Pilkington Polska

Kraków

Opinie o Pilkington Polska

lucjan 2015-10-15 20:30
pracuje w pilkingtonie na produkcji tj na myjce. daj namiar na podobne firmy w uk bo zamierzam emigrowac a dobrze byłoby zaczepic sie gdziec w podobnej firmie.
lucjan 2015-10-25 18:29
12 zł brutto na godzinę , ubrany jak rycerz w zbroi i ciągle pretensje nie wiadomo o co ,planowane nadgodziny , zero życia prywatnego , soboty pracujące - faktycznie czuję się super , praca jak marzenie ! zenka kto ci kazał takie głupoty pisać ?
JUSTINA PL 2015-10-25 18:45
i co masz tę pracę ^^ tutaj po znajomości dostali prace zamiast walczyc
korg 2015-10-25 19:12
człowieku po jakiej znajomości , nie ma chętnych do pracy to tylko taki pic , że przyjęli kogoś do pracy po znajomości nawet tu w Sandomierzu
JUSTINA PL 2015-11-08 10:15
ehhh zaden pic tylko prawda
6789 2015-11-12 08:20
co misia nie ma kandydatów chętnych do pracy z ogłoszeń to trzeba na forum próbować szukać chętnych , a co do umiejętności to biorą każdego z drugiej strony to coś jest nie tak z tą firmą skoro nie ma chętnych
JUSTINA PL 2015-11-16 21:20
że bedziesz mial/a ochote odejsc po 3ch miesiącach.
abc 2015-11-28 22:09
co słychać ? zwalniają już ?
abc 2015-12-14 21:51
tak sie składa ze nikogo nie zwolnili A tych których juz nie ma maja tak na wlasne zyczenie JAK KOMUS NIE PASUJE TO WYPAD
mim 2015-12-23 12:37
Żebyście się posrali tymi szybami j..ć KP i DPP
mim 2015-12-28 22:30
Jolka aplikuj sobie dalej,a pracownik obsługi klienta już dawno wybrany
agh 2016-01-30 07:52
Nie portugalski tylko mongolski
gr212 2016-02-04 15:11
Pracowałem ponad pół roku w tej firmie w Krakowie na produkcji ,więc mogę coś na ten temat napisać. Zacznijmy od plusów: -umowa na pełny etat na początek na pół roku jeżeli się zatrudniasz bezpośrednio a nie przez agencję pracy tymczasowej.
Stawka 12 brutto za godz. Pierwszy miesiąc to przyuczenie gdzie pracujesz z doświadczonym pracownikiem, pensja za pierwszy miesiąc to 1800 zł netto dlatego że bez premii którą dostaniesz w drugim miesiącu gdy będziesz już pracował samodzielnie jeżeli dotrwasz do drugiego miesiąca, ale o tym za chwile. W drugim miesiącu masz 2500 zł netto i na takim poziomie pozostanie z niewielkimi odchyleniami w zależności od stanowiska, przepracowanych nadgodzin itp. Jeśli chodzi o mistrzów którzy rozdzielają pracę to idzie się z nimi dogadać, jeżeli robisz swoje, przykładasz się do pracy i nie bumelujesz to nikt się do ciebie nie przyczepi. Teraz przechodzimy do minusów:- bardzo szybkie tempo pracy a w szczególności na myjce i końcówce dlatego na początku jest nieciekawie, z czasem jak dojdziesz do wprawy będzie dużo lżej, a to może potrwać nawet trzy mies. Przy tym pospiechu jaki tam jest można się zdrowo pociąć szybami co wielokrotnie obserwowałem i doświadczyłem. Tempo jest tak duże bo trzeba zrobić
określoną ilość metrów na każdej linii , dzięki czemu masz premie i spokojnie zarobisz te 2500 netto. Kolejny minus to niewygodne ubranie, keblary ochronne na nogach, rękach, kask jak na budowie co krępuje ruchy i sprawia że dusisz się w tym ubraniu. W lecie temperatura na hali jest tak wysoka że ciężko wytrzymać i zero klimatyzacji. Kolejny minus to praca w nocy co dodatkowo wykańcza człowieka i prawie każda sobota pracująca, zdarza się że trzeba pracować po 12 godzin. Jest to praca dla wytrwałych i tych którzy naprawdę potrzebują pracy i chcą pracować. W ciągu ostatniego sezonu przewinęło się ze sto pracowników z
czego zostało kilka osób do końca roku ,to o czymś świadczy. Przyjęcia były są i będą więc jak ktoś chce pracować i całkiem dobrze zarobić to Pilkington wita z otwartymi ramionami.
demon 2016-03-03 07:48
Panowie wiesc sie niesie zescie piec zakupili. mozna wiedziwc jaki model i ile u was dostalby opaerator z 10 letnim doswiadczeniem? znajac zycie firma przyoszczedzi na doswiadczonych a pozniej pstryk i pol miliona zl na nowe waleczki :)
lok 2016-03-04 08:30
tak będzie przeprowadzka , właśnie w Krakowie piętrową halę budują i Sandomierz na pierwszym piętrze będzie a drugie piętro na razie wolne bo jakby który z zakładów przenosili to miejsce jest jak znalazł i to z lądowiskiem na dachu ,podziemnym parkingiem
