Nestlé Purina Manufacturing Operations Poland sp. z o.o.

opinie o firmach | GoWork.plznak

Twój głos ma znaczenie,

podziel się swoją historią!

Chcę opowiedzieć o firmie

Opinie o Nestlé Purina Manufacturing Operations Poland sp. z o.o.

EI Nowy wpis

Aplikował już ktoś jako kierownik zmiany, bo oferta kończy się za 8 dni i jestem ciekawy czy już do kogoś oddzwaniali po wysłaniu cv? Widzę, że oferują dofinansowanie do obiadów, a gdybym odmówił tego świadczenia to mógłbym dostać wyższą pensję? Dajcie znać jeszcze jakie ewentualnie szkolenia wchodzą na początek, bo piszą dużo o rozwoju.

Piotr nauczyciel Nowy wpis

Najgorsza jest ta największa jest olbrzymia wyniosła twarz wiecznie skwaszona uważa się za ch....wie kogo....

Piotr nauczyciel Nowy wpis

Praca jest ok ale.baby z niebieskiej są okropne

Facet z niebieskiej Nowy wpis
@Piotr nauczyciel

Ale gdzie one pracują?

Mała.mi

Panie z niebieskiej zmiany to żmije

Ogłoszenie, -> CV -> wypełnienie info na osobnym portalu. Kontakt OK -> termin rozmowy-> Rozmowa Teams -> Pokazanie zakładu. Uwaga zapach specyficzny ubranie włosy wszystko przesiąka Pracodawca informuje za 2 tygodnie informacja czy TAK czy NIE. Brak informacji zwrotnej mimo ustalonego terminu a mija miesiąc. Telefon i chaos nikt nie wie i nie umie odpowiedzieć jaki wynik rekrutacji.

Przebieg kariery, doświadczenie zawodowe, Umiejętności predyspozycje

M

Jak wygląda praca i atmosfera na utrzymaniu ruchu?

@M

z tego co ja widzę to są bardzo pogodni i na brak pieniędzy nie narzekają wystarczy spojrzeć jakimi autami przyjeżdżają. Miałem okazję z nimi współpracować i szczerze byli pogodni często sobie żartowali więc atmosfera jest na utrzymaniu bardzo dobra widać to po braku komentarzy od pracowników utrzymania ruchu.

Tytus

Nie na żadnej premii/dodatku za system 4 brygadowy (masz tylko dodatek za prace w dnu świąteczne). Premia "frekwencyjna" jest uzależniona nie tylko od frekwencji ale również od Twoich nagan i upomnień. Nagana jest uzależniona od aktualngo humoru przełożonego. A jak trafisz na Magazyn to w ogóle masz przesrane. Jest całkowity zakaz korzystania z telefonu podczas jazdy wózkiem widłowym, jeżeli to zrobisz, leci dyscyplinara. Jednocześnie informacje i polecenia od przełożonych są wysyłane na WorkChacie, które musisz odczytatać na. ..... telefonie. Za co możesz dostać dyscyplinarkę.(to przebija nawet Hellera i jego Paragraf 22). Dotkowo, swoim prywatnym telefonem musisz robić dużo rzeczy. Np zdjęcia podczas załadunku auta. I oczywiście nie licz na zwrot pieniędzy, jeżeli podczas tych czynności służbowych uszkodzeniu ulegnie Twój telefon (jest Twój i to jest Twój problem). Generalnie Magazyn to jest stan umysłu. Na dzień dobry, w pierwszym dniu pracy dostajesz 2 grube segretaory z instrukcjamibi OPLkami (One Point Lesson), które masz przecztać i podpisać. Jest tego kilkaset pozycjj.... Większość z nich jest z sufitu wzięte. Np instrukcja inspekcji regałów mówi o tym, że do pomiarów uszkodzeń jest potrzebna minn. Suwmiarka. Może takie coś posiada Utrzymanue Ruchu, ale napewno nie Magazyn. Nie wolno kłaść kurtki byle gdzie, tylko na wieszakach. Których na Magazynie prawie nie ma. DRA to sofizmat. Musisz go wypełnić ale nie ma jak po przestrzegać, nie ma szans na zachowanie bezpiecznej odległości 3 metrów od innych osób i wózków. Ściągając wysyłkę na pola SA 20+ muisz stawiać palety po regałami, które nie są polami odkładczymi, tylko ciągami komunikacyjnymi. Kierowcy aut podczas załadunku/rozładunku są pełni podziwu dla kierowców wózków widłowych, że jeszcze nie było żadnego wypadku. No ale najważniejsze, że DRA jest wypełnione.. instrukcja dostaw mówi o tym, że ze względu na na automatyzację Puriny, i jej autonomiczne wózki, etykiey muszą być przyklejone na folli a nie pod. Jest pewien prodcent kartonów, którego etykiety są zawsze pod a nie na. No ale OPLka, czy też instrukcja jest. Uwierzcie mi, taki michałków jest mnóstwo. Paragraf 22 przy Magazynie w Purinie to mały pikuś.

