Opinie o Pflegehilfe Schweiz Ag S.A. Oddział w Polsce w Warszawa Marynarska 19A

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie Pflegehilfe Schweiz Ag S.A. Oddział w Polsce. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do podjęcia pracy w Pflegehilfe Schweiz Ag S.A. Oddział w Polsce o rekrutacji.

Branże: Ośrodki pomocy społecznej

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Pflegehilfe Schweiz Ag S.A. Oddział w Polsce w Warszawa Marynarska 19A

ot co

Dzień dobry, ja chciałam się podzielić opinią na temat tej firmy. Otóż po pierwsze niektóre wpisy wydają mi się mocno naciągane, tzn.,że są pisane przez pracowników firmy, że taka fajna firma. Może ktoś z nimi wyjeżdża i jest zadowolony, nie wiem tego. Ale odnoszę takie wrażenie jak czytam te peany na temat firmy, zwłaszcza te rzeczowe i krótkie,że są fałszywe. Aplikowałam do firmy kilka miesięcy temu i byłam na rozmowie osobiście, dostarczyłam im wszystkie dokumenty, Uczciwie przedstawiłam czego oczekuję i jakie są moje preferencje. Ogólnie rozmowa miła, ale po jakimś czasie dostałam od nich telefon. Oczywiście myślałam,że pana boga za nogi złapałam, ale wszystko się miało wyjaśnić, że złapałam ale na pewno nie pana boga za nogi:) tylko jakiś bubel polski jak zwykle. Otóż firma mi przedstawiała co raz to jakieś oferty, potem na drugi dzień telefon, przepraszamy , ale pani kandydatura została odrzucona... tak 5 razy. Dobrze ok, potem telefony umilkły i znowu na dniach bach, telefon ,że mają ofertę. Tym razem no myślę sobie gagatki, zobaczymy jak mnie odrzucicie. Należy wiedzieć ,że na stanowisko jedno, oferują 3-4 opiekunki, więc drogie koleżanki jesteśmy dla siebie konkurencją już na dzień dobry. Wiecie co pracowałam i w Niemczech i w Austrii, ale takich jaj nie widziałam. Jasne,że do Szwajcarii trudno się dostać, ale bez przesady. Po tych odrzuceniach mojej kandydatury wierzcie mi poczułam się jak ktoś , kto nic nie jest wart. I ten telefon ostatnio, myślę sobie kiedy mi oddzwonicie, że mogę się bujać, czyli z wyjazdu nici. I tak się stało...na drugi dzień telefon, przepraszamy, ale pani kandydatura...no i wtedy powiedziałam,że kończę tę zabawę, nie dajmy się traktować jak piąte koło u wozu...sorry...jeśli pani z biura taka mądra to niech jedzie stara babką się opiekować. Proszę bardzo. Uważam,że byłam tam jako statysta wykorzystana, czyli owszem pokazywali moją kandydaturę ,żeby się starym babciom wydawało, że tylu się do niech pcha opiekunów, a z góry byłam na przegranej pozycji. I tak na pewno traktują wiele z nas, nie tylko mnie. W Niemczech mniejsza stawka i owszem, ale przynajmniej mają oferty, i nikt mnie nigdy nie odrzucił ot tak sobie, zawsze podano mi jakiś poważny powód dlaczego. Poza tym potrącają nam z pensji brutto za wyżywienie i zakwaterowanie u babek. Uważam,że tak jak kilka osób tu napisało, nie szanują pracownika, więc: NIE POLECAM TEJ FIRMY.

@Pokrzywdzona

Ja pracuję w De mam te same pieniądze Dwa razy byłam w Ch,i nigdy więcej

Zofia Krystyna

Witam serdecznie Pflegehilfe Schweiz to najlepsza firma ,świadcząca usługi opieki nad osobami starszymi i niepełnosprawnymi na terenie Szwajcarii.Panie zatrudnione w biurze na terenie Szwajcarii i w oddziale w Polsce są przemiłe i sympatyczne,wszystkie sprawy dot.umowy załatwiają ekspresowo.MIŁA obsługa, bardzo dobry kontakt z koordynatorkami,które zawsze służą pomocą w trudnych sytuacjach.Umowa o pracę na czas nieokreślony, godziny pracy, dobre zarobki i dodatki są zgodne z umową. NAPRAWDĘ POLECAM PRACĘ W TEJ FIRMIE I CHETNIE DO NIEJ WRÓCĘ. POZDRAWIAM CAŁY ZESPÓŁ PFLEGEHILFE SCHWEIZ ORAZ SZEFOSTWO Zofia Krystyna Wiaderna

Pablo
@Katta

Próbowałaś się dowiadywać czemu nie masz kasy za nadgodziny? One były normalnie zgłoszone przez ciebie? Bo 90 nadgodzin to sporo kasy szczególnie jakby dawali wyższą stawkę.

jana

Ja też aplikowałam do tej firmy i odezwała sie do mnie pani ktora mówiła bardzo cicho niewyrażnie ,myślę .........ze specjalnie jak na pierwszy raz to jestem zupełnie zniesmaczona ,

Isabell
@Elisabeth

Bardzo mądrze Pani policzyła te pieniądze

Ala

Jestem zadowolona ze współpracy z tą firmą, mam swoje stałe miejsce, wypłaty są na czas i zarabiam dużo więcej niż w Niemczech. Oczywiście na początku trzeba się przełamać i przyjechać na rekrutację. Ja uwielbiam Szwajcarię.

