HR XPERIENCE Poland Sp. z o.o.

Opinie o HR XPERIENCE Poland Sp. z o.o.

ikona autora wywiadu

Wywiad udzielony przez użytkownika Były pracownik

13.10.2023 04:10

Na jakim stanowisku pracowałeś/aś i na czym ono polegało?

Były pracownik ikona wywiad

Pracowałam na stanowisku konserwatora powierzchni płaskich w Kauflandzie w niemieckiej miejscowości Lubbenau na projekcie zleconym przez agencję HR XPERIENCE Poland Sp. z o.o.

Obecna pracownica

Była koleżanko, my pracujemy jako pracownicy Reinigung a nie ,,konserwatorzy’’, ale rozumiem, że nawet nazwa stanowiska tobie umniejszała. Osoba z podwójnym magistrem, zanim dołączyła do naszego zespołu powinna bardziej analizować i mieć większą wyobraźnię, ponieważ z toalet korzystają osoby z różnych kultur i krajów – nas tu nic nie zaskakuje, raz jest lepiej a raz gorzej (jak wszędzie). Wynagrodzenie nam rekompensuje zakres obowiązków, który opisujesz, teraz tez tyle zarabiasz? Nie wierzę, bo w dzisiejszych czasach nie ma tak dobrze płatnych projektów. Jeśli nie potrafiłaś sprzątać to kolejnego dnia miałaś więcej, przecież sprzątałaś po sobie… Nie wiem też co trudnego jest w pchaniu wózka do sprzątania…, skoro to trudne to mogłaś nosić a nie wozić narzędzia… Pracujemy dla klienta, a nie dla siebie i mamy wyznaczone konkretną chemie, która nie może nam zagrażać naszemu zdrowiu przy codziennym stosowaniu… ,, Szefowa przechadzała się kontrolnie po pomieszczeniach i sprawdzała stan ich czystości. Najczęściej szukała dziury w całym i sprawdzała miejsca, na których czyszczenie brakowało czasu. Przykładowo zwracała uwagę na kurz na górnych częściach drzwi od pomieszczeń, które przecież nikt nie dotyka i nie widzi’’ Tu reklamę właśnie sobie robisz dziewczyno – a kto miał ciebie sprawdzać, narzeczony? Sprzątać po łepkach to można w sowim mieszkaniu a tu należy trzymać się standardów! ,,Kamień na urządzeniach sanitarnych musieliśmy zdrapywać drapaczką’’ – a ja na swoim dziale nie mam kamienia bo o niego dbam, a jeśli już to mam gąbeczkę…, ,, musiałam każde pomieszczenie sprzątać nowym czystym mopem’’ – Szefową to chyba interesował efekt, trzeba było pokazać jak się myje brudnym mopem :-) Może uczą tego na studiach... ,,Stawka weekendowa była taka sama jak w dni robocze’’ – poważnie??? Wszędzie płacą 50% więcej do każdej godziny a tu otrzymujemy aż 80%... Magda pochwal się raczej, ze przyjechałaś z narzeczonym zarobić na ślub, swój cel już po 2 miesiącach osiągnęłaś i później szukałaś tylko wymówek, żeby sobie zwolnic a wystarczyło to zrobić z klasą. Zauważyłaś możliwość awansu i już w pierwszych miesiącach tego wymagałaś a nic nie dałaś od siebie – znasz niemiecki, no nie…, a twoją znajomość hiszpańskiego możesz wykorzystać w innym kraju. Nie każdy pasuje na każde stanowisko, przyjmij to z godnością… Pozdrawia koleżanka, która cię szkoliła :-)