Były wózkowy zmiana niebieska
@Tytus

Potwierdzam to co jest napisane w magazynie za byle co rozdają naganne i upomnienia ( mi też próbowali ale argument rozprawy w sądzie ich przekonał o jej anulowaniu) pisanie susów to tak zwane donoszenie na kolegów z pracy ( jest obowiązek pisania minimum jednego dziennie ) strefa agv czyli obsługi autonomicznych wózków widłowych to chodzenie około 20 km dziennie ( w tym dziale łatwo o naganne ) ja na szczęście zrezygnowałem z tego (usunięte przez administratora) ale jeśli ktoś chętny to na plus kasa w terminie i możliwość odbycia szkoleń na zwyżki czy na inspekcję regałów za darmo. Zanim odszedłem średnio zarabiało się 4600 netto na rękę 2023 rok. Czy warto każdy sam sobie odpowie. Na plus praca tam zmotywowała mnie do skończenia szkoły technicznej i zdobycie dobrej pracy jako elektryk. Dziekuję panu Grzegorzowi i Dominikowi to oni chcieli mi wręczyć naganę za wyłączenie podajnika (cała zmiana tak robiła a padło na mnie bo byłem ostatni przy podajniku) dzięki wam się zwolniłem i robie to co lubię. Pozdrawiam A.S

Ala
@Były wózkowy zmiana niebieska

Ale kto stawia takie wymagania żeby była jedna nagana na dzień? Nie ma znaczenia kto ją dostanie, tylko po prostu musi być? Czy firma opłaca studia lub inne szkoły jak pracownicy chcą się uczyć? Można wtedy liczyć na 100 % dofinansowania?

Nivk
@Ala

Kierownicy zmian są rozliczani z ilości zrobionych SUSA, DRA, Near missow i unsafe condition. Wymagania stawia kierownikom zmiany kierownik produkcji. Ktoś z związku zawodowego napisał kiedys, że kierownikom nie wolno wymagać więcej niż 2 SUSa miesięcznie od pracownika.

@Ala

nie opłacają żadnych szkół ani studiów szkołę robiłem prywatnie czasami przychodziłem w inne dni do szkoły. Grafik jest sztywny 4 dni pracy 4 dni wolnego nie da się tych dni zamienić z kimś innym. a nagana zależy od Kierownika magazynu Grzegorza jak się na kogoś uprze to ma dostać i już kierownicy zmiany nie mają w tej kwestii dużo do gadania. To co piszę to z pozoru minusy natomiast naganne dostaję się za nie przestrzeganie regulaminu a jest długi na 400 stron więc nie sposób wszystkiego zapamiętać. Dla mnie te minusy rekompensowała kasa jaką się tam zarabia przy nadgodzinach czasami zarabiało się ponad 5000 zł na rękę dzięki czemu stać mnie było by mieszkać we Wrocławiu i na opłaceniu szkoły.

@Nivk

ale w rzeczywistości zmiana niebieska zawsze musiała mieć najwięcej może nie mam racji ? i te cotygodniowe wyścigi o to który napiszę lepszą bajkę jak to kogoś złapał na nieprzestrzeganiu regulaminu. Szary pracownik ma tam względnie dobrze za to lider czy kierownik zmiany jak mesjasz zbiera cały ściek z góry z widzimi się kierownika magazynu a on pewnie od prezesa oczywiście Niemca.