Marzena
@Zofia Krystyna

Napiszesz jakies konkrety o warunkach pracy, jakie oferuje firma? I co to znaczy dobre wynagrodzenie? Fajnie byłoby poznac widełki. Na jakiej umowie sie pracuje? Na polskiej?

jana

OpiekunaZpowołania
@jana

dzień dobry, ja akurat trafiłam na bardzo miła osobę z Katowic. Pani bardzo sympatyczna zarówno telefonicznie jak i osobiście na rozmowie. Aktualnie jestem w trakcie podpisywania umowy i tu mam tak dużo wątpliwości że po prostu jestem skłonna zrezygnować. Niestety już inna Pani mnie prowadzi i niestety najpierw była informacja, że zwrot tylko za bilety, teraz że zwrócą mi chociaż w umowie nie ma o tym ani słowa. Na umowę czekałam koło 2 tygodni, teraz umowa przyszła i Pani przeprosiła ale umowa musi byc potwierdzona przez Szwajcarię, jak poprosiłam sprostowanie umowy otrzymałam informację, że umowa jest ramowa i nic nie można zmieniać to po co czekałam na nią tyle czasu. No i wiadomość jak mówię, że zapłacimy to zapłacimy - przepraszam ale dla mnie taka informacja jeżeli nie ma jej jasno w umowie to jest wątpliwa - proszę o państwa doświadczenia jak to jest w praktyce z firmą Pflegehilfe Schweiz AG .

Izabela
@OpiekunaZpowołania

W praktyce jest tak ,ze twoje 8 gdz pracy i wolne sama musisz pilnowac bo nie chca chetnie placic za nadgodziny ,jak ci pacjet umrze to nie wiadomo co robic bo nawet do ciebie nie zadzwonia ,po za tym biora od ciebie pieniadze za noclegi i jedzenie wychodzi na to ze ty karmisz ze swwoich pieniedzy pacjeta ,moje zdanie jak umiesz dobrze jezyk to trzymaj sie najdalej od Firm ktore sa Polskie .

Gulcia
@OpiekunaZpowołania

Eeee tam...ja to z nimi jeżdżę tylko ofert mają mało czego strasznie żałuję, bo w tym roku nawet się nie umiałam załapać na dłużej niż te ich 3 miesiące. Szkoda. Po co Ci w umowie o kosztach wyjazdu? Jak jedziesz Sindbadem albo minibusem to nawet nic z góry im nie płacisz bo oni to kupują i bilet dostajesz na maila. A jak raz jechałam z koleżanką jej autem to mi elegancko z wypłatą przelali za paliwo zaraz.

Gulcia
@Izabela

Ci tylko chciałam powiedzieć, że Pflegehilfe Schweiz to firma szwajcarska a nie polska. Tu w POlsce mają tylko oddziały a szef jest szwajcarem. Wiem dobrze, bo ich pan Patrick mnie odwoził do rodziny, też szwajcar i są mili i wszystko wytłumaczą. Ja się czuję z nimi bezpiecznie tylko czasem do koordynatorki ciężko się dodzwonić. Więc pisze im na Whats Appie to w ciągu dnia zawsze odpiszą, zalatane są biedaczki, co robić, dużo nas mają i każda z nas kręci gitarę to juz nie dzwonię tylko pisze i jest ok. Nadgodziny jak powstają to każą zaraz zgłaszać. Ja nie zgłaszałam bo to były drobiazgi, często w De charowałam z psie pieniądze a raz mi nawet nie zapłacili. Wiadomo, szwaby. Tu zawsze wypłata na konto terminowo i git.

Sara1234
@OpiekunaZpowołania

Jeśli chodzi o o opinię tej firmy to bardzo niemiła obsługa. Ponieważ jeśli dzwoni się w sprawie pracy to Pani powinna pomoc znaleźć tą pracę. Bo jeśli ktoś oferuje i reklamuje że jest praca to powinni ja znaleźć. A nie mówić potem ,że jej nie ma

Dariusz
@Sara1234

Nie bardzo rozumiem co masz na myśli. Wyjaśnisz? Dzwoniłaś do firmy w sprawie podjęcia pracy, dobrze rozumiem? Jakim stanowiskiem jesteś zainteresowana?