Obecny pracownik

Była koleżanko, my pracujemy jako pracownicy Reinigung a nie ,,konserwatorzy’’, ale rozumiem, ze nawet nazwa stanowiska tobie umniejszała. Osoba z podwójnym magistrem, zanim dołączyła do naszego zespołu powinna bardziej analizować i mieć większą wyobraźnię, ponieważ z toalet korzystają osoby z różnych kultur i krajów – nas tu nic nie zaskakuje, raz jest lepiej a raz gorzej (jak wszędzie). Wynagrodzenie nam rekompensuje zakres obowiązków, który opisujesz, teraz tez tyle zarabiasz? Nie wierzę, bo w dzisiejszych czasach nie ma tak dobrze płatnych projektów. Jeśli nie potrafiłaś sprzątać to kolejnego dnia miałaś więcej, przecież sprzątałaś po sobie… Nie wiem też co trudnego jest w pchaniu wózka do sprzątania…, skoro to trudne to mogłaś nosić a nie wozić narzędzia… Pracujemy dla klienta, a nie dla siebie i mamy wyznaczone konkretną chemie, która nie może nam zagrażać naszemu zdrowiu przy codziennym stosowaniu… ,, Szefowa przechadzała się kontrolnie po pomieszczeniach i sprawdzała stan ich czystości. Najczęściej szukała dziury w całym i sprawdzała miejsca, na których czyszczenie brakowało czasu. Przykładowo zwracała uwagę na kurz na górnych częściach drzwi od pomieszczeń, które przecież nikt nie dotyka i nie widzi’’ Tu reklamę właśnie sobie robisz dziewczyno – a kto miał ciebie sprawdzać, narzeczony? Sprzątać po łepkach to można w sowim mieszkaniu a tu należy trzymać się standardów! ,,Kamień na urządzeniach sanitarnych musieliśmy zdrapywać drapaczką’’ – a ja na swoim dziale nie mam kamienia bo o niego dbam, a jeśli już to mam gąbeczkę…, ,, musiałam każde pomieszczenie sprzątać nowym czystym mopem’’ – Szefową to chyba interesował efekt, trzeba było pokazać jak się myje brudnym mopem  ,,Stawka weekendowa była taka sama jak w dni robocze’’ – poważnie??? Wszędzie płacą 50% więcej do każdej godziny a tu otrzymujemy aż 80%... Magda pochwal się raczej, ze przyjechałaś z narzeczonym zarobić na ślub, swój cel już po 2 miesiącach osiągnęłaś i później szukałaś tylko wymówek, żeby sobie zwolnic a wystarczyło to zrobić z klasą. Zauważyłaś możliwość awansu i już w pierwszych miesiącach tego wymagałaś a nic nie dałaś od siebie – znasz niemiecki, no nie…, a twoją znajomość hiszpańskiego możesz wykorzystać w innym kraju. Nie każdy pasuje na każde stanowisko, przyjmij to z godnością… Koleżanka, która cię szkoliła 

Co było powodem zakończenia współpracy z firmą?

Były pracownik ikona wywiad

Powodem zakończenia współpracy były warunki pracy, ilość obowiązków i zbyt niskie wynagrodzenie. Na jednym dziale przemierzało się około dziesięć kilometrów, dodatkowo pchając wózek zapakowany materiałami do sprzątania. Stan toalet do czyszczenia przechodził ludzkie pojęcie. Czasami posprzątanie jednego pomieszczenia wymagało więcej czasu, przez co później brakowało czasu na posprzątanie pozostałych pomieszczeń. Jednak zawsze trzeba było dopilnować, by wszystkie pomieszczenia były czyste, co wymagało wówczas większego nakładu pracy i czasu. Szefowa przechadzała się kontrolnie po pomieszczeniach i sprawdzała stan ich czystości. Najczęściej szukała dziury w całym i sprawdzała miejsca, na których czyszczenie brakowało czasu. Przykładowo zwracała uwagę na kurz na górnych częściach drzwi od pomieszczeń, które przecież nikt nie dotyka i nie widzi. Kamień na urządzeniach sanitarnych musieliśmy zdrapywać drapaczką, a przecież są do tego specjalne detergenty lub można kupić najtańszy domowy środek, czyli ocet. Niektóre hale były na zewnątrz i brudne, ciężkie mopy trzeba było nosić z hali do hali. Zdarzało mi się przenosić ich nawet dwadzieścia, ponieważ musiałam każde pomieszczenie sprzątać nowym czystym mopem. Dla drobnej kobiety to zadanie było fizycznie obciążające. Moja prośba o rozwiązanie tego problemu nie została wysłuchana. Musiałam pracować sześć dni w tygodniu. W soboty trzeba było sprzątać od godziny 6 do 17 same toalety. W niedziele zawsze było sprzątanie maszyn, jednak nie byłam do tego odpowiednio przeszkolona. Raz podczas mojego sprzątania uruchomiła się rolka. Nikt wcześniej mi nie powiedział, że trzeba ją wyłączyć, byłam pewna, że ktoś oto zadbał wcześniej. Stawka weekendowa była taka sama jak w dni robocze. Ogólnie praca była bardzo wyczerpująca fizycznie, a płaca za to nie godna takiego poświęcenia. Nie polecam współpracy z tą agencja, ponieważ wiem, że można trafić lepiej. To nie była moja pierwsza praca za granicą. Te zarobki nie były adekwatne do zakresu wykonywanych obowiązków.

