Opinie o Apptension Sp. z o.o. w Poznań

Poniżej przeczytasz opinie aktualnych i byłych pracowników o firmie Apptension Sp. z o.o.. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Apptension Sp. z o.o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi IT tworzenia oprogramowania i aplikacji

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Apptension Sp. z o.o. w Poznań

Dev2be

Dzisiaj firma zwolniła z dnia na dzień i bez ostrzeżenia ponad 20 osób (z około 90) z różnych działów. Dział sprzedaży od dawna pozostawiał wiele do życzenia, ciągłe rotacje i plotki o ciężkiej atmosferze w tym zespole nie napawały optymizmem, ale firma na comiesięcznych spotkaniach uparcie twierdziła, że sytuacja jest dobra i wszystko zmierza we właściwą stronę. I o ile wszyscy wiemy, że sytuacja na rynku IT jest kiepska, to zabrakło transparentnej komunikacji odnośnie tego, czego można się spodziewać. Szkoda, pracowało się dobrze, rozstanie zostawia po sobie niesmak. Może się odbiją od tego dna, ale tu są potrzebne głębsze zmiany na poziomie zarządu i sprzedaży.

Martin
@Dev2be

Czy ktoś pamięta town halla na koniec zeszłego roku i chwalenie się rekordowym profitem? Wystarczyły dwa miesiące i nagle firma tnie zatrudnienie o 30%...Największy projekt, który ciągnął Apptension przez ostatni rok zaczął się zwijać (o czym było wiadomo, że to nastąpi) i ludzie zostali bez pracy z dnia na dzień. Trudno uwierzyć, że zarząd nie wiedział wcześniej jaka jest sytuacja i nie mógł bardziej po ludzku przygotować ludzi na to co się stało

Dev

Niestety firma pozostawiła po sobie niesmak - szkoda ;( Z dnia na dzien zwolnili 30% personelu bez wcześniejszego, jakiegokolwiek uprzedzenia - przedtem chwaląc się transparentnością firmy na co miesięcznych spotkaniach. Właściciele również mówili o rekordowych przychodach za rok 2023 - co bylo ok 1.5 miesiaca przed dniem zwolnienia 30% pracowników, nie bylo żadnego sygnału o jakichkolwiek problemach firmy, żadne z projektów Apptension nie zostało uciętych niespodziewanie, co zwolnienie tylu ludzi jednego dnia tymbardziej zaskakuje.

Anon
@Dev

Nikt oficjalnie nie mówił o problemach, ale prawda jest taka, że oni nigdy nie mieli pomysłu na to co się stanie kiedy ten jeden, największy projekt, się skończy. Sprzedaż od roku, jak nie dłuzej, nie przynosiła konkretnych tematów, jak coś wpadało to jakieś mikro tematy na 2 tygodnie dla jednej albo dwóch osób. Już w grudniu na imprezie firmowej krążyły ploty, że będą zwalniać, ale wtedy dementowali, coś chyba w tym jednak było. Masa SH zwalnia ludzi, bo jak skończyła się dobra koniunktura i klienci przestali sami się dobijać, okazało się że sprzedaż nie umie pozyskiwać klientów a marketing polegający na wrzuceniu posta w linkedina to za mało. To co rozczarowuje to zatajanie prawdy przed ludźmi którzy z dnia na dzień stracili dochód. A ludzi szkoda, bo byli naprawdę solidni i ich umiejętności nie miały znaczenia przy wręczaniu wypowiedzeń

Jako że moja historia z Apptension dobiegła końca w dziale biznesowym, chciałabym podzielić się wrażeniami. Sama gdy dołączyłam do zespołu byłam bardzo przerażona, gdy opisywany tu pan Z. został moim bezpośrednim przełożonym tydzień po dołączeniu do firmy. Było to zupełnie niepotrzebne, Z był ciepłym, miłym człowiekiem otwartym na feedback i chętnie dzielącym się swoją wiedzą i spostrzeżeniami. Jest on wymagający, z okiem do detalu, nieprzyjmujący przeciętności co czasami rodziło stresogenne sytuacje. Jest oczytany i nie da się mu wcisnąć kitu. Z mojej perspektywy trochę więcej wyrozumiałości i Z. byłby jednym z najlepszych przełożonych jakich miałam. Obecnie zespołem sales zajmuje sie B., która również sobie świetnie radzi. Jest presja na sales, jak chyba w całym industry obecnie, natomiast da sie tu fajnie odnaleźć i pracować.