Operator maszyn

Plusy: - całkiem duży nacisk na bezpieczeństwo - praca nie jest jakaś ciężka - pracodawca zapewnia szkolenia UDT, SEP i inne - jeśli robisz swoje, rozmawiasz i zachowujesz się jak normalny człowiek, źle ci tam nie będzie - można dość szybko dostać umowę na czas nieokreslony - premie, frekfencyjna, za polecenie, za wyszkolenie nowego operatora, bony dla pracowników miesiąca - ogólnie wynagrodzenie względem wielu innych zakładów w pobliżu nie wypada najgorzej, jest też zawsze na czas - kawa na kantynie, przerwy też nie są jakoś na siłę co do sekundy wyliczane, nikt nic nie zrobi jak spędzisz te parę minut więcej ( o ile maszyna jedzie i ktoś jej pilnuje) - benefity są naprawdę konkurencyjne - związek zawodowy, HR, można tam uwagi dawać i raczej będą weryfikowane, większość minusów wynika chyba z tego że nikt nie mówi głośno o problemach - całkiem dobra atmosfera wśród pracownikow Minusy: - stawki nowych operatorów są często wyższe niż tych doswiadczonych, mimo tych samych zadań, kwalifikacji, stanowiska - pula bonów jest rozdawana najczęściej tym samym osobom - zdaża się że naliczenie wynagrodzenia zawiera błędy, ale są one zwykle wyrównywane z kolejną wypłata - rzeczywiście czasami kierownicy mają widzimisie, zgłaszasz L4 lub UŻ? Możesz dostać nieprzyjemne komentarze; chcesz oddac krew? Przecież można na wolnym itp. nie zrobiłeś DRA bo chciałeś szybciej rozwiązać problem - źle, zrobiłeś DRA ale problem czekał na rozwiązane zbyt długo? Też zle - coraz rzadziej obserwuje się podwyżki w związku z uzyskaniem stanowiska starszego operatora - transport pracowniczy na niektórych trasach bywa niebezpieczny, autobusy nie przeszłyby pewnie przeglądu (nie wszystkie) - standardem jest dokładanie nowych obowiązków (np wprowadzanie TPM, różne widzimisie inżynierów, liderów) ale nie ma za to dodatkowego wynagrodzenia. Coraz mniej osób na coraz więcej maszyn. - na niektórych zmianach zdaje się że w ogóle nie ma zgody na nadgodziny - robaki, larwy much, mrówki, ptaki, na zakładzie - to prawda że rekrutacja obiecuje feedback i nie dotrzymuje słowa - workspace, a także wymóg robienia zdjęć własnym telefonem. Telefon jest twoim narzędziem pracy, ale łatwo dostać notatkę, groźbę nagany za używanie. - ostra chemia na niektórych obszarach. Związki zawierające nadtlenek wodoru powoli stopniowo niszczą oskrzela, mimo to nie ma masek - co chwilę przyjeżdża jakas "ważna osoba" więc kierownicy każą myć wszytsko na błysk, jest masa dodatkowych zadań. Rok temu te zadania były w trakcie nadgodzin, aktualnie w czasie danej zmiany. Łatwo wtedy nie dopilnować podstawowych obowiązków za co oczywiście można zostać ukaranym. - wielu pracowników nie posiada swojej szafki na kantynach, a szatniach dochodzi do kradzieży, cenne rzeczy więc trzeba nosić przy sobie, co w przypadku np biżuterii jest zakazane na terenie produkcji Podsumowanie Mimo wielu minusów nie jest tak źle, jeśli jest ktoś osoba pracowita, wykonuje swoje obowiązki, postępuje zgodnie z procedurami, odpowiada spokojnie, nie chodzi ciągle na L4, to powinno być takiej osobie dobrze w tej firmie. Realia są w Polsce takie że w każdej jest sporo minusów. Purina myślę że jest w tych 50 lepszych. Warto jednak byłoby aby HR czy inne osoby odpowiedzialne zrobiło porządek z wymienionymi minusami, bo powoduje to często olfrustracje i odchodzenie doświadczonych pracowników, a w efekcie na dłuższą metę, dłuższe przestoje, problemy, ryzyko - i firma na tym traci podwójnie.

FG
@Operator maszyn

Zapytam o plusy, bo to jest zazwyczaj przyjemniejsze i ciekawi mnie ten aspekt bezpieczeństwa. Jak na co dzień się to przejawia? Piszesz, że dosyć szybko można dostać umowę na stałe, więc po jakim czasie? Bo na tym bardzo mi zależy, będę brać w niedługim czasie kredyt na mieszkanie.

P_M_

Cześć, widziałem w opiniach poniżej ze przewija się temat zapachu. Ktoś pisał że ubranie, włosy strasznie przesiąkają. Naprawdę jest aż tak źle ?

Nevo
@P_M_

Tak jak piszą zależy od działu na procesie owszem daje ale do przyzwyczajenia na camach już w ogóle nic nie czuć np

romek
Użytkownicy czekają na odpowiedź 34 dni.

Z jakich miejsc we Wrocławiu zabiera bus/autobus pracowników do pracy?

@Pracodawca ...tak bardzo (z wyuczonych regułek) obiecujecie i na rozmowie podkreślacie że zawsze dajecie informacje zwrotną, niezależnie od tego czy jest pozytywna czy negatywna, że zapominacie tego zrobić....no cóż, oby HACCP działał u Was lepiej niż proces rekrutacyjny.

Były Pracownik

Witam. W dniu kiedy skończyła mi się umowa na okres próbny, mój identyfikator został zablokowany. Zero informacji że firma nie jest zainteresowana, zero informacji od Kierownika, że umowa nie będzie przedłużona. Stałem jak pajacyk na biurze przepustek czekając na informację czy dziś pracuję czy już nie. Nie robi się takich rzeczy ! Dziękuję ochronie która pomogła mi błyskawicznie się rozliczyć i wrócić tym samym autobusem do domu. Nie Polecam !!!