Pracująca

Pracuje tutaj od lat z rodziną i znajomymi tylko że my przyjechaliśmy tutaj pracować a nie ściemniać. Przed zatrudnieniem zawsze jest dzień próbny i każdy wie na czym polega ta praca i na co sie pisze. Mam swoje lata i dla mnie to normalne, ze w pracy sie pracuje. Niestety młodzi chcieliby zarabiać kokosy ale spocić im sie nie chce... Ponad połowa zespołu to ludzie zatrudnieni na stałe, którzy pracują tutaj od lat. Pracują zamiast narzekać, co wszystkim polecam!

Jakie są widełki wynagrodzeń na tym stanowisku?

Były pracownik ikona wywiad

Widełki wynagrodzeń to około siedem tysięcy euro netto. Jednak w porównaniu do zarobków w innych miejscach za granicą nie jest to wysoka stawka.

Jak długo pracowałeś/aś w tej firmie?

Były pracownik ikona wywiad

Pracowałam w tej firmie dwa miesiące.

Były pracownik ikona wywiad

Nigdy nie poleciłabym pracy w tej firmie z powodu wyżej opisanych przeze mnie warunków. Szkoda tracić zdrowie na tak ciężką pracę, kiedy jeszcze przełożona szuka tylko sposobu, aby okazać niezadowolenie.

Obecny pracownik

Magda i bez Twoich poleceń firma sobie radzi, bo trafiają do nas odpowiednie osoby, a nie prze pomyłkę. Skoro nie pracujesz na inne projekcie o co zabiegałaś to chyba ciebie tez nikt nie polecił i może ta opinia to taka słodka zemsta ...

Były pracownik ikona wywiad

Nie było żadnych możliwości awansu i rozwoju.

Pracująca

I tutaj też sie mylisz. Jakobyś dała sobie szansę i skupiła sie na pracy mogłabyś awansować. Nasi koledzy i koleżanka awansowali na stanowisko koordynatora. Firma organizuje też kursy językowe dla wszystkich chętnych którzy chcą się rozwijać.

Obecny pracownik

Po 2 miesiącach chciałaś awansować, bez dokładnej znajomosci pracy i bez znajomosci języka??? Skoro nic nie dajesz z siebie to nie wymagaj, tak przynajmniej mi zapadłaś w pamięci. Nasza koordynator jeszcze niedawno była zwykłą pracownicą, a nie jest jedyną osobą, która na naszym projekcie awansowała.

Jak oceniasz atmosferę panującą w firmie? Jak myślisz, z czego to wynikało?

Były pracownik ikona wywiad

Atmosferę oceniam negatywnie. Pracownicy agencji nie rozumieli, dlaczego zatrudnione osoby nie wytrzymują długo w tej pracy. Jednocześnie przełożeni kontrolowali nas, sprawdzali nas w trakcie wykonywania obowiązków, następnie testowali czystość pomieszczeń. Jeśli podpadło się szefostwu, to otrzymywało się gorsze pomieszczenie do sprzątania. Otrzymaliśmy też płyny do pryskania, po których dusiliśmy się. Dopiero podczas jakiejś kontroli okazało się, że te płyny powinno się polewać, a nie spryskiwać, bo jest to żrący środek.

Pracująca

Z gorszym traktowaniem spotkałam się tylko ze strony niemieckich pracownikow ale wiem że szefowa rozmawiała o tym z Kauflandem. Kontrole są bo kaufland ma swoje standardy i jak cos nie jest zrobione jak powinno to ludzie na następnej zmianie musza to poprawiać.

