Eko-Okna S.A.

Opinie o Eko-Okna S.A.

Aktualność
Szanowni Państwo,

Dziękujemy za liczne opinie. Widząc Państwa zainteresowanie naszą firmą, postanowiliśmy zaznaczyć swoją obecność w serwisie GoWork.pl.
Bardzo cenimy każdy merytoryczny wpis i konstruktywną krytykę, z której postaramy się wyciągnąć wnioski. Dołożymy również starań, by zaspokoić zainteresowanie potencjalnych kandydatów na temat oferowanych przez nas warunków pracy.

Kiedy w 1998 r. w niewielkiej hali zaczynaliśmy produkować okna, nikt nie spodziewał się, że 21 lat później marka Eko-Okna będzie rozpoznawalna na całym świecie. W tym czasie nasz zespół rozrósł się z pięciu osób, które pracowały wtedy dla klientów na terenie Śląska, do ponad 7000 pracowników. Obecnie produkujemy nie tylko okna, ale również drzwi, moskitiery, rolety, żaluzje fasadowe, bramy i ogrodzenia na ponad 35 rynków eksportowych. Dlatego, tak ważne jest dla nas tworzenie przyjaznego środowiska pracy. Wiele zawdzięczamy naszym pracownikom dlatego chcemy, realizując kolejny etap rozwoju firmy, aby wszystkim pracowało się lepiej.

Jesteśmy otwarci na komentarze i dyskusję z użytkownikami forum. Natomiast wszelkie szczegółowe pytania, niewyjaśnione i problemowe sytuacje prosimy opisywać bezpośrednio na adres: hr@ekookna.pl

Serdecznie pozdrawiamy,

Eko – Okna S.A.
@Prokurator generalny

Jeśli się dokłada maszyny na linie to powinno być więcej ludzi to jest myślenie damy maszynę i zapieprzać dziwicie się ze ludzie uciekaja dalej popełniacie błędy nic się nie uczycie

Śmiechu warte

Brak słów,wszyscy piszą że premii nie ma obowiązku dać,wszystko można zrozumieć ale nie takiego zachowania,jak można znając budżet swojej firmy,wiedząc o ilości zamówień itd zakupić pracownikom plecaki,torby gdzie i tak dużo osób nie odebrało z powodu swojej wiary,dać ludziom miesiąc temu dodatki 800,a w kwietniu zostawić ludzi bez premii ,przez którą ludzie tylko dlatego tu pracują bo za podstawę nikt by tu nie pracował na produkcji ,ponieważ firma nie ma kasy i komuś trzeba zabrać ,wielkie brawa dla tych co żądzą finansami w tej firmie,brawa za decyzje jakie podejmujecie.Na wakacje dajcie pracownikom po 1000 i wpiszcie się do gazet że firma dała pracownikom wakacyjne,bo pracownik jest na pierwszym miejscu????????????

Ekoludek Nowy wpis
@Śmiechu warte

100% prawda! To jest właśnie największe zaskoczenie niestety… nikt w takiej ogromnej firmie nie analizuje obrotów i nie szacuje zysków miesiąc do przodu? Bo nie wierze w to, że w styczniu był przychód z kosmosu aż zdecydowali się nagrodzić pracowników dwoma dodatkami a za miesiąc luty NIC, że nawet na 50% premii nie wystarczyło.

Obserwator Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 3 godziny.

Wodzisław co tam się odpierdziela ?!!!! Ludzie na nieodpowiednich stanowiskach ! Jak tak dalej pójdzie to nie będzie gdzie wracać ! Same dyrektory na Wodzisławiu .

Magazyn SWD Nowy wpis

B.K do domu wracaj ????

józek

Serio tak mało ?? ja w tym miesiacu odłożyłem 5.5 k no bo nie było premi.... tak to bym z 7k odłożył do skarpetki

Kierownik

I wpadło kolejny dodatek 5 tys a wy dalej o premie płaczecie

Tomek Nowy wpis

Tak to jest jak się jest na utrzymaniu niby męża,to się nazywa być zaradnym

Dobry

Jakie są zmiany

Batman

Maj sezonem na L4, ogłaszam za otwarty!!!!!!!

Eko ludzik

Pracuję w eko oknach… To normalne że chodzę bez premii przez cały miesiąc :-]

Beka

Kocur kierownik (usunięte przez administratora) to jak Hołownia marszałkiem sejmu czyste mam talent

Z2

akurat w Egipcie pracowali dobrze opłacani pracownicy, ale za to w starożytnym Rzymie byli (usunięte przez administratora) lub w USA to się zgodzę. Ludziom nie przemówisz robić to co każą, ale nie PONAD siły robić.

