Opinie o BOBOLAND w Szczecin

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o pracodawcy BOBOLAND. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie BOBOLAND o rekrutacji.

Branże: Produkcja obuwia

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o BOBOLAND w Szczecin

Marco

Kilka dni temu pojawiła się tutaj opinia na temat pracy w Boboland a która została usunięta mimo ,że jest prawda i z tego co wiem jest przygotowywany wniosek zbiorowy do sądu jak i zawiadomienie o łamaniu przepisów PIP i US. Niestety wszystko co było zawarte w opinii jest prawda. Łamane są przepisy pracy. Podstawa pensji legalnie na konto reszta w kopercie , c,asami nie płacą za umowy zlecenia Temperatura zima 13 stopni latem 40. Zazwrocenie uwagi traci się pracę.(usunięte przez administratora)Wejścia PPOZ są zablokowane meblami. Handel towarami z Turcji beż cła, podrabianymi towarami znanych marek, podsłuchy na kasie itd spółka SC.investment to pralnia pieniędzy. Długo by wymieniać ale jest to prawda . Pracuje tu nadal i mam masę nagrań, zdjęć .

@Doma

Moja kariera tam zakończyła się w zeszłym roku po kilku latach współpracy.Umowa o pracę po 3msc próbnych na zleceniu na rok,kolejna na 2lata,później już na stałe dla tych co dotrwają.Zarobki od zawsze to najniższa krajowa+nadgodziny+700koperta i premia, która zależy od stanowiska.Na wózkach była premia od sprzedaży dodatkowo w kopercie (1% brutto od sprzedaży),to czasem niektórzy w kopercie mieli drugą wypłatę,na pozostałych działach nie było żadnej dodatkowej premii.Byliśmy wszyscy zgraną ekipą i dalej pozostajemy w dobrych kontaktach wszyscy,stąd wiem,że koperta się skurczyła po podwyżkach minimalnej krajowej,a cała załoga,która pracowała tam po kilka długich lat,zwolniła się z obu punktów,bo warunki były coraz gorsze i nie dało się wynegocjować lepszych.Ogólnie to o wszystko trzeba było walczyć,co i tak nie przynosiło poprawy,nawet o ogrzewanie zimą.Szefowa wolała dać pracownikom kolejne polary do ubrania niż włączyć ogrzewanie,bo jest za drogie.Czasem w pracy trzebabyło chodzić w koszulce termicznej+polar albo nawet dwa+bezrękawnik bo było bardzo zimno

Dioda

Zaproszona na rozmowę dzień po złożeniu CV otrzymałam informację, że w ciągu kilku dni ktoś zadzwoni. Telefon otrzymałam po 2 godzinach z zaproszeniem na dzień następny do pracy, z 2-krotnym zapewnieniem, że będzie to umowa o pracę. Pracowałam 8 godzin za darmo, żadnej umowy nie otrzymałam, jedynie zapewnienie, żebym się nie martwiła, umowa o pracę będzie wystawiona jutro. Nie otrzymałam ani skierowania na badania, ani szkolenia BHP nie było, a do pracy miałam przyjść. Na moje pytanie przez portal o umowę o pracę, kontakt się urwał. Nikt mi za 8 godzin pracy nie zapłacił. Wraz ze mną do pracy przyszła inna pani, umowy także nie otrzymała, zbywana, spokojnie, umowa będzie, ale nie dziś. Wygląda to na taką praktykę w tej firmie. Boboland ul. Hangarowa 15 Szczecin, osoba rekrutująca to p.Ania

Hela
@Marta

A dlaczego już nie pracujesz? To skoro piszą ludzie nieprawdę, to powiesz jak u nich się pracowało? Jak już wspomniałaś, że umowa o pracę jest, to napiszesz jak z zarobkami u nich?

Jaka jest kultura pracy w BOBOLAND?

@Kami

I nie płaci nic więcej, za wykonywanie tych dodatkowych obowiązków? Czy można jednak liczyć najakiś dodatek do wynagrodzenia?

@Marco

Hmmm...a może byś napisał tak mniej więcej co zostało usunięte? możliwe, że wpis naruszał regulamin i dlatego go usunięto :( a co do podstawy to powiesz ile płacą, a ile dają w kopercie?