Obecny pracownik

Co za farmazony, dobrze, ze teraz szkolenia są potwierdzane na papierze... Po jakiej kontroli? Pracujemy tu kilkanaście lat i na tych samych środkach i nic się nie zmieniło. Przypominam, ze każda butelka ma swoje oryginalne opakowanie i skoro butelka nie ma rozpylacza to skąd ta butelka z rozpylaczem? Nie przelewaj płynów - tu wystarczało się wykazać inteligencją... Skoro pryskałaś to tylko na własną odpowiedzialność...

Były pracownik ikona wywiad

Polecam traktować pracowników z większym szacunkiem. Niestety szefostwo traktowało mnie w sposób, który wywoływał u mnie poczucie niższości. Czułam się jakbym była z gorszego sortu, bo sprzątam toalety. Przyjechałam, jak wiele osób, w celach zarobkowych do obcego kraju, bez znajomości języka i zgodziłam się na taką pracę, jaką mi oferowano. Rzetelnie wykonywałam swoje obowiązki, chciałam po prostu godziwie zarobić. To nie znaczy, że jestem głupia czy nie mam prawa głosu. Szacunek należy się każdemu, bez względu na zajmowane stanowisko i rodzaj wykonywanej pracy.

Obecny pracownik

Skoro większą czas pracownikow ma umowę na czas nieokreślony i pracuje tu kilka lat to raczej nikt nie czuje się ale traktowany. Chciałabyś jakoś szczególnie traktowana skoro noszenie sprzętu tobie nawet umniejszało???

Jolinda

Czy wybiera się ktoś 16.11. na magazyn w Ludwigsfelde jako komisjoner?

Nuno

Dostalem propozycje wyjazdu na 7 listopada

Jolinda

Przyjęłaś ofertę? Ja już podpisałam umowę na wyjazd. W poniedziałek mają mailem przysłać konkretny adres kwatery i miejsca pracy.

@Nuno

Ja prosiłam o termin po 13.11,to zaproponowali mi 16.11. Już przyjęłam ofertę pracy i podpisałam umowę.

Czarna
@Jolinda

Czekaj chwile, podpisałaś umowę nie znając jeszcze adresu i tak dalej? dlaczego oni tego nie robią w raz z oferta? wiesz jakiej kwatery się spodziewać? I ogólnie jak opisali miejsce pracy? zdasz teraz z tego relacje i za parę tygodni jak już przetestujesz temat?

Avada
@Jolinda

Ja jadę, ale przenoszę się z innego projektu. Nie jadę z Polski.

@Czarna

Wiem tylko ,że praca w Ludwigsfelde. Wiem, że pokoje dwuosobowe. Wiem ,co będę robić, bo te informacje podane były w ofercie. Adres mam dostać mailem w najbliższym czasie. Za tydzień będę wiedzieć już więcej, to mogę się podzielić informacją.

Kacha
@Avada

Przenosisz się? dlaczego? gdzie na projekcie teraz jeszcze jesteś, że rezygnujesz? W razie czego odradzasz? I w tym przypadku czemu się przenosisz? Widzę tu w wątku spore zainteresowanie i zastanawiam się czy by nie spróbować?

Ja w przeciwieństwie do tych komentarzy, jestem zadowolony z pracy. Pracuje w Ludwigsfelde, co prawda bywają tygodnie, gdzie nie ma za dużo pracy, ale znowu w drugą stronę też się zdarza, więc finalnie jest ok. Na początku mieszkałem w tym opisywanym hotelu Trebin, było skromnie z kuchnią, ale dla nas najważniejsza była intymność oraz własna łazienka w pokoju. Teraz mieszkamy już na kawalerce, więc jest Ok. Co do koordynatorów, to wiadomo różnie to bywa, ale ogólnie na plus. Czasem trzeba własnej inicjatywy, aby coś załatwić, a nie oczekiwać gruszek na wierzbie. Gdybym miał sobie sam ogarniać taką pracę, mieszkanie itd, to chyba bym wymiękł. Bardzo dużo ludzi na tym magazynie pracuje już bezpośrednio pod Lidlem, a wcześniej też pracowali pod HR.

