Opinie o Projekt-Solartechnik Polska Sp. z o.o. w Warmińsko-mazurskie

Poniżej przeczytasz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy Projekt-Solartechnik Polska Sp. z o.o.. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do pracy w firmie Projekt-Solartechnik Polska Sp. z o.o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Wykonywanie instalacji elektrycznych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Projekt-Solartechnik Polska Sp. z o.o. w Warmińsko-mazurskie

Piotrek

Ja też odradzam kontakt z tą firmą. Kolejna firemka która ma piękne i wyniosłe hasła zielona energia a tak naprawdę są poświecane olbrzymie połacie dobrej ziemi rolnej pod coś z czym za parę lat będzie taki sam problem jak z azbestem.

@KOnrad

Wszystkie samochody w leasingu,a firmą często nie miała pieniędzy na rozwijanie projektow. Odradzam

Pracownik Developmentu

Pracuję już dłuższy czas w tej firmie i nie zgadzam się z negatywnymi opiniami. Atmosfera w firmie jest genialna, kierownictwo pomocne i wyrozumiałe. Jest to miejsce zarówno dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją karierę zawodową jak i dla tych, którzy znają się na swojej pracy. Polecam pracę tutaj a z doświadczenia wiem, że najwięcej negatywnych opinii przedstawiają osoby, które najmniej się angażują.

@Pracownik Developmentu

Jak widzę odpowiedź na zamówienie.Moze to fakt że ludzie szczególnie niższego szczebla są genialni.Kazdy powyżej stanowiska kierownika,to troll,zapatrzony w siebie i swój zarobek.Byly momenty że ludzie prawie się bili o samochody(nikt nie będzie jeździł Dacia lub Hundayem jak może jeździć Arteonem.Miara wartości człowieka mierzona iPhonem.Nie polecam

Jula

Drodzy, jako asystentka projektanta PV w Tomaszowie mam szanse z czasem 'przeskoczyć' na wyższe stanowisko? Jak tu się kształtują takie ścieżki kariery? Firma nie wspomina o szkoleniach i kursach, macie takowe?

@Jula

Tu nikt nigdy nie był na żadnym szkoleniu lub kursie oprócz ludzi z otoczenia prezesa,którzy sami to szkolenie organizowali

Klementyna Nowy wpis

Witam. Key Account Manager z jakiej wysokości podstawy ma teraz szanse na rozpoczęcie pracy? nie widzę by zostało to określone wprost tak samo jak minimalny staż związany z doświadczeniem na tym stanowisku. czy będzie ono miało wpływ na ustalane warunki współpracy?

Ja podobnie jak poprzednik nie widzę widełek płacowych w wystawionych teraz ofertach. Interesuje mnie mimo to praca jako specjalista ds. finansów. Posiadam już doświadczenie, odpowiedzcie jak biuro jest zorganizowane i jak praca w nim wygląda

Jaga Nowy wpis

Czy piszecie o tym konkretnym dziale finansowym? Wczoraj odświeżyli ofertę i myślę nad nią. Piszą w treści o wpływie na realizowane projekty, zastanawiam się jak z perspektywy specjalisty ds. finansów można w ogóle na nie wpływać?

katowiczanin Nowy wpis
@Jaga

Można, na przykład nie opłacając faktur na czas przez co firma traci wiarygodność i kolejnych podwykonawców

Huc

Co z podatkiem gruntowym ,stawki są inne niż dla gruntu wykorzystywanego rolniczo ,kto płaci ten podatek ,czy nie zostanę z tym podatkiem jeśli przestaniecie płacić dzierżawę ,ja w związku z tym zerwę umowę ,wy nie przywrócicie nieruchomości do stanu pierwotnego , działka nie odzyska charakteru rolnego, w międzyczasie ,,znikniecie'' zmieniając nazwę, podatek zostanie a gmina nie odpuści .Czy jest ubezpieczenie na taką ewentualność.

@Huc

Szczerze nie polecam z nimi podpisywać umowy.Oplaty w postaci podatku gruntowego,są pobierane z czynszu dodatkowego,który otrzymuje Pan oddzielnie od czynszu właściwego.I od czynszu dodatkowego również płaci Pan podatek,oddzielnie od głównego.Tego nie mówią pracownicy ,bo im zabroniono,bo klient może się "nie kapnie".Proszę się skonsultować z radca prawnym,potwierdzi to

