Opinie o PolFach w Reutlingen

Agencja Pracy PolFach

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o PolFach w Reutlingen

Witam, czy macie jakieś oferty dla monterów fotowoltaiki? Pozdrawiam

@Aldona

Witam Panią, najlepiej kandydować aplikacją CV na konkretną ofertę z GoWorka. Oferty PolFach też znajdują się na stronie internetowej Agencji Pracy PolFach: www.PolFach.de. Może też Pani wypełnić formularz kontaktowy na stronie PolFach: https://www.polfach.de/kontaktpl.html i opisać Pani oczekiwania i doświadczenie zawodowe. Pozdrawiam Agencja Pracy PolFach

Weronika Nowy wpis

Witam. mój chłopak jeździ wózkiem i tak się składa, że natknęłam się na ofertę (usunięte przez administratora) od agencji w tym zakresie dla operatora. piszą, że miejsce (usunięte przez administratora) to jakaś Fulda w środkowych Niemcach. Był tam już ktoś i by ocenił warunki jakie maja? prócz normalnego zakładu chce żeby miał dobry standard na kwaterze. Jakie tam oferują?

Witam, czy macie jakieś oferty dla monterów fotowoltaiki? Pozdrawiam

@Piotr

Witam, TAK posiadamy oferty pracy dla monterów fotowoltaiki w Niemczech, Austrii i w Szwajcarii. Konieczna znajomość języka niemieckiego i auto. Oferty do przeczytania w całości na stronie PolFach: https://polfach.de/home.html

@Magdalena PolFach

W waszej ofercie widziałem tylko pracę dla montera w Austrii. Przebywam aktualnie w Niemczech, okolice ingolstadt, Monachium, macie coś w tym rejonie? I na jakie warunki można liczyć?

@Piotr

Aktualnie nie mogę polecić konkretnej oferty dla monterów fotowoltaiki w Niemczech. Doświadczeni monterzy ze znajomością niemieckiego i z autem, również podwykonawcy mogą kandydować ogólnie, czyli przesłać CV ze zdjęciem i w wersji niemieckiej. W przypadku spełniania kwalifikacji, zaproponuję konkretną ofertę pracy. Niestety nie posiadam klientów w regionie Monachium.

Magdalena PolFach Nowy wpis

Witam, kontakt do Agencji Pracy PolFach podany jest na stronie: https://www.polfach.de/kontaktpl.html. Można też wypełnić formularz kontaktowy. Zapraszam.

Aldona Nowy wpis
@Magdalena PolFach

Witam, a gdybym chciała do Państwa kandydować, to gdzie mogłabym odnaleźć stosowną ofertę? mam doświadczenie i jak na razie robię przegląd okolicznych agencji. Mam na myśli pracę w strukturze. Występuje okres próbny? I jaki jest system wynagrodzeń?

Agencja Nowy wpis
@Aldona

;)

Czy jest możliwość pracy u was jako nieletni? (17 lat)

@;)

Pośredniczymy w otrzymaniu pracy tylko dla osób pełnoletnich. Pozdrawiam

Czy w PolFach wypłacają dodatkowe nagrody dla pracowników?

PolFach Magdalena

Tak, nagrody są wypłacane, ale bezpośrednio przez pracodawców i w zależności od stażu pracy oraz od obecności albo motywacji do pracy. W każdej ofercie Agencji Pracy PolFach w miejscu: Oferujemy, są uwzględnione benefity pracownicze.

@PolFach Magdalena

Czyli na tę pierwszą część agencja nie ma żadnego wpływu i jest to zależne od tego jak kto sobie wybierze? Jakie mogą być te przykładowe uwzględnione benefity? I dodatkowo to co konkretnie agencja oferuje swoim własnym pracownikom w tym zakresie? Na co oni mogą się nastawiać?

Seba
@Iwona

Pracowałem przez ra firme. Nic się nie zgadzało z opisem. Zostałem na święta wielkanocne beż jedzenia. Tyranię po 12 godzin dziennie. Włącznie z weekendami. A wypłata 600 euro za miesiąc. Tyle są warci. Zero kontaktu z firmą. Najgorsza firma z jaką miałem do czynienia.

