ASAJ SP. Z O.O.

Opinie o ASAJ SP. Z O.O.

yo Nowy wpis

Mam zamiar aplikować na stanowisko kierownika księgowości, nie widzę w wątku nikogo z tej branży a myślałam że ktoś będzie w stanie mi coś podpowiedzieć. Doświadczenia mam nawet więcej niż wymagane 3 lata, więc postaram się śledzić aktualne rekrutacje. Czy jeżeli współpraca z firmą przebiega dobrze to jest możliwość przejścia z systemu pracy stacjonarnej na przynajmniej hybrydową?

Spodobało mi się ilość rzeczy jaką oferują dla swoich pracowników, a dokładniej etat magazyniera. Czy ktoś wie na jakim poziomie jest pensja, skoro piszą, że jest bardzo atrakcyjna? Oprócz podstawy płacą jeszcze premie, więc niech mi ktoś nakreśli jak ona jest wyliczana i jakie to są kwoty.

Czaro Nowy wpis

Płacą premie ale ludzie nie wytrzymują presji jaką daje kierownik magazynu. Czytaj opinie niżej

@Czaro

No to ja jeszcze raz zapytam ile tych premii? Ja też jestem chętny na etat magazyniera. Napisz jeszcze raz o jaką presję chodzi, bo trudno mi się tu dokopać do czegoś wcześniejszego. Trzeba mieć jakąś określoną ilość lat doświadczenia? Bo napisane jest, że trzeba je mieć, ale bez konkretów.

Furt Nowy wpis

Trudno o nich mówić bo są indywidualne. I indywidualnie kierownik moze ci ją obciąć. Obecnie wchodzą'' normy '' i linijki gdzie wcześniej nawet jak ktoś miał więcej wyrobione potrafił dostawać mniej. Więc system jest mocno kulejący. Presja kierownika to fakt że patrzy w kamery i wychodzi do ludzi mówiąc że rozmawiają chociażby a rozmowa jest na temat pracy. Trudno na magazynie nie zamienić słowa i nie skonsultowac się z współpracownikiem. Po takiej sytuacji u kierownika ciężko chociażby doprosić się o urlop. Dodam że od stycznia z firmy odeszło 14 osób doświadczonych gdzie pewne że liczba się podwoi. Więc tu wina nie leży może tylko w wynagrodzeniu a przełożonych. Kierowniku, liderach oprócz kablówki.

BylyAsajowicz

W firmie za dużo kadry kierowniczej. Brak ankiet na temat satysfakcji z pracy, brak dialogu ze zwykłymi pracownikami o tym co zmienic.

Syriusz

Zacznę od tego, że odkąd powstało Centrum Dystrybucji cały czas słyszeliśmy o podwyżkach. Do tej pory tylko nieliczni je otrzymali. Raczej ze wzgledu na podniesienie minimalnej krajowej niż za bycie dobrym i rzetelnym pracownikiem. Od początku był i jest problem z urlopami. Na drugich zmianach nie można w ogóle brać urlopów, a na pierwszych najlepiej od wtorku do piątku. Wszelkie odbiory za dni wolne jak 11 listopada pracownicy CD muszą odebrać w bieżącym miesięcu, gdzie pozostali pracownicy maja czas do końca I kwartału. Z końcem roku był czas wysyłania na przymusowe urlopy bo jest zakaz przenoszenia urlopu na kolejny rok. Kierownicy chcą kontrolować każdą minutę pracy przez co jest wprowadzanych coraz więcej opcji kontroli pracowników.

Gosia
@Syriusz

A co jak ktoś chce wziąć urlop na więcej niż 7 dni i te dni wykraczają poza wtorek - piątek, to jest opcja na taki dłuższy jednostajny urlop?? I jak jest problem z urlopami, to zdarza sie, że firma ściąga z urlopu pracowników, jak jest dużo pracy? Takie przerwy się zdarzają?

Jaki rodzaj umowy preferowany jest w ASAJ SP. Z O.O.?

Klouse

Umowa o pracę na czas określony bądź nieokreślony

@Klouse

O, super. Jak rozumiem na start, jest taka umowa? Możecie podać jeszcze, jak mowa o umowach, czy w nich jest zapis o premiach lub dodatkach? Czy tego typu ustalenia są tylko słowne, bez konkretów formalnych, które potem można egzekwować?