@Pracodawca Nowy wpis
@Życzliwy

Dzień dobry, treść komentarza nie jest opinią o pracodawcy, w dodatku zawiera nieprawdziwe informacje, do których pozwolimy sobie się odnieść. W procesie podpisywania umów dzierżawy z Projekt Solartechnik dbamy o transparentność, nad całym procesem czuwają specjaliści z naszego zespołu, którzy na każdym etapie udzielają wszystkich niezbędnych informacji, służą pomocą i odpowiadają na wszystkie pytania. Mamy na swoim koncie ponad tysiąc podpisanych umów dzierżaw i robimy to z powodzeniem od 2019 roku. W umowie dzierżawy zawarte są następujące należności dla wydzierżawiającego: 1. Czynsz wstępny – płatny rokrocznie do 28 lutego do momentu rozpoczęcia budowy farmy fotowoltaicznej 2. Czynsz regularny - płatny rokrocznie do 28 lutego od momentu rozpoczęcia budowy 3. Czynsz dodatkowy – płatny w terminie 14 dni od dnia przekazania przez wydzierżawiającego kopii tytułów płatności, stanowiących podstawę do określenia wysokości czynszu dodatkowego. W skład tego czynszu wchodzą opłaty związane z wyłączeniem gruntu spod produkcji rolnej za dzierżawiony grunt oraz podatek od nieruchomości za ten grunt. Dodatkowo dzierżawca zobowiązuje się do opłacania danin publicznoprawnych związanych z eksploatacją inwestycji. Odnosząc się do kwestii podatkowej: Każdy właściciel otrzymuje informacje o istniejących możliwościach rozliczania: 1. Czynsz wstępny i czynsz regularny mogą być podstawą opodatkowania (chyba, że dochód nie przekracza 30 000 złotych rocznie zgodnie z obecnie obowiązującymi przepisami: (usunięte przez administratora), właściciele są także informowani, że istnieje możliwość rozliczenia w formie ryczałtu od przychodów, co może okazać się najlepszym rozwiązaniem. Wydzierżawiającemu zostaje przestawiony także kalkulator czynszu, który zawiera możliwe podatki. 2. Wszelkie należności dotyczące zobowiązań podatkowych zostają potwierdzone przez Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej, który stwierdza, że właściciel nie zostaje zobowiązany do opodatkowania przychodu z tytułu podatku od nieruchomości.

Szanowni Państwo, piszę z zapytaniem odnośnie aktualnej sytuacji w firmie. Trafiłem na ogłoszenie o pracę w ww. i zastanawiam się nad aplikacją. Zgodnie z przeczytanymi tutaj opiniami, ostatnimi czasy dużo się wydarzyło. W związku z tym proszę o opinię aktualnych lub byłych pracowników. Z wyrazami szacunku, Kandydat

Obecny
@Kandydat

Daj sobie spokoj. Jest coraz gorzej. Bez znajomości nie zagoscisz na długo. Wywalą cię na zbity. Bez powodu.

Do obecny
@Obecny

Wszędzie tak jest, czy tylko w określonym miejscu lub na określonym stanowisku? Można liczyć na jakiś socjal? Np. upominki świąteczne czy przelewy?

@Do obecny

W tej firmie nikt nigdy nie widział przelewów czy paczek świątecznych.Jedyne co to ciągle składki na prezenty dla przełożonych.Uwazaja się za filantropów,organizują WOŚP albo szlachetną paczkę ,rękoma pracowników,którzy przy tym muszą pracować.Nie polecam

Czy na rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Projekt-Solartechnik Polska Sp. z o.o. kandydat na stanowisko Specjalista ds. finansowania i transakcji ma szansę poznać swoje przyszłe zarobki? Czy można negocjować proponowaną kwotę wynagrodzenia?
logo firmy Asystent Projektanta Konstrukcji
KRUKTERM SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
logo firmy KIEROWCA KAT C
Gogolin
Eko-Probud Sp. z o.o.
logo firmy Specjalista ds. Wentylacji Mechanicznej (Rekuperacja)
Racibórz
Oem Energy Sp. z o.o.
Piotrek

KOnrad
@Piotrek

Czemu tak piszesz? Miałem kontakt z tą firmą i to były bardzo pozytywne odczucia. Byłem nawet w siedzibie w Gliwicach i tam prezesi przedstawili mi firmę jako rzetelną i godną zaufania. Na korytarzu widziałem miłych i uśmiechniętych pracowników. Ale wiadomo, co człowiek to opinia... Po flocie jaka stacjonowała przed biurem uważam firmę za dobrze prosperującą.