Rozmowa kwalifikacyjna nie musi być stresująca. Czy ta w PolFach spełniła Twoje oczekiwania? Które pytania podobały Ci się najbardziej? Twoje doświadczenia mogą pomóc innym!
logo firmy SENIOR 81 LAT POSZUKUJE OPIEKUNKI OD 23.05
Centrum Językowe KONIK
logo firmy Pomocnik elektryka praca
THOR Industriemontagen GmbH & Co. KG
logo firmy Spawacz MAG
INTEC-Personal GmbH & Co. KG
Karol

czy ktoś pracował gospodarstwie rolnym przy dojeniu krów w Welzlow? proszę o opinie

tanase198777@gmail.com
@Karol

Tak on i jego żona pracowali w gospodarstwie, doili i karmiony krowy i posprzątane

Pyt

Czy ktoś pracuje jako dojarz? Jakie warunki pracy i współpraca z firmą?

@Pyt

Witam, praca dla dojarzy jest bezpośrednio w niemieckiego rolnika. Jest to duża dojarnia, 500 krów. Stawka brutto: 12 euro i pokój bezpłatny. W przypadku pytań proszę kontaktować się z PolFach albo przesłać CV.

@Agencja

A jak z dojazdem? Załatwia agencja czy trzeba samemu zorganizować sobie transport?

@Pyt

Na miejescu pracy jest Polak, który podczas pierwszych dni pracy pełni rolę "opiekuna". Po 2 dniach pracy zapada decyzja, czy kandydat posiada wymagane umiejętniści zawodowe i dopiero wtedy będzie podpisana umowa o pracę. Każdy pracownik posiada własny pokój. W mieszkaniu są lodówki i zamrażarki. Miejsce pracy jest osiągalne na piechotę. Aktualnie zatrudniani są tylko dojarze z doświadczeniem, ponieważ wpłynęło wiele kandydatur.

@Bronisław

Transport jest zawsze po stronie i na koszt kandydata.

@Agencja

Czyli agencja w żaden sposób nie pomaga? Ile tak orientacyjne może on kosztów pochłonąć i jak zazwyczaj ludzie sobie go organizują?

@Iwona

Jest wielu przewoźników jak: Flixbus, Sindbad oraz przewozy pod wskazany adres. Ceny są podane bezpośrednio u przewoźników na stronach internetowych. Kandydaci muszą sami opłacić bilet do Niemiec, ale rachunek za bilet można rozliczyć z podatku rocznego.

@PolFach Magdalena

Serdecznie dziękuję. Nie byłam jeszcze na tego typu wyjeździe więc nie wiem do końca jak organizacyjnie może to wyglądać. Skoro tak to czy jest coś jeszcze o co samemu należy zadbać, żeby w późniejszym okresie nie być zaskoczonym? Zdarzają się jakiekolwiek problemy?

Kucharz

Czy ktoś jechał za pośrednictwem PolFach jako kucharz do Niemiec? Jak oceniacie warunki i współpracę ?

jonijonij727@gmail.com

Szukam pracy przy posadzki jastrych z mixokreta.w szwajcarii.jestem zacierajcy i mam kolega Maistera Łaciarza

W ofercie Betoniarz budowlany piszą, że zakwaterowanie jest gwarantowane i dosyć blisko. Ktoś był na tej kwaterze w tej pracy, w miarę dobre warunki i czy faktycznie tak niedaleko? Dajcie znać, czy jest jak w ogłoszeniu?