Mery
@Klouse

A Ty pracujesz w tej firmie czy tylko przewidujesz? Każda firma na średnim poziomie rozwoju daje umowę o pracę, w tej chwili nie jest to nic nadzwyczajnego.

Mm

Chciałbym podzielić się swoją opinią. W ciągu mojego ponad rocznego zatrudnienia miało miejsce bardzo dużo zmian. Kilka osób odeszło z oddziału do konkurencji, likwidacja "sklepu" i dołączenie do "inwestycyjnej obsługi klientów", zmniejszanie ilości towaru na magazynie, coraz większe oczekiwania góry, problemy ze zbyt wysokimi cenami dla klientów, którzy odchodzili. Jest to praca w ciągłym napięciu - klienci się awanturują o dostawy (czasami paczka idzie 48h zamiast 24), kierownik naciska na efektywność i wyrobienie swojego planu. Wyjeżdzic trzeba setki kilometrów miesięcznie aby nikt nie zarzucił, że się nie starało. Są też plusy pracy w Asaju - wyjścia integracyjne raz w roku, miła załoga w dziale zakupów, która wkłada wiele serca aby pomóc w negocjacjach cen z dostawcami (pozdrawiam Marte A, Konrada S.), pomocni chłopacy w prefabrykacji i w dziale projektowych oświetlenia. Działy wsparcia te są niedocenione a odwalają ekstra robotę ! Pensja na czas, 100procent wypłacanej wyrobionej premii, brak przycinania za coś, godziny pracy, możliwość wzięcia home office w nagłej sytuacji, brak nadgodzin przymusowych.

Za_gardlo

Nie polecam pracy w tej korpo hurtowni. Na każdym stanowisku bardzo dużo papierkowej roboty, dział logistyki to niczym osobna firma, robią pod górkę, opóźnienia pakowania towaru, problemy z maszynami w centrum dystrybucji. Podwyżek inflacyjnych brak, premie przycinają i nawet na święta nie będzie żadnego upominku czy dodatku do pensji. Dyrektorów więcej niż handlowców, procedury ceny narzuu czy marzy, są przez zakupowcow tak ustawiane ,że nie da się nic sprzedać w cenie segmentowej. Pretensje zarządu o wyniki, spowiedzi w postaci tabeli i omówienia wyników. Towarów coraz mniej nawet w centrum dystrybucji. Szkolenia tylko na tems w czasie pracy , klepie się oferty, rozmawia x klientem więc nie ma jak słuchać. Nie polecam.

@Za_gardlo

Hej, a jak właściwie wygląd to omawianie wyników? To są jakieś comiesięczne rozmowy z przełożonym? Czy z jakimś głównym szefem? Jak one często się dobywają, właśnie raz na miesiąc, częściej czy rzadziej? To jest na zasadzie reprymendy, czy szukania sposobu, aby te wyniki były lepsze?

Klouse
@Za_gardlo

Ja się zgadzam z tą opinią. Na duży minus postawa wynagrodzenia. Premia jest bardzo ciężka do wypracowania. Oczekiwania kierownika Filii bardzo wysokie, a dyrektora regionu oderwane od rzeczywistości. Pomocy ze strony zakupowcow w negocjacji dobrej oferty od dystrybutora nie ma. Jest się zdanym na samego siebie i jest się od wszystkiego. Na duży plus jedynie ludzie na filii, doradcy handlowi.

PracownikJedenZWielu
@Za_gardlo

Nie wiem jak wygląda praca na innych filiach i oddziałach ale u mnie ekipa była na medal. Wymagania na filii to nie jest wymysł kierownika a niestety ludzi zarządzających i ich decyzji. Wymagali od Nas dużych wyników i dużych marzy. Ciężką pracą, skrupulatnością i zaangażowaniem nie zawszs można było wyrobić słupki. To jest typowy biznes a w biznesie liczą się tylko liczby

@Klouse

To ile średnio wynosi podstawa, bo może dla mnie byłaby to okej kwota? Ile razy w roku można dostać premie, jest jakaś regułą gdy miesiące są lepsze? Skoro handlowcy są spoko to może Oni pomagają w niektórych obowiązkach? Rozumiem, że nie masz płacone za dodatkowe obowiązki?