Edyta
@OpiekunaZpowołania

Ta miła osoba z Katowic niestety tam już nie pracuję. Tak mnie poinformowano

Elisabeth
@Izabela

Szwajcarskie firmy działaja na takiej samej zasadzie-to my placimy za nasze jedzenie i za mieszkanie, bo to jest odciągniete na wstepie od naszej pensji i zostaje na koncie rodziny. A że rodzina mysli, ze to oni płaca, bo firma im tego dokładnie nie wyjaśnia, to często jedzenie jest bardzo skromne, a zakupy z wielka łaską. Najchętniej wszyscy kupowaliby tylko mortadelę, Fleischkaese itp. Szwajcarzy bardo lubią oszczędzać-zwłaszcza na nas. Młodsze pokolenie nest juz inne,ale te babcie i dziadkowie nauczeni sa liczyc centusie i często bywa tak, ze to własnie my zywimy z naszych pieniedzy nasza podopieczną. Bo skoro 500CHF przypada miesiecznie na nasze jedzenie, tzn., ze tygodniowo powinniśmy jeśc za 125CHF,a skoro zakupy tygodnuowe czasem wynoszą 80/90CHF,to gdzie sa nasze brakujące pieniądze?? Na koncie u rodziny. Powinnismy wszyscy w tym temacie pisac reklamacje do wszystkich firm gdzie pracujemy, bo skoro rodzina chce bysmy uczciwie pracowali,to powinna sie z nami uczciwie rozliczac i reszte nie skonsumowanych pieniędzy nam zwrócic. Wtedy my za nasza gotówke mogłybysmy sobie dokupic to, co tylko chcemy. Tak byłoby uczciwie. ja nie chce od nikogo 1 Franka, ale czemu oni maja na nas biednych korzystać?

Isabell Nowy wpis
@Elisabeth

Bardzo mądrze Pani policzyła te pieniądze

Jolanta Zakrzycka

Jak pozostali nie polecam. Mają bardzo złę miejsca, nie pomagają opekunce na miejscu, są tylko za Szwajcarami. Nie odprowadzają podatku-musiałam sama zapłacić-po roku przyszło pismo. Lepiej się pracuje w Niemczech, może za mniejsze pieniądze, ale miejsca pewne i nie trzeba płacić podatku po czasie.

DOBRE PYTANIE Nowy wpis
@Jolanta Zakrzycka

Ile jest tego podatku do zapłacenia? Jaki procent od wynagrodzenia?

DOBRE PYTANIE Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 3 dni.

CZY W SZWAJCARII JEST TWARDA WODA? CZY UBRANIA ŁATWO SIĘ NISZCZĄ? CZY UBRANIA SĄ PRANE W PŁYNIE CZY W PROSZKU?

Czy firma Pflegehilfe Schweiz Ag S.A. Oddział w Polsce kieruje się zasadą równości w płacach kobiet i mężczyzn? Chodzi o równorzędne stanowiska.

Danuta Irena

Tak Od 2019r współpracuje z firmą Pflegehilfe Schweiz .ch .Wstępna rozmowa odbyła się w Katowicach. Minęło już parę lat i nie powiem ,konkretnie ,jak długo czekałam na ofertę ( zlecenie) wiem że nie długo. Jak w każdej firmie przedstawiane są 2-3 kandydatki i to nie zależy od koordynatorek ,lecz od rodziny którą opiekunkę wybiorą. Rozmowy niekiedy z rodzinami odbywają się bezpośrednio na (usunięte przez administratora) ,ale nie zawsze. Jest duże wsparcie od koordynatorów. Moim bezpośrednim opiekunem ( koordynatorem) jest Pani Weronika z Torunia zawsze pomocna i jest konkretną osobą . To że płacimy za wyżywienie, wodę, prąd tz. ( Kost und Logis) mi akuratnie odpowiada ,gdyż nikt mi nie zarzuci że jem za jego pieniądze, biorę prysznic ,czy korzystam że światła. W Polsce również opłacamy media. Żadna z opiekunek nie wspomniała o tym ,że po zjezdze do pl.bedac na urlopie otrzymuje Ferienguthaben geld ! To co nam się nazbierało. Ja osobiście jestem zadowolona ze współpracy z firmą Pflegehilfe Schweiz ch. Po zleceniu wróciłam do kraju na 6- tyg ale niestety nie zdarzyłam pozałatwiać wszystkich spraw wiadomo swieta itd.poprosiłam o jeszcze 2- tyg.Pani Weronika przedzwoniła do zmieniczki ita się zgodziła na pozostanie 2- tyg dłużej. W tym samym czasie rodzina podjęła jednak decyzję że rodzice idą do Altersheim,niestety to jest ich decyzją. Na chwilę obecną czekam na nowe zlecenie Z czystym sumieniem mogę polecić tą firmę. Danuta

Honorata
@Danuta Irena

Napisałaś że płacisz wszystkie opłaty dotyczące mieszkania i chciałabym się dowiedzieć czy mieszkasz u rodziny i im płacisz czy w jakimś hotelu pracowniczym? Ile Ciebie kosztują miesięczne opłaty związane z pobytem?

