Opinie o Orbe Business Sp. z o.o w Kraków

Poniżej przeczytasz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie Orbe Business Sp. z o.o. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do pracy w firmie Orbe Business Sp. z o.o o rekrutacji.

Branże: Edukacja - działalność związana z oświatą

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Orbe Business Sp. z o.o w Kraków

Użytkownicy czekają na odpowiedź 41 dni.

Czy w Orbe Business Sp. z o.o pracuje się na open space?

stażysta przez 3 dni

oferta stażu w rekrutacji okazała się telefoniczną sprzedażą usług w tej ich piwnicy i szkolnymi ławkami. W międzyczasie dociera do człowieka sposób rekrutacji jaki uprawiają: ogólna oferta dla 'pracownika biurowego', zaproszenie kandydata na rozmowę na której przedstawiane jest mu 'jednak' oferta call canter, taśmowo, ludzie się tłoczyli przed drzwiami i każdy słyszał to samo. Dwie 'rekruterki' których imiom już nie pamiętam i już pewnie tam nie pracują musiały być naprawdę wyrachowane żeby uprawiać taką politykę firmy, mówię to jako osoba która posiada już duże doświadczenie w hr i rekrutacji, to jest skandal że takie firmy funkcjonują. Jeśli ten kurnik dalej istnieje omijajcie go szerokim łukiem. pozdrawiam,

Alicja Nowy wpis
@stażysta przez 3 dni

A czy zwróciłeś im może uwagę dlaczego to jest rozmowa rekrutacyjna na stanowisko call center, a miało być na pracownika biurowego? Przecież to raczej jest różnica ...

stażysta przez 3 dni Nowy wpis
@Alicja

no cóż, myślę że nie od tego jestem :) zamiast starać się zmienić działalność patologicznie działającej firmy wolałem sie skupić na jak najszybszym odejściu z niej (patrz nick). pozdrawiam

stażysta przez 3 dni Nowy wpis
@Alicja

dodam że ja byłem rekrutowany na stanowisko stażysty w dziale rekrutacji, że to będzie sprzedaż usług dowiedziałem się później niż na rozmowie :) opis który przedstawiłem dot. codziennej działalności firmy, oni tak rekrutują dla swoich klientów. pozdrawiam,

Musicie dobrze znać angielski?

Wiktor

Młodzi pracownicy są bardzo roszczeniowi. Może trzeba nauczyć się pracy i dopiero wymagać? Generalnie to dobry pracodawca.

marta
@Wiktor

omg... dobry? z której strony? od kiedy? hahaha Żenada

Przedstawiciel Handlowy

Odbyłem dwa spotkania rekrutacyjne i trzecie u ich Klienta. Rozmowa w Orbe bardzo profesjonalna. Czułem się bardzo dobrze. Trochę "maglowali" ale taka ich rola.

Pytania o dotychczasowe doświadczenie. Weryfikowali moje umiejętności sprzedażowe (case study), kilka pytań które miały ocenic moje umiejętności negocjacyjne

logo firmy E-learning Content Creator
logo firmy Specjalista ds. sprzedaży B2B
Amadeusz Krebs Ikuchnia
logo firmy Nauczyciel na kierunkach medycznych
Wrocław
Szkoła Policealna GoWork
oblana

Zero poszanowania dla pracownika. Śmieszne obiecanki- zatrudnienie po stażu gwarantowane. Człowiek przychodzi na staż do działu rekrutacji i okazuje się, że to call center. Takie firmy nie powinny istnieć. Stażyści mają wykonywać wszystkie obowiązki.

lady
@oblana

widze ze od 3 lat sie tam nic nie zmieniło...?! xD

lady

Dupiata firma z dupiatą prezeską. Współczuję tym to tam idą do pracy Co mógłby zrobić pracodawca aby poprawić atmosferę w firmie: zwolnić się

Olga

Czy jest jakiś powód, że tak rzadko piszecie?

mfvfy

Jest jeszcze jedna kwestia - jak się nie chce komuś pracować to najlepiej zrobić gównoburze na forum i oczekiwać że pracodawca sie będzie kłaniał. Moim zdaniem jeśli komuś zależy na pracy to to widać z daleka.

mimi
@mfvfy

i własnie to jest najlepsza reklama waszej firmy. brawo! sami się kładziecie na łopatki

khgbjknklm;,l'
@mfvfy

W tej firmie oprócz dwóch kierowniczek i prezes pracują sami stażyści więc chyba niewielu osobom pasują takie warunki, a nie sam fakt, że trzeba pracować a się nie chce. Ludzie nie piszą tutaj po to żeby ponarzekać tylko żeby ustrzec inne osoby przed tą firmą i stratą czasu.