Szkoda że firma zatrudnia ludzi ze stawka większa niż kilkumiesięczni pracownicy i obiecuje im podwyżki jeszcze po okresie wdrożeniowym których tak naprawdę nie ma. . Jest tylko jedna podwyżka w roku w kwietniu i tyle. A najniższą krajową w tym roku idzie dwa razy do góry a firma tylko podwyższa wynagrodzenia dziesięć procent średnio więc możesz dostać nawet mniej..

WG

To jaką stawkę teraz dostają nowi, że zarabiają więcej niż stali pracownicy? Z tego co piszesz to więcej niż najniższa. A bardzo mnie to ciekawi biorąc pod uwagę, że praca na 4 zmiany. Ta podwyżka w kwietniu to każdemu przysługuje? I wszyscy te 10% tylko dostają czy zależy to np. od oceny rocznej?

ktoś
@WG

Podwyżka zależy od oceny rocznej + tego jaką masz podstawę.(czy większk niż średnia czy nie itd.) I kierownik wybiera z trzech możliwych opcji widełek % tyle ile dostaniesz.

@ktoś

Zapomniał kolega dodać, że ten cały system podwyyżek i ocen rocznych, to (usunięte przez administratora)..Nie będę tutaj wklejał matrycy podwyżek, żeby nie być posądzoby o ujawnianie danych pracodawcy, ale generalnie chodzi o to że im wyższą masz pensję, tym niższą masz podwyżkę. Twoja wartość, umiejętność, zaangażowanie itp. procentują przez 1-2 lata. Później pensja jest sprowadzana do tzw "średniej" w Twoim zaszeregowaniu.

Praxownikos
Użytkownicy czekają na odpowiedź 47 dni.

Witam ile czekaliście na odpowiedź w sprawie pracy? Złożyłem aplikację przez stronę pracodawcy oraz przez agencję. Agencja rozpatrzyła moją aplikację i chcieli zacząc mnie rekrutować lecz mają blokadę ponieważ wysłałem też aplikację przez stronę pracodawcy. Miał ktoś tak?

Rajzer
Użytkownicy czekają na odpowiedź 49 dni.

Nie pracowałem nigdy tam ale podobno jestem w ich bazie, nie wiem dlaczego. Nie jestem nawet z Wrocławia, a Gliwic no kiedyś pracowałem w zakładzie obok. Czy ktoś miał kiedyś blokadę?

Dla osób zainteresowanych pracą w (usunięte przez administratora)radzę dopytać o o tzw. "premię frekwencyjną". O tym, że nie zależy tylko od frekwencji, możesz dowiedzieć się dopiero, jak jej nie dostaniesz.

Operator

A co? Dostałeś naganę i jesteś zdziwiony, że premii nie dali? Wszystko jest w regulaminie. Wystarczy przeczytać i... nie dostawać nagan XD

Kamila
@Operator

To premia frekwencyjna zależy od jakichś innych czynników niż frekwencja? Za co takiego dostaje się naganę?

@Kamila

Pracownik otrzymuje premię jeśli przychodzi do pracy i nie robi niczego sprzecznego z prawem. Trzeba się bardzo mocno postarać, żeby dostać naganę. W zakładzie prężnie działają związki i zawsze w przypadku jakichkolwiek wątpliwości decyzja o nałożeniu kary rozpatrywana jest na korzyść pracownika. Więc jeśli ktoś dostaje naganę, to już musiał przesadzić z zachowaniem. A tak jeszcze na marginesie to premia, zwana frekwencyjną, jest przyznawana nawet wtedy, gdy pracownik miał L4 lub urlop na żądanie. Więc jeśli ktoś traci prawo do premii, to sobie naprawdę zasłużył.

@Operator

A ja nie wierzyłem badaniom statystycznym, iż większość społeczeństwa ma problemy z prawidłowym odczytaniem rozkładu jazdy środków komunikacji wywieszonych na słupie na przstankach. Ty, drogi Operatorze, jesteś dowodem na to, że żem jest człowiekiem małej wiary. Przeczytaj mojego poprzedniego posta, spróbuj że zrozumieniem. Nie negowałem wpływu faktu nagany na premię tzw. "Frekwencyjną". Pisałem o tym, że Purina wcześniej o tym nie informuje. Nawet na One boardingu dowiedziałem się, że na premię dostanę nawet wtedy, jak będę 1 dzień na L4 lub na żądłem. Co do regulaminu -pogratulowałbym Tobie, że zawsze czytasz przed podpisaniem, od deski do deski, co Tobie podstawią nos ale już udowodniłeś, iż nie potrafisz czytać że zrozumieniem. Po za tym, na one boardingu, dostajesz do poczytania regulamin pracy, w którym nie ma regulaminu przyznawania "premię frekwencyjnej". Ten regulamin jest dostępny na dysku M, dostęp do którego jest ograniczony i przyznawany indywidualnie, lub na Workplace, do którego dostaniesz dostęp dopiero po zatrudnieniu.