Nowy 2016-03-16 22:21
Witam, czy ktoś dysponuje jakimis szczegolami odnosnie docelowej lokalizacji biur? Sandomierz-Krakow?
kolo 2016-03-16 22:24
co to za błazen takie głupoty o zadowoleniu pisze , umowy to wszędzie teraz dają tylko nie ma komu ich dać
Nowy 2016-03-16 23:07
@kolo to brzmi jak ostatnia deska ratunku działu hr, brak solidnych argumentow przemawiajacych "za"
Nowy 2016-03-17 09:12
@marek4 czy pomimo kosztow, ktore raczej radyklanie by wzrosly bedzie oplacalo sie przeniesc calosc do Krakowa? (Oczywiscie nie mowie o produkcji)
kolo 2016-03-21 20:05
odero , o co chodzi? bo nie można zatrybić to twoje info .
zx 2016-03-22 11:17
Bardzo marnej
ktoś 2016-03-22 18:30
haha... nie zwalniają tych którzy siedzą cicho jak mysz pod miotłą i zasuwają jak mały samochodzik. Do tego zarobki marne....
tpx 2016-04-15 19:48
Jeśli masz technikum to się nawet nie zastanawiaj nad tą firmą, zwykle szukają myjkowych bo tam praca najcięższa i rotacja największa, zapieprzasz ( tak, nie pracujesz tylko zapieprzasz) 7:30, ramkowy po zawodówce drze ryja bo cały czas szkło musi być na rolkach, z tą 4 to ktoś nieźle Cie okłamał, chyba umiesz liczyć 12zł/h na premie to trzeba popracować, jest drabinka procentowa . Jeśli już przetrwasz 1 miesiąc to jazda się zaczyna bo zostajesz sam, mobbing na porządku dziennym, jeśli w piątek nie zgodzisz się na prace w sobote, to za byle co utrącą Ci premie. Zresztą co tu pisać, ogłoszenia o pracy są non stop, a to świadczy o rotacji. Jeśli nie masz nic lepszego to możesz spróbować, tylko nie przez agencje, kasa zawsze na czas.
To samo 2016-06-07 14:44
To ze oni pisza tak fajnie jak "oferujemy ciekawą i stabilną pracę w międzynarodowym zespole,możliwość rozwoju zawodowego,pakiet szkoleń stanowiskowym, sympatyczna atmosfere" ni jak sie ma do tego jak jest na prawde. Nie zaleznie czy zaczynasz jako operator maszyn czy zwykły odbiorca szyb czy tez na Utrzymaniu ruchu zarobki na start sa podobne 11zl na godzine brutto. Co po odciaciu podatkow zostaje 1600 zł premie sa raz na 4 miesiace 200-300 zł. Tak jest wszedzie chyba ze pracujesz 15lat albo masz znajomosci to jestes lepiej traktowany. Mobbing na porzadku dziennym a zapieprz taki ze nie ma czasu isc do kibla.
operator 2016-06-09 06:58
Co ty za głupoty wypisujesz?? Operatorzy mają premie co miesiąc. Kwota powiedzmy 800-1200 zł w zależności od stanowiska.
TO SAMO 2016-06-10 04:56
Ciekawe gdzie bo pracowałem na czterech wydziałach i nigdzie nie dawali co miesiąc tylko raz na kwartał. Chyba ze chodzi Ci o dodatek Zmianowy ale jak nie masz znajomości to nie masz co myśleć o stanowisku Pierwszego operatora.
Kobita 2016-06-13 17:32
Czym zajmują się kobiety na produkcji?
Lola 2016-06-14 16:39
Kobiety na produkcji pracują na butylarce gientarce a nawet na zakładaniu ramek Ale to trzeba przeżyć i wytrzymać z tymi wszystkimi hamowatymi ludźmi
Lola 2016-06-14 16:44
Przyjęcia do pracy są cały czas Zapraszamy
ss 2016-06-24 11:02
ha ha ha
gr212 2016-08-22 09:40
2500 netto max
gr212 2016-08-22 09:51
2500 netto max na początek jak pracujesz już samodzielnie.
kojot 2016-09-23 10:55
Witam,
orientujecie się, jak wygląda tam praca jako kontroler jakości? dostałem zaproszenie na rozmowę, ale żeby przyjść będę musiał wziąć urlop w pracy, i nie wiem czy warto
Gorol 2016-09-28 19:08
Te, kiero, kaj je ta twojo wjiś? Ty tam jeszcza robisz? Jo myśla, że ty chopie grosz w ciula coby się jeno pobrechtać a nji pomuc. Jo tam ida do wos w pjontek z ciwi i som ziopne jako je. Ni to pitom i basta.
Krakowianin 2016-10-17 17:49
Prosiłby o rzeczową i prawdziwą opinię na temat pracy na produkcji w PILKINGTON KRAKÓW na ul. Półłanki ponieważ dostałem propozycję pracy na produkcji z pośrednictwa pracy MANPOWER ze stawką 12zł brutto za godzinę +premia.
Czy warto sobie tym głowę zawracać?
Jak wygląda praca pracownika tymczasowego zatrudnionego przez pośrednika, gdzie trafia, co należy do jego obowiązków i jak wygląda ta praca?