Kobieta Nowy wpis

Zauważyłam, że ponowiono ofertę dla Business Development Managera. Ktoś tu sugerował, że to ze względu na słabsze warunki na dziale. faktycznie tak jest? a co z tymi widełkami placowymi na poziomie od 15 do 19 tys na kontrakcie? Jak można mieć gwarancje co do tych 19?

Widziałem ten wpis o redukcji kadry o 30% i obawą o stabilność zatrudnienia. ale skoro na stronie piszą, że poszukują Business Development Managera to w teorii nie ma co się przejmować o to konkretne stanowisko, gdybym teraz aplikował? Widzę ze to praca w 3-osobowym teamie, co mi na rękę, bo nie lubię tłoku

Chris Nowy wpis

Przez dział sprzedaży przewinęło się chyba z 8 osób w ciągu ostatnich 2 lat, nawet head zmieniał się dwa razy. Albo sami odchodzili, bo nie wytrzymywali psychicznie albo ich zwalniali po kilku msc. Na bank potrzebują kogoś do sprzedaży, kogoś kto wreszcie zacznie przynosić jakieś tematy

dev_ Nowy wpis

tl;dr Warto zastanowić się dwa razy przed aplikacją do Apptension Na plus: - sporo utalentowanych osób - dobre relacje pomiędzy pracownikami - program mentoringu/spotkania 1:1 Na minus: - coraz mniej ciekawe projekty, początkowo były bardziej wymagające, aktualnie brane jest chyba wszystko co tylko można. Nowi klienci nie są najłatwiejsi we współpracy - duża presja (a co za tym idzie spora rotacja w tym dziale) na sprzedaży - firma zwalniając 30% osób (mimo że na początku roku utrzymywała że finansowo wszystko jest ok) straciła bardzo dużo zaufania - morale w firmie są coraz niższe, mało kto jest pewny swojego zatrudnienia. Wielu pracowników mniej lub bardziej aktywnie szuka nowej pracy

Więc po ostatnim wątku już wiem z jakich przyczyn na stronie nie maja obecnie otwartych ofert na prace, a dawniej chciałam się tu dostać. to jak teraz w zasadzie wygląda sytuacja względem kolejnych projektów? zastanawiam się które stanowiska mogą się czuć ewentualnie bezpiecznie. Ja celowałam tu kiedyś w specjalistę ds. kontroli jakości. w tym przypadku też były redukcje?

Jak oceniasz przebieg rozmowy kwalifikacyjnej na stanowisko Software Engineering Manager w firmie Apptension Sp. z o.o.? Podziel się z nami pozytywnymi aspektami rekrutacji, jak również wszelkimi zastrzeżeniami odnośnie procesu. Jaki był rezultat Twojej rozmowy?
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Monter instalacji teletechnicznych

Dev2be

Martin
@Dev2be

Wika

Jak tam atmosfera w zespole Software Engineering Manager? Widzę, że ogłoszenia się powtarzają co jakiś czas, a ktoś tu narzekał na traktowanie jakiś czas temu. Pytanie, czy tego stanowiska te uwagi też dotyczą. Jak jest na tę chwilę?