@Operator

Nie kłam z tym złamaniem prawa. Wystarczy "widzi mi się managera", który może wszystko podciągnąć np pod rażące złamanie przepisów BHP. I nie jest ważne, że przed Tobą mnóstwo osób popełniło ten błąd (później zresztą też), że coś mu upadło lub spadło. Nie ma tłumaczenia, że jest dziesiąta godzina dwustogodzinnej, nocnej zmiany i Twoja koncentracja może być obniżona i coś może Tobie nie wyjść.

Operator

Obrażasz rozmówcę, że nie czyta ze zrozumieniem, a nie rozumiesz tego co sam piszesz. Na wstępie piszesz, że o wpływie nagany na brak premii dowiadujesz się dopiero gdy nie otrzymasz premii. Następnie wspomniałeś, że dostęp do regulaminu znajdującego się na Worplace otrzymałeś po zatrudnieniu. Czyli jak sam raczyłeś napisać, mogłeś zapoznać się z zasadami. Ale z tego, że bardzo szybko rzucasz się na ludzi i ich obrażasz, bezpodstawnie oskarżasz, że ktoś kłamie wnioskuję, że masz problemy kontrolą zachowania. Jest to prawdopodobne, że mógłbyś otrzymać naganę już w pierwszych dniach pracy, więc faktycznie mogłeś nie zdążyć przeczytać regulaminu.

MAX
@Operator

premii nie ma przy dwóch dniach L4 i powyżej. nie trzeba się starać by wypadło coś u lekarza lub w szpitalu na dwa dni

XYZ
@MAX

Maksiu, czytaj ze zrozumieniem. Wątek dotyczy utraty premii frekwencyjnego z innych powodów niż brak frekwencji. Możesz sobie chorować do woli, a premii frekwencyjnego nie dostaniesz czy to w Purinie czy u każdego innego pracodawcy. To chyba jest logiczne?

@XYZ

Czy są przyjęcia na multipacik do Nestle

JO
@XYZ

A odwołać się od decyzji o jej [premii] nieprzyznaniu można się do kogo? Pisano, że działają tu związki zawodowe i że wszelkie wątpliwości są z reguły rozstrzygane na korzyść pracownika. Poza tym, jest się o co kruszyć kopie, ile się zarabia z premią frekwencyjną, a ile bez niej?

OKGF

@Pracodawca Jeśli chodzi o realia pracy to ogólnie nie jest ciekawie. Praca operatora to często bieganina za kawałkiem mięsa, zraszanie podłogi bo "jak jest mokro to jest czysto" - a wspominane jest na każdym kroku : ZERO WASTE i DBANIE O ŚRODOWISKO. Wspominany CIL (który jak pisze firma, jest podstawowym warunkiem pracy) był tak na prawdę uzupełniony w ostatnich miesiącach o lubrykacje co chyba powinno być zapewnione na starcie... Prawda? Akcja "szukanie ciał obcych", serio?! To powinno być na porządku dziennym by sprzątać, a nie wymyślać specjalne dni na wyszukiwanie. A wystarczyłoby nauczyć operatorów po sobie robić porządek i voila.. Uwierzcie mi - oni potrafią to zrobić, ale pierw skończcie z tymi herezjami i propagandą. Sytacja: maszyna działa, jakość wypełniona, operator siedzi i spojrzał na telefon na prywatną wiadomość. I Już jest AFERA :) SUSA - licytowanie się z tym to kpina. Logiczne jest, że im mniej zgłoszeń tym bezpieczniej. A oni chcą więcej hahaha! O karty do wózków widłowych trzeba się prosić - a wręcz ustawiać w kolejce, bo nie ma dostępnych mimo że masz uprawnienia. Klimatyzacja? MOŻESZ POMARZYĆ. Latem bywa odczuwalne 35stopni albo i więcej, a przy wysokiej wilgotności leje się z Ciebie nawet jak siedzisz. Zimą za to w łazienkach wyłączane jest ogrzewanie, w łazienkach po 10 stopni a woda średnio ciepła. Ludzie chcą wyjść z pracy i nie śmierdzieć. Zarobki... temat rzeka. Może by tak odpowiednio nagradzać tych co dłużej pracują a nie wyrównywać z resztą nowych? To, że jest tabeleczka z widełkami podwyżkowymi to nic nam nie mówi. To zwykły dupochron dla Was by odpowiednio rozdzielić pieniądze tak, by było na końcu i tak po równo. Człowiek może zapieprzać 5 lat a ma stawkę jak nowy (300-400 zł więcej ma jakoś motywować? Śmiech na sali). Ludzie pytają ile się tu zarabia. Aktualnie na koncie widnieje między 4500, a 5000zł po dwóch latach pracy. Myślę, że nie najgorzej. System pracy? 4-brygadówka z jeednym DUŻYM 'AAAALLLEEE'. "Karne niedziele" - ktoś to widział?! Bo szkoda zrobić operatorom DayOff i zapłacić chętnym za nadgodziny pracując w swoim trybie? Dostęp do informacji na każdym szczeblu ograniczony. Brak odpowiednio zarządzanych portali (na początku pomysł jest ok, by po kilku tygodniach go porzucić). Ocena roczna. Jak wygląda? Pisałeś mało SUSA i DRA to nie bedzie wysokiej oceny. Serio?! Bo w tabelce się Wam nie zgadza??? Człowiek może dosłownie skakać po linii i by to pojechało a i tak nie zostanie to zauważone. Jest jeden plus. BEZPIECZEŃSTWO. Szkoda, że to jedyna rzecz do której nie mam zastrzeżeń. Awanse są możliwe jednak to też sprawa do której podchodzę z dystansem. Lubią sobie przedłużać to w nieskończoność :)