Proszę o poważne odpowiedzi i rzeczywisty opis sytuacji w tym zakładzie na produkcji.
Krakowianin 2016-10-17 18:41
Tu nie chodzi o stawkę, ja do stawki nic nie mam, mi odpowiada.

Przeczytaj raz jeszcze mój post powyżej i odpowiedz na to wszystko o co tam pytam na temat zakładu pracy i sposobu pracy ale rzeczowo i dokładnie i w sposób rzeczywisty.

Jakbyś zauważył to nie pytam o stawkę czy się zwiększy czy nie ani się jej nie czepiam ale pytam o coś zupełnie innego i oczekuję odpowiedzi na temat.
bzzz 2016-10-17 19:31
Wydaje mi się, że lepiej gdybyś aplikował bezpośrednio do Pilkington niż przez MANPOWER, w przypadku pośrednika może pojawić się więcej krótkich umów (zleceniówek), a to wiąże się z problemem "wzięcia" wolnego. Z tego co obiło mi się o uszy to dopiero po ponad roku można podpisać umowę bezpośrednio z Pilington. Praca na pewno zależy od działu na który zostałbyś przydzielony - obowiązki takie same jak każdy prcownik niezależnie przez kogo zatrudniony.
bzzz 2016-10-17 19:34
Dokładnie o pracy się nie wypowiem, gdyż ja pracuję w Automotive - także bądź cierpliwy, może ktoś z IGP opowie.
Geed 2016-10-26 16:36
Mam 16 lat stażu na hurtowni. Mniej więcej ile tam u was szlo by zarobić?
Krakowiak 2016-12-18 19:51
Słowa samego prezesika na zebraniu
"w tym roku zwolniło się 130 osób zatrudnionych , musimy się zastanowić dlaczego?" haha
Więc jeśli ktoś się zastanawia czy aplikować do tej firmy ta statystyka jest wystarczająca
Kasa słaba, premie także, chodzisz ubrany jak rycerz cały czas w okularach i kasku
trzeba być ostrożnym aby nie wyglądać jak Popek po skaryfikacji albo po prostu być o głowe krótszym przez swoją nieostrożność, kogoś innego lub po prostu awarii urządzenia lub np pęknięcia szyby na podnośniku.
3 zmiany, brak parkingu...
aaa i aby dostać chyba 250zł brutto za paliwo trzeba mieć powyżej 19km dojazdu
500zł brutto jeśli dojazd jest pow 30km
do roku pracy