@Adam

Hej mógłbyś powiedzieć jak wyglada praca czy występują te ciężkie paczki jak w opisów ze nawet do 35kg i jak z norma prują się o to ?

Dzień dobry, Czy ktoś może wypowiedzieć się na temat zakwaterowań i pracy w miejscowości Haldensleben?

Czy jest jakaś spokojna dziewczyna chętna na wyjazd? Czy jest ktoś na magazynie w Haldensleben i wie jak wygląda sytuacja z godzinami ?

@Pracodawca Czy macie projekty również we wschodnich Niemczech? Żalezy mi na tym żeby pracować blisko polskiej granicy Brandenburgia, Meklemburgia, Saksonia

@Tomek

Dzień dobry. Jak najbardziej, posiadamy również projekty blisko polskiej granicy. W celu uzyskania większej ilości informacji, zachęcam do zaaplikowania przez naszą stronę internetową: https://hr-xp.com/pl/aplikuj.html , wówczas nasz dział rekrutacja skontaktuje się z Panem i udzieli wszelkich informacji. Pozdrawiam

Hsbd

Też dostałem informację że aktualnie nie szukają nikogo. Wie ktoś kiedy może być nabór ludzi?

Kiki38

Witam.czy ktoś pracuje na lergut w firmie redka. Proszę o opinie

Ja aplikowałem z chłopakiem zaznaczyłam ze bez prawa jazdy i języka to tez odpisali ze nie ma żadnych ofert

Mi rekruterka napisała że wymagany jest samochód. Wychodzi na to że są oferty dla wybranych osób.

Dzień dobry. Posiadamy oferty pracy na magazynach, na których samochód nie jest wymagany. Możliwe, że w danym momencie nie było już miejsc na projekt, na którym auto nie jest koniecznością. Istnieje również możliwość, że zdecydowała/zdecydował się Pani/Pan, na projekt, na który akurat jest konieczność posiadania auta. Pozdrawiam

Megi

Czy ktos moze sie pracujacy w magazynie w Haldensleben wypowiedziec na temat pracy oraz zakwaterowania?

XYZ
@Megi

Jeżeli idziesz na duży Hermes to spoko , praca lekka fajna , zarobki adekwatne do wykonanej pracy nie oczekuj cudów bo ich nie ma mąż 1400 na rękę, ale nie idź na małego Hermesa tam jest zakład psychiatryczny (usunięte przez administratora) i pełno ciapatych

@XYZ

To można sobie wybrać gdzie konkretnie można pracować? No i ta wypłata, to w euro podana tak? Jak to wygląda w porównaniu do wyrobionych godzin pracy? Dużo tego jest miesięcznie?

Adrianwwa

Witam przymierzam się do wyjazdu przez HR w związku z tym mam pytania 1.W jakich odległościach max znajdują się mieszkania od pracy ? 2.Czy trzeba mieć samochód aby podjąć pracę w agencji czy można bez i dowozicie do pracy lub dopasowujecie w grupy? 3. Jakie są mniej więcej zarobki miesięczne po odliczeniu wszystkiego(mieszkania itd) 4. Macie coś innego niż magazyny np produkcję czy tylko magazyny ? Dzięki pozdrawiam

@Adrianwwa

Dzień dobry. 1. Zakwaterowania znajdują się maksymalnie 30 km od miejsca pracy. 2. Nie trzeba mieć swojego samochodu, żeby podjąć z nami współpracę. 3. Wynagrodzenie zależne jest od tego na jaki projekt Pan zdecyduje się wyjechać. 4. Zajmujemy się wyłącznie rekrutacją pracowników na magazyny. W celu uzyskania większej ilości informacji zachęcam do zaaplikowania przez naszą stronę internetową: https://hr-xp.com/pl/aplikuj.html Pozdrawiam

Witam, zamierzam z moim chłopakiem w następnym tygodniu pojechać przez ta agencje, widzieliśmy 3 oferty i nie wiemy która wybrać i czy wgl opłaca się przez ta agencje jechać. Jedna to magazynier w zabawkami w Gernsheim z darmowym zakwaterowaniem tylko umowa do 23 grudnia, następna to magazynier w odzieżowym w Poing i płatne mieszkanie 190€ a 3 to tez jakiś magazynier z darmowym zakwaterowaniem w Haldensleben? Ktoś mógłby coś doradzić ?