Ololo

@Pracodawca po co wymyśliliście egzamin dla operatorów skoro nie zachęcacie do pracy podwyżką po zdanym egzaminie (czyli po umówię próbnej), i po co w ogóle tę egzamin skoro od tego nie zalezy jakość produktu, i większość i tak nie zdawała tego egzaminu?! koty nie pytają czy mam zdany egzamin czy nie, oni po prostu chcą jeść. Do czego właśnie jest technik liniowy skoro operator robi dokładnie wszystko to samo co technik, brak sprawiedliwości, mysle ze technik liniowy powinien pracować a nie niszczyć krzesełka siedzeniem i gadaniem ze on jest technikiem i nic nie robic bo praca operatorem „nie jest w jego kompetencji”

OKGF
@Ololo

Technik akurat jest wzywany na każdą awarię lub w przypadku braku dostępu operatora do szaf elektrycznych. Robi również przeglądy, które wymagają pewnej znajomości tematu - jest sporo tematów do zapamiętania. Kilka miesięcy nauki by robić to z pamięci, odruchowo. Jeśli ktoś myśli, że technik nie ma dużej wiedzy to się sporo myli. W wielu wypadkach uzupełnia wiedzę inżyniera, który nie ma bladego pojęcia jak działa maszyna w realiach tej firmy. Albo ja pracuje w innej firmie albo ktoś tu niezłe brednie wymyśla. Pytanie lepiej zadać skąd takie zachowanie techników? A no z propagandowego podejścia tej firmy.

Braliście udział w aktualnie prowadzonej przez Nestlé Purina Manufacturing Operations Poland sp. z o.o. rekrutacji na stanowisko Pracownik Produkcji? Wiecie coś więcej na temat pracy u tego pracodawcy?

Ololo

Nie polecam, dość ciężka praca, codziennie nowe obowiązki, przy rozmowie rekrutacyjnej pan K. pośmiał się z tego ile powiedziałam że chce mieć kasy, i do tego przy rozmowie rekrutacyjnej obiecują jedno na szkoleniu inne, a w rzeczywistości nic z tego nie ma, podwyżka raz na rok, i to nie podwyżka a wyrównanie dla wszystkich pracowników( tam nie dostaniesz fajnej kasy nawet jak będziesz(usunięte przez administratora)

Znawca tematu

Proszę nie szydzić z operatorów, że ciężko nie pracują , bo pracują. A jak wyglądaja na takich co ciężko nie pracują to zapewne maja dość pracy i obłudy. Wózki z laminatem gdzie śruby wypadają , albo po prostu często są popsute , stoją sobie na magazynie. Oczywiście nikt od razu się nie zainteresuje , że trzeba rolke wrzucić , są ważniejsze sprawy na głowie. Operator sobie wrzuci rękoma ponad 50kg , da radę , najwyżej podbuduje swój mental , że jest silny albo otrzyma uszczerbek na zdrowiu. Jeszcze się wymienimy przy okazji wózkami między fazami. To gdzie tutaj omawiane bezpieczeństwo ? ????

Paulina
@Znawca tematu

No ja jestem zainteresowana pracą operatora, nie znam sama konkretów. Ciekawi mnie to, że operator ma rzucać 50 kg, czy ta waga jest zgodna z kodeksem pracy? Nie przekracza jakiś norm? I jak taki pracownik ma tyle dźwigać, to czy przyjmują na te posady kobiety, które tyle nie uniosą?