Danuta Irena
@Honorata

Witam , jest mi to potrącane z wynagrodzenia ,jakie otrzymuję od firmy razem 990 ch, Mieszkam razem z podopiecznymi .

@Danuta Irena

Czyli da się dogadać ze zmienniczką ile tygodni ona siedzi w pracy ile ty? I ile siedzicie w Polsce? Ja jestem jeszcze ciekawa jak długo czekasz na kolejne miejsce pracy jeżeli rodzina rezygnuje z usług albo ktoś umiera przykładowo

logo firmy Specjalista psychoterapii uzależnień
logo firmy Pracownik hali w markecie budowlanym Rumia
Rumia
Agencja Pracy Tymczasowej Work&Profit

Eliza

A pracowałaś w tej firmie? Co masz na myśli, pisząc taką wiadomość? Dlaczego jej nie polecasz?

CalaJa

Mialam okazje pracowac przez owa "super" firme w Szwajcarii. Kontrakt a w nim 1.5 dnia wolnego - NIE BYLO GO W OGOLE! Praca po 12h dziennie. Problem z odzyskaniem pieniedzy za nadgodziny. NIE POLECAM

@CalaJa

@CalaJa

Trzeba domagać się płacy za nadgodziny !!! Mozemy razem wspolnie coś z tym zrobić bo okradzionych jest dużo więcej !

Helwet

W szwajcarii za opieke 24h rodziny płaca firma srednio około 8000 fr wiec jezeli ktos chce pracowac za 2200 fr netto i pasc takich co siedza w biurze i zeruja na ciezkiej pracy to prosze bardzo.PROPONOWAC KOMUS ZA TAK CIEZKA PRACE W SZWAJCARII 2200 FR NETTO TO JEST PONIZEJ KRYTYKI.tak tak 8 tyś fr dlatego te rodziny takie maja wymagania bo tyle placa a gdzie reszta tych pieniedzy to sami sobie odpowidziec musicie .Porzadna szwajcarska firma proponuje 3500 fr netto szukajcie wysyłajcie cv nie pracujcie w szwajcarii przez polskich posredników...pozdrawiam,

John

Firma proponuje wynagrodzenie w SZWAJCARII netto 2200 fr to jest kpina tam sie zarabia 3000-4000 fr netto reszta ofert tob chłam i WYZYSK.

Szymon
@Zofia Krystyna

Co za entuzjazm. Widać ze ci się dobrze pracowało skoro tak chwalisz. A jak ze znajomością języka? Trzeba dobrze umieć czy wystarczy że kandydat się dogaduje? Dojazd też jest zapewniony przez firmę która pośredniczy? Jak to jest potem rozliaczne?

@Zofia Krystyna

Zgadzam się z Panią Zofią. Obsługa w Katowicach była bardzo profesjonalna. Też polecam tę firmę. Pozdrawiam

@Szymon

Witam Szymon Firma Pflegehilfe Schweiz AG wymaga w większości ofert dobrego,komunikatywnego języka niemieckiego.Czasami zdarzają się oferty ze znajomością języka angielskiego,włoskiego lub francuskiego. Transport organizuje i opłaca firma. Wszystko zawsze szybko i sprawnie jest organizowane.???? Pozdrawiam

Beata
@Zofia Krystyna

Opis zlecenia wypłata nadgodziny wszystko się zgadzało.

Larysa
@Beata

Możesz napisać coś więcej o wypłacie? Czy jest konkurencyjna? Może orientujesz się, jak płacą na tle innych firm, z którymi opiekunki mogą wyjechać? Nadgodziny jak są rozliczane? Moja mama zmienia pracę, jej ostatnie wyjazdy jako opiekunka właśnie nie poszły za dobrze, mimo obietnic :(

sisi
@Larysa

Wypłata 2400 przez pierwsze 3 miesiące potem 2000 franków bo trzeba płacić Krankenversicherung. Firmy szwajcarskie oferują 1000 F więcej.

Katta
@Beata

A mnie noe wypłacili za nadgodziny a było 90

Pablo
@Katta

Mario

O jakie przepisy ci chodzi? Podasz przykład bo jak już aż tak negatywnie to przydałby się info co się dzieje? Czytałem że na jednym stanowisku jest praca na kilka osób. O to chodzi?

@Mario

Tak. Jest opiekun ososby chorej i prowadzenie domu wraz ze sprzątaniem gotowaniem i wszystkim innym , praniem prasowaniem dla wszystkich w domu. To jest w umowie . A spróbuj zapytać o zakres obowiązków !

