logo Schindler Polska

Schindler Polska

Opinie o Schindler Polska

Okoń 2015-02-20 00:26:58
Witam. Czy ktoś może napisać jakie są warunki finansowe na stanowisku konserwatora? Czy czas pracy jest regulowany? I w końcu jak to jest z tymi zwolnieniami, jest ich tak dużo i z czego one wynikają (redukcja etatów)? Przeczytałem całe forum i nie mogę znaleźć tych informacji... Od 7 lat pracuje w małej firmie dzwigowej i juz czas na zmiany:) robię małe rozeznanie ;)
wee 2015-02-20 14:19:17
Pracuję w Schindler od ponad 2 lat i przypadkiem zajrzałem na to forum i musze przyznać, że zaskoczyło mnie to, ze ludzie tutaj są tacy nieszczęśliwi. Wiadomo, że przychodząc do pracy trzeba pracować. Skończyły się czasy, kiedy płacono każdemu po prostu za to, że jest.
Wiadomo, że nie każdy musi się lubić - taka ludzka natura. Ale przecież praca to praca. Grunt to mieć dystans do tego i szanować swoją prywatność. Nie musimy się przecież wszyscy kochać.
Z drugiej strony, jeśli jesteście tutaj tacy nieszczęśliwi, to dlaczego nadal tutaj jesteście? Może dlatego, że ciężko znaleźć innego pracodawcę, u którego dostaniecie takie warunki? Mam już pewne doświadczenie w poszukiwaniu pracy - wiem jak teraz ciężko znaleźć pracodawcę, który na wejście zaproponuje Ci umowę o pracę, pełen pakiet socjalny (benefit, medicover, dofinansowanie do studiów, wyjazdy wakacyjne, etc) i pracę wyłącznie od poniedziałku do piątku.
Nie szkoda Wam energii na takie marudzenie i narzekanie? Spróbujcie się odciąć jak ja i cieszyć po prostu życiem, a pracę traktować po prostu jak pracę.
Ja już dawno przestałem bawić się w politykę i przejmować tym, na co nie ma wpływu.
Pracownik 2015-02-24 20:12:56
Jak widać HR się uaktywnił :)Dofinansowanie do studiów, wyjazdy wakacyjne, etc - zgodnie ze słowami Goebbelsa kłamstwo powtórzone tysiąc razy staje się prawdą. No chyba, że management sam sobie finansuje te studia i wyjazdy wakacyjne. Teraz już naprawdę rozumiem dlaczego niektórzy cieszą się życiem, szczególnie, że jednak w pracy się kochają:). Kochana HR - reszta pracowników nie może się cieszyć życiem, bo martwi się, że w każdej chwili może stracić pracę.
Daniel 2015-02-25 15:02:34
Człowieku co Ty wypisujesz ,fajnie że cieszysz się ze swojej pracy ,ale zauważ takich jak Ty na tym forum jest nie wielu.Jeżeli pracownicy czują się nie szanowani przez przełożonych to tak jest i wcale nie oczekujemy ,że ktoś nas posadzi i nic nie będziemy robić,wręcz przeciwnie .No i chyba za krótko pracujesz bo 2 lata to krótko ,żeby się zorientować co i jak .
Nowy 2015-03-03 13:43:39
Mam szybko rozmowe o prace w SCHINDLER na stanowisko konserwatora, i chcial bym wiedziec jakie sa zarobki konserwtora dzwigow?
Daniel 2015-03-05 08:39:57
Powodzenia :) a zarobki są zróżnicowane,zależy jakie masz uprawnienia,czy dostaniesz własny rejon ,gdzie do obecnej chwili pracowałeś i jakie masz doświadczenie.
amen 2015-03-05 20:03:26
po sales też serwis padł. a ludzie dalej ślą cv ...