Marco

O braku badan lekarskich , braku szkoleń BHP , o (usunięte przez administratora) który jest tam każdego dnia. Fakcie handlu podróbkami, braku opłacanego cła za towar z Turcji na dziesiątki tysięcy złotych kupowanego 2 razy w roku o koszmarn zimnie i braku ogrzewania i upale latem.Najniższą średnia krajowa legalna a 700 w kopercie .

@Marco

Myślisz, że pip coś zdziała i będzie już wszystko grało jak nalezy w firmie? Tak szczerze, to w mojej poprzedniej firmie było podobnie, chyba jestem juz przyzwyczajony. Tylko zarabiałem najnizsza, bez tej koperty :P No nic, ciężki rynek pracy mamy teraz. A jakies premie, socjal jest? Czy nic z tych rzeczy?

BYŁY PRACOWNIK

TAK JAK PISZE POPRZEDNIK NA KONTO NAJNIŻSZA KRAJOWA RESZTA POD STOŁEM. OCZYWIŚCIE NIE MA ŻADNYCH PROFITÓW. NON STOP OBSERWOWANIE I (usunięte przez administratora) NIE MA OPCJI ZAMIENIĆ Z INNYM PRACOWNIKIEM SŁOWA (NIE WAŻNE, ŻE O PRACY), BO JUŻ AFERA, ŻE SIĘ STOI I GADA.

Doma
@BYŁY PRACOWNIK

A na jakiej umowie? No i tak czy siak daj znać ile tam zarabiacie łącznie, bo do tej pory nikt nic o tym nie napisał jak całość zarobków wygląda. A jakieś benefity tam są i dodatki chociaż na wakacje dla dzieciaków?

BYŁY PRACOWNIK. Nowy wpis
@Doma

Nie wiem jak zarobki aktualnie więc pominę. Za moich czasów umowę o prace na najniższa krajowa, pod stołem reszta m.in. premia za brak L4. Praca w soboty niby dla chętnych, ale jak nie chcesz przyjść w sobotę to afera. Nie ma żadnych dodatków, nawet za pranie odzieży roboczej dostajesz papier do podpisania, że otrzymałeś te pare groszy, ale fizycznie ich nie ma.

A czemu głupoty, co konkretnie z wpisu @Marco jest głupotą? Chodzi może np. o najniższą krajową? Czyli nie ma już najniższej, jest coś więcej? Możesz podać kwotę albo chociaż widełki? Dlaczego akurat 700 i dlaczego w ogóle w kopercie, a nie na konto całość?

Były pracownik Nowy wpis

Krysia

Długo nie pracowałaś w sumie. A dokładnie na jakim stanowisku? Rozumiem ze syn właścicielki tez tam pracuje tak? Czy tylko odwiedza to miejsce i nie wita się z pracownikami ? Próbowałaś się sprzeciwić, że chcesz wszystko w całości a nie w kopercie? Bylo wszystko na czas czy wypłaty się spóźniały? No i brak szkoleń to tylko z bhp czy w ogóle nie było wdrożenia do pracy?

Hej, a ty po jakim czasie zrezygnowałaś z pracownika? Czy chociaż to dobre miejsce do pracy na chwilę? Nie wiem, rok, żeby się odbić trochę finansowo? Ciężko mi teraz o pracę dobrą, jeśli mam być szczera. No a pip nic nie robi z tą temperaturą, skoro są bardzo często w firmie i widzą, co jest nie tak? Trochę nie rozumiem. Czy czas pracy jest chociaż przestrzegany lub nadgodziny rozliczane według kp? :)