Iwan

Tak siedzę czytam poprzednie opinie i w pełni się z nimi zgadzam. Jak to jest możliwe że człowiek człowiekowi robi na złość i jeśli się zaplanuje urlop przełożony wie o tym od miesięcy nagle zmienia zdanie ? Uważam że takie zagrywki ze strony kierownika nie powinny mieć miejsca. Hierarchia robi swoje już ci co dostali podwyżkę są po jego stronie. Co do pracy to jeśli chcesz się zatrudnić weź do serca opinie.

@Iwan

Nawet jak ktoś ma wykupione wakacje w biurze podróży to potrafią zabrać urlop? Jakie to stanowiska dostały podwyżkę, jest jakaś reguła? Po co to robienie na złość? Chodzi o to żeby młodzi "nie podskakiwali"?

Honorata

Takie pytanie jeszcze w kwestii dawnego ogłoszenia na magazyniera. Ile jest aktualnie zmian? Oraz jaki obowiązuje tam system pracy, będę wdzięczna każdemu, kto odpowie z jakąś informacją.

Bacon
@Honorata

Zmiany sa Są cztery. Mianowicie: 4-12 6-14 9-17 14-22 Przy tej ostatniej zazwyczaj bywa ze pracuja do 2 w nocy.

Aleksandra
@Bacon

I każdy ma w grafik wpisaną każdą ze zmian czy idzie się dogadać np tylko na dwie jak komuś tak pasuje? Czemu ta ostatnia zmiana pracuje najdłużej, nie wyrabiają się? Ale to wtedy mają płacone za nadgodziny, prawda?

Tak
@Aleksandra

Tak. Każdy po tygodniu tak ma. Jesli ktos ma na czwarta omija go zmiana 9-17. Zmiana 14-22 tyle czasem pracuje bo jest duzo pracy zaś za malo osób aby to '' przerobić''. Mają placone za nadgodziny, czasem wpisywane sa na kwitku w rubryce '' powyżej normy'' jak i również normalnie jako nadgodziny. Drugie zmiany sa z nadgodzinami od początku powstania centrum dystrybucji.

Aleksandra
@Tak

A powiesz jakie są to pieniądze za te nadgodziny, bo kasa to jednak czynnik motywacyjny do pracy? A nocki się zdarzają jak jest sporo roboty, wtedy są brani chętni czy jakoś sprawiedliwie to rozdzielają?

Magazynier CD
@Aleksandra

Nocek nie ma, ale w niektóre dni na drugich zmianach chłopaki zostają nawet do 2 w nocy. Co do kasy to premie zależne są od podstaw i nie da się jednoznacznie określić kto ile zarabia.

Olga
@Magazynier CD

A konkretnie to jak za te nadgodziny płacą? Tyle co za normalną godzinę czy może lepiej? Istnieje szansa na dogadania się i wybranie tych nadgodzin w formie dnia wolnego ?

Jolanta
@Magazynier CD

To wychodzi na to, że nadgodziny są jakimś procentem liczonym od podstawy? Jeśli pracują do 2 to już są godziny nocne to stawka zupełnie powinna być inna, tak właśnie macie?

Calvin

Pracowałem tam jakiś czas temu ( bardzo niedawno ) przez niespełna pół roku. Praca sama w sobie jest w porządku, jednak kierownik Centrum dystrybucji powoduje przykrą atmosferę w firmie tworząc na siłę we wszystkim problemy włącznie z urlopami, które są dla pracowników. Pracownicy magazynu przyjaźni i większość podziela moje zdanie. Chociaż zmiana zmianie się różni. (Na jednej ze zmian gdzie pracowałem ktoś udaje lidera a ten z prawdziwego zdarzenia nie naraża się ludziom ) Osobiście firmę polecam i radzę uważać na " dobrą minę do złej gry'' Zarobki jeśli ma się nadgodziny nocne są w porządku chociaż premie uznaniowe z miesiąca na miesiąc kuleją. Soboty - jedna w miesiącu dla wybranych. No i co należy zaznaczyć ilość pracowników na zmianie nie adekwatna do ilości pracy.