Nowy 2015-03-05 21:33:14
Tak nieśmiało się spytam czy władza widząc to wszysko też szuka już pracy? Bo może powinienem chwilę poczekać żeby dwa razy nie występować?
bass 2015-03-12 21:36:15
pracowałem w firmie Schindler pare lat jeszcze za "starego prezesa ", który być moze wg niektórych był niedostepny ale był to człowiek z klasą .Takich managerów niestety już niema .Potrafił ukarac pracownika ale też potrafił go docenić. świadcza o tym wyniki firmy za cały okres Jego "panowania".A obecnie poprostu zarzadzaja firmą ludzie niekomopetentni ,nie dbajacy o pracowników odnosi sie wrażenie jakby byli postawieni po to aby firma upadła
Bardzo szkoda dorobku poprzednich lat. Zobaczcie ile wartosciowych ludzi odeszło z firmy po odejsciu poprzedniego Prezesa .O czymś to świadczy .Obecny Prezes nie ma pojecia o biznesie ale za to jest świetny w tabelkach .Dane w tych tabelkach są nie istotne , ważne jest jak je trzeba przedstawić i pochwalić sie osiagnięciami .Czy nikt z decydentów tego nie widzi ???
szkoda firmy i tych osiagnięć z poprzednich lat oczywiście dzięki ludziom , których już w firmie niestety niem
Daniel 2015-03-16 09:39:19
I tu masz kolego niestety rację,obecnie w firmie ludzie zarządzajacy wychodzą z założenia że pracownik to trybik ,jak się zużyje to się wymieni na nowy.
San Diego 2015-03-27 09:25:57
Nie bardzo wiem czego miałby dotyczyć ten post. Chyba, że kierownictwu zależy na zwieraniu szeregów. Przychodzi mi na myśl co najmniej jedna firma, która była poza zasięgiem innych. Czy ktoś jeszcze pamięta Nokię? :) poprzez błędy w zarządzaniu wszystko da się zniszczyć.
kukułka 2015-03-27 19:04:49
A kukła dalej na sznurkach lata. Sznurki już nadwyrężone.
nowy_new 2015-03-27 19:54:41
cześć, jest oferta jako DTH w dziale modernizacji w Krakowie - jestem poważnie zainteresowany - warto? jak myślicie czego można się obawiać a czego spodziewać,
jakie widełki wynagrodzeń na stanowisku doradcy tech.-handl.? możliwy jest rozwój na tym stanowisku? jakiś awans w przyszłości? na jakie auto można liczyć - 5os/kombi? jak ogólnie atmosfera w firmie ?
mocher 2015-03-27 20:12:56
to jest pytanie od HR
nowy_new 2015-03-27 20:26:44
no myslalam ze sie nie kapniecie ;(
kk87123 2015-03-27 21:30:29
Piszesz o krojeniu klienta na kase ? To sie zgadzam.
pozdrawiam mohery z firmy 2015-03-30 23:28:17
Na pracuju pojawiły się oferty na handlowca, ok , rozumiem szukają ludzi do pracy, analizuję ogłoszenie i co widzę ...
"W związku z dynamicznym rozwojem sił sprzedaży w dziale nowych instalacji poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku"
i tutaj pojawia się wątpliwość, przeczytałem jeszcze raz bo nie wierze, w związku z dynamicznym rozwojem ?? rozumiem że odejście handlowców to według firmy rozwój, mało tego dynamiczny rozwój... aż strach pomyśleć co się będzie działo jak nabierzemy rozpędu ...
schindler 2015-04-01 20:45:39
I bardzo dobrze. Odchodzą ludzie o najmniejszej wartości dla firmy. Ludzie, którzy i tak zostaliby zwolnieni. Przyjdą nowi, lepsi.
Schindler_2 2015-04-02 10:55:11
W 100% zgadzam się z poprzednią wypowiedzią... czyżby to był zakompleksiony HR ?
