T&S Group

Opole

Wywiadu udzielił:
Ryszard Pierzchała Współpracownik w zakresie działań marketingowych i PR T&S Group
Proszę o kilka słów na temat historii firmy TNS...
Firma istnieje od dwunastu lat. Od samego początku działa na terenie Opola.

Czym się zajmuje TNS Group?
Agencja zajmuje się rekrutacją osób wyjeżdżających do pracy do Holandii. Początki działalności sięgają okresu przed przyjęciem Polski do Unii Europejskiej. W tamtym czasie były, to osoby z paszportami niemieckimi, ale od momentu wejścia do Wspólnoty firma obsługuje już wszystkich pracowników.

Co można powiedzieć o Państwa siedzibie?
Firma od samego początku działa na terenie Opola, siedziba mieści się w centrum miasta, a niedawno uruchomiła oddział w Bytowie w woj. pomorskim. Odkąd internet stał się dodatkowym medium, wiele spraw można załatwić za pośrednictwem naszej strony internetowej np. formalności związane z rejestracją.

Czy w jakikolwiek sposób zmieniał się profil prawny firmy?
Cały czas działa, jako TNS Group. Jest to firma-córka niepowiązana kapitałowo z firmą holenderską. TNS Group z Opola współpracuje tylko z oddziałem holenderskim. Osoby, które wyjeżdżają do pracy za pośrednictwem agencji pracują w m. in. w logistyce, przy produkcji oraz w ogrodnictwie.

Czy firma daje szanse młodym ludziom, absolwentom szkół na pierwszą pracę w życiu lub karierze zawodowej?
Tak się składa, że pracodawcy holenderscy są najbardziej zainteresowani osobami, które ukończyły osiemnasty rok życia. Taki młody człowiek ma zapewnioną opiekę od momentu, gdy podejmie decyzję o wyjeździe aż do chwili wyjazdu z tamtego kraju i powrotu do Polski. Opieka obejmuje transport, zakwaterowanie, ubezpieczenie, dojazd do pracy w Holandii. Osobom młodym w wieku, osiemnasto, dziewiętnasto, czy dwudziestolatkom jest łatwiej podjąć decyzję o wyjeździe. Zarówno w okresie studiów – czas wakacji – lub po ich zakończeniu, wiedzą wtedy, że wyjeżdżają za pośrednictwem wiarygodnej i sprawdzonej firmy, to ważne także dla ich rodziców. Wyjazd to dla nich szansą, aby zarobić pieniądze, zyskać pierwsze doświadczenie oraz poznać kulturę i zwyczaje innego kraju.

Pracują też tam starsi pracownicy?
W TNS zatrudniani są Polacy z całego kraju i w różnym wieku. Elastyczność zatrudnienia w Holandii polega na tym, że czasem trzeba zmienić pracodawcę. Jest to okazja, aby nauczyć się więcej i zyskać nowe umiejętności. Osoby, które wyjeżdżają za pośrednictwem TNS Group są zadowolone z wyboru agencji, co więcej, często wracają do pracy wraz ze znajomymi, którzy wcześniej obawiali się przed wyjazdu zagranicznego.

Gdzie poszukujący pracy mogą szukać ofert?
Najlepiej jest zarejestrować się na stronie internetowej TNS. Można ustalić sobie termin wyjazdu i oczekiwać na oferty. Rekruterzy skontaktują się z wybranymi kandydatami. Regularnie, co poniedziałek, na stronie TNS są publikowane nowe oferty pracy.
Ostatnio dodane oferty pracy przez T&S Group
Praca w Doc Data. Gwarancja godzin i darmowy przejazd zobacz ofertę
Praca dla spawacza mig-mag zobacz ofertę
Praca w piekarni zobacz ofertę