Były pracownik Nowy wpis

Nie polecam nawet na chwilę.Kiedyś jeszcze było tak,że rosła minimalna krajowa,a koperta stała w miejscu,wtedy było to korzystne chociaż te pieniądze miały i tak coraz niższą wartoiśc..Ale od jakiegoś czasu im wyższa minimalna krajowa tym niższa koperta i tłumaczą to tym,że przecież zarobki nie zmalały,jakoś nie docierało do nich,że ucinają pracownikom premię.W kopercie było 700zł kiedyś i to było 300zł za to,że nie było się na l4 w ciągu miesiąca nawet 1dzień,bo wtedy przepadało całe 300zł.Reszta to był dodatek za soboty.Za każdą sobotę niby dodatkowa 100,ale jak było 5 sobót w miesiącu,to wtedy już było 75zł za sobotę liczone.Moje wynagrodzenie za nadgodzininy było wypłacane na konto,a w kopercie było 700zł.Ale wiem,że wielu pracowników dostawało wypłatę za nadgodziny też w kopercie i to w kwocie netto zamiast brutto,więc jeszcze oszczędzali na składkach pracowników.Moja kariera w tej firmie trwała kilka lat

Jaka jest kultura pracy w BOBOLAND?

Kami

Brak kultury - szefowa totalnie zlewa na wszystkich pracowników - traktuje jak (usunięte przez administratora) a jak jej się postawisz to zwalnia. A później dziwi się, że ma kontrole i kary. Teraz KAS i PIH ją odwiedzi za Turcję tym razem bez zapowiedzi.

@Kami

No i Sąd pracy bo jak się zwalnia pracownika tylko za to że się go nie lubi to inaczej się to nie może skończyć. Na szczęście "ktoś" to przewidział i nagrał ją jak podaje powód zwolnienia. Ciekawe co powie w sądzie? Pewnie , że to nie jej głos. Kompletna degrengolada ...

@Kami

Czekaj czyli jaki został ten powód sprecyzowany? Dosłownie słowo w słowo padło, że zwolnienie wynika z braku sympatii? A na umowie jakie tu są warunki odnośnie jej rozwiązania?

@Ewa

Dosłownie za to że nie lubi jak ktoś nie wykonuje poleceń mimo , że nie należą one do zakresu obowiązków. Wydzwania na prywatne telefony pracowników i każe stawić się na drugi dzień na drugim punkcie nie pytając o nic. Dyktatura pełną parą.

@Kami

Czym w BOBOLAND zachęcają przyszłych pracowników? Jakie mają dodatki?

1980kc

Nie mają dodatków, pracujesz 6 dni w tygodniu . Za soboty masz kasę w kopercie wedle uznania. Właściciele to nie wychowani , oszczędzający na wszystkim ( ogrzewaniu, świetle, papierze toaletowym )(usunięte przez administratora)

Sprzedawca

Ruta Sp. z o.o.
logo firmy Account Manager
IQFM Sp. z o.o.
Gościu

(usunięte przez administratora), brak badań lekarskich, brak badań BHP, fatalny stosunek do pracownika oraz lewe umowy dla pracowników. Witamy w Bobolandzie :)

Kandydatka
@Gościu

Co to znaczy lewe umowy dla pracowników? Co z nimi jest nie tak? Pracownik chociaż ubezpieczony? Rok temu pisano, że w ogóle umów nie było... Teraz widzę, że są, ale nie lepiej z nimi. Można wytłumaczyć?

Kolega z pracy
@Gościu

Takich walków tam jest więcej, krajowa izba skarbowa miałaby zabawę za towar z Turcji, zasłonięte wyjścia ewakuacyjne, brak badań, brak bhp, część pensji w kopertach,(usunięte przez administratora) latem upał po 40 stopni i brak wody dla pracowników, zima temperatura 12 stopni.

@Kolega z pracy

Ale ktoś to gdzieś zgłaszał, czy pracownicy piszą się na forum, ale do szefa już nie pójdą? Napiszesz jakieś konkrety odnośnie do tego znęcania się?

Czy rozmowa kwalifikacyjna do BOBOLAND odbywa się w siedzibie firmy?

Dioda

@Dioda

Nie chcesz tego zgłosić do pipu? Bez przesady, powinni ci zapłacić za każda godzinę

@Dioda

Bo to standard tej firmy, badania są załatwiane bez wiedzy pracowników, na umowy czekają po kilka miesięcy i inne ciekawostki...

PIP Szc.
@Dioda

Tak zgłoszenia spływają od wielu pracowników tej firmy. Mamy to na uwadze. Zgłoszenia poszły do ZUS i KAS.

@Dioda

Pracowałam tam z zeszłym roku. Umowa o prace była na drugi dzień. To co tutaj piszecie to jest nieprawda.

