Opinie o Poland Sotheby’s International Realty w Kraków

Poniżej przeczytasz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy Poland Sotheby’s International Realty. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w Poland Sotheby’s International Realty o rozmowie kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Poland Sotheby’s International Realty w Kraków

Marek Nowy wpis

Czy każdy pracownik używa żeli do dezynfekcji i nosi maseczki?

Darek Nowy wpis

Powierzyłem swoją nieruchomość do sprzedaży w Gdyni i po 2 tygodniach dalej nic się pojawiło na ten temat.A teraz nikt się tym nie interesuje. Nie polecam.Totalna olewka. Moje sugestie dla Poland Sotheby’s International Realty: Nie olewać klientów. Co mógłby zrobić pracodawca aby poprawić atmosferę w firmie: nie olewać klienta po podpisaniu umowy

Weronika Nowy wpis

@MB, podziel się więc proszę z nami swoją opinią dotyczącą pracy w Poland Sotheby’s International Realty. Na podstawie jakiej umowy pracuje się w tej firmie? Czy pracownikom przysługują jakieś dodatkowe benefity socjalne typu dofinansowanie do karty sportowej lub prywatna opieka medyczna? @słaby kandydat?, rozumiem, że także pracujesz w Poland Sotheby’s International Realty i jesteś zadowolony z warunków oferowanych przez tego pracodawcę. Jaka atmosfera panuje w firmie?

Weronika

@Z, rozumiem, że jesteś zainteresowany pracą w Poland Sotheby’s International Realty - czemu więc pytasz od razu o odchodzenie z firmy? Jakie stanowisko Cię interesuje? Czy któryś z użytkowników forum pracuje w Poland Sotheby’s International Realty w Krakowie?

MB Nowy wpis
@Weronika

tak, pracuje. Chętnie odpowiem na pytania i zachęcam do wzięcia udziału w rekrutacji. Serdecznie pozdrawiam

Czy brałeś udział w spotkaniu rekrutacyjnym w firmie Poland Sotheby’s International Realty? Czy rekruter weryfikował w jakiś sposób Twoje umiejętności? Jak oceniasz stosunek wymogów podanych w ogłoszeniu do rzeczywistych? Czy była to dla Ciebie łatwa, a może trudna rozmowa?
logo firmy Opiekun Osób Starszych (Pan Kurt 79 lat)
Avanti Medic Plus Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnościa Sp.K.
logo firmy Spawacz MAG / TIG / ELEKTRODA
INDMONT sp. z o.o. sp. komandytowa
Weronika

@byly kanddat do pracy z nicku wnioskuję, że takie warunki przedstawiła Ci firma Poland Sotheby’s International Realty na rozmowie o pracę i się jej nie podjąłeś? A czy jest jakiś pracownik tej firmy na forum, który może powiedzieć czy praca bez podstawy jest ok, bo można zrealizować spokojnie taki target, że premie są wysokie?

Posrednik
@Weronika

Witam wszystkich zainteresowanych tą pracą, ostatnio znalazłem ogłoszenie dotyczące naboru na stanowisko doradców klienta zamożnego. Firma chwali się iż zajmuje sie nieruchomościami klasy Premium a pracowników zatrudniają na własnej działalności to jakaś kpina bez podstawy bez niczego. Odpowiedz rekrutera dotycząca spotkań z klientem zamożnym i dojazdem zszokowała mnie możne Pan wynająć auto za 700zł miesięcznie a jak nie to Autobusem można dojechać. HAHA nieruchomości Premium oraz Firma Premium.

słaby kandydat?
@Weronika

W tej branży praca w oparciu o własną działalność gospodarczą i wynagrodzenie prowizyjne to standard. Jedyna różnica jaka może występować to wysokość prowizji, ale to jest uzależnione od tego co w zamian daje firma. W Sotheby's wynagrodzenie jest przyzwoite i bardzo fair w stosunku do tego jakie narzędzia i możliwości daje firma. Agenci którym chce się pracować systematycznie i rzetelnie wystawiają wysokie faktury. Dotyczy to również osób które dołączyły do zespołu bez wcześniejszego doświadczenia w nieruchomościach. Doradców stać na to aby wziąć samochód w leasing czy najem długoterminowy, w końcu to sposób na obniżenie podatków. "Pośrednik" jak i wielu innych tutaj chyba nie przeszło pozytywnie rozmowy rekrutacyjnej i pod osłoną internetu wylewają swoje żale. Niestety ale Sotheby's to coś więcej aniżeli zwykły pośredniak czy inna agentura. Tutaj trzeba umieć się wysławiać i prezentować pewien poziom kultury osobistej.

byly kanddat do pracy

Potwierdzam warunki pracy : dzialalnosc.gospodarcza + wlasne auto i sama prowizja bez podstawy. Jak na oddzial swiatowej firmy to slabo, nieprawdaz ? Tym bardziej ze oczekuja doswiadczenia i bieglej znajomosci conajmniej 1 jezyka obcego. Slabe warunki. I tak..... to prawda, to inna filia Home Brokera ;D

słaby kandydat?
@byly kanddat do pracy

Samochód nie jest wymagany ani konieczny z racji specyfiki obsługiwanego klienta. Jakie to są DOBRE warunki zatrudnienia w tej branży?

ciekawy

Nie ma umowy o pracę. Jest współpraca a doradca musi prowadzić własną działalność gospodarczą. Dostajesz telefon i laptop i do roboty. Auta służbowego na początku nie ma. Ogólnie szału nie ma.