@Marta

Aktualnie poszukiwani są betoniarze do produkcji prefabrykatów betonowych, a nie na budowę. Do tej oferty do odwołania nie rekrutuję, ale budowy są na terenie całych Niemiec, a nie w okolicy siedziby firmy budowlanej. Proszę dokładnie czytać oferty: • Miejsce pracy: budowy w różnych miastach na terenie całych Niemiec, ale przeważnie zachodnich Niemiec • Zakwaterowanie zapewnione o płatne przez pracodawcę. Pokoje 1-osobowe z dostępem do kuchni i internetem. Kwatery znajdują się w odległości do 10 km od budowy.

tanase198777@gmail.com

Dzięki agencji otrzymałem pracę w Niemczech w restauracji hotelowej. To moja pierwsza praca za granicą, więc miałem pewne obawy. Okazało się, że niepotrzebnie. Ogłoszenie zamieszczone przez agencję pokrywa się z rzeczywistością. Kontakt z panią Magdaleną doskonały (pomoc w kontakcie z pracodawcą, tłumaczenie umowy, nakreślenie przepisów niemieckiego kodeksu pracy).

Czy w PolFach poza podstawowym wynagrodzeniem obowiązują jeszcze jakieś świadczenia dodatkowe?

PolFach Magdalena

PolFach z siedzibą pod Stuttgartem świadczy od roku 2012 usługi pośrednictwa pracy dla obywateli polskich, poszukujących legalnej pracy w Niemczech, Austrii i Szwajcarii. Oferty dotyczą pracy stałej o atrakcyjnych zarobkach i u sprawdzonych pracodawców. Przeważnie oferty pracy zawierają świadczenia dodatkowe, ale nie wszystkie ! Dlatego opłaca się dokładnie zapoznać się z treścią ofert, które są zawierają najważniejsze szczegóły. Porszę też zawszę zwracać uwagę, z jakim pracodawcą jest zawierana umowa o pracę. Wszystko znajdziecie Państwo w ofercie ! Podeję link do aktualnych ofert Agencji Pracy PolFach: (usunięte przez administratora)

Eryk

Brak wystarczających informacji. W rozmowię z polskim rekruterem a niemieckim pracownikiem wyszły rozbieżności. O kilku sprawach człowiek dowiaduję się na miejscu. Niemiecki pracodawca negocjuje warunki kontraktu studenckiego... Ogólnie nie polecam

Agnieszka
@Eryk

Jakie te rozbieżności wyszły? Napiszesz?

@Eryk

Wszystkie oferty są zgodne z ustaleniami pracodawcy. O jaką ofertę się konkretnie rozchdzi i co się nie zgadza? Ważne jest, żeby ze wszystkimi pytaniami kierować się otwarcie do pośrednika albo przyszłego pracodawcy. W przypadku dalszych pytań Agencja Pracy PolFach chętnie odpowie. Pozdrawiam

Eryk
@Agnieszka

Osoba z agencji nie poinformował mnie o kaucji za mieszkanie. O tym dowiedziałem się podpisując umowę na miejscu. Przedstawiciel ze strony pracodawcy co chwilę zmieniał zdanie o umowę, którą miałem podpisać. Chodziło o umowę studencką

@Eryk

Dysponentka nie zna takich szczegółów, dotyczących wewnętrzych uwarunkowań pracodawcy. Kaucja jest do zwrotu, przy opuszczeniu mieszkania, czyli nic nie przepadnie, dlatego nie rozumiem, dlaczego jest to problem. Większość doświadczonych pracodawców i wynajamców pobiera dla bezpieczeństwa kaucję za pokój. Nie usprawiedliwia to ucieknięcia z pracy bez powiadomienia. Są Państwo dorośli i w ten sposób nie rozwiązuje się niedomówień, tylko rozmawia się z pracodawcą albo z agencją. Na pewno byśmy pomogli / wytłumaczyli i rozwiązali wszystkie sprawy. Zachęcam na przyszłość do otwartej komunikacji.