Mimi

Tu nie chodzi o oczernianie i wyeliminowanie pewnych osób, tylko o samą politykę firmy. Podstawową i najważniejszą informacją jest to, że pracują w niej sami stażyści oczywiście poza szefową i trzech osobach na umowie. Prawo Pracy mają gdzieś. Kiedy pokazałam umowę z nimi zawartą prawnikowi to popatrzył na mnie jak na idiotę, bo w życiu takiej umowy nie widział. Same haki. Wynagrodzenie otrzymujesz tylko i wyłącznie po pierwszym miesiącu pracy pod warunkiem, że zdasz egzamin z zakresu swoich obowiązków (to w teorii) a dostajesz pytania od czapy. Więc pytam... od kiedy podstawowe wynagrodzenie zależy od egzaminu, kiedy już jesteś przyjęty? Premia owszem, ale premii tam nie ma. A teraz kilka słów o rozmowie rekrutacyjnej. Na rozmowy zapraszane są osoby z najmniejszym doświadczeniem, aby nie umiały odpowiedzieć na postawione pytanie, dość trudne jak na mały staż w wybranym zawodzie. Oczywiście ta oferta nie jest dostępna, bo jej zwyczajnie nie ma. Ale za to jest inna: Call Center. I to właśnie ona jest przedstawiana w najlepszym świetle. Krótko mówiąc: wszystkie negatywne opinie na temat tej firmy są prawdziwe. Dziwie się osobą tam pracującym bo wynagrodzenie bardzo marne zwłaszcza jak na Kraków. Otrząśnijcie się lepiej, bo stać Was na wiecej !

poupoupou
@Mimi

Dokładnie, rekrutacja wygląda zawsze w ten sam sposób: przychodzą kandydaci przygotowanie na rekrutacje na konkretne stanowisko. Najpierw miła Pani rekruter zadaje dziwne pytania w stylu "czym się różni drzewo od słonia" na które nie sposób odpowiedzieć, po czym informuje zdezorientowaną osobę, że jednak "niestety" nie ma predyspozycji do wykonywania pracy z ogłoszenia, ale, ALE...! niekompetentny kandydat ma szczęście, ponieważ Pani rekruter ma do zaoferowania niesamowicie atrakcyjną ofertę pracy bardzo ładnie opakowaną w słowne epitety, która w skrócie okazuje się oczywiście pospolitym Call Center.

Iwona

@mimi możesz odnieść się do kwestii, które poruszałaś? Generalnie na forum jest miejsce dla każdej opinii - nawet jeżeli ktoś uważa nieco inaczej. @mfvfy a jak Ty oceniasz w takim razie pracę i pracodawcę? Możesz napisać o tym trochę więcej?

Zenek

Jeśli komuś nie odpowiada praca w firmie to przecież zawsze może ją zmienić. Teraz są duże mozliwości i zawsze coś się znajdzie. Może akurat komuś nie odpowiada taki rodzaj pracy, tu nic na siłę nie będzie

Iwona

@mimi, dziękuję za szersze opisanie całej kwestii. Zastanawia mnie tylko, czy w ogóle są zgłoszenia na jakieś stanowisko, jeśli dana osoba nie spełnia podanych kryteriów (a przecież takie Orbe Business musi podać w ogłoszeniu)? Odnośnie egzaminów, to teraz wiele firm stosuje takie rozwiązania, pytanie tylko, czy oni podają jakąś bazę do nauczenia przed?

Mimi

Zniesmaczona

Ludzie zastanówcie się po co oczerniacie Orbe Business? Czy ktoś wam płaci za takie wpisy? Jak można oceniać pracę rekrutera skoro sie nie zna tej pracy? Może własnie jest to sposób na wyeliminowanie pewnego typu osób? Nie wiesz tego więc nie pisz bzdur!