@Ania

Ja od siebie polecam poing i gernsheim, super praca i fajne zakwaterowanie. Z tego co słyszałam od osób które pracują na poing a pracowały w haldensleben to porażka ten magazyn

Nowa

Czy ktoś może wypowiedzieć się na temat zakwaterowan w pracy w miejscowości Haldensleben?

Cześć, pracuje ktoś z was w dziale marketingu? Szukają asystenta, i z tego co widzę nastawieni są na studentów ostatniego roku. Właśnie kończę reklamę i branding, myślicie, że to dla nich jakiś plus? Czy patrzą na inne rzeczy podczas rekrutacji jakoś bardziej? :) Oferują umowę o pracę, a jak komuś na ten moment bardziej zlecenie odpowiada, to może dostać taki typ umowy? Idzie za tym jakaś większa stawka? :)

Jsbsvd

Pracuje ktoś na projekcie w Ludwigsfelde jako komisjoner? Może coś powiedzieć na temat pracy? czy ciężko wyrobić normę, jak zakwaterowanie, i jakie wynagrodzenie miesięczne

Hsbxvd

Który projekt znajduje się najbliżej granicy i ile najmniej w miesiącu można zarobić na konto?

@Hsbxvd

Dzień dobry. W zawiązku z Pani/a zapytaniem, zachęcam do zaaplikowania przez naszą stronę internetową: https://hr-xp.com/pl/aplikuj.html, następnie nasz dział rekrutacji skontaktuje się z Panią/em i udzieli odpowiedzi na wszystkie pytania. Pozdrawiam

Karolka
@HR XPERIENCE Poland Sp. z o.o.

Czyli rozumiem, że takie preferencje kandydatów są uwzględniane? Czy jak ktoś chce pracować bliżej Polski to realnie ma na to szansę? Jest w ogóle jakiś szacowany czas jednego wyjazdu?

@Karolka

Dzień dobry, jak najbardziej nasz dział rekrutacji w miarę możliwości uwzględnia preferencje kandydatów do pracy. Wspólnie dobieramy odpowiedni projekt. Umowa o pracę może obowiązywać do 9 miesięcy, jednak długość trwania projektu nie jest stała. Część z nich obowiązuje przez cały rok, a niektóre tylko przez pewien czas, dlatego najlepiej skontaktować się właśnie z naszym działem rektutacji, który pomoże dobrać odpowiednią ofertę. Zachęcamy do aplikowania: http://hr-xp.com/PracujWmagazynieNiemcy

Passatb6

Witam, czy ktoś pracował lub pracuje Münchner Str. 46, 30855 Langenhagen, Niemcy firma Arvato

Hanna

Chciałam złożyć CV na stanowisko Team Leader ale słyszałam ze praca ta polega na tym ze w tygodniu pracuje się na magazynie a oprócz tego w weekendy i po pracy Czy to prawda? Jak rozliczane jest to stanowisko skoro wchodzi w grę praca wieczorami i w weekendy?

Dav
@Hanna

Nie polecam Zarabiałem ok 300€ więcej ale nie miałem czasu dla siebie ani wolnych weekendów Praca dobra dla pracoholików albo kogoś kto nie ceni czasu prywatnego

Aleksandra

Witam @Pracodawca czy wyjeżdżając teraz na jakiś projekt przez tą firmę jest możliwość zjechania na święta do Polski?

A
@Aleksandra

Urlopow nie udziela HR tylko niemiecki pracodawca ale generalnie jest ju ciężko o wolne na Święta Coraz mniej czasu a chętnych wielu

Zostaw merytoryczną opinię o HR XPERIENCE Poland Sp. z o.o. - Szczecin

• Jak się pracuje w HR XPERIENCE Poland Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy HR XPERIENCE Poland Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1424.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w HR XPERIENCE Poland Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 704, z czego 283 to opinie pozytywne, 172 to opinie negatywne, a 249 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy HR XPERIENCE Poland Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w HR XPERIENCE Poland Sp. z o.o. napisali 5 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

HR XPERIENCE Poland Sp. z o.o.