Ja co prawda nie pracuję już w Appptension ponad 2 lata, ale traf chciał, że spotkałam przypadkowo osobę, która również miała okazję tam pracować i wymieniłyśmy się poglądami. Okazało się, że ta osoba również jest ofiarą (usunięte przez administratora)w tej firmie, główną osobą która za to odpowiada jest znany wszystkim pan Z., członek zarządu. Jest to osoba, która bez skrupułów obraża publicznie ludzi, podważa zdanie osób, które zatrudnił do robienia danych rzeczy, stosuje bardzo sprytne sztuczki psychologiczne powodujące zaniżoną samoocenę. Jak się okazała napotkana osoba również uzbierała sporo dowodów na (usunięte przez administratora), opisuję to tutaj jako przestrogę, chociaż obawiam się, że opinia ta zostanie usunięta. Jeśli choć jedna osoba miałaby uniknąć (usunięte przez administratora)ze strony ww. pana Z, to było warto! PS. Dei raczej nie odczują (usunięte przez administratora), ale osoby bezpośrednio pracujące w którymś z działów Operations.

Ja też

To jest nas więcej... Moja samoocena też była mocno zaniżona przez podobne praktyki, którymi firma mam wrażenie przesiąkła. Na szczęście w nowym miejscu okazało się, że jest zupełnie odwrotnie i jestem cenionym specjalistą.

to jest nas więcej
@Ja też

@anonim z jednej strony jestem zaskoczona, że widzę takie opinie ale z drugiej strony w pełni się z nimi zgadzam, ponieważ myślałam, że jestem jedyna, która była stawiana w takiej sytuacji przez (usunięte przez administratora). Wszystko co jest napisane wyżej zgadza się z tym czego doświadczałam. I to się nazywa (usunięte przez administratora). Zaniżanie umiejętności, niska samoocena przez sztuczki, prowadzone z "góry". Tak jak w zespołach technicznych to rzadkość tak w zespołach "miękkich" już prawie recydywa.

Franciszek
@to jest nas więcej

. Ale można poznać w jakich sytuacjach miałoby do tego dochodzić? Bo jeśli publicznie, to nie rozumiem, skąd zaskoczenie, że dotyczyło to również innych osób? Jakie tu są relacje, skoro ludzie pracujący w tej samej dowiadują się tego na forum zamiast podczas rozmów w pracy?

@Franciszek

każda z tych osób pracowała w innym czasie, dlatego nie mieli kontaktu między sobą w pracy. Zaskoczenie wynika stąd, że okazuje się, że takie traktowanie jest powszechną praktyką a nie odosobnionym przypadkiem

Lepiej się zastanowić

Praca w Apptension ma swoje dobre i złe strony. Do tych pierwszych zaliczają się benefity i integracje, pod tym względem nie ma mowy o oszczędzaniu na pracowniku. Zespoły produkcyjne też pewnie nie mają na co narzekać, a przynajmniej było tak za moich czaswó w firmie. Jeśli jednak zamierzasz dołączyć do zespołu “miękkiego”, to lepiej się zastanów. Mogę się podpisać pod wcześniejszą opinią dotycząca mobbingu ze strony C-level, bo takie też były moje doświadczenia. Podważanie kompetencji, wzbudzanie poczucia winy, wywieranie niezdrowej presji, przedmiotowe traktowanie były normą. Jasne, integracje na bogato są miłe, ale kiepska to zapłata, kiedy po pracy przydałaby się terapia.

Sharqi

Pracowałem w kilku firmach i w tym w Apptension, uważam tę firmę za bardzo przyjazną dla pracownika, ze świetną atmosferą i systemem awansów i podwyżek. Wyjazdy integracyjne są genialne. Projekty są różne - można trafić na bardzo przyjemny, a można trafić na taki przez który nie chce się wstawać z łóżka (w takim wypadku można skontaktować się z przełożonym i on pomoże zmienić projekt). Polecam każdemu kto chce się szybko rozwijać i nie czuć się pominiętym w pracy.

Wanda
@Sharqi

Brzmi zachęcająco, fajnie że można się zintegrować. ;) Jesteś w stanie coś więcej napisać o wynagrodzeniu? Bo poruszasz temat podwyżek i awansów a byłabym ciekawa jak to w praktyce wygląda

Kamila

Hej! Na stronie wiszą ogłoszenia, w tym na project managera. Czy ktoś próbował się dostać? Jest możliwa praca 100% zdalna?