Ogólnie bardzo NIE POLECAM!!!
krak 2016-12-20 22:53
Zrezygnowałem po jednym dniu. Pracowałem w podobnej firmie za granicą i mogę powiedzieć że Pilkington Kraków chyba zbiera wszystkie stare, wycofane maszyny z Europy. Nadmierna eksploatacja pracowników przez ciągłe podnoszenie i ściąganie szkła - brak automatyzacji, maszyny z przypadku. Dojazd marny, bez swojego auta nie ma co tam się wybierać, do tego korki na Półłanki. Kasa marna. Umowy przez Pilkingtona (nie wiem jak przez agencje) kończą się tuż przed zimą i wtedy większość obsady wylatuje, od wiosny zatrudniają od nowa.
Ogólnie szkoda czasu, zdrowia, nerwów.
Hugo 2017-01-15 20:46
W oknoplascie myjkowy ma lekko 3 tys bez nadgodzin.
Młodzik 2017-01-18 17:09
Ciesze się gdyż mam pracę w IGP , całkiem dobre warunki . Umowa podpisana , jedynie kasa mogłaby być troszkę wyższa ale powiedziano mi, że po okresie próbnym z pewnością będzie więcej. Może jak popracuję uda mi sie wyjechać do Norwegii. To jest bardzo ważne dla mnie.
Marianek 2017-01-28 05:51
Powiem wam prawdę. Praca jest bardzo ciężka, trzeba pracować jak 5 osób będąc tylko jedną. Bardzo wysoko są stawiane wyniki, tzn odział w Krakowie ma największą jakość wykonania w Europie ( jest w pierwszej 3). Niestety w Niemczech ta jakość jest hem daleko za nami ale tam przynajmniej człowiek zarobi minimum 4x Tyle co w Polsce. Co z tego że jakość "Firmy" jest wysoka jak płaca w Polsce powinna sięgać 3000-6000 na rękę na pracownika tak jak to jest u naszych sąsiadów Niemców 1700€. Jeżeli chcesz wolny weekend nie napalaj się tak, bo w piątek pod wieczór się dowiesz że przychodzisz w sobotę na 6 rano a jak odmówisz to usłyszysz " Takie sprawy się zgłasza wcześniej " . I tym samym sobie minusujesz, co za tym idzie przy pierwszej lepszej okazji Dadzą Ci do [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] zmianę a są 3 (6-14.14-22,22-6) i do tego cztery brygady . Najwięcej na linii zarabia Ramkowy który wbrew pozorom ma najmniej ciężką pracę bo musi tylko dopilnować tego aby szyba nie była brudna (jak wyjdzie od myjkowego) nałożyć ramkę i nakleić naklejkę. Jeżeli zaś szyba jest brudna to się drze na myjkowego że ma ją wziąć i jeszcze raz umyć. Na giętarce jest całkiem całkiem ale jak się maszyna sprzed 20 lat zepsuje to będzie to Twoja wina i nikt z z Lini nie przyjdzie i Ci pomoże tylko będzie patrzeć co ty zrobisz i jeszcze Cię będzie obgadywać. Pan Kierownik wydaje się sympatyczny, i dobrze bo tylko się wydaję a tak na prawdę jest to osoba strasznie fałszywa która przy najmniejszej sytuacji chce Cię wywalić i zatrudnić nowe osoby bo jest "miła atmosfera w pracy" . Więcej nie napiszę resztę musicie sobie dopowiedzieć.
Optimus 2017-01-28 19:23
Praca jest dość ciężka za średnie pieniądze,z czasem podnoszą stawki ale nawet osiągając najwyższy poziom jest to bez nadgodzin max 3000 netto o ile wyrobisz premię z czym jest coraz ciężej przez panujący [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] Jest to praca dla naprawdę silnych mężczyzn zarówno fizycznie jak i psychicznie,słabe jednostki są dość szybko zajechane więc jeśli nie czujesz się mocnym nie polecam.Atmosfera na zakładzie coraz gorsza czego przykładem jest wczorajsze zwolnienie się jednego z najlepszych pracowników(moim zdaniem) i jeszcze dwóch bardzo doświadczonych.Ogólnie firma na dość dobrym poziomie,jest socjal i wypłaty zawsze na czas ale nie jest to praca na lata bo zdrowie po prostu nie pozwoli.
Dudu 2017-02-01 07:17
Te Optimus kogo wyje...
były pracownik 2017-02-02 18:21
Pracownicy po 10 Latach zwalniaja sie brach chetnych do pracy za takie pieniadze. Zatrudniaja Ukrainców bo polak nie bedzie dymał za taka kase
Martusia 2017-02-12 20:48
Praca ciężka tylko szkoda, że nikt nie dodał o dobrych zarobkach. Jeśli ktoś chce zarabiać w euro musi jechać do Niemiec. Firma świetna, z wypracowaną pozycją na rynku międzynarodowym to powód do dumy .
Nunus 2017-02-24 09:54
Czy Pilkington ma nowe oferty? Bardzo chętnie podjąłbym pracę w rejonie Szczecina a o firmie mam dobre zdanie. Myślę, że to firma z perspektywami, kolejny atut.
Abc 2017-02-25 23:15
Ha ha z perspektywami , właśnie dostałem wypłatę 2200 zł. za miesiąc z premią
Zostaw swoją opinię o Pilkington Polska - Kraków
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Pilkington Polska