Maja

W tej firmie już można sobie darować pracowanie. Normy zwiększają. Z czego jakość jest na 1 miejscu. Ciekawe. Premię dostali Brygadziści rzeczywiście robią wszystko plus, siedzą na fajce co godzinę po 15 min chodzą sobie do biura posiedzieć na telefonie no i oczywiście im się należy najwięcej. Nie mówiąc o tym że ludzie się na to godzą i nawet większość pracuje jeszcze lepiej niż pracowała. Kierowników na jednej hali jest 2-3. Oczywiście większość ma swoich ulubieńców i mają gdzieś czy inni zrobią normę czy nie. Ważne żeby te 3 linie najważniejsze robiły po 250 okien. Szkoda mi tej roboty było dobrze. Miło. Ale niestety jak niedługo nie padnie to i tak dużo ludzi się zwolni. Nie mówiąc o tych nieszczęsnych nowych halach w Wodzisławiu i Kędzierzynie. Pozdrawiam miło i cieplutko. Trzymajcie się

L
@Maja

Ci co naprawdę pracują,dają z siebie wszystko że wracając do domu padają na (usunięte przez administratora)że zmęczenia to w tej firmie się nie docenia wręcz jeszcze mało mało i mało Nawet do WC jest problem odskoczy bo zaraz Cię szukają jak Cię na chwilę nie ma.Tak się nabawić idzie problemów z pęcherzem ale co tam Norma ważna nie zdrowie .Ale spacerujący na papierosy,udający że niby robią ,w WC co jakiś czas to się docenia .Pozdrawiam

Eko666
@Maja

Tak dla jasności brygadzista dostał dodatek nie premie. A jeśli tak to boli to uwierz że większość z nich z chęcią odda koszulkę za święty spokój. Dostawanie (usunięte przez administratora) wiecznie za pracowników od góry nie jest fajne do tego dochodzi to że muszą ogarniać wyjazdy i jeszcze pracować bo pracownicy mają wywalone wrotki bo premii nie ma. Dochodzi jeszcze to że mają za wszystko uwalone za wasze błędy produkcyjne więc z dodatku zostaje im psi (usunięte przez administratora). Amen

Kac....

Bzdury piszesz. Nikt nie dostał i nie dostanie premi. Brygadzista jedynie dostali połowę dodatków aby nie porezygnowali że stanowisk. Poza tym przez kolejne miesiące wypłacane będą jedynie prowizję dla działu handlowego bo ktoś musi sprzedawać. I tu szef będzie wspierał sprzedaż bo bez tego firmy nie będzie. Sprzedane okna zawsze nożna zlecić do wyprodukowania innej firmie w najgorszym wypadku gdyby nie miał ich kto wyprodukować u nas. Taka jest prawda dla tych co żyją w przekonaniu że produkcja jest tak bardzo ważna.

Rudy

Masz rscje mało który bierze za swoje stanowisko odpowiedzialność , też jest wkurzony za brak premi , chodzą tylko kawki , papierosek i biuro , mało jest brygadzistów z prawdziwego zdarzenia , pamiętam czasy jak było takich kilku ale sami nie wytrzymywali i albo się degradowali albo zwalniali bo psycha siadała jak temu miśkowi co na kilka lat temu na serwis czy gdzieś spierdzilal ale chłop umiał ułożyć linie i (usunięte przez administratora) z ludźmi teraz kolesiostwo im głębiej wchodzisz kierownikowi tym lepiej , czekam do końca tygodnia jak nie będzie premi to możemy zapomnieć

No tak zgadzam się
@L

Bo jak tu prezes napisał w tym piśmie na temat premi .Że to musi być zgranie grupowe a nie tylko i aż jednostka .Tak te kluczowe jednostki są zniechęcanie a czemu ?Bo jednostka nie tworzy całej grupy i znajduje się w jednym worku ..

Markuś
@Maja

100% prawdy. W tej firmie awansuje się tylko przez znajomości lub wazeliniarstwo, ostatecznie do pomarańczowej koszulki za bycie robiłem roku.

Aluminium

Po spotkaniu prezesa z ludźmi z aluminium stwierdzam że spotkały się dwa światy. Wyrabiamy normy ale mamy robić więcej i więcej to że brakuje ludzi to nieważne. Normy tak podzwigane żeby ich nie robic i nie mieć premii bo nie wyrabiamy. Trudną sytuację firmy przerzucił na winne pracowników z produkcji. Zamiast ludzi zmotywować to nas jeszcze bardziej zdemotywował. Nadchodzą ciężkie czasy będziemy płacić wszyscy za przeinwestowanie firmy. Trzymajcie się mocno , będzie mocno bujać tym statkiem.