@Shrek

Ty prasujesz tylko dla podopiecznego i ewentualnie jeżeli jest to małżeństwo ,to również dla (żony/męża ) ale przy małżeństwie masz dodatek . Danuta .Irena

Katta
@Shrek

Akurat ! Nawet za nadgodziny noe wypłacili a miałam 90. Łamanie przepisów bez gadki żadnej .

@ot co

Lawiranci,gracze,cyniczni,łowią naiwnych,warszawka cwaniacka.Nie powinno się szukających pracy traktować jak statystów,to zupełnie nie fair zagranie.

Majuma
@ot co

Oczywiście, ze zgadzam się z opinią. A dlatego, ze jesteśmy przez firmę wystawiane jak na targu (usunięte przez administratora) Od kiedy to nasza uroda decyduje o naszej przydatności do zawodu.?

Kros
@ot co

Dokładnie jest tak,jak Pani pisze...dzwonią przedstawiają ofertę a potem zawsze jest się do dupy...a ostatnio to pani koordynatorka dwa razy dzwoniła z ofertą...raz jedna czekałam na odpowiedź rodziny,a w międzyczasie już zadzwoniła z drugą ...ja mówię że czekam na odp co z tą pierwszą oferta?oj odrzucona...????????????????szkoda gadać...już mi się nie chce nawet patrzeć jak mi się ich numer wyswietla

Grażyna
@Kros

A to byłaś na jakimś wyjeździe od nich? Czy za każdym razem oferta odrzucona?

Majuma
@Majuma

Zgad,am się z tą opinią ponieważ nie wygląd, ale kompetencje powinny decydować . Kandydujemy na stanowisko opiekunki a nie modelki.

Lidia
@ot co

Mam podobne wnioski odnośnie tej firmy.

@Lidia

No jak się to czyta to zbyt przychylnie wcale nie wygląda... Te odczucia, o których wspominasz to z jakiegoś niedawnego okresu czy z kiedy?

@Majuma

to nawet nie chodzi o urodę, chodzi o wystawianie naszych kandydatur tylko. Nie sądzę,że uroda ma aż tak kluczowe znaczenie.

@Jolanta

spojrzyj na datę wpisu, napisałam "na świeżo" wtedy o moich odczuciach

@Grażyna

po 5 razie odrzucenia, dałam sobie spokój i zakończyłam tę szopkę. Poco ma się męczyć pani koordynatorka i ja:)) W Niemczech pracy dość jest i nikt mnie nie odrzuca.

emi
@ot co

kazda agencja potrąca, ale u nich są rzeczywiscie jaja,raz pojedziesz a co później ile trzeba czekac na kolejne zlecenie u nich zeby wyjechac ,do (usunięte przez administratora) taka impreza

Tyut
@ot co

Bo coś kręcą z tego co widzę.Tak jak Aterima która mnie okradła nie wypłacając 100% wynagrodzenia niech 20 osób oszukają to mają nie złą sumkę do przodu z tond ten przemiał i zapotrzebowanie.

@ot co

Nie usuwają moich danych osobowych pomimo nie podjęcia pracy u nich. Nadal posługują się nimi ,pomimo braku szans na otrzymanie pracy według ich wyymagań. Nie zgadzam się na wykorzystywanie moich danych do ich celów marketingowych.Jak ich zmusić,żeby całkowicie zablokowały i zapomniały o moich adresach? Nie powiedzą wprost,że "jest Pani za stara,żalbo za brzydka ,żebyś spodobała się bogatym szwajcarskim starym babciom jako ich opiekunka",ale oględnie mówią,że "nie zostałaś Pani wybrana".Czy to casting na aktorki lub modelki do pracy w bogatej Szwajcaria?

Rozczarowana
@ot co

Byłam też na rozmowie w Katowicach. Byłam zszokowana jak to wygląda. Pytania zadane na oczywiste kwestie były takie , że czułam się jak osoba niepełnosprawna umysłowo ( nie obrażając nikogo). Zbieranie dokumentów , ksero dowodu i innych zaświadczen a potem zero odzewu. Nie wiadomo czemu to duży i gdzie później to jest wykorzystywane.