@KOnrad

Jula

Jarek
@Jula

Nie awansujesz. Chyba że jesteś koleżanką, ciotką, znajomą ze sklepu. Jedyne czego możesz się spodziewać to wypowiedzenie z dnia na dzień bez powodu

@Jarek

Po jakim czasie jeśli już i ilu tych asystentów zazwyczaj potrzeba? Nie ma poważnie nikogo kto by dalej przeszedł? A co z innymi specjalistami? Z tego co widzę w sieci jest sporo ogłoszeń do działu finansów i innych. czy tam jest gdzie w ogóle przejść czy może struktura jest plaska?

@Jula

Nie nie masz.Awans w tej firmie niewiele ma wspólnego z kompetencjami i zaangazowaniem

Też pracownik

Ile to jest dłuższy czas? Mało kto tu pracuje dłużej niż 1.5 roku

JAN ZE SWIATA
@Pracownik Developmentu

Łatwo jest krytykować a trudno być punktualnym, zangażowanym i kreatywnym.Napawa mnie duma jak widze na WNP wywiady z moim kolegami po fachu. Kryzys to szansa, go work go global! Najlatwiej jest krytykowac a najtrudniej jest pracowac w pocie czola nie patrzac na zegarek. Co z tego ze jest po 17? ze nie obejrzysz serialu? wazne jest masz cel..

Zenit
@JAN ZE SWIATA

przypominam ze obowiązuje wolność slowa. nie masz prawa stwierdzać, ze ktos, kto krytykuje firme i przedstawia jasne, trafne, rzeczowe argumenty nie jest punktualny zaangazowany i kreatywny. jak widac sa osoby których poziom kultury pozostawia wiele do zyczenia

JAN ZE SWIATA
@Zenit

Gdzie ja cos stwierdziłem? To jest bolączka naszych czasów, edukacja w gimnazjum nie dała jednak tak kompleksowej wiedzy jak nauka w liceum. Nowe pokolenie czyta ale pobieżnie bez zrozumienia często za moich czasów czytało się książki w wersji papierowej nie jakieś ebooki i nie Harrego Pottera czy Zmierzch a przygody Wokulskiego czy Kmicica. Dzisiejsze pokolenie jest bardzo roszczeniowe. Dla wielu wolność słowa to nic nie znaczący slogan dla mnie to M L King czy Giordano Bruno ( teraz to pewnie BRUNO kojarzy sie z komedia S Cohena).. Mimo wszystko pozdrawiam. .

@JAN ZE SWIATA

Ważne by przestrzegać kp.. nadgodiNy to już nie te czasy..więc celem jest praca by żyć a nie żyć by ptqciqac

Łucja
@Pracownik Developmentu

Uważam, że brak zaangażowania nie bierze się z niczego... Ludzi trzeba odpowiednio motywować, aby mieli chęci do pracy. Jak to wygląda u Was, macie jakiś system premii albo nagród pracowniczych? Pracownik, który faktycznie się angażuje może liczyć na awans?

@Łucja

Chyba zależy od spółki. Jedni coś dostają inni nie

@Łucja

Wydaje mi się, że system premiowania jest uzależniony od działu do którego aplikujesz. Tak samo wygląda sprawa ze ścieżką kariery. Inne warunki otrzymasz aplikując do działu HR, inne warunki otrzymasz aplikując na stanowisko Project Manager. Weź pod uwagę, że w momencie kiedy starasz się o stanowisko to negocjujesz warunki zatrudnienia i to co wynegocjujesz pozostaje z Tobą.

Pracownik Developmentu

Tak jak w poprzednim wpisie wszystko zależy od działu do którego palikujesz. W jednym przypadku praca zdalna raczej nie wchodzi w grę, z kolei w innym dziale jest czymś standardowym. W tej chwili w developmencie pracuje sporo osób na warunkach pracy zdalnej w pełnym zakresie czasu pracy lub częściowo (kilka dni w domu, kilka w biurze) najlepiej zadać to pytanie od razu na rozmowie kwalifikacyjnej. Wydaje mi się, że kierownictwo podchodzi w sposób elastyczny do tego tematu.

Jaro

praca zdalna to zawsze byl problem w tej firmie. nie bylo oficjalnej zgody nawet na prace hybrydowa. preferowana praca stacjonarna podejscie jak z lat 90 ubieglego wieku w tym temacie zero elastycznosci

@Jaro

Czyli tak jak pisano wcześniej. Jedni mogą inni nie a czemu? Kogoś się nie lubi to o pracy hybrydowej można zapomnieć także często to jest kwestia relacji z kierownikami

Ja uważam że nikogo nie powinno interesować dlaczego ten może a ten nie. to jest prawo szefa decydować komu zezwala.. tak jest w wielu miejscach pracy.. dla mnie ważne jest to by to co mówi HR na rozmowie było zgodne z rzeczywistością a tu tego nie ma. jednak złapany pracownik nie oznacza że po weryfikacji w trakcie trwania umowy nie odejdzie. .. HR powinien mówić jaka jest rzeczywistość a nie łapać ludzi bo potem jest rotacja

Justyna
@Kandydat

No a tobie obiecywali pracę zdalną czy na czymś innym się przejechałeś? Bo z tego co rozumiem to oczekiwania =/= rzeczywistość w twoim przypadku. Z kasą też było inaczej niż miało być? I czy to były znaczące różnice?