My 2015-04-02 17:49:12
Za chwilę Wy jako ludzie o najwyższej wartości zostaniecie sami ze swoimi przekonaniami i super nowymi.Takie przypadki od paru lat konkurencja przerabiała z mizernym rezultatem.
ten od moherów 2015-04-02 20:07:49
Może i najlepsi zostali, ale to najmądrzejsi odeszli...
TRÓJCA 2015-04-02 20:36:50
Wszyscy możecie odejść. My się wyżywimy. Najważniejsze, że samochód zamówiony.
dociekliwy 2015-04-02 21:09:59
czy zauważyliście że wszystkie wcześniejsze posty dotyczące "love story" na szczytach , zostały skasowane. widać HR czuwa nad tym co tu piszemy :)

Anioł 2015-04-03 22:58:56
Tyle nienawiści jeszcze na forum nie widziałem i to jeszcze w Wielki Piatek.
Najlepiej Trójce jeszcze ukrzyżować.
majówkowicz 2015-05-18 17:55:48
majówka już tuż tuż, a ja się zastanawiam czy będą z tego jakieś dzieci ... motto naszej firmy "bezpieczeństwo to podstawa" więc pamiętajmy wszyscy o zabezpieczeniu ... a dla męskiej załogi przypominam że gol strzelony na wyjeździe liczy się podwójnie ...
wywiad 2015-06-23 22:28:36
Daniel 2015-06-28 23:10:11
Ha ha kto wkleił ten link,powiedzieć i napisać można wszystko.
wywiad 2015-06-30 13:47:20
Dla mnie to co jest ujęte w wywiadzie w 100% pokazuje obraz działania firmy, zgadzam się że bezpieczeństwo to podstawa i zgadzam się że firma stawia na rozwój pracowników.
Brawo za super wywiad!!!
Pracownik 2015-07-08 20:59:40
Gdybym tu nie pracował to bym jeszcze uwierzył :) ale pracuje i wiem, ze to czysta ściema. Wszystki działania maja na celu zwiększenie wydajności = zap... dwa razy szybciej za te same pieniądze. A jak nie dasz rady to wymiana. I to jest prawda o tej firmie :)
12345 2015-08-16 19:35:18
Witam chcialem się dowiedzieć na jakie pieniądze można liczyć na stanowisku konserwatora 2lata doświadczenia uprawnienia udt 1+H w warszawie
nikto 2015-08-20 19:35:33
w sumie jakieś 2-5tys netto (płatne dyżury, nadgodziny + premia) Na początek musisz swoje odbębnić zanim dostaniesz lepszy rejon i kasę - nie ma co się oszukiwać, 2 lata doświadczenia to niewiele. Nauczysz się sporo ale nie licz na to, że praca jest spokojna i od 7 do 15tej... Samochody max 5 lat z GPS (standard to 2os Clio), możesz jeździć do domu. Czas/zlecenia rozliczasz w iphonie - taka elektroniczna obroża, mają to już chyba w każdej dużej firmie.
123478 2015-09-15 17:49:35
witam czy na tego maila mozna wysłac CV do schindlera co jest podany na stronie schindlera rekrutacja@pl.schindler.com
12345 2015-10-05 09:25:50
Chyba ciężko się dostać do Schindlera po jakim czasie się odzywają czy w ogole mogą się nie odezwać
marian 2015-10-12 13:02:37
Widzę że szukają konserwatorów w Warszawie jest ogłoszenie w necie ciężko się dostać i na jaką podstawę brutto można liczyć z uprawnieniami 1+H
12345 marian 2015-10-19 14:13:07
Na jaką podstawę brutto można liczyć w Warszawie z 1+H na stanowisku konserwatora
mareczek 2015-10-27 05:52:31
1600 netto na początku moim zdaniem w markecie na kasie się tyle zarabia a nie w dźwigach.
adek22222 2015-11-22 19:07:34
Masz rację za takie pieniądze to ch... kłaść można. Cieć na budowie pracuję 12h i ma 7zł na godzinę i się nie narobi jak wół.