@PolFach Magdalena

Ale bzdury, 7 lat wyjeżdżam do Niemiec do pracy i nigdy nawet nie słyszałem by podejmować pracę przez pośrednika i jakąś kasę na kaucję za zakwaterowanie wykładać. Bzdurą jest że kaucja jest do zwrotu, co w przypadku gdy "pracodawca" z czymś "nawala" i jesteśmy zmuszeni złożyć mu wypowiedzenie z jego winy w trybie natychmiastowym (miałem taki przypadek) ? Kaucja przepada ! "Dysponentka nie zna takich szczegółów, dotyczących wewnętrzych uwarunkowań pracodawcy" - jeśli tego nie zna to znaczy że nie nadaje się na dysponentkę i lepiej omijać takiego pośrednika, ja już bym się wyleczył z takiego pośrednictwa.

krytyk
@PolFach Magdalena

pierwsze słyszę żeby większość pobierała kaucje a troch za granica jestem , po za tym większość jedzie do pracy ze skromnym budżetem jesteście po prostu dziwni radze każdemu omijać taka firmę

Ktoś
@PolFach Magdalena

Nie rozumie Pani czemu kaucja była problemem, chętnie wytłumaczę. Już nieraz trafiłem na agencje, gdzie obiecywali zwrot kosztów za dojazd, bezpłatny transport do pracy itd itd. A na miejscu nikt o niczym nie wiedział i pierwszy miesiąc musiałem opłacać wszystko z własnej kieszeni (musiałem narobić sobie długów u rodziny) Osoby jadące za granicę nie są tak bogate żeby zapłacić kaucję za mieszkanie i to jeszcze w Euro, bo po coś chyba wyjeżdżają. Nie jadą tam z tysiącami :) nieważne czy kaucja jest zwrotna czy nie, skoro pewnie nie było pieniędzy żeby ją opłacić. Więc skoro agencja nie podała takiej informacji przyszłym pracownikom to niestety jest to wina agencji. Myślałem, że znalazłem agencje z którą teraz wyjadę,ale jednak nie zaryzykuje.

@Adam

Kaucja jest pobierana przez wynajmującego na zabezpieczenie zaspokojenia roszczeń – taka jest definicja ustawowa. Przywoływane roszczenia to przede wszystkim drobne naprawy i wymiany elementów w wynajmowanym mieszkaniu, które na koniec okresu najmu należą do obowiązku najemcy. Kaucja nie ma nic wspólnego z umową o pracę, tylko z pozostawieniem kwatery w stanie jakim się ją zastało. Lokatorzy dbający o mieszkanie, otrzymają zwrot kaucji przy opuszczeniu kwatery.

Edyta
@Eryk

I koniec końców podpisałeś te umowę? Czy dopuściłeś?

@PolFach Magdalena

W jakiej wysokości jest ta kaucja? I czy warunki są naprawdę tak dobre że kaucja jest potrzebna? Bo często w takich kwaterach pracowniczych standard jest słaby. Pytam bo akurat zainteresowało mnie ogłoszenie na spawacza mag i w ogłoszeniu jest napisane że zakwaterowanie jest zapewnione i płatne przez pracodawcę. W takim wypadku tez płace kaucje?

@Bronisław

Kaucja była 300 € i potrącona z pierwszej wypłaty. Przy zakończeniu pracy i opuszczeniu kwatery w stanie nieuszkodzonym, kaucja jest zwracana. Rekrutacja do oferty pracy w ogrodnictwie jest już zakończona. W ofercie dla spawaczy nie ma kaucji za kwaterę, ponieważ pracodawcą jest agencja pracy tymczasowej. Mam oczywiście wiele ofert dla spawaczy w 3 krajach, dlatego mogę przkazać tylko ogłoną odpowiedź odnośnie kaucji za wynajem.

Zawsze jest kaucja.

Andy

Witam serdecznie wszystkich ;) Jestem zainteresowany ofertą pracy "Monter paneli fotowoltaicznych". Chciałbym zapytać szanowne grono forumowiczów, czy pracuje ktoś przy PV, Czy ma ktoś już jakieś doświadczenia i może się nimi podzielić ? Proszę o kontakt, Za wszystkie informacje, wielkie dzięki :) Pozdrawiam

Tygrys

Witam. Bardzo proszę o info o Firmie. POLFACH Buziaczki

@Tygrys

O jakie info ci chodzi? Szukasz pracy i interesują cię warunki? Weź doprecyzuj pytanie :)

martakurdziel@interia.pl

Hej, chce nawiązać współpracę jako komisioner przez tą agencje może ktoś się też wybiera w okolice Augsburga? Pozdrawiam

Ktos

Witam czy praca kierowca c w piekarni ma ktoś opinie

@Ktos

No właśnie czy ktoś się tam dostał i opowie jak wyglądają warunki godzinowe i finansowe? Bo była niedawno rekrutacja

Na stronie GoWork.pl zamieszczono 4 stycznia kilka aktualnych ofert pracy do firmy PolFach. Poszukiwana jest osoba do pracy jako Kierowca Samochodów Ciężarowych. Co sądzicie o warunkach pracy zaproponowanych przez pracodawcę?