Bożena

A czy to nie jest po prostu tak, że pracownik uznany przez kierownictwo za niezastąpionego, może wynegocjować co chce, w jakichś granicach rozsądku, bo inaczej go firma straci? Może ci, którym nie wolno są osobami, na których "miejsce jest sto chętnych", jak to się w niektórych organizacjach przedstawia...

nickman
@Bożena

to o czym piszesz to jest nierowne traktowanie w zatrudnieniu, ktore wg mojej wiedzy stanowi dzialanie nielegalne. powinno byc zglaszane, a tego typu procedery eliminowane z kazdej organizacji

@nickman

Nierówne traktowanie? A czy pani wyżej nie miała po prostu na myśli docenienie pracownika w kontekście jakiejś formy awansu za wyniki? Efektywniejsza praca nie jest docelowo lepiej wynagradzana? Jak ludzie na administracji tu na tym wychodzą? Po zrealizowanym stażu na kogo można przejść?

@Też pracownik

słuszna uwaga - trudno żeby ktoś pracował więcej, skoro zatrudniają ludzi, a jak tylko firma ma mniej rentowne inwestycje to wyrzuca ludzi z dnia na dzień. Dla mnie kompletna porażka ..

@Pracownik Developmentu

Cześć, a o dziale finansów coś byście napisali? Jak jest duży? Widzę po prostu ofertę dla specjalisty od nich a tutaj chyba ostatnio taka opinia się nie pojawiła? Czy zatem warto aplikować? mam doświadczenie, interesują mnie bieżące stawki i atmosfera, omówicie je?

Dział rekrutacji

Cześć :) Aktualnie poszukujemy Specjalisty ds. finansów do naszego biura w Katowicach. Wszystkie szczegóły znajdziesz w ogłoszeniu rekrutacyjnym na naszej stronie internetowej w zakładce "kariera". Jeśli jesteś zainteresowany pracą w naszej firmie, wyślij proszę aplikację. Na spotkaniu rekrutacyjnym będziesz mógł zadać wszystkie pytania a my chętnie na nie odpowiemy, zapraszamy :)

FA
@Dział rekrutacji

proszę o podanie widełków wynagrodzenia na stanowisku specjalisty ds. finansów. w ogłoszeniu brak widełków, a powinny być zamieszczone

Roksana Marcisz
Użytkownicy czekają na odpowiedź 55 dni.

I tak zaśmiecony zostanie nasz kraj na zasadzie Niemca bo to ekologia a nie lepiej posadzić las który oczyszcza powietrze????ale nie bo kasa się liczy Ziemię się uprawia a nie zaśmieca gównami z którymi nie wiadomo co zrobić po eksploatacji bo pewnie po 20 latach firma która to zakłada się rozpadnie a (usunięte przez administratora) zostaną

Romek

My rolnicy protestujemy także przeciwko takim firmom jak ta. Dobre ziemie zamieniane na szmelc. ziemia zamiast żywić jest niszczona. My rolnicy z gminy Wola Krzysztoporska mówimy nie takim działaniom.

Jeszcze niedawno ktoś napisał, że dochodzi do odejść z firmy bez powodu, czy to prawda? Nie ma faktycznie żadnego uzasadnienia? Która ze stron najczęściej rezygnuje i jakie teraz są rotacje w porównaniu z rokiem ubiegłym?

Rotacyjny

Bez powodu nikt nie odchodzi, ale jak szef do ciebie dzwoni ciągle wieczorami i żąda pracy na już, to to może być jakiś powód. Wytrzymałem 5 miesięcy i podziękowałem.

Paula
@Rotacyjny

Wieczorem ktoś dzwoni i żadna pracy na już? jaką macie konkretna przy tym na myśli? Co o tej porze można zrobić lub jakie informacje podać? to jakiś ważniejszy projekt akurat był? często z jakimiś większymi klientami się współpracuje?

Ptysio

Przyszliście do Gomulina niszczyć urodzajne ziemie III, IV klasy. Jestem na nie dla tej firmy.