Hela

Konkurt.

Towar z Turcji niskiej jakości - ubranka jak z budy na Tobruku. Obsługa również do poprawy choć widząc podejście właścicielki do personelu to ten zły przykład idzie z góry.

@Konkurt.

Potwierdzam na obu punktach jest ten " towar "

Jaki rodzaj umowy preferowany jest w BOBOLAND?

Prawda

mariusz

Dobre warunki pracy i niezłe wynagrodzenie Moje sugestie dla BOBOLAND: brak Lubię atmosferę w BOBOLAND za: Brak nacisków

Witold
@mariusz

Pracujesz obecnie w firmie BOBOLAND? Jeżeli tak, to dobrze się składa, ponieważ chciałbym dowiedzieć się czegoś więcej na temat warunków, które oferuje pracodawca. Mógłbyś napisać, jak wygląda wynagrodzenie za pracę w tym miejscu? Pracownik od pierwszych dni zatrudnienia może liczyć na stabilną umowę o pracę? Proszę, abyś wyraził swój wpis bardziej szczegółowo.

@mariusz

Tyle w tym prawdy co w TVP

Majkel

Duży fajny sklep

Robert

Pracowałem tam przed wyjazdem do Norwegii. Warunki spoko, zarobki jak na handel też fajne.

@Robert

To ile wyciągałeś w najlepszych miesiącach? I czemu jednak zdecydowałeś się na zmianę skoro tu było dobrze?

Robert
@Janusz

Nie porównuj Norwegii z Polską :D

@Robert

Nie porównuję, pytam ile tu zarabiałeś.

Przemek

Jest ok.

Polecam, Pracowałam tam przed zajściem w ciążę, fajna ekipa. praca bez nacisków, dobre zarobki. Jeżeli zrobisz to co do Ciebie należy to masz święty spokój.

@Ania

Dawno to było? Powiesz jakie były stawki? Zamierzasz tam wrócić w ogóle? :)

Ogólnie polecam. Musiałem zmienić miejsce zamieszkania i zrezygnować z pracy, natomiast wspominam ją bardzo dobrze. Fajna ekipa i dosyć dobre wynagrodzenie. W pracy jest co robić więc raczej nie dla kogoś kto lubi posiedzieć na telefonie.

GOSIA - MAMA 3 LETNIEJ KLAUDII

ZOSTAŁAM MIŁO ZASKOCZONA MIŁĄ OBSŁUGĄ, NAWET PO ROKU OD ZAKUPU WÓZKA OTRZYMAŁAM POMOC GDY KOŁA SIĘ ZAKLESZCZYŁY. NA PEWNO POLECĘ INNYM MAMĄ.

Iza

Nie polecam!!! Obsługa na górze jest niemiła nie potrafi doradzić i robi to w sposób lekceważący klienta. Uzyskać jakąś informację graniczy z cudem

Bardzo miła i profesjonalna obsługa szczególnie polecam Pana Przemka. Na pewno jeszcze zrobię tam zakupy.

W sklepie Boboland można spotkać miłą oraz fachową obsługę, zwłaszcza Pana magazyniera, który zaoferował swoją pomoc przy zapakowaniu wózka do samochodu. Polecam zakupy w sklepie Boboland.

Bartosz
@Marta

Twoja opinia jako klientki jest bardzo istotna, bo dzięki temu sklep zyska więcej kupujących osób. Czy prócz wózków jest też inny asortyment dziecięcy taki jak meble, czy zabawki?

Radosław

Świetni ludzie, super atmosfera, po 3 latach mogę z czystym sumieniem napisać, że to moja najlepsza praca w życiu jaką miałem :)

Zostaw merytoryczną opinię o BOBOLAND - Szczecin

• Jak się pracuje w BOBOLAND?

Zobacz opinie na temat firmy BOBOLAND tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 9.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w BOBOLAND?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy BOBOLAND?

Kandydaci do pracy w BOBOLAND napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

BOBOLAND
  • ul. Bazyliańska 16
    03-203 Szczecin
  • NIP: 5240002685 REGON: 002202133

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w styczniu 2024r.

2. pracuj.pl 3 349 188
  4. olx.pl 2 874 042