Ktos

Ma ktoś opinie też bym chciał wiedzieć

Niki

Szkoda, że tak rzadko piszecie na tym forum. Chciałbym popracować z firmą za granicą i szukam o nich informacji.

Xxx
@Niki

Nie polecam! Agencja nie sprawdza warunków mieszkalnych do których mają przyjeżdżać ludzie. Nie interesuje się niczym po przyjeździe. Mieszkanie w którym byłam porażka! Lodówki zapchane robakami, hotel bez Polaków sami obcokrajowcy,wszedzie (usunięte przez administratora) A dzwoniąc do Pani M i mówiąc jej jakie są warunki stwierdza, że ona swoje zrobiła i teraz trzeba Sobie radzić samemu. Uważajcie!

JAN
@Xxx

@JAN

Potwierdzam, że praca przy szlifowaniu w mieście Mengen jest wyczerpująca fizycznie, ale żeby ją wykonywać nie trzeba posiadać żadnych kwalifikacji. Pracodawcą nie jest Agencja Pracy PolFach, tylko niemiecka agencja pracy tymczasowej z miasta Mengen, która też udostępnia kwaterę. Jest mi bardzo przykro, że w Niemczech i też w Mengen pracują obcokrajowcy, z którymi Pan Jan musiał mieć styczność. Też mi bardzo przykro, że Pan Jan nie miał talerza i z tego powodu zrezygnował z pracy. Jestem pewna, że pracodawca zakupiłby naczynia itp., jeśli samemu szkoda wydać 5 euro. Sądzę, że pracując w Niemczech, bądź w innych krajach zachodniej Europy, przede wszystkim na etacie jako pomocnik (pracownik niefachowy), jest to oczywiste, że pracuje się i często mieszka w środowisku tzw. "multi-kulti" i dodatkowo zalecana jest zaradność, tolerancja oraz komunikatywność. W przeciwnym razie można przeżyć rozczarowanie, jak w przypadku Pana Jana.

Alina
@Agencja

Ta odpowiedź to szczyt bezczelności! Jak można napisać, że jak komuś szkoda 5 euro na talerz?! Pracowałam kilka razy w środowisku multi-kulti,również jako pracownik niewykwalifikowany, ale pracodawcy dbali o to, żeby nie brakowało pracownikom podstawowych rzeczy.

Adrian

Pracuje ktoś poprzez tę firmę w Niemczech lub ma takie doświadczenie? Czy z Waszej perspektywy warto zdecydować się na wyjazd? Rozumiem, że firma opłaca transport, a jak warunki mieszkalne i pomoc już na miejscu? Dzięki za odpowiedź.

@Adrian

Witam, wszystkie oferty pracy Agencji Pracy PolFach znajdują się na stronie PolFach: www.polfach.de/oferty.html. W żadnej ofercie pracy firma NIE opłaca transportu, którego koszty ponosi pracownik. W ofertach pracy do Austrii, koszt transportu jest zwracany po przepracowaniu pierwszego miesiąca. Kwaterę zapewnia pracodawca, natomiast PolFach informuje kandydata o standardzie kwatery przed wyjazdem do pracy. Na miejscu podczas pracy pomocą służy pracodawca, natomiast PolFach jest zawsze osiągalny na maila lub telefonicznie. Jeśl kandydaci mają motywację do pracy i spełniają wymagania oferty pracy, to warto zdecydować się na podjęcie pracy za pośrednictwem Agencji Pracy PolFach.