@Rozczarowana

Dotyczy moja historia właśnie rekrutacji przez Katowice . Ale o Pani Ani nie powiem złego słowa , bardzo fajna osoba. Natomiast pani Agnieszka …. Potraktowana zostałam jak (usunięte przez administratora) do roboty który ma łba do góry czasami nie podnosić tylko ciągnąć pług bez słowa skargi . Potrzeba do tej pani wiele asertywności wykazać. Najważniejszy jest klient a nie opiekunka/sprzątaczka , bo tak piszą na umowie, ze jesteśmy od wszystkich i od wszystkiego a nie od chorego, który jest z imienia i nazwiska wpisany do umowy. Ta firma płaci 2200 miesięcznie a w rzeczywistości stawka na godzinę policzona za miesiąc pracy daje jeszcze mniej. I to jest wypłata jeszcze przed obowiązkowym ubezpieczeniem które wynosi 300 franków . Tak ze po trzech pierwszych miesiącach pobytu i pracy w Szwajcarii jest to kwota 1900/1800 franków . Szokujące ! I do tego jeszcze firma nie nadzoruje czasu pracy który opiekunka a właściwe to sprzątaczka kucharka musi u klienta pracować . Ja zostałam (usunięte przez administratora) przez osobę u której byłam bo pracowałam nie jako opiekun ale byłam na usługi pani domu w większości czasu. Zostałam tak wyeksploatowana fizycznie ze wróciłam wyniszczona do Polski. Miałam mnóstwo nadgodzin wypracowanych ale osoba u której byłam powiedziała ze nie zapłaci nadwyżki godzin, a firma Pflegehilfe schweiz stwierdziła ze bie należy mi się płaca za prawie 100 nadgodzin. Najpierw mówili ze mam odebrać czas wolny ale jak dowiedzieli się ze to jest dwa tygodnie wolnego czasu, to dali mi wypowiedzenie i wróciłam do domu po sześciu tygodniach zamiast po ośmiu . Za te nadgodziny nie wypłacono mi tłumacząc ze najpierw ich klientka musi im zapłacić żeby oni potem mogli mnie zapalcuc . A klientka nie zapłaci i tyle. Byłam głodna na tej szteli bo pani domu była na diecie ciagle. Jak coś kupiła to od razu mówiła ze to dla męża dla córki dla wnuków . Dla mnie nie było pomimo potrącenia 990 franków kost und logis. Firma została poinformowana o tym wiec po miesiącu zqczelo być lepiej z jedzeniem. Ale wypłata wynagrodzenia za pierwszy miesiąc pobytu tam pokazała problem i (usunięte przez administratora) na nadgodzinach . Bie wypłacono mi ich do dnia dzieiejszgo gdyż klientka nie podpisała mojej listy godzinowej a jej słowo jest nadrzędne nad moim i moimi dowodami ze pracowałam we wskazanych dniach i w czasie nadliczbowym . To okropne dla mnie bo naprawdę mnie wyzyskano i wymęczono w tej willi z basenem i chorym leżącym bijącym wszystkich, bo była agresja u chorego , ataki padaczki , dźwiganie wielkiego mężczyzny , pucowanie podłóg na trzech poziomach i wiele innych . Schudłam , wycienczylam się tam i nie znalazłam sposobu aby agencja zapłaciła uczciwe za moja ciężką pracę. Bardzo bardzo nie polecam ! Jeśli ktoś może mi wskazać instytucje które mogą pomóc oszukanym pracownikom przez pracodawcę szwajcarskiego, to proszę o informacje . Bo tak być nie może żeby z nas robiono półglupich (usunięte przez administratora) Taki kraj zamożny i tak wyzyskuje obcokrajowcow, (usunięte przez administratora) nie płacąc , nie przestrzegając przepisów prawa pracy, a agencja jest po stronie klienta a nie nas, pracowników . Nie ma na to zgody!

@Pokrzywdzona

Ja pracuję w De mam te same pieniądze Dwa razy byłam w Ch,i nigdy więcej

basia

Proszę uważać na tę firmę, na dualizm przekazu informacji przez telefon i na piśmie (umowę powinno podpisać się w Polsce w języku polskim). (usunięte przez administratora) niebezpieczni naciągacze.

Opiekunka
@basia

Bo tak powinno być. Opiekunka ma prawo do rzetelnej informacji w języku ojczystym. Musi być w 100% świadoma co podpisuje.

@Opiekunka

Może wreszcie ktoś rzerelny zajmie się pośrednictwem?Może....?

@Opiekunka

Może wreszcie ktoś rzetelny zajmie się pośrednictwem na rybku polskim ....?

@Opiekunka

Na rynku..Sorry za błędy.Pisze ta aplikacja jak po grudzie.

Halina
@basia

a to w jakim języku dostaje się umowę? nikt tego nie tłumaczy?

Danuta
@Halina

Umowa jest w 2 językach ,zarówno w j.Polskim jak i niemieckim .Więc jest przejrzysta .

@Danuta

Ale umowa jest polska, tak? A nie że jakaś osobna niemiecka na innych zasadach? Po prostu przetłumaczona na niemiecki? Wolę dopytać...

@Danuta

To nieprawda . Umowa w języku niemieckim . Tylko! Na e-mail. A potem wszystko warunki niedotrzymane zakrywają takim regulaminem którego bie wysyłają celowo ale w umowie jest napisane ze to ten regulamin reguluje inne zagadnienia. Oczywiście kryje wszystkie złamane przez agencje obietnice przez wpisy ze opiekunka czegoś nie dopełniła wiec jest to jej wina. Ja nie wiem jak odzyskać dużo pieniędzy za nadgodziny , a to będzie około 1400 franków !