Apptension
@Kamila

Hey Kamila - Jest opcja pracy zdalnejj, zapraszam do zlozenia swojego CV poprzez strone https://www.apptension.com/careers. :)

Bożena
@Apptension

Ale to pełny wymiar pracy jest zdalnie czy tylko jakaś część? Czy można z odległości pracować, z drugiego końca Polski? Czy trzeba się pokazywać na żywo w firmie?

Magda | Apptension
@Bożena

Cześć Bożena, oferujemy współpracę zdalną na terenie Polski w pełnym wymiarze. Obecnie praca z biura jest opcjonalna, wymagamy pojawienia się osobiście w niewielu sytuacjach (jak np. spotkania czy warsztaty z klientem - co oczywiście zależy od zajmowanego stanowiska). W razie pytań, jesteśmy do dyspozycji! Pozdrowienia!

Elżbieta
@Magda | Apptension

To super, czyli jednak jeśli ktoś chce może przez cały etat pracować z biura? :) Są jakieś okreslone godziny pracy, czy w tej kwesti firma jest elastyczna? ;)

Zmarnowany czas

Nie polecam brać udziału w drugim/trzecim etapie rozmowy rekrutacyjnej - pierwsza rozmowa przez telefon z HR jest miła, przebiega sprawnie i w pozytywnej atmosferze, jednak na drugiej zmienia się to o 180 stopni. Przychodzi Pani "manager", która ziewa podczas rozmowy i ewidentnie nie jest zainteresowana treścią przekazywaną przez kandydata, widać jakby była na siłę na rozmowie, której nawet nie chciała odbywać. Nie polecam, chyba, że ktoś ma dużo wolnego czasu i lubi go marnować :)

Apptension
@Zmarnowany czas

Doceniam chęć komunikacji z Twojej strony, jednocześnie przykro nam to czytać. Z chęcią dowiem się więcej z w temacie Twojego doświadczenia rekrutacyjnego, bo jak słusznie zauważyłeś/łaś zależy nam na pozytywnej atmosferze oraz profesjonalnym doświadczeniu wszystkich kandydatów, którzy chcą dołączyć do zespołu. A do kandydatów podchodzimy indywidualnie. Jesteśmy otwarci na feedback i uczymy się ze wszystich doświadczeń. Jeśli jesteś chętny/chętna do dalszych rozmów w tym temacie to zapraszam do kontaktu z nami.

zniesmaczony

Mogę ocenić tylko rekrutację, z której dalszego udzialu zrezygnowalem: byłem zniesmaczony juz na pierwszej rozmowie poniewaz czesc techniczna rozmowy byla prowadzona przez 'kolesia', który bardziej niz rozmowa ze mna byl zainteresowany czatowaniem z kims na swoim kompueterze od którego nie mógł oderwać wzroku i który co chwila podsmiechiwal się sam do siebie wpatrzony w ekran.

Zbigniew Czarnecki
@zniesmaczony

Dziękuję za przesłaną opinię. Bardzo mi przykro, że zaistniała taka sytuacja podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Chciałbym osobiście przeprosić za zaistniałą sytuacje i zapewnić Cię, że traktuję Twoją opinię bardzo poważnie. Staramy się nieustannie poprawiać nasz proces rekrutacyjny, dlatego chcielibyśmy zaprosić Cię do kontaktu w celu zebrania szerszego feedbacku na temat przebiegu rozmowy.

Smutna
@Zbigniew Czarnecki

U mnie było tak samo. Ludzie się nie zmieniają.

Katarzyna

...