Papa

Zaczynają się czystki w firmie,dojrzali życiowo pracownicy z wiekiem 40+ nie są już mile widziani...

Odi
Użytkownicy czekają na odpowiedź 21 godzin.

Jak tak czytam niektóre komentarze to mnie krew zalewa. Bo premia jest uznaniowa,bo to bo tamto. Ludzie na to zasuwali w lutym w pocie czoła żeby ta premia była dobra i byli pewni że wiedzą na czym stoją. A tu się okazuje w dniu wypłat że może niepotrzebnie się tak starali. My roszczeniowi jesteśmy bo chcemy godnie żyć a nie do 10 byle przeżyć? To takie trudne do zrozumienia ze ludzie tu pracują dla premii i gdyby nie ona nie zwiążą końca z końcem albo ledwo co? Nie tak sobie też wyobrażali rozwiązanie tej sytuacji w sposób który nijak ma się do szacunku do pracownika. Stąd frustracje i rozczarowanie. Pozdrawiam.

Pracownik biurowy.

Dobra firma. Świetnie miejsce pracy. Dużo dodatków. Bardzo dobra, koleżeńska atmosfera. Jedna zasada ,której trzeba przestrzegać to trzymać się z dala od pracowników produkcji. W tej firmie są dwa światy. Ludzie życzliwi i pracowici. Ludzie ,którzy pracują w biurach. Pracownicy produkcji,którzy tworzą odrębny świat. Przeglądając komentarze dobrze widać następne i poziom tej kasty.

Takiktosiek
@Pracownik biurowy.

A co Ty masz do pracownikow produkcyjnych? Czy aby tym biurowym nie poprzewracało się w (usunięte przez administratora)? Tak się składa,że na produkcji pracują ludzie z wykształceniem,a dlaczego sa na produkcji? Ano dlatego że można wiecej zarobic-na chwile obecna mozna bylo. Ale pisanie takich tekstów to naprawdę świadczy o bardzo niskim Twoim ilorazie inteligencji. A i pamietaj jedno. W tej Firmie kazdy dzial jest ważny,jeśli jedno ogniowo się zerwie to maszyna przestanie w pełni funkcjonować. A bez produkcji Wasze starania w biurach możecie sobie wsadzić w buty. Ale nie ma to jak sie dowartościować gnojac innych. Brawo Wy.

Ktosiek

Hej. Pracuje w tej firmie na produkcji już jakiś czas. Dużo z Was wypowiada się negatywnie o brygadzistach i kierownikach. Ja zderzyłem się z całkiem czymś innym. Brygadzista jest cały czas przy Nas, pokazuje, instruuje, cierpliwie tłumaczy. A kierownik... Tak samo. Nie wiem czy to są wyjątki od reguły, czy to może przez część pracowników przemawia zazdrość. Wiem też że i ja odczułem boleśnie brak premii, ale i samej gołej wypłaty dostałem więcej niż zarabiałem w poprzedniej firmie po 8latach, więc może nie jest tak źle?

Zebek
@Ktosiek

Możesz powiedzieć ile na 3 zmiany pracujesz miałeś jakieś soboty

Użytkownicy czekają na odpowiedź 1 dzień.

Cześć rozglądam się za praca, i zastanawiam się na eko oknami produkcja aluminium bądź plastiki. w kilku firmach powiedziano mi ze maja mało zamówień i przez co nie zatrudniają ludz. Czy w eko jest ruch dużo zamówień na produkcji ? bo nie chce znów usłyszeć ze nie maja za mało pracy.

Takisobie

Czy to prawda że pracodawca zalega ze składkami ZUS za marzec? Ktoś ma jakieś potwierdzone info?

@Takisobie

Sprawdzić możesz na indywidualnym profilu pacjęta. Ja sprawdzalem i nie mam składki opłaconej za marzec . Więc składki nie zostały opłacone.

Heheszki
@Ania

Zgodnie z prawem pracodawca może płacić z opóźnieniem (do 3 mscy) - ale musi się w tym temacie dogadać z ZUSem. Było tak również w zeszłym roku więc akurat to nie jest jakimś większym powodem do niepokoju. Są inne ;))

A.