Jaki rodzaj umowy preferowany jest w Pflegehilfe Schweiz Ag S.A. Oddział w Polsce?

porekrutacji

Byłam na rozmowie w tej firmie w Katowicach. Na samym początku było bardzo miło ale jak usłyszałam że na stanowisku osoby która ma się zajmować rekrutacją trzeba również zajmować się logistyka, customer service, rekrutacja, researchem i payrollem to oniemiałam. Na jednym stanowisku w sumie pracuje się za kilka działów bez adekwatnej do powierzonych obowiązków wypłaty. Znając podejście innych firm z tej samej branży byłam w szoku ponieważ wszędzie zajmuje tym wszystkim kilka działów i wykonanie tych obowiązków w 8 godzin pracy jest niemożliwe. Sprawdzając czasem oferty pracy widzę że cały czas na to samo stanowisko firma szuka pracowników i szczerze mówiąc nie dziwię się.

Katy
@porekrutacji

A jesteś w stanie powiedzieć jaką stawkę zaproponowali Ci za zajmowanie się tymi dodatkowymi rzeczami oprócz rekrutacji? Poza tym, czy pracownik będzie przechodził jakieś szkolenia, żeby potrafić wykonywać te pozostałe czynności?

Ala

Honorata
@Ala

A czy potrącają z wypłaty za zakwaterowanie i jak tak to ile? Jakie języki obce trzeba znać żeby przejść pozytywnie rekrutacje i jakbyś mogła powiedzieć coś więcej na temat umowy i na ile się wyjeżdża .

@Ala

Tak to prawda SZWAJCARIA piękna jest i zarobki,warunki pracy bardzo dobre.WSZYSTKO jak w szwajcarskim zegarku.???? Człowiek nie przepracowuje się, są dni wolne,w Niemczech rzadko zdarzają się dni wolne.Pozdrawiam

Marzena

ja1974

Mam pytanie. Z tego co się orientuję w Szwajcarii są takie zasady ogólne, że to nie pracodawca opłaca składkę na kasę chorych, ale samemu trzeba się ubezpieczyć w jednej z kas szwajcarskich. Wynika to z ich przepisów prawnych. Czytałam to gdzieś w broszurce z wojewódzkiego urzędu pracy, że tak właśnie jest. I takie najtańsze ubezpieczenie kosztuje ok 300 franków. Na (usunięte przez administratora) jest też taki pan który prowadzi kanał o pracy w Szwajcarii i dokładnie mówił to samo. Czy ktoś się orientuje jak to jest w tej firmie rozwiązane? Temat mnie zainteresował bo ktoś tu pisał w komentarzach że nie dostał karty ubezpieczenia zdrowotnego.

ja1974
@ja1974

Przepraszam, ale coś mi tam źle wskoczyło. Mój status powinien być "kandydat", nigdy nie byłam jeszcze pracownikiem tej firmy.

Alicja

Mnie interesuje praca w agencji, na stanowisku specjalisty ds. rekrutacji. W ubiegłym roku zarobki według ogłoszenia wynosiły 6-8 tys. brutto. Ktoś mógłby dać znać, czy szykuje się nabór i czy były podwyżki w stosunku do tych starszych widełek?

kasztanowe mysli

Dlaczego ja glupia tu nie zajrzalam przed wyjazdem????????????????????????????????

coolka
@kasztanowe mysli

Nie zamartwiaj sie, wciaz ludzie slabo sprawdzaja firmy zanim podejma prace.Opinia jest wazna. Pracodawca zawsze slodko pierdzi. Izataja wazne informacje. Alemadry czlowiek uczy sie na bledach.Nastepnym razem poszperaj w internecie. Jesli firma jest uczciwa to wlasnie taka informacje o niej znajdziesz.

Zuza
@kasztanowe mysli

Hej. Czy mogłabyś opisać, co było nie tak? Miałam do nich aplikować.

Teresa
@Zuza

Też mam kilka pytań - udało Ci się złapać kontakt z jakimś pracownikiem? Co jest nie tak i dlaczego odradzają wyjazd? Te komentarze wcześniejsze są dość stare i niewiadomo czy aktualne

opiekunka

Napisze krotko, Nie polecam. Bo bardzo : slabe zarobki ( mnostwo odtracen, odliczen, zostaje naprawde tyle ile byscie zarobily w Niemczech, bo pani ktora koordynatorka z Polski duzo obiecuje ale na tym NAPRAWDE sie konczy, w niczym nie pomagaja, bo szwajcarzy sa strasznie skapi i czesto bedziecie glodne, agencja nie pomoze, bo drogo tu i wszedzie daleko Najbardziej ostrzegam przed zleceniami na terenach wiejskich °!!! Prosze, ostrzegam, szukajcie zlecen w cywilizowanych panstwach!!!