Mateusz Sówka

Pracuję w Apptension już jakiś czas (prawie rok) z wielu rzeczy jestem naprawdę zadowolony. Rozmowy o progresie po okresie próbnym, umowa na stałe po pierwszych trzech miesiącach, kolejne rozmowy dotyczące progresu co pół roku na których zbierany jest feedback od ludzi z którymi współpracowałem w danym okresie i ciągła pomoc w rozwijaniu swoich umiejętności. Miło jest też wpaść do kuchni i przekąsić coś dobrego czy wypić soczek z lodówki. Najbardziej jednak podoba mi się, że zawsze można porozmawiać szczerze z szefem na różne tematy, a pomysły które podsuwa się innym są brane na serio co sprawia, że czuję się w pracy bardzo dobrze i mam realny wpływ na to jak wyglądają kolejne dni mojej współpracy z firmą.

Zażenowana

Po czym poznać, że firma jest beznadziejna? Ano po HR. Niemożliwym jest fakt, iż posiadając odpowiednie kompetencje, wielokrotna aplikacja człowieka nie doczekuje się żadnej, ale to żadnej odpowiedzi. Słabe.

Joanna Ignaczak
@Zażenowana

Cześć! Przykro mi, że miałaś takie odczucia dotyczące procesu rekrutacji w Apptension. Staramy się odpowiadać na wszystkie aplikacje, które do nas docierają, jednak czas odpowiedzi jest uzależniony od konkretnego procesu rekrutacji. Bardzo trudno będzie nam się odnieść do Twojej opinii nie znając konkretów, dlatego zachęcam do przesłania maila na: jobs@apptension.com Odpowiemy na 100% :) Joanna Ignaczak, HR&EB Specialist / Apptension

Krzysztof Łazarski

W Apptension pracowałem przez rok jako Project Manager. Mega prężnie działająca, nieduża firma z naprawdę fantastycznymi, otwartymi i turbozdolnymi ludźmi na pokładzie! Profesjonalne podejście do klientów jak i do pracowników sprawia, że pracowało mi się tam naprawdę przyjemnie, a samo Apptension postawiło poprzeczkę moim przyszłym pracodawcom naprawdę wysoko. Każdy znajdzie tam coś dla siebie: "Senior" wyzwania w niebanalnych projektach oraz możliwość bycia leaderem w projektach jak i poz nimi, "Regular" takie same wyzwania jak i senior, mentoring i możliwość dalszego rozwoju, "Juniorzy" mega wsparcie od całej organizacji, mentoring i możliwość nabrania doświadczenia i wejście w rynek pracy z jednej z lepszych tego typu organizacji w Poznaniu (przynajmniej w Poznaniu!) Kasa na dobrym poziomie, zawsze kilka dni przed terminem, standardowe benefity.

Leszek
@Krzysztof Łazarski

Masz bardzo pozytywne wspomnienia związane z pracą w firmie Apptension. Zastanawia mnie, czy dostałeś się do pracy w tym miejscu jako osoba młoda bez doświadczenia zawodowego, czy może pracowałeś już wcześniej w innej firmie zajmującej się programowaniem? Pozwól również, że zapytam o to, dlaczego nie pracujesz już w tej firmie? Sytuacje losowe? Chęć dalszego rozwoju? Zachęcam do sprecyzowania wpisu.

Jacek

@BDB piszesz o przyjemnym procesie rekrutacji, czy możesz na wątku napisać coś więcej na ten temat? Może opiszesz jak wygląda rekrutacja do firmy Apptension Sp. z o.o.. Rozwinięcie wpisu będzie pomocne dla osób zainteresowanych aplikowaniem do firmy.

BDB

Apptension zostało mi polecone przez znajomych. Bardzo przyjemny proces rekrutacyjny, otwarta firma i życzliwi ludzie. Pozytywnie!

Zostaw merytoryczną opinię o Apptension Sp. z o.o. - Poznań

• Jak się pracuje w Apptension Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Apptension Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 7.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Apptension Sp. z o.o.?

Apptension Sp. z o.o.
3.3/5 Na podstawie 41 ocen.
  • Feliksa Nowowiejskiego 55
    61-734 Poznań