Celina
@Ptysio

A opiszesz jakoś szerzej to cale zniszczenie? Po czym je w zasadzie teraz stwierdzasz? I jeżeli już tak piszesz to jako może to mieć w zasadzie wpływ na warunki pracy? ustosunkujesz się co do nich?

zwolniony007

Znowu jakieś trzęsienie ziemi, znowu zwolnienia, znowu dzielenie ludzi na 2 obozy, kiedy się to skończy? A najgorsze ponoć przed... Proponuję kupić popcorn i czekać stycznia!

Jak
@zwolniony007

Jak to uzasadnili?

Też zwolniony
@zwolniony007

Kto tam jeszcze poleciał? I z jakiego działu? Napisz inicjałami. I co będzie w styczniu?

Michał G.

Kolejna firma która proponuje betonozę krajobrazów, pól w postaci paneli fotowoltaicznych.

stop niszczeniu naury
@Michał G.

pytania do "firmy": do jakich panstw trafia/ trafiać bedzie energia z budowanych przez was na polskiej ziemi wielkopowierzchniowych instalacji? dlaczego instalacje wielkopowierzchniowe stawiane są na terenach naturalnych tj . polach zdatnych do uprawy niszczac miejscowy ekosystem zamiast na terenach przemyslowych??? czyzby liczyl sie tylko zysk??? prosze o odpwiedz przedsyawicielsko firmy PST

Co ma się konkretnie w tym styczniu wydarzyć? Ktoś tu pisał jakiś czas temu, że popcorn na ten okres proponuje… są przy tym oferty dla stażystów na różne regiony, zastanawiam się przy tym nad kandydaturą, co sprawdzają na rozmowie na staż? myślicie, że trudno się dostać jeśli spełnia się podstawowe wymagania?

Kaziu

STOP niszczeniu polskiej ziemi w gminie Wola Krzysztoporska.

Jakieś jeszcze działy tu będą redukować? Niektórzy wskazywali w postach na jakieś odejścia a ja widzę, że ludzie także są poszukiwani, co jest dla mnie zastanawiające. Ci nowoprzyjęci mogą czuć się bezpieczni? Myślę konkretnie o pracy jako KAM, ponieważ jeszcze widnieje oferta na to stanowisko na takim portal i to w sumie ze dwie osoby są potrzebne. Możecie zatem opisać jeszcze przy okazji atmosferę na samym dziale? i czy znane są może średnie zarobki?

Czasem mam wrażenie że pracuje w innej firmie niż ta która się tutaj opisuje. Gdzie się zwalnia osoby które długo pracują w firmie? Kojarzę może ze 2 takie sytuacje i to raczej na wyższych stanowiskach

Rzeczywiście słyszałem o tej sytuacji i przyznaje ze nie wiem skąd takie decyzje. Ale był ktoś jeszcze przez ostatni kilka miesięcy?

Widziałam te opinie dotycząca tego, że firma chyba dobrze prosperuje. Jeśli tak to na jaka ścieżkę kariery można w niej obecnie liczyć? Widnieje teraz oferta dla stażysty w dziale rekrutacji. Zastanawiam się jednak czy będzie szansa na przejście na inne po wdrożeniu się? nie mam kompletnie żadnego doświadczenia, od czegoś chce zacząć. Czy to dobre miejsce na początek?

Krystyna

Słyszałam, że firma ma problem z kobietami ze względu na macierzyństwo czy możliwą ciążę, czy to prawda?

@Krystyna

A skąd konkretnie biorą się takie doniesienia? Jeśli o zatrudnianiu jest w zasadzie mowa to właśnie jestem tu z oferta do kadr i plac i ciekawa byłam czy oferta jest wynikiem rozwoju czy jednak ktoś odszedł? Mam doświadczenie i jestem nią zainteresowana. Rekrutacja z tego co widziałam jest zdalna, możecie wiec opisać rozmowę? czy ktoś już na niej był teraz niedawno?

Zostaw merytoryczną opinię o Projekt-Solartechnik Polska Sp. z o.o. - Warmińsko-mazurskie

• Jak się pracuje w Projekt-Solartechnik Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Projekt-Solartechnik Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 26.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Projekt-Solartechnik Polska Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 16, z czego 1 to opinie pozytywne, 13 to opinie negatywne, a 2 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Projekt-Solartechnik Polska Sp. z o.o.
1.6/5 Na podstawie 47 ocen.
  • Południowa 11a
    97-216 Warmińsko-mazurskie
  • NIP: 7732472015 KRS: 0000414623

Projekt-Solartechnik Polska Sp. z o.o.