Iwona

@Tolka, na pewno każda firma ma jakieś swoje "triki", jak to nazwałaś. Mogłabyś coś więcej powiedzieć o rozmowie? W jaki sposób się do niej przygotować? Na pewno dla osób, które też się tam wybierają będzie to bardzo pomocne.

Tolka

Bardzo nie polecam. Zapraszają na rozmowę, stosują trik mówiąc najpierw o tej "słabszej" ofercie pracy, później o "lepszej". A w gruncie rzeczy całe nic z tego wychodzi. Zero profesjonalizmu!

Halk
@Tolka

Miałem to samo! Pani myślała, że wybiorę lepszą ofertę, a mnie odpowiadała gorsza i przestali dzwonić i odpisywać na sms. Żenada.

Tolka

Iwona

@Mańka informacje na temat aktualnych ofert pracy możesz znaleźć na stronie internetowej firmy. Poszukiwani są zarówno pracownicy biurowi, jaki i specjaliści i pracownicy fizyczni. @kbfdjhdasbfnjas rozumiem, że tak według Ciebie wygląda praca w samej firmie Orbe Business. Wspominasz o mobbingu. Kodeks pracy definiuje go jako "działania lub zachowania dotyczące pracownika lub skierowane przeciwko pracownikowi, polegające na uporczywym i długotrwałym nękaniu lub zastraszaniu pracownika, wywołujące u niego zaniżoną ocenę przydatności zawodowej, powodujące lub mające na celu poniżenie lub ośmieszenie pracownika, izolowanie go lub wyeliminowanie z zespołu współpracowników." Czy takie właśnie sytuacje miały miejsce? Firma ma obowiązek przeciwdziałać występowaniu takich sytuacji. Czy próbowałeś/próbowałaś je zgłaszać? Rozumiem również, że zabrakło Ci w firmie dobrego przeszkolenia. Twój komentarz trochę już poruszył ten temat, ale chętnie dowiemy się więcej na temat tego jak wygląda staż w firmie.

Mańka

Orbe Business nie ma zupełnie nowych ofert pracy a szkoda .

Iwona

@Eicoborop też myślę, że nie trudno się domyślić kim jestem, ponieważ jest to napisane zaraz obok mojego imienia. Jednak, żeby nie było wątpliwości-jestem redaktorem serwisu gowork.pl. Myślę, że informacja o tym gdzie znaleźć oferty pracy będzie przydatna szukającym pracy. Zależy mi na tym, żeby przede wszystkim wątek ten służył pomocą osobom szukającym informacji na temat tego jakim pracodawcą jest firma. Dlatego chętnie dowiem się więcej od jej obecnych pracowników. Co Ty możesz powiedzieć o swoich doświadczeniach w Orbe Business?

kbfdjhdasbfnjas
@Iwona

Firmę odradzam pod każdym względem - zarówno jako pracodawcę jak i zleceniobiorcę ( przestroga dla klientów, którzy przez tą firmę szukają pracowników). Stawka jest niska dla stażystów i dla pracowników(chociaż trudno spotkać tam pracowników, którzy są zatrudnieni na stałe; w większości są to stażyści, którzy "uczą" nowych stażystów, etc. ). Firma nie rządzi się żadnymi prawami, umowy są bezzasadne, całkowity brak profesjonalizmu w działaniach pracowników spowodowany jest brakiem doświadczenia i wzorów, które powinni stanowić przełożeni. Szefostwo działa w myśl zasady "po trupach do celu", osoby na stanowiskach "kierowniczych" w zależności od dnia mają dobry lub zły humor, co skutkuje tym, że ich zachowanie wobec innych pracowników podchodzi pod mobbing. Ogólnie rzecz biorąc za taką stawkę, stracone nerwy i czas, bezpodstawne nadgodziny, nierealne zadania i cele. ...nie warto.

Zostaw merytoryczną opinię o Orbe Business Sp. z o.o - Kraków

• Jak się pracuje w Orbe Business Sp. z o.o?

Zobacz opinie na temat firmy Orbe Business Sp. z o.o tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1.

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Orbe Business Sp. z o.o?

Kandydaci do pracy w Orbe Business Sp. z o.o napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Orbe Business Sp. z o.o
1.6/5 Na podstawie 76 ocen.
  • Os. Bohaterów Września 1A lok. C
    31-620 Kraków

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w styczniu 2024r.

2. pracuj.pl 3 349 188
  4. olx.pl 2 874 042