Ilona
@opiekunka

Szwajcaria jest przereklamowana. Potwierdzam ze rachunek ktoryotrzymuje rodzina seniorki za opieke to ponad 6 tys Frankow, a wy dostaniecie 2 tys . Gdzie reszta pieniedzy? Z tego zyje cala armia nierobow. Tu w Polsce i w Szwajcarii. Taka jest prawda. Wiec jesli chcecie ze swojego wynagrodzenia finanowac panie ktore nie zrobia dla was nic wiecej procz wyslania na zlecenie, to juz wasza sprawa. Wolnosc jest zagwarantowana konstytucyjnie. :) Ja odradzam. Naprawde z calego serca.

Ilona Warszawa
@Ilona

Sprawdzcie wpisy za kilka dni, jestem na tropie wielkiej afery zwiazanej z ta firma.

Bayern
@Ilona

Bardzo dobre spostrzeżenia W punkt napisane

Bereyn

Wystarczy poczytać opinie

Sara 1234
@opiekunka

Zgadzam się całkowicie z opiniami pań .to szczera prawda. Także są firma która oferuje niskie zarobki i telefonicznie ignorują osoby .które już z nimi współpracowały.

Bereyn
@Ilona Warszawa

O proszę

Beyern
@Ilona Warszawa

Miałam jechać na spotkanie do Katowic Ale jak poczytałam konenrarze na FB i tu to zrezygniwałam Plus zarobki szału nie ma (usunięte przez administratora) nie urywa W Niemczech mam 2500€ netto Przy jednej osobie mobilnej. Można można To po co mi się pchać do Szwajcarii gdzie 80% społeczeństwa nie toleruję obcokrajowców A opiekunki mają za nic. Widki są tam piękne ale to tylko widoki.

@Beyern

2.500 netto, to raczej praca na (usunięte przez administratora). Żadna firma nie płaci do 1 mobilnej osoby takich kwot.

@Mira

Czemu nie? I tak dla jasności to jaka ta kwota powinna w takim razie być według Ciebie?

@Jolanta

Według mnie, czyli oczekiwania, jakie mam , nie mają tu znaczenia. W Niemczech firmy nie płacą powyżej 2.000€do jednej mobilnej osoby. Chyba, że pracuje się u dwojga małżonków. Może prywatnie, a to zupełnie inna sprawa.

@Mira

a to chwilka czy są tu oferty dla dwojga? bo nie miałam nawet o tym pojęcia, czyli stawka potencjalne podwójna, był ktoś tak może? ciekawa jestem jak ciężko mogłoby być wtedy

byly pracownik

To wszystko prawda, jezdzilam na zakupy z corka seniora, negowala wszystkie pomysly na gotowanie i kupienie skladnikow. Przed wyjazdem biegala po calym domu (pewnie stuletnim) zeby sprawdzic czy nie zabralam starej maki, 20 letniego szamponu albo makaronu ze strychu (od samego spojrzenia wiekowy makaron rozpadal sie na pyl), jeszcze nigdy nikt mnie tak nie potraktowal. Mowila ze ja srednio gotuje ( he he, zeby dobrze ugotowac trzeba najpierw kupic dobre skladniki :) ) Gdy corka siesziala z seniorem na parterze domu, przed TV (ja pietro wyzej) byo slychac nawet szepcza. Jedna lazienka, senior myl rece raz dziennie (prosilam zeby czesciej, ale mowil ze ja panna z miasta jestem i ze to glupie myc rece skoro sa czyste. Mial sraczki, grzybice bakteryjne, choroby skorne) Jestem upodlona ta praca na maksa. Nie polecam, wrecz blagam, omijajcie ta agencje z daleka.

Zostaw merytoryczną opinię o Pflegehilfe Schweiz Ag S.A. Oddział w Polsce - Warszawa

• Jak się pracuje w Pflegehilfe Schweiz Ag S.A. Oddział w Polsce?

Zobacz opinie na temat firmy Pflegehilfe Schweiz Ag S.A. Oddział w Polsce tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 16.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Pflegehilfe Schweiz Ag S.A. Oddział w Polsce?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 12, z czego 2 to opinie pozytywne, 8 to opinie negatywne, a 2 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Pflegehilfe Schweiz Ag S.A. Oddział w Polsce?

Kandydaci do pracy w Pflegehilfe Schweiz Ag S.A. Oddział w Polsce napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Pflegehilfe Schweiz Ag S.A. Oddział w Polsce
2.9/5 Na podstawie 19 ocen.

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w styczniu 2024r.

2. pracuj.pl 3 349 188
  4. olx.pl 2 874 042