Gigi
@Znawca tematu

A nie zgłaszacie warunków takich wózków? Przecież to niezbędne narzędzia pracy. Ile takich 50kg ciężarów przerzuca się na zmianie? Czy przy zatrudnianiu nowych ludzi każdy przechodzi szkolenie bhp? Na co dzień we firmie jest obecny bhp-owiec?

Znawca tematu

To co tutaj piszą ludzie - szczególnie byli pracownicy jest akurat prawdą. Dyrektor nastawiony jest na zatrudnienie 2 tys pracowników tworząc z tego jednocześnie jeden wielki polsko-ukraiński eurokołchoz. Oczywiście faworyzując bardziej stronę ukraińska. Zaczynając od jednych z najważniejszych kwestii to oczywiście wynagrodzenie. Otóż wiele osób napisało , że dostali od Pań z HR z ładnym głosem zapewnienie , że po zdanym egzaminie będzie podwyżka. Prawda jest taka , że to tylko mydlenie oczu i puste zachęcanie, aby wprowadzić ludzi w błąd i tylko dlatego żeby pracownik się zatrudnił i nabić statystyki, że "przebywa pracowników". Tak na prawdę żadnych podwyżek nie ma po egzaminie. Druga kwestia to pseudo "bezpieczeństwo". Te propagandowe hasła o tym , że bezpieczeństwo jest najważniejsze to największy śmiech tej fabryki. Faza 1&2 czy 3&4 maszyny to totalne gnioty , cały czas się coś psuje , cały czas ten sam schemat problemów. A odpowiedzialność za zły stan saszetek odpowiada oczywiście operator. Gdzie w dużej mierze jakość saszetek zależy od stanu maszyny. Przeglądy są robione byle.jak , aby szybko zrobić i mieć z głowy , usterki są poniekąd te same i oczywiście przyjedzie wielki Pan inżynier i zasugeruje , że operator nic z tym nie robi i , że to jego wina. Gdzie za stan maszyn przecież odpowiada UR i technicy liniowi. Z stanem maszyn też wiąże się omawiane przez innych tutaj osob - bezpieczeństwo i ingerencja operatora w miejsca gdzie maszyna pracuje tylko , że ja to szerszej opisałem. Oczywiście wszystko jest robione pod presją liderów , bo nad liderem siedzi koordynator i drze się na niego. Nieustanna rywalizacja multi kolorowych zmian między sobą i zrzucanie winy , ktora zmiana nie posprzątała i później są odpowiednie kary dla operatorów. Częste zarzuty , że operator nic nie robi, a co ma robić? Jedynie to modlić żeby dojechać do 19 bez awarii i zbędnego tłumaczenia się czemu maszyna stoi. Ja się wcale nie dziwie operatorom jak trzeba mierzyć się cały czas z takimi samymi usterkami , bo dla ur czy techników nie chciało się robić, a później najłatwiej na najsłabsze ogniwo zrzucić czyli na operatora. Technik to często z wielką łaską podejdzie do maszyny , albo mówi żeby pójść do innego technika , odbijanie roboty od siebie ale pieniążki się zgadzają. Jest wiele innych śmiesznych rzeczy - typu wypełnianie bezsensownych SUSA i DRA ,aby na papierze było , że jest bezpiecznie , aby góra bądź delegacja z Szwajcarii mogła się pochwalić innym fabrykom , że jest bezpiecznie ????. Jeżeli ktoś się zdecyduje na pracę , to będą wam mówić , że SUSA( czyli kablowanie na innych pracowników jest anonimowe - to uwierzcie mi , że nie jest anonimowe , prędzej czy później ktoś z góry podejdzie i zapyta o Susa, albo jego wyjaśnienie ) a wmawianie , że jest anonimowe jest bzdura i propagandowe. W stylu podkablujesz i nikt się o tym nie dowie i wszytsko jest okej i trzeba udawać , że jest przyjemna atmosfera - oczywiście to się też składa na ocenę roczna ????. Tego jest multum. Operator ponoć może liczyć na 5000 brutto, ale to jest rywalizacja między drugim kolchozem jakim jest LG - dość niedaleko. Robią między sobą przebitke 200 zł albo 300 zł i tak umiejętnie Nestle Purina podkrada ludzi z LG z jednego kołchozu do drugiego. Reasumując Nestle Purina niczym się nie wyróżnia od innych fabryk , tylko tutaj jest bardziej ubrane w ładna ramkę , i udawanie , że jest pięknie super. A tak to nie jest na prawdę. Nie piszę tego wpisu , żeby zniechęcić ludzi , tylko po prostu żeby sobie zdawali sprawę jak na prawdę jest i żeby się uzbroili na takie sytuacje. Pozdrawiam