Miki

Witam może ktoś odpowiedzieć jak wygląda praca kasjera w Asaj co należy do obowiązków pracownika i jak wygląda grafik ile godz się pracuje .

ktosiek
@Miki

co do godzin to po prostu musisz mieć wyrobione godziny z etatu, za sobotę pracująca masz dzień wolny. Kasjer-sprzedaje doradza klientom dzwoni po klientach xd !!

praca przedstawiciela w terenie, jeździsz do klientów, a handlowiec na miejscu. nie wiem o co jeszcze pytasz

Firma bardziej dba o zdobycie i utrzymanie nowego pracownika niż o docenienie takiego z dłuższym stażem który posiada ogrom wiedzy a tym bardziej że jest to branża mocno techniczna.

Alicja
@Marta

A czy pracownik z dłuższym stażem może liczyć na podwyżkę pensji czy zarabia mniej więcej tyle co świeży nabytek? Jeśli pracownicy nie są motywowani to odchodzą, czy jeszcze jest tu stara gwardia?

Jeden z wielu

Tak czytam też komentarze rozżalonych ludzi, i żaden z ich nie jest do końca prawdziwy a ludzie to chapią jak pelikany. Czy nadgodzin było dużo? Tak Czy były płacone? Tak i to za stawki o jakich przeciętny magazynier mógł sobie tylko pomarzyć Czy jest więcej kierowników niż pracowników? -odnoszę się do samego magazynu Czy wymagają uprawnien? Tak, no trudno żeby nie wymagali uprawnień i doswiadczenia na magazynie wysokiego składu gdzie regały po uderzeniu składają się jak domino... Ciekawe skąd też informacja o pensjach starych pracowników vs nowych, czyżby kolejne opinie ludzi którzy po prostu nie wytrzymali tempa i mają żal do innych? Proponuję wpierw wziąć się za siebie a potem smarować innych

Jakub
@Jeden z wielu

To jakiego wymagają doświadczenia i czy tu jest tylko wysoki skład? Jakieś szanse na pracę na magazynie bez uprawnień UDT?

inny
@Jakub

jeśli ktoś ma już doświadczenie jazdy na wózkach, może tylko zrobić sobie sam egzamin UDT za pare złociszy a wtedy droga otwarta, w czym problem? uprawnienia zawsze się przydadzą sam też bym nie wpuścił gościa zielonego nawet na wózek nie wymagający udetu na magazyn wysokiego składowania, no sorry

Honorata

Cześć, chciałam tylko spytać, jak ta praca na magazynie wygląda tutaj w firmie. Co dokładnie magazynier robi? Bo jest to ogłoszenie, ale nie wiem, czy dla pani odpowiednia praca. W sensie, czy nie trzeba dźwigać itd.

Magdalena

Witajcie, szukam pracy w marketingu. Popatrzyłam w necie kto jest Dyrektorem i nic ciekawego nie mogę znaleźć. To jakiś pupilek właścicieli czy ktoś z wiedzą i doświadczeniem ?

Hubamrr
@Magdalena

Tu każdy kto ma ''stanowisko wyzej'' jest czyimś pupilkiem.

Frick
@Magdalena

z wiedzą i doświadczeniem. a ogłoszenie do marketingu gdzie jest?

Elżbieta
@Hubamrr

Nawet jeśli to się raczej nie wyklucza z tym, że może mieć wymagane kompetencje lub nawet je przewyższać? Chyba, że jakieś konkretne stanowiska masz przy tym na myśli, to aż ciekawa jestem?

Hubmarr
@Elżbieta

Jest takie stanowisko do którego jeden pan wspiął się szybko z pomocą dyrektora szczebelek po szczebelku nie koniecznie mając kompetencje a doświadczenie starszego magazyniera brygadzisty. Do biura obsługi magazynu nie trzeba daleko zaglądać również.

Dominika
@Hubmarr

No to w końcu awansował przez dyrektora czy przez zdobywane doświadczenie? A tak w ogóle to czy przy awansach znacząco poprawia się wypłata? Wiesz może?

