Samsic, через те, що інші фірми затримували/не виплачували заробітну плату, не було контакту з координаторами, в кінцевому підсумку навіть не видавали жодних офіційних документів. Висновки кожен сам робить для себе, але потрібно мати з чим порівняти.

Саша

Добра є фірма. Гарні умови добрі координатори. Гарні виплати. Рекомендую.

Kamila

Trafiłam do firmy 3 lata temu, dzięki koleżance. Przez wysiłek który wkładałam w swoje obowiązki zostałam doceniona przez mojego Kordynatora, który mnie awansował na lidera. Kasa dobra, polecam każdemu kto chce aplikować :D

RYBA

Wszystko ok wypłaty na czas i szefostwo w porządku. Wynagrodzenia na dobrym poziomie. Grafiki dostosowane do potrzeby pracownika. Polecam

Tarasss

Polecam firme, wyplaty na czas, pieniadze dobre, wynagrodzenia przelewane na czas, kierownictwo rowniez na plus.

Богдан

Працюю на Samsic уже майже 10 років.Напевно одна з найкращіх фір в Польщі.Дуже добре ставлення до працівників.Зарплата завжди приходить вчасно.На офісі видають будь які документи.Немає штрафів як на інших фірмах .Значно вища ставка , якщо не брати під увагу ті фірми які дають зарплату в конвертах.

Vadim

W tej firmie pracuję już ponad 5 lat. Dzięki swoim cechom osobowym,które doceniają w tej firmie:odpowiedzialność, dyscyplina i uczciwość koordynator zauważył moje cechy charakteru dzięki temu dostałem zaawansowanie poprzez koordynatora na stanowisko lidera z czego bardzo się cieszę. Różnie było czasami ciężko,czasami na luzie,ale wciąż wiem że jestem zadowolony z decyzji pracowac w Samsic.Po latach pracy na stanowisku lidera zdecydowanie mogę stwierdzić że dzięki tej firmie chce powiązać swoją przyszłość z gospodarką magazynową.

Natasha

To chyba najlepsze miejsce w moim doświadczeniu zawodowym. Jeśli będziesz miał szczęście dostać się do zespołu Samsic, sam wszystko zrozumiesz. Świetne podejście działu HR, pełne wsparcie i adaptacja koordynatora już w pierwszych dniach pracy,swietny zespół - wszyscy naprawdę się zaprzyjaźnili, jest po prostu super. Lider rozumie proces pracy każdego pracownika i pomaga każdemu bez wyjątku.

Alex

Pracując w tej firmie już ponad 5 lat z pewnością mogę powiedzieć że Samsic jest porządna firmą zatrudniającą cudzoziemców do pracy. Miałem sporo problemów z integracja w pracy,i w ogole w Polsce ale opieka i pomoc lidera i koordynatora ciągle dawali mi niesamowite zaangażowanie i chęć do dalszego rozwoju. Ciągle czułem się potrzebnym w pracy,czulem się częścią wielkiego zespołu. Spędzamy w pracy sporo godzin,czasami dochodziło i do 280 ale nigdy bym nie powiedział że mam dość zespołu z którym pracuję. Miła organizacja pracy,szybka pomóc w tematach związanych z legalizacja pobytu,bardzo dobre relacje między pracownikami a koordynatorem,to wszystko co może i codziennie oferuje Samsic swoim pracownikom. Jeśli praca to tylko Samsic!Pozdrowienia z Rudy Śląskiej DC 19

Dmitriy

Polecam , ile lat robię wszystko mnie pasuję, nigdy nie było żadnych problemów, a jak coś się stanie firma to szybko ogarnie

Julia

Pracuje w firmie już 7 lat. Jak i u każdego pracodawcy są minusy i plusy. Ja mam więcej dobrego i pozytywnego pod czas swojej pracy w firmie: - wyplata zawsze na czas( zawsze taka jak ma być); - warunki w prace(na magazynie) byli dobre; - wszystkie problemy byli szybko załatwiane; - jeżeli potrzebowała pomocy w jakichś pytaniach, zawsze mogla liczyć na swojego koordynatora; - Dobre warunki mieszkaniowe; - chorobowe na umowie zlecenia( w niektórych firmach nawet nie proponują). Minusy jakie byli, byli male i nie ważne...

@Julia

Cześć. Dzięki za info. Możesz jeszcze doprecyzować?: - jaką teraz płacą stawkę godzinową (bo rozumiem, że jest to zlecenie?)? - czy dużo ręcznego dźwigania, ile przerwy? - jakie problemy tu występują? I na koniec, jakie są te minusy? Bo coś, co dla Ciebie jest mało istotne, może mieć duże znaczenie dla innych osób. Z góry dzięki za odpowiedź! :)

Zostaw merytoryczną opinię o Samsic Polska Sp. z o.o. - Katowice

• Jak się pracuje w Samsic Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Samsic Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 22.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Samsic Polska Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 21, z czego 14 to opinie pozytywne, 4 to opinie negatywne, a 3 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Samsic Polska Sp. z o.o.