Agencja

Witam, para która wyjechała do pracy w gastronomii w mieście Wolfach, została przyjęta i potraktowana w pełni zgodnie z prawem niemieckim oraz ofertą pracy pośrednika, Agencji Pracy PolFach. Przy stawce 10€ brutto / godz., netto czyli na rękę wynosi ok. 7,3€. Z tego został odjęty czynsz za mieszkanie, czyli po odjęciu kosztów może wyjść ok. 6€ netto / godz. Jeśli chodzi o umowę o pracę, to w Niemczech nie ma prawa, że pracodawca musi wystawić umowę o pracę. Przykro mi, przebywałam w tym czasie na urlopie, ale po powrocie zleciłabym pracodawcy, żeby wręczył pracownikom umowy o pracę. Pragnę poinformować, że podczas 2-tygodniowej pracy tej pary (która jest nie zadowolona z mojego pośrednictwa), nie otrzymałam ani jednego maila z prośbą o interwencję. Dodatkowo para zamiast przedstawić uczciwie pracodawcy swoje wątpliwości, okłamała pracodawcę i podała jako powód zrezygnowania z pracy śmierć krewnego. Szkoda, że kandydaci nie mają odwagi do bezpośredniej konfrontacji, czy wyjaśnienienia nieścisłości na miejscu pracy, tylko decydują się na oczernianie pośredników pracy.

@Adrian

Witam, Agencja Pracy PolFach nie jest pracodawcą, tylko POŚREDNIKIEM pracy. Dlatego nie są zwracane koszty transportu z Polski do Niemiec! Transport jest na koszt pracownika. Kwaterę na miejscu pracy oferuje niemiecki zakład pracy. Informacje co do warunków mieszkaniowych są udzielane przed wyjazdem do pracy w Niemczech. Każda oferta pracy jest legalna i pracodawca opłaca wszystkie świadczenia. W Niemczech nie ma prawnego obowiązku wystawiania umowy o pracę, ale z reguły wszyscy pracownicy otrzynują umowy. Agencja Pracy PolFach jest w stałym kontakcie z niemieckimi pracowadcami i dba o dotrzymanie warunków ofert pracy oraz pozostaje zawsze (telefonicznie lub e-mailem) do dyspozycji pracowników. Pozdrawiam, Agencja Pracy PolFach

Bibi
@Agencja

Szanowna Pani w prawie niemieckim nie ma czegoś takiego że niemiecki pracodawca nie ma obowiązku zawierania umowy na piśmie wręcz przeciwnie proszę poczytać niemieckie przepisy pracy i zatrudnieni nie wprowadzać ludzi w błąd,nie gdzie nikt na piękne oczy nie pracuje. (usunięte przez administratora)

@Bibi

Witam, jak pracownik jest zarejestrowany w Niemczech (maldunek, ubezpieczenie i numer podatkowy), to jest w pełni lagalnie zatrudniony. Dodatkowo, potwierdzają to miesięczne rozliczenia zarobków. Prawie wszyscy pracodawcy w dzisiejszych czasach podpisują z pracownikiem umowę o pracę, ale zdarza się, że o umowę trzeba się upomnieć jako pracownik o umowę albo będzie dopiero ona sporządzona podczas pierwszego tygodnia / miesiąca pracy. Nie jest takie postępowanie nielegalne. Mam nadzieję, że odpowedziałam ma pytnie (zarzuty). Pozdrawiam Magdalena Reinhardt | Agencja Pracy PolFach

jan
@Adrian

Mengen to kilkutysięczne miasteczko i tam jest tylko jeden zakład, i niestety w jednym mieszkaniu mieszka się z obcokrajowcami, w domu kilka talerzy, jeden garnek i nawet czajnika nie ma. Porażka to miasto i firma, to raz a dwa że ciężkie warunki pracy, taki akord i normy, że ludzie sami uciekają...nie wpissuja godzin do rejestru jesli chodzi o firme ALUSPAN W MENGEN.

Zostaw merytoryczną opinię o PolFach - Reutlingen

• Jak się pracuje w PolFach?

Zobacz opinie na temat firmy PolFach tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 11.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w PolFach?

PolFach