ona 2015-12-05 13:38:25
Ja pracując tam nie odczułam tych wszystkich zalet o których wspominaja kadry i rekrutujaca. W firmie niestety pojawił się mobbing, poniżanie pracowników i niepokoj starych pracowników o własne stanowiska, które były zagrożone przez tych nowych co znali lepiej angielski, co mieli inne umiejetności, wiec zaczeło sie podkopywanie, obgadywanie za plecami, donoszenie do szefa. Bardzo źle wspominam współpracę z Panią Anną z tej firmy. Poza tym wykorzystują studentów do najrozmaitszych prac, zapewniając o etacie, a potem kończy się to tylko uściskiem dłoni. Nie polecam.
monter 2016-02-28 10:23:51
W tej firmie jest straszna spychologia na pracownika przepraszam robola zwanego monterem zrub sobie sam tkz
Wiem 2016-03-03 22:07:12
Do Thyssena szukaja konserwatorów. Podobno niezle placa.
1234rowery 2016-05-04 15:17:59
Witam!Czy obecnie pojawiające się OFERTY związane są Falą odejść czy to tak zwany zamierzony rozwój, może ktoś podpowie jaki klimat tam teraz panuje?
Dziękuję
moon 2016-07-27 12:34:38
Gratuluję sprawności systemu rekrutacyjnego! Jakież było moje zdziwienie, gdy dostałam ostatnio od nich wiadomość mailową z podziękowaniem za udział w rekrutacji - mamy lipiec, a aplikowałam w listopadzie 2015.
Zadowolony 2016-10-12 20:27:35
Firma całkowicie rodzinna osoby z zewnątrz nie mają szans na rozwój zero zainteresowania ze strony przełożonych podejście do pracownika jak do psa nie pasuje to sobie zmień. Bez znajomości w firmie odradzam Karierę pensję ciut większe niż w na kasie.
werty 2016-10-12 20:34:30
moom' poważnie tyle czasu czekałeś na odpowiedz? a moze ostatnio aplikowales do nich? moze mieli tyle cv,ze dopiero teraz wpo takim czasie system je wygenrerował faktycznie to troche sieszne:) a teraz suzkaja pakrtykanta,widziales?
moon 2016-10-26 11:16:28
Tak jak napisałam: aplikowalam jednen raz, a odpowiedź dostałam po kilku miesiącach, gdy już zadomowiłam się w innym miejscu :)
Poszukiwacz 2016-11-03 17:50:58
Szukaja u was konserwatorow?
elo 2016-11-03 20:09:42
konserwatorów powierzchni płaskich
Poszukiwacz 2016-11-07 16:50:34
A to nie dajesz sobie rady i Ciebie zwolnili?
Ostatni Sprawiedliwy 2016-11-24 08:23:26
Szczerze nie polecam firmy. Zero możliwości rozwoju, brak szkoleń technicznych, pracę może wykonywać średnio rozwinięta małpa (wykształcenie podstawowe» wystarczające). Plus to ludzie pracujący, bardzo mili i towarzyscy. Proces rekrutacji jak na stanowisko dyrektora. Wynagrodzenie dla zwykłego pracownika jak na firmę szwajcarską żenada (2,5 tys). Jeśli ktoś chcę można spróbować, ale po kilku miesiącach przekonacie się sami. Radzę omijać łukiem jest wiele lepszych firm na rynku.
gorffen 2016-12-07 13:49:31
Poszukuję obecnie osób na stanowisko Konserwatora Wind w Trójmieście. Wymagane uprawnienia UDT. Umowa o pracę - stawka podstawowa 4-5 tys. na rękę podstawy + prowizje. Kontakt: gorffenwarszawa@gmail.com
Zostaw swoją opinię o Schindler Polska - Warszawa
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Schindler Polska