MB
@ciekawy

Dostajesz laptop, telefon i oraz inne niezbędne narzędzia pracy których nie oferuje żadna inna agencja. Dodatkowo firma organizuje szkolenia dla swoich pracowników aby podnosić ich kwalifikacje i wpływać na rozwój osobisty (nie tylko w obrębie sprzedaży). Międzynarodowa marka zdecydowanie ułatwia nawiązywanie relacji z klientem zamożnym.

jameson

Praca na działalności, bez podstawy. Auta oczywiście tez nie dostajesz. Do tego chora stawka w okolicach 4% prowizji (ciężko do niej klientów przekonać), z czego około połowa jest Twoja. Szału nie ma. Ja jestem rozczarowany. Poza tym ta firma współpracuje z Nobile (Getin), Pana Czarneckiego, więc znający temat wiedzą o co chodzi.

MB
@jameson

tzn o co chodzi? proszę o informacje w której firmie z branży pośrednictwa w obrocie nieruchomościami pracownik-agent dostaje samochód na dzień dobry. Pozdrawiam

Z

a rozliczają się po odejściu z firmy? czy trzeba czekać na rzucenie papierami po otrzymaniu pieniędzy?

Weronika

@jameson, pracujesz wciąż w Poland Sotheby’s International Realty? Może od Twojej ostatniej opinii coś uległo zmianie w tej firmie? @kolegiatka, a czy firma oferuje pomoc na przykład w kwestiach księgowych przy prowadzeniu własnej działalności?

kolegiatka

Hej, Pracowałam u nich przez kilka miesięcy. Warunki: Własna dzialanosc to warunek konieczny. Dostajesz laptopa i telefon sluzbowy. Przez pierwsze 6 miesięcy można otrzymywać podstawę 2,5 tys zł netto na fakturze za realizacje targetu pozyskowego - 5 pozyskanych ofert z rynku wtórnego w cenie do 1,5 mln zł. Jesli bedzie to pferta na wylacznosc to jest liczona razy dwa czyli np. 2 oferty na wylacznosc daja nam 4 pkt plus jedna umowa posrednictwa bez wylacznosci to 1 pkt i mozemy na koniec miesiaca wystawic fakture na 2,5 tys zł netto. Atmosfera i ludzie bardzo w porzadku. Pomocni i kolezenscy. Biuro w super lokalizacji obok salonu Ferrari na Nowym Swiecie. Minusy: jest to praca posrednika z calym tego terminu obciazeniem czyli sam pozyskasz i sprzedasz oferte to zarobisz dobre pieniadze. Jesli masz problem z tzw. cold callingiem czyli dzwonieniem na oferty z interentu zebby namowic wlascicieli nieruchomosci do wspolpracy to nie jest to praca dla Ciebie. Firma nie genreuje samodzielnie wystarczajacej liczby transakcyjnych leadow aby zapewnic byt doradcom. Oprocz rynku wtornego mozna obslugiwac rynek pierwotny oraz nieruchomosci typu Condo czyli apartamenety inwestycyjne. Czyli jesli znasz zamoznych ludzi z nadwyzkami gotowki to mozesz im sprzedac np. apartament nad morzem ktory bedzie zarabial na wlasciciela. Reasumujac: w czasie mojego pobytu w biurze zarabial wlasciwie tylko jeden doradca, ktory mial swoje kontakty biznesowe z poprzedniej pracy i robil to sprzedajac wslanie nieruchomosci typu Condo. Reszta nie zrobila zadnej transakcji gdyz rynek nieruchmosci powyzej 1 -2 mln zł jest rynkiem kupujacego, agencji premium w Warszawie jest wiele a namowienie wlasciciela do wspolpracy bez wczesniejszej relacji z nim jest trudne. Do tego w dobie internetu kleinci sami oglaszaja nieruchomosci i sprzedaja je bez prowizji. Rowniez kupujacy daza do ominiecia posrednika aby uzyskac lepsza cene. Mieszkania tansze tj ponizej 1 mln czy w okolicy 500 tys wlasciciel sprzeda sam bez problemu chyba ze nieruchomosc ma jakas wade lub ma za wyskoa cene ofertowa. Ja odeszlam gdyz nie moglam sobie pozwolic na zycie na kredyt i brak regularnych dochodow a legendy o tym ze ktos zarabia setki tysiecy zlotych nie robia na mnie wrazenia. Wole mniejsze zarobki ale pewne a nie obietnice fortuny. Do tego jest to faktycznie spolka na tym samym KRS co Home Broker i to budzi niechec potencjalnych klientow ze wzgeldu na watpliwa reputacje jaka zbudowala ta firma posredniczaca.

Weronika

@Posrednik czyli uważasz, że firma Poland Sotheby’s International Realty powinna swoim pracownikom zapewnić umowę i samochód służbowy? Myślisz, że po jakimś czasie nie ma szansy negocjacji o samochód służbowy?

Weronika

@nie lubię pośredników, i jaki był w końcu dalszy plan rozwoju tej sytuacji?

w0

szukacie widzę obecnie doradców klienta zamożnego... nie ukrywam że nazwa samego stanowisko daje duże nadzieje na karioerę i pieniądze - czy tak jest w rzeczywistości?

nie lubię pośredników !!!!

Ta firma to totalne dno!!! Od 3 dni czekam na to żeby super zajęty agent do mnie zadzwonił i umówił się na oglądanie mieszkania, którym jest zainteresowany!! Klient dzwoni na numer kontaktowy, który jest w ogłoszeniu po czym jest od razu przekierowanie do jakieś centrali a nigdy nie ma połączenia bezpośrednio z agentem!!! DNO DNO DNO i jeszcze raz DNO !!!!!

ZetWu

Pamiętajcie, że sotheby's polska to nic innego niż home broker tylko pod inna nazwą. Podrawiam ZW

Zostaw merytoryczną opinię o Poland Sotheby’s International Realty - Kraków

Poland Sotheby’s International Realty