Jris
@Dominika

Tu nie jest nic do końca jasne, ale nikt tak szybko nie awansuje, ludzie na takie stanowiska pracują lata. Dziwne rzeczy w tej firmie dzieją się od jakiegoś czasu.

kandydat

Moja opinia po ostatniej rekrutacji jeśli Asaj nie wymieni Dyrektora regionalnego nic z tego nie będze nikt mądry tam do pracy nie pójdzie Gość jest tak znudzony swoja pracą,nie zależy mu na rozwoju firmy...czekałem kiedy założy nogi na stół albo zacznie ziewać...brak kultury, nie umie się nawet dobrze wysłowić, porażka

Mikolajek
@kandydat

A dyrektor regionalny z ktorego regionu? Widzialem, ze jest kilkanaście oddzialow asaja.

W firmie ASAJ SP. Z O.O. poszukiwani byli pracownicy na stanowisko Magazynier. Czy ktoś brał udział w procesie rekrutacyjnym? Jakie warunki zaproponowano?

Poryn

Warunki dla świeżych pracowników lepsze niż dla starszych więc firma liczy nie na doświadczenie i kompetencje a stawia na nauczanie nowych. Poza tym nic się więcej nie zmieniło, oprócz tego że są wymagane uprawnienia a nie mile widziane.

Wojciech
@Poryn

To znaczy, że nowi co przychodzą mają wyższa pensje niż ci doświadczeni pracownicy? Trochę słabo. Na początku są jakieś szkolenia dla pracowników? W ogóle w trakcie zatrudnienia też można brać udział w kursach branżowych?

Oczywiście
@Wojciech

Bardzo słabo, Obecnie pracownicy z agencji pracy mają lepsze warunki niż pracownik z wieloletnim doświadczeniem. Odnośnie szkoleń to są, ale to kierownictwo podchodzi do tego indywidualnie. Za jakiś czas warunki się zmienią, to zmieni się podejście.

@Wojciech

Tak. Nowi dostają wyższe wypłaty.

Halina

O ile większe te wypłaty dostają nowi pracownicy od tych z większym stażem? Orientujesz się?

Ciekawa

A jak jest na stanowisku kasjer czy pracuj się po 10h od 7-17 czy może krócej? No jak wyglądają te nad godziny w pierwszych miesiącach pracy czy grafik jest może bardziej elastyczny czy nie?

Pracownik były z firmy

Jako były pracownik z powodu własnych negatywnych doświadczeń proponuje omijać z daleka. Centrum dystrybucji wymagania z kosmosu za marne grosze. Zle nastawienie kierownictwa, mnóstwo kamer patrzą Ci się na ręce. Nie miłe odczucia podczas zatrudnienia. Mnóstwo nadgodzin podobno naciąganych w wypłacie. Daje wiele do myślenia. Więc radzę się wszystkim zastanowić dwa a nawet pięć razy.

Gryt
@Pracownik były z firmy

Zgadzam się W pełni z negatywnymi opiniami

Juwe
@Pracownik były z firmy

ja tam mam za nadgodziny. jestem już jakiś czas i nie narzekam. trzeba robić i przestać narzekać.

Krystyna
@Pracownik były z firmy

Po co te kamery? Idą za tym jakies kary czy coś? Chodzi o kontrolę czasu pracy?

Dropp
@Krystyna

a po co niektózy montują w chacie kamery? wiadomo, że bezpieczeństwo. mają jakąś dziką ilośc systemów i różnych automatycznych robotów, to muszą sprawdzać czy chodzą. na fejsie opisywali kiedyś co tam mają. no raczej to dobrze że są

Zostaw merytoryczną opinię o ASAJ SP. Z O.O. - Siedlce

• Jak się pracuje w ASAJ SP. Z O.O.?

Zobacz opinie na temat firmy ASAJ SP. Z O.O. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 25.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ASAJ SP. Z O.O.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 15, z czego 3 to opinie pozytywne, 5 to opinie negatywne, a 7 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy ASAJ SP. Z O.O.?

Kandydaci do pracy w ASAJ SP. Z O.O. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

ASAJ SP. Z O.O.