W tej firmie możesz chcieć się rozwijać to Ci nie dadzą możliwości. Jedni stoją i patrzą jak szpak wiadomo w co nie robią nic cała zmianę a inni pracują na kilku stanowiskach, pomagają innym, uczą nowych a i tak nie zostają docenieni. Po kilku latach w tej pracy i wielokrotnym zwracaniu uwagi kierownikowi gdzie problem jest w miejscu gdzie i za każdym razem odpowiedź taka jaka bym chciała usłyszeć, a koniec końców zostaje bez zmian. Brak jakichkolwiek konsekwencji dla brygadzistów, pracowników którzy mają wywalone na pracę. Osoby nie konsekwentne na stanowiskach zarządzających... Ci co mają wywalone i umieją mniej i tak zarabiają więcej niż ja. Więc tu pytanie, po co się starać ? Na niektórych miejscach pracy jest gorzej niż tragicznie w pracy, brak zarządzania a i tak nic z tym kierownictwo nie robi. Ale skoro im to odpowiada ?

Ryszard

To samo dotyczy działu handlowego przecież wiedzą kierownicy kto ile robi obrotu. I czy ma osobę rozpisująca czy nie. Premia powinna być przyznawana przez wyniki. Jedni robią więcej drodzy mniej.

Tytus

Nie szkolą nowych, bo nie ma żadnego systemu wdrażania ludzi. Jak przyszedłem pierwszy raz na halę, to nawet nie pokazano mi gdzie jest ubikacja "śmiech na sali". Wszystkiego musiałem się wypytywać lub domyślać, a jak coś zrobiłem źle, to dostawałem "upomnienia" chociaż nie miałem prawa wiedzieć, jak to wygląda "dobrze" bo ni (usunięte przez administratora) nikt tego mi nie pokazał. Wdrażanie pracowników leży. Powinne być, jakieś stanowiska szkoleniowe, gdzie są produkty na odpad i składać z tego, jak się da to i rozkładać,żeby oswoić się z narzędziami, poznać, jak dana cześć wygląda, nazywa, po prostu co z czym się je. I tak co najmniej z 3 dni, aż do znudzenia. To by działało, gdyby "główne" stanowiska miały ten sam układ, w tym samym miejscu części, narzędzia. Ale nie, bo, znowu, brak standaryzacji pracy, każdy robi, jak mu wygodnie. I tracisz pół godziny, zanim przygotujesz stanowisko po poprzedniej zmianie, a tak, jakby każdy miał jeden sposób, to przychodzisz i robisz...

Tytus

I, żeby się utrzymać na "stołku" mówią to, co przełożony chce usłyszeć. (nie wszyscy) Brygadzista mówi kierownikowi, że wszytko w porządku, kierownik myśli, że tak jest i to samo mówi dyrektorowi, a on prezesowi. Później prezes wpada na halę, a tu (usunięte przez administratora) na kółkach i głowy lecą.

Ekoludek

Dokładnie tu się z Tobą zgodzę. Kiedyś to żeby dostać umowę na stałe musiałem rok czasu się starać, soboty nie soboty i o L4 w ogóle nie było mowy.. zależało na tej pracy i człowiek bal się że ją staci. A teraz? Po 3 miesiącach (usunięte przez administratora) dostają umowę na rok, premie już po jednym miesiącu. Prawda jest taka,że tą firmę utrzymują tylko starzy pracownicy którym zależy na pracy i stałych zarobkach. Ale nas nikt nie docenia i zamiast premie zabrać młodym co i tak mają (usunięte przez administratora) To zabierają i nam. Naprawdę kiedyś zależało mi bardzo starałem się soboty niedziele a teraz nie doceniają kogoś kto robi 5/6/ czy 10 lat tylko ważniejszy jest pracownik co rok czasu nic nie robi. Brak słów naprawdę trza się zacząć oglądać za nowa praca. Kiedyś marzyłem o eko ciężko się było dostać człowiekowi zależało.

Bobik
@Tytus

Dokładnie. Wdrożenie do pracy nawet w handlu leży. Zgodnie z zasadą jak nie utoniesz to wypłyniesz. Tak cały wysiłek rekrutacji idzie jak para w gwizdek, perpetuum mobile, a moze to właśnie o to chodzi...

Kaja
Użytkownicy czekają na odpowiedź 2 dni.

Czy po jakimś okresie, można liczyć na premie?

kandydat
Użytkownicy czekają na odpowiedź 2 dni.

Czy to prawda że można u was w pracy zrobić sobie przerwę na pomodlenie się?

Zostaw merytoryczną opinię o Eko-Okna S.A. - Kornice

• Jak się pracuje w Eko-Okna S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Eko-Okna S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 2107.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Eko-Okna S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 1414, z czego 212 to opinie pozytywne, 332 to opinie negatywne, a 870 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Eko-Okna S.A.?

Kandydaci do pracy w Eko-Okna S.A. napisali 24 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Eko-Okna S.A.