@Znawca tematu

Dziękujemy za opinię i poruszenie istotnych dla nas wątków. Zaczniemy od najważniejszego, choć na temat bezpieczeństwa wypowiadaliśmy się już kilka dni temu: nieustannie jednak apelujemy, by sytuacje zagrażające życiu lub zdrowiu pracowników bezwzględnie zgłaszać przełożonemu lub specjaliście ds. BHP. To najskuteczniejsza droga, by zadbać o komfortowe warunki pracy każdego z nas. Informacje o wadliwej maszynie czy osobie, która nie przestrzega zasad CIL, powinny trafić właśnie do nich (nie na profil GoWork), umożliwiając tym samym weryfikację i natychmiastowe podjęcie działań eliminujących potencjalne zagrożenie. W zakładzie nie ma mowy o faworyzacji którejkolwiek narodowości – wszystkich pracowników dotyczą te same zasady wynagrodzenia czy benefitów. Jeśli ma Pan jakiekolwiek wątpliwości w tej kwestii, prosimy zgłosić je za pośrednictwem platformy Speak Up, która funkcjonuje właśnie po to, by żadne niezgodności dotyczące m.in. transparentności czy wzajemnego szacunku się nie pojawiały. I jako ostatnie: podwyżki. Po okresie próbnym listem intencyjnym gwarantowane są na stanowisku: Kierowca Wózka Widłowego. Ukończenie okresu wdrożeniowego (lub zdanie egzaminu), np. na stanowisku: Operator maszyn, nie jest jednoznaczne z otrzymaniem większego wynagrodzenia, o czym informujemy wszystkich kandydatów podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Mamy szeroki wachlarz benefitów i przejrzyście opisaną ścieżkę rozwoju zawodowego, dlatego zachęcamy do kontaktu z działem HR – na pewno uzyska Pan szczegółowe informacje o możliwościach awansu czy systemie podwyżkowym w fabryce.

@Pracodawca
@Nestlé Purina Manufacturing Operations Poland sp. z o.o.

Proszę nie wprowadzać ludzi w błąd. Przerabiałem to na własnej skórze , także inni operatorzy. Przez telefon były wyraźnie zapewnienia , że po okresie wdrażania - czyli wyszkoleniu tzw swieżaka na operatora będzie podwyżka. Z tego tytułu dużo było nieporozumień. To albo nowi , nie myją uszów , albo po prostu oszukujecie na starcie licząc a nóż widelec, że ktoś jednak zostanie , bo może aż tak źle nie jest i przymkną oko. Pierwszy słyszę o jakiś listach intencyjnych? Co to wgl jest ? Jakaś nowa forma tuszowania istotnych kwestii ? Pewnie zostało wprowadzone od niedawna , bo po takich uwag jakich tutaj otrzymaliście trzeba było coś wymyśleć wymijająco. A na koniec - Operator wózka widłowego może dostać tylko podwyżkę po okresie wdrażania? A co operator maszyn jest gorszy ? Zdaje się , że ma więcej do nauki i odpowiedzialności. Ogólnie na prawdę śmiech na sali co wypisujcie. Deklarujecie się na porządną fabrykę , a jednak robicie pod górę pracownikom - przysłaniając oczy pięknymi hasłami o bezpieczeństwie , żeby jakoś nadrobić niedociągnięcia. A jeżeli tak mocno stoicie na swoim , że informujecie nowych o podwyżkach przez telefon czy na rozmowie , to widocznie macie ubytki kompetencji w dziale HR i brak komunikacji, więc lepiej by było, żeby dyrektor zabrał wam premie i przeznaczył ciężko pracującym operatorom , którzy robią dobra robotę , aby produkcja szła mimo takich śmiesznych sytuacji na fabryce. Pozdrawiam

Znawca tematu
@Nestlé Purina Manufacturing Operations Poland sp. z o.o.

Znawca tematu

Aaa i oczywiście między czasie , różne zadania sortingowe, sortowanie saszetek z defektem , gdzie to nie należy do zadań operatora

Zostaw merytoryczną opinię o Nestlé Purina Manufacturing Operations Poland sp. z o.o. - Nowa Wieś Wrocławska

• Jak się pracuje w Nestlé Purina Manufacturing Operations Poland sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Nestlé Purina Manufacturing Operations Poland sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 278.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Nestlé Purina Manufacturing Operations Poland sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 145, z czego 25 to opinie pozytywne, 55 to opinie negatywne, a 65 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Nestlé Purina Manufacturing Operations Poland sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Nestlé Purina Manufacturing Operations Poland sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Nestlé Purina Manufacturing